BiH na putu u EU i NATO

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Imamo li alternativu mimo EU i NATO??

Nemamo
29
48%
Imamo ali je lošija
10
17%
I nije nešto ta EU
13
22%
Ne znam
1
2%
Glasam za Afriku
7
12%
 
Total votes: 60

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by Socrates » 09 Sep 2016, 00:09

Ne bojim se ja nicega. Ali, Hrvatska se treba bojati zlobe, bahatosti i gluposti.

Tebi ne manjka nijednog.

A Bosna kakva je da je takva je, jednim dijelom, i zbog zvanicne Hrvatske. I to ti govori hrvatski drzavljanin.
. . . . . . . . .

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by dr laganini » 09 Sep 2016, 00:11

Socrates wrote:Ne bojim se ja nicega. Ali, Hrvatska se treba bojati zlobe, bahatosti i gluposti.

Tebi ne manjka nijednog.

A Bosna kakva je da je takva je, jednim dijelom, i zbog zvanicne Hrvatske. I to ti govori hrvatski drzavljanin.
..slažem se i ne mislim da mi pripadaju ti epiteti..je za stanje u bosni je kriv i ferdinand.. :pusi

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by Socrates » 09 Sep 2016, 00:19

dr laganini wrote:
Socrates wrote:Ne bojim se ja nicega. Ali, Hrvatska se treba bojati zlobe, bahatosti i gluposti.

Tebi ne manjka nijednog.

A Bosna kakva je da je takva je, jednim dijelom, i zbog zvanicne Hrvatske. I to ti govori hrvatski drzavljanin.
..slažem se i ne mislim da mi pripadaju ti epiteti..je za stanje u bosni je kriv i ferdinand.. :pusi
Procitaj temu od pocetka pa vidi da li ti pripadaju ti epiteti. :lup

Ti ces od zlobe sam sebe izjesti. :sjedi
. . . . . . . . .

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by dr laganini » 09 Sep 2016, 00:20

..nemam problema s tim..i vrlo sam širokogrudan..osim što nekog smeta moja doza realnosti..lakše se svidit svakom i bacat floskule.. :zubi

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by Venera » 09 Sep 2016, 00:21

BiH sa dva entieta jeste propao projekat :kafa Sto ce drzavi BiH entieti :kafa Interesantno,niko ih nije ni pokusao ukinuti :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by dr laganini » 09 Sep 2016, 00:24

..il ukinut il imat tri sve drugo je uzalud vam trud svirači...

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by Venera » 09 Sep 2016, 00:27

Najpametnije je ukinuti entiete :hop
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by dr laganini » 09 Sep 2016, 00:29

statebriga wrote:Najpametnije je ukinuti entiete :hop
..slažem se..ovako srbi u prednosti a onda bošnjaci tlače hrvate :tuga

Ivan Dmitrič Gromov
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 134
Joined: 15 Aug 2016, 11:13
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by Ivan Dmitrič Gromov » 09 Sep 2016, 08:38

Veco, nije me niko otjerao, tu sam. Nemoj čitati samo zadnju rečenicu :D

Strendžeru, dobro je, nek samo nema rata, ma koliko se mi neprihvatali, raspravljali kako smo vam oteli RS i kako ste nam oteli FBiH... samo nek se ne puca, pa ćemo se nekako i dogovoriti, valjda.

Mileram, tri entiteta sa širokom autonomijom bez prava secesije, i državni nivo koji je jednostavan i efikasan. Znam, zvuči ko floskula, samo nemam sad vremena da to detaljnije razrađujem. Neki naredni put ću razmaštavati detaljnije. Belgija je dobra osnova, samo to još malo prilagoditi nama.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by Pasaga » 09 Sep 2016, 09:14

Ivan Dmitrič Gromov wrote:Veco, nije me niko otjerao, tu sam. Nemoj čitati samo zadnju rečenicu :D

Strendžeru, dobro je, nek samo nema rata, ma koliko se mi neprihvatali, raspravljali kako smo vam oteli RS i kako ste nam oteli FBiH... samo nek se ne puca, pa ćemo se nekako i dogovoriti, valjda.

Mileram, tri entiteta sa širokom autonomijom bez prava secesije, i državni nivo koji je jednostavan i efikasan. Znam, zvuči ko floskula, samo nemam sad vremena da to detaljnije razrađujem. Neki naredni put ću razmaštavati detaljnije. Belgija je dobra osnova, samo to još malo prilagoditi nama.
Drug,gospon... :)
Ovo je ...forum...
Postovi,najvise i najduze ...nekoliko prosto-prosirenih recenica...
...obavezno koristit interpukciju..
...sa pasusima...naravno....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by dr laganini » 09 Sep 2016, 11:21

Ivan Dmitrič Gromov wrote:Veco, nije me niko otjerao, tu sam. Nemoj čitati samo zadnju rečenicu :D

Strendžeru, dobro je, nek samo nema rata, ma koliko se mi neprihvatali, raspravljali kako smo vam oteli RS i kako ste nam oteli FBiH... samo nek se ne puca, pa ćemo se nekako i dogovoriti, valjda.

Mileram, tri entiteta sa širokom autonomijom bez prava secesije, i državni nivo koji je jednostavan i efikasan. Znam, zvuči ko floskula, samo nemam sad vremena da to detaljnije razrađujem. Neki naredni put ću razmaštavati detaljnije. Belgija je dobra osnova, samo to još malo prilagoditi nama.
..to je ono sto hrvati bih traze godinama ...

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by dr laganini » 09 Sep 2016, 12:34

BiH domovina i hrvatskog naroda koji u njoj žive te kako se oni nje ne odriču no ne mogu prihvatiti njen nepravedni ustroj i inzistiraju na promjenama koje će im zajamčiti punu pravnopravnost.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by dr laganini » 09 Sep 2016, 12:51

Brojke o nacionalnim manjinama razotkrile su i kako je propao projekt uvođenja četvrte nacije. Naime, uz tri suverena naroda Hrvate, Srbe i Bošnjake htjela se uvesti i nacija Bosanac. Time se željela dodatno devalvirati suverenost, prije svega najmalobrojnijeg naroda Hrvata.

Međutim, kada se uoči izbora vidjelo da je projekt na klimavim nogama, od njega se odustalo. Islamska zajednica dala je jasan naputak da se svi trebaju izjasniti kao Bošnjaci kako Bosancima ne bi ugrozili Bošnjake.

Rezultatima popisa stanovništva svi su nezadovoljni. Svaki od naroda je stradao. Nacionalne manjine su prepolovljene. Osobito Jugoslaveni i Bosanci koji su se samouništili svrstavajući se među “svoje”. I ukupan broj građana u BiH je 13 posto manji. Stoga svi trebaju izvući pouku. Rat i poslijeratne političke igre su ih raselile. Kako sljedeći popis ne bi bio još pogubniji, treba hitno usuglasiti ustavne promjene po kojima će svi narodi i građani istinski biti ravnopravni. I bh. susjedima bi to moralo biti važno. Jer, jedino “mirna Bosna” jamči mirnu regiju.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by STrendzer » 09 Sep 2016, 14:55

statebriga wrote:Najpametnije je ukinuti entiete :hop
tacno tako,ukinut govna koja nikad nisu postojala i trazit novi zajednicki put sa ljudima koji i pripadaju toj zemlji i koji ce se poistovjecivat sa Tom zemljom...sve ostalo razguli ako ti se Bosna ne dopada..

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by STrendzer » 09 Sep 2016, 14:58

dr laganini wrote:BiH domovina i hrvatskog naroda koji u njoj žive te kako se oni nje ne odriču no ne mogu prihvatiti njen nepravedni ustroj i inzistiraju na promjenama koje će im zajamčiti punu pravnopravnost.
Bosna i Hercegovina je Domovina samo Bosanskohercegovcima,ostali imaju svoju Domovinu...

kako imas karaktera uopce da s ejavis ?...srbe ste istjerali-silom,a trazis u tudjoj drzavi svoja neka prava... :rol

:pusi

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by Vladimir RUS » 09 Sep 2016, 15:44

STrendzer wrote:Ivane,Vladimire...Naorali ste! ...,ne za sledecih 5 Vjekova nego za sledecih 5 Milenijuma...

o'tom-po'tom !!
Ne koliko i vi.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by Vladimir RUS » 09 Sep 2016, 16:07

Bosna i Hercegovina će se morati reorganizovati ukoliko želi opstati. Jedan od najboljih modela za reorganizaciju jeste Federalizacija BiH i kreiranje još jednog entiteta na temeljima FBiH. To u kombinaciji sa odlaskom legalnih okupatora iz ove zemlje moglo bi ubrzati reformski put BiH. Ovako, u situaciji kada Bošnjaci pokušavaju da pored Hrvata izdominiraju i Srbe, uz prisustvo okupatora koji su na strani Bošnjaka i uvijek protiv Srba, u ovoj zemlji nažalost i dalje će stanje biti kao ono prije 100 godina kada smo bili pod austrougarskom okupacijom. Sve dok BiH nije slobodna zemlja slobodnih ljudi, napretka biti neće, čak naprotiv, sa ovakvim stanjem, BiH klizi ka što većem beznađu iz kojeg sigurno ništa dobro ne može da proistekne.

Treba li spomenuti da je BiH u evropskim integracijama već neki 12-13 godina i da je realan osjećaj da smo zapeli tamo gdje smo počeli dok su svi drugi oko nas već uveliko u EU ili pred vratima iste samo mi po standardu ličimo na narko Albaniju i problematičnu "državu" Kosovo. To je naša grupa. Da nam zapadni moćnici barem daju da gradimo privredu po uzoru na Bjelorusiju kad nam već nedaju da budemo kao oni. Ovako niti istok, niti zapad. Niti tamo niti ovamo. Nema stranih investitora, a nema ni jake vlastite privrede. Samo propast zvana propala bivša BiH koju Bakir Izetbegović svojim postupcima svakim danom dodatno uništava i gura ka propasti.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by Venera » 09 Sep 2016, 16:17

Vladimir RUS wrote:Bosna i Hercegovina će se morati reorganizovati ukoliko želi opstati. Jedan od najboljih modela za reorganizaciju jeste Federalizacija BiH i kreiranje još jednog entiteta na temeljima FBiH. To u kombinaciji sa odlaskom legalnih okupatora iz ove zemlje moglo bi ubrzati reformski put BiH. Ovako, u situaciji kada Bošnjaci pokušavaju da pored Hrvata izdominiraju i Srbe, uz prisustvo okupatora koji su na strani Bošnjaka i uvijek protiv Srba, u ovoj zemlji nažalost i dalje će stanje biti kao ono prije 100 godina kada smo bili pod austrougarskom okupacijom. Sve dok BiH nije slobodna zemlja slobodnih ljudi, napretka biti neće, čak naprotiv, sa ovakvim stanjem, BiH klizi ka što većem beznađu iz kojeg sigurno ništa dobro ne može da proistekne.

Treba li spomenuti da je BiH u evropskim integracijama već neki 12-13 godina i da je realan osjećaj da smo zapeli tamo gdje smo počeli dok su svi drugi oko nas već uveliko u EU ili pred vratima iste samo mi po standardu ličimo na narko Albaniju i problematičnu "državu" Kosovo. To je naša grupa. Da nam zapadni moćnici barem daju da gradimo privredu po uzoru na Bjelorusiju kad nam već nedaju da budemo kao oni. Ovako niti istok, niti zapad. Niti tamo niti ovamo. Nema stranih investitora, a nema ni jake vlastite privrede. Samo propast zvana propala bivša BiH koju Bakir Izetbegović svojim postupcima svakim danom dodatno uništava i gura ka propasti.
eniteti su zlo u BiH,a ti upravo podrzavas etnonacionalizam i raspad drzave ,jer ,vi kao stanovnici drzave ste naucili mrziti i nedijeliti istu drzavu jednako,vec zelite sve tri teritorije etnicki ciste,pa vi svi,niste normlani,samo podrzavate fasizam,mrznju ,pa to je postala broj jedan bolest u BiH ,etnicka mrznja vam je na prvmo mejstu :kafa
Albanija i Kosovo nisu tvoj problem,nisi njihov drzavljanin ,nema potrebe da brines za njih ,jer ako te oni brinu,idi kod psihijatra :kafa

STrendzer wrote:
statebriga wrote:Najpametnije je ukinuti entiete :hop
tacno tako,ukinut govna koja nikad nisu postojala i trazit novi zajednicki put sa ljudima koji i pripadaju toj zemlji i koji ce se poistovjecivat sa Tom zemljom...sve ostalo razguli ako ti se Bosna ne dopada..


tako je :ok

dr laganini wrote:BiH domovina i hrvatskog naroda koji u njoj žive te kako se oni nje ne odriču no ne mogu prihvatiti njen nepravedni ustroj i inzistiraju na promjenama koje će im zajamčiti punu pravnopravnost.


naravno da je BiH domovina BiH hrvata,ali oni ne trebaju traziti treci entiet,vec trebaju teziti ka raspadu oba postojeca entieta :kafa

trenutno,tri narod zele svoje entiete,i zato je drzava BiH propao projekat
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by Vladimir RUS » 09 Sep 2016, 16:38

statebriga wrote:eniteti su zlo u BiH,a ti upravo podrzavas etnonacionalizam i raspad drzave ,jer ,vi kao stanovnici drzave ste naucili mrziti i nedijeliti istu drzavu jednako,vec zelite sve tri teritorije etnicki ciste,pa vi svi,niste normlani,samo podrzavate fasizam,mrznju ,pa to je postala broj jedan bolest u BiH ,etnicka mrznja vam je na prvmo mejstu :kafa
Albanija i Kosovo nisu tvoj problem,nisi njihov drzavljanin ,nema potrebe da brines za njih ,jer ako te oni brinu,idi kod psihijatra :kafa
BiH kao država je komplikovana i besmislena nakon raspada SFRJ, a unitarizam kao koncept je najgora moguća opcija u zemlji u kojoj jedan narod na sve moguće načine pokušava da gurne ka strani druga dva naroda. Iza podrške unitarističkim idejama krije se upravo ta politika koja sam spomenuo, politika dominacije jednog naroda. To je politika koja je umrla zajedno sa bivšom Jugoslavijom i kao takvu je treba posmatrati (kao dio prošlosti), baš kao i bivšu BiH.

Narodi bivše BiH treba da nastave život samostalno, svako na svoju stranu, osim toga, srešćemo se ponovo jednoga dana u jednoj mnogo većoj državi. :kafa

Najbolja politika za BiH je politika slobode od dominacije i okupacije. Te politike su zrele za penziju pošto uveliko podsjećaju na 20 vijek i to mračne periode dvadesetog vijeka.

Albanija nam je komšija na koga nažalost sve više ličimo (po ekonomiji, a i kulturološki) pošto u Sarajevu imamo političare koji znaju samo za opstrukciju i ultimatume, a pravosuđa se sjete samo kada isti presuđuju u njihovu korist dok kada pravosuđe je "protiv" istih i to u mnogim slučajevima onda pravimo se gluvi.

Što se tiče Kosova, pitanje BiH i Kosova je usko povezano za one koji nam svima nama kroje kapu, a i po međunarodnom pravu Kosovo je još uvijek dio Srbije, a Srbija je naša prva komšijska zemlja tako da sudbine su nam povezane jer smo slični i upućeni jedni na druge.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: BiH - propali projekt?!

Post by carobnjak N » 09 Sep 2016, 16:48

Vladimir RUS wrote:Bosna i Hercegovina će se morati reorganizovati ukoliko želi opstati. Jedan od najboljih modela za reorganizaciju jeste Federalizacija BiH i kreiranje još jednog entiteta na temeljima FBiH. To u kombinaciji sa odlaskom legalnih okupatora iz ove zemlje moglo bi ubrzati reformski put BiH. Ovako, u situaciji kada Bošnjaci pokušavaju da pored Hrvata izdominiraju i Srbe, uz prisustvo okupatora koji su na strani Bošnjaka i uvijek protiv Srba, u ovoj zemlji nažalost i dalje će stanje biti kao ono prije 100 godina kada smo bili pod austrougarskom okupacijom. Sve dok BiH nije slobodna zemlja slobodnih ljudi, napretka biti neće, čak naprotiv, sa ovakvim stanjem, BiH klizi ka što većem beznađu iz kojeg sigurno ništa dobro ne može da proistekne.

Treba li spomenuti da je BiH u evropskim integracijama već neki 12-13 godina i da je realan osjećaj da smo zapeli tamo gdje smo počeli dok su svi drugi oko nas već uveliko u EU ili pred vratima iste samo mi po standardu ličimo na narko Albaniju i problematičnu "državu" Kosovo. To je naša grupa. Da nam zapadni moćnici barem daju da gradimo privredu po uzoru na Bjelorusiju kad nam već nedaju da budemo kao oni. Ovako niti istok, niti zapad. Niti tamo niti ovamo. Nema stranih investitora, a nema ni jake vlastite privrede. Samo propast zvana propala bivša BiH koju Bakir Izetbegović svojim postupcima svakim danom dodatno uništava i gura ka propasti.
Hoćemo li u toj reorganizaciji , reorganizirati i rs?
Zašto se nebi podjelili na nekoliko ekonomskih regija koje su prirodna cjelina ?
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: bosnjakinja and 77 guests