Srebrenica - genocid

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Mutevelija » 01 Oct 2021, 22:00

Krokodil Behko wrote: 01 Oct 2021, 21:22 Znači, počeo sam brisati postove.
Nema mi ništa mrže od čoporativnih napada. Ne zanima me ko je rekao istinu, a ko ne.
Jednostavno, razgovarat ćete ljudskije, ili se ne trudite uzalud
Brisi na ovoj temi pogotovo.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Grujičić podnosi tužbu protiv 20 povratnika zbog navodne prodaje saudijskih donacija

Post by Krokodil Behko » 14 Oct 2021, 10:56

Image


Načelnik Općine Srebrenica Mladen Grujičić rekao je danas da pokreće sudski postupak protiv više od 20 osoba, koje su navodno prodale mehanizaciju dobijenu od donacije Saudijske Arabije za pomoć povratnicima.

Kako je rekao Grujičić, donacija je vrijedna miliona eura, a komisija koja vrši provjeru utroška sredstava, ugradnje dodijeljenog građevinskog materijala pojedincima za obnovu kuća te korištenja mehanizacije koja je dodijeljena za poljoprivredne radove, utvrdila je da je više od 20 korisnika ovog programa otuđilo, odnosno prodalo dobijenu mehanizaciju.

"To su uradili po cijenama nižim od njihove stvarne vrijednosti iako su se potpisanim ugovorom obavezali da će tu mehanizaciju najmanje dvije godine koristiti za svoje potrebe", kazao je Grujičić.

Dodao je da bi taj broj mogao biti i veći, jer komisija još vrši provjeru ko koristi dobijene donacije, kao i da li se ugrađuje dodijeljeni građevinski materijal za obnovu kuća.

"Protiv svih koji budu prekršili potpisani ugovor bit će pokrenut sudski postupak i moramo jednom prekinuti zloupotrebu donacija u ovoj općini", ističe Grujičić.

Prema njegovim riječima, prije nekoliko dana objavili su novi javni poziv za podnošenje zahtjeva za djelimičnu obnovu i rekonstrukciju stambenih objekata i podršku održivom povratku preostalim sredstvima od donacije Saudijske Arabije u iznosu od 283.000 KM.


(klix)
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Grujičić podnosi tužbu protiv 20 povratnika zbog navodne prodaje saudijskih donacija

Post by Maja » 14 Oct 2021, 11:15

Haj sad, zanemarimo Srebrenicu i ovog cetnika, al stvarno to nije u redu. Evo kod nas te donacije uvijek jedni te isti dobivaju i prodaju je. Moj prvi rodjak je 3x dobio sav materijal za popravak vikendice upaljene u ratu a da nikad nije imao namjeru da je obnovi. Ok, prvi put si prodao materijal i imao si pravo da ga dobijes jer nisi ti upalio svoju kucu pa da je sam obnavljas. Ali je poslije jos 2x dobio materijal i oba puta ga prodao. Na kraju je prodao i vikendicu i sad imamo u mahali neke opskurne bosance koji pisu zapise i istjeruju dzine a od kako je prvi covjek ovdje doselio prije 300 godina, samo je nase prezime tu bilo. Ovo je sad nebitno za temu al hocu da kazem da takve ljude i treba krivicno goniti. Prodaju plastenike, freze, stoku i ponovo dobivaju da bi ponovo prodali. Naravno, to ne rade siromasni ljudi nego oni kojima su te donacije visak. A visak su iz dva razloga, vec imaju to sto im je donirano ili se uopste ne namjeravaju vratiti u kucu za koju su dobili gradju, odnosno, ne zele raditi zemlju i drzati stoku.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Grujičić podnosi tužbu protiv 20 povratnika zbog navodne prodaje saudijskih donacija

Post by The 51st State » 14 Oct 2021, 11:26

ti primjeri su skandalozni u smislu da zivimo u digitalnom dobu i nikad laksem baratenjem informacijama. meni je to neshvatljivo da se uopste moze desiit barem kad govorimo nekih 10tak godina unazad.

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24972
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 6658 times
Status: Offline

Re: Grujičić podnosi tužbu protiv 20 povratnika zbog navodne prodaje saudijskih donacija

Post by Koraci_u_noci » 14 Oct 2021, 11:36

Jesul nesto nedavno i onog Desnicu Radivojevica zbog toga krivicno gonili, zbog prodaje donacija il nenamjenskog rasporedjivanja il nesto tako.
Uvijek ista prica, donacije i ne dobiju oni kojima su najpotrebnije i koji bi ih namjenski koristili, neg upravo oni koji svoj status iskoristavaju da bi nesto dobili bez namjere da to stvarno i koriste.
Mozes mislit kako se i donator osjeca kao i oni koji su u najboljoj namjeri bas tim ljudima rasporedili te donacije, pod uslovom da nije bilo namjestanja.
I zbog takvih ljudi ispastaju i oni casni, a njih je velika vecina. Zbog par neodgovornih pojedinaca baca se lose svjetlo na povratnike u cjelini. Bas zalosno i tu ne treba bit pardona jer kad neko tako postupa ne smije se ni skrivati iza nacionalne pripadnosti
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3117
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: Grujičić podnosi tužbu protiv 20 povratnika zbog navodne prodaje saudijskih donacija

Post by CikCikCikPogodi » 14 Oct 2021, 12:57

Koraci_u_noci wrote: 14 Oct 2021, 11:36 Jesul nesto nedavno i onog Desnicu Radivojevica zbog toga krivicno gonili, zbog prodaje donacija il nenamjenskog rasporedjivanja il nesto tako.
Uvijek ista prica, donacije i ne dobiju oni kojima su najpotrebnije i koji bi ih namjenski koristili, neg upravo oni koji svoj status iskoristavaju da bi nesto dobili bez namjere da to stvarno i koriste.
Mozes mislit kako se i donator osjeca kao i oni koji su u najboljoj namjeri bas tim ljudima rasporedili te donacije, pod uslovom da nije bilo namjestanja.
I zbog takvih ljudi ispastaju i oni casni, a njih je velika vecina. Zbog par neodgovornih pojedinaca baca se lose svjetlo na povratnike u cjelini. Bas zalosno i tu ne treba bit pardona jer kad neko tako postupa ne smije se ni skrivati iza nacionalne pripadnosti
To nije nista za jednu skolu su poslije rata za obnovu opuhali sav donirani materijal. Od Japanaca opuhali sleper doniranih sadnica drveća za parkove.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Grujičić podnosi tužbu protiv 20 povratnika zbog navodne prodaje saudijskih donacija

Post by Hannibal » 14 Oct 2021, 13:05

a to nije nista novo. dosta jakih ljudi ovdje se obogatilo na donacijama
🐽

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: Grujičić podnosi tužbu protiv 20 povratnika zbog navodne prodaje saudijskih donacija

Post by Masamune » 14 Oct 2021, 13:16

Koraci_u_noci wrote: 14 Oct 2021, 11:36 Jesul nesto nedavno i onog Desnicu Radivojevica zbog toga krivicno gonili, zbog prodaje donacija il nenamjenskog rasporedjivanja il nesto tako.
Uvijek ista prica, donacije i ne dobiju oni kojima su najpotrebnije i koji bi ih namjenski koristili, neg upravo oni koji svoj status iskoristavaju da bi nesto dobili bez namjere da to stvarno i koriste.
Mozes mislit kako se i donator osjeca kao i oni koji su u najboljoj namjeri bas tim ljudima rasporedili te donacije, pod uslovom da nije bilo namjestanja.
I zbog takvih ljudi ispastaju i oni casni, a njih je velika vecina. Zbog par neodgovornih pojedinaca baca se lose svjetlo na povratnike u cjelini. Bas zalosno i tu ne treba bit pardona jer kad neko tako postupa ne smije se ni skrivati iza nacionalne pripadnosti
Kod nas tokom i neposredno nakon rata pola donacija, paketa i svega ostalog uopšte nikad nije ni došlo do onih na koje su bili adresirani. Nisu sigurno samo završavali u rukama agresora jer enormno bogatstvo i Bošnjaka iz vedra neba tako nešto dokazuje. Klepali su ljudi šta su stizali, lagali, manipulisali itd.

Haman da su nastavili sa time.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84577
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16655 times
Status: Offline

Re: Grujičić podnosi tužbu protiv 20 povratnika zbog navodne prodaje saudijskih donacija

Post by Fuddo » 14 Oct 2021, 13:48

Uopste ne sumnjam da je tom cetnickom smradu glavni motiv suzbijanje korupcijei kriminala, a nikako zagorcavanje zivota toj saki jada sto se tamo vratila.
Balije u delirijumu, as always
Dozvolite da se obratimo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15276 times
Status: Offline

Re: Grujičić podnosi tužbu protiv 20 povratnika zbog navodne prodaje saudijskih donacija

Post by HAVANA » 14 Oct 2021, 13:52

Na stranu ovaj smrad ali sve i dan danas isto kao i prije 10 godina. Sve pokradu, rasprodaju i tako godinama. Napusio sam se tih fora i nagledao tih prodaja hejbet. Od motokultivatora do svega. Sve u svemu fuj.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Grujičić podnosi tužbu protiv 20 povratnika zbog navodne prodaje saudijskih donacija

Post by Vrag » 14 Oct 2021, 13:57

HAVANA wrote: 14 Oct 2021, 13:52 Na stranu ovaj smrad ali sve i dan danas isto kao i prije 10 godina. Sve pokradu, rasprodaju i tako godinama. Napusio sam se tih fora i nagledao tih prodaja hejbet. Od motokultivatora do svega. Sve u svemu fuj.
:valja :valja

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15276 times
Status: Offline

Re: Grujičić podnosi tužbu protiv 20 povratnika zbog navodne prodaje saudijskih donacija

Post by HAVANA » 14 Oct 2021, 14:08

Vrag wrote: 14 Oct 2021, 13:57
HAVANA wrote: 14 Oct 2021, 13:52 Na stranu ovaj smrad ali sve i dan danas isto kao i prije 10 godina. Sve pokradu, rasprodaju i tako godinama. Napusio sam se tih fora i nagledao tih prodaja hejbet. Od motokultivatora do svega. Sve u svemu fuj.
:valja :valja
Ja ba sta se smijes. :valja Onda otisli u visoko da kupimo, stare mi ja ne znam ni sta je motokultivator. Izguglali koji je najbolji. Kae kurty ovo je ferari u motokultivatorima. :ha Ja u nedelju na auto pijacu 50 nakih zelenih, kontam koji je ovo qrac? Jesu manji al cijena smijesna. Kad poslije saznam sve donirani, neko rasprodo...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84577
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16655 times
Status: Offline

Re: Grujičić podnosi tužbu protiv 20 povratnika zbog navodne prodaje saudijskih donacija

Post by Fuddo » 14 Oct 2021, 14:13

HAVANA wrote: 14 Oct 2021, 14:08
Vrag wrote: 14 Oct 2021, 13:57

:valja :valja
Ja ba sta se smijes. :valja Onda otisli u visoko da kupimo, stare mi ja ne znam ni sta je motokultivator. Izguglali koji je najbolji. Kae kurty ovo je ferari u motokultivatorima. :ha Ja u nedelju na auto pijacu 50 nakih zelenih, kontam koji je ovo qrac? Jesu manji al cijena smijesna. Kad poslije saznam sve donirani, neko rasprodo...
Ti si svoju gradjansku duznost obavio, upisan ti je veliki sevap, sve se to cojeku kroz zivot vrati.
A sad sto je ono bio hajvan, ne mozes ga ti karakteru ucit kad se ono rodilo bez njega.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15276 times
Status: Offline

Re: Grujičić podnosi tužbu protiv 20 povratnika zbog navodne prodaje saudijskih donacija

Post by HAVANA » 14 Oct 2021, 14:18

Fuddo wrote: 14 Oct 2021, 14:13
HAVANA wrote: 14 Oct 2021, 14:08

Ja ba sta se smijes. :valja Onda otisli u visoko da kupimo, stare mi ja ne znam ni sta je motokultivator. Izguglali koji je najbolji. Kae kurty ovo je ferari u motokultivatorima. :ha Ja u nedelju na auto pijacu 50 nakih zelenih, kontam koji je ovo qrac? Jesu manji al cijena smijesna. Kad poslije saznam sve donirani, neko rasprodo...
Ti si svoju gradjansku duznost obavio, upisan ti je veliki sevap, sve se to cojeku kroz zivot vrati.
A sad sto je ono bio hajvan, ne mozes ga ti karakteru ucit kad se ono rodilo bez njega.
Ma ne pisem o njemu, pisaj ga, nego puna pijaca tih doniranih... I tako to sve godinama...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Grujičić podnosi tužbu protiv 20 povratnika zbog navodne prodaje saudijskih donacija

Post by Vrag » 14 Oct 2021, 17:18

HAVANA wrote: 14 Oct 2021, 14:08
Vrag wrote: 14 Oct 2021, 13:57

:valja :valja
Ja ba sta se smijes. :valja Onda otisli u visoko da kupimo, stare mi ja ne znam ni sta je motokultivator. Izguglali koji je najbolji. Kae kurty ovo je ferari u motokultivatorima. :ha Ja u nedelju na auto pijacu 50 nakih zelenih, kontam koji je ovo qrac? Jesu manji al cijena smijesna. Kad poslije saznam sve donirani, neko rasprodo...
tako su se i kuce prodavale, ljudi pomognu, doniraju materijal, radnu snagu...
za par mjeseci ode kuca 150k KM

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15276 times
Status: Offline

Re: Grujičić podnosi tužbu protiv 20 povratnika zbog navodne prodaje saudijskih donacija

Post by HAVANA » 14 Oct 2021, 17:22

I nikad taj para nece imat. Paraziti.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Krokodil Behko » 01 Dec 2021, 20:19

online

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Ma znas » 01 Dec 2021, 20:40

Presude medjunarodnih sudava se izvrsavaju a ne komenturaju. Tako je svagdje u svijetu samo nije u BiH i kod nasih istocnih i zapadnih susjeda-komsija.
:kafa :kafa

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Krokodil Behko » 03 Dec 2021, 21:55

online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26742
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14891 times
Been thanked: 3972 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Veca » 03 Dec 2021, 22:06

...oko nas je sve ludo, da ne upotrijebim rijec tezu, dobro smo mi ikako pri pameti!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 80 guests