BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by Ma znas » 26 Jan 2022, 18:29

Puno ubojitih opaski izrece Bakir na racun Senada ali ni Senad nije ostao duzan Bakiru. Istina Senad je ponovio i neke opaske koju su demantirali neki njegovi ugledni gosti.

Sve u svemu sve izrecene opaske na racun Senada stoje ali i 90% onih koje Senad uputi na racun Bakira.. Ni jedan od njih nije cist. Oba imaju podanicki odnos prema vodjama iz Srbije i Rep. Srpske, Hrvatske i Z. Hercegovine.

:pivo

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by Ma znas » 28 Jan 2022, 15:11

Kako je Izetbegovic potpalio Senada ne bih se iznenenadio da i veceras u programu FACE ne nastavi po Izetbegovicima od Sebijine diplome do odlaska u Neum.

:jupi :apl

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37675
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2871 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by Pasaga » 13 Feb 2022, 16:55

svima je jasno,osim Bakiru
pregovori,barem nastavak,nije bila nuznost


https://www.tacno.net/novosti/strategij ... 3aUzY4gOV4
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26570
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13847 times
Been thanked: 14111 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by ironman » 13 Feb 2022, 16:56

Pasho.
Alma Colo objasnila kod Senada neko vece.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37675
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2871 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by Pasaga » 13 Feb 2022, 16:57

ironman wrote: 13 Feb 2022, 16:56 Pasho.
Alma Colo objasnila kod Senada neko vece.
nemam nase kanale .... :(
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26570
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13847 times
Been thanked: 14111 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by ironman » 13 Feb 2022, 17:00

Pasaga wrote: 13 Feb 2022, 16:57
ironman wrote: 13 Feb 2022, 16:56 Pasho.
Alma Colo objasnila kod Senada neko vece.
nemam nase kanale .... :(
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by Duminjo » 13 Feb 2022, 17:08

Senad je davno izaso iz objektivnog novinarstvo. Kao takav, moze više da se posmatra i uzima kao neki reality Showmann.

Steta

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by Taare » 13 Feb 2022, 17:13

Pasaga wrote: 13 Feb 2022, 16:55 svima je jasno,osim Bakiru
pregovori,barem nastavak,nije bila nuznost


https://www.tacno.net/novosti/strategij ... 3aUzY4gOV4
Dobar tekst. Malo nedorečen, al ok.
Bakir Izetbegović je kao lignja. Ako je stisnete ona isklizne. Nju treba postaviti u malo vode a onda je osvijetlili nekim jačim svjetlom. Tada ona postaje providna, vidi se cijela njena unutarnja struktura.

Bakirova ideološka strategija postala je vidljiva tek u svjetlu aktuelnih pregovora o promjeni Ustava BiH i Izbornog zakona. Nije ni čudo, to su ipak najvažniji pravni akti kojima se uređuju država i društvo. To je teren na kome se otkrivaju svi tragovi. Njegova politika, otvorene i prikrivene namjere, izašle su na svjetlo. Jedinstvena strategija pod koju se mogu podvesti jeste strategija skrivanja. S moralnog stanovišta svako skrivanje je kukavičluk, s političkog stanovišta to se tretira kao mudrost. Međutim, to je „mudrost“ bez morala i principa, politika koja privatne interese stavlja iznad općih.

Pod jakim svjetlom vidljivo je da je prva Bakirova strategija upravo skrivanje osobnog, egoističkog interesa iza općeg. On već godinama u javnom diskursu nastupa kao lider naroda, tobože ne u svom osobnom interesu, iako sve statistike i sva istraživanja javnog mnijenja pokazuju da on nema tu podršku. Rastakanje stranke iz koje je nastalo već nekoliko stranaka pokazuje da tu podršku nije imao ni u stranci. Ali to su unutarnje stranačke stvari u koje ne treba ulaziti. Međutim, ako se radi o narodu, onda je to potpuno nešto drugo. To je strategija prenošenja odgovornosti za neuspjehe na narod. Ako se uradi nešto uspješno, kao zapošljavanje 100 hiljada ljudi, onda je to njegova osobna zasluga. Ako se radi o neuspjehu, onda se društveni animozitet prenosi na narod. To je potrebno stanje jer tada ima jak alibi da stane u zaštitu naroda kojega je sam doveo u tešku poziciju. Posljednji pregovori o izmjenama Ustava BiH i Izbornog zakona to najbolje pokazuju. On istrajava na „bošnjačkoj strani“ u pregovorima naspram „hrvatske“. On se obraća javnosti s riječima: „ budite zajedno s nama i pustite lidere da nađu rješenje“. Ako pregovori propadnu, nije on kriv nego „bošnjačka strana“, tj. narod. Ako pregovori uspiju, on je to učinio, on je heroj, opet naroda. Međutim, ne radi se ni o narodu ni o državi, radi se o osobnom interesu. Zna on da ostaje u špici politike ako sačuva Čovića i Dodika. Radi toga je prihvatio pregovarati u trenutku kada su otvorene sankcije prema njima. Stvara privid da je sve uredu, da se međunarodna zajednica treba zaustaviti i prepustiti njemu i njegovim partnerima u vlasti da državu izvuku iz blokada. A i ptice na grani znaju da su blokade izvršili upravo Dodik i Čović. On je bio samo sekundant. Sada je postao i njihov spasilac, zagnjureni su u državnom povodnju koji su sami izazvali, voda ih nosi potopljene do grla, on s obje ruke drži i jednog i drugog da ne potonu. To je pozicija u kojoj se ne zna da li spašava njih ili se rukama drži za njih spašavajući sebe.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by Taare » 13 Feb 2022, 17:15

„Treba iznaći model u kojem će se većinskom voljom Hrvata izabrati jedan član Predsjedništva“. Ovom izjavom Bakir demonstrira nacionalistički stav Čovića i to kao imperativ koji se ne može izbjeći, od koga zavisi da li će uopće biti izbora.
Poznati način djelovanja tih prokletnika koji koristi i nasif kad meni imputira ono što sami rade.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by Taare » 13 Feb 2022, 17:18

E jbi ga :D.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by Duminjo » 13 Feb 2022, 17:21

Jbga :D.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10910 times
Been thanked: 16211 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by Fuddo » 13 Feb 2022, 17:27

Taare wrote: 13 Feb 2022, 17:15
„Treba iznaći model u kojem će se većinskom voljom Hrvata izabrati jedan član Predsjedništva“. Ovom izjavom Bakir demonstrira nacionalistički stav Čovića i to kao imperativ koji se ne može izbjeći, od koga zavisi da li će uopće biti izbora.
Poznati način djelovanja tih prokletnika koji koristi i nasif kad meni imputira ono što sami rade.
Pa dobro je i rekao.
Ako je vec na snazi taj konstitutivni qratz od ovce, onda nije posteno da im ga zaklaMfamo. Neki kompromis bi bio da se ugura jos jedan clan i napravi neki balans izmedju tog gradjanskog i etnickog, jer postoji masa koja se ne veze iskljucivo za etniju.
Problem nastaje sto oni kroz taj izborni zakon kojeg guraju nastoje zaokruziti neku teritoriju za jos jedan blentitet, i onda se sve jos vise komplikuje. Ne znam kako ce to sve izbalansirat, mozda kroz izbor clanova u parlamentu, al opet to nece dodik.
Sa druge strane, Hrvatima curi vrijeme, placaju danak katastrofalnoj franjinoj odluci da pravi banovinu.
Dozvolite da se obratimo

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by Ma znas » 13 Feb 2022, 21:31

Ja razumijem da neko moze da ne voli ovu ili onu stranku ali izmedju Bakira i Senada postoji evidentna netrpeljivost.

Sta je u pozadini. Siguran sam da je u pitanju neki materijalni interes sa Senadove strane. Senad svojevremeno nije mogao zavrsiti bilo koju emisiju a da ne pomene Izetbegovice.

U tome je prekardasio i otisao na drugu stranu, sto od njega mnogi nisu ocekivali, kao prijenos litijaskih konvoj
odlaska u Beograd na vakcinaciju itd.

:cudi

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by Ma znas » 13 Mar 2022, 22:51

Senad prestso svakog petka pominjati Sebiju ili Bakira. Malo se sredio, ima uredniju frizuru, ali jos uvijek mlati rukama, grebe se po licu i nikako da prestane sa postavljanjem dugih pitanja u kojima se nazire i njegov stav.
:cudi

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6634 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by Zana » 13 Mar 2022, 22:59

Ma znas wrote: 13 Mar 2022, 22:51 Senad prestso svakog petka pominjati Sebiju ili Bakira. Malo se sredio, ima uredniju frizuru, ali jos uvijek mlati rukama, grebe se po licu i nikako da prestane sa postavljanjem dugih pitanja u kojima se nazire i njegov stav.
:cudi
Senada nema već dva petka i dvije subote.
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by Duh » 13 Mar 2022, 23:01

politicar koji se previse raspravlja sa novinarima je neozbiljan.

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by Ma znas » 13 Mar 2022, 23:09

Kazu odmara a mozda je negde na instrukcijama. Jednom je vec bio na bolovanju, kad se vratio ne pominje ni Sebinu ni Bakira a postao i malo ostriji prema Vucicu.

:ne :jok ima nas koji volimo naseg Fejsa.

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3792
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by tuzlak1212 » 13 Mar 2022, 23:16

Senad ima slabo srce, u 60tim je, mozda je zbog zdravlja malo se povukao
Senad je meni klasicni bosanac i hercegovac, pljuje po svim nacionalnim varnicama

Sto se tice izbora, slazem se da sve dok vlada ustav sa konstitutivnim gradjanstvom treba napraviti model gdje svako ko se osjeca kao dio tih naroda da glasa za svoje predstavnike
Ja bi najradije da imamo listic gdje ce svaki glasac glasati za sva 3 predsjednika, al pred komisijom strihirat koja si nacionalnost (cisto da niko ne vara), i da se glasa za sve trojicu i napravi se model kvotiranja ako sam bosnjak moj glas za bosnjaka je kvota 1 i za hrvata i srbina kvota npr 0.25, al tu opet ugrozavas hrvate... Jeben je problem al postoji, s ovim ugnjetavanjem hrvatskog glasackog tijela smo gori od Juginog terorisanja nesrpstva.
I ovo pisem ja, bosnjak koji je glasao za Komsica :plavi

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by Naseef Mushroom » 14 Mar 2022, 07:05

Nasjedate na priču UZP političara i portala "Kako se Bošnjaci ponašaju danas tako su se Srbi ponašali u Jugoslaviji". Da smo bogdom u takvoj poziciji u kakvoj su Srbi bili u Jugoslaviji. Još bolje, da smo bogdom ugroženi u Bosni i Hercegovini kako su ugroženi Hrvati.

U ovom nepravednom daytonskom sporazumu punom diskriminacija i brojanja krvnih zrnaca mogućnost izbora Željka Komšića za člana predsjedništva (znači da ja kao Bošnjak mogu birati predsjednika iz bilo kojeg naroda) je nešto najbliže građanskoj državi i nas zbog toga grize savjest.

Umjesto da usmjerimo vrijeme i energiju u diskusije kako da možemo glasati za nekog Jovana iz Doboja ako je dobar političar i da svako može glasati za svakoga na cijeloj teritoriji mi diskutujemo kako nama treba biti oduzeto to pravo i da samo Franjo smije glasati za Stjepana.

Zato Albanac ima dvije države a mi nismo zaslužili ni trećinu jedne države.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 839
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 66 times
Been thanked: 176 times
Status: Offline

Re: BAKIR O SENADU I SENAD O BAKIRU

Post by Superhik » 14 Mar 2022, 07:26

SDA vs FGR. Ne zna se koja je gora krajnost. Ljudi bi se trebali manje opredjeljivati za jednu stranu, tj za jednog od te dvojice. Izgleda da se nasa kultura "ćija si raja" prenijela i na politiku.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests