Etnički miješani brakovi smanjuju broj Bošnjaka

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by drugrankovic » 16 Oct 2014, 16:41

malo je tih mješavina danas... na žalost al tako je...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by mrki62 » 16 Oct 2014, 17:28

Sve je to djelo bolesnih umova - strah od smanjenja ove ili one nacije.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Lebowski » 18 Oct 2014, 09:18

NIje to baš nebitna stvar kad pogledaš politiku.. ovako jest na prvu al od broja npr. mješanaca dosta zavisi budućnost bosanstva što ne ide na ruku konstitutivcima, zavisi pitanje Sejdić-Finci. Zavisi tvoj glas u RS gdje nije svejedno, složićemo se, da li ima 100 hiljada Bošnjaka ili duplo više. Nije da ljudi razbijaju glavu tim ali ta problematika postoji i negdje će biti bitno sve to kad bude vrijeme, nisu to čisti brojevi bez značenja. Vidjeli smo i na popisima 2013. i onom predratnom koliko je to značilo.
Zar se onda ne bi moglo reci i da Bosnjaci takvim brakovima dobijaju na broju?
Dobijaju ali znatno manje nego onako.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by vila » 18 Oct 2014, 21:14

mrsko mi čitati
al po naslovu ...glupa tema

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by vila » 18 Oct 2014, 21:21

Salahuddin wrote:
vila wrote:mrsko mi čitati
al po naslovu ...glupa tema
To sam, u principu, i ja htio da kazem ali sa dosao dovdje. :D.
:valja
stvarno mi je mrsko čitati ali ako već pričamo o boljitku ili napretku neke nacije onda bi trebali pričati o ekonomiji ili o natalitetnoj politici države
a ne o tome tko s kim spava...

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by KOMESAR » 18 Oct 2014, 21:40

Dzagoda wrote:Bosnjaci svakako ne postoje, kao sto u Bosni ne postoje ni Hrvati, ni Srbi:)))) A medjunazovietnicki brakovi samo povecavaju broj Bosanaca, u dobar cas :zubi :)

Jedna nacija, Bosanska, kome se ne dopada, "Jedva" ih cekaju :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
Meni se ne dopada.
Nek bude narod bosanski.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by gospođa Brams » 18 Oct 2014, 21:47

Ja sam nažalost pročitala prvu stranicu i bilo mi je dosta da mi tlak skoči :grana
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by drugrankovic » 18 Oct 2014, 22:29

tema je debilna... žena je žena muškarac muškarac i kad se to nadje da štima apsolutno i varniči seksualno jebo sve ostalo...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Mala_Mu » 19 Oct 2014, 00:38

drugrankovic wrote:malo je tih mješavina danas... na žalost al tako je...
Malo, al nas ima :p :D

a sto se tice teme , nemam komentara :sok

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by mrki62 » 23 Nov 2014, 19:52

Men se čini da se smanjuju svi a ne samo Bošnjaci
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by tovar » 24 Nov 2014, 09:20

Svi ste vi ugroženi osim mene! (čast iznimkama koje, na žalost, potvrđuju pravilo) Ja još uvijek čekam i znam da ću dočekati da mi jednog dana dojaše moja tovarica na bijeloj princezi. Sasvim je nebitno koje će biti nacionalnosti i vjeroispovjesti, samo nek je ženka. Može da klanja, moli, meditira, može, što god ju bude činilo sretnom, mene će još više. Noću (ponekad i po danu) ima da vrišti, il barem uzdiše od sreće, isključivo mojom zaslugom. Ljubav nam je zajednička religija. Ili voliš ili ne voliš, baš kao što ili vjeruješ ili ne vjeruješ. Važno mi je samo da se zavolimo zauvijek a baš me briga hoće li se klanjati ili moliti, biti mršava ili ugodno popunjena i hoće li farbati kosu il se šišat na ćelavo. Ako se uzajamno iskreno zavolimo, tu sam da ju podržim u svemu što ju usrećuje. Ako ju budem volio, voljet ću je onakvu kakva stvarno bude a ne onakvu kakvu bi ja samo htio da bude. Moj gazda još uvijek ima kožicu na glavi koju bih ocvikao odmah ali samo ako bi to nju činilo sretnom, za to drugi razlozi osim njene sreće ne dolaze u obzir. Samoooo za njuuu uuuu, samo za njuuuuuuu, i pred Gospoda staoooo, samo oonaa da je tuuu uuu, da je tuuu ... (to piva oni splićo). Da bi poštovao tuđe, osnovni preduvijet je da voliš svoje. Nije nacionalnost za neke od nas (za većinu bojim se), vidi šta smo od nje napravili devedesetih a još se nismo otrijeznili. Ja sam građanin svijeta (svitski tovar) i sigurno bih oženio tovaricu sa nekog drugog svijeta, npr., sa Venere, samo ako bi se zavoljeli. Živjeli međuplanetarni brakovi! Moja mliječna staza u njenu crnu rupu, Big beng (veliki prasak) juupii ... Kad joj kažem (i pokažem) da ju volim, ima od srca da reve iiijaaaaa tebe, sve drugo su kolači i bakrači.
Rezime:
"Voli svoje da bi mogao poštovati tuđe!" sve drugo je bla, bla, puc, puc, ožeži ožeži ...
Vjeuuuj u ljuubavv jer ljuubaav je svee ... (opet neki splićo piva, možda su i maniti, ne znan ja, al` pivaju, eee ...)
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

rima
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 689
Joined: 08 Apr 2014, 22:51
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by rima » 11 May 2015, 20:01

Srebrenica wrote:Asimilacija: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka, Ruše Identitet Grupe i Prijete Opstanku BiH

Mjesani brakovi ruse etnicki identitet grupe/a i sa time ugrozavaju kompaktnost iste/ih. Produkt tih mijesanih brakova su u vecem broju slucajeva djeca koja bivaju pokrstena ili imaju problema sa svojm nacionalnim identitetom, jer su “neopredjeljeni”, tj. nemogu da se opredjele ni za jednu stranu; oni za sebe tvrde da su ‘Bosanci’ ili ‘Hercegovci’ i time smanjuju broj Bosnjaka na popisu stavnistva (ovakvim pristupom Bosnjaci od relativne vecine postanu manjina u etnicki mijesanim opstinama, a teritorij takvih opstina pada u ruke Srbima i Hrvatima). Stoga, Bosnjacki narod nema nikakve koristi od onih koji se deklarisu kao “neopredjeljeni,” (ili u slicnim verzijama, “Bosanci”, “Hercegovci”, “Jugosloveni”, “Ostali” itd.) To su ljudi kojima nije stalo ni do Bosne i Hercegovine, ni do bosnjackog naroda.

Time mjesotivi brakovi vode ka asimilaciji Bosnjaka u Srbe i Hrvate ili “neopredjeljenje”, time smanjujuci broj rodjenih Bosnjaka i povecavanjem broja Srba i Hrvata. A svi znamo da su Bosnjaci vitalni i kljucni dio opstanka Bosne i Hercegovine. Da nema Bosnjaka, BiH ne bi opstala ni dvije minute. Dobro je poznato da bi i Srbi i Hrvati radije zivjeli u sklopu svojih ‘prosirenih’ “maternjih” drzava (Srbije i Hrvatske) nego u sklopu drzave BiH koju su pokusali unistiti u prethodnom ratu.

Primjera radi, Nino Zelenika, 25-godišnji Mostarac, kojemu je otac Hrvat, a majka Bošnjakinja, ostao je ‘neopredjeljen’. Nino planira otići iz Mostara kada diplomira. ”Ne želim za 40 godina još uvijek razgovarati o tome tko je Hrvat a tko Bošnjak. Imam potrebu za normalnijim životom, a ovdje ga ne vidim ni u budućnosti.” Znaci, on kao ‘neopredjeljen’ jedva ceka da napusti BiH. Njega niti zanima opstanak Bosne i Hercegovine niti ga zanima opstanak Bosnjaka. Sada, kakve koristi Bosnjacki narod i Bosna i Hercegovina imaju od ljudi iz mijesanih brakova kao sto je Nino Zelenika? Apsolutno nikakve.

Uzmimo primjer Alenke Ban, tridesetčetverogodišnje Bošnjakinje iz Mostara. Njihova kći, Ornela Ban, ima 14 godina i ‘Hrvatica’ je. Pohađa hrvatsku školu, nosi hrvatsko prezime i Alenka je pristala da se krsti premda joj je to kao muslimanki teško palo. Iako postavlja pitanje zašto njezino dijete ne može biti ‘‘i jedno i drugo”, na kraju sama kaže: ”Ne želim da bude nacionalno neopredijeljena. Znam kako je meni, vjerojatno ću do kraja života osjećati podjele i ne želim da njoj bude tako.” Sada, kakve koristi Bosnjaci i Bosna i Hercegovina imaju od ljudi iz mjesovitih brakova, kao sto je Alenka Ban koja je sebe i svoje djete prekrstila i asimilirala u Hrvate? Apsolutno nikakve.

Zar je Bosnjacima i nakon dva krvava rata, dva etnicka ciscenja i dva genocida (1941-45 i 1992-95), jos uvijek svejedno da li ce oni i njihova drzava jos uvijek postojati u narednih 500 godina?
Nikad gluplji clanak il post nisam procitao :zubi
Sta se svasta ljudima valja po glavi.. jadnili su...

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Mala_Mu » 11 May 2015, 20:03

Bas. al eto ne cudim se vise ovakvim glupostima :D

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by greeneyes » 11 May 2015, 20:06

Pa dobro to stoji, većina Bošnjaka koji završe u mješanim brakovima najednom postanu Bosanci, samim time se i smanjuje broj Bošnjaka. Kao da je biti Bošnjak nešto loše, šugavo, šta li..
Samo sabura

rima
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 689
Joined: 08 Apr 2014, 22:51
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by rima » 11 May 2015, 20:23

greeneyes wrote:Pa dobro to stoji, većina Bošnjaka koji završe u mješanim brakovima najednom postanu Bosanci, samim time se i smanjuje broj Bošnjaka. Kao da je biti Bošnjak nešto loše, šugavo, šta li..
Nema nista lose.. i sam sam bosnjak.. al velim da je post gnoj gnojeva... mislim cak da ovako razmisljanje nepostoji ni u najzescim radikalnim nacionalistickim brosurama :)

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Mala_Mu » 11 May 2015, 20:26

Bosanac se ne postaje najednom , Bosanac se radja.

Moji su se uvijek tako izjasnjavali,i prije braka i poslije.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Terasa svjesti » 11 May 2015, 20:29

Opet prebrtojavanje krvnih zrnaca . Zasigurno ima ljudi koju su veće patrote od većine Bošnajaka . :ok

To su pokazali kada je bilo najteže.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by greeneyes » 11 May 2015, 20:34

rima wrote:
greeneyes wrote:Pa dobro to stoji, većina Bošnjaka koji završe u mješanim brakovima najednom postanu Bosanci, samim time se i smanjuje broj Bošnjaka. Kao da je biti Bošnjak nešto loše, šugavo, šta li..
Nema nista lose.. i sam sam bosnjak.. al velim da je post gnoj gnojeva... mislim cak da ovako razmisljanje nepostoji ni u najzescim radikalnim nacionalistickim brosurama :)
Ma dobro, to nije ništa novo u našem "novinarstvu". Rijetki su oni tekstovi vrijedni pažnje.
Mala_Mu wrote:Bosanac se ne postaje najednom , Bosanac se radja.

Moji su se uvijek tako izjasnjavali,i prije braka i poslije.
Da, i ja sam rodjen u BiH pa sam i ja Bosanac. Nego, čitaš li ti šta se piše? Ako ne razumiješ i obrazložit' ću ja to.
Niko tvoje roditelje nije ni spomenuo. Nego, kad su ti se roditelji razveli?
Samo sabura

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by Maja » 11 May 2015, 22:09

Grin....

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Etnički Mješani Brakovi Smanjuju Broj Bošnjaka

Post by greeneyes » 11 May 2015, 22:11

Neću više, popričali smo o ovome. :ok
Samo sabura

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Masamune and 82 guests