NAROD I PRAVDA

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27254
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14264 times
Been thanked: 14606 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by ironman » 31 May 2022, 20:11

I ja znam za koga ces glasati :ooo
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96651
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34587 times
Been thanked: 21249 times
Contact:
Status: Online

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Rum » 18 Jun 2022, 18:23

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6984
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2751 times
Been thanked: 1294 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 18 Jun 2022, 18:28

jest mi seljacko ime ove stranke
cuj narod i pravda; 🧐 pa to nikako ne ide zajedno kod tako pokvarenog naroda
Da se razumijemo nisu ni drugi narodi nista bolji
Al dok ima ovaca…
Twiterka

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27254
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14264 times
Been thanked: 14606 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by ironman » 18 Jun 2022, 19:38

Rum wrote: 18 Jun 2022, 18:23 Image
Jos malo shizofrenije .
Dajgle kravate ..ovo je otprilike nivo da sutra vidimo sapun Zokija na pressu kako vrti tespih :D.
Ucini mi se Kazaz od ovog..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Hurija » 19 Jun 2022, 10:22

:hm Sta li je sa Dinokijom ,nije valjda da nije mogao zavrsiti regularno ni fakultet Tjelesnog odgoja .

Uzgred Anatomija je na tom faksu poteška.

Zbavice ajtuelna vlast Dini novu diplomu sigurna sam ja . :D
Ostalo je cutanje.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56088
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5807 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Duminjo » 19 Jun 2022, 13:01

Hurija wrote: 19 Jun 2022, 10:22 :hm Sta li je sa Dinokijom ,nije valjda da nije mogao zavrsiti regularno ni fakultet Tjelesnog odgoja .

Uzgred Anatomija je na tom faksu poteška.

Zbavice ajtuelna vlast Dini novu diplomu sigurna sam ja . :D
DIF je jedan od tezih fakulteta.

A jel to ide kontra napad SDA sa Diplomom? Nije Dino ispravno skocio s motkom ili je varao na troskoku?

Sto se kravate tice, kravata kaze da bi Dino dao i guze za fotelju. Jeftino i providno

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Pasaga » 19 Jun 2022, 16:38

Duminjo wrote: 19 Jun 2022, 13:01
Hurija wrote: 19 Jun 2022, 10:22 :hm Sta li je sa Dinokijom ,nije valjda da nije mogao zavrsiti regularno ni fakultet Tjelesnog odgoja .

Uzgred Anatomija je na tom faksu poteška.

Zbavice ajtuelna vlast Dini novu diplomu sigurna sam ja . :D
DIF je jedan od tezih fakulteta.

A jel to ide kontra napad SDA sa Diplomom? Nije Dino ispravno skocio s motkom ili je varao na troskoku?

Sto se kravate tice, kravata kaze da bi Dino dao i guze za fotelju
. Jeftino i providno
:bravo :haha
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119837
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5701 times
Been thanked: 12267 times
Contact:
Status: Online

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Maja » 23 Aug 2022, 01:54

NiP objavio svoju himnu


User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119837
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5701 times
Been thanked: 12267 times
Contact:
Status: Online

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Maja » 23 Aug 2022, 01:58

KindheartedFairCalf-size_restricted.gif
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by carobnjak N » 23 Aug 2022, 15:54

Kaže
prelazak Eldina Huseinbegovica iz sda u nip
je kraj žanra halal popa kao takvog :plavi
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31690
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7225 times
Been thanked: 3933 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Mister No » 23 Aug 2022, 15:59

A ja himne im.
Strašno :D.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84543
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16643 times
Status: Offline

Re: NAROD I PRAVDA

Post by Fuddo » 23 Aug 2022, 16:07

Sto jest jest, skroz emotivno ovo
Pa how?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119837
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5701 times
Been thanked: 12267 times
Contact:
Status: Online

SDA najavila press o Konakovićevoj diplomi

Post by Maja » 19 Sep 2022, 10:31

Image

Klub SDA u Skupštini Kantona Sarajevo je 13. juna ove godine podnio prijavu Kantonalnoj upravi za inspekcijske poslove, u kojoj su navedene navodne nezakonitosti prilikom upisa, studiranja i nelegalnog sticanja diplome lidera NiP-a Elmedina Konakovića.

Tim povodom, SDA danas organizira konferenciju za medije na kojoj će biti predstavljeni rezultati izvještaja nadležnog inspektorata.

Uoči konferencije koja je zakazana za 12 sati, na Facebooku se oglasio Konaković kazavši da je ovo novi pokušaj SDA da izjednači priču o njegovoj diplomi sa diplomom Sebije Izetbegović kao i njegov ratni staž i ratni staž Bakira Izetbegovića.

"Jednostavno, bračnog para u registrima i arhivama fakulteta nema, koliko god se stranački poltroni trudili da dokažu drugačije. Završio sam Fakultet sporta i tjelesnog odgoja, za svaki ispit su našli prijavu, ocjenu i potpis profesora, indeks u kojem je sve upisano i potpisano. 11 dana trajao je inspekcijski nadzor, već treći put to rade. Nikad u istoriji Kantona nije izvršen tako detaljan nadzor. Tri moje diplome su potpisala tri rektora UNSA, Faruk Čaklovica, Muharem Avdispahić i Rifat Škrijelj. Svaki je ispit unesen u ISSS sistem i dostupan javnosti u svakom trenutku", naveo je.

Dalje kaže da su problem famoznih 5 ECTS bodova sa jednog predmeta tokom studija imali su svi studenti na FASTO iz te generacije.

"Svi su na isti način polagali ekvivalenciju, onako kako je dozvolilo Ministarstvo obrazovanja KS, sve u skladu sa zakonima, na čelu ministarstva u to vrijeme nalazio se Safet Kešo, danas predsjednik OO SDA Novi Grad. Niko nije nakon ekvivalencije još jednom branio diplomski rad. Stotine studenata koji su prošli isti proces, od poznatijih: Muhamed Konjić, Sabahudin Delalić, Tomislav Cvitanušić, Sejo Bukva, Samir Avdić, Ismir Jusko, mnogo reprezentativaca BiH u sjedećoj odbojci. Dovedite danas na press članove SDA koji su prošli isti proces - Midhata Hubijara, Hazima Bahtanovića, nek’ odgovore na pitanja novinara. Pozovite resornog ministra Safeta Kešu koji je u tom periodu dao saglasnost na takvu proceduru. Pozovite predavače iz tog perioda, Ajnadžića, Hajriza Bečirovića, Cikotića", napisao je Konaković.

Zastupnik u Skupštini KS je pozvao da se o cijelom procesu javno izjasne Kantonalna uprava za inspekcijske poslove koja je vršila nadzor kao i Fakultet sporta i tjelesnog odgoja te UNSA.

"Tražim da Tužilaštvo KS i ovaj slučaj provjeri po službenoj dužnosti jer nosioci javnih funkcija moraju dokazati legalnost diploma. Laži i napadi zbog diplome nisu krenuli kad sam zatražio provjeru diplome Sebije Izetbegović, napadi su počeli kad smo raskrinkali pokušaj da HDZ ministar Grubeša oznakom tajnosti sačuva dopis iz Zagreba u kojem stoji da je supruga predsjednika SDA falsifikovala javnu ispravu i slagala da je položila 14 ispita u Zagrebu. Tužilaštvo KS ništa po ovoj prijavi ne radi, a Sabina Sarajlija kaže da je 'komplikovan predmet'", dodao je.

Kaže da se o diplomi direktora OSA-e više ni ne govori.

"Svi znaju da je nema i da nije znao kupiti ni lažnu. Diplome Skake iz Travnika kod mentora Hajriza, Edina Ramića sa Pala, desetina vaših kadrova školovanih na Sokocu, nisu nikad ni bile tema. Od starta sam ja spreman na sve pritiske i laži, one o KK Bosni, KSBiH, one prljave o porodici, prijateljima, laži o pogodovanju HDZ-u, na vaše pogrdne nazive, licemjer, izdajnik, gavrilo, adžija, spreman sam bio na sve montirane pravosudne procese koje smo istinama razbili, spreman na vaše hayate, stavove, faktore, i ove nove 'neutralne' koje ste kupili našim parama. Nisam samo na to spreman, istinski sam sretan jer sam baš ja vaša prva meta i vaš najveći problem", zaključio je.

Dodajmo da je tokom vikenda magazin blizak SDA, pozivajući se na izvještaj inspekcije, objavio kako je Konaković diplomirao šest godina prije nego što je završio fakultet

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42989
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14198 times
Been thanked: 12766 times
Status: Offline

Re: SDA najavila press o Konakovićevoj diplomi

Post by Masamune » 19 Sep 2022, 10:44

I on treba odgovarati ako je tačno to što mu stavljaju na teret, ali i Sebija.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119837
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5701 times
Been thanked: 12267 times
Contact:
Status: Online

Re: SDA najavila press o Konakovićevoj diplomi

Post by Maja » 19 Sep 2022, 14:20

Teške optužbe SDA na račun Konakovića: Prvo je diplomirao, a onda je studirao


Sarajevska SDA tvrdi da je predsjednik NiP-a i zastupnik u Skupštini Kantona Sarajevo Elmedin Konaković nezakonito studirao te su obrazložili zašto to tvrdi.

Kantonalna zastupnica ove stranke Jasmina Biščević-Tokić je ove navode istakla, pozivajući se na izvještaj Kantonalne uprave za inspekcijske poslove (KUIP) o Konakovićevom studiranju na Fakultetu za sport i tjelesni odgoj Univerziteta u Sarajevu (FASTO). Naglasila je da je završio trenersku školu, a da bi nakon toga u akademskoj godini 2006/2007. upisao prvi ciklus bolonjskog studija.

Pozvala se i na elaborat kojim se tretira Konakovićevo studiranje. Tvrdi se da je prekršio pravila upisa, odnosno da je odmah upisao treću godinu prvog ciklusa studija, bez da je položio ispite iz prve i druge godine.

"Elaborat je decidno odredio da morate proći prijemni ispit i da morate biti na konkursu, a on nije bio ni na prijemnom ispitu, ni na konkursu. Zato je nagrađen i odmah upisuje treću godinu, bez da je položio ispite iz prethodne dvije godine. Morali ste položiti sve ispite i imati 120 ECTS bodova da biste mogli upisati treću godinu", istakla je Biščević-Tokić, pozivajući se na izvještaj KUIP-a.

Potom je naglasila šta je učinio nakon što je diplomirao 2008. godine.

"Nakon položenih ispita, 5. marta 2008. godine, brani diplomski rad, diplomira i završava prvi ciklus bolonjskog studija. Nažalost, poslije toga nastavlja studirati prvu i drugu godinu, jer nije bio ocijenjen, niti je polagao ispite, niti je mogao direktno upisati treću godinu. U decembru 2008. polaže sve ispite iz prve godine", kazala je.

INSPEKCIJA I POLITIKASDA najavila press o Konakovićevoj diplomi, on im poslao poruku s listom imena

Poručila je da se ovim ponižavaju svi studenti i svo akademsko osoblje, a "budete najglasniji kada se usvaja Zakon o visokom obrazovanju", koji je nedavno usvojen.

"U periodu od 12 dana položite sve ispite iz prve godine i završite prvu godinu prvog ciklusa. To nije sve. Kako je mogao polagati ako se godina sluša u zimskom i ljetnom semestru? Nažalost, prekršene su sve odredbe, ne samo zakona, nego i elaborata", dodaje Biščević-Tokić.

Problematizirala je i Konakovićevu odbranu diplomskog rada.

"On je 2014. završio drugu godinu fakulteta, a onda pravila iz 2006. ne važe. Morali ste imati diplomski rad koji je ocijenjen sa 15 ECTS bodova, a to nije imao. Nije ispoštovao ni rok kada je diplomirao. Nastavničko vijeće donosi odluku da se 3. marta može tek sljedeći mjesec braniti diplomski rad, a on je 5. marta branio diplomski rad", konstatovala je.

Kako je kazala, o Konakovićevom studiranju na drugom ciklusu studija neće ni govoriti.

"Sramotno je što smo dozvolili da se diplomira, a onda da se studira", zaključila je.

Zastupnik SDA u Skupštini Kantona Sarajevo Haris Zahiragić je izjavio da je ova stranka tražila reakciju KUIP-a, nakon što je jedan od profesora FASTO-a, kako je kazao, anonimno prijavio navode o nezakonitostima. Očekuje da i drugi profesori "nastave putem ovog profesora".

"Bilo bi smiješno da se ne radi o čovjeku koji 12 godina vlada Kantonom Sarajevo. Zapisnik će biti trajni dokaz o jednom čovjeku i jednom sistemu. Školski primjer zloupotreba u Kantonu Sarajevo. Kada bi se neko potrudio da prekrši ovoliko članova zakona, ne bi uspio. U zapisniku nema rješenja, što znači da je KUIP ucijenjen od vlasti", istakao je.

Poručio je da SDA od KUIP-a traži da donese rješenja o ovom slučaju, koja će imati pravna dejstva. Smatra da je ovaj slučaj pokazatelj zašto je donesen novi Zakon o visokom obrazovanju.

"UNSA je dobila ovaj zapisnik i sada nam je jasno zašto je rukovodstvo UNSA novim zakonom dobilo faraonska ovlaštenja. Tražimo da se UNSA hitno izjasni na zapisnik inspekcije, a to je izostalo, iako smo insistirali", kazao je Zahiragić.

Izdvojio je i to da je Konaković jedne subote prijavio osam ispita, a dan poslije četiri ispita.

Podsjećamo, predsjednik NiP-a je ranije danas, nakon što je SDA najavila konferenciju za novinare na ovu temu, ukazao na pojedine članove SDA koji se također dovode u vezu s nezakonitim studiranjem. Negirao je da je nezakonito stekao fakultetsku diplomu

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96651
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34587 times
Been thanked: 21249 times
Contact:
Status: Online

Re: SDA najavila press o Konakovićevoj diplomi

Post by Rum » 19 Sep 2022, 14:22

Chan wrote: 19 Sep 2022, 10:44 I on treba odgovarati ako je tačno to što mu stavljaju na teret, ali i Sebija.
Sebi je cista ,da nije Nenad bi se satro i donjeo dokaz
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: SDA najavila press o Konakovićevoj diplomi

Post by carobnjak N » 19 Sep 2022, 14:37

Ma 90% njih koji su odmah nakon rata dobijali fakultetske diplome su to preko štele.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84543
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16643 times
Status: Offline

Re: SDA najavila press o Konakovićevoj diplomi

Post by Fuddo » 19 Sep 2022, 14:40

Meni ih dodijalo na internetu gledat
Kako je tek vama uzivo
Koji jebeni smorovi
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42989
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14198 times
Been thanked: 12766 times
Status: Offline

Re: SDA najavila press o Konakovićevoj diplomi

Post by Masamune » 19 Sep 2022, 14:40

Rum wrote: 19 Sep 2022, 14:22
Chan wrote: 19 Sep 2022, 10:44 I on treba odgovarati ako je tačno to što mu stavljaju na teret, ali i Sebija.
Sebi je cista ,da nije Nenad bi se satro i donjeo dokaz
Jest čista je :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: SDA najavila press o Konakovićevoj diplomi

Post by Zana » 19 Sep 2022, 14:48

Fuddo wrote: 19 Sep 2022, 14:40 Meni ih dodijalo na internetu gledat
Kako je tek vama uzivo
Koji jebeni smorovi

Vala kako ko. Ja više tebe gledam ako ćemo pravo :D.
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests