OHR - Christian Shmidt

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Pasaga » 24 Nov 2022, 17:23

sto nebi,ako amere ima iaz sebe,a ima ...ha
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Melek » 24 Nov 2022, 17:57

Ma samo je promijenjen termin. Mnoge će trolove nahraniti ovaj Schmidt.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Taare » 24 Nov 2022, 18:06

insomnia wrote: 24 Nov 2022, 17:17 Image
Ne bi on odradio ama baš ništa na svoju ruku.
ameri mu čuvaju leđa.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Pasaga » 24 Nov 2022, 19:27

Ameri su se davno popiskili po Dejtonu
a i nek su
ionako je sklepan samo za jednu stranu
bolje ovako,karte na stolu


TO JE TO ....


http://patriote-bosne.com/vijesti/procu ... 29bCi_U7SI
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Pasaga » 25 Nov 2022, 05:01

ako se ovo tjelo izjasni po zelji sljabe,Haracenka
...momentalno ga rasformirati,praviti novi saziv
Drzava to mora zaustavit
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by insomnia » 27 Nov 2022, 16:35

Saljem poruku onima koji vide a ne cuju, cuju a ne vide
Image
Patria) - Ruska invazija na Ukrajinu i zločin agresija: kriza suvereniteta BiH - bila je tema današnje sesije Kruga 99, na kojoj je uvodničar bio profesor doktor David Pettigrew.

"Dok slavimo Dan državnosti Bosne i Hercegovine, također prepoznajemo krizu suvereniteta. Ta je kriza djelomično izazvana protuzakonitom invazijom Rusije na Ukrajinu. Parlamentarna skupština Vijeća Evrope pozvala je na formiranje ad hoc međunarodnog suda koji će istražiti i procesuirati krivično djelo agresija koje je počinilo vojno i političko rukovodstvo Ruske Federacije. Važno je napomenuti da je invazija Ruske Federacije i krivično djelo agresija protiv Ukrajine motivirano motivirano ideološkim konceptom "ruskog svijeta". To je vizija koja je djelomično imperijalistička, djelomično fašistička, a djelomično genocidna. Prema tom "ruskom svijetu" Ukrajina ne postoji nego predstavlja tek nešto poput tampon zone ili mekog tkiva između Rusije i Zapada", ističe Pettigrew.

Dodaje da "Ruski svijet" ima svoje odjeke i na Balkanu kroz 'srpski svijet' što je preimenovana velika Srbija, koji posjeduje slične imperijalističke planove u odnosu na Bosnu i Hercegovinu.

"Ideja velike Srbije podržana je u Memorandumu SANU iz 1986. godine u kojem se tvrdi da je bio u toku progon i kulturni genocid nad Srbima i poziva se na njihovo ujedinjenje. Dok je "ruski svijet" pokretao agresiju u Ukrajini, ideologija velike Srbije je bila poziv na okupljanje radi agresije na Bosnu i Hercegovinu tokom devedesetih godina. Imperijalistički impuls velike Srbije doveo je do stvaranja teritorije Republike srpske unutar Bosne i Hercegovine što je dovelo ništa manje nego do genocidnog poduhvata u službi velike Srbije. Bivši ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin promovira 'srpski svijet, navodeći da je stvaranje 'srpskog svijeta' proces koji se ne može zaustaviti i naglašavajući da je potrebno da svi Srbi, bez obzira gdje žive, budu ujedinjeni. 'Ruski svijet' i 'srpski svijet' koji se ranije nazivao velika Srbija doveli su do agresije i ideološke i stvarne, nad suverenitetom Ukrajine, odnosno Bosne i Hercegovine. Ali, postojao je još jedan svijet koji prijeti Bosni i Hercegovini - 'hrvatski svijet'. Utvrđeno je da su hrvatski državljani učestvovali u zvjerstvima koja su počinjena u Bosni i Hercegovini u okviru onoga što je presuđeno kao Udruženi zločinački poduhvat i oružani sukob međunarodnog karaktera. Agresija koja je iz Srbije i Hrvatske počinjena nad Bosnom i Hercegvinom nije procesuirana kao krivično djelo agresije jer Međunarodni krivični sud za bivšu Jugoslaviju nije imao nadležnost za to", ističe Pettigrew.

Navodi da iako to nije procesuirano kao krivično djelo agresije, dva bivša visoka predstavnika Valentin Inzko i Christian Schwarz Schiling u zajedničkom pismu su upozorili da "Srbija i Rs nisu ostvarili svoje ciljeve iz devedesetih, njeguju vrlo bliske odnose s Rusijom", stoga se plašimo da trenutna agresija na Ukrajinu bi se mogla proširiti na Zapadni Balkan, prvenstveno na Bosnu i Hercegovinu i Kosovo.

"HAZU nas je u maju 2020. godine podsjetila na agresivne planove prema Bosni i Hercegovini. U dokumentu koji podsjeća na Memorandum SANU, u Memorandumu HAZU se navodi da se bosanski Hrvati progone i da se krše njihova osnovna ljudska prava. U Memorandumu se navodi da se mora zaštiti pravo bosanskih Hrvata da biraju legitimnog hrvatskog člana Predsjedništva. U Memorandumu HAZU se insistira da se jednakopravnost hrvatskog naroda mora osigurati i kroz treći entiet i sva prava koja iz toga proizilaze. Hrvatski poziv na legitimno predstavljanje podržala je Ruska Federacija u svojim stalnim naporima na podrivanju suvereniteta Bosne i Hercegovine. Upravo u tom kontekstu su problematične odluke visokog predstavnika Christiana Schmidta, koje su objavljene 2. oktobra. Kako i sam Schmidt kaže, dio njegove reforme je bio osmišljen tako da zadovolji predmet Ljubić u kojem je pokrenuto pitanje legitimnog predstavljanja Hrvata. Čini se da je odluka Schmidta provedena u službi nacionalističke stranke bh. Hrvata HDZ-a i u službi vizije opisane u Memorandumu Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti.

Čini se da je bošnjački glas obezvrijeđen, kao rezultat izborne reforme Schmidta, a da je glas bosanskog Hrvata precijenjen. Tu je i opći nedostatak u smislu da je reforma visokog predstavnika organizirana imajući u vidu konstitutivne narode i vitalne interese umjesto da se omogući demokratsko glasanje prema presudama Evropskog suda za ljudska prava, uključujući predmete Sejdić-Finci ili Zornić koji su potpuno ignorirani. Bosni je zabranjeno da bude normalna demokratija, etnički glasački blokovi produbljuju etničke podjele dajući dodatni utjecaj nacionalističkim strankama bosanskih Srba i Hrvata, potencijalno izolirajući bošnjačku većinu u nastavku rada na genocidnim ciljevima iz devedesetih. Nedavno objavljivanje partnerstva Dodika i Čovića osigurat će takvu situaciju. Nedavne odluke Schmidta se mogu posmatrati kao ideologije koje to podržavaju i nastoje podrivati suverenitet Bosne i Hercegovine danas.

Kroz svoju podršku Srbiji i Hrvatskoj, Ruska Federacija aktivno podriva suverenitet Bosne i Hercegovine. Kriza suvereniteta Bosne i Hercegovine akutnija je nego ikad, dok Republika srpska obnavlja svoje prijetnje secesijom nastojeći se pozicionirati kao drugi Dombas. Dok SAD, EU i NATO nastavljaju odgovarati agresiji na Ukrajinu, isto tako moraju se suprotstaviti nastojanjima Srbije, Hrvatske i Rs kako bi ostvarili planove iz devedesetih. Međunarodna zajednica dužna je podržati demokratski svijet u BiH na način koji odgovara glasovima građana koji zahtijevaju svoje pravo na građansku državu i na taj način još više približe BiH EU i NATO", zaključio je Pettigrew.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84571
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16652 times
Status: Online

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Fuddo » 27 Nov 2022, 16:55

Taare wrote: 24 Nov 2022, 18:06
insomnia wrote: 24 Nov 2022, 17:17 Image
Ne bi on odradio ama baš ništa na svoju ruku.
ameri mu čuvaju leđa.
Ma upitno je i to
Ko zna sta ovi mute
Malo je nelogicno da naoruzavaju Ukrajinu, a na Balkanu guraju ruske proxyje.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by insomnia » 27 Nov 2022, 17:15

Fuddo wrote: 27 Nov 2022, 16:55
Taare wrote: 24 Nov 2022, 18:06

Ne bi on odradio ama baš ništa na svoju ruku.
ameri mu čuvaju leđa.
Ma upitno je i to
Ko zna sta ovi mute
Malo je nelogicno da naoruzavaju Ukrajinu, a na Balkanu guraju ruske proxyje.
A ovi im nisu nikakva prijetnja. Par naleta iz Avijana bi to za cas zavrsilo. No ih zele za saveznika.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Pasaga » 27 Nov 2022, 20:19

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by insomnia » 27 Nov 2022, 20:20

Neće slonče u lonče
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Taare » 27 Nov 2022, 23:15

Slušaj krmka pleme mu bolesno

Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Taare » 27 Nov 2022, 23:17

insomnia wrote: 27 Nov 2022, 17:15
Fuddo wrote: 27 Nov 2022, 16:55

Ma upitno je i to
Ko zna sta ovi mute
Malo je nelogicno da naoruzavaju Ukrajinu, a na Balkanu guraju ruske proxyje.
A ovi im nisu nikakva prijetnja. Par naleta iz Avijana bi to za cas zavrsilo. No ih zele za saveznika.
Hoće da ih na kulturan način odvoje od rusa. To mi je jedino logično objašnjenje
Svi mi se morete obratit

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Pasaga » 28 Nov 2022, 16:39

Taare wrote: 27 Nov 2022, 23:17
insomnia wrote: 27 Nov 2022, 17:15

A ovi im nisu nikakva prijetnja. Par naleta iz Avijana bi to za cas zavrsilo. No ih zele za saveznika.
Hoće da ih na kulturan način odvoje od rusa. To mi je jedino logično objašnjenje
ovi ovdasnji opet znaju mjeru,kulturu ... :grana
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Mutevelija » 28 Nov 2022, 17:23

Šok,Schmidt se odao:Najavio iseljavanje i dolazak novih naroda u BiH!Ovo može odrediti budućnost BiH


Kad se sjetim onih sto su podrzavali gay parade i evropsku uniju
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Pasaga » 28 Nov 2022, 19:23

Taare wrote: 27 Nov 2022, 23:15 Slušaj krmka pleme mu bolesno

sta mislis,da se ovakvi dokopaju tapija drzave
a...rade na tome
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Taare » 28 Nov 2022, 19:26

Pa dokopali su se, moj ti pašo.
Vidiš da se bez njih ne može formirati vlada
Svi mi se morete obratit

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Melek » 28 Nov 2022, 19:32

Mutevelija wrote: 28 Nov 2022, 17:23 Šok,Schmidt se odao:Najavio iseljavanje i dolazak novih naroda u BiH!Ovo može odrediti budućnost BiH


Kad se sjetim onih sto su podrzavali gay parade i evropsku uniju
Ja ovde jedino čujem neku cajku koja pokušava nešto kao da prevodi, totalno nepovezano.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Pasaga » 28 Nov 2022, 19:34

on se dobro krije,izbjegaje odgovore
zna da je pakas
djeluje iz vucije jame
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26742
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14891 times
Been thanked: 3972 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Veca » 28 Nov 2022, 20:25

karabatku, ne bih dala sat vremena svog zivota, nea tih para, eto, sad kad bih hamrljo! :kita
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Calla » 29 Nov 2022, 09:03

Pasaga wrote: 28 Nov 2022, 19:34 on se dobro krije,izbjegaje odgovore
zna da je pakas
djeluje iz vucije jame
Ne krije se, sve je rekao I prije godinu dana da mu je cilj zadrzati omladinu u Bosni I da tu najviše ulazu novaca ne bi li omladina ostala u zemlji.

al nebitno, ti svakako sa mojim njemcima samo crno pred ocima imas :ha

Ja neki dan saljem poruku jednom studentu u Tuzli da ode na jedno predavanje u Sarajevo ovaj vikend tema Projekt budućnost Bosne I to o trosku Prof. tuzlaka koji iz Kanade donira novac I trazi bosanske studente.
Kaze ti meni ovaj frajer, ej neka hvala ja samo da zavrsim ovaj zadnji ispit I imam jos nesto oko licence za trenera fitnessa I odo ja za Svicarsku. :cudi
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Duminjo and 32 guests