Savez za bolju budućnost

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Trafalgar Law
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1576
Joined: 08 Nov 2019, 08:43
Location: Shiroi Machi
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Trafalgar Law » 02 Jun 2020, 18:54

Pa meni je problmatično što se koristi kao indirektni alat za pokušaj vršenja utjecaja. Meni e recimo Mektić bio jako smiješan ministar, više za neke stand up komedije za pijane ljude u zadimljenoj prostoriji. Jedan od mojih poznanika koji radi u restoranu gdje je Mekta ne tako rijetko dolazio sa nekim poliiitčkim funkcionerima, između ostalog i kvazi-zviždačem Avdićem, mi veli da je lik pavi kafanski tip, jedva prosječne intligencije, koji se voli pohvaliti svojim kaubojkama kada sjedi u društvu. jsedili su tu svakakvi profili ljudi, pa i prostitutke, homići...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120406
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6971 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Krokodil Behko » 02 Jun 2020, 20:36

Trafalgar Law wrote: 02 Jun 2020, 18:46 Ne mogu se načuditi koliko ovaj čovjek puta sposoban da promjeni svoje mišljenja. Da ga sada pitaš da li mu je žao što je napustio "šestorku" zbog obećane pozicie ministra sigrnosti, iako je tu bio promišleno postavlje od strae glavnog bošnjakog baje, rekao bi da,a m možda ti ne bi dao neki uvljeriv odgovor. Ali kako mi se čini, nisu se svi tu idealno uklopili u jedan SDA mosaic koji se brže bolje počeo raspdati pojavom pandemije. Baš ih je sviju dobro nagrizla, ali ne dovoljno da i rastali.

Dodijalo mu da bude druga violina, a prva je rezervisana za SDA.
Kao izgovor, naveo je sukob s Biserom Turkovič, oko pakistanskog ambasadora, jer ista nije htjela da ga proglasi personom non grata, kako je to Šćepo htio. To bi ipak bilo pretjerano, obzirom na to da taj ambasador nije u nekoj vezi s migrantskim prilivom.

On je već tu pokušao ušićariti poneki poen, na antimigrantskom talasu u BiH.
Koliko ja poznajem ovaj narod, njegova glasačka baza će se još smanjiti. Sto puta je dosad promijenio stranu
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by KOMESAR » 02 Jun 2020, 21:52

Šta bi Šćepi?
Mora da je nešto golemo!?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37870
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2940 times
Been thanked: 2279 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Pasaga » 03 Jun 2020, 05:12

Krokodil Behko wrote: 02 Jun 2020, 20:36
Trafalgar Law wrote: 02 Jun 2020, 18:46 Ne mogu se načuditi koliko ovaj čovjek puta sposoban da promjeni svoje mišljenja. Da ga sada pitaš da li mu je žao što je napustio "šestorku" zbog obećane pozicie ministra sigrnosti, iako je tu bio promišleno postavlje od strae glavnog bošnjakog baje, rekao bi da,a m možda ti ne bi dao neki uvljeriv odgovor. Ali kako mi se čini, nisu se svi tu idealno uklopili u jedan SDA mosaic koji se brže bolje počeo raspdati pojavom pandemije. Baš ih je sviju dobro nagrizla, ali ne dovoljno da i rastali.

Dodijalo mu da bude druga violina, a prva je rezervisana za SDA.
Kao izgovor, naveo je sukob s Biserom Turkovič, oko pakistanskog ambasadora, jer ista nije htjela da ga proglasi personom non grata, kako je to Šćepo htio. To bi ipak bilo pretjerano, obzirom na to da taj ambasador nije u nekoj vezi s migrantskim prilivom.

On je već tu pokušao ušićariti poneki poen, na antimigrantskom talasu u BiH.
Koliko ja poznajem ovaj narod, njegova glasačka baza će se još smanjiti. Sto puta je dosad promijenio stranu
nagoni vodu na TRUnpov mlin,bezpotrebno,skroz ....
.. opet ispade su.pak ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Hurija » 06 Jun 2020, 15:31

Ne voli ga narod ,nikad neće proći za člana predsjedništva kod Bošnjaka
Ostalo je cutanje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120406
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6971 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: Savez za bolju budućnost

Post by Krokodil Behko » 02 Jul 2020, 09:26

Adnanu Terziću status osumnjičenog u vezi afera oko poslovnih prostora i afere "Potkivanje"


Adnan Terzić, aktuelni direktor Autocesta Federacije, boravio je u prostorijama Državne agencije za istrage i zaštitu. Po izlasku - nije htio otkriti u kom svojstvu, no kako saznaje N1, osumnjičen je u predmetu koji vodi Tužilaštvo Kantona Sarajevo.

Nešto duže od sat vremena, proveo je Adnan Terzić u prostorijama SIPA-e. Po izlasku - na pitanje zašto je pozvan odgovara:

"Došao sam konačno da počnem sa zvaničnim državnim institucijama razgovarati na temu krivične prijave koje su kriminalci iz Agrokomerca podnijeli protiv mene. Dvije godine Alešević, i ostala bagra, povlači me po blatu, a da nemam pojma o čemu se radi."

Terzić je izbjegavao konkretan odgovor na pitanje - u kom svojstvu je bio u SIPA-i, kazavši kako je samo "dao izjavu". No, saznajemo da je tamo pozvan, a saopšteno mu je kako ima status osumnjičenog. Terzić će izjavu dati naknadno u prisustvu advokata.

N1: Kakav je vaš status, na koji način su vas zvali? Čekamo vas satima da bismo vas pitali...



Naredba o istrazi koju je donijelo sarajevsko Tužilaštvo obuhvata sedam fizičkih i tri pravna subjekta, među kojima Adnan Terzić kao ovlaštena osoba GP Put Sarajevo, Amir Avdić, kao član Nadzornog odbora Grupex. Da li je bilo udruživanja radi činjenja krivičnih djela prevare u privrednom poslovanju, prilikom čega je oštećen i privrednik Nermin Alešević?

"Imaju određene institucije koje će odraditi, dokazati, šta je učinjeno, kako, ja samo želim da poslujem kao privrednik, da imam svoj mir, da ne dočekam ujutro da mi neko stavi betonsku barikadu, da imaju neka dva ZK uloška, da me njegov prijatelj Amir Avdić nazove, prijeti, psuje mi majku da će me ubiti i da onda Kantonalno tužilaštvo USK, tužilac, odbije kao nema tu osnove nikakve, trebam li ja sada strepiti da će oni meni nešto nažao učiniti?", izjavio je Nermin Alešević, privrednik iz Velike Kladuše.

Zbog sporova koji se od ranije vode između Agrokomerca i Grupexa, i činjenice da su se obje kompanije pojavile kao vlasnici poslovnih prostora, od kojih je neke zakupljivao i Alešević kao direktor kompanije - Airventa, isti je bio prinuđen da plaća dupli najam. Alešević je pažnju javnosti na svoj problem s funkcionisanjem pravosuđa skrenuo snimivši i tzv. aferu Potkivanje.

"Nakon prošlogodišnje afere 'Potkivanje' gdje me Amir Avdić nazvao na Viber i psovao majku, i rekao da će me ubiti ako ga još jednom spomenem, ja sam uradio screen ekrana podnio prijavu u MUP u Velikoj Kladuši. Oni su sačinili zaspisnik poslali u Kantonalno tužilaštvo, tužilac je odbio to kao nema osnove, a ja sam u ovom predmetu dostavio SIPA-i 74 dokumenta gdje su ljudi utvrdili da imaju dva ZK uloška, da nije knjiga izgorjela znači da je neko nešto uradio što nije uredu", istakao je Alešević.

Upravo bi u četvrtak u SIPA-i trebao biti saslušan i Amir Avdić.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119659
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12155 times
Contact:
Status: Offline

Sanela Prašović-Gadžo kandidatkinja SBB-a za načelnicu Novog Grada: Očekujem pobjedu

Post by Maja » 14 Aug 2020, 13:56

Image
Sanela Prašović-Gadžo će biti kandidatkinja Saveza za bolju budućnost (SBB) za načelnicu Općine Novi Grad Sarajevo. Za Klix.ba je istakla svoja očekivanja na lokalnim izborima.

Prašović-Gadžo nam je potvrdila da je na današnjoj sjednici Predsjedništva SBB-a odlučeno da bude kandidatkinja. Pitali smo je da li smatra da može biti dostojan politički protivnik aktuelnom načelniku ove lokalne zajednice Semiru Efendiću iz Stranke demokratske akcije (SDA).

"Ne znam da li Semir Efendić može biti dostojan protukandidat meni. Morate znati da cijeli svoj život, od rođenja do danas, živim u Općini Novi Grad. Apsolutno poznajem sve probleme i nedostatke, ali i naravno prednosti tog dijela Sarajeva. Apsolutno očekujem odličan rezultat i pobjedu. Raduje me što sam, čini mi se, jedina žena kao predloženi kandidat za načelnicu u Kantonu Sarajevo", kazala je Prašović-Gadžo za Klix.ba.

Ona je na posljednjim Općim izborima izabrana za zastupnicu u Predstavničkom domu Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine, a odnedavno je i generalna sekretarka SBB-a.

"Četvorka"- Narod i pravda (NiP), Socijaldemokratska partija (SDP), Naša stranka (NS) i Nezavisna bosanskohercegovačka lista (NBL) će kandidovati Adnana Delića za načelnika Novog Grada. Da li će Semir Efendić treći put biti kandidovan za načelnika iz SDA, trebalo bi biti poznato nakon današnje sjednice Predsjedništva ove stranke.

Klix.ba

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120406
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6971 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: Sanela Prašović-Gadžo kandidatkinja SBB-a za načelnicu Novog Grada: Očekujem pobjedu

Post by Krokodil Behko » 14 Aug 2020, 14:07

Ne znam da li Semir Efendić može biti dostojan protukandidat meni.
:D.

I od SDA ima neko ko je gori.
Bolje da migranti to sve okupiraju, nego da ova pobijedi
online

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5761 times
Status: Offline

Re: Sanela Prašović-Gadžo kandidatkinja SBB-a za načelnicu Novog Grada: Očekujem pobjedu

Post by Duminjo » 14 Aug 2020, 14:09

Kad bi se Efendic kandidovo za predsjednika drzave, pomeo bi.

Kakva crna Sanela

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3082 times
Status: Offline

Re: Sanela Prašović-Gadžo kandidatkinja SBB-a za načelnicu Novog Grada: Očekujem pobjedu

Post by Chloe » 14 Aug 2020, 18:52

Ne znam da li Semir Efendić može biti dostojan protukandidat meni.
Opasno starta... :ooo
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Sanela Prašović-Gadžo kandidatkinja SBB-a za načelnicu Novog Grada: Očekujem pobjedu

Post by vrhbosnica » 14 Aug 2020, 18:54

Who is you ??
Last edited by vrhbosnica on 14 Aug 2020, 18:57, edited 1 time in total.
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Sanela Prašović-Gadžo kandidatkinja SBB-a za načelnicu Novog Grada: Očekujem pobjedu

Post by vrhbosnica » 14 Aug 2020, 18:57

Semir treba sa otkaci sda bagru i bude nezavisni kandidat..opet bi pomeo
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37334
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24649 times
Been thanked: 4675 times
Status: Offline

Re: Sanela Prašović-Gadžo kandidatkinja SBB-a za načelnicu Novog Grada: Očekujem pobjedu

Post by ElTriconi » 14 Aug 2020, 18:57

vrhbosnica wrote: 14 Aug 2020, 18:54 Who is you ??
Semir je vise hot, sorry sanela
Custa je ova ko zmaj, nu kako je uparila nosnju :lejla
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Sanela Prašović-Gadžo kandidatkinja SBB-a za načelnicu Novog Grada: Očekujem pobjedu

Post by Heidi » 14 Aug 2020, 18:58

Zasto ona nije dobra?
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Sanela Prašović-Gadžo kandidatkinja SBB-a za načelnicu Novog Grada: Očekujem pobjedu

Post by vrhbosnica » 14 Aug 2020, 18:59

ElTriconi wrote: 14 Aug 2020, 18:57
vrhbosnica wrote: 14 Aug 2020, 18:54 Who is you ??
Semir je vise hot, sorry sanela
Custa je ova ko zmaj, nu kako je uparila nosnju :lejla
Ista ja na mojoj slici u cv :nokti
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37334
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24649 times
Been thanked: 4675 times
Status: Offline

Re: Sanela Prašović-Gadžo kandidatkinja SBB-a za načelnicu Novog Grada: Očekujem pobjedu

Post by ElTriconi » 14 Aug 2020, 19:00

vrhbosnica wrote: 14 Aug 2020, 18:59
ElTriconi wrote: 14 Aug 2020, 18:57

Custa je ova ko zmaj, nu kako je uparila nosnju :lejla
Ista ja na mojoj slici u cv :nokti
Jakako bona, vid samo kako mocno izgleda :srcee
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Sanela Prašović-Gadžo kandidatkinja SBB-a za načelnicu Novog Grada: Očekujem pobjedu

Post by vrhbosnica » 14 Aug 2020, 19:03

ElTriconi wrote: 14 Aug 2020, 19:00
vrhbosnica wrote: 14 Aug 2020, 18:59
Ista ja na mojoj slici u cv :nokti
Jakako bona, vid samo kako mocno izgleda :srcee
Nije bitno kako izgleda..vaznije je dali je i ona lagala na cv :ooo
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37334
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24649 times
Been thanked: 4675 times
Status: Offline

Re: Sanela Prašović-Gadžo kandidatkinja SBB-a za načelnicu Novog Grada: Očekujem pobjedu

Post by ElTriconi » 14 Aug 2020, 19:04

vrhbosnica wrote: 14 Aug 2020, 19:03
ElTriconi wrote: 14 Aug 2020, 19:00

Jakako bona, vid samo kako mocno izgleda :srcee
Nije bitno kako izgleda..vaznije je dali je i ona lagala na cv :ooo
Sta imas lagat, odes na prvi poso u novoj struci ko crkveni mis, neas blage nista :D.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Sanela Prašović-Gadžo kandidatkinja SBB-a za načelnicu Novog Grada: Očekujem pobjedu

Post by vrhbosnica » 14 Aug 2020, 19:06

ElTriconi wrote: 14 Aug 2020, 19:04
vrhbosnica wrote: 14 Aug 2020, 19:03 Nije bitno kako izgleda..vaznije je dali je i ona lagala na cv :ooo
Sta imas lagat, odes na prvi poso u novoj struci ko crkveni mis, neas blage nista :D.
Bez iskustva nema sanse ni na intervju da te zovnu ba..
Dok nisam to malo modifikovala :ooo
Za ovaj zadnji posao pitali dali znam neki program..reko yes ofkors ...i kuci skidaj tutorijale i uci... :ooo
All is fair in love and war :kafa
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37334
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24649 times
Been thanked: 4675 times
Status: Offline

Re: Sanela Prašović-Gadžo kandidatkinja SBB-a za načelnicu Novog Grada: Očekujem pobjedu

Post by ElTriconi » 14 Aug 2020, 19:08

vrhbosnica wrote: 14 Aug 2020, 19:06
ElTriconi wrote: 14 Aug 2020, 19:04
Sta imas lagat, odes na prvi poso u novoj struci ko crkveni mis, neas blage nista :D.
Bez iskustva nema sanse ni na intervju da te zovnu ba..
Dok nisam to malo modifikovala :ooo
Za ovaj zadnji posao pitali dali znam neki program..reko yes ofkors ...i kuci skidaj tutorijale i uci... :ooo
All is fair in love and war :kafa
Ja predo za pripravnika, eee.

Mladji referent u pedesetoj :hop
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: bosnjakinja, Fuddo and 19 guests