Srebrenica - genocid

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37269
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24481 times
Been thanked: 4652 times
Status: Online

Re: Srebrenica - genocid

Post by ElTriconi » 20 Aug 2021, 20:44

Ove jugoslovene treba vakcinisat nuklearnim otpadom ocam 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37269
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24481 times
Been thanked: 4652 times
Status: Online

Re: Srebrenica - genocid

Post by ElTriconi » 20 Aug 2021, 20:46

Svakim danom uvidjam da je najpametnije sutit i gladit bradu svako malo, ono ko da nesto kontas 🤗☺️
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Srebrenica - genocid

Post by Krokodil Behko » 21 Aug 2021, 17:53

Šabović Adis wrote: 20 Aug 2021, 20:21
Proklet bio izdajica svoje domovine, majstore! :ok

Koje domovine?
Jel može ikako da se upamti najosnovnija stvar, Jugoslavija nije imala izvorni suverenitet i ovo je gledano iz međunarodnog pravnog ugla. BiH je domovina, za YU nek brinu oni koji su je rušili, skupa s tobom, a mene baš zaboli za vaše emocije.
online

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Šabović Adis » 21 Aug 2021, 18:02

Krokodil Behko wrote: 21 Aug 2021, 17:53
Šabović Adis wrote: 20 Aug 2021, 20:21
Proklet bio izdajica svoje domovine, majstore! :ok

Koje domovine?
Jel može ikako da se upamti najosnovnija stvar, Jugoslavija nije imala izvorni suverenitet i ovo je gledano iz međunarodnog pravnog ugla. BiH je domovina, za YU nek brinu oni koji su je rušili, skupa s tobom, a mene baš zaboli za vaše emocije.
Hajde izvoji ovo u neku zasebnu temu, ili u neku koja je prikladna, da ne spamamo Srebrenicu s ovim.
Slažeš se?
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Naseef Mushroom » 21 Aug 2021, 19:17

Referendum o nezavisnosti Slovenije , 88,5% je bilo za
Popis Stanovništva iz tog perioda Slovenci 88,3%

Referendum o nezavisnosti Hrvatske
83,5% izašlo i od toga 94% je glasalo za.
Popis stanovništva iz tog perioda Hrvati 78,1% a ostali narodi i etnije koji nisu Srbi su činili 9,7%

Za nezavisnost Republike Bosne i Hercegovine ne treba ništa pisati jer znamo veoma dobro kako je se odvijalo i ko je bio za a ko protiv

Znači ne pali priča da su zli nacionalisti i papci bili protiv Jugoslavije
Prvi put demokratija, prvi put pravo glasa i narodi su masovno bježali iz nje.
Kada se porede popisi stanovništva koliko gdje ima Srba onda se vidi da su za opstanak Jugoslavije bili baš oni koji su činili najviše zločina.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Šabović Adis » 21 Aug 2021, 19:20

Naseef Mushroom wrote: 21 Aug 2021, 19:17 Referendum o nezavisnosti Slovenije , 88,5% je bilo za
Popis Stanovništva iz tog perioda Slovenci 88,3%

Referendum o nezavisnosti Hrvatske
83,5% izašlo i od toga 94% je glasalo za.
Popis stanovništva iz tog perioda Hrvati 78,1% a ostali narodi i etnije koji nisu Srbi su činili 9,7%

Za nezavisnost Republike Bosne i Hercegovine ne treba ništa pisati jer znamo veoma dobro kako je se odvijalo i ko je bio za a ko protiv

Znači ne pali priča da su zli nacionalisti i papci bili protiv Jugoslavije
Prvi put demokratija, prvi put pravo glasa i narodi su masovno bježali iz nje.
Kada se porede popisi stanovništva koliko gdje ima Srba onda se vidi da su za opstanak Jugoslavije bili baš oni koji su činili najviše zločina.
A kad skontaš da u referendumskim pitanjima nema ni SR Hrvatske ni SR Slovenije ni SR BiH (zato što ih i ne može biti) tek ćeš za glavu da se uhvatiš.
No, kao što rekoh, daj da se ovo premjesti negdje drugo.
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Srebrenica - genocid

Post by Krokodil Behko » 03 Sep 2021, 19:15

Pošte Srpske.


online

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by amidza idriz » 03 Sep 2021, 19:27

Iz genocidnog brloga nista novo.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Srebrenica - genocid

Post by Krokodil Behko » 16 Sep 2021, 16:02

Prodade lik Srebrenicu, za dva smokija

Nakon što je danas, nakon smjene Ćamila Durakovića, za novog predsjednika Skupštine Općine Srebrenica izabran odbornik Stranke za Bosnu i Hercegovinu Salko Tursunović, oglasili su se iz ove stranke rekavši da je to bio samo njegov izbor.
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Melek » 16 Sep 2021, 16:04

Kreten.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27036
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14152 times
Been thanked: 14457 times
Status: Online

Re: Srebrenica - genocid

Post by ironman » 16 Sep 2021, 16:38

Jedinstvo patriota..

Bosnjaci su u goroj poziciji od palestinaca a nemaju mudrosti ni koliko zrno kafe..

Moj medjede kud ces s negatorima..
Treba Efendic vec da je dole da to rijesi..kako god..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by The 51st State » 16 Sep 2021, 16:43

Nevjerovatno.

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24875
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6960 times
Been thanked: 6600 times
Status: Online

Re: Srebrenica - genocid

Post by Koraci_u_noci » 16 Sep 2021, 16:55

Draga je funkcija
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Srebrenica - genocid

Post by Krokodil Behko » 01 Oct 2021, 18:01

online

User avatar
dacha bosanac
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 778
Joined: 21 Sep 2021, 18:26
Has thanked: 295 times
Been thanked: 326 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by dacha bosanac » 01 Oct 2021, 18:39

[Ne volim ni trenutka da pišem i pričam o politici i događajima na ovim prostorima, prije svega jer smatram da kao vjersko lice ne smojem zauzimati ni jednu stranu, podržavati bilo koga, a posebno sve one koji su imali svoje prste umješane u bilo kakva nedjela (mislim na sve tri strane), a sa druge strane (hvala Bogu) ne pripadam ni jednom od ovih zavađenih strana i možda nekada neke stvari mogu realnije da sagledam.
Ipak, ne bih ni to radio jer bi se tako opet uvukao u priču kojoj nema kraja i na kraju to ne bi imalo nikakve koristi, ni meni, ni sagovornicima.
Ali napisaću tri stvari.
Kao prvo, kada pričate o raspadu bivše nam države (usput da se odmah izjasnim da ne volim komunizam, ali cijenim da smo imali milion puta bolju državu sa ateistima nego li s tzv. vjernicima) morate da znate (a znam da vi stariji znate) da su nam državu rasturile 3 stranke koje su izašle pod jednim geslom (parafraziram ga): Da zajedno sruše socijalizam/komunizam.
Na plakatu koji su promovisali SDA, HDZ i SDS jasno i glasno je stajalo da su svi za ZAJEDNIČKI ostanak u Jugoslaviji.
Kao drugo...zašto napisah ovo prvo? Pa, napisah jer je očito da su u tom rušenju socijalista/komunista neki (ili svi) ušli sa drugačijim namjerama i lagali su da su za zajednički život u Jugoslaviji. Jedan od tih je bio i Alija, a po sljedećim riječima vjerovatno i ključni čovjek koji je doprinjeo svemu tome.
Naime, prije par godina (nešto prije korone) otišao sam u jevrejsku sinagogu na praznik Pesah. Tu su dolazili ambasadori, visoki zvaničnici, a jdan moj kolega i ja smo sjeli za jedan sto na samom kraju hale. U tom trenutku našem stolu prilazi gospodin Jovo Divjak i pita da li može da sjedi sa nama. Mi naravno prihvatimo. Nakon par minuta u tu halu ulazi Bakir sa tjelohraniteljima. Na to će Jovo nama dvojici: "Vidite, svi su bez tjelohranitelja, samo ovaj ih ima. A da li znate ko je glavni i odgovorni za svo krvoproliće tj. početak rata u BiH?" Mi ga pogledamo i pitamo: "Ko?" Na to Jovo upre prstom u Bakira i kaže: "Njegov otac." poslje nam je objasnio kakve su sve opcije bile i kako se čitav rat mogao izbjeći, ali da je Alija glavni krivac jer je vjerovao nekim ljudima kojima nije trebao.
I sad kao treće. Pošto je riječ o Srebrenici i genocidu, kao i odnosima koji su nastali poslje donošenja zakona o zabrani negiranja genocida. Imam prijatelje/poznanike muslimane i to ne one nominalne, nego one koji su baš baš muslimani. Skoro svaki od njih shvata da je ono što je Insko uradio u stvari bacanje koske vama (mislim na ta tri tzv. konstitutivna naroda). Ja ne kažem da nije bitno d li je to genocid ili ne, ali sama tematika nikome od vas/nas u ovoj zemlji neće pomoći da bolje živimo.
Da ne bude zabune i da me neko (zato što sam pastor crkve) ne svrsta na nečiju stranu (opet ponavljam, hvala Bogu ne pripadam vama konstitutivnima), moji su roditelji bili u zatvoru (otac) kod Srba i oboje su bili izvedeni na minsko polje i Srbin nam je odnjeo sve iz stana itd itd. Ovo sam samo naveo zbog toga da shvatite da priča o genocidu i konstantno vraćanje na prošlost, ni vama ni Srbima ni Hrvatima neće donjeti ništa dobro. Političarima hoće i zato vam uvijek bacaju koske oko kojih se glođete.

A sad odoh na muziku i neke vedrije teme.

ps. u onom dijelu gdje sam pisao o Divjaku i Aliji, samo zaboravih da napišem da sve to napisano i izrečeno ne umanjuje odgovornost onih drugih.
Hard to handle

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by The 51st State » 01 Oct 2021, 18:53

Nema smisla to oko Divjaka, uz duzno postovanje. Po meni bespotrebna opservacija na ovoj temi ali haj neka si dusu olakso.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Naseef Mushroom » 01 Oct 2021, 19:10

.
Last edited by Naseef Mushroom on 01 Oct 2021, 20:04, edited 1 time in total.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by amidza idriz » 01 Oct 2021, 19:28

dacha bosanac wrote: 01 Oct 2021, 18:39 [Ne volim ni trenutka da pišem i pričam o politici i događajima na ovim prostorima, prije svega jer smatram da kao vjersko lice ne smojem zauzimati ni jednu stranu, podržavati bilo koga, a posebno sve one koji su imali svoje prste umješane u bilo kakva nedjela (mislim na sve tri strane), a sa druge strane (hvala Bogu) ne pripadam ni jednom od ovih zavađenih strana i možda nekada neke stvari mogu realnije da sagledam.
Ipak, ne bih ni to radio jer bi se tako opet uvukao u priču kojoj nema kraja i na kraju to ne bi imalo nikakve koristi, ni meni, ni sagovornicima.
Ali napisaću tri stvari.
Kao prvo, kada pričate o raspadu bivše nam države (usput da se odmah izjasnim da ne volim komunizam, ali cijenim da smo imali milion puta bolju državu sa ateistima nego li s tzv. vjernicima) morate da znate (a znam da vi stariji znate) da su nam državu rasturile 3 stranke koje su izašle pod jednim geslom (parafraziram ga): Da zajedno sruše socijalizam/komunizam.
Na plakatu koji su promovisali SDA, HDZ i SDS jasno i glasno je stajalo da su svi za ZAJEDNIČKI ostanak u Jugoslaviji.
Kao drugo...zašto napisah ovo prvo? Pa, napisah jer je očito da su u tom rušenju socijalista/komunista neki (ili svi) ušli sa drugačijim namjerama i lagali su da su za zajednički život u Jugoslaviji. Jedan od tih je bio i Alija, a po sljedećim riječima vjerovatno i ključni čovjek koji je doprinjeo svemu tome.
Naime, prije par godina (nešto prije korone) otišao sam u jevrejsku sinagogu na praznik Pesah. Tu su dolazili ambasadori, visoki zvaničnici, a jdan moj kolega i ja smo sjeli za jedan sto na samom kraju hale. U tom trenutku našem stolu prilazi gospodin Jovo Divjak i pita da li može da sjedi sa nama. Mi naravno prihvatimo. Nakon par minuta u tu halu ulazi Bakir sa tjelohraniteljima. Na to će Jovo nama dvojici: "Vidite, svi su bez tjelohranitelja, samo ovaj ih ima. A da li znate ko je glavni i odgovorni za svo krvoproliće tj. početak rata u BiH?" Mi ga pogledamo i pitamo: "Ko?" Na to Jovo upre prstom u Bakira i kaže: "Njegov otac." poslje nam je objasnio kakve su sve opcije bile i kako se čitav rat mogao izbjeći, ali da je Alija glavni krivac jer je vjerovao nekim ljudima kojima nije trebao.
I sad kao treće. Pošto je riječ o Srebrenici i genocidu, kao i odnosima koji su nastali poslje donošenja zakona o zabrani negiranja genocida. Imam prijatelje/poznanike muslimane i to ne one nominalne, nego one koji su baš baš muslimani. Skoro svaki od njih shvata da je ono što je Insko uradio u stvari bacanje koske vama (mislim na ta tri tzv. konstitutivna naroda). Ja ne kažem da nije bitno d li je to genocid ili ne, ali sama tematika nikome od vas/nas u ovoj zemlji neće pomoći da bolje živimo.
Da ne bude zabune i da me neko (zato što sam pastor crkve) ne svrsta na nečiju stranu (opet ponavljam, hvala Bogu ne pripadam vama konstitutivnima), moji su roditelji bili u zatvoru (otac) kod Srba i oboje su bili izvedeni na minsko polje i Srbin nam je odnjeo sve iz stana itd itd. Ovo sam samo naveo zbog toga da shvatite da priča o genocidu i konstantno vraćanje na prošlost, ni vama ni Srbima ni Hrvatima neće donjeti ništa dobro. Političarima hoće i zato vam uvijek bacaju koske oko kojih se glođete.

A sad odoh na muziku i neke vedrije teme.

ps. u onom dijelu gdje sam pisao o Divjaku i Aliji, samo zaboravih da napišem da sve to napisano i izrečeno ne umanjuje odgovornost onih drugih.
Ti ko novinar onaj smrad Maric, najbolje intervjue je imao sve sa pokojnim ljudima. Nema ko da ga demantuje.

Ti pises tipicno za jednog Srbina bezz obzira sto se necim ogradjujes. Jovo nije volio Aliju, Alija za sve kriv. Ni slucajno Milosevic SANU i kamarila iz mordora.
Srebrenicu ne uzimaj u usta osim da izrazis zaljenje za sve zrtve genocida. I ovdje provlacis srbsku tezu, politicari nam bacaju koske i nije trebalo ovo Incku. Tvoje je da kazes da je ispravno postupio i da su Srbi trebali davno i bez Incka da priznaju genocid.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
dacha bosanac
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 778
Joined: 21 Sep 2021, 18:26
Has thanked: 295 times
Been thanked: 326 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by dacha bosanac » 01 Oct 2021, 19:32

amidza idriz wrote: 01 Oct 2021, 19:28
Ti ko novinar onaj smrad Maric, najbolje intervjue je imao sve sa pokojnim ljudima. Nema ko da ga demantuje.

Ti pises tipicno za jednog Srbina bezz obzira sto se necim ogradjujes. Jovo nije volio Aliju, Alija za sve kriv. Ni slucajno Milosevic SANU i kamarila iz mordora.
Srebrenicu ne uzimaj u usta osim da izrazis zaljenje za sve zrtve genocida. I ovdje provlacis srbsku tezu, politicari nam bacaju koske i nije trebalo ovo Incku. Tvoje je da kazes da je ispravno postupio i da su Srbi trebali davno i bez Incka da priznaju genocid.
Nisi vrijedan da ti na ovakav upis bilo šta odgovorim.
Hard to handle

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by amidza idriz » 01 Oct 2021, 19:40

Ne moras.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: bosnjakinja, ironman and 13 guests