OHR - Christian Shmidt

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Online

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Naseef Mushroom » 15 Sep 2021, 23:25

MarlboroGold wrote: 15 Sep 2021, 23:17 Islam jeste na udaru, ali najmanje u BiH. Zna Evropa koliko su naši muslimani liberalni. Naravno nekim strujama i taj Islam smeta, a pogotovo je uvećano kad im susjedi pune glavu o spavačima i sličnim.
Ali pogledaj logike.

Image

Ovi bi evropski nacionalisti prije našli zajedničku riječ i kod njih bi se bolje uklapali evropski ljevičari Damir Nikšić i Sabina Čudić nego Evropljani koje zovu nacionalistima poput Alije Izetbegovića.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Melek » 16 Sep 2021, 06:12

The 51st State wrote: 15 Sep 2021, 23:24
Melek wrote: 15 Sep 2021, 22:48

Fazon je što oni Islam trpaju u isti koš sa fašizmom. Oni to vide kao dvije podudarne ideologije zla. A argumente nalaze u npr šerijatu, evidentnoj diskriminaciji žene, terorizmu Al Qaide, IS-u i Kalifatu i tako tome.
Ti argumenti su tankosava i vecinom apsurdni, problem je druge prirode iz tisucljetne historije evrope.
Nisu to nimalo bezazleni argumenti. Oni su rezultat današnjih dešavanja a što se tiče hiljadugodišnje istorije, ni nju ne treba filtrirati kroz neku tamo prizmu. Činjenica je da je Europa napadala muslimanski svijet ali je i muslimanski svijet itekako napadao Europu. Sjetimo se samo Salahuddina i Osmanlija. Mi danas, mislim konkretno na Bošnjake, smo kolateralna šteta svega toga i u principu bi jedan zdrav razum trebao da s podjednakim oprezom gleda i na jednu i na drugu stranu, jednostavno zato jer su nam mnogo zla nanijeli (i još uvijek nanose) i jedni a i drugi. Niko tu nas ne voli već ganjaju sopstvene interese. Ja sam lično mišljenja da danas ne treba stavljati Islam u prvi plan i voditi se njime po svaku cijenu, imati ga kao glavni argument u svakom kontekstu, formirati isključivo njime svoju svijest i svaki svoj stav jer to danas može biti jako pogubno za naciju. Pristup tipa “prvo vjera onda nacija” je sulud u našem kontekstu, dok pristup “prvo nacija onda sve ostalo” je daleko racionalniji, razumniji i na kraju krajeva logičniji. Da sam ja neki tamo nacionalni lider, ne bi mi ni na kraj pameti na um palo da se brže-bolje latim pera i pišem islamske deklaracije i to u srcu kršćanstva, jer volim svoj narod i naciju. Naravno, vjeru poštujem ali ne bih da guram u ambis nikog zbog nje. To je pomalo tako. Ostavimo se mi vjerske romantike, spašavajmo narod. Nije vakat :kafa
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Šabović Adis » 16 Sep 2021, 06:31

“prvo vjera onda nacija” Image jebo vjerski fundamentalizam!
“prvo nacija onda sve ostalo” Image jebo nacizam!

Prvo čovjek, jebo sve ostalo!
Ne mereeee 👉👌

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by The 51st State » 16 Sep 2021, 06:39

Melek wrote: 16 Sep 2021, 06:12
The 51st State wrote: 15 Sep 2021, 23:24

Ti argumenti su tankosava i vecinom apsurdni, problem je druge prirode iz tisucljetne historije evrope.
Nisu to nimalo bezazleni argumenti. Oni su rezultat današnjih dešavanja a što se tiče hiljadugodišnje istorije, ni nju ne treba filtrirati kroz neku tamo prizmu. Činjenica je da je Europa napadala muslimanski svijet ali je i muslimanski svijet itekako napadao Europu. Sjetimo se samo Salahuddina i Osmanlija. Mi danas, mislim konkretno na Bošnjake, smo kolateralna šteta svega toga i u principu bi jedan zdrav razum trebao da s podjednakim oprezom gleda i na jednu i na drugu stranu, jednostavno zato jer su nam mnogo zla nanijeli (i još uvijek nanose) i jedni a i drugi. Niko tu nas ne voli već ganjaju sopstvene interese. Ja sam lično mišljenja da danas ne treba stavljati Islam u prvi plan i voditi se njime po svaku cijenu, imati ga kao glavni argument u svakom kontekstu, formirati isključivo njime svoju svijest i svaki svoj stav jer to danas može biti jako pogubno za naciju. Pristup tipa “prvo vjera onda nacija” je sulud u našem kontekstu, dok pristup “prvo nacija onda sve ostalo” je daleko racionalniji, razumniji i na kraju krajeva logičniji. Da sam ja neki tamo nacionalni lider, ne bi mi ni na kraj pameti na um palo da se brže-bolje latim pera i pišem islamske deklaracije i to u srcu kršćanstva, jer volim svoj narod i naciju. Naravno, vjeru poštujem ali ne bih da guram u ambis nikog zbog nje. To je pomalo tako. Ostavimo se mi vjerske romantike, spašavajmo narod. Nije vakat :kafa
Kontam te, ali nece te ni slihtanje spasiti srbi nisu gledali ko je hafiz, ko klanja, ko cuga i jede krmetinu, nego redom ubijali.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Melek » 16 Sep 2021, 06:41

Usput da dodam - ne samo vjera već i svaka neracionalna ideologija u principu gura naciju u ambis i vitoperi je. To što sam naveo isto tako važi i za npr glorificiranja maršala Tita, junačkoga sina, ići u ambis zbog kulta ličnosti, Marxova i Engelsa i inih partizanluka. Sve to gura nacije u ambis. Isti vid šandrcanja i nebuloze samo druga vodilja. Nije vrijeme da se igraju kojekakve igrice, vrijeme je da se insan krvavo uozbilji i stavi sve te retardacije na stranu. Tim sranjima je možda mjesto na filmskom platnu ali nikako u reali. A jedan od najvećih idiotizama danas je glumiti kosmopolitu i jugoslovena u ovakvom okruženju, ti nas retardi najžešće u ambis guraju. Mutavi katalizatori.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Melek » 16 Sep 2021, 06:43

The 51st State wrote: 16 Sep 2021, 06:39
Melek wrote: 16 Sep 2021, 06:12

Nisu to nimalo bezazleni argumenti. Oni su rezultat današnjih dešavanja a što se tiče hiljadugodišnje istorije, ni nju ne treba filtrirati kroz neku tamo prizmu. Činjenica je da je Europa napadala muslimanski svijet ali je i muslimanski svijet itekako napadao Europu. Sjetimo se samo Salahuddina i Osmanlija. Mi danas, mislim konkretno na Bošnjake, smo kolateralna šteta svega toga i u principu bi jedan zdrav razum trebao da s podjednakim oprezom gleda i na jednu i na drugu stranu, jednostavno zato jer su nam mnogo zla nanijeli (i još uvijek nanose) i jedni a i drugi. Niko tu nas ne voli već ganjaju sopstvene interese. Ja sam lično mišljenja da danas ne treba stavljati Islam u prvi plan i voditi se njime po svaku cijenu, imati ga kao glavni argument u svakom kontekstu, formirati isključivo njime svoju svijest i svaki svoj stav jer to danas može biti jako pogubno za naciju. Pristup tipa “prvo vjera onda nacija” je sulud u našem kontekstu, dok pristup “prvo nacija onda sve ostalo” je daleko racionalniji, razumniji i na kraju krajeva logičniji. Da sam ja neki tamo nacionalni lider, ne bi mi ni na kraj pameti na um palo da se brže-bolje latim pera i pišem islamske deklaracije i to u srcu kršćanstva, jer volim svoj narod i naciju. Naravno, vjeru poštujem ali ne bih da guram u ambis nikog zbog nje. To je pomalo tako. Ostavimo se mi vjerske romantike, spašavajmo narod. Nije vakat :kafa
Kontam te, ali nece te ni slihtanje spasiti srbi nisu gledali ko je hafiz, ko klanja, ko cuga i jede krmetinu, nego redom ubijali.
Znam. A naročito ne sad poslije svega. Ali opet, vidi Kosovo, vidi Albaniju. Nema ambisa, nisu ni na rubu toga. Mi hodamo po žici a motka za balansiranje sve kraća i kraća.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Šabović Adis » 16 Sep 2021, 06:47

Melek wrote: 16 Sep 2021, 06:41 Usput da dodam - ne samo vjera već i svaka neracionalna ideologija u principu gura naciju u ambis i vitoperi je. To što sam naveo isto tako važi i za npr glorificiranja maršala Tita, junačkoga sina, ići u ambis zbog kulta ličnosti, Marxova i Engelsa i inih partizanluka. Sve to gura nacije u ambis. Isti vid šandrcanja i nebuloze samo druga vodilja. Nije vrijeme da se igraju kojekakve igrice, vrijeme je da se insan krvavo uozbilji i stavi sve te retardacije na stranu. Tim sranjima je možda mjesto na filmskom platnu ali nikako u reali. A jedan od najvećih idiotizama danas je glumiti kosmopolitu i jugoslovena u ovakvom okruženju, ti nas retardi najžešće u ambis guraju. Mutavi katalizatori.
Naravno, valja vam se vratit odakle ste i došli.
Ne mereeee 👉👌

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by The 51st State » 16 Sep 2021, 06:51

Melek wrote: 16 Sep 2021, 06:41 Usput da dodam - ne samo vjera već i svaka neracionalna ideologija u principu gura naciju u ambis i vitoperi je. To što sam naveo isto tako važi i za npr glorificiranja maršala Tita, junačkoga sina, ići u ambis zbog kulta ličnosti, Marxova i Engelsa i inih partizanluka. Sve to gura nacije u ambis. Isti vid šandrcanja i nebuloze samo druga vodilja. Nije vrijeme da se igraju kojekakve igrice, vrijeme je da se insan krvavo uozbilji i stavi sve te retardacije na stranu. Tim sranjima je možda mjesto na filmskom platnu ali nikako u reali. A jedan od najvećih idiotizama danas je glumiti kosmopolitu i jugoslovena u ovakvom okruženju, ti nas retardi najžešće u ambis guraju. Mutavi katalizatori.
Mozemo mi biti epitom racionalnosti i pravdoljubivosti to ne pomaze, kako vidimo ovaj shmidt to ne benda nego forca po nahodjenju.
Najgore je sto ne mozes posebno ee i razviti jer slepas unutrasnjeg neprijatelja sa sobom koji odvlaci emergiju i resurse, sve u svemu situacija prevazilaze ideoloske okvire, klanjo ti 5 vakata ili bioi budala ko ovaj sabovic, ni u jednom ni u ddrugom slucaju politicki ne ovisis o sebi.
Kiparski scenario je bio najprijemciviji za politicki i ekonomski razvoj ali niko to nije ozbiljno pokreno, kontajuci doce srbi, hrvati i medjumarodna zajednica pameti. Mada danas gledajuci evropske kuravele pitam se da li bi bili dosljedni i u tome kao sto su u slucaju stvarnog kipra.
Last edited by The 51st State on 16 Sep 2021, 06:56, edited 1 time in total.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by The 51st State » 16 Sep 2021, 06:55

Melek wrote: 16 Sep 2021, 06:43
The 51st State wrote: 16 Sep 2021, 06:39

Kontam te, ali nece te ni slihtanje spasiti srbi nisu gledali ko je hafiz, ko klanja, ko cuga i jede krmetinu, nego redom ubijali.
Znam. A naročito ne sad poslije svega. Ali opet, vidi Kosovo, vidi Albaniju. Nema ambisa, nisu ni na rubu toga. Mi hodamo po žici a motka za balansiranje sve kraća i kraća.
Imali su srece, mi smo iskrvarili za njihovu nezavisnost,ne znam sta ih imam gledati kao neki primjer osim da licemjerno balansiraju, to i nasi politicari rade doduse nedosljednije i nevjestije ., sto se tce ambisa stanje nije gore nego u oktobru 95, tako da ima kocka da se baca ako ude stani pani.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Melek » 16 Sep 2021, 06:57

The 51st State wrote: 16 Sep 2021, 06:55
Melek wrote: 16 Sep 2021, 06:43

Znam. A naročito ne sad poslije svega. Ali opet, vidi Kosovo, vidi Albaniju. Nema ambisa, nisu ni na rubu toga. Mi hodamo po žici a motka za balansiranje sve kraća i kraća.
Imali su srece, mi smo iskrvarili za njihovu nezavisnost,ne znam sta ih imam gledati kao neki primjer osim da licemjerno balansiraju, to i nasi politicari rade doduse nedosljednije i nevjestije ., sto se tce ambisa stanje nije gore nego u oktobru 95, tako da ima kocka da se baca ako ude stani pani.
Pa to je zato što smo neracionalni, što neorganizovano srljamo i što nas ima svakakvih. Mi imamo najmanje tri neprijatelja, po redu:

- nas same
- četnike
- ustaše

vjerovatno i više od tog.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42996
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12770 times
Status: Online

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Masamune » 16 Sep 2021, 07:00

Ko ce Bosnju shvatiti ozbiljno kad mu je ummet na prvom mjestu i Erdogana smatra liderom tog ummeta kojem se klanjaju kad dodje u BiH kao da je ovo neka turska pokrajina.

Sve su to autogolovi.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Melek » 16 Sep 2021, 07:01

Romantika, jbg :cudi
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by The 51st State » 16 Sep 2021, 07:03

Melek wrote: 16 Sep 2021, 06:57
The 51st State wrote: 16 Sep 2021, 06:55

Imali su srece, mi smo iskrvarili za njihovu nezavisnost,ne znam sta ih imam gledati kao neki primjer osim da licemjerno balansiraju, to i nasi politicari rade doduse nedosljednije i nevjestije ., sto se tce ambisa stanje nije gore nego u oktobru 95, tako da ima kocka da se baca ako ude stani pani.
Pa to je zato što smo neracionalni, što neorganizovano srljamo i što nas ima svakakvih. Mi imamo najmanje tri neprijatelja, po redu:

- nas same
- četnike
- ustaše

vjerovatno i više od tog.
Sad je malo drukcija sitacija, 92 moze se i tako posmatrati, uz svu frustraciju i losinu, imas drzavni legitimitet,, a to je cudo, to ni kosovari nemaju uz svu svoju proklamovanu nezavisnost.
Slazem se da malo smanjimo ribu i radimo vise na sebi, no tesko to i puzevim koracima ide, vidio si sinoc, "ekolozi" se nadigli zbog rutinskog i mandatornog gradjevinskog projekta na aerodromu. Izlizano je rec al sabur....

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by The 51st State » 16 Sep 2021, 07:04

MarlboroGold wrote: 16 Sep 2021, 07:00 Ko ce Bosnju shvatiti ozbiljno kad mu je ummet na prvom mjestu i Erdogana smatra liderom tog ummeta kojem se klanjaju kad dodje u BiH kao da je ovo neka turska pokrajina.

Sve su to autogolovi.
Da je tako bilo bi nam mogo bolje, vala dosta i tih klipova u tocckove,

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Melek » 16 Sep 2021, 07:07

Ali dobro, nije sve baš izgubljeno. S druge strane smo mi isto tako narod koji čini čuda nevidjena, mimo sve naše gluposti. U principu nije ni to rocket science. U se i u svoje kljuse.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by The 51st State » 16 Sep 2021, 07:30

[qu1ote=Melek post_id=3018755 time=1631768853 user_id=1651]
Ali dobro, nije sve baš izgubljeno. S druge strane smo mi isto tako narod koji čini čuda nevidjena, mimo sve naše gluposti. U principu nije ni to rocket science. U se i u svoje kljuse.
[/quote]

Moras i neprijatelja posmatrati, kod njih je jos gore i veca nervoza, osim ovih makropolitickih frustracija ako pogledas manje vise sve sto se pozitivno desava u bosni, kod nas se desava, nije puno ali je bolje nego kod separatista.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27260
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14270 times
Been thanked: 14612 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by ironman » 16 Sep 2021, 07:46

Ovo si dobro..
Tamo vodaju vraceve okolo i zamisljaju da je 90' kad si nosali kosti po bivsoj yu i zapisavali teritoriju..
Nece moci..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Šabović Adis » 16 Sep 2021, 08:27

The 51st State wrote: 16 Sep 2021, 06:51
Melek wrote: 16 Sep 2021, 06:41 Usput da dodam - ne samo vjera već i svaka neracionalna ideologija u principu gura naciju u ambis i vitoperi je. To što sam naveo isto tako važi i za npr glorificiranja maršala Tita, junačkoga sina, ići u ambis zbog kulta ličnosti, Marxova i Engelsa i inih partizanluka. Sve to gura nacije u ambis. Isti vid šandrcanja i nebuloze samo druga vodilja. Nije vrijeme da se igraju kojekakve igrice, vrijeme je da se insan krvavo uozbilji i stavi sve te retardacije na stranu. Tim sranjima je možda mjesto na filmskom platnu ali nikako u reali. A jedan od najvećih idiotizama danas je glumiti kosmopolitu i jugoslovena u ovakvom okruženju, ti nas retardi najžešće u ambis guraju. Mutavi katalizatori.
Mozemo mi biti epitom racionalnosti i pravdoljubivosti to ne pomaze, kako vidimo ovaj shmidt to ne benda nego forca po nahodjenju.
Najgore je sto ne mozes posebno ee i razviti jer slepas unutrasnjeg neprijatelja sa sobom koji odvlaci emergiju i resurse, sve u svemu situacija prevazilaze ideoloske okvire, klanjo ti 5 vakata ili bioi budala ko ovaj sabovic, ni u jednom ni u ddrugom slucaju politicki ne ovisis o sebi.
Kiparski scenario je bio najprijemciviji za politicki i ekonomski razvoj ali niko to nije ozbiljno pokreno, kontajuci doce srbi, hrvati i medjumarodna zajednica pameti. Mada danas gledajuci evropske kuravele pitam se da li bi bili dosljedni i u tome kao sto su u slucaju stvarnog kipra.
Opa?
Jesi kad razmišljao o samoubistvu? Vidi, nikad nije ni kasno ni rano za to. :ok
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37924
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Online

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Pasaga » 16 Sep 2021, 10:09

Jel neko procitao zadnji intervju od Zlatka Hadzidedica.
Ako niste, odmah, preporucujem
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26742
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14891 times
Been thanked: 3971 times
Status: Offline

Re: OHR - Christian Shmidt

Post by Veca » 16 Sep 2021, 10:37

...Pasa, pa uturi ga! :123
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: bosnjakinja and 29 guests