Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24720
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 6515 times
Status: Offline

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by Koraci_u_noci » 29 Apr 2021, 15:00

bosnjakinja wrote: 29 Apr 2021, 14:53
Koraci_u_noci wrote: 29 Apr 2021, 14:43 I meni se cini da je on kratkog daha, bio je osvjezenje na izborima 18.e, ali u medjuvremenu nije nista napravio i polako pada u zaborav. Steta, ako vec nije mogao uspostavit stranacku infrastrukturu, trebao je ranije reagovat, ovako je sad u corsokaku, bez izgleda da igra znacajniju ulogu. Volio bih da se varam, al pogledajte koliko je, recimo, Konakovic u medjuvremenu napravio, a koliko on
neka te ne vara Konakovic koji je samo hit u Sarajevu,ja sumnjam da ce on ista uspjeti van SA
Njega sam uzeo samo za primjer, kako je izgradio stranacku infrastrukturu i doveo se u poziciju da ucestvuje u vlasti, izlazi na izbore i bori za glasove biraca. Hadzikadiceva platforma nije daleko odmakla i jos uvijek je neka apstraktna pojava, to su prepoznali i biraci u Sarajevu i odlucili se za druge opcije
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by Chloe » 29 Apr 2021, 15:01

Nedavno je Haris Šabanović ( Predsjednik Asocijacije mladih SDA BiH), napisao objavu o SDA i zašto je on SDA, iz te objave kopirala sam jedan dio:

"..... Ovoj državi, punoj neozbiljnih političkih amatera, karijerista i egoista s jedne strane, i ozbiljnih političkih dušmana s druge strane, neophodna je jaka i ozbiljna SDA zato sto je dokazana zakonitost politickog rada da samo veliki politicki subjekti mogu uspjesno voditi drustvo. Zapita li se neko zašto u Velikoj Britaniji, SAD ili Njemačkoj nema "nezavisnih" kandidata ili mnoštva malih političkih stranaka? Zato što takvi subjekti mogu samo sebi biti svrha ili imati zadatak da destabiliziraju društvo i državu i ništa vise ne mogu uraditi. Zato radom, kritikom i znanjem popravljajmo i jačajmo SDA ako imamo dobru namjeru za BiH i njene građane."
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12328 times
Status: Online

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by Masamune » 29 Apr 2021, 15:06

Ako uđe u ovu koaliciju šta će tek onda biti slučajeva Majstorović... bolje biti i sam nego sarađivati sa grobarima poput Bijedića.

A Dino s druge strane još malo može graditi politiku isključivo na pljuvanju SDA. To kad izlapi i više ne bude neke osnove on neće imati ništa konkretno za ponuditi jer je obični šupljator i populista. Po nekoj mojoj prognozi mislim da će do 2024. godine NiP grohnuti i završiti gore od Stranke za BiH kad je Haris doživio krah.
Last edited by Masamune on 29 Apr 2021, 15:08, edited 1 time in total.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by Odraz » 29 Apr 2021, 15:07

Chloe wrote: 29 Apr 2021, 15:01 Nedavno je Haris Šabanović ( Predsjednik Asocijacije mladih SDA BiH), napisao objavu o SDA i zašto je on SDA, iz te objave kopirala sam jedan dio:

"..... Ovoj državi, punoj neozbiljnih političkih amatera, karijerista i egoista s jedne strane, i ozbiljnih političkih dušmana s druge strane, neophodna je jaka i ozbiljna SDA zato sto je dokazana zakonitost politickog rada da samo veliki politicki subjekti mogu uspjesno voditi drustvo. Zapita li se neko zašto u Velikoj Britaniji, SAD ili Njemačkoj nema "nezavisnih" kandidata ili mnoštva malih političkih stranaka? Zato što takvi subjekti mogu samo sebi biti svrha ili imati zadatak da destabiliziraju društvo i državu i ništa vise ne mogu uraditi. Zato radom, kritikom i znanjem popravljajmo i jačajmo SDA ako imamo dobru namjeru za BiH i njene građane."
Pa lik je uhljeb i ulizica, sta drugo ocekivati? Dobronamjernu kritiku stranke? :plavi :plavi :plavi

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by Chloe » 29 Apr 2021, 15:09

Odraz wrote: 29 Apr 2021, 15:07
Chloe wrote: 29 Apr 2021, 15:01 Nedavno je Haris Šabanović ( Predsjednik Asocijacije mladih SDA BiH), napisao objavu o SDA i zašto je on SDA, iz te objave kopirala sam jedan dio:

"..... Ovoj državi, punoj neozbiljnih političkih amatera, karijerista i egoista s jedne strane, i ozbiljnih političkih dušmana s druge strane, neophodna je jaka i ozbiljna SDA zato sto je dokazana zakonitost politickog rada da samo veliki politicki subjekti mogu uspjesno voditi drustvo. Zapita li se neko zašto u Velikoj Britaniji, SAD ili Njemačkoj nema "nezavisnih" kandidata ili mnoštva malih političkih stranaka? Zato što takvi subjekti mogu samo sebi biti svrha ili imati zadatak da destabiliziraju društvo i državu i ništa vise ne mogu uraditi. Zato radom, kritikom i znanjem popravljajmo i jačajmo SDA ako imamo dobru namjeru za BiH i njene građane."
Pa lik je uhljeb i ulizica, sta drugo ocekivati? Dobronamjernu kritiku stranke? :plavi :plavi :plavi
To njemu napiši na FB ispod ove objave. :)

Ali je on u pravu u vezi broja političkih partija, i nezavisnih kandidata kod nas i opći haos u državi.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by Duminjo » 29 Apr 2021, 15:10

Taare wrote: 29 Apr 2021, 14:19
paja patak wrote: 29 Apr 2021, 13:17 Hadzikadic pregovara sa komsicem i jos nekim lijevim strankama da naprave jednu zajedničku stranku ili koaliciju za nastup na opcim izborima 2022.

Pa kazu, profa svjetlo na kraju tunela.. E moj profa
Bošnje ne zaslužuju prof hadžikadića. Daj ti njima kifla i pereca.
uživo gledamo onu epizodu nadrealista u kojoj je nele ugostio onog profesora, pa rulja krenula da zove.
Trebamo se pomiriti sa činjenicom da je ogromna većina bošnja ustvari stoka sitnog zuba koja ima tačno ono što zaslužuje.
Bosnje su malo u nezgodnoj situaciji.
Ovoliko stranki, koje se za sve pitaju a za ništa niko nije kriv, nema ni Velika Britanija.
Jbt, imamo izbor ko malo dijete kad dodje pred trafiku a svaki smoki slan.

Volio bih da se pola stranki jednostavno ugasi.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by Odraz » 29 Apr 2021, 15:12

Koraci_u_noci wrote: 29 Apr 2021, 14:43 I meni se cini da je on kratkog daha, bio je osvjezenje na izborima 18.e, ali u medjuvremenu nije nista napravio i polako pada u zaborav. Steta, ako vec nije mogao uspostavit stranacku infrastrukturu, trebao je ranije reagovat, ovako je sad u corsokaku, bez izgleda da igra znacajniju ulogu. Volio bih da se varam, al pogledajte koliko je, recimo, Konakovic u medjuvremenu napravio, a koliko on
Nista cudno za egoistu njegovog tripa. Biva on sam je toliko faca da ce okupiti cijeli dunjaluk oko sebe ... jedno je ubijediti sebe u to ispred spigle sa cesljem u ruci i ubijediti narod kojem je puna kapa slicnih uletaca.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by Odraz » 29 Apr 2021, 15:14

Chloe wrote: 29 Apr 2021, 15:09
Odraz wrote: 29 Apr 2021, 15:07
Pa lik je uhljeb i ulizica, sta drugo ocekivati? Dobronamjernu kritiku stranke? :plavi :plavi :plavi
To njemu napiši na FB ispod ove objave. :)

Ali je on u pravu u vezi broja političkih partija, i nezavisnih kandidata kod nas i opći haos u državi.
I sta je tu pametno rekao? To da imamo previse partija je i djeci jasno, a ko je napravio sve te partijice ili bar vecinu njih? :123

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by Chloe » 29 Apr 2021, 15:16

Odraz wrote: 29 Apr 2021, 15:14
Chloe wrote: 29 Apr 2021, 15:09

To njemu napiši na FB ispod ove objave. :)

Ali je on u pravu u vezi broja političkih partija, i nezavisnih kandidata kod nas i opći haos u državi.
I sta je tu pametno rekao? To da imamo previse partija je i djeci jasno, a ko je napravio sve te partijice ili bar vecinu njih? :123
Ništa ... :kafa
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26570
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13847 times
Been thanked: 14110 times
Status: Offline

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by ironman » 29 Apr 2021, 15:44

Odraz wrote: 29 Apr 2021, 15:14
Chloe wrote: 29 Apr 2021, 15:09

To njemu napiši na FB ispod ove objave. :)

Ali je on u pravu u vezi broja političkih partija, i nezavisnih kandidata kod nas i opći haos u državi.
I sta je tu pametno rekao? To da imamo previse partija je i djeci jasno, a ko je napravio sve te partijice ili bar vecinu njih? :123
Onaj kome je u interesu da Srbi budu okupljeni oko snsd/ sds a Hrvati oko hdz a Bosnje u 1200 stranaka.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12328 times
Status: Online

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by Masamune » 29 Apr 2021, 15:52

Ništa ukinite sve ostale i glasajte samo za SDA da brani Bošnjake od nestanka.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by Taare » 29 Apr 2021, 16:39

bosnjakinja wrote: 29 Apr 2021, 14:25
Taare wrote: 29 Apr 2021, 14:19

Bošnje ne zaslužuju prof hadžikadića. Daj ti njima kifla i pereca.
uživo gledamo onu epizodu nadrealista u kojoj je nele ugostio onog profesora, pa rulja krenula da zove.
Trebamo se pomiriti sa činjenicom da je ogromna većina bošnja ustvari stoka sitnog zuba koja ima tačno ono što zaslužuje.
sto ga ne zasluzujemo? sta je to on ustvari toliko dobar? sta je uradio??
Ništa, moj ti hamo. Jes mu vidla glave jbt :rol
obični glupan i prostak.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by Taare » 29 Apr 2021, 16:41

Chloe wrote: 29 Apr 2021, 15:01 Nedavno je Haris Šabanović ( Predsjednik Asocijacije mladih SDA BiH), napisao objavu o SDA i zašto je on SDA, iz te objave kopirala sam jedan dio:

"..... Ovoj državi, punoj neozbiljnih političkih amatera, karijerista i egoista s jedne strane, i ozbiljnih političkih dušmana s druge strane, neophodna je jaka i ozbiljna SDA zato sto je dokazana zakonitost politickog rada da samo veliki politicki subjekti mogu uspjesno voditi drustvo. Zapita li se neko zašto u Velikoj Britaniji, SAD ili Njemačkoj nema "nezavisnih" kandidata ili mnoštva malih političkih stranaka? Zato što takvi subjekti mogu samo sebi biti svrha ili imati zadatak da destabiliziraju društvo i državu i ništa vise ne mogu uraditi. Zato radom, kritikom i znanjem popravljajmo i jačajmo SDA ako imamo dobru namjeru za BiH i njene građane."
Kakav neuki kretenoid. :bua Klasični sda-ovac.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by Chloe » 29 Apr 2021, 17:27

Taare wrote: 29 Apr 2021, 16:41
Chloe wrote: 29 Apr 2021, 15:01 Nedavno je Haris Šabanović ( Predsjednik Asocijacije mladih SDA BiH), napisao objavu o SDA i zašto je on SDA, iz te objave kopirala sam jedan dio:

"..... Ovoj državi, punoj neozbiljnih političkih amatera, karijerista i egoista s jedne strane, i ozbiljnih političkih dušmana s druge strane, neophodna je jaka i ozbiljna SDA zato sto je dokazana zakonitost politickog rada da samo veliki politicki subjekti mogu uspjesno voditi drustvo. Zapita li se neko zašto u Velikoj Britaniji, SAD ili Njemačkoj nema "nezavisnih" kandidata ili mnoštva malih političkih stranaka? Zato što takvi subjekti mogu samo sebi biti svrha ili imati zadatak da destabiliziraju društvo i državu i ništa vise ne mogu uraditi. Zato radom, kritikom i znanjem popravljajmo i jačajmo SDA ako imamo dobru namjeru za BiH i njene građane."
Kakav neuki kretenoid. :bua Klasični sda-ovac.
Niti je neuk, niti je kreten.... :)
Dijete iz naroda.
A to što je u SDA pa tebi ne sjeda je drugi par opanaka. 🙃
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by Taare » 29 Apr 2021, 17:29

Bome nije to u pitanju. na osnovu komentara zaključujem da je neuki majmun.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by Chloe » 29 Apr 2021, 17:31

Taare wrote: 29 Apr 2021, 17:29 Bome nije to u pitanju. na osnovu komentara zaključujem da je neuki majmun.
Ahaaa.... :kafa
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by Krokodil Behko » 29 Apr 2021, 17:46

Bilo bi dobro, al da puste Hadžikadića, da predsjednikuje. Ovaj Bijedić, uglavnom svi Tuzlaci ga ne vole, a Komšić je predugo na funkcijama. Kad bi se ovo desilo, ovo bi bila prava stvar. Nova nada sa ljevice. Peđa je usro i šefa i stanicu, s tom koalicijom, sa SDP-om.
online

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26570
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13847 times
Been thanked: 14110 times
Status: Offline

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by ironman » 29 Apr 2021, 20:05

Krokodil Behko wrote: 29 Apr 2021, 17:46 Bilo bi dobro, al da puste Hadžikadića, da predsjednikuje. Ovaj Bijedić, uglavnom svi Tuzlaci ga ne vole, a Komšić je predugo na funkcijama. Kad bi se ovo desilo, ovo bi bila prava stvar. Nova nada sa ljevice. Peđa je usro i šefa i stanicu, s tom koalicijom, sa SDP-om.
Ne znam odakle si Behko,ali za Bijedica na Tk grijesis.
Nije cvjecka ali je procitao sdp politiku i za koga igraju.
Skupa sa Df i dr.Zlatanom Begicem i Mesalicem.
Bijedic je sa novoosnovanom strankom na opcinskim izborima uzeo 18000 glasova.
Ovaj .predmet za solanu sto su pokrenuli je farsa obicna kako vidimo koju je neko podmetnuo.. bilo je neki dan na slobodnoj bosni..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Tasmanijski tigar
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 625
Joined: 15 Nov 2019, 21:58
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by Tasmanijski tigar » 29 Apr 2021, 20:52

Čekam da se pojavi neka stranka sa moje općine. Nisam lud da glasam za ljude iz Sarajeva, Kaknja..
Sarajlije se samo svađaju. Gledaju kako da uhljebe rodbinu iz Sarajeva.
Primjetan je porast ovih lokalnih stranaka NS, NIP... a i SDA nije daleko od njih.
Za lokalne izbore nije mi problem glasati. Jer lično poznajem ljude kojima dam glas.
Za opće izbore je problem.
:123

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Prof.dr. Mirsad Hadžikadić

Post by Krokodil Behko » 15 Jul 2021, 20:43

Čime se ovaj drogira? E čuj to, može neko da vrši pritisak, na samovoljnu uzepeovku

Hadžikadić o hapšenju direktora OSA-e: Džaferovićeva izjava je pritisak na Tužilaštvo BiH
online

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Masamune and 30 guests