Zakon o zabrani negiranja genocida i ostalih zločina u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 12 Aug 2021, 17:33

U "Istočnom Sarajevu", objavljene potjernice za odbjeglim četnikom


Image
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 13 Aug 2021, 08:58

Inzkov zakon ušao u primjenu u entitetu, policija uredno obaviještena o dopuni zakona


Image

Image
online

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Hurija » 13 Aug 2021, 09:03

Koji je to broj sluzbenog glasnika oprosti Behko .
Ostalo je cutanje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 13 Aug 2021, 09:14

Hurija wrote: 13 Aug 2021, 09:03 Koji je to broj sluzbenog glasnika oprosti Behko .

Pa piše utorak i datum
online

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Hurija » 13 Aug 2021, 09:15

Pise i broj vidi ga . :D
Ostalo je cutanje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 13 Aug 2021, 17:15

Dodik - američkom ambasadoru

"Dosta je, ovdje se mora stati, gospodine Nelson, zar ne mislite da se ovo odnosi i na vas? Dosta je vašeg miješanja u unutrašnje stvari zemlje u kojoj ste ambasador. Dosta je vaših lekcija koje držite svojim domaćinima", istakao je Dodik.

Dodik je poručio Nelsonu i da je dosta toga da šuti kada drugi kleveću Srbe da su loš narod, nazivaju ih "genocidašima", a veoma je glasan kada se navodno drugima, prema njegovom mišljenju, nešto kaže.

"Dosta je, gospodine Nelson, da šutite kada drugi sakupljaju oružje 'za ne daj Bože' i kada prizivaju nekakvu svoju osvetu. Slažem se, gospodine Nelson, da je dosta da nam dovodite nelegalne međunarodne namjesnike, dosta je da glumite da štitite Dejtonski sporazum, a masovno kršite u kontinuitetu sve njegove odredbe", istakao je Dodik.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 13 Aug 2021, 17:15

Kao što rekoh, bit će akcije, samo sačekajmo kraj avgusta

U Berlinu sljedeće sedmice susret Merkel, Schmidta i Inzka
online

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15140
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 615 times
Been thanked: 2030 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Laser » 13 Aug 2021, 19:33

Krokodil Behko wrote: 13 Aug 2021, 17:15 Dodik - američkom ambasadoru

"Dosta je, ovdje se mora stati, gospodine Nelson, zar ne mislite da se ovo odnosi i na vas? Dosta je vašeg miješanja u unutrašnje stvari zemlje u kojoj ste ambasador. Dosta je vaših lekcija koje držite svojim domaćinima", istakao je Dodik.

Dodik je poručio Nelsonu i da je dosta toga da šuti kada drugi kleveću Srbe da su loš narod, nazivaju ih "genocidašima", a veoma je glasan kada se navodno drugima, prema njegovom mišljenju, nešto kaže.

"Dosta je, gospodine Nelson, da šutite kada drugi sakupljaju oružje 'za ne daj Bože' i kada prizivaju nekakvu svoju osvetu. Slažem se, gospodine Nelson, da je dosta da nam dovodite nelegalne međunarodne namjesnike, dosta je da glumite da štitite Dejtonski sporazum, a masovno kršite u kontinuitetu sve njegove odredbe", istakao je Dodik.
Vrlo kurčevito, nema zbora. :grana
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Maja » 16 Aug 2021, 10:53

Rogatica

Image

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Beni » 16 Aug 2021, 10:58

Znate qurac moj
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Online

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Naseef Mushroom » 16 Aug 2021, 10:59

Zamisli glumiti toliku facu da postaviš na čitav bilbord a ipak biti tolika pichkica pa ne napisati šta tačno misliš.
To je ta Rogatica čije prijeratno stanovništvo FGR napadaju "Što se ne vratite odakle ste šljegli?". Eto gdje se trebaju vratiti.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26570
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13847 times
Been thanked: 14111 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by ironman » 16 Aug 2021, 11:10

Ma govorio sam im ja da nije bilo urana u bombama koje ja NATO bacao na njih 95..
Trebalo im 26 godina da to shvate...
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by MorningStar » 16 Aug 2021, 11:13

ironman wrote: 16 Aug 2021, 11:10 Ma govorio sam im ja da nije bilo urana u bombama koje ja NATO bacao na njih 95..
Trebalo im 26 godina da to shvate...
Nije u bombama nisi nista pogresno rekao, ali u municiji iz A-10 - ne zna se :ooo

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26570
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13847 times
Been thanked: 14111 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by ironman » 16 Aug 2021, 11:14

MorningStar wrote: 16 Aug 2021, 11:13
ironman wrote: 16 Aug 2021, 11:10 Ma govorio sam im ja da nije bilo urana u bombama koje ja NATO bacao na njih 95..
Trebalo im 26 godina da to shvate...
Nije u bombama nisi nista pogresno rekao, ali u municiji iz A-10 - ne zna se :ooo
Morning,ne sitnicari,kvaris mi fol :ooo
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 16 Aug 2021, 11:15

ironman wrote: 16 Aug 2021, 11:10 Ma govorio sam im ja da nije bilo urana u bombama koje ja NATO bacao na njih 95..
Trebalo im 26 godina da to shvate...

Da su ih bogdo roknuli obogaćenim uranom, možda bi im on nadomjestio malo inteligencije, po glavi pojedinca.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 19 Aug 2021, 22:24

Tužilaštvo BiH pozvalo Dodika na saslušanje zbog negiranja genocida u Srebrenici


Tužilaštvo Bosne i Hercegovine je pozvalo člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine i predsjednika SNSD-a Milorada Dodika na saslušanje i to zbog negiranja genocida u Srebrenici.


Ovu informaciju je potvrdio sam Dodik tokom današnje posjete Mostaru. To je obznanio komentarišući to što je načelnik Jablanice Damir Šabanović (SDP) protiv njega podnio krivičnu prijavu zbog neangažovanja helikoptera Oružanih snaga (OS) za gašenje požara. Jablanica je bila među područjima na kojima su prije nekoliko dana bili veliki požari.
"Svi imaju pravo na to. Mislim da sam čovjek protiv kojeg ima najviše krivičnih prijava. Svaki dan nešto stiže. Vidim da je iz Tužilaštva Bosne i Hercegovine danas pristiglo da me saslušaju o navodnom negiranju genocida. Mi jednostavno ne želimo imati strance koji nameću zakone, bez obzira kakvi su sadržaji zakona. Očigledno je da se mi u Bosni i Hercegovini nikada nećemo dogovoriti oko toga. Mi Srbi nismo podanici i ne želimo da imamo strance koji će o tome odlučivati", rekao je.

Podsjećamo, bivši visoki predstavnik Valentin Inzko je 23. jula, pred završetak mandata, nametnuo zakonsku zabranu negiranja genocida u Srebrenici. Na isti dan su iz Tužilaštva Bosne i Hercegovine saopćili da će formirati predmete protiv svih onih koji će kršiti ovaj zakon.

Za političke stranke iz Republike Srpske ovaj zakon je neprihvatljiv, a upravo je Dodik među najglasnijim političarima iz ovog entiteta koji godinama negira genocid u Srebrenici. S obzirom na to da im je ovaj zakon neprihvatljiv te da je on posljedica odluke visokog predstavnika, stranke iz Republike Srpske su se odlučile na bojkot rada državnih institucija Bosne i Hercegovine.

Napominjemo da je Dodik kao opozicioni političar bio mišljenja da se u Srebrenici u julu 1995. desio genocid.

Narodna skupština Republike Srpske je odbila Inzkovu odluku i odlučila da zakonski zabrani nazivanje ovog entiteta genocidnim.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 20 Aug 2021, 17:09

Tadićka opet sakrila predmet na sigurno


U Državnoj agenciji za istrage i zaštitu SIPA su nam rekli da je tačno da je 17. avgusta ove godine u tu Agenciju stigao zahtjev državnog tužioca Olega Čavke da se “presnimi” emisija RTRS-a na kojoj je Dodik negirao genocid te da se saslušaju tri osobe koje su ga prijavile zbog toga.



“Njegovo saslušanje, za sada, nije planirano”, kazao je za Istragu izvor iz SIPA-e.

Ovaj predmet je formiran na osnovu prijave tri osobe koje su je podnijele u skladu sa izmjenama Krivičnog zakona BiH, a koje je nedavno nametnuo bivši visoki predstavnbik Valentin Inzko. I glavna državna tužiteljica je, opet slučajno, spis dodijelila državnom tužiocu Olegu Čavki. On je SIPA-i dao instrukcije da prvo saslušaju svjedoke, odnosno prijavitelje te da obave “očevid” emisije RTRS-a na kojoj je Dodik negirao genocid.

“Tek poslije toga bi mogao biti saslušan”, kazao nam je naš sagovornik

Bez obzira na to, mediji, ali i Milorad Dodik su objavili da je Tužilaštvo BiH izdalo naredbu da se on sasluša. Međutim, saslušanje o kojem govori Dodik nije pozevano sa ovim predmetom već sa prijetnjama koje su mu upućene, a gdje se on pojavljuje kao oštećeni.
online

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by amidza idriz » 20 Aug 2021, 23:53

Jedan od najvecih kriminalaca je ovaj Oleg Cavka.
Taj je davno naorao za tvorza.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Zakon o zabrani negiranja genocida i ostalih zločina u BiH

Post by Krokodil Behko » 21 Aug 2021, 17:49

Izgleda da je Dodiku jasno, kako ne može nastaviti s istom politikom i nema kud. Nema prostora za povlačenje, pa ide na sve ili ništa.

Neće se odazvati pozivu u tužilaštvo, ali kaže da hoće onako ići u SA.
Čini mi se, njegova je računica da bude priveden, s ciljem izazivanja haosa, računa na neki veći bunt mase itd, kao i da se prikaže kao veliki borac za srpsku stvar.

Mislim da je konačno odzvonilo i njemu i slijedi rasplet. MZ takođe nema prostora za povlačenje i tolerisanje ovakvih likova.
online

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Zakon o zabrani negiranja genocida i ostalih zločina u BiH

Post by amidza idriz » 21 Aug 2021, 18:48

Podvice rep kao i mnogo puta do sada i u toku noci pojaviti se na saslusanju kod dezurnog ''Cavke''.
Drugi scenario je tvoj Behko.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests