KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by The 51st State » 12 Dec 2021, 20:45

Suvisan ti je sarkazam, imamo limitirane opcije i to je to.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Melek » 12 Dec 2021, 20:45

Pa naravna stvar. Čim je ARBiH počela da vraća teritorije, odmah se reagovalo. A dok su ovi krvavo krali teritorije, onda orbančići upale tv. Sve nam fino objasni :cudi
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by The 51st State » 12 Dec 2021, 20:46

HAVANA wrote: 12 Dec 2021, 20:44 Do kada cemo mi kmecat i iskat pomoc?Vazda neko drugi kriv,duzan da nas odbrani,nahrani,obrazuje...
Ko smo mi?

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Melek » 12 Dec 2021, 20:47

MorningStar wrote: 12 Dec 2021, 20:45
Melek wrote: 12 Dec 2021, 20:42

Ma on je vjerovatno sićušni jedan orbančić iz usa koji mrzi sve muslimansko pa mašta da će ih svojim arsenalom jednog dana pomlatiti, klasika :oo
Eto naravno dosli smo napokon do toga "mrzi muslimane" "cetnik" "peta kolona" a sve to - jer pisem jednostavne stvari MZ nam nije ni prijatelj ni neprijatelj, sami svoju drzavu moramo cuvati - tj naci nacine da je sacuvamo , raditi raditi i raditi (prije svega uprava nasa) a ne cekati Bajdena ili ovog ili onog te misliti da nam je neko nesto duzan pa ce doci da to placa.
Ma nismo mi sad došli do toga, to se vidjelo iz početka. Šta misliš, da je neko naivan ovdje :valja
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by MorningStar » 12 Dec 2021, 20:48

Melek wrote: 12 Dec 2021, 20:47
MorningStar wrote: 12 Dec 2021, 20:45

Eto naravno dosli smo napokon do toga "mrzi muslimane" "cetnik" "peta kolona" a sve to - jer pisem jednostavne stvari MZ nam nije ni prijatelj ni neprijatelj, sami svoju drzavu moramo cuvati - tj naci nacine da je sacuvamo , raditi raditi i raditi (prije svega uprava nasa) a ne cekati Bajdena ili ovog ili onog te misliti da nam je neko nesto duzan pa ce doci da to placa.
Ma nismo mi sad došli do toga, to se vidjelo iz početka. Šta misliš, da je neko naivan ovdje :valja
Pa de pojasni - ono konkretno iz cega vadis svoje "zakljucke" da i ja saznam.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26712
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14769 times
Been thanked: 3952 times
Status: Online

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Veca » 12 Dec 2021, 20:50

Melek wrote: 12 Dec 2021, 20:42
Veca wrote: 12 Dec 2021, 20:38 ...po Morningovom, cini mi se, mi ne bi trebali vise ni postojati, lutrija da smo jos uopce tu!


...jbt., meni su stvarno dopizdila spasavanja od svih mogucih i ne mogucim faktora! ...vise mi se povraca da nas uvijek netko spasava! ...zaboravlja se ko je imao oruzje i kako je uopce do rata doslo!
Ma on je vjerovatno sićušni jedan orbančić iz usa koji mrzi sve muslimansko pa mašta da će ih svojim arsenalom jednog dana pomlatiti, klasika :oo

...ma ne vjerujem da mrzi, on je polutan! ...mozda mu je dopizdila ovakva drzava, pa haj da nas podijele, sve ce se popraviti! :D
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by MorningStar » 12 Dec 2021, 20:52

Melek wrote: 12 Dec 2021, 20:45 Pa naravna stvar. Čim je ARBiH počela da vraća teritorije, odmah se reagovalo. A dok su ovi krvavo krali teritorije, onda orbančići upale tv. Sve nam fino objasni :cudi
Teritorije su se vracale u saradnji sa HV - ako nisi upoznat , operacija juzni pokret i prelazak HV preko dinare prema banja luci - na 30 kilometara HV staje jer im Tudzman govori "necemo mi za muslimane ratovat" - a Srbija prijeti ulaskom u rat direktnim i mobilizacijom - evo MZ kaze eto ratujte al ne pitajte nas nista oko toga sto ce Srbija uci u rat ?

Mislis da je Alija tako lako potpisao - mislis da smo veci intelekti ovde nego predsjednistvo 1995 - sumnjam..

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by MorningStar » 12 Dec 2021, 20:53

Veca wrote: 12 Dec 2021, 20:50
Melek wrote: 12 Dec 2021, 20:42

Ma on je vjerovatno sićušni jedan orbančić iz usa koji mrzi sve muslimansko pa mašta da će ih svojim arsenalom jednog dana pomlatiti, klasika :oo

...ma ne vjerujem da mrzi, on je polutan! ...mozda mu je dopizdila ovakva drzava, pa haj da nas podijele, sve ce se popraviti! :D
De veco evo samo mi napisi - iz cega ti "zakljucujes" da ja zelim podjelu drzave ? Zato sto ne gakcem "Bajden gdje si, mz kriva , polupat cemo ih za 2 sata" ??

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53905
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15228 times
Status: Online

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by HAVANA » 12 Dec 2021, 20:53

The 51st State wrote: 12 Dec 2021, 20:46
HAVANA wrote: 12 Dec 2021, 20:44 Do kada cemo mi kmecat i iskat pomoc?Vazda neko drugi kriv,duzan da nas odbrani,nahrani,obrazuje...
Ko smo mi?
E j... ga sad Norvezani garant.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Krokodil Behko » 12 Dec 2021, 20:54

MunDzi wrote: 12 Dec 2021, 20:42 Ne moze se ovo lupetanje vise citati.

Imali priliku samo takvu da nas nestane 90tih. MZ je dala tada zeleno svjetlo da nas fino istrjebe i prepolove BiH.
Sve je trebalo biti zavrseno prije jeseni 92.
Pojebali im se racuni. I MZ i Srbiji, a i Hrvatskoj.
......
Svi znamo kako se dalje odvijalo.
Kad su se stvari pocele odvijati u nezeljenom pravcu po Srbe i MZ, onda ide ludjacka kosuljica.
Ko vele, ako niste htjeli do sada nestati, e onda ce vrijeme uciniti svoje.
Polahlo, bumo od vas napravili Palestinicu.
....
I svo vrijeme upravo i rade na tome. I Srbi i MZ.
.......

A izgleda nasi smokljani i hoce Palestinicu.

.......


Tako je.
Kad je HVO bio pred porazom, daj da se potpiše mir. Kad su četnici bili pred porazom, daj da se potpiše mir i onda neko kenja uzduž i poprijeko, defetizam, defetizam, defetizam, još defetizma. I kaže ok, sve al mi smo govna, a oni tamo rade fino i to je zato što smo mi govna, a govna smo šta god da uradimo.
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Melek » 12 Dec 2021, 20:54

Veca wrote: 12 Dec 2021, 20:50
Melek wrote: 12 Dec 2021, 20:42

Ma on je vjerovatno sićušni jedan orbančić iz usa koji mrzi sve muslimansko pa mašta da će ih svojim arsenalom jednog dana pomlatiti, klasika :oo

...ma ne vjerujem da mrzi, on je polutan! ...mozda mu je dopizdila ovakva drzava, pa haj da nas podijele, sve ce se popraviti! :D
E, pa polutani su i najgori. Koje je nama sve šokove jedan takav priredjivao pred sami rat. Imao kompleks postotka muslimanske krvi tako da niko veći srbin od njega nije bio, dok nije zapucalo. A tad je ko has musliman prvo kidno u Švabiju pa odatle u USA. Zamisli kad se tip digne na sred pune sobe i kaže “vi muslimani trebate ići u Tursku”. A ćaća mu to sluša. I nana i svi ostali. Živa fucking istina.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by MorningStar » 12 Dec 2021, 20:55

:ok tako je

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26712
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14769 times
Been thanked: 3952 times
Status: Online

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Veca » 12 Dec 2021, 20:58

MorningStar wrote: 12 Dec 2021, 20:52
Melek wrote: 12 Dec 2021, 20:45 Pa naravna stvar. Čim je ARBiH počela da vraća teritorije, odmah se reagovalo. A dok su ovi krvavo krali teritorije, onda orbančići upale tv. Sve nam fino objasni :cudi

Teritorije su se vracale u saradnji sa HV
- ako nisi upoznat , operacija juzni pokret i prelazak HV preko dinare prema banja luci - na 30 kilometara HV staje jer im Tudzman govori "necemo mi za muslimane ratovat" - a Srbija prijeti ulaskom u rat direktnim i mobilizacijom - evo MZ kaze eto ratujte al ne pitajte nas nista oko toga sto ce Srbija uci u rat ?

Mislis da je Alija tako lako potpisao - mislis da smo veci intelekti ovde nego predsjednistvo 1995 - sumnjam..


...pa neka su! ...i nasi su branili lijepu nasu i ginuli, valjda smo nesto zasluzili+ smo bili tampon zona! :cudi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Melek » 12 Dec 2021, 20:59

MorningStar wrote: 12 Dec 2021, 20:55 :ok tako je
Moj maloljetni buraz mu kaže da su to četnici a ovaj krene da ga udara jer se našo uvrijedjen, to je ko biva regularna vojska. Jebeni kameleon.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by The 51st State » 12 Dec 2021, 21:01

HAVANA wrote: 12 Dec 2021, 20:53
The 51st State wrote: 12 Dec 2021, 20:46

Ko smo mi?
E j... ga sad Norvezani garant.
Jbga ti, ali to je osnova. Srbi i hrvati nisu mi i ne zele s tobom da imaju ista u smislu da se tvoja pika u njihovim zivotima,. Sa tim se treba pomiriti, naravno politika treba licemjerno govoriti suzivot, gradjanska i slicna prica, a realno ocekivati najgori scenario.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26712
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14769 times
Been thanked: 3952 times
Status: Online

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Veca » 12 Dec 2021, 21:04

MorningStar wrote: 12 Dec 2021, 20:53
Veca wrote: 12 Dec 2021, 20:50


...ma ne vjerujem da mrzi, on je polutan! ...mozda mu je dopizdila ovakva drzava, pa haj da nas podijele, sve ce se popraviti! :D
De veco evo samo mi napisi - iz cega ti "zakljucujes" da ja zelim podjelu drzave ? Zato sto ne gakcem "Bajden gdje si, mz kriva , polupat cemo ih za 2 sata" ??

...ama saren si mi cesto, skroz! ...sto se tice nasih politicara u pravu si! ...ja bih najvolila da su ih tbj. pobili u ratu, oni su grehota i sramota za BiH! .....................uzmi u obzir i druge dvije strane! ...da su one bile za drzavu, BiH bi danas bila drzava u kojoj je pozeljno zivjeti! ...vidjet ces kad se ozenis :D ako jedna strana radi kontra braka, nea od tog nista! :D
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Krokodil Behko » 12 Dec 2021, 21:08

Ja samo da razbijem taj mit o prijetnjama Miloševića.
Garantovano inje bilo nikakve vojne sile u Semberiji, tog mjeseca, nikakve vanredne sile. Koga bi i poslao, osim seljaka sa ladnu Moravu? Vrlo jako pojačanje u pičku materinu. otresli bi im cijeli bataljon u danu i fajront. Odluka o demobilizaciji starijih pripadnika ARBiH, desila se u trenutku kad sigurno nije bilo nikakve srbijanske vojske u Semberiji. Sve je laž. Eventualno su blefirali amerikancima.
Ja sam osoba koja je taj dokument primila u komandi i jebemu mater, znam šta je pisalo unutra.
I neko bi sad solio pamet.

Aliji fino svu familiju i živu i mrtvu i kad ga sretnem u džehenemu, džigeru ću mu pojesti. Debil pseći
online

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by MorningStar » 12 Dec 2021, 21:09

Veca wrote: 12 Dec 2021, 21:04
MorningStar wrote: 12 Dec 2021, 20:53
De veco evo samo mi napisi - iz cega ti "zakljucujes" da ja zelim podjelu drzave ? Zato sto ne gakcem "Bajden gdje si, mz kriva , polupat cemo ih za 2 sata" ??

...ama saren si mi cesto, skroz! ...sto se tice nasih politicara u pravu si! ...ja bih najvolila da su ih tbj. pobili u ratu, oni su grehota i sramota za BiH! .....................uzmi u obzir i druge dvije strane! ...da su one bile za drzavu, BiH bi danas bila drzava u kojoj je pozeljno zivjeti! ...vidjet ces kad se ozenis :D ako jedna strana radi kontra braka, nea od tog nista! :D
Da veco "saren" sam ne ne prosipam patetiku a naucio sam u zivotu da ce ti samo jedna osoba pomoci - sam sebi. To vazi i za narode i drzave.Ljudi hrabrih i kukavica ima u svakom narodu - svi su ljudi od krvi i mesa , na svakome je da se bori za bolje svom narodu drzavi itd. Kada Francuz izleti na ulicu za 20 centi goriva poskupljenje - mozda je to dobar znak i za nas u BiH.... Nece nam niko pomoci, samo sami sebi - a prvi korak je da identifikujemo problem / a problem je nesposobna vlast i nedostatak pravih vodja i ideje za ocuvanje drzave.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26712
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14769 times
Been thanked: 3952 times
Status: Online

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Veca » 12 Dec 2021, 21:11

Melek wrote: 12 Dec 2021, 20:54
Veca wrote: 12 Dec 2021, 20:50


...ma ne vjerujem da mrzi, on je polutan! ...mozda mu je dopizdila ovakva drzava, pa haj da nas podijele, sve ce se popraviti! :D
E, pa polutani su i najgori. Koje je nama sve šokove jedan takav priredjivao pred sami rat. Imao kompleks postotka muslimanske krvi tako da niko veći srbin od njega nije bio, dok nije zapucalo. A tad je ko has musliman prvo kidno u Švabiju pa odatle u USA. Zamisli kad se tip digne na sred pune sobe i kaže “vi muslimani trebate ići u Tursku”. A ćaća mu to sluša. I nana i svi ostali. Živa fucking istina.

...jbg. caca ga rano ispusc'o iz saka! ...zalosno je to!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by MunDzi » 12 Dec 2021, 21:13

Koliko ja znam, isli bi Hrvati i dalje da im je obecan neki dio BiH teritorije. Zato i nisu.
Oni su samo dobili zeleno svjetlo za Oluju, a ne i dalje od toga.
Velika seoba Srba iz Hrvatske prema istoku.
E sad da su dozvolili BiH armiji da ide prema BL eto jos masovnije selidbe Srba prema istoku. Malo se MZ zabrinula kako ce to izgledati, jos ce Srbi ispasti zrtve na kompletnoj YU teritoriji. Trebalo je to malo izbalansirati pa reci STOP. Hrvatska profitirila na racun BiH. Srbiji svakako dobro, bosanski Srbi svakako izgenocidirali teritoriju BiH koju su svakako planirali sebi uzeti. Svima potaman. Super situacija za mir, dejton, ludjacku kosuljicu. Nastavak za nekih 30 tak godinica.

Nije ni Palestina nastala u svojoj danasnjoj formi preko noci.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests