KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Krokodil Behko » 12 Dec 2021, 21:22

U roku od 24h 6000 NATO vojnika u BiH



Zastupnik grupe Zelenih/EFA Thomas Waitz koji zajedno sa predsjedavajućim Delegacije Evropskog parlamenta za saradnju s Bosnom i Hercegovinom i Kosovom Romeom Franzom boravi u posjeti BiH, kazao je kako ima garancije od generala NATO-a kako trupe, sa do 6.000 vojnika, u roku od 24 sata do sedam dana, mogu biti u Bosni i Hercegovine, ukoliko bi to bilo potrebno.

U intervjuu za N1, Waitz je na pitanje reporterke da li želi reći da je međunarodna zajednica na čekanju, odgovorio: “Da!”.

“Svjestan sam koliko mladih je napustilo zemlju jer tu je strah od novog rata. Sreća RS nema pristup takvom oružju kakvom je imala u balkanskim ratovima. To su obavještajni podaci koje imamo ne samo od EU, već i NATO-a.

Artiljerija više nije dostupna RS-u. Također, tu je prisustvo međunarodnih snaga. Znam da su smanjenje, ali imamo garancije do generala da oni mogu dovesti trupe do 6.000 vojnika u roku od 24 sata do sedam dana od prvog momenta”, naveo je Waitz.
“Ovo je najveća kriza u Bosni i Hercegovini od potpisivanja Daytonskog mirovnog sporazuma”, mišljenja je i predsjedavajući Delegacije Evropskog parlamenta za saradnju s Bosnom i Hercegovinom i Kosovom Romeo Franz.



Europarlamentarci su stigli u subotu i borave u BiH do ponedjeljka, kada će se sastati i s članovima Predsjedništva BiH i bh. parlamentarcima.

"Ne očekujemo da će se Milorad Dodik pojaviti na ovim sastancima, ali za njega imamo vrlo jasnu poruku: retorike koje je pretvorio u konkretne korake ka prenosu nadležnosti institucija s državnog na entitetski nivo – neće proći", naglasio je Waitz.

Waitz se osvrnuo i na reforme izbornog zakona dodavši kako EU neće podržati biranje predstavnika vlasti isključivo prema etničkom ključu, te da će se Evropska unija pobrinuti da izbori u BiH budu nezavisni, pravedni i građanski.

Romeo Franz, na pitanje o nepovjerenju građana međunarodnoj zajednici i porukama koje danas dolaze iz Evrope, a koje su sličile onim iz devedesetih godina koje u konačnici nisu spriječile najveće zločine u Evropi nakon Drugog svjetskog rata, kazao je da razumije skepticizam, no da je ova, gotovo ad-hoc posjeta došla iz napora da se zaista spriječi scenario od prije dvije decenije.

“Građani bi trebali imati život u kojem bi se fokusirali na posao, uspjeh, a ne o tome kako će preživjeti još jedan rat. Odbacujemo retorike i korake koje je poduzeo član Predsjedništva BiH Milorad Dodik.”, rekao je.
online

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by The 51st State » 12 Dec 2021, 21:25

MunDzi wrote: 12 Dec 2021, 21:13 Koliko ja znam, isli bi Hrvati i dalje da im je obecan neki dio BiH teritorije. Zato i nisu.
Oni su samo dobili zeleno svjetlo za Oluju, a ne i dalje od toga.
Velika seoba Srba iz Hrvatske prema istoku.
E sad da su dozvolili BiH armiji da ide prema BL eto jos masovnije selidbe Srba prema istoku. Malo se MZ zabrinula kako ce to izgledati, jos ce Srbi ispasti zrtve na kompletnoj YU teritoriji. Trebalo je to malo izbalansirati pa reci STOP. Hrvatska profitirila na racun BiH. Srbiji svakako dobro, bosanski Srbi svakako izgenocidirali teritoriju BiH koju su svakako planirali sebi uzeti. Svima potaman. Super situacija za mir, dejton, ludjacku kosuljicu. Nastavak za nekih 30 tak godinica.

Nije ni Palestina nastala u svojoj danasnjoj formi preko noci.
Zadnja recenica je za smrzavanje, vidjecemo samo ko ce kod nas dobiti ulogu plo, a ko hamasa. A nije nevjerovatno da i tim putem stvari krenu.
Last edited by The 51st State on 12 Dec 2021, 21:26, edited 1 time in total.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Melek » 12 Dec 2021, 21:26

Sve su to fine riječi ali mi ovdje uopšte ne znamo ko tamo ima vrhovni mandat da povuče okidač. Šalju nam raznorazne emisare sa oprečnim porukama tako da sve skupa liči na neki tamo talk show hajd-budi-pametan..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Krokodil Behko » 12 Dec 2021, 21:27

Naseef Mushroom wrote: 12 Dec 2021, 20:21 Ovaj se tačno zajebaje sa nama
Christian Schmidt čestitao na uspjehu filma "Quo, vadis Aida": Kuda idete narode BiH?
Ubjedljivo najantipatičniji strani lik koji je se pojavio nakon rata i zaslužio je tu titulu nakon takog kratkog vremena.
Šteta samo što ga i mi ne možemo bojkotovati jer to ide u korist rušiteljima države a zaslužio je.

Istrgnuo si iz konteksta

"Tri Evropske filmske nagrade za 'Quo Vaids, Aida?'! Čestitke Jasmili Žbanić čiji film nije samo prikazao događaje, već je dao i lice žrtvama srebreničkog genocida. Ovaj film postavlja i ključno pitanje: Quo vadis, građani Bosne i Hercegovine? Kakva budućnost očekuje mlade u svim dijelovima ove zemlje? Ovo bi trebalo da bude najvažnija briga političarima, a ne nepromišljene priče", rekao je Schmidt.
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Melek » 12 Dec 2021, 21:29

Meni Zuhdija nije antipatičan već je prilično zbunjen utrčao u teren. A čini mi se da je čovjek vrlo visokih moralnih principa.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by MunDzi » 12 Dec 2021, 21:33

Eto kako se manipulise informacijama.
Tehnicki nije nista slagao, samo je izvadio iz konteksta i ispala je sasvim drugacija poruka.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15292 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by HAVANA » 12 Dec 2021, 21:38

Krokodil Behko wrote: 12 Dec 2021, 21:22 U roku od 24h 6000 NATO vojnika u BiH



Zastupnik grupe Zelenih/EFA Thomas Waitz koji zajedno sa predsjedavajućim Delegacije Evropskog parlamenta za saradnju s Bosnom i Hercegovinom i Kosovom Romeom Franzom boravi u posjeti BiH, kazao je kako ima garancije od generala NATO-a kako trupe, sa do 6.000 vojnika, u roku od 24 sata do sedam dana, mogu biti u Bosni i Hercegovine, ukoliko bi to bilo potrebno.

U intervjuu za N1, Waitz je na pitanje reporterke da li želi reći da je međunarodna zajednica na čekanju, odgovorio: “Da!”.

“Svjestan sam koliko mladih je napustilo zemlju jer tu je strah od novog rata. Sreća RS nema pristup takvom oružju kakvom je imala u balkanskim ratovima. To su obavještajni podaci koje imamo ne samo od EU, već i NATO-a.

Artiljerija više nije dostupna RS-u. Također, tu je prisustvo međunarodnih snaga. Znam da su smanjenje, ali imamo garancije do generala da oni mogu dovesti trupe do 6.000 vojnika u roku od 24 sata do sedam dana od prvog momenta”, naveo je Waitz.
“Ovo je najveća kriza u Bosni i Hercegovini od potpisivanja Daytonskog mirovnog sporazuma”, mišljenja je i predsjedavajući Delegacije Evropskog parlamenta za saradnju s Bosnom i Hercegovinom i Kosovom Romeo Franz.



Europarlamentarci su stigli u subotu i borave u BiH do ponedjeljka, kada će se sastati i s članovima Predsjedništva BiH i bh. parlamentarcima.

"Ne očekujemo da će se Milorad Dodik pojaviti na ovim sastancima, ali za njega imamo vrlo jasnu poruku: retorike koje je pretvorio u konkretne korake ka prenosu nadležnosti institucija s državnog na entitetski nivo – neće proći", naglasio je Waitz.

Waitz se osvrnuo i na reforme izbornog zakona dodavši kako EU neće podržati biranje predstavnika vlasti isključivo prema etničkom ključu, te da će se Evropska unija pobrinuti da izbori u BiH budu nezavisni, pravedni i građanski.

Romeo Franz, na pitanje o nepovjerenju građana međunarodnoj zajednici i porukama koje danas dolaze iz Evrope, a koje su sličile onim iz devedesetih godina koje u konačnici nisu spriječile najveće zločine u Evropi nakon Drugog svjetskog rata, kazao je da razumije skepticizam, no da je ova, gotovo ad-hoc posjeta došla iz napora da se zaista spriječi scenario od prije dvije decenije.

“Građani bi trebali imati život u kojem bi se fokusirali na posao, uspjeh, a ne o tome kako će preživjeti još jedan rat. Odbacujemo retorike i korake koje je poduzeo član Predsjedništva BiH Milorad Dodik.”, rekao je.
Procitah komentar na ovu vijest i tacno nekad tako mislim.Kad me prenese...Rasporedite ih po granicama ako vec nesta hocete ,da je nemoguc ulaz stranih trupa itd a nas pustite da se pokrhamo.Pa sta bude. :cudi Al meni se cini ja bi puco i naprijed i nazad. :lupa
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Krokodil Behko » 12 Dec 2021, 21:42

HAVANA wrote: 12 Dec 2021, 21:38
Krokodil Behko wrote: 12 Dec 2021, 21:22 U roku od 24h 6000 NATO vojnika u BiH



Zastupnik grupe Zelenih/EFA Thomas Waitz koji zajedno sa predsjedavajućim Delegacije Evropskog parlamenta za saradnju s Bosnom i Hercegovinom i Kosovom Romeom Franzom boravi u posjeti BiH, kazao je kako ima garancije od generala NATO-a kako trupe, sa do 6.000 vojnika, u roku od 24 sata do sedam dana, mogu biti u Bosni i Hercegovine, ukoliko bi to bilo potrebno.

U intervjuu za N1, Waitz je na pitanje reporterke da li želi reći da je međunarodna zajednica na čekanju, odgovorio: “Da!”.

“Svjestan sam koliko mladih je napustilo zemlju jer tu je strah od novog rata. Sreća RS nema pristup takvom oružju kakvom je imala u balkanskim ratovima. To su obavještajni podaci koje imamo ne samo od EU, već i NATO-a.

Artiljerija više nije dostupna RS-u. Također, tu je prisustvo međunarodnih snaga. Znam da su smanjenje, ali imamo garancije do generala da oni mogu dovesti trupe do 6.000 vojnika u roku od 24 sata do sedam dana od prvog momenta”, naveo je Waitz.
“Ovo je najveća kriza u Bosni i Hercegovini od potpisivanja Daytonskog mirovnog sporazuma”, mišljenja je i predsjedavajući Delegacije Evropskog parlamenta za saradnju s Bosnom i Hercegovinom i Kosovom Romeo Franz.



Europarlamentarci su stigli u subotu i borave u BiH do ponedjeljka, kada će se sastati i s članovima Predsjedništva BiH i bh. parlamentarcima.

"Ne očekujemo da će se Milorad Dodik pojaviti na ovim sastancima, ali za njega imamo vrlo jasnu poruku: retorike koje je pretvorio u konkretne korake ka prenosu nadležnosti institucija s državnog na entitetski nivo – neće proći", naglasio je Waitz.

Waitz se osvrnuo i na reforme izbornog zakona dodavši kako EU neće podržati biranje predstavnika vlasti isključivo prema etničkom ključu, te da će se Evropska unija pobrinuti da izbori u BiH budu nezavisni, pravedni i građanski.

Romeo Franz, na pitanje o nepovjerenju građana međunarodnoj zajednici i porukama koje danas dolaze iz Evrope, a koje su sličile onim iz devedesetih godina koje u konačnici nisu spriječile najveće zločine u Evropi nakon Drugog svjetskog rata, kazao je da razumije skepticizam, no da je ova, gotovo ad-hoc posjeta došla iz napora da se zaista spriječi scenario od prije dvije decenije.

“Građani bi trebali imati život u kojem bi se fokusirali na posao, uspjeh, a ne o tome kako će preživjeti još jedan rat. Odbacujemo retorike i korake koje je poduzeo član Predsjedništva BiH Milorad Dodik.”, rekao je.
Procitah komentar na ovu vijest i tacno nekad tako mislim.Kad me prenese...Rasporedite ih po granicama ako vec nesta hocete ,da je nemoguc ulaz stranih trupa itd a nas pustite da se pokrhamo.Pa sta bude. :cudi Al meni se cini ja bi puco i naprijed i nazad. :lupa

Ako ne želiš rat, onda su oni dobrodošli, pa bilo gdje da se postave, naravno, pod uslovom da obuzdaju ove četnike. Ne vjerujem ni ja do kraja, s tim da u jednom trenutku ta EU mora odlučiti nešto oko BiH.
Ukoliko dopuste secesiju, pa šta ja znam, valjda ti je jasno da ne može u predgrađu SA biti granica sa neprijateljskom državom. Pozdravi se i s poslom i sa životom. tad nam nema druge nego da .....

Nije ovo prizivanje rata, nego moranje rata. oni nikad neće stati. U sljedećem krugu, iskali bi Tuzlu, Zenicu itd..
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26753
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14919 times
Been thanked: 3979 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Veca » 12 Dec 2021, 22:12

HAVANA wrote: 12 Dec 2021, 21:38
Krokodil Behko wrote: 12 Dec 2021, 21:22 U roku od 24h 6000 NATO vojnika u BiH



Zastupnik grupe Zelenih/EFA Thomas Waitz koji zajedno sa predsjedavajućim Delegacije Evropskog parlamenta za saradnju s Bosnom i Hercegovinom i Kosovom Romeom Franzom boravi u posjeti BiH, kazao je kako ima garancije od generala NATO-a kako trupe, sa do 6.000 vojnika, u roku od 24 sata do sedam dana, mogu biti u Bosni i Hercegovine, ukoliko bi to bilo potrebno.

U intervjuu za N1, Waitz je na pitanje reporterke da li želi reći da je međunarodna zajednica na čekanju, odgovorio: “Da!”.

“Svjestan sam koliko mladih je napustilo zemlju jer tu je strah od novog rata. Sreća RS nema pristup takvom oružju kakvom je imala u balkanskim ratovima. To su obavještajni podaci koje imamo ne samo od EU, već i NATO-a.

Artiljerija više nije dostupna RS-u. Također, tu je prisustvo međunarodnih snaga. Znam da su smanjenje, ali imamo garancije do generala da oni mogu dovesti trupe do 6.000 vojnika u roku od 24 sata do sedam dana od prvog momenta”, naveo je Waitz.
“Ovo je najveća kriza u Bosni i Hercegovini od potpisivanja Daytonskog mirovnog sporazuma”, mišljenja je i predsjedavajući Delegacije Evropskog parlamenta za saradnju s Bosnom i Hercegovinom i Kosovom Romeo Franz.



Europarlamentarci su stigli u subotu i borave u BiH do ponedjeljka, kada će se sastati i s članovima Predsjedništva BiH i bh. parlamentarcima.

"Ne očekujemo da će se Milorad Dodik pojaviti na ovim sastancima, ali za njega imamo vrlo jasnu poruku: retorike koje je pretvorio u konkretne korake ka prenosu nadležnosti institucija s državnog na entitetski nivo – neće proći", naglasio je Waitz.

Waitz se osvrnuo i na reforme izbornog zakona dodavši kako EU neće podržati biranje predstavnika vlasti isključivo prema etničkom ključu, te da će se Evropska unija pobrinuti da izbori u BiH budu nezavisni, pravedni i građanski.

Romeo Franz, na pitanje o nepovjerenju građana međunarodnoj zajednici i porukama koje danas dolaze iz Evrope, a koje su sličile onim iz devedesetih godina koje u konačnici nisu spriječile najveće zločine u Evropi nakon Drugog svjetskog rata, kazao je da razumije skepticizam, no da je ova, gotovo ad-hoc posjeta došla iz napora da se zaista spriječi scenario od prije dvije decenije.

“Građani bi trebali imati život u kojem bi se fokusirali na posao, uspjeh, a ne o tome kako će preživjeti još jedan rat. Odbacujemo retorike i korake koje je poduzeo član Predsjedništva BiH Milorad Dodik.”, rekao je.
Procitah komentar na ovu vijest i tacno nekad tako mislim.Kad me prenese...Rasporedite ih po granicama ako vec nesta hocete ,da je nemoguc ulaz stranih trupa itd a nas pustite da se pokrhamo.Pa sta bude. :cudi Al meni se cini ja bi puco i naprijed i nazad. :lupa


:hihi isto, odmah kod citanja!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Hannibal » 12 Dec 2021, 23:31

Krokodil Behko wrote: 12 Dec 2021, 21:42
HAVANA wrote: 12 Dec 2021, 21:38
Procitah komentar na ovu vijest i tacno nekad tako mislim.Kad me prenese...Rasporedite ih po granicama ako vec nesta hocete ,da je nemoguc ulaz stranih trupa itd a nas pustite da se pokrhamo.Pa sta bude. :cudi Al meni se cini ja bi puco i naprijed i nazad. :lupa

Ako ne želiš rat, onda su oni dobrodošli, pa bilo gdje da se postave, naravno, pod uslovom da obuzdaju ove četnike. Ne vjerujem ni ja do kraja, s tim da u jednom trenutku ta EU mora odlučiti nešto oko BiH.
Ukoliko dopuste secesiju, pa šta ja znam, valjda ti je jasno da ne može u predgrađu SA biti granica sa neprijateljskom državom. Pozdravi se i s poslom i sa životom. tad nam nema druge nego da .....

Nije ovo prizivanje rata, nego moranje rata. oni nikad neće stati. U sljedećem krugu, iskali bi Tuzlu, Zenicu itd..
ja nmg da vjerujem da iko pomislja da mirno predamo teritorije ☹
🐽

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Lavlje_srce » 12 Dec 2021, 23:59

Calla wrote: 25 Nov 2021, 16:39 Vidim dobar rasplet, onako kako je I dogovoreno, smjer jos nije promjenjen I dalje se ide prema EU, uz stabilnost vladavine zakona kao I pruzanje osnove za mir I ekonomske prilike za sve ljude u Bosni I Hercegovini. Korupciji stati na kraj I sa vracenim novcem sto je pokraden od x politicara domacih I stranih podržati gradansko društvo u svim segmentima koje pruzaju usluge gradanima. Ali ne tako brzo mora proci jos 10 godina strpimo se jos malo.
To bi bio odlican savjet da ista ta EU i cijeli svijet ne grca u korupciji. Sve objasnjeno u par minuta:


User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Melek » 13 Dec 2021, 07:16

Ma "islo" se ono prema Europi i u po genocida. Priznase BiH ali ne i vecinski narod u njoj. Njemu bili nanijetili nestanak. Cudna jedna doktrina :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Melek » 13 Dec 2021, 07:41

Zato treba docekati buljkanela i ajnhorn iduci put vako.
Tespih u ruke i na pregovore:

Image
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5891
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 294 times
Status: Online

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by bosnjakinja » 13 Dec 2021, 08:36

Melek wrote: 13 Dec 2021, 07:41 Zato treba docekati buljkanela i ajnhorn iduci put vako.
Tespih u ruke i na pregovore:

Image
pa vidis da vise njih cijene nego nas

a u biti sto se tice Bosne,ohladila sam totalno neka bude sto hoce,nebi trepnula ,,jedino radi rodbine,ali sto se tice zemlje neka propadne u zemlju sutra

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11850
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Online

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Naseef Mushroom » 13 Dec 2021, 08:43

Krokodil Behko wrote: 12 Dec 2021, 21:27
Naseef Mushroom wrote: 12 Dec 2021, 20:21 Ovaj se tačno zajebaje sa nama


Ubjedljivo najantipatičniji strani lik koji je se pojavio nakon rata i zaslužio je tu titulu nakon takog kratkog vremena.
Šteta samo što ga i mi ne možemo bojkotovati jer to ide u korist rušiteljima države a zaslužio je.

Istrgnuo si iz konteksta

"Tri Evropske filmske nagrade za 'Quo Vaids, Aida?'! Čestitke Jasmili Žbanić čiji film nije samo prikazao događaje, već je dao i lice žrtvama srebreničkog genocida. Ovaj film postavlja i ključno pitanje: Quo vadis, građani Bosne i Hercegovine? Kakva budućnost očekuje mlade u svim dijelovima ove zemlje? Ovo bi trebalo da bude najvažnija briga političarima, a ne nepromišljene priče", rekao je Schmidt.
MunDzi wrote: 12 Dec 2021, 21:33 Eto kako se manipulise informacijama.
Tehnicki nije nista slagao, samo je izvadio iz konteksta i ispala je sasvim drugacija poruka.
Kao prvo priznajem nisam čitao dalje od naslova.
A kao drugo i ovo ostalo u tekstu samo potvrđuje da se ovaj zajebaje sa nama znači dobro je da nisam trošio vrijeme i čitao dalje od naslova.

Kakve nepromišljene priče? Ovdje su konktretne priče i to samo od jedne strane koje podsjećaju na kraj 1991./početak 1992. godine.
Taj isti Zapad je uveo embargo na oružje da jedna strana nestane, kada je ta strana ojačala zaustavljeni smo pred Banjalukom da druga strana ne bi nestala i jedan od razloga zašto imamo visokog predstavnika je što imamo ovakvu atmosferu kao što bi i vladala u Hrvatskoj da je ostala republika srpska krajina i u Njemačkoj da su Jevreji i nacisti bez katarze nastavili živjeti i zato je on jedan od ključnih osoba koje trebaju odlučivati gdje ide ovaj narod a ne pitati glupa pitanja.

Ukoliko je on samo glasnogovornik i ruke su mu vezane, ukoliko on samo čini šta velike sile odluče onda treba bar imati dovoljno obraza i karaktera da šuti a ne da postavlja takva bezobrazna pitanja

Dodik i samo jedna, njegova strana daju ovih dana izjave i vuku poteze koje lede krv u žilama jer se svima vraćaju slike iz 91./92. A ovaj brblja nešto o nepromišljenim izjavama i generalizuje sve političare kao da se radi o sumnjivoj privatizaciji BH Telecoma a ne o mogućoj najavi nove agresije i genocida.

Tačno mi krivo što se ogriješi od takog čovjeka i čitam samo naslov umjesto čitav tekst gdje samo govori nešta a ništa nije kazao.
Dok ne pokaže 10% šta je pokazao pokojni Paddy Ashdown ne pada mi na pamet njegove verbalne proljeve čitati kao npr. gdje čestita Quo vadis, Aida? a doprinosi mogućem snimanju Quo vadis, Aida? 2.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Calla » 13 Dec 2021, 09:44

Lavlje_srce wrote: 12 Dec 2021, 23:59
Calla wrote: 25 Nov 2021, 16:39 Vidim dobar rasplet, onako kako je I dogovoreno, smjer jos nije promjenjen I dalje se ide prema EU, uz stabilnost vladavine zakona kao I pruzanje osnove za mir I ekonomske prilike za sve ljude u Bosni I Hercegovini. Korupciji stati na kraj I sa vracenim novcem sto je pokraden od x politicara domacih I stranih podržati gradansko društvo u svim segmentima koje pruzaju usluge gradanima. Ali ne tako brzo mora proci jos 10 godina strpimo se jos malo.
To bi bio odlican savjet da ista ta EU i cijeli svijet ne grca u korupciji. Sve objasnjeno u par minuta:

Iskreno zbori ovaj, :ha
znaci da ima puno vise para u EU opciji nego sto smo mogli zamisliti, samo treba nase političare dobro izdriblati educirati za bolju robno novcanu zamjenu na visem nivou ne bi li kako polako krenuli I zauzeli se u smjeru da svoj napaceni narod izvuku iz mrznje, naklapanja, i pruze I'm konacno I lagodniji zivot.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Lavlje_srce » 13 Dec 2021, 16:40

Calla wrote: 13 Dec 2021, 09:44Iskreno zbori ovaj, :ha
znaci da ima puno vise para u EU opciji nego sto smo mogli zamisliti, samo treba nase političare dobro izdriblati educirati za bolju robno novcanu zamjenu na visem nivou ne bi li kako polako krenuli I zauzeli se u smjeru da svoj napaceni narod izvuku iz mrznje, naklapanja, i pruze I'm konacno I lagodniji zivot.
Nisam sigurna da je to dobra opcija. Prije svega, narod se uopce ne mrzi na terenu. Ljudima je odavno dosta svega i prije svega "svojih", kako u Federaciji tako i u RS-u. Pusti internetska naklapanja.

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Ma znas » 13 Dec 2021, 18:10

Predsjednik SBB Fahrudin Radobcjc je svojevremeno tvrdio " da je Ambasada BiH izdala 3.000 pasisa Pakistancima. Sad bi Ambasada BiH u Afganistanu trebalo da izda jos 3.000 pasosa iskusnim talibanima iz Afganistana i Dodik bi odmah promijenio pricu jer oni ne ratuju saopcenjim.

:haha :ha

User avatar
Taktika
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 140
Joined: 29 Jul 2020, 04:59
Mood:
Has thanked: 3 times
Been thanked: 30 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Taktika » 14 Dec 2021, 02:50

1) Dodik ce izvesti sto govori i BH se vraca na 1995.
2) Medjunarodna zajednica posalje trupe, Schmit pocne da skida dodika i slicne.
3) Proglasi se ustav RBIH, masovna mobilizacija i moguci rat.

Pitanje je sledece, jeli ovo sto dodik radi zaparvo rusenje dejtonskog sporazuma? Ili je to ipak unilateralan potez iz odluka za koje su glasali?

Da li postoji izvorni dejton? Sta ako stranci kazu dodik se vraca na slovo dejtona, ono sto je potpisano i zbog toga nije kršenje istog!

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: KAKO VIDITE RASPLET NEPRILIKA U BIH

Post by Pasaga » 14 Dec 2021, 05:13

Taktika wrote: 14 Dec 2021, 02:50 1) Dodik ce izvesti sto govori i BH se vraca na 1995.
2) Medjunarodna zajednica posalje trupe, Schmit pocne da skida dodika i slicne.
3) Proglasi se ustav RBIH, masovna mobilizacija i moguci rat.

Pitanje je sledece, jeli ovo sto dodik radi zaparvo rusenje dejtonskog sporazuma? Ili je to ipak unilateralan potez iz odluka za koje su glasali?

Da li postoji izvorni dejton? Sta ako stranci kazu dodik se vraca na slovo dejtona, ono sto je potpisano i zbog toga nije kršenje istog!
nemogu to reci
dejton ima zadatak integraciju i jacanje drzave
to je cilj tog dogovora
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: bosnjakinja, Fuddo, mishic, Rum and 87 guests