BiH na putu u EU i NATO

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply

Imamo li alternativu mimo EU i NATO??

Nemamo
29
48%
Imamo ali je lošija
10
17%
I nije nešto ta EU
13
22%
Ne znam
1
2%
Glasam za Afriku
7
12%
 
Total votes: 60

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120144
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

BiH na putu u EU i NATO

Post by Krokodil Behko » 12 Apr 2012, 12:30

Koliko ja vidim, u popriličnom broju zemalja EU, došlo vrijeme, da se računi plate.
Dok mi dodjemo na red, ta će se organizacija ili raspasti ili značajno transformirati.

Šta mislite, u slučaju da nam ne bude omogućeno učlanjenje u tu organizaciju, imamo
li alternativu? Ili recimo, postoji li u ovom momentu, neko bolje rješenje od EU i NATO?

Da li bi mogli opstati, kao zemlja neučlanjena u te integracije?

Ili, šta ako dodje do transformacije pa se učlanimo u organizaciju, samo nekih
zemalja iz Evrope?

Ali fakat je demokratije, sve manje i manje u svijetu.
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Imamo li alternativu mimo EU i NATO??

Post by carobnjak N » 12 Apr 2012, 14:24

Eu se neće raspasti jer ona je izgrađena više na ekonomskoj nego na političkoj platformi, a ekonomska veza je prirodna i povezuje ljude bez nekog posebnog napora ,tako da ostale segmente valja razvijati ali oni će da se grade uvjek gurani od strane te osnovne ekonomske veze.
Mi nemamo alternativu niti bi nam bila dopuštena od strane EU ,jer oni su izvršili pritisak da BiH bude ovakva kakva jeste (mislim na uređenje ),imaju svoga predstavnika koji je ispred MZ ali je uvjek iz zemalja EU te on donosi i koriguje te usmjerava konačne odluke bitne za BiH i kad bude vrijeme da on ode ,to će značiti i da smo u osnovama spremni za ulazak u EU.
Oni su nanijeli veliku štetu i nepravdu BiH ,pogotovu Bošnjačkom narodu te su svijesni toga ali nisu baš revni toliko da nam se oduže jer jednostavno mi smo premali narod .
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Imamo li alternativu mimo EU i NATO??

Post by Zagorka » 12 Apr 2012, 14:33

Ne mislim da imamo bas neku alternativu,ipak mi nismo Turska pa da mozemo izvoljevati i da nas zaboli hocemo li u EU ili necemo,ali takodje ne mislim da ce bas toliko vode proteci do naseg ulaska u istu,da bi se raspala ili transformisala u neki drugi oblik.
Takodje ne smatram da je ulazak u EU nesto najgore sto nam se moze desiti,ima to svojih i prednosti. :hm
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Imamo li alternativu mimo EU i NATO??

Post by Luna. » 12 Apr 2012, 14:52

alternativa za sve zemlje u regionu bi bila povezivanje na ekonomskoj osnovi... sto se ekonomske strane, mislim da EU za nas nije najbolje rjesnje, al´ s politicke bi nam tako nesto bilo neophodno.. inace ce se uvijek nac neko ko ce da kenja...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120144
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Imamo li alternativu mimo EU i NATO??

Post by Krokodil Behko » 13 Apr 2012, 09:39

Luna. wrote:alternativa za sve zemlje u regionu bi bila povezivanje na ekonomskoj osnovi... sto se ekonomske strane, mislim da EU za nas nije najbolje rjesnje, al´ s politicke bi nam tako nesto bilo neophodno.. inace ce se uvijek nac neko ko ce da kenja...
I ja tako mislim, samo što komšije to povezivanje definišu, kao mi sve kupimo
od njih a oni od nas ništa. Doduše, gledano "po entitetima" Federacija je u plusu
u odnosu na Srbiju ali je u minusu u odnosu na HR. Ono što ja mislim, da će se
desiti dalekoročno, jeste da će se povampiriti austrougarska + Njemačka.

Mislim da je Nijemcima puna kapa Grka,Talijana, Iraca, Španaca............
online

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Imamo li alternativu mimo EU i NATO??

Post by adacta » 13 Apr 2012, 09:58

Da je bilo pameti najlogicnije bi bilo neka vrsta regionalnog uvezivanja zemalja bivse drzave , mozda jos i Turske , Bugarske , Madjarske ,Albanije . Kako god nekome izgledalo da bi to bila sirotinjska unija , za nas bi u svakom slucaju bila prihvatljivija jer EU ce sa svojim "svemirskim" zakonima popapati privredu , poljoprivredu i turizam vecine zemalja . A sto se tice NATO - a od koga to oni trebaju da nas brane , od nas samih ?

User avatar
Sigmund
Na probnom
Na probnom
Posts: 33
Joined: 01 Dec 2011, 17:49
Status: Offline

Re: Imamo li alternativu mimo EU i NATO??

Post by Sigmund » 30 Apr 2012, 12:37

Nemamo i ne smijemo ni razmišljati o alternativi. Kada uđemo u NATO, Drina će biti granica ne samo dvijuh država nego i vojnih saveza. To je najbitnije...

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Imamo li alternativu mimo EU i NATO??

Post by Konsultant » 30 Apr 2012, 13:24

a sto bi nam bila granica? srbija za sada ne planira u nato. cisto sumljam da ce ostati jedino ostrvce.

User avatar
Sigmund
Na probnom
Na probnom
Posts: 33
Joined: 01 Dec 2011, 17:49
Status: Offline

Re: Imamo li alternativu mimo EU i NATO??

Post by Sigmund » 30 Apr 2012, 20:09

Konsultant wrote:a sto bi nam bila granica? srbija za sada ne planira u nato. cisto sumljam da ce ostati jedino ostrvce.
Zato što se od agresorske države treba jasno razgraničiti. Razgraničiti u svakom pogledu i tako osigurati da se ne ponove 1990-e. Zaustaviti još uvijek živeće apetite prema teritoriju naše domovine.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Imamo li alternativu mimo EU i NATO??

Post by STrendzer » 30 Apr 2012, 20:52

Kako trenutno stoji imamo nekoliko alternativa ali su sve te alternative prilicno slabe,sto znaci,svaka od njih ti daje nesto ali ti uzima vise,pa i kad bi nas uzela Europa u uniju mi ne bismo opet bas najbolje prosli jer smo prilicno mala zemlja sto automatski znaci i skoro bezznacajna u globalnom smislu...i ne samo mi nego i mnoge druge male zemlje u okruzenju.

Za Europu se ne zna tacno sta ce biti,trenutno su pristutne cak i one najmracnije antieuropske opcije,ovih dana se provuklo kroz medije da Njemacka i Francuska insistiraju na ponovom zatvaranju svojih granica bar jedan mjesec u godini(koliko sam razumio) a to je sasvim oprecno Sengnskom ugovoru i najposlije temeljima EU na kojima se ona trenutno nalazi.
Znamo svi sta znace zemlje poput D ili F za EU,to su ustvari zemlje "okosnice" europske unije...,e sad,ako ove dvije zemlje ucine ono od cega se strahuje onda bi ideja Europske unije stopostotno propala.
Sta bi to znacilo za nas tesko je reci,mozda je s jedne strane i dobro da do sad nismo ni bili u EU?! :zubi ...(ironija,ali ne samo...)

Moje licno misljenje je da je za nas mozda ipak bolje da se nadamo da ce se stvoriti neki novi "minisavez" u direktnom okruzenju,sto znaci da bi smo se nasli u drustvu zemalja koje i nisu nesto posebno daleko ispred nas a samim tim bili bismo koliko-toliko konkurentni u bar nekim segmentima i onda polagano razvijat privredu i ekonomiju.EU je ovakva kakva je,lukava i arogntna u kojoj sve konce vuku oni mocni,bolje receno tu vlada neka "precutna hijerarhija" koju diktiraju oni jaci,a znamo ko je to.
I na kraju da kazem ovo,pomalo me brine i ovo arogantno ponasanje zapadnjaka,kad pogledam kako neke zemlje poput bezmoralne Holandije pa i Francuske(ima ih koliko hocete) tretiraju ove novopridosle istocnoeuropske "europljane" onda mi se zbilja zgadi sve ovo.
Vamo pricaju o jednakostima,ljudskim pravima,otvorenosti granica,slobodi trzista rada,a vamo u realitetu izgleda sve drugacije nego sto kazu.

A i radikalizam je uzeo vec podosta maha,mislim prije svega na Francusku,Holandiju pa i Belgiju...

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Imamo li alternativu mimo EU i NATO??

Post by IM_ex » 30 Apr 2012, 22:06

burek67 wrote:EU je ovakva kakva je,lukava i arogntna u kojoj sve konce vuku oni mocni,bolje receno tu vlada neka "precutna hijerarhija" koju diktiraju oni jaci,a znamo ko je to.
I na kraju da kazem ovo,pomalo me brine i ovo arogantno ponasanje zapadnjaka,kad pogledam kako neke zemlje poput bezmoralne Holandije pa i Francuske(ima ih koliko hocete) tretiraju ove novopridosle istocnoeuropske "europljane" onda mi se zbilja zgadi sve ovo.
:ruke gadi se i meni

A mogla sam se zakleti da sam iznijela svoj stav vezan za pristupanje BiH EU. Naravno, smatram da bi nas EU pojela, hinjski.
Bosna i Hercegovina bi opstala i bez pristupanja EU. Kako tako, ali, opstala bi, i to ostavsi svoja. A to je u svakom slucaju bolja opcija od te, kojom te gaze vazda ti neki daleko mocniji, a dok te gaze, ne smijes reci da te to boli, jede, vrijedja.
Alternativa?
Ma koja alternativa?! Kapu nam ionako godinama kroje stranci, kojima je svejedno sto nam je kako je.
EU je sarena laza i jos gore od toga - sta zna prosjecni obicni smrtnik sta doista predstavlja pristupanje zemlje EU i kakve posljedice taj cin donosi? Ne zna nista, al je medijski napumpan da biti clan EU znaci biti hadzija. I sve i da bude referendum sa pitanjem Jeste li za pridruzivanje BiH EU, nikakve koristi. Narod je neupucen, zaveden, zavadjen ... ajooojjj

NATO?
ma daj
vidjeli smo kako nas stranac brani
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120144
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Imamo li alternativu mimo EU i NATO??

Post by Krokodil Behko » 30 Apr 2012, 23:51

Burek, dobar post :ok

Čim se oni jagme i za ovako malo i siromašno tržište, kakvo je naše, odmah znam,
da kod njih, nešto nije u redu. Vlade su im servisi za velike kompanije koje opet,
gaze sve pred sobom. Sjećam se prije nekoliko godina, kako je švapski ambasador
u BiH, urgirao dan za danom, dok Elektroprivreda BiH, nije pristala da Aluminiju iz
Mostara, prodaje struju jeftinije. razlog je taj, što je Mercedes, kupac
tog aluminija, pa da ga se dočepaju, što jeftinije.
online

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Imamo li alternativu mimo EU i NATO??

Post by Rockefeller » 16 Oct 2013, 13:38

Tražio sam na pdf Bosna najpogodniju temu i zbilja nisam mogao naći nijednu bolju da napišem neke stvari koje želim da kažem. Neki dan rekoh da bi možda trebali početi razmišljati o "redizajnu države", o "novom stepenu", nešto u tom smislu. I s vremena na vrijeme mi je ovih dana mozak znao odlutati i razmišljati o takvih stvarima. Neke stvari bih želio da kažem, pa mi se ova tema čini najpogodnijom.

Aktuelan problem u svijetu i sve glasnije su priče o potrebi da se promijeni školski sistem. Zaista je zastario i treba promjenu. Ovaj školski sistem je za industrijsku dob, kada je kovanje željeza bilo moguće na jedan jedini način. Današnja doba je doba informacije i treba ga prilagoditi tome. Mi danas probleme riješavamo na stotine različitih načina ili drugim riječima do riješenja znamo dolaziti na stotine različitih načina.

Budući da sam ja jedan od zagovornika reforme školstva zadnjih dana me najviše kopkalo kako ga reformisati?! I mislim da je riješenje u ukidanju klasične nastave i izbacivanju knjiga i pomoćnog gradiva iz svakodnevnice. Namjesto toga bi mogli djeci snimiti predavanja o odredjenim stvarima, priložiti dodatna gradiva na internetu i za vrijeme nastave se posvetiti iključivo eksperimentisanju i vježbanju. A djeca bi mogla već na nastavu dolaziti manje ili više podučena o temi koja će taj dan biti u nastavnom planu.

Pojavljuje se pitanje novca, jer svaki roditelj ne može možda priuštiti internet i kompjuter svom djetu (govoreći o Bosni) ali je vrlo realno pretpostaviti da od uštede na troškovima knjiga i ostalog pomoćnog gradiva svaki roditelj može dovoljno uštediti da amortizuje sav trošak interneta i vremenom nabavke kompjutera.

I imali bi situaciju, gdje djeca dolaze već unaprijed podučena o nečemu što je taj dan trebalo biti predmet predavanja profesora. Namjesto toga će djeca diskutovati o tome i "piliti" svoje komunikacijske vještine ili će eksperimentisati, vježbati. A profesori će namjesto dotadašnje uloge predavatelja imati ulogu vodje/vodiča kroz djetetov rast. S vremena na vrijeme bi im u takvim slučajevima mogao čak kakav čas ili dva predavati i neko ko se bavi tom djelatnošću ako je neka stručna smjer predmeta ili obrazovanja. Ili bi djeca mogla odlaziti na izlete do obližnjih firmi da bi vidjela kako teče proces nečega o čemu oni govore. Za historiju to bi značio izlet na mjesta gdje su neka arheološka nalazišta ili muzeje i tako dalje. Prilagodjeno.

Uz upotrebu interneta, slušajući i gledajući predavanje na internetu koja djeca mogu da sebi odvrte X puta, oni bi mogli uz današnji pristup informacijama vrlo lahko da proguglaju sve željene podatke ukoliko su znatiželjni da saznaju nešto više o tome. Uz ovakav pristup bi i ušteda vremena bila zagarantovana, što sa dječije, što sa profesorove strane. To dodatno vrijeme bih ja najradije uvijek ulagao u one stvari gdje bilo koje dijete vuče znatiželja ali i ako bi se to vrijeme rasporedilo nekako drugačije ili jednostavno protračilo, prenošenje znanja bi još uvijek bilo kud i kamo produktivnije i efektivnije od današnjeg načina.

O pitanju ugrožavanja nekog naroda u ovakvom poretku je suvislo pričati, jer ovaj sistem ne mijenja ništa na tom polju, tako da ne vjerujem da bi imao bilo ko nešto protiv ovoga sa te strane. Inače, na tom polju ja bih učinio svoj djeci dostupna predavanja sa svih škola, kako b. srpskih, b.hrvatskih tako i b. bosanskih. No to je možda već neka druga priča.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120144
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

UN ne isključuju novi rat u Bosni i Hercegovini

Post by Krokodil Behko » 05 Nov 2013, 13:37

Image

U Bosni i Hercegovini bit će sukoba! Barem tako kaže istraživanje sarajevskog ureda Ujedinjenih naroda koje je predočeno veleposlanicima Upravnog odbora Vijeća za provedbu mira.

Iako se u istraživanju navodi kako neće biti “pravog rata”, ono je pokazalo kako čak 35,7 posto građana BiH vjeruje da će u budućnosti u našoj zemlji biti nekog nasilja, a dvije trećine stanovnika BiH iz svih etničkih skupina vjeruje kako na Balkanu do novog oružanog sukoba u BiH neće doći u sljedećih pet godina.

Slaba želja za branjenjem cjelovitosti

Više od trećine ispitanih vjeruje kako će doći do nekakvog nasilja u BiH poput nasilnih prosvjeda, odvojenih etničkih incidenata i širih etničkih sukoba kao i porasta kriminala.

Etnički gledano, 58,8 posto Bošnjaka, 55 posto Hrvata i 44,7 posto Srba vjeruje kako ne može doći do mirnog razlaza u BiH. No, istraživanje je pokazalo kako bi, ukoliko bi došlo do ”prijetnje cjelovitosti BiH”, tek 13,5 posto Bošnjaka, 12,6 posto Hrvata i mizernih 1,5 posto Srba bilo spremno prihvatiti se oružja.

Veleposlanicima PIC-a je predočen podatak da bi 28,4 posto Bošnjaka mirno gledalo raspad BiH. Bez reakcije na raspadanje države bilo bi 40 posto Hrvata i čak 64,9 posto Srba, koliko ih se uopće ne bi angažiralo u eventualnom novom sukobu koji bi vodio raspadu BiH.

Što se tiče sadašnjih granica tek 28,5 posto građana BiH iz svih etničkih skupina želi živjeti u BiH u ovakvim postojećim granicama, a čak 71,9 posto Srba i 53,6 posto Hrvata želi živjeti u neovisnom monoetničkom entitetu.

Bošnjački entitet i pomirba

Tek 36,7 posto Bošnjaka želi živjeti u BiH unutar postojećih granica, no isto tako nisu sigurni ni što žele, jer samo 20,6 posto Bošnjaka želi živjeti u neovisnom, bošnjačkom entitetu. U istraživanju se ističe kako bi čak 73 posto građana BiH iz sve tri etničke skupine preferiralo živjeti u zajednicama u kojima dominira njihov narod.

Nažalost, istraživanje je pokazalo kako samo 13 posto građana iz sve tri etničke skupine vjeruje kako je pomirba moguća, dok opet 39,7 posto vjeruje kako je došlo do nekog pomirenja među narodima.

Oko trećine građana Federacije BiH i četvrtine građana Republike Srpske vjeruje kako je članstvo u Europskoj uniji jedini način za BiH da preživi, no otprilike isti odnos je i onih koji smatraju kako je članstvo BiH u EU-u poželjno, ali nije od ključne važnosti.

Zanimljivo je i kako 17,7 posto građana Republike Srpske i samo 7,4 posto građana u Federacije BiH vjeruje kako će se prije EU raspasti nego što će BiH postati članica, a 11,8 posto građana RS-a i 5,1 posto u Federaciji BiH kako će se BiH prije raspasti nego postati članica EU-a.

Letargični građani

U Federaciji BiH pet posto građana misli da EU nije briga za BiH dok isto mišljenje ima i 4,1 posto građana Republike Srpske. Sedam posto i u RS-u i u FBiH pak kaže kako njih nije briga za Europsku uniju.

U zaključcima istraživanja, čije je dijelove objavio Dnevni list, navodi se kako su građani BiH “letargični” što sprječava mogućnosti bilo kakve promjene te da su “pasivni, osim ukoliko njihov život nije izravno ugrožen”.

“Prisutna je kriza zajedničkog identiteta i svih razina društva što nikakve ustavne reforme ne mogu promijeniti, a velika većina osjeća da je njihov narod još ugrožen”, navodi s EU istraživanju te dodaje kako je potpuno “pogrešna percepcija uloge međunarodne zajednice”‘.

‘‘Budućnost je nepredvidiva”, zaključak je UN-ova istraživanja.



(DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/dh)
online

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: UN ne isključuju novi rat u Bosni i Hercegovini

Post by Spanac_113 » 05 Nov 2013, 14:23

u biti na svako pitanje su odgovorili sa nemam pojma i idi nekog drugog zayebavaj.
a rata nece biti.
dok mi ne pocrkamo pa se neka nova generacija zaljepi na price o herojstvima i mucenistvu itd..

dacina_curica
Status: Offline

Re: UN ne isključuju novi rat u Bosni i Hercegovini

Post by dacina_curica » 05 Nov 2013, 14:41

Buducnost je nepredvidiva - no shit! Eto satrali se da nam kazu nesto novo. :123

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: UN ne isključuju novi rat u Bosni i Hercegovini

Post by Julia-Klara » 05 Nov 2013, 14:42

...a ovi jedva docekali da kazu "bice rata"... 'oce klinac...
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: UN ne isključuju novi rat u Bosni i Hercegovini

Post by Pasaga » 05 Nov 2013, 18:30

Uglavnom sve se svodi na tip....
treba naglasiti...
...treba istaci
.....vazno je napomenuti.
.....interesantno je istaci...bla...bla....

Cisto provokacijski pamflet,mirise na lobisticka muljanja.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: UN ne isključuju novi rat u Bosni i Hercegovini

Post by Bla » 05 Nov 2013, 18:32

sav sam se naježio :kokice
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119209
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11742 times
Contact:
Status: Offline

Re: UN ne isključuju novi rat u Bosni i Hercegovini

Post by Maja » 05 Nov 2013, 23:59

Padne li vama često na pamet kako biste postupili da počne novi rat ili da se možete vratiti u 91. biste li postupili isto?
Ostali gdje jeste, otišli vani, priključili se vojsci, glumili invalida da izbjegnete vojsku?

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Krokodil Behko, Masamune and 20 guests