Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by Duh » 13 Feb 2022, 11:30

Naseef Mushroom wrote: 13 Feb 2022, 10:21

Što bi odbijala ovakvog zgodnog momka? Da nije zbog toga što je Mosleman?
ne samo ona da ga ne bi odbila.
problem nastaje kao sto se meni cini citajuci ovu dubokoumnu temu, kad on nije poznata faca ili se ona slika kraj krizmana sa njim i djecicom.
nek su zivi i zdravi.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by Naseef Mushroom » 13 Feb 2022, 11:40

insomnia wrote: 13 Feb 2022, 11:08 Pa i u Evropi je na sceni agenda po kojoj je pozeljno udati se za crnca, arapa i slicno
Jbt sinoc u reklami za posrani krevet, u 20h:00 na drzavnoj televiziji prvo se treba ljubi sa crncem pa treba sa crnkinjom. I to se zvale po minutu
Bila je i u Njemačkoj jedna božična reklama jednog trgovinskog lanca koja je dobila koliko se sjećam (ne vide se više) 50x više dislajkova nego lajkova gdje su Nijemci popljuvali reklamu u komentarima i neki pozvali na bojkot



Tipična stereotipna njemačka porodica, sa tipičnim prezimenom Müller.
Trgovac pita šta žele ove godine.
Mati kaže da je prošle godine bilo japansko
Onda otac kaže da je predprošle godine bilo marokansko
uz to prikazuje Japanca i Marokanca dok roditelji blehnu u njih
Otac tipični šonjo u poređenju sa strancima alfa muškarcima, mati lisica gdje se vidi da je od nje kčerka naslijedila seksualnu slobodu.
Trgovac im preporučuje ovaj put talijansko, kčerka (i ove godine sama) odjednom zaboravlja sve i qrac joj viri iz očiju i viče "Talijansko! Ukusno!"
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56059
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1968 times
Been thanked: 5802 times
Status: Offline

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by Duminjo » 13 Feb 2022, 13:31

Bingov buraz wrote: 13 Feb 2022, 08:45
Duminjo wrote: 13 Feb 2022, 01:57

Meni ovo miješani isto da neko kaze faširani 😁
Mijesano meso u kolumni banjaluckog urbanog cetnika Kolje.

https://www.lupiga.com/vijesti/dno-dna- ... -komunista
Sto izgubih bezveze 15 minuta..

Vako i ja kad se napijem, baljezgam nerazumljivo sam sebi u njedra i kad ne mogu vise, povratim..

Nista novo ni posebno iz manjeg entiteta

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by insomnia » 13 Feb 2022, 13:33

E al kaku Kolja muziku ima
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by Ma znas » 13 Feb 2022, 21:50

Samo gubimo vrijeme i mlatimo praznu slamu. Mijesanih brako je bilo i uvijek ce biti ali ne onoliko kao nekad. Doslo je do prisilnog preseljenja stanovnistva, homogenizscije po etnickoj pripadnosti, sto ce sigurno umanjiti broj mjesovitih brakova - kazem umanjiti.
:ljub

User avatar
Taktika
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 139
Joined: 29 Jul 2020, 04:59
Mood:
Has thanked: 3 times
Been thanked: 29 times
Status: Offline

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by Taktika » 15 Feb 2022, 00:04

Malo mi nisu jasni ovi moderni liberalci! Nije im nacija, kuktura, rasa i vjera bitna, ko to šiša, bitno je da mi je dobro i da mi se svidja. Tako razmisljanje rastura kulture.

Postuj tudje voli svoje. Ja nisam ljubitelj mjesani brakova, kada bi se svi izmjesali onda nas ne bi bilo, neki to zele, nekima nije bitno.

Zene nisu krive, krivi smo mi sto neznamo da cuvamo nase. Zena po prirodi se topi u tudje, tako je vazda bilo i tako je danas. Postoji razlog zasto su kroz historiju ubijali muskarce a pobjednici uzmali zene, i poslje ta ista zena rodi djecu tim koji su im pobili oceve, bracu, muzeve itd… ne krivim zene, to su morale da bi prezivile ali to im je prirodi. Zato je do muskaraca da cuvaju zene, kulturu, drzavu i sve. To se kod nas gubi

Kada vidim zapad, i sve sto se mjesa kazem sebi ne HVaLA, oko ovih stvari se slazem sa orbanom i putinom, ljudi vide nisu sljepi.

Bosnjaka ima jedva dva miliona, jos bi neki da se mjesaju sa drugima, vec su nam sanse da cemo pasti na 800-900 hilj u bosni za 30-40 godina… a tek za naredni 80-100, nema od nas nista. Neznamo i glumimo da smo moderni, furaMo se na europu i zapad, prenapuhani zapad.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56059
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1968 times
Been thanked: 5802 times
Status: Offline

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by Duminjo » 15 Feb 2022, 00:58

Saljem poruku onima koji cuju a ne vide i onima koji vide a ne cuju

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42931
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14155 times
Been thanked: 12737 times
Status: Online

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by Masamune » 15 Feb 2022, 07:43

Vrijeme je nemilosrdno. Tačno vidiš kad neke počne gaziti :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by The 51st State » 15 Feb 2022, 08:07

Taktika wrote: 15 Feb 2022, 00:04 Malo mi nisu jasni ovi moderni liberalci! Nije im nacija, kuktura, rasa i vjera bitna, ko to šiša, bitno je da mi je dobro i da mi se svidja. Tako razmisljanje rastura kulture.

Postuj tudje voli svoje. Ja nisam ljubitelj mjesani brakova, kada bi se svi izmjesali onda nas ne bi bilo, neki to zele, nekima nije bitno.

Zene nisu krive, krivi smo mi sto neznamo da cuvamo nase. Zena po prirodi se topi u tudje, tako je vazda bilo i tako je danas. Postoji razlog zasto su kroz historiju ubijali muskarce a pobjednici uzmali zene, i poslje ta ista zena rodi djecu tim koji su im pobili oceve, bracu, muzeve itd… ne krivim zene, to su morale da bi prezivile ali to im je prirodi. Zato je do muskaraca da cuvaju zene, kulturu, drzavu i sve. To se kod nas gubi

Kada vidim zapad, i sve sto se mjesa kazem sebi ne HVaLA, oko ovih stvari se slazem sa orbanom i putinom, ljudi vide nisu sljepi.

Bosnjaka ima jedva dva miliona, jos bi neki da se mjesaju sa drugima, vec su nam sanse da cemo pasti na 800-900 hilj u bosni za 30-40 godina… a tek za naredni 80-100, nema od nas nista. Neznamo i glumimo da smo moderni, furaMo se na europu i zapad, prenapuhani zapad.
Svaka cast majstore, a levati neka sutaju floskule. Nista manji neprijatelji od susjeda samo umjesto kame i noza koriste kretenske ideoloske podloske.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42931
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14155 times
Been thanked: 12737 times
Status: Online

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by Masamune » 15 Feb 2022, 08:22

kme
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by The 51st State » 15 Feb 2022, 08:48

sta tebe boli kurac niti si bosnjak niti imas ikakve veze sa tim narodom, a tebi ako pase da si na istoj strani istorije iz razlicitih razloga sa katilima tog naroda tvoj problem, ja niti kmecim niti se nesto plaho potresam davno sam se pomirio sa cinjenicom da je ovaj narod osudjen na nestanak iz razloga koje je Taktika lijepo sublimiro u svom postu, sad samo pratim proces i identifikujem faktore.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27247
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14258 times
Been thanked: 14592 times
Status: Offline

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by ironman » 15 Feb 2022, 09:17

Ko god se slaze sa orbanom i putinom nabijem ga na belegiju.
Pocetak i kraj price.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56059
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1968 times
Been thanked: 5802 times
Status: Offline

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by Duminjo » 15 Feb 2022, 09:30

The 51st State wrote: 15 Feb 2022, 08:48 sta tebe boli kurac niti si bosnjak niti imas ikakve veze sa tim narodom, a tebi ako pase da si na istoj strani istorije iz razlicitih razloga sa katilima tog naroda tvoj problem, ja niti kmecim niti se nesto plaho potresam davno sam se pomirio sa cinjenicom da je ovaj narod osudjen na nestanak iz razloga koje je Taktika lijepo sublimiro u svom postu, sad samo pratim proces i identifikujem faktore.
A zaboravio je kolega jednu sitnicu.

Znas li koliko je bošnjaka otislo poslije 95te trbuhom za kruhom iz bosne na zapad? Upravo na onaj zapad koji kolega iznad tako socno popljuva i izdize putina da me je sramota procitati dvaput.
Cija je krivica sto je toliko bosnjaka vani, znamo. Nema potrebe podvlaciti.

Zamisli sve te bosnjake u bosni.. da ih se pola vrati, bilo bi bosnjaka 70% u bosni..

Et malo razmisli o tome. Koliko je bošnjaka vani, ko je kriv za to. Sta bi bilo da nisu ovoliko napustili drzavu itd itd.. Pa onda razmisli koliko bosnjaka boli neka stvar za drzavu, cak i onih koji su trenutno u njoj. I to iz istog razloga zbog kojeg su oni prvi ufatili se noge. Uzmes izlaznost na izborima koja je sramotna, uzmes redovne korupcijske ili mafijaske afere u sredinama gdje su bosnjaci vecina a NIKAD nikakvih protesta, nikad da se bilo kakva kriticna masa skupi i bori za nesto.

Jel nam i za to kriv zapad, liberalizacija i ostali moderni trendovi?

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by The 51st State » 15 Feb 2022, 09:33

Duminjo wrote: 15 Feb 2022, 09:30
The 51st State wrote: 15 Feb 2022, 08:48 sta tebe boli kurac niti si bosnjak niti imas ikakve veze sa tim narodom, a tebi ako pase da si na istoj strani istorije iz razlicitih razloga sa katilima tog naroda tvoj problem, ja niti kmecim niti se nesto plaho potresam davno sam se pomirio sa cinjenicom da je ovaj narod osudjen na nestanak iz razloga koje je Taktika lijepo sublimiro u svom postu, sad samo pratim proces i identifikujem faktore.
A zaboravio je kolega jednu sitnicu.

Znas li koliko je bošnjaka otislo poslije 95te trbuhom za kruhom iz bosne na zapad? Upravo na onaj zapad koji kolega iznad tako socno popljuva i izdize putina da me je sramota procitati dvaput.
Cija je krivica sto je toliko bosnjaka vani, znamo. Nema potrebe podvlaciti.

Zamisli sve te bosnjake u bosni.. da ih se pola vrati, bilo bi bosnjaka 70% u bosni..

Et malo razmisli o tome. Koliko je bošnjaka vani, ko je kriv za to. Sta bi bilo da nisu ovoliko napustili drzavu itd itd.. Pa onda razmisli koliko bosnjaka boli neka stvar za drzavu, cak i onih koji su trenutno u njoj. I to iz istog razloga zbog kojeg su oni prvi ufatili se noge. Uzmes izlaznost na izborima koja je sramotna, uzmes redovne korupcijske ili mafijaske afere u sredinama gdje su bosnjaci vecina a NIKAD nikakvih protesta, nikad da se bilo kakva kriticna masa skupi i bori za nesto.

Jel nam i za to kriv zapad, liberalizacija i ostali moderni trendovi?
siguran sam da kolega nije zaboravio tu cinjenicu samo ju je stavio u siru perspektivu i siguran sam da ne apstrahuje bosnjacki dio odgovornosti za svoju sudbinu.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56059
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1968 times
Been thanked: 5802 times
Status: Offline

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by Duminjo » 15 Feb 2022, 09:36

Vukovi nam pojedoše kokoše a mi se svadjamo ciji opanci su prljaviji 😁

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by Naseef Mushroom » 15 Feb 2022, 09:37

Taktika wrote: 15 Feb 2022, 00:04 Malo mi nisu jasni ovi moderni liberalci! Nije im nacija, kuktura, rasa i vjera bitna, ko to šiša, bitno je da mi je dobro i da mi se svidja. Tako razmisljanje rastura kulture.

Postuj tudje voli svoje. Ja nisam ljubitelj mjesani brakova, kada bi se svi izmjesali onda nas ne bi bilo, neki to zele, nekima nije bitno.

Zene nisu krive, krivi smo mi sto neznamo da cuvamo nase. Zena po prirodi se topi u tudje, tako je vazda bilo i tako je danas. Postoji razlog zasto su kroz historiju ubijali muskarce a pobjednici uzmali zene, i poslje ta ista zena rodi djecu tim koji su im pobili oceve, bracu, muzeve itd… ne krivim zene, to su morale da bi prezivile ali to im je prirodi. Zato je do muskaraca da cuvaju zene, kulturu, drzavu i sve. To se kod nas gubi

Kada vidim zapad, i sve sto se mjesa kazem sebi ne HVaLA, oko ovih stvari se slazem sa orbanom i putinom, ljudi vide nisu sljepi.

Bosnjaka ima jedva dva miliona, jos bi neki da se mjesaju sa drugima, vec su nam sanse da cemo pasti na 800-900 hilj u bosni za 30-40 godina… a tek za naredni 80-100, nema od nas nista. Neznamo i glumimo da smo moderni, furaMo se na europu i zapad, prenapuhani zapad.
Ima i goreg od toga. Najžalosnije je kod Bošnjaka što su jedan od rijetkih naroda i to još jedan od rijetkih naroda gdje se i muškarci tope u tuđe, da bude tragičnije najčešće bi se tope u one koji su htjeli i još hoće da nestanemo kao narod.

Nekada ima i pozitivnih primjera npr. u Americi dijete Jevreja i Afroamerikanca, to su djeca koja poštuju i čuvaju kulture oba roditelja dok je kod Bošnjaka "Ja sam Bošnjak ali od kada sam oženio Srpkinju/Hrvaticu od tad sam samo Bosanac, Balkanac a žena je i dalje Srpkinja/Hrvatica"
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by The 51st State » 15 Feb 2022, 09:39

Duminjo wrote: 15 Feb 2022, 09:36 Vukovi nam pojedoše kokoše a mi se svadjamo ciji opanci su prljaviji 😁
ne svadjam se uopste, uostalom vecinom ti ciji su opanci navodno cistiji i uglancaniji cinicno se stavljaju na stranu vukova.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42931
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14155 times
Been thanked: 12737 times
Status: Online

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by Masamune » 15 Feb 2022, 09:54

The 51st State wrote: 15 Feb 2022, 08:48 sta tebe boli kurac niti si bosnjak niti imas ikakve veze sa tim narodom, a tebi ako pase da si na istoj strani istorije iz razlicitih razloga sa katilima tog naroda tvoj problem, ja niti kmecim niti se nesto plaho potresam davno sam se pomirio sa cinjenicom da je ovaj narod osudjen na nestanak iz razloga koje je Taktika lijepo sublimiro u svom postu, sad samo pratim proces i identifikujem faktore.
Pa da odlika plemenskih mentaliteta. That's so 19th century
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by The 51st State » 15 Feb 2022, 09:57

that's so stupid od nekog ko je okruzen 14vijekom i ranije, how profund shit od strane fgr, as ti only reading neke knjige....

ono ko fol nije u plemenu...

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56059
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1968 times
Been thanked: 5802 times
Status: Offline

Re: Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Post by Duminjo » 15 Feb 2022, 11:08

The 51st State wrote: 15 Feb 2022, 09:39
Duminjo wrote: 15 Feb 2022, 09:36 Vukovi nam pojedoše kokoše a mi se svadjamo ciji opanci su prljaviji 😁
ne svadjam se uopste, uostalom vecinom ti ciji su opanci navodno cistiji i uglancaniji cinicno se stavljaju na stranu vukova.
Kritika vlastitog copora ne znaci automatski da se stavljaju na stranu vukova.
Osim toga, kako mislis da nesto kod sebe popravimo ako nema nekoga ko ce kritikovati ono sto ne valja? Cim padne kritika, odmah se upire prstom da je neko na strani vukova.

Eto konkretno, jesul samo ti vukovi krivi sto svake godine nestaje jedan Vareš bosnjaka? Nisu samo oni krivi a jos manje ovi mjesoviti brakovi.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests