Rad drzavnih vlasti u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Rad drzavnih vlasti u BiH

Post by Mirelam » 31 Jan 2020, 22:03

Chloe wrote: 31 Jan 2020, 21:54
Mirelam wrote: 31 Jan 2020, 20:07
:ooo
:cool

Upravo to boldano se odnosi na njih dvojicu... :ooo
Dok su imali koristi bili su u SDA..... :hihi

Poštovala sam više rahmetli Beganović Mirveta, koji je do kraja ostao uz onog osudjivanog ratnog zločinca nego Admila Mulalića koji mu je okrenuo ledja. :cudi

Trebam li ponoviti šta inače mislim o babi i njegovoj izdaji? :ooo
Vidi se da imas komunisticki bacground. :ooo

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Rad drzavnih vlasti u BiH

Post by Chloe » 31 Jan 2020, 22:07

Mirelam wrote: 31 Jan 2020, 22:03
Chloe wrote: 31 Jan 2020, 21:54

:cool

Upravo to boldano se odnosi na njih dvojicu... :ooo
Dok su imali koristi bili su u SDA..... :hihi

Poštovala sam više rahmetli Beganović Mirveta, koji je do kraja ostao uz onog osudjivanog ratnog zločinca nego Admila Mulalića koji mu je okrenuo ledja. :cudi

Trebam li ponoviti šta inače mislim o babi i njegovoj izdaji? :ooo
Vidi se da imas komunisticki bacground. :ooo
Komunističko dijete... :o

Da su bili pošteni ne bih im zamjerila... Ali... :ooo

Hose Armandu ne zamjeram, pardon Ogrešević Nerminu .. :srce
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Rad drzavnih vlasti u BiH

Post by Mirelam » 31 Jan 2020, 22:33

Chloe wrote: 31 Jan 2020, 22:07
Mirelam wrote: 31 Jan 2020, 22:03
Vidi se da imas komunisticki bacground. :ooo
Komunističko dijete... :o

Da su bili pošteni ne bih im zamjerila... Ali... :ooo

Hose Armandu ne zamjeram, pardon Ogrešević Nerminu .. :srce
Iskreno ne poznajem ta dogadjanja , ni te ljude, osim Babe, naravno. Ali eto, pade mi nesto na pamet. Najveci broj glasova na tim prvim demokratskim izborima od svih kandidata, imade ko? Znaci narod glasao za izdajnika, pa mi se nesto cini da se istorija ponavlja. Onda se nesto pitam pa do koga je? :hm

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Rad drzavnih vlasti u BiH

Post by Chloe » 31 Jan 2020, 22:41

Mirelam wrote: 31 Jan 2020, 22:33
Chloe wrote: 31 Jan 2020, 22:07

Komunističko dijete... :o

Da su bili pošteni ne bih im zamjerila... Ali... :ooo

Hose Armandu ne zamjeram, pardon Ogrešević Nerminu .. :srce
Iskreno ne poznajem ta dogadjanja , ni te ljude, osim Babe, naravno. Ali eto, pade mi nesto na pamet. Najveci broj glasova na tim prvim demokratskim izborima od svih kandidata, imade ko? Znaci narod glasao za izdajnika, pa mi se nesto cini da se istorija ponavlja. Onda se nesto pitam pa do koga je? :hm
Da je mene slušano, kao balavicu u to vrijeme ne bi niko glasao za babu, :baba ma kako ludo zvučalo, zbog ovakvih komentara u to vrijeme tata me hiljadu puta opomenuo... :ooo

Kakav narod - takva drżava... :zubi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Rad drzavnih vlasti u BiH

Post by Mirelam » 31 Jan 2020, 22:44

Chloe wrote: 31 Jan 2020, 22:41
Mirelam wrote: 31 Jan 2020, 22:33

Iskreno ne poznajem ta dogadjanja , ni te ljude, osim Babe, naravno. Ali eto, pade mi nesto na pamet. Najveci broj glasova na tim prvim demokratskim izborima od svih kandidata, imade ko? Znaci narod glasao za izdajnika, pa mi se nesto cini da se istorija ponavlja. Onda se nesto pitam pa do koga je? :hm
Da je mene slušano, kao balavicu u to vrijeme ne bi niko glasao za babu, :baba ma kako ludo zvučalo, zbog ovakvih komentara u to vrijeme tata me hiljadu puta opomenuo... :ooo

Kakav narod - takva drżava... :zubi
E onda poucena vlastitim iskustvom, na slijedecim izborima nemoj svojom glavom, nego svoju curu poslusaj. :ooo

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Rad drzavnih vlasti u BiH

Post by Chloe » 31 Jan 2020, 22:46

Mirelam wrote: 31 Jan 2020, 22:44
Chloe wrote: 31 Jan 2020, 22:41

Da je mene slušano, kao balavicu u to vrijeme ne bi niko glasao za babu, :baba ma kako ludo zvučalo, zbog ovakvih komentara u to vrijeme tata me hiljadu puta opomenuo... :ooo

Kakav narod - takva drżava... :zubi
E onda poucena vlastitim iskustvom, na slijedecim izborima nemoj svojom glavom, nego svoju curu poslusaj. :ooo
Ode glas u Koreju .... 😂😂
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: Rad drzavnih vlasti u BiH

Post by Duminjo » 31 Jan 2020, 23:07

Zasto vam u nazivu teme ne pise "Rad"?

Kad citam naziv teme, ko da me neko pajserom po koljenu opali

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Rad drzavnih vlasti u BiH

Post by Pasaga » 01 Feb 2020, 07:36

Duminjo wrote: 31 Jan 2020, 23:07 Zasto vam u nazivu teme ne pise "Rad"?

Kad citam naziv teme, ko da me neko pajserom po koljenu opali
Image
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Na crnoj listi SAD-a je zbog korupcije, a u BiH će pratiti rad Agencije za prevenciju korupcije

Post by Mala_Mu » 03 Feb 2020, 16:57

Image
Da je bosanskohercegovačka politika odvojena od stvarnosti pokazuje i najnovija odluka vlasti na nivou institucija BiH da predlože čovjeka s američke crne liste Nikolu Špirića da prati rad Agencije za prevenciju korupcije i koordinaciju borbe protiv korupcije.

Kako je Klix.ba objavio, Zastupnički dom Parlamentarne skupštine BiH na sutrašnjoj sjednici trebao bi usvojiti Prijedlog odluke o imenovanju članova Komisije za izbor i praćenje rada Agencije za prevenciju korupcije i koordinaciju borbe protiv korupcije.

Zajednički kolegij oba doma Parlamentarne skupštine BiH predložio je da se u ovu komisiju imenuje šest državnih parlamentaraca i to po tri iz Zastupničkog doma i Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH. Među njima je i zamjenik predsjedavajućeg Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH Nikola Špirić iz SNSD-a.

Image

Ovo će biti četvrta komisija u koju je Špirić izabran u svojstvu delegata. Naime, odlukom većine on je prvo izabran za člana Komisije za finansije i budžet Doma naroda PSBiH, nakon toga za člana Zajedničke komisije za administrativne poslove i u konačnici za člana Zajedničke komisije za nadzor nad radom Obavještajnо-sigurnosne agencije BiH.

U trenutnom političkom bivstvovanju Nikole Špirića najzanimljivija je odluka o izboru u Zajedničku komisiju za nadzor nad radom OSA-e, a definitivno bit će i za člana Komisije za izbor i praćenje rada Agencije za prevenciju korupcije i koordinaciju borbe protiv korupcije.

Naime, u septembru 2018. godine Sjedinjene Američke Države (SAD) uvele su sankcije Špiriću zbog vjerodostojnih informacija o tome da je Špirić "uključen u javnu korupciju". Na crnoj listi SAD-a završio je zbog ometanja javnih procesa vezanih za rad OSA-e.

"Državni sekretar SAD-a Michael Pompeo i Ministarstvo vanjskih poslova SAD-a posjeduju vjerodostojne informacije da je gospodin Nikola Špirić bio uključen u javnu korupciju i ostvario korist od nje, uključujući ostvarivanje nepropisne koristi tokom obavljanja javnih funkcija i ometanja javnih procesa tokom svog mandata kao člana Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine", poručeno je iz Ureda za odnose s javnošću Ambasade SAD-a.

klix.ba

User avatar
civor
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 288
Joined: 06 Mar 2016, 08:10
Location: Sarajevo
Mood:
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times
Status: Offline

Re: Na crnoj listi SAD-a je zbog korupcije, a u BiH će pratiti rad Agencije za prevenciju korupcije

Post by civor » 05 Feb 2020, 06:41

:brao

Samo ću reći onu već svima znanu misao :"I onda se netko pita zašto mladi (i pametni) odlaze iz ove (lopovske) države!?!"
Vidim svoju majku kako sikter kuva ajvar bajram vakuf bojler rahatventil kahvu starome babajku , čarobniceeee....

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22608
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12980 times
Been thanked: 12629 times
Status: Offline

Re: Na crnoj listi SAD-a je zbog korupcije, a u BiH će pratiti rad Agencije za prevenciju korupcije

Post by Dori » 05 Feb 2020, 07:23

Pa tražili nekog sa iskustvom....cuj, ne može bilo ko raditi taj posao :hihi
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Na crnoj listi SAD-a je zbog korupcije, a u BiH će pratiti rad Agencije za prevenciju korupcije

Post by storm » 05 Feb 2020, 07:26

Genijalno :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Na crnoj listi SAD-a je zbog korupcije, a u BiH će pratiti rad Agencije za prevenciju korupcije

Post by greeneyes » 05 Feb 2020, 07:32

Logika. Ne zna niko krasti ko ovi stari, uhodani.
Samo sabura

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Rad drzavnih vlasti u BiH

Post by Vrag » 06 Feb 2020, 09:39

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bakir-i ... /191219135

"U nekoliko navrata ste izjavili da niste zadovoljni razvojem i gradnjom u Kantonu Sarajevo u proteklom desetljeću, i kako se kanite lično angažovati kako bi se stvari dovele u red. Šta to konkretno znači?

To znači da ja, kao Sarajlija, arhitekt i predsjednik SDA nisam zadovoljan razvojem Sarajeva koji se odvija stihijski i u skladu sa interesima i htijenjima bogatih investitora. Napadnuto je divljom gradnjom, struka i građani se malo pitaju. Gradi se mimo osnovnih urbanističkih uzusa, ne poštuju se propisani stepeni izgrađenosti, mijenja se propisana spratnost, pokušava se napasti i vodozaštitna zona, pokušavaju se ugurati neboderi i glomazne zgrade na lokacije na kojim im nije mjesto. Kanim se izboriti za poziciju struke, urbanista, arhitekata, i za poziciju građana, otvoriti proces planiranja javnosti. Sarajevo je u kritičnoj fazi razvoja - dolaze nam velike investicije, intenzivna gradnja, vrijeme je za master plan razvoja Grada i okoline, za prave vizije, za međunarodne arhitektonske konkurse. Mora se riješiti aerozagađenje, vodosnabdijevanje, kvalitetnije prikupljanje i deponovanje otpada, gradski saobraćaj se treba osloniti na električni pogon itd."


https://www.klix.ba/biznis/privreda/vla ... /200206013

https://www.klix.ba/vijesti/bih/brojne- ... /200130054


Puhni israfile, vakat je

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rad drzavnih vlasti u BiH

Post by storm » 06 Feb 2020, 10:06

Između ostalog, i zbog toga se borilo za 18 rukica...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Stojanović: Bitnije im je da si Elvis koji je rat proveo u Minhenu, nego da si Igor koji je bio u Sarajevu

Post by Mala_Mu » 11 Feb 2020, 00:14

Image
Igor Stojanović, SDP-ov zastupnik u Skupštini KS, koji je sa 18 godina obukao uniformu Armije RBiH i na ratištu proveo godinu i po dana boreći se za svoju zemlju bio je meta pisanja Elvisa Kondžića, šefa kabineta zamjenika predsjedavajućeg Doma naroda Parlamenta BiH Bakira Izetbegovića, što je izazvalo mnoštvo reakcija.

Kondžić je na svom Facebook profilu uporedio nekoliko političara srpske nacionalnosti i konstatovao da je od njih trojice najbolji Dodik, čime je izazvao niz kritika. Kondžić je objavio poruku: "Gledaš ovog Stojanovića iz KS. Gledaš ovog Stanivukovića iz RS. I skontaš da je Dodik za njih mila majka!".

U razgovoru za naš portal Stojanović na početku govori da je ovo za njega uvreda jer ga je neko uporedio sa ljudima koji negiraju Bosnu i Hercegovinu.

"A onda se postavi pitanje odakle dolazi ovo? Pa dolazi iz kabineta čovjeka koji se deklarativno bori za multietničku BiH, a ovo mu je šef kabineta i ovo u suštini oslikava šta stvarno misle. Oni su Dodikovi partneri u vlasti, glasali su za njih u Domu naroda da bi Dodik imao prevlast u Klubu Srba da se nijedna odluka ne može donijeti bez njih, a onda ovako optužuju sada mene, prošle godine su Peđu Kojovića. Sve da bi mobilisali svoje tijelo", govori Stojanović.

Kapitulacija pred onim za šta se borila Armija RBiH


On smatra da lider SDA u Sarajevu priprema teren za etničku podjela kako bi glavni grad BiH bio isključivo bošnjački.

"Oni ne shvataju da time razvaljuju multietičnu BiH. Ustvari, oni to dobro znaju, ali pripremaju teren u Sarajevu da etnička podjela bude neminovna i da Sarajevo bude isključivo bošnjački grad. Mislim da je to kapitulacija pred svim onim za šta se borila Armija RBiH, kapitulacija pred idealom za koji smo se borili, a to je BiH od Save do mora, od Drine do Une. Ne znam ko ima pravo od toga da odustane", govori nam Stojanović.

Član SDP-a smatra da su Bakir Izetbegović i njegov šef kabineta Elvis Kondžić od tog principa odustali i da su spremni sve nebošnjake staviti u isti koš, gdje god da su bili.

"Najveća greška i gdje je pad vrijednosti BiH jeste upravo to - gdje si bio i šta si radio u najtežim trenucima. To je ovdje problem i što SDA pokušava patriotizam okrenuti tako da patriotizam bude taj kako se zoveš i kojoj vjeri pripadaš, u ovom slučaju Bošnjacima, a ne gdje si bio i šta si radio. SDA to radi vrlo podmuklo i konstantno rade u Sarajevu na tim dijelovima.

Bitnije im je da se zoveš Elvis Kondžić i da si rat proveo u Minhenu nego da što si Igor Stojanović i što si bio u Armiji RBiH. Ja se za to nisam borio, kao ni većina ljudi koja je poginula. Ne znam otkud im pravo na to radi poginulih!? Znam da SDP-a, kao i naši partneri, nećemo odustati da Sarajevo i BiH bude normalna država. Kada će se to desiti, to nije bitno, ali to će biti naš cilj od kojeg nećemo odustati", poručio je.


Image

Na pitanje kako se osjećao nakon što je pročitao Kondžićevu "opservaciju", Stojanović odgovara da mu nije bilo jednostavno.

"Imam familiju po cijelom svijetu i mogao sam otići kad sam htio, ali sam ostao ovdje vjerujući u ideju za koju smo se borili. Pogađa me emotivno jer dovodi u pitanje moje ideje i potrošeno vrijeme. Mogao sam i ja preživjeti rat u normalnim okolnostima. Međutim ja ovo osjećam kao 1992. godine, kao napad na državu. To što se ovaj zove Elvis, a ne neki Miloš koji je pucao s brda, nema razlike za mene. On je neprijatelj kao i svaki onaj koji negira BiH. Tu ne vidim nikakve razlike".


Kaže da uprkos svemu ovo neće utjecati na njega, jer je naučio živjeti s tim i za vrijeme rata i nakon njega.

"Znam šta sam radio, šta mislim i šta osjećam. Ovo je samo jedan od neprijatelja iz Izetbegovićevog kabineta s kojim ću se obračunavati politički do kraja života".

Kaže da je dobio mnogo poruka podrške od svojih saboraca, prijatelja i građana Sarajeva i ostatka zemlje.

Zahvala Aljoši Čampari, ali i nekim drugim iz SDA


"Izvinjavali su mi Bošnjaci se kao da su oni to napisali. Dobio sam toliko poruka i to me čini sretnim i da govori mi da ono za šta smo se borili u ratu nije izgubljeno".

Na pitanje kako gleda na šutnju iz vrha SDA na Kondžićevo pisanje, Stojanović kaže da je dobio i poruke podrške od članova SDA koji ne dijele takav stav.

"No šutnja iz kabineta Izetbegovića potvrđuje da je to i njegov stav. Moram reći da se Aljoša Čampara ogradio od te izjave i zahvaljujem mu se zbog toga. On nije jedini, ima još ljudi iz SDA čije sam poruke dobio i koji su mi se izvinili zbog ovog stava. No svi mi imamo ime i prezime. Ovdje nema kolektivne odgovornosti, kao što je nije bilo ni u ratu. Elvis Kondžić predstavlja sebe i Bakira Izetbegovića", izjavio je.

Stojanović kaže da bi davno odselio kada bi mislio da svu Bošnjaci razmišljaju kao šef kabineta Bakira Izetbegovića.

"Ja znam gdje živim, kakav je Sarajevo grad i ko su moji prijatelji. Sva podrška mi daje snagu da je ovo prava ideja što pokušavamo graditi i sve mora krenuti iz Sarajeva ka cijeloj BiH. Ali mi i dalje imamo u Sarajevu neprijatelja multietnične BiH, pa kako da onda ubijedimo one u Banjoj Luci i Širokom Brijegu?!"

Za kraj Igor Stojanović nam je kazao da je imao 16 godina kada je počeo rat u BiH, a da je sa punih 18 pristupio Armiji RBiH.

"Moram istaći da sada ima svakakvih priča, ali istina je da nisam maloljetan bio u vojsci niti sam bio ranjen. Proveo sam godinu i po kao vojnik. Bio sam 37 dana na Bjelašnici, 33 na Treskavici i ostatak uglavnom po linijama oko Sarajeva. Od mene je bilo puno većih boraca i koji su doprinijeli da Sarajevo danas bude slobodan grad. Da ne pričam o onima koji su dali svoje živote. Ne pripisujem si neke zasluge, ali ne dozvoljavam da me vrijeđaju ljudi koji su rat proveli u trezoru ili van BiH", zaključio je Stojanović.

klix.ba

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Stojanović: Bitnije im je da si Elvis koji je rat proveo u Minhenu, nego da si Igor koji je bio u Sarajevu

Post by Hannibal » 11 Feb 2020, 00:14

a vala i elvis, nit je nas nit je njihov
🐽

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Stojanović: Bitnije im je da si Elvis koji je rat proveo u Minhenu, nego da si Igor koji je bio u Sarajevu

Post by insomnia » 11 Feb 2020, 05:51

I sta kaze ni u ratu nije bilo kolektivne odgovornosti?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Otava
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1270
Joined: 07 Nov 2019, 13:07
Status: Offline

Re: Stojanović: Bitnije im je da si Elvis koji je rat proveo u Minhenu, nego da si Igor koji je bio u Sarajevu

Post by Otava » 11 Feb 2020, 08:42

Nije ni cudo sto je Bake onakav shupak kad su ovakvi savjetnici.....vidi mu se na chehri da je neki "pametnjakovic"

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53910
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15232 times
Status: Offline

Re: Stojanović: Bitnije im je da si Elvis koji je rat proveo u Minhenu, nego da si Igor koji je bio u Sarajevu

Post by HAVANA » 11 Feb 2020, 09:50

Kitica je on mala a ne pametnjakovic. Jedan u nizu smrduljaka bakirovih.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests