Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53983
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15258 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by HAVANA » 27 Jan 2022, 08:25

Nasmijte im se u lice porodici kad ih vidite.Tako ove teme izgledaju.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42914
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14141 times
Been thanked: 12722 times
Status: Online

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Masamune » 27 Jan 2022, 08:32

Ma treba samo okretati na zajebanciju.

Obojica smo davno konstatovali da administracija nikad nije smjela dopustiti otvaranje ovakve teme pogotovo u kontekstu početnog posta, jer je ovo sramotno. Kraj priče.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53983
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15258 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by HAVANA » 27 Jan 2022, 08:36

Nije ovo zajebancija uopste.Mrtav sam ozbiljan i to mi strasno smeta.Taj podsmijeh i odricanje od dobrih ljudi.Ja cu opet rado na okupljanje jedinice sa svojim dadom,bajrom,gekom,igorom,vanjom,draganom...Nek nas je 1% sto smo bosanci ili nesta drugo bez da nam smeta to drugo...Ja cu sa njima. :cudi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Naseef Mushroom » 27 Jan 2022, 08:37

MarlboroGold wrote: 27 Jan 2022, 07:00
Naseef Mushroom wrote: 27 Jan 2022, 00:32
Moto Hrvata je " Bog i Hrvati", vojnike rs-a su odlikovali pravoslavni popovi, sva tri naroda su bliski svojoj većinskoj religiji a Srbi su umjesto Alije imali genocidaše radovana i sratka gdje je mainstream Srpstvo da negiraš genocid, pjevas pjesme o Srebrenici i ljubiš časni krst pa to opet ne ometa mnoge Hrvate ateiste da budu i dalje Hrvati niti Natašu Kandić i Čedu Jovanovića da budu Srbi.
Znači to šta pišeš je prilično tanak argument.
Ko vam je kriv sto ste krenuli istim stopama kao oni po pitanju Bosne. Niti ste morali niti vas je neko tjerao. Sad je kasno kukati. Toliko od mene na tu pricu.
Zašto sam sebe demantuješ? Pa upravo sam ti naveo ta dva naroda za koje pišeš da je bošnjački narod krenuo njihovim stopama i naveo primjere osoba koje ne zastipaju zvaničme stavove odredenih struka pa su i dalje pripadnici tog naroda.

Da li Bogić Bogićević zastupa genocidnu politiku sanjajući veliku srbiju? Ne.
Je li i dalje Srbin? Da.
Zato što zna da i milošević, karadzić, mladić, sds ili arkan nisu ti koji mogu odlučivati da li neko može pripadati narodu niti jedna osoba ili politička stranka određuju definiciju naroda.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53983
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15258 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by HAVANA » 27 Jan 2022, 08:39

A administracija baska.Tema je fuj.Sam naslov je kako osvane,da se i ukine...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42914
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14141 times
Been thanked: 12722 times
Status: Online

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Masamune » 27 Jan 2022, 08:43

Naseef Mushroom wrote: 27 Jan 2022, 08:37
MarlboroGold wrote: 27 Jan 2022, 07:00
Ko vam je kriv sto ste krenuli istim stopama kao oni po pitanju Bosne. Niti ste morali niti vas je neko tjerao. Sad je kasno kukati. Toliko od mene na tu pricu.
Zašto sam sebe demantuješ? Pa upravo sam ti naveo ta dva naroda za koje pišeš da je bošnjački narod krenuo njihovim stopama i naveo primjere osoba koje ne zastipaju zvaničme stavove odredenih struka pa su i dalje pripadnici tog naroda.

Da li Bogić Bogićević zastupa genocidnu politiku sanjajući veliku srbiju? Ne.
Je li i dalje Srbin? Da.
Zato što zna da i milošević, karadzić, mladić, sds ili arkan nisu ti koji mogu odlučivati da li neko može pripadati narodu niti jedna osoba ili politička stranka određuju definiciju naroda.
Bogić ima pravo da bude šta hoće. Isto kao što je jedan od mojih najboljih jarana, a kojem je ime Miloš, odabrao da bude Bosanac. I njegovi se tako izjašnjavaju, a za koje bi neko poput tebe rekao da su tipični Srbi kao i oni iz RS i da ništa drugo ne mogu biti.

Ništa ja ne demantujem, već ti ne razumiješ moje rezonovanje.

Da niste Bosance sveli na ostale možda bi i Bogić bio prvo Bosanac. To se haman ne pitate.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84505
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11062 times
Been thanked: 16623 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Fuddo » 27 Jan 2022, 08:44

Mister No wrote: 27 Jan 2022, 01:18 Eto znas pjevat. :D.
:D.
Zna :D.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Naseef Mushroom » 27 Jan 2022, 08:47

HAVANA wrote: 27 Jan 2022, 08:17
The 51st State wrote: 27 Jan 2022, 07:15 Znamo da se na tih 5 posto ne moze racunati. Mineri i kvislinzi vecinom.
Ima i minera i deminera,ljiljana i bez ljiljana,mrtvih,zivih,sa par ulica nazvanih po tim koji smetaju u tih 5%.Da ne govorim o onim koji se izjasnjavaju kao bosnjaci...a nemaju nikakav problem sa tim sto je neko bosanac i tako se osjeca.U stvari ja kad krenem od svoje prve jedinice u teritorijalnoj odbrani pa do druge i svih okolnih itd j... me ako ih ima 5% sto im smeta sto je neko bosanac i tako se osjeca.A obicno su se progurali gdje im treba i obezbijedili.U finansijskom i poslovnom smislu,patriotizam je tu na zadnjem mjestu.Nikada ovo necu shvatiti.Znaci covjeka koji voli ovu zemlju,branio je i branio bi je,zivi tu,doprinosi,postuje red i zakon itd.Takvog covjeka ismijavati i ubjedjivati da je los,ne treba nikome,stetan je,nebitan,smijesan...Pa jbt jesmo li mi normalni, haj nako realno? Pa jbt rodjen sam i odrastao u ovom gradu.Sve mojih sto ima su ovakvi,ili iz ove prve grupe ili druge sto im prva ne smeta.Sto ce mu smetat?
Što će ikome smetati neko što je Bosanac kada je svako ko je bio pripadnik ARBiH automatski dokazao da je Bosanac?

A nisu nikoga interesovali osjećaji ostalih boraca kada je FGR mislio da će na Popisu biti 50% Bosanaca, tada su te časne ljude zvali Mošnjacima, izmišljenim 1993., stranačkim ovcama, da nakon što su lavovski branili državu da su izdajnici, da će oni biti ti koji će lupiti zadnji ekser u mrtvacki sanduk Bosne i Hercegovine jer su postali isti Dodik i Čović i hoće uništiti Bosanstvo.

Ovo šta se ovdje dešava je konstruktivna rasprava u poređenju sa stvarima koje su se pisale pred Popis, tada ih je bolila briga odredenu grupu hoće li uvrijediti Mošnjoooooooke koji su isto branili državu.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53983
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15258 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by HAVANA » 27 Jan 2022, 08:55

Konstruktivna rasprava sa ovakvim nazivom teme.Divno.Kad procitas naslov,kakav je zakljucak,sta je rjesenje?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by The 51st State » 27 Jan 2022, 08:59

nismo je ja i nazif otvorili, sto puta receno sa nase strane receno da je naziv deplasiran kao i sam topik, obrati se nadleznima,

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Naseef Mushroom » 27 Jan 2022, 08:59

MarlboroGold wrote: 27 Jan 2022, 08:43
Naseef Mushroom wrote: 27 Jan 2022, 08:37
Zašto sam sebe demantuješ? Pa upravo sam ti naveo ta dva naroda za koje pišeš da je bošnjački narod krenuo njihovim stopama i naveo primjere osoba koje ne zastipaju zvaničme stavove odredenih struka pa su i dalje pripadnici tog naroda.

Da li Bogić Bogićević zastupa genocidnu politiku sanjajući veliku srbiju? Ne.
Je li i dalje Srbin? Da.
Zato što zna da i milošević, karadzić, mladić, sds ili arkan nisu ti koji mogu odlučivati da li neko može pripadati narodu niti jedna osoba ili politička stranka određuju definiciju naroda.
Bogić ima pravo da bude šta hoće. Isto kao što je jedan od mojih najboljih jarana, a kojem je ime Miloš, odabrao da bude Bosanac. I njegovi se tako izjašnjavaju, a za koje bi neko poput tebe rekao da su tipični Srbi kao i oni iz RS i da ništa drugo ne mogu biti.

Ništa ja ne demantujem, već ti ne razumiješ moje rezonovanje.

Da niste Bosance sveli na ostale možda bi i Bogić bio prvo Bosanac. To se haman ne pitate.
Bogić je Srbin jer je prioadnik jednog naroda i zrelo pristupa situaciji za razliku od vas što ste u nedostatku argumenata počeli koristiti Klingonce, Eskime i Sith Lordove kao argumente.
Isto kao što neki Meho zrelo pristupa situaciji koji mrzi Islamsku zajednicu, SDA i ateista je a ponosan je Bošnjak

Pa Čedo Jovanović ne živi u državi gdje su "građane" sveki na ostale pa je i dalje Srbin, kako to objašnjavaš?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by The 51st State » 27 Jan 2022, 09:02

MarlboroGold wrote: 27 Jan 2022, 08:22 Pa tebi je prioritet ummet. Nacija ti nikad nije ni bila. Eto odmah problem. I kae hajmo je razvijati. MoRe ali malo morgen.

Prvo vi trebate biti svjesni vlastitih gresaka. Ostalo je lako dogovoriti.
nemas ti pojma sta je meni prioritet, inputiras nesto kao da me licno poznajes, to sto ja vrlo jasno vidim sta je dobro, a sta je lose za razliku od tvog pehlivanjenja i supljiranja je dijametralno suprotno od toga sto inputiras, ti si covjek bez principa i sve ti se moze prodati. problem nastaje kad pocnes drugima to naturati kao ispravan stav.

pokvarena si ploca o greskama, prvo sebi i fgru napravi introspekciju pa onda nekom pametuj o istima.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42914
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14141 times
Been thanked: 12722 times
Status: Online

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Masamune » 27 Jan 2022, 09:04

The 51st State wrote: 27 Jan 2022, 09:02
MarlboroGold wrote: 27 Jan 2022, 08:22 Pa tebi je prioritet ummet. Nacija ti nikad nije ni bila. Eto odmah problem. I kae hajmo je razvijati. MoRe ali malo morgen.

Prvo vi trebate biti svjesni vlastitih gresaka. Ostalo je lako dogovoriti.
nemas ti pojma sta je meni prioritet, inputiras nesto kao da me licno poznajes, to sto ja vrlo jasno vidim sta je dobro, a sta je lose za razliku od tvog pehlivanjenja i supljiranja je dijametralno suprotno od toga sto inputiras, ti si covjek bez principa i sve ti se moze prodati. problem nastaje kad pocnes drugima to naturati kao ispravan stav.

pokvarena si ploca o greskama, prvo sebi i fgru napravi introspekciju pa onda nekom pametuj o istima.
Sva sreca pa talibane poput tebe za cas mogu raskrinkati. Nadam se da bosnjacki korpus takvima poput tebe nikad nece dati moc odlucivanja.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42914
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14141 times
Been thanked: 12722 times
Status: Online

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Masamune » 27 Jan 2022, 09:06

Naseef Mushroom wrote: 27 Jan 2022, 08:59
MarlboroGold wrote: 27 Jan 2022, 08:43
Bogić ima pravo da bude šta hoće. Isto kao što je jedan od mojih najboljih jarana, a kojem je ime Miloš, odabrao da bude Bosanac. I njegovi se tako izjašnjavaju, a za koje bi neko poput tebe rekao da su tipični Srbi kao i oni iz RS i da ništa drugo ne mogu biti.

Ništa ja ne demantujem, već ti ne razumiješ moje rezonovanje.

Da niste Bosance sveli na ostale možda bi i Bogić bio prvo Bosanac. To se haman ne pitate.
Bogić je Srbin jer je prioadnik jednog naroda i zrelo pristupa situaciji za razliku od vas što ste u nedostatku argumenata počeli koristiti Klingonce, Eskime i Sith Lordove kao argumente.
Isto kao što neki Meho zrelo pristupa situaciji koji mrzi Islamsku zajednicu, SDA i ateista je a ponosan je Bošnjak

Pa Čedo Jovanović ne živi u državi gdje su "građane" sveki na ostale pa je i dalje Srbin, kako to objašnjavaš?
Zrelo, nezrelo... stvar je pozicije sa koje gledas. Usrali ste stvar 93. i ovo danas o cemu kukate je direktna posljedica toga, jer biste i jare i pare. Nece da moze. 5% vam svakako nista ne znaci.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by The 51st State » 27 Jan 2022, 09:08

MarlboroGold wrote: 27 Jan 2022, 09:04
The 51st State wrote: 27 Jan 2022, 09:02

nemas ti pojma sta je meni prioritet, inputiras nesto kao da me licno poznajes, to sto ja vrlo jasno vidim sta je dobro, a sta je lose za razliku od tvog pehlivanjenja i supljiranja je dijametralno suprotno od toga sto inputiras, ti si covjek bez principa i sve ti se moze prodati. problem nastaje kad pocnes drugima to naturati kao ispravan stav.

pokvarena si ploca o greskama, prvo sebi i fgru napravi introspekciju pa onda nekom pametuj o istima.
Sva sreca pa talibane poput tebe za cas mogu raskrinkati. Nadam se da bosnjacki korpus takvima poput tebe nikad nece dati moc odlucivanja.
ne mozes jer nemas pojma o cemu pricas. ja se opet nadam da ce takvi poput tebe preovladati i konacno zakucati ekser u ovu drzavu prepustajuci ih susjedima direktno na tacni i dici level igrice iznad standardnog petokolonasenja.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42914
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14141 times
Been thanked: 12722 times
Status: Online

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Masamune » 27 Jan 2022, 09:10

Eh et opet se vraćamo na "opstanak Bošnjaka".
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by The 51st State » 27 Jan 2022, 09:11

to samo totalna budala ne vidi da je od pocetka to u opticaju.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42914
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14141 times
Been thanked: 12722 times
Status: Online

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Masamune » 27 Jan 2022, 09:12

Jasta je. Ostale ko jebe svakako.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by The 51st State » 27 Jan 2022, 09:15

to ti kazes, nisam ja krvi sto ne vidite dalje od nosa i da bez bosnjaka nema ni ostalih, ali to vas ne sprecava da pametujete i dajete instrukcije, ko biva umijete nesto.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42914
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14141 times
Been thanked: 12722 times
Status: Online

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Masamune » 27 Jan 2022, 09:24

Pa mi smo ugroženi i nismo konstitutivni, a ovi brakovi su endemska vrsta. Naravno da ćemo se suprotstaviti glupostima, a pogotovo uber bošnjaštvu koje bi da asimilira, ugnjetava itd., a u kontekstu ove teme da vrijedja nesto sto je svakako svedeno na minimum.

Dakle... mi vama dođemo kao jedan vid korektivnog faktora :oo

Eh eto...

Image
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests