Bosna Šapatom Pade

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53990
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Online

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by HAVANA » 04 Dec 2022, 18:49

Fuddo wrote: 04 Dec 2022, 18:30
HAVANA wrote: 04 Dec 2022, 18:26

Od sda nece sigurno pasti mrtva glava. Da oni nekog skrate za glavu, to je moguce. Ne bi prvi put bilo. Sto vrijeme ide dalje sve ce manja i mogucnost biti. Gubitkom fotelje se gubi i moc za sva zlodjela koja su njihovi puleni uradili. I sakrili, opravdali... Onaj ko misli da ce me vece zlo snaci od sabine, danisa, srdjana, pedje, forte, sase, jasmile... Nemam pojma, tako od tih nekih ljudi, nek misli sta hoce. Ja necu. Ja cu radje sa njima. Pametniji, obrazovaniji, nisu bahati, radije bih da mi djeca rastu sa njima nego sa onim retardiranim seljacinama vjecito gladnih para. I nista drugo. Samo pare.Jel ti stvarno mislis da ce sda odbraniti bosnu? Pa bolan puske su nam prodavali a ne sta drugo. Zadnju koru hljeba ukrali, zadnji zalogaj i imovinu bi ti popljackali. Kome da dam glas, njima? Mogu im samo jebat mater. Zlo.
Bolan, jebo sda
Sve to sto pises jesu.
Opet ti ponavljam, na lokalnom nivou tebi ce mozda i bit bolje.
Ja pricam sta ovi rade na nivou drzave i pederacije.
Ne mozes sve poluge vlasti prepustiti onima koji hoce da te drzave nema nikako, i vikat, pravicemo prugu u Hotonju jebemga ja.
Et, dosta nam.
Lokalno i treba poceti. Od sebe samog i djece. Radi, radjaj, obrazuj djecu, zaposli, nauci, zivi... Kad svi budu tako mozemo i ocekivati da bude bolje. Necu da zavisim od stranke za bilo koji posao i bilo sta, necu da mi dijete zavisi od toga... Hocu da radim, ucim, da se djeca sama izbore svojom sposobnoscu i znanjem a ne da nekom smetljaru dajem 20 milja da je zaposli u telekomu il opstini... Radi na sebi pa ce biti bolje i drustvo. Ovo je sve naopako, ne moze dalje ovako... :grana
Sto jedan napisa.... Zamislite osjećaj sreće jednog mladog čovjeka koji se na ovim prostorima rodio 1996. godine, kada 2026. godine (do kada će vladati nova-stara vlast u BiH) bude napunio 30 godina i shvati da su on i njegov stari nekada, 30. rođendan dočekali uz istu vlast, iste ljude u vlasti i da se ništa promjenilo nije...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by carobnjak N » 04 Dec 2022, 18:51

Fuddo wrote: 04 Dec 2022, 18:47 Bezveze smo ratovali
Et, napravise ljudi od citave pederacije hercegbosnu
Bez ispaljenog metka.
Bitno je bilo samo naci balijandera koji ce to sve potpisat
Mogli sad svi imat domovnice
Izdala nas Amerika, kažu u sdO
ne vole nOs strOne ambasOde
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84505
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11064 times
Been thanked: 16626 times
Status: Offline

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by Fuddo » 04 Dec 2022, 18:52

carobnjak N wrote: 04 Dec 2022, 18:51
Fuddo wrote: 04 Dec 2022, 18:47 Bezveze smo ratovali
Et, napravise ljudi od citave pederacije hercegbosnu
Bez ispaljenog metka.
Bitno je bilo samo naci balijandera koji ce to sve potpisat
Mogli sad svi imat domovnice
Izdala nas Amerika, kažu u sdO
ne vole nOs strOne ambasOde
Nasli sebi korisne budale da to sprovedu u djelo.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by carobnjak N » 04 Dec 2022, 18:56

Fuddo wrote: 04 Dec 2022, 18:52
carobnjak N wrote: 04 Dec 2022, 18:51

Izdala nas Amerika, kažu u sdO
ne vole nOs strOne ambasOde
Nasli sebi korisne budale da to sprovedu u djelo.
Sad će da pređu sa dede Bajdena na Trumpa
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53990
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Online

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by HAVANA » 04 Dec 2022, 18:57

Melek wrote: 04 Dec 2022, 18:40 SDP je tako podmitljiva hobotnica tako da dobro se pripremite za žestokih ibreta.
Ja ne znam sta me vise ima iznenadit i prepast u ovoj ludoj zemlji. Sve to sto kazes stoji ali zasto onda treba ostati sda? To znamo i vidjeli smo da od njih gorih nema. Zasto da ostaju? Sta dobro oni mogu uraditi? I onako ne gledam stranke nego ljude pojedinacno, drugacije je nemoguce. Ne postoji sve da valja. Viko bi ja i za nekoga iz sda ok, bravo, bi mile mi majke... Al ne upoznah ga za 30 godina da ima parametre ljudskosti i obrasce ponasanja koji meni odgovaraju. Sto se mi uopste ubjedjujemo. Svako nek bira kako hoce. Ja nikog nista ne navracam nego meni vazda nesta trune i izvrcu. Jos cu cetnik ispast jbt...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84505
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11064 times
Been thanked: 16626 times
Status: Offline

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by Fuddo » 04 Dec 2022, 19:09

HAVANA wrote: 04 Dec 2022, 18:49
Fuddo wrote: 04 Dec 2022, 18:30

Bolan, jebo sda
Sve to sto pises jesu.
Opet ti ponavljam, na lokalnom nivou tebi ce mozda i bit bolje.
Ja pricam sta ovi rade na nivou drzave i pederacije.
Ne mozes sve poluge vlasti prepustiti onima koji hoce da te drzave nema nikako, i vikat, pravicemo prugu u Hotonju jebemga ja.
Et, dosta nam.
Lokalno i treba poceti. Od sebe samog i djece. Radi, radjaj, obrazuj djecu, zaposli, nauci, zivi... Kad svi budu tako mozemo i ocekivati da bude bolje. Necu da zavisim od stranke za bilo koji posao i bilo sta, necu da mi dijete zavisi od toga... Hocu da radim, ucim, da se djeca sama izbore svojom sposobnoscu i znanjem a ne da nekom smetljaru dajem 20 milja da je zaposli u telekomu il opstini... Radi na sebi pa ce biti bolje i drustvo. Ovo je sve naopako, ne moze dalje ovako... :grana
Sto jedan napisa.... Zamislite osjećaj sreće jednog mladog čovjeka koji se na ovim prostorima rodio 1996. godine, kada 2026. godine (do kada će vladati nova-stara vlast u BiH) bude napunio 30 godina i shvati da su on i njegov stari nekada, 30. rođendan dočekali uz istu vlast, iste ljude u vlasti i da se ništa promjenilo nije...
Pa jest
Morem ja i lokalno
Tebi budzet 100 miliona
Meni 16 feninga
I jos mi naturis nekog jurkana da ga pitam morem li te feninge trosit.
Bizi, ne zajebaji
Dozvolite da se obratimo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53990
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Online

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by HAVANA » 04 Dec 2022, 19:15

Mogli su svi lokalno da se nije radilo kako se radilo. Imamo i primjere za to... Hocu da kazem da promjena pocinje promjenom samog sebe.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15453
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 673 times
Been thanked: 2161 times
Status: Online

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by Laser » 04 Dec 2022, 19:24

HAVANA wrote: 04 Dec 2022, 18:40
Laser wrote: 04 Dec 2022, 18:31

Naravno, gori su i od onih što te raniše, zapališe ti Šeher silni, ubiše djecu snajperima, poklaše sve muško u Srebrenici, prevrnuše Tomašicu bagerim jedno pešest puta itd.

Pa kad sve to završi, kažu sve vam je to zbog srpskog svata, yebem vam majku balinsu, ovo je Srbija.

Gori su, je tako, i od onih što ti rampe napraviše u sred rata, sklopiše pakt sa četnicima, napraviše UZP i sve ostalo.

Gori su od svih onih što čitavo vrijeme ašićare rade na rascaljivanju Bosne u koju se tako yebeno kuneš.

Svaka čast Havana, kriteriju su ti do jaja.
Naravno da u tome nisu ali mrzim ih iz dna duse. Unistili su sve sto se trebalo uraditi a nije. Zbog nekih svojih ciljeva i interesa koji se ni u jednoj stavci ne poklapaju sa mojom vizijom ove zemlje i svim onim sto volim i osjecam. Grobari BiH isto ko i oni smetljari cetnicki i ustaski. Cemu uopste ova prica? Svi imamo svoje izbore. Nemam ja nista protiv, ako vi smatrate da valjaju i dobri vam, glasajte za njih. Ja necu. Jedino mi podmetanja idu na qrac a ima ih kao u prici...Sretno nam svima.
Mržnja razjeda dušu. Neće ti to izač na hajr, al nek ti bude. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53990
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Online

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by HAVANA » 04 Dec 2022, 19:41

Ja sam svoje kockice poslago. Ja mogu svakako. A ovaj jadni narod kako ce nek vidi. Ako im je dobro kao do sada, neka nastave. Ko sam ja da sudim.Mrzit ih mogu. I moram. Doce valjda neko ko ce sudit.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15453
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 673 times
Been thanked: 2161 times
Status: Online

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by Laser » 04 Dec 2022, 20:25

HAVANA wrote: 04 Dec 2022, 19:41 Ja sam svoje kockice poslago. Ja mogu svakako. A ovaj jadni narod kako ce nek vidi. Ako im je dobro kao do sada, neka nastave. Ko sam ja da sudim.Mrzit ih mogu. I moram. Doce valjda neko ko ce sudit.
Dobre su ti te kockice od osam poslušnih kerova koji dotrče na mali mig iz neke strane ambasade. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53990
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Online

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by HAVANA » 04 Dec 2022, 20:37

Kakvih 8,vjerujes da ja uopste ne znam ko ulazi u tih 8.Nemam ja nista ni sa kim. Ja samo i iskljucivo radim oko stvari gdje nemam dodira sa stranackim ljudima. Eventualno im prodam sta ako nalete. To da. Stan, auto, radnju... Da je tesko jeste. Evo sad 3.5 godine cekam urbanisticku. I dobio sam je napokon. Do mene isti objekat napravljen i useljen a u isto vrijeme zemlju uzeli. Al on je neciji ja niciji. Al opet su mi morali dati. Ima nacina za borbu sa njima al traje. I kosta savjetovanja i advokata.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15453
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 673 times
Been thanked: 2161 times
Status: Online

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by Laser » 04 Dec 2022, 20:44

HAVANA wrote: 04 Dec 2022, 20:37 Kakvih 8,vjerujes da ja uopste ne znam ko ulazi u tih 8.
Aaa, halali druže, svaka čast kad ne znaš ono što i ptice na grani znaju. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53990
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Online

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by HAVANA » 04 Dec 2022, 20:48

Znam jedno 4,sta jeeeee
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by Chloe » 04 Dec 2022, 20:49

carobnjak N wrote: 04 Dec 2022, 16:53
Krokodil Behko wrote: 04 Dec 2022, 16:25


I koga bi ti još istakao, iz grupacije hateful eight?
Ovaj iz Cazina načelnik, Ogrešević, otišao iz sda ima 15 godina.
Preporodio grad, najjača općina u Krajini.
Lik je ozbiljan, stamen, ima rezultate kao i Efendić.
Praktični i radišni, ljudi od terena i posla.

Zvizdić bio odličan ministar , dobar diplomata, profesor, odlično govori jezike ali mu nisu dali u predsjednistvo iako je dobijao najveci broj glasova .
Zašto je otišao? :)

Hozana pitaj ako ne znaš.

Ogi je meni drag. Oduvijek ga zovem Hose Armando, to svi znaju, politiku ne mješam u prijateljstva.

Medjutim, ono što je Cazin danas, bio bi istoo, da smo ti ili ja ili neko treći bili na Ogijevom mjestu.
Cazin su izgradili SDA i ASDA. ASDA na općinskom nivou, SDA iz kantonalnog budžeta zahvaljujući cazinskom lobiju koji je bio vrh SDA USK-a koji je investirao milione u ono što je u nadležnosti kantona, dokazivali se gradjanima ili kupovali, kako god.
Prerezano kasno, i SDA snosi posljedice. A narod samo vidi kako Cazin blješti. :o

Što se tiče NES-a na USK-a, ono što im zamjeram najviše, u ovom ovakvom vremenu, razoružali su nas usvajajući Zakon EU o oružju, u periodu kad Dodik prijeti svim i svačim. :lupa

Tenderi su svi otišli u RS. Npr. Elektro Džanić iz Velike Kladuše je prošao, işao je haman pa na svoju štetu. Poništen je, da bi firma iz Brčkog dobila. Jedan primjer koji se da provjeriti.

MUP, Komesara su nezakonito imenovali, samo zato što ga je Hozan želio na tom mjestu jer ga je imao u "džepu". Ministar policije, prije Perhana je bio Jasmin K. Nakon potpisivanja dokumentacije za imenovanje tog Komesara, od pritisaka da to potpiše i grižnje savjesti nakon potpisivanja, srce ga je spucalo.
Preko Komesara si imao situaciju, u vrijeme korone, kad su svi ugostiteljski objekti radili do 22 h, u Cazinu je tad počinjao "život".
Osobno bila x puta do iza 1 h. Policije u blizini vidjela nisam, a muzika uživo išla. U 1 h iza ponoći u Cazinu si imao atmosferu koju u Kladuši nisi imao ni u 18 h.

Lokali koji nisu "platili" su zatvarali u 22 h.
Kako li se to zove? :p

Elvira Jelenović, koja je nakon hapšenja Fikreta, trebala dati izjavu u Tužilaštvu USK-a, na granici ju je osobno doçekao Komesar policije i odvezao u Bihać.

Migranti... :ooo pitaj ako imaš u Krupi koga u policiji da znaš, ko su bili glavni prevoznici migranata

Ako te zanima stanje u zdravstvu? U toku njihovog mandata uspjeli su nagurati pomoćnih radnika u bolnice, da ih haman imao koliko i medicinskog osoblja.
Imaš to i u našem Domu zdravlja.

Hoćemo li o školstvu, ne moramo dalje od Kladuše ići.
Provjeri šta Hamza radi u Prvoj osnovnoj ( poprati gospodju B. na FB i njene javne i dokumentovane objave), ko je direktor u 25. Novembru ( cura je sigurno svoje zvanje učeći stekla, a da li je primjerno da kao kafanska pjevačica bude na takvom mjestu?!) i pitaj šta bi sa prethodnom direktoricom ( poštenje aman zaman) , koliko je djece otišlo, a prijem novih prosvjetnih radnika konstantan, dok stari nastavnici koji nisu politički aktivni kao npr. nastavnica L. I., putovala je u Bihać raditi da bi imala fond sati, letaju po školama na sve strane.
Djeca nisu u školu išla jer nije bilo grijanja, da bi NES napravio na trgu u Bihaću koncert za kraj školske godine.
Trenutno su ti studenti u Bihaću online jer nemaju grijanja. :cudi

U NESu je Hoazan mozak, lukav i on vuče konce i jedini koji je od njega bolji u tome jeste Asim Kamber.

I kad Kambera spomenu, ne simpatišem ga, ali mu skidam kapu, jer ostao je vjeran svom političkom pravcu iako ne igra više nikakvu ulogu u SDA.
I taj karakter, nemaju ni Hozan, Šepić, Konaković, Zvizdić, a finansijaki su se svi okoristili puuuunooooo više od Kambera.

Slično stanje si imao i sa Lipovačom i SDP-om.

Za Efendića se slažem, Ogi mu nije ni do članka. Bakiru bi bilo bolje da je Asima i Zvizdića i Čamparu i Konakovića tog februara pustio niz vodu.... Manja bi šteta bila. Kasno mu se sad kajati.

Ko je gledao snimak, ne znam na kojoj TV je bilo, Semir vs Konaković, gospodin vs djubre... Semirova neiskvarenost vs Konakovićava pokvarenost.. :ooo
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by Chloe » 04 Dec 2022, 20:59

Laser wrote: 04 Dec 2022, 16:32
Krokodil Behko wrote: 04 Dec 2022, 16:25


I koga bi ti još istakao, iz grupacije hateful eight?
Mogul ja ikako istaknut ovog Havaninog govnara, yebem ih obojicu. :D.

Kaže šupak vako:

Kojović o glasanju za Čavaru, političaru s crne liste: Mučna odluka koja ne prestaje da me mori

Kome nije mrsko nek pročita ostatak bljuvotina:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kojovic ... 221204045
"Ne prestaje da me mori. Obzirom da smo prijedlog HDZ-a saznali pred početak sjednice, nije bilo puno vremena za odluku...."

To je početak Čovićeve igre... "ples s vukovima"
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by carobnjak N » 04 Dec 2022, 21:06

Meni se ta vaša unutrašnja previranja, tračevi i borbe, iskreno gade.
Nemam mrve zanimanja za to.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by insomnia » 04 Dec 2022, 21:08

On nam je zatim objasnio osjećaj koji je prevagnuo te otkrio da bi i "oni koji su stavili Čavaru na crnu listu (Sjedinjene Američke Države op. a.) dali prioritet postignutim dogovorima".
"Također, iz direktne komunikacije sa onima koji su Čavaru stavili na crnu listu bilo je jasno da bi i oni prioritet dali već postignutim dogovorima i momentumu koji Trojka diktira. Kod mene je prevagnuo osjećaj odgovornosti prema toj argumentaciji i dogovoru koji su predsjednici postigli na federalnom nivou", dodao je Kojović.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15453
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 673 times
Been thanked: 2161 times
Status: Online

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by Laser » 04 Dec 2022, 21:09

HAVANA wrote: 04 Dec 2022, 20:48 Znam jedno 4,sta jeeeee
Znaš li Kukića i Čavaru?

Sa kojim se više ponosite? :valja

Ili pak sa Čamparom?
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by Chloe » 04 Dec 2022, 21:15

carobnjak N wrote: 04 Dec 2022, 21:06 Meni se ta vaša unutrašnja previranja, tračevi i borbe, iskreno gade.
Nemam mrve zanimanja za to.
Ne, ovo nisu tračevi, nego činjenice. :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Bosna Šapatom Pade

Post by carobnjak N » 04 Dec 2022, 21:19

Chloe wrote: 04 Dec 2022, 21:15
carobnjak N wrote: 04 Dec 2022, 21:06 Meni se ta vaša unutrašnja previranja, tračevi i borbe, iskreno gade.
Nemam mrve zanimanja za to.
Ne, ovo nisu tračevi, nego činjenice. :)
Činjenica je i da ako imaš ličnu korist od stranačkog aktivizma, kao Behko penziju ili ti posao, onda nemaš pravo na moralne prodike.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: bosnjakinja and 31 guests