Zakon o zabrani negiranja genocida i ostalih zločina u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by The 51st State » 26 Jul 2021, 20:49

Jbt, trolanje i na drzavni nivo doslo.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 26 Jul 2021, 20:51

RS donosi zakon: Svako ko Republiku srpsku nazove genocidnom bit će krivično gonjen


Image

Prema informacijama portal "Glas Srpske" na današnjem sastanku lidera srpskih stranaka dogovoreno je da se donese zakon po kojem će biti krivično gonjene osobe koja manji bh. entitet ili srpski narod bude nazvale genocidnim.

"Ko Republiku Srpsku ili srpski narod bude nazvao genocidnim ići će u zatvor. Ovo je jedna od izmjena Krivičnog zakona koje su lideri stranaka u Srpskoj dogovorili na upravo završenom sastanku u Banjoj Luci", navodi "Glas Srpske".

"Glas Srpske" piše da će pravni tim NSRS jednu od izmjena KZ RS formulisati upravo na ovakav način, a prijedlog će biti razmatran na sjednici NSRS koja bi trebalo da bude održana u petak.


(SB)
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Pasaga » 26 Jul 2021, 20:53

ima li sanse da ovo prodje
koliko mi imamo uticaja na to,u tim njihovim organima
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Melek » 26 Jul 2021, 20:58

Nema problema. Može se komotno oslovljavati i sa “entitet u kojem je počinjen genocid nad stanovništvom Srebrenice”, ili recimo …
Last edited by Melek on 26 Jul 2021, 20:58, edited 1 time in total.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by The 51st State » 26 Jul 2021, 20:58

Pasaga wrote: 26 Jul 2021, 20:53 ima li sanse da ovo prodje
koliko mi imamo uticaja na to,u tim njihovim organima
Proce im i pasti ce na apelaciji jer ce prosto biti receno da je taj zakon vec obuhvacen zakonom o negiranju genocida, ovo je trzanje da odrze privid svojoj stoci sitnog zuba kako su iznad drzave, prosto funkcionisu tako jer bih je za njih strano tijelo.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Pasaga » 26 Jul 2021, 21:00

Melek wrote: 26 Jul 2021, 20:58 Nema problema. Može se komotno oslovljavati i sa “entitet u kojem je počinjen genocid nad stanovništvom Srebrenice”, ili recimo …
...vise genocida .... :cudi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Melek » 26 Jul 2021, 21:00

Pasaga wrote: 26 Jul 2021, 21:00
Melek wrote: 26 Jul 2021, 20:58 Nema problema. Može se komotno oslovljavati i sa “entitet u kojem je počinjen genocid nad stanovništvom Srebrenice”, ili recimo …
...vise genocida .... :cudi
… od strane vojske tog entiteta…
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Melek » 26 Jul 2021, 21:04

De fakat da preformulišemo kako da ga oslovljavamo :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by arzuhal » 26 Jul 2021, 21:04

Krokodil Behko wrote: 26 Jul 2021, 20:51
RS donosi zakon: Svako ko Republiku srpsku nazove genocidnom bit će krivično gonjen


Image

Prema informacijama portal "Glas Srpske" na današnjem sastanku lidera srpskih stranaka dogovoreno je da se donese zakon po kojem će biti krivično gonjene osobe koja manji bh. entitet ili srpski narod bude nazvale genocidnim.

"Ko Republiku Srpsku ili srpski narod bude nazvao genocidnim ići će u zatvor. Ovo je jedna od izmjena Krivičnog zakona koje su lideri stranaka u Srpskoj dogovorili na upravo završenom sastanku u Banjoj Luci", navodi "Glas Srpske".

"Glas Srpske" piše da će pravni tim NSRS jednu od izmjena KZ RS formulisati upravo na ovakav način, a prijedlog će biti razmatran na sjednici NSRS koja bi trebalo da bude održana u petak.


(SB)
:ha
uzmi Lysobact

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15377
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 650 times
Been thanked: 2130 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Laser » 26 Jul 2021, 21:27

Nice try wrote: 26 Jul 2021, 17:56
Julia-Klara wrote: 26 Jul 2021, 15:57
Svaki dan koji ne dodju samo odbit od plate, jednostavno.
Ako ne dodju pola mjeseca - cijelu platu blokirat.

Hoces bojkovat drzavu - i drzava ce tebe!
Nije im ovo prva blokada zbog ovog ili onog.
A plata nije nikad bila upitna.
Mogao je Inzko i štogod korisnije nametnuti, a ne samo baciti kost da se glođemo.
:grana
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by arzuhal » 26 Jul 2021, 21:30

Šta će biti sa srpskom blokadom institucija bit će zanimljivo pratiti na više nivoa, između kojih je i pitanje reformi Izbornog zakona koje neće biti moguće u uvjetima blokade, ali i stava međunarodne zajednice prema samoj blokadi kao vidu političkog otpora, pošto je HDZ BiH puno ranije najavio svoju blokadu ukoliko ne budu usvojene izmjene Izbornog zakona prema njihovom ćeifu... Pa, ako Zapad pusti Srbima da blokiraju, onda možda ne bude reformi, a onda će se blokadi pridružiti i HNS.
uzmi Lysobact

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by arzuhal » 26 Jul 2021, 21:38

Izetbegović o bojkotu iz RS-a: Svakako su godišnji odmori, u septembru se sve nastavlja

:ha
uzmi Lysobact

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Pasaga » 26 Jul 2021, 21:39

arzuhal wrote: 26 Jul 2021, 21:38 Izetbegović o bojkotu iz RS-a: Svakako su godišnji odmori, u septembru se sve nastavlja

:ha
po istilahu
mirna voda brjeg roni
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Mirelam » 26 Jul 2021, 21:41

Krokodil Behko wrote: 26 Jul 2021, 20:51
RS donosi zakon: Svako ko Republiku srpsku nazove genocidnom bit će krivično gonjen


Image

Prema informacijama portal "Glas Srpske" na današnjem sastanku lidera srpskih stranaka dogovoreno je da se donese zakon po kojem će biti krivično gonjene osobe koja manji bh. entitet ili srpski narod bude nazvale genocidnim.

"Ko Republiku Srpsku ili srpski narod bude nazvao genocidnim ići će u zatvor. Ovo je jedna od izmjena Krivičnog zakona koje su lideri stranaka u Srpskoj dogovorili na upravo završenom sastanku u Banjoj Luci", navodi "Glas Srpske".

"Glas Srpske" piše da će pravni tim NSRS jednu od izmjena KZ RS formulisati upravo na ovakav način, a prijedlog će biti razmatran na sjednici NSRS koja bi trebalo da bude održana u petak.


(SB)
Neka urgiraju kod Iznka, on ce im to odraditi, sad pa sad. :D.
Al ga cvile i skice, kuku majko.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84432
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16597 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Fuddo » 26 Jul 2021, 21:44

arzuhal wrote: 26 Jul 2021, 21:38 Izetbegović o bojkotu iz RS-a: Svakako su godišnji odmori, u septembru se sve nastavlja

:ha
Bake je podjebavanje podigao na level, pro.


Opet imas istu situaciju kao sa hrvatskim lobiranjem po vijecu evrope, nato paktu.
Nista ne diraj, nista ne govori, nista ne komentarisi, samo pusti divljake da kazu svima sta hoce, kako vide buducnost modernih drustava, odnose medju ljudina… upri prstom i sam izusti, eh et.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Nice try » 26 Jul 2021, 21:51

Krokodil Behko wrote: 26 Jul 2021, 19:00
Nice try wrote: 26 Jul 2021, 17:56

Nije im ovo prva blokada zbog ovog ili onog.
A plata nije nikad bila upitna.
Mogao je Inzko i štogod korisnije nametnuti, a ne samo baciti kost da se glođemo.

De, prvo pročitaj i pogledaj, šta četnička bagra govori, pa razmisli još jednom.
Šta ćeš korisnije nametnuti, od ovog zakona? S kim da državu praviš?


Šta imam čitati. Šta si ti pametniji od tih spoznaja što čitaš po portalima? Naučio si nešto novo?
Pod korisnije mislim na nešto što će donijeti korist državi i nama koji u njoj živimo, nešto što će se poštovati i zaista vidjeti u životu običnog čovjeka.
A ovaj zakon, od samog početka, ne vidim da će na dobro izaći, da će se poštovati...
Eto, napiši nam svoju viziju. Šta misliš da će se desiti?
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Nice try » 26 Jul 2021, 21:52

Laser wrote: 26 Jul 2021, 21:27
Nice try wrote: 26 Jul 2021, 17:56

Nije im ovo prva blokada zbog ovog ili onog.
A plata nije nikad bila upitna.
Mogao je Inzko i štogod korisnije nametnuti, a ne samo baciti kost da se glođemo.
:grana
I za tebe važi isti odgovor kao što sam napisala i našem arogantnom i nadasve pametnom globalnom moderatoru.

Nastavite :mah
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 26 Jul 2021, 22:00

Nice try wrote: 26 Jul 2021, 21:51
Krokodil Behko wrote: 26 Jul 2021, 19:00


De, prvo pročitaj i pogledaj, šta četnička bagra govori, pa razmisli još jednom.
Šta ćeš korisnije nametnuti, od ovog zakona? S kim da državu praviš?


Šta imam čitati. Šta si ti pametniji od tih spoznaja što čitaš po portalima? Naučio si nešto novo?
Pod korisnije mislim na nešto što će donijeti korist državi i nama koji u njoj živimo, nešto što će se poštovati i zaista vidjeti u životu običnog čovjeka.
A ovaj zakon, od samog početka, ne vidim da će na dobro izaći, da će se poštovati...
Eto, napiši nam svoju viziju. Šta misliš da će se desiti?

Zamolio bih te, da mi citiraš tu moju rečenicu, u kojoj sam bio arogantan i bahat, kako si to navela u svom sljedećem postu. Baš bih volio da je vidim.

Tražiš od mene viziju, šta će se desiti, a sama ne navodiš šta je to korisnije, od ovog zakona.
Viziju imam, al neću da ti kažem. Možda ću reći, već u sljedećem postu, al on neće biti upućen tebi, jer vidim da si prasnula iz čista mira. Nije lako biti sam na temi, niti biti manjina u nekom gradu, al svako je imao pravo na vlastiti izbor.

I još jednom, citiraj mi te moje arogancije, volio bih da ih vidim.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 26 Jul 2021, 22:02

De, spustite loptu i nemojte da me branite. Sačuvajmo prisebnost, u ovim teškim trenucima, kad Dodik hoće da nas izvede pred sud :djed
online

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Nice try » 26 Jul 2021, 22:07

Krokodil Behko wrote: 26 Jul 2021, 22:00
Nice try wrote: 26 Jul 2021, 21:51
Šta imam čitati. Šta si ti pametniji od tih spoznaja što čitaš po portalima? Naučio si nešto novo?
Pod korisnije mislim na nešto što će donijeti korist državi i nama koji u njoj živimo, nešto što će se poštovati i zaista vidjeti u životu običnog čovjeka.
A ovaj zakon, od samog početka, ne vidim da će na dobro izaći, da će se poštovati...
Eto, napiši nam svoju viziju. Šta misliš da će se desiti?

Zamolio bih te, da mi citiraš tu moju rečenicu, u kojoj sam bio arogantan i bahat, kako si to navela u svom sljedećem postu. Baš bih volio da je vidim.

Tražiš od mene viziju, šta će se desiti, a sama ne navodiš šta je to korisnije, od ovog zakona.
Viziju imam, al neću da ti kažem. Možda ću reći, već u sljedećem postu, al on neće biti upućen tebi, jer vidim da si prasnula iz čista mira. Nije lako biti sam na temi, niti biti manjina u nekom gradu, al svako je imao pravo na vlastiti izbor.

I još jednom, citiraj mi te moje arogancije, volio bih da ih vidim.
Kome god bila upućena, napiši viziju.
A arogantnost osjetim, nije prvi put da mi se obraćaš kao da sam dijete.

Stvarno bih voljela da vjerujem u sve ono čemu se nadaš i ti i ostali koji dijele takvo mišljenje jer nisam ja protiv dobrih stvari nego sumnjam šta će biti od ove sve halabuke.
Na blokade iz RS- a smo i navikli i do sad, ništa novo, zar misliš da će poštovati zakon ili će se problemi samo produbiti?
Eto, piši, a i vrijeme će pokazati šta će biti i kako.


Prijatno vam dalje na temi :pusa
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Koteljubi_kadnisamtu and 42 guests