Gornja Maoča - selo radikalnih vehabija??

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Utekla vehabijska kćerka i udala se preko facebooka

Post by harlekin » 29 May 2016, 21:39

jos jedino mrki bi ovo smatrao nekim dogadjajem ili vijesti :cudi
sta bi vi kao nevehabije i nesto jako moderni cojki napravili?
cudno sto mu dosli pomoc frendovi?a tko bi drugi?oni sto mu se smiju kao vi i sprdaju?
nabijem vas tako "duhovite" :kafa

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Utekla vehabijska kćerka i udala se preko facebooka

Post by Mutevelija » 29 May 2016, 22:41

Podrinjac wrote:I ja bih utekao da imam vehabijskog konzervativca.
Ja imam komunstičkog konzervativca pa šta to mijenja.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Utekla vehabijska kćerka i udala se preko facebooka

Post by SPINERKA » 30 May 2016, 00:33

Alo bre, vijest je duhovita. Relax baby ;)
;)
Svi su imali one vehabijske brade i skraćene pantalone. Rekli su da dolaze iz Dubnice i da se ne vraćaju bez djevojke. Odbili su da uđu u kuću, iako sam ih pristojno pozvao, a onda je jedan od njih počeo da galami i da mi prijeti. Tek kada sam im rekao da ću pozvati policiju, malo su se smirili. Kada su vidjeli da djevojka ni po koju cijenu ne želi da ide s njima, uz gunđanje su otišli svojim putem. Ne znam da li će se ponovo vraćati. Što se mene tiče, ne pada mi na pamet da snajku istjerujem iz kuće. Ja ni svoju ženu ne mogu da otjeram, a kamoli sinovljevu. Djeca su se upoznala preko interneta, zavoljeli su se i to je to - kaže Hodžić.

Nije trač...
Ne bih voljela da zivim zivot--vehabija-- no to nema veze sa njihovim trenutnim problemom -odbjeglom kcerkom, niti mi je smijsno -sta im se desilo.
Ja nemam djece , ali mogu zamilsiti kako je roditelju -kada im se jedan dan dijete ne pojavi kuci, makar bilo i vehabijsko.

Ali ovo nema veze sa postavljacem teme niti je odgovoran za prilozeni tekst.

da. smijesni su komentari Hodzica. :D

:mah manje vise ja sam prilicno relax.
Image

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Utekla vehabijska kćerka i udala se preko facebooka

Post by greeneyes » 30 May 2016, 00:36

Čuj "makar bilo i vehabijsko." Pa nije alien ako je vehabijsko dijete, majka mu stara. :D.
Samo sabura

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Utekla vehabijska kćerka i udala se preko facebooka

Post by SPINERKA » 30 May 2016, 00:37

;)

hm , jes siguran
Image

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Utekla vehabijska kćerka i udala se preko facebooka

Post by rethna » 30 May 2016, 00:39

SPINERKA wrote:
Ja nemam djece , ali mogu zamilsiti kako je roditelju -kada im se jedan dan dijete ne pojavi kuci, makar bilo i vehabijsko.
Ovo je vec omalovazavajuce i diskriminacijske prirode.
Question everything.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Utekla vehabijska kćerka i udala se preko facebooka

Post by SPINERKA » 30 May 2016, 00:57

rethna wrote:
SPINERKA wrote:
Ja nemam djece , ali mogu zamilsiti kako je roditelju -kada im se jedan dan dijete ne pojavi kuci, makar bilo i vehabijsko.
Ovo je vec omalovazavajuce i diskriminacijske prirode.
jeste --sve je --duhovito, izgleda -sto je -vehabijsko. ;)
Image

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Utekla vehabijska kćerka i udala se preko facebooka

Post by rethna » 30 May 2016, 01:04

SPINERKA wrote:
rethna wrote:
SPINERKA wrote:
Ja nemam djece , ali mogu zamilsiti kako je roditelju -kada im se jedan dan dijete ne pojavi kuci, makar bilo i vehabijsko.
Ovo je vec omalovazavajuce i diskriminacijske prirode.
jeste --sve je --duhovito, izgleda -sto je -vehabijsko. ;)
Ti si ono napisala ne ja :D
Question everything.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Utekla vehabijska kćerka i udala se preko facebooka

Post by SPINERKA » 30 May 2016, 01:10

;)

vidis da je -ironicno -- smiri se :123
Image

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Utekla vehabijska kćerka i udala se preko facebooka

Post by rethna » 30 May 2016, 01:12

Ili se vadis ;)

Miran sam potpuno :cudi
Question everything.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Utekla vehabijska kćerka i udala se preko facebooka

Post by SPINERKA » 30 May 2016, 01:36

:cudi

kako hoces --sklopi u cjelinu i kaze ti se .

drago mi je da si miran :roll
Image

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Utekla vehabijska kćerka i udala se preko facebooka

Post by rethna » 30 May 2016, 01:45

A to cu uciniti ako pobrisem crtice ili moram nesto drugo?
Question everything.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Gornja Maoča - selo radikalnih vehabija??

Post by dr laganini » 04 Jan 2017, 06:18

Selefije u Bosni i Hercegovini i borba Islamske zajednice u BiH protiv tzv. paradžemata teme su kojima pozornost posvećuje tisak na njemačkom jeziku.

Austrijski list Der Standard svoj članak o selefijama i širenju radikalnog islama u Bosni i Hercegovini počinje pričom o Domu mladih u Sarajevu. Pojašnjavajući kako je Dom mladih, "izgrađen 1969. u funkcionalnom betonu i staklu", nekad bio institucija koja je trebala oslikavati zalaganje za mlade u bivšoj Jugoslaviji, no pola stoljeća poslije toga tamo "ne nastupaju rock bendovi, već selefije".

"Muškarac s kudravom bradom je ispunio dvoranu. Tu se više ne uči o ravnopravnosti građana i spolova - muškarci i žene ovdje sada striktno moraju sjediti odvojeno. Slušaju pobožno govor propovjednika, bez postavljanja ijednog pitanja. Almir Kapić govori o 'lijepoj tradiciji Islama' koja je posve drukčija nego život u Francuskoj. Njegove namjere nisu duhovnog, već političko-društvenog karaktera. Zapad 'nas' želi prisiliti na to da brak istospolnih ljudi bude dozvoljen, huška Kapić. Zapad je protiv Islama, zato što je Islam izašao van - iz džamija, kaže Kapić i upućuje na prijeteću 'kaznu' ukoliko se narod udalji od vjere."

Der Standard dalje piše da je Kapićeva publika uglavnom srednji sloj, mlada i konzervativna, podsjećajući da su u BiH nacionalističke i religijsko-političke ideologije lako pronašle svoj put do društva u ideološkom vakuumu, koji je nastao raspadom Jugoslavije.

"U jednoj državi koja svojim građanima nudi tako malo zajedničkih mogućnosti pronalaženja identiteta, religijsko-politički pokreti usto mogu dodatno pridonijeti daljnjem raskolu društva. Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini (IZ BiH) se distancira od propovjednika poput Kapića i selefija. Ona je u proteklih mjeseci nastojala integrirati 64 zajednice, koje se nalaze izvan njezinih struktura. A reisu-l-ulema Husein Kavazović je čak od države zatražio da zatvori sve zajednice izvan Islamske zajednice BiH", piše Standard.

List prenosi i procjenu politologa Vlade Azinovića, koji navodi kako mnogi propovjednici prolaze obuku u zemljama Perzijskog zaljeva. 'Zatim ih se šalje nazad u Bosnu i Hercegovinu kako bi misionirali, često bez priznavanja posebnih kulturoloških karakteristika Islama u BiH', pojašnjava Azinović.

On ističe kako nisu sve selefije spremne na nasilje. "Oni koji su najviše spremni na nasilje uopće nisu u BiH, već uglavnom djeluju iz Europske unije."

IZ BiH praktično nema utjecaja na njih, kaže Azinović. Islamska zajednica u BiH pokrenula je inicijativu protiv ekstremizma" piše Standard pojašnjavajući da se pritom radi o kampovima za mlade koji su organizirani uz pomoć Norveške, a u okviru kojih je 30 imama prošlo kroz "preventivne treninge", kojima se želi djelovati protiv tzv. "Internet-muftija" i njihovih poruka.

Der Standard se u svom članku također osvrće na sve veću nazočnost Arapa u BiH, napominjući rastući utjecaj zemalja Perzijskog zaljeva u BiH, koji mnogim Bosancima i Hercegovcima zadaje brige: "Austrija je, doduše, po pitanju stranih izravnih investicija još uvijek broj jedan u BiH, ali investicije iz zemalja Perzijskog zaljeva i Turske su zajedno 2015. godine činile 30,2 milijuna eura - ili 26 posto. Do lipnja 2016. su investicije zemalja Perzijskog zaljeva i Turske činile čak 39 posto svih investicija u BiH.

Osim toga, Bosna i Hercegovina je mnogim Arapima omiljena destinacija za odmor.

O nekima od njih se brinu lokalne bh. vehabije. 'Turizam mnogim selefijskim obiteljima donosi značajan izvor prihoda', kaže Vlado Azinović, upućujući ujedno na to da taj novac prolazi pored regularnog bankovnog sustava jer se tu 'ne ubiru porezi'. Stoga je plauzibilno da novac prati i određeni ideološki utjecaj, smatra Azinović dijeleći time ujedno strahove mnogih Bosanaca i Hercegovaca."

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Mevlid Jašarević ride again

Post by Krokodil Behko » 14 Dec 2019, 16:27

Image


Zahtjev za ranije puštanje na slobodu osuđenika za terorizam Mevlida Jašarevića bit će podnesen na proljeće, jer sada nije povoljan trenutak za to zbog povratka pripadnika IDIL-a u BiH, rekao je Srni njegov advokat Senad Dupovac.
On kaže da se sa Jašarevićem dogovorio da za sada ne podnose zahtjev za njegovo ranije puštanje na slobodu, iako za to ispunjava zakonske uslove, jer molba ne bi bila pozitivno riješena.

"Možemo mi napisati zahtjev, ali on neće proći jer sada za to nije povoljan momenat. Odlučili smo da to uradimo na proljeće, kada se stiša situacija sa ovim povratnicima, odnosno kada ih deportuju iz Sirije", rekao je Dupovac.

On podsjeća da Jašarević od kraja 2012. godine izdržava zatvorsku kaznu u Zenici i da za to vrijeme "nije napravio nijedan prekršaj".

"Po zakonu, Jašarević može nakon sedam godina tražiti da bude pušten, a u prilog tome ide mu uzorno ponašanje i pokajanje koje je iskazao za učinjeno djelo", kaže Dupovac.

Jašarević je krajem 2012. pravosnažno osuđen na 15 godina zatvora zbog terorističkog napada na Ambasadu SAD u Sarajevu 28. oktobra 2011. godine.

On je tada ispalio 105 metaka i teško ranio policajca Mirsada Velića koji je radio na obezbjeđenju zgrade Ambasade.


(klix)
online

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Mevlid Jašarević ride again

Post by Nice try » 15 Dec 2019, 10:47

Na osnovu čega će uputiti molbu za ranije puštanje?
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mrachno
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4342
Joined: 16 Dec 2015, 19:28
Location: Berlin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mevlid Jašarević ride again

Post by Mrachno » 15 Dec 2019, 10:51

Nice try wrote: 15 Dec 2019, 10:47 Na osnovu čega će uputiti molbu za ranije puštanje?
"Po zakonu, Jašarević može nakon sedam godina tražiti da bude pušten, a u prilog tome ide mu uzorno ponašanje i pokajanje koje je iskazao za učinjeno djelo", kaže Dupovac.

a kakvi kriminalci hodaju slobodni njega mirne duše treba pustiti
Ako ti nešto dušu tišti, napusti to.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mevlid Jašarević ride again

Post by storm » 15 Dec 2019, 11:03

Jaka utjeha :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Mevlid Jašarević ride again

Post by Krokodil Behko » 15 Dec 2019, 11:05

Sad kad se Mevlid, nakon što se razočarao u vehabije, preturi u novog Dževada Galijaševića :oo
online

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53793
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1919 times
Been thanked: 15184 times
Status: Online

Re: Mevlid Jašarević ride again

Post by HAVANA » 15 Dec 2019, 12:09

Ne bi me cudilo.Vaki su jedan dan na gramu,jedan otimaju i kradu,treci kolo price i vjera u allaha...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84365
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11037 times
Been thanked: 16562 times
Status: Online

Re: Mevlid Jašarević ride again

Post by Fuddo » 15 Dec 2019, 15:16

Ne’s ti Mevlide nidje.
Pogresnu si ambasadu izrafalo. :D.
Dozvolite da se obratimo

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests