KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Ma znas » 19 Jan 2022, 15:56

Rasplet je na "pomolu".

Sastaju se Vucic, Milanovic "dva prijstelja Bosnjaka". Jedan kudi Bosnjake kako bi se "popravili", a drugi im stalno pruza " ruku pomitenja" a sve radi kao i onaj prvi da Bosnjaci budu Palestinci u svojoj drzavi.

Treci sagovornik je predsjednik Turske jer nas Milanovic i Vucic dozivljavaju kao Turke a ne Bosnjake, pa bi nas rado ponudili Turcima uz pristojnu naknadu.

Ovaka zamisao unaprijed propada jer Bisnjaci nisu Turci, pa ih turski predsjednik ne moze predstavljati.

Bosnjaci imaju svoje parlamentarne stranke pa eto prilike Vucicu i Milanivicu da ih posjete i razmijene misljenja kroz eglen, onako posteno, komsijski kao dobri susjedi.

:kafa :kiss

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by The 51st State » 20 Jan 2022, 11:01

po ovom clanku totalnim unistenjem bosnjaka kao bilo kakvog faktora odlucivanja u bih, nevjerovatno da se ovakve stvari desavaju i tek sada isplivavaju na uvid javnosti.

https://stav.ba/vijest/deveti-januar-me ... ajevu/7047

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Taare » 20 Jan 2022, 12:08

The 51st State wrote: 20 Jan 2022, 11:01 po ovom clanku totalnim unistenjem bosnjaka kao bilo kakvog faktora odlucivanja u bih, nevjerovatno da se ovakve stvari desavaju i tek sada isplivavaju na uvid javnosti.

https://stav.ba/vijest/deveti-januar-me ... ajevu/7047
Ima l kakvog skrinšota il linka da vidimo šta je to vlahadija pisala?
Svi mi se morete obratit

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by The 51st State » 20 Jan 2022, 12:20

Taare wrote: 20 Jan 2022, 12:08
The 51st State wrote: 20 Jan 2022, 11:01 po ovom clanku totalnim unistenjem bosnjaka kao bilo kakvog faktora odlucivanja u bih, nevjerovatno da se ovakve stvari desavaju i tek sada isplivavaju na uvid javnosti.

https://stav.ba/vijest/deveti-januar-me ... ajevu/7047
Ima l kakvog skrinšota il linka da vidimo šta je to vlahadija pisala?
nisam upratio, ne krecem se po socijalnim mrezama osim tvitera, a tamo mi nije izletilo nista osim ovog clanka.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Pasaga » 20 Jan 2022, 18:35

The 51st State wrote: 20 Jan 2022, 12:20
Taare wrote: 20 Jan 2022, 12:08

Ima l kakvog skrinšota il linka da vidimo šta je to vlahadija pisala?
nisam upratio, ne krecem se po socijalnim mrezama osim tvitera, a tamo mi nije izletilo nista osim ovog clanka.
mi to nismo ni osjetili,i jos ne primjecujemo
jer nema pri nama hilne ...
naravno,oni to vide,koriste i poklapaju polahko
sve kljucne institucije....
stanje je vec zabrinjavajuce na javnim kanalima,e-medijima
...kljucno oruzije
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Ma znas » 20 Jan 2022, 21:46

Po mom misljenju do raspleta treba jos pricekati. Kako vidimo jos nema evropskih sankcija, u BiH dolaze evropski i americki predstavnici. Mozda nesto budemo znali kad se sve ovo zavrsi. Licno ne vjerujem u pozitivan ishod u kratkom vremenskom roku. :help :help

User avatar
fruit
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1985
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 20 times
Been thanked: 105 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by fruit » 20 Jan 2022, 21:56

Kada nebi bilo kriza i neprilika,ja ne znam kako bi funkcionisali ovi naši političari...a i ja se nekako navikao,..
Ako se ova kriza završi,napraviće oni nama novu...siguran sam.
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Melek » 20 Jan 2022, 22:15

Satler reko da će biti izbora. Odustaju od UZP alternative? :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Krokodil Behko » 21 Jan 2022, 09:59

Ovo Erdogan baca pojas za spasavanje, Vučiću i Dodiku.
Ovo s ovom trilateralom. Nek su naši rekli da im se ne dopada.
online

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24721
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 6516 times
Status: Online

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Koraci_u_noci » 21 Jan 2022, 10:02

Ne mos da vjerujes kako pokusavaju zaobic institucije. Kao da smo mi neko neformalno udruzenje pa et svako kome se cefne moze sjest i dogovarat sta cemo mi i kako cemo
Pobjeci sad od svega zelim

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Ma znas » 23 Jan 2022, 19:29

Rasplet ce biti onakav kako ga Zapad uspije nametnuti.

U jednom tekstu svojevremeno objavljenom u Slobodnoj Bosni, Prof. Dr. Ivo Komsic iznese jednu sokantnu tvtdnju. Naime, uglednog politucara jedne ugledne evropske drzave pred pocetak posljednjeg rata, na pitanje rjesenja pitanja muslimana BiH rece "Muslimane BiH treba podijeliti u 3 grupe.. Jednu grupu pokrstiti, drugu projerati a trecu pobiti"

Orban neki dan rece "da je Evropi problem kako integrisati 2 miliona muslimana BiH."

U emisiji FACE Prof. Dr. Begic rece da se u Evropi vode ozbilje diskusije, sta sa BiH i kako je ureduti, i da je Dodik dobio zadatak da pocne raditi ovo sto radi, ko je sve u BiH ukljucen u ovaj projekt " itd.

Dakle, ne pise nam se dobro. U kome ce pravcu krenuti rjesenje prolema u mnogime zavisi od bosnjackog jedinstva.. Da li smo dovoljno jedinstveni ? ?

:tuga :tuga

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Pasaga » 23 Jan 2022, 19:47

vidim,svak kome se cefne,ubacuje zacine u nas lonac
i ne pitaju ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Ma znas » 24 Jan 2022, 12:23

" Jednu skupini pokrstiti". Pokusali ali nije islo. Masa vjeroucitelja krstarila nasim gradivima ali bez uspje, prije rata a posebno poslije rata.

"Jednu skupinu protjerati" Protjerano oko 1 milion ljudi od Islanda do N. Zelsnda i opet im malo. Sad bi da nas dalje tjeraju iz naseg dobra.

" Jednu skupinu pobiti" . Pobijeno oko 120.000 ljudi. Sjetimo se opkoljavanja Sarajeva, stalnog granatiranja, snajpeisanje po gradu i ubijanje svega sto se krece, starce, zene pa i djecu.

Da li bi to moglo da Evropa nije dala saglasnost. U tom svome nasilnickom ponasanju presli su crvenu liniju, kad su strane vijnike vezali za bandere. Uslijedila je odmazda koju su skupo platili. Da ne govorim o "oslobadjanju gradova od njegovih autohtonih stanovnika sirom BiH.

Sad se u Evropi ponovo vode rasprave, sta sa 2 miliona muslimana u BiH. Kako rece Prof. Dr. Begic "Dodik je dobio odobrenje da radi to sto radi". Mozda bas zbog tog nema nikakvih evropskih sankcija za njegovo ponasnanje

Dakle, 2 miliona muslimana na evropskom tlu postaju prijetnja Evropi i zbg toga treba da nestanu ili da se stave pod kontrolu kao muslimani Sandzaka. Sandzak se dijeli na srpski i crnogorski i i tako se razbija muslimanskog jezgra Sandzaka.

SAD SE EVROPA PITA, STA SA 2 MILIONA MUSLIMANA BIH. Mislim da nas samo nase jedinstvo i odlucnost moze spasiti od ovih islamofoba.

:kafa :pivo :kafa

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 839
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 66 times
Been thanked: 176 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Superhik » 11 Feb 2022, 23:37

Rasplet neprilika na duze staze je samo etnicka dominacija Bosnjaka i Bosanaca na najbitnijim prostorima u BiH. Znaci doseljavanje i kupovina. Sto sad ide teze jer mi zivimo tamo gdje nam je ekonomski bolje. Ako nemamo za to strategiju - hebi nas.

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Ma znas » 12 Feb 2022, 00:28

Pred pocetak posljednjeg rata naslusao sam se slicnih "patriotskih prica ". Prvi koji su napustili moj grad upravo su bili oni.

Ko ce danas otici u Focu, Visegrad, Nevesinje ili Bratunac i tamo kupiti stan i zemlju i nastaviti zivot sa porodicom u sreduni gdje ti na svaki nacin dokazuju da si nepozeljan.

Za povratak ljudi u svoja mjesta zivljenja ili realizaciju toga sto pricas, propustena je prilika odmah po okoncanju rata. Zasto, duga prica.

:lup

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by insomnia » 12 Feb 2022, 00:31

Ma kaka kurceva prilika. Ljudi jedva zivu glavu izvukli sad im opet trebaju ici na kamu. Aneks 7 je samo ubleha FGR
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Duminjo » 12 Feb 2022, 01:02

Bingov buraz wrote: 11 Feb 2022, 23:37 Rasplet neprilika na duze staze je samo etnicka dominacija Bosnjaka i Bosanaca na najbitnijim prostorima u BiH. Znaci doseljavanje i kupovina. Sto sad ide teze jer mi zivimo tamo gdje nam je ekonomski bolje. Ako nemamo za to strategiju - hebi nas.
Kupiti Trebinje i Doboj, preuzeti Mostar i Brcko :djed

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 839
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 66 times
Been thanked: 176 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Superhik » 12 Feb 2022, 01:11

Ma znas wrote: 12 Feb 2022, 00:28 Pred pocetak posljednjeg rata naslusao sam se slicnih "patriotskih prica ". Prvi koji su napustili moj grad upravo su bili oni.

Ko ce danas otici u Focu, Visegrad, Nevesinje ili Bratunac i tamo kupiti stan i zemlju i nastaviti zivot sa porodicom u sreduni gdje ti na svaki nacin dokazuju da si nepozeljan.

Za povratak ljudi u svoja mjesta zivljenja ili realizaciju toga sto pricas, propustena je prilika odmah po okoncanju rata. Zasto, duga prica.

:lup
Ne govorim ja o vracanju dijaspore ili novih Sarajlija vec o doseljavanju. U Banjaluci vec imas doseljenike iz Tesnja, Jajca koji su tu dosli zbog posla.
Ili zamisli da RS postane ekonomski bolja i laksa za zivot. Ja vidim izlaz samo u demografiji i cistoj etnickoj dominaciji koja se pokaze na izborima. Buduci da je rat iskljucen - imas li koji realniji nacin, viziju preuzimanja teritorija?

User avatar
Ljiljan
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 497
Joined: 20 Dec 2021, 20:05
Mood:
Has thanked: 75 times
Been thanked: 220 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Ljiljan » 12 Feb 2022, 02:07

Kakvo ba naseljavanje Foca, Vlasenica, Bileca, Kalinovika i ostalih sela?! Pa tamo ziva roba nema svakako, ni naseg, a ni njihovog. I bez genocida bi odumrlo i raselilo se. Na preko 9 000km2 popisano ispod 200k stanovnika (od toga 35% direkt oko Sarajeva), od toga odbij laznjake i koliko se raje iselilo do dana-danasnjeg... Gustina naseljenosti a la Tibet.

Brcko pojacati ako vec strategisemo. Fin gradic na Savi, tu prekidamo mrski koridor, ravnica, moglo bi se fino zivjeti, luka, vecina smo, relativna, ali ipak. I to ce biti dovoljno. 80% njih zivi zapadno od Brckog. Ako su tu odsjeceni, mogu mahati usima.

@Ma znas Pa sam Pariz ima vise muslimana nego Bosna. :D 2012. ih bilo 1,5 milka, danas jos vise.
I London 2011. imao milku muslimana, danas, nakon deset godina, sigurno ima dosta vise. Musliman je cak i gradonacelnik.
I samo ce rasti. To je bar trend.

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Ma znas » 12 Feb 2022, 10:33

Cuj "ljudi iz Tesnja dolaze u Banja Luku da rade". Prodji malo dionicom, Doboj, Jelah, Teslic, mozda promijenis neke svije zablude.

Ko je dosao iz Tesnja u Banja Luku i zasto, moglo bi biti interesantno pitanje.

:sjedi

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Fuddo, Mister No and 17 guests