Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by silence » 03 Mar 2012, 18:51

@Srebrenica je postavio "priču" i otišao. Neće se više ni vraćati do slijedeće neke prilike kada bude trebao da se oglasi sa nacionalističkim predznakom. Uzeo je zvučan nick "Srebrenica" da bi privukao pozornost zbog Srebrenice koja nam se dogodila. Isti ovaj tekst je rasparčao i na drugim Forumima i otišao.
Žalosno, jako je žalosno djelovati na ovaj način.

@Srebrenica trebao si da dadneš neki prijedlog šta učiniti vezano za ove ("mješovite") brakove.
Po tebi i tvom viđenju bi trebalo:

- Razvesti sve "miješane" brakove. Ako je majka muslimanka, djecu dodijeliti majci na brigu i staranje i vaspitati ih u duhu bošnjaštva. Isto učiniti ako je otac bošnjak...nipošto djecu ne dodijeliti maci srpkinji, hrvatici ili nekojdrugoj naciji, bez obzira što ih je ona rodila. Ne dati im čak ni pristup njoj ili njemu, jer u protivnom bi se moglo zatrti bošnjaštvo. Znači vratiti sve u prvobitno stanje.

- Zabraniti bošnjaku, bošnjakinji sklapanje braka sa drugim nacionalnostima.

- Preći na drugu mjeru i ugovarati brakove.
Neka bošnjak po rođenju svog sina ili kčerke ugovori brak sa bratom bošnjakom kome se u tako neko vrijeme rode djeca. Eto dobre sigurnosti za čistokrvne bošnjačke brakove. Arijevski, nema šta.

- Napraviti jedan geto na ničijoj zemlji u BiH i tu naseliti porodice "miješanih" brakova, ali im zabraniti dalje "razmnožavanje", jer to neće biti bošnjaci, nego neke druge narodnosti koje bi se ovom prilikom uvećavale i mogle bi nas progutati do nestanka.

- Dalje, vratiti sve bošnjake koji su rasuti po bijelom svijetu i time umanjuju vrijednost našoj domovini.
- Zabraniti iseljavanje iz BiH svakom bošnjaku. Tu se rodio i tu ima da umre, on i svi njegovi, pa makar umrli i od gladi na svojoj bošnjačkoj zemlji.

:klanja :klanja :klanja
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Bahra » 03 Mar 2012, 20:33

Prvo:Ako moze neko da mi pojasni recenicu "Rusenje grupe"! Kakve bolan grupe? Sta smo to mi normalni ljudi u Bosni, koima nije bitno kako se zoves,vec jesi li covjek ili nisi?? Neka klika? Marginalci?O cemu vi nacionalisti bulaznite vise?

Pa da nije mjesanih brakova po cemu bi Bosna bila prepoznatljiva?

Da je vise "mjesanih" brakova manje bi bilo nacionalista na sve tri,cetri ne znam ni ja vise koliko strana.

Zbog ovakvih grupa,klika i cega vec ne internet je pun mrznje. Iskreno nisam procitala citav tekst jer mi je negdje kod pete recenice bilo zlo i nisam citala.

Trebamo svi da budemo 'cisti' i u svojim torovima sa ideologijom nek komsiji crkne krava i svi njegovi, jer njegova vjera smrdi, i ne vjeruje u onog 'naseg' Boga.

Sta hocete nacionalisti sistem kasta kao u Indiji? Ili da se vodimo Hitlerovskom ideologijom da smo superiorniji od drugih? E jadni li smo mi sa nasim Balkanskim mentalitetom, dobro su nas sredili po onoj staroj: "Zavadi pa vladaj" a ovce dobile razlog da se mrze i dalje. Ne moze nas u toj mrznji nista omesti... ni glad, ni bjeda, ni mizerija kojom smo okruzeni Ma hajdemi imamo tri vjere svak svoju nek brani do poslijednjeh daha, ili bolje reci...zalogaja. Ma jadno je sve ovo...
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Zagorka » 03 Mar 2012, 23:04

herzz wrote:Ja sam mješanac i mogu samo reći...nedaj bože nikom :oo
nije valjda dotle? :p
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Sheval » 03 Mar 2012, 23:06

U Amsterdamu sam možda cool...ima malo šale,malo ironije,malo stvarnosti...ali ja sam presretan :ples

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by silence » 03 Mar 2012, 23:08

herzz wrote:Ja sam mješanac i mogu samo reći...nedaj bože nikom :oo
A ti si onaj što nam ruši BiH ... :oklagija

:plavi
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81201
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10192 times
Been thanked: 7051 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Julia-Klara » 03 Mar 2012, 23:08

silence wrote:
herzz wrote:Ja sam mješanac i mogu samo reći...nedaj bože nikom :oo
A ti si onaj što nam ruši BiH ... :oklagija

:plavi
:ha
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by blento59 » 03 Mar 2012, 23:12

dokle god budemo trpali nacionalizam u ljubav ,bice nam kako jeste
pa valjda se zenimo i udajemo zbog ljubavi a ne nacionalne ili vjerske pripadnosti
normalni ljudi u mjesovitim brakovima o tome uopste ne razmisljaju
kod onih koji su poceli o tome razmisljati ljubav se ugasila
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by silence » 03 Mar 2012, 23:15

herzz wrote:Da,mi rušimo sve,etnički čiste sredine,multietnične...mi rušimo sve,niđe nismo dobrodošli :hop
Samo čekam dan kad će nas početi obilježavati :mah
:plavi

Vidim ja da si ti jako opasan... tako "izmiješan". Dala sam prijedlog da vas odvoje u jedan geto i da nad vama vrše strogi nadzor. :valja

Hahaha...sjetih se...A koje si boje? :plavi
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by blento59 » 03 Mar 2012, 23:17

herzz wrote:Ja sam mješanac i mogu samo reći...nedaj bože nikom :oo
pa sta je u tome lose
i ja sam mjesanac
otac mi musko a mati zensko
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by carobnjak N » 04 Mar 2012, 08:28

Sad da ne bih odgovarao svakom ponaosob jer otprilike svi isto pričate samo ću da kažem :
Prvo ,Julija-Klara izvoli dokazati da sam ja nekog ovdje uvrijedio u ovoj raspravi ,rekao mu da je glup ili već to što tvrdiš da ja radim u svakom postu. Znači slobodno me citiraj inače se nemoj služiti time. Ti si se malo zanijela zbog toga što si netolerantna prema drugačijem mišljenju i odmah reaguješ temperamento i pa ne vidiš ono što sam ja napisao već ono što ti želiš ili zamišljaš da ja pišem. Dakle slobodno me citiraj jer ja sam rekao da ona žena koja bi se nakon ovog rata i svih tih silovanja,logora i mučenja koje je njegovom narodu priredio srpski narod ( a i hrvatski) ,udala za nekog iz tih naroda jeste šupljoglava kokoš. To nije nikakav nacionalizam to je ljudi normalna reakcija ,a vaša reakcija da JEDINI na Balkanu pričate smiješne i nerealne priče o ponovnom bratstvu i jedinstvu i to nakon što je naš narod najviše stradao, NIJE NORMALNA.
Vi hoćete da se grlite i volite sa nekim ko vas ne želi ? Kao odbačeni kučići trčite i brukate se ,a čemu? Koliko je koristila Zlatki i njegovom bratstvo-jedinstvo SDP-u ta ideja ? Da li je ikakva značajnija politička grupa ili srba ili hrvata podržala to?! Nije niko ba,postoje usamljeni slučajevi koji su kao to hvalili ali eto opet izađu i srbi i hrvati i glasaju na čisto nacionalnoj osnovi.
Što njima ne paše jedan Željko Komšić,hrvat ,ugledan i poštovan od sviju bošnjaka ? Zbog čega neće da on zastupa njihove interese ? Zašto su i srbi i hrvati cijelu prošlu godinu opstruirali formiranje vlade ? Jel znate vi da to nije normalno da to blokira državu i stvara cijeli niz problema svima i usporava svaki mogući ekonomski napredak.
Hoćete da vam ja odgovrim na ova pitanja pošto vidim da vama još u glavi scenario BiH kao u nekoj safunjari ,pa ono na kraju se svi vjenčaju i vole i žive u neizmjernom blagostanju?
Da vam kažem ,Komšić je za 90% Hrvata izdajnik jer je bio u ArBih ,Divjak je za 99% Srba jer se usudio ostati u Sarajevu jer nije otišao u "srpsko" ...nešto. SDP nije za njih nikakva bosanska socijalna stranka već oni su za njih "trojanski konj koje muslimani hoće da poture njima" .
Jel vama bolan jasno da oni NE ŽELE APSOLUTNO NIKAKVO BRATSTVO I JEDINSTVO ,već samo žele svoje dijelove BiH pripojiti "matičnim" zemljama?
Jel treba vama to crtati ?
Jel vam treba po milion puta objašnjavati da ako nestane nas Bošnjaka nestaće i BiH ?! Oni koji nisu dovoljno upućeni mogu pomisliti "pa šta onda neka ide svako na svoju stranu " ali u BiH je jedna druga priča ,a to je da ju je nemoguće podijeliti zbog teritorijalne izmiješanosti ali i zbog nefunkcionalnosti takve podjele.
Dakle dragi moji romantičari naša budućnost je u opstanku našeg naroda ,pa ako vam nisu toliko dragi ti pojmovi koji se vežu uz bošnjake (islam,turci,tradicija) onda vam je valjda makar stalo do BiH kao države ? Mi imamo način da očuvamo BiH ,a to nije nikakvo bratstvo već očuvanje bošnjaka kao identiteta te ulazak u EU .Niko ne kaže da treba da mrziš srbina ili hrvata da bi bio dobar bošnjak,nego da VOLIŠ SAMOG SEBE,svoj narod, a ljudi će se na nekom svom društvenom,čaršijskom nivou izmiriti i uvažavati vrlo jednostavno. Kako? Pa trgovinom
Ali kad god mi kao jako mali narod izgubimo ljubav i želju za očuvanjem svoga identiteta ,odmah će doći do buđenja apetita prema BiH od strane Srbije i Hrvatske i opet će se naći drugi Tuđmani i Miloševići ( a Boga mi i Tadići) koji će huškati na BiH i pokuašavti nas asimilirati.
Onaj kome ovo nije jasno i ko sumnja u ovo šta sam pričao neka pogleda historiju BiH i odmah će mu biti jasno da je to tako ,a kome ne bude ni tad jasno ,pa vala ne treba ga žaliti ako mu se to opet obije o glavu kao u prošlom ratu.
P.S. Nemojte izmišljati da je neko nešto rekao protiv djece iz mješanih brakova niti za one koji su se ženili tako u komunizmu. Lako je ismijavati se ,treba biti realan i svijestan da je život borba .
U BiH su uvjek imali bujruma svi od najranije naše istorije ,od Jevreja kad su ih protjerali iz Španije pa do vama omraženih arapa. Bošnjaci su oduvijek tolerantni ali se uvjek borimo protiv asimilacije naših komšija ,od Kulina bana do današnjeg dana....eto i rimuje se
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Obrisan profil » 04 Mar 2012, 09:06

Carobnjak, bas si forumas meseca. Zbog te odluke, ja nikad ne bih volela da jesam.

Sve je to bla-bla sta spricas. Negde si napisao da je OK ako bosnjak ozeni hriscanku..pa pazi molim te....pa zar njen narod nije ubio, klao, silovao? a? Kakav je to dupli moral???
I dosta mi je vise tvog STA VAM JE LJUDI; ZAR Ne vidite STA SU NAM RADILIIII

Pazi, koje je to NAM? Znaci jedan narod?

Ja tako nesto podmuklo zlobno dugo nisam citala

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Obrisan profil » 04 Mar 2012, 09:09

Primer jedan iz Gracanice.
Srbin i Goranka se zabavljaju 3 godine tajno (!!!) oboje su 25, znaci odrasli ljudi. Oni su zbog takvih ljudi kao ti morali da se kriju. Kad su resili da vise ne mogu tako, javili su da hoce da se vencaju. Sad, njegovi roditelji ce pristati samo ako se ona prekrsti.
I pristala je!!! Samo da bi bio mir, samo zato sto ga voli.

Pristala je da promeni veru zbog fashista! Ja licno ne mogu to da shvatim i prihvatim. Kakav je to covek koji menja veru za veceru?
Pa ako se odricem neceg tako jakog kao sto je vera,,,pa odricat cu se jos i lakse od muza, deteta...prijatelja...pa to je onda macji kasalj.

Ziveti onako kako to drugi zahtevaju je uvek pogresan korak. Sta to fali imati i bibliju i kuran u kuci? NIsta!
Apsolutno nista...
Last edited by Obrisan profil on 04 Mar 2012, 09:26, edited 1 time in total.

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Obrisan profil » 04 Mar 2012, 09:09

carobnjak Nurudin wrote: Onaj kome ovo nije jasno i ko sumnja u ovo šta sam pričao neka pogleda historiju BiH i odmah će mu biti jasno da je to tako ,a kome ne bude ni tad jasno ,pa vala ne treba ga žaliti ako mu se to opet obije o glavu kao u prošlom ratu.

nema smajli koji ce da docara sta mislim o tebi

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Obrisan profil » 04 Mar 2012, 09:27

herzz wrote:Ja do početka devedesetih nisam znao koju su mi vjere roditelji...tada sam saznao...samo što od tad ne znam koje sam ja :mah
i, ipak mozes da zivis normalno?

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Obrisan profil » 04 Mar 2012, 09:55

herzz wrote:Ne da živim normalno nego živim super.
Apsolutno neopterećen :jupi
Bravo..i hvala sto si mi popravio sivo jutro :)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Krokodil Behko » 04 Mar 2012, 10:07

Bas fino diskutujete :DD
Ej, mislim da je ovo od slucaja do slucaja. Kome je stalo do njegove vjere
i nacije, nece je ni mijenjati/izdati.

I ako ikako moze bez "izraza" i "generalizacija" please :kafa
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by mrki62 » 04 Mar 2012, 10:11

carobnjak Nurudin wrote: Jel vam treba po milion puta objašnjavati da ako nestane nas Bošnjaka nestaće i BiH ?! Oni koji nisu dovoljno upućeni mogu pomisliti "pa šta onda neka ide svako na svoju stranu " ali u BiH je jedna druga priča ,a to je da ju je nemoguće podijeliti zbog teritorijalne izmiješanosti ali i zbog nefunkcionalnosti takve podjele.
Dakle dragi moji romantičari naša budućnost je u opstanku našeg naroda ,pa ako vam nisu toliko dragi ti pojmovi koji se vežu uz bošnjake (islam,turci,tradicija) onda vam je valjda makar stalo do BiH kao države ?
Šta sad želiš ?
Da opstane država BiH il opstanak našeg naroda ?

To je jedno a drugo, ne pitaju se eksplicitno Bošnjacio o postojanju BiH kao države.
Šta će biti ako Srbi i Hrvati dođu do odluke da se raskomada BiH ?
Ko to može spriječiti ?

Imaš ti mnogo istina, jedna je ova :

[media]TjWsqyzQuXU[/media]





PS. nemoj se pustiti naslovu da te zavede :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by carobnjak N » 04 Mar 2012, 10:12

MORENA wrote:Carobnjak, bas si forumas meseca. Zbog te odluke, ja nikad ne bih volela da jesam.

Sve je to bla-bla sta spricas. Negde si napisao da je OK ako bosnjak ozeni hriscanku..pa pazi molim te....pa zar njen narod nije ubio, klao, silovao? a? Kakav je to dupli moral???
I dosta mi je vise tvog STA VAM JE LJUDI; ZAR Ne vidite STA SU NAM RADILIIII

Pazi, koje je to NAM? Znaci jedan narod?

Ja tako nesto podmuklo zlobno dugo nisam citala
Izvini odakle si ti ? Jesi ti uopće iz BiH ?
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by mrki62 » 04 Mar 2012, 10:15

carobnjak Nurudin wrote:Izvini odakle si ti ? Jesi ti uopće iz BiH ?
Odakle je ko , to je privatna stvar a ovdje je svakome dozvoljeno diskutovati , jedino ako ti misliš da je dozvoljeno samo Bošnjačkoj populaciji :123
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by carobnjak N » 04 Mar 2012, 10:23

MORENA wrote:
carobnjak Nurudin wrote: Onaj kome ovo nije jasno i ko sumnja u ovo šta sam pričao neka pogleda historiju BiH i odmah će mu biti jasno da je to tako ,a kome ne bude ni tad jasno ,pa vala ne treba ga žaliti ako mu se to opet obije o glavu kao u prošlom ratu.

nema smajli koji ce da docara sta mislim o tebi
Možda da patentiramo neki tipa :mrzimtejerpričašistinu ?
Vi morate biti svijesni da je vaša zemlja izvršila i podržavala agresiju na BiH i da ne prolazi sad priča
"bio je rat i svi ste isti" jer to i jeste želja sadašnje politike tvoga naroda da izjednačite žrtvu i zločinca. Lijepo vam je Jovanović sve objasnio ,najveći srpski heroj je upravo Srđan kojeg je opet ubila ta zločinačka politika .Zašto je to u tvojoj Srbiji bauk? Zašto Jovanovića podržava samo mali postotak ljudi u Srbiji? Moj narod ima i opravdanje za nacionalizam ali opet smo manji nacionalisti nego recimo Srbi u Srbiji koja nije okusila pravo rat ni stradanja
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests