Ratko Mladić

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by insomnia » 24 Jul 2020, 21:40

Nedaju muslemani
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Mutevelija » 24 Jul 2020, 21:51

Lavlje_srce wrote: 24 Jul 2020, 21:38
Chloe wrote: 24 Jul 2020, 14:41Komšije i susjede stavi pod navodne znake jer čine dio ove države ... :D
Ti si ih spomenula (bez navoda) i rekla da drzava ne napreduje jer komsije i susjedi podmecu noge. Moze tebi podmetati noge ko i koliko hoce, ako si ti vrijedna, sposobna i cestita, od njihovog podmetanja nece biti nista. Istina uvijek na kraju pobijedi, a laz smrdi i u oblaku Chanela.
Kad ti blokira Srbin budzet dzaba ti to sto si cestita vrijedna :oo
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Chloe » 25 Jul 2020, 14:11

Lavlje_srce wrote: 24 Jul 2020, 21:38
Chloe wrote: 24 Jul 2020, 14:41Komšije i susjede stavi pod navodne znake jer čine dio ove države ... :D
Ti si ih spomenula (bez navoda) i rekla da drzava ne napreduje jer komsije i susjedi podmecu noge. Moze tebi podmetati noge ko i koliko hoce, ako si ti vrijedna, sposobna i cestita, od njihovog podmetanja nece biti nista. Istina uvijek na kraju pobijedi, a laz smrdi i u oblaku Chanela.
Od onih sam koji smatraju da je država onakva kakav je narod. Moje mišljenje je bazirano na radu i razno raznim aktivnostima na lokalnom ali i kantonalnom nivou.
Ne branim političare, uvijek sam za izbor sposobnog i poštenog, al' definitivno moramo krenuti promjenama od sebe.
Svaki covjek u svakom kutku Planete zeli isto - da zivi u sigurnom, civiliziranom drustvu i pristojno od vlastitog rada. Mislis da to Bosanci i Hercegovci to ne zasluzuju, pa imaju ove sto ih 30 godina zastrasuju i cine malo do nista drugo? Koji su tvoji rezultati od 'razno-raznih aktivnosti' na lokalnom i kantonalnom nivou (posto si mi indirektno rekla da radis u drzavnoj administraciji)? Nisi mi odgovorila zbog cega nisu sagradjeni autoputevi, zbog cega se nije razvila mala privreda, a unistena obnovila i sta je bilo sa 100 000 radnih mjesta obecanih u predizbornoj kampanji?
Nisam ih ja prva spomenula nego ti, protumačila sam ih kao pod navodnim znacima. :D

Moje aktivnosti su volonterske u raznim životnim segmentima a svaki je rad sa narodom i doticaj sa politikom... razultat je zaključak - "kakav narod, takva država" :o

Inače, moj prijedlog je da svi vi koji sve dobro znate dodajete u BiH i pokažete kako se to radi... :ok
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Lavlje_srce » 25 Jul 2020, 15:38

Chloe wrote: 25 Jul 2020, 14:11Nisam ih ja prva spomenula nego ti, protumačila sam ih kao pod navodnim znacima. :D

Moje aktivnosti su volonterske u raznim životnim segmentima a svaki je rad sa narodom i doticaj sa politikom... razultat je zaključak - "kakav narod, takva država" :o

Inače, moj prijedlog je da svi vi koji sve dobro znate dodajete u BiH i pokažete kako se to radi... :ok
Pomenule smo ih obje. Nije moja duznost da mijenjam drzavu, oni koji su placeni da to rade imaju obavezu, duznost i odgovornost da drustvo ucine boljim za obicnog covjeka. U politiku ne bih nikad jer su mi odredjene osobine prejako izrazene. To je za malo drugacije osobe od mene, a vec vidim da ce mi biti vrlo tesko kad se vratim, jer prezirem licemjerni, poltronski, kameleonski mentalitet. Forum mi dodje kao odlicno sredstvo za lijecenje nostalgije. :ok

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Pet stvari koje trebate znati o žalbama na presudu ratnom zločincu Ratku Mladiću

Post by Maja » 25 Aug 2020, 11:55

Image

Osam godina od početka suđenja, iznošenje žalbi na prvostepenu presudu Haškog tribunala, kojom je bivši komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske (VRS) Ratko Mladić osuđen na doživotni zatvor zbog genocida i drugih zločina počinjenih u BiH, konačno je planirano za danas i sutra, 25. i 26. augusta.

Iznošenje žalbi na presudu je do sada dva puta odgađano – u martu i junu. Međunarodni mehanizam za krivične sudove (MMKS) prvu žalbenu sjednicu odgodio je zbog Mladićeve operacije a drugu zbog koronavirusa jer je bio otežan dolazak nekih sudija u Haag, kako je obrazloženo, kao i zbog činjenice da Mladić zbog svog zdravstvenog stanja i životne dobe spada u “rizičnu grupu”.

Evo kojih pet stvari trebate znati prije početka iznošenja žalbi nakon kojih će nasljednik Haškog tribunala, Međunarodni mehanizam za krivične sudove (MMKS), donijeti presudu u posljednjem haškom predmetu za zločine u BiH, piše BIRN.

Mladić je optužen i osuđen za najteže zločine

Mladića je u julu 1995. Međunarodni krivični sud za bivšu Jugoslaviju (MKSJ) optužio za genocid, zločine protiv čovječnosti i brojne ratne zločine, dok je u novembru iste godine optužnica proširena i uključivala je optužbe za genocid, zločine protiv čovječnosti i ratne zločine koji se odnose na napad na Srebrenicu iz jula 1995., kao i uzimanje članova UN-ovih mirovnih snaga za taoce.

Od 1995. optužnica protiv Mladića je mijenjana četiri puta, a zadnji put je to Haško tužilaštvo uradilo u decembru 2011. kojom mu je na teret stavljeno 11 tačaka, odnosno genocid počinjen u Srebrenici, te u opštinama Prijedor, Ključ, Sanski Most, Foča, Vlasenica i Kotor-Varoš, progona širom BiH, terorisanja građana Sarajeva i uzimanje pripadnika UNPROFOR-a za taoce.

Prvostepeno vijeće Tribunala u Haagu je 22. novembra 2017. Mladića osudilo na kaznu doživotnog zatvora nakon što je zaključeno da je kriv za deset od 11 tačaka optužnice za genocid u Srebrenici 1995., zločine protiv čovječnosti u 15 bh. opština, progon, istrebljivanje, ubistvo, deportaciju, nehumana djela (prisilno premještanje), terorisanje, protivpravne napade na civile i uzimanje talaca.

“Radnje optuženog u toj mjeri su doprinijele zločinima da oni bez njih ne bi bili počinjeni na taj način”, rekao je predsjedavajući Sudskog vijeća Alphons Orie.

Sud je utvrdio da je on učestvovao u četiri udružena zločinačka poduhvata (UZP), a cilj prvog je bio da se Muslimani i Hrvati trajno uklone s područja u BiH na koja su Srbi polagali pravo, potom UZP-u koji je imao za cilj širenje terora među civilnim stanovništvom Sarajeva putem kampanje snajperskog djelovanja i granatiranja.

Cilj trećeg UZP-a, kako je navedeno u presudi, bilo je eliminisanje Muslimana iz Srebrenice, dok je četvrti UZP imao za cilj da se pripadnici UN-a uzmu za taoce kako bi se spriječilo da NATO izvede vazdušne napade na vojne ciljeve Srba.

Prema prvostepenoj presudi, Mladić je, napadom na Srebrenicu u julu 1995. rukovodio na terenu, lažno obećavajući zarobljenim Bošnjacima da će ići u razmjenu, neposredno prije nego što su bili upućeni na stratišta. Prema presudi, srpske snage su od 12. do 17. jula 1995. “sistematski pobile nekoliko hiljada bošnjačkih muškaraca i dječaka” na “raznim mjestima pogubljenja u opštinama Srebrenica, Zvornik i Bratunac”.

Jedina tačka optužnice za koju Mladić nije proglašen krivim je ona za genocid u šest opština, a prilikom obrazlaganja tog dijela odluke je navedeno da iako je “veliki broj Bošnjaka i Hrvata ubijen ili su im nanijete teške povrede”, Vijeće je, međutim, zaključilo da oni nisu činili “značajan dio” tih etničkih grupa u opštinama, te da, stoga, nije ispunjen taj uslov za krivično djelo genocida.

Tužilaštvo je dokazivalo genocidnu namjeru, a Odbrana da Mladić nije naredio zločine

Tokom suđenja Mladiću, koje je počelo u maju 2012. godine kada je Tužilaštvo dalo uvodne riječi, saslušano je 169 svjedoka Optužbe i 208 svjedoka Odbrane, u spis su uvedene i pisane izjave više od 200 svjedoka, a prihvaćeno je skoro 10.000 dokaznih predmeta.

Tužilaštvo je u završnoj riječi na suđenju Mladiću navelo da je u svim zločinima presudna bila “njegova ruka”, odnosno “zločinačka namjera da se Bošnjaci i Hrvati uklone sa teritorije na koju su Srbi polagali pravo”, a tužioci su ga opisali kao “gospodara života i smrti”.

Richard Butler, vojni vještak, tokom suđenja ocijenio je da Vujadin Popović, Ljubiša Beara i Zdravko Tolimir, koji su osuđeni na doživotne robije za genocid u Srebrenici, nisu mogli organizovati strijeljanje zarobljenika bez Mladićevog odobrenja.

Odbrana je negirala zločinačko udruženje tvrdeći da je rat izazvala težnja Stranke demokratske akcije (SDA) ka “unitarnoj islamskoj BiH sa muslimanskom dominacijom” od koje su se Srbi branili, te je ustvrdila da su Sarajevo, Srebrenica i druga mjesta, kao “branjeni gradovi”, bili legitimna vojna meta, kao i da Mladić “nikada nije naredio nijedan zločin” i da nije imao “genocidnu namjeru”, jer ne postoji njegovo pisano naređenje da se pobiju Bošnjaci.

Među Mladićevim svjedocima koji su tvrdili da su Bošnjaci i Hrvati dobrovoljno napuštali ratne zone bio je i sadašnji član Predsjedništva BiH Milorad Dodik, a neki od svjedoka Odbrane su tvrdili da su Bošnjaci “dobrovoljno” odlazili u “sabirne centre” radi “zaštite”.

Tužioci i branioci su se složili da su Mladićeve snage u ljeto 1995. godine zarobile više od 200 pripadnika UNPROFOR-a, ali je Optužba dokazivala da su oni bili taoci, a Odbrana da su bili ratni zarobljenici.

Tužilaštvo u žalbama traži kazne za genocid u drugim opštinama

Tužilaštvo je u najavi žalbe na presudu predložilo da Apelaciono vijeće proglasi Mladića krivim za genocid nad Muslimanima i Hrvatima u opštinama Foča, Kotor-Varoš, Prijedor, Sanski Most i Vlasenica, odnosno za tačku optužnice po kojoj je oslobođen.

U žalbi Tužilaštvo navodi kako je pogrešan nalaz iz presude da “Mladić i drugi učesnici u UZP-u nisu dijelili genocidnu namjeru da unište Muslimane i Hrvate u tim opštinama”, te traže da Apelaciono vijeće utvrdi da je na meti Mladićevih snaga bio “značajan dio” muslimanskog i hrvatskog stanovništva.

Također, tužioci žalbom traže da bude ispravljen zaključak iz prvostepene presude, za koji tvrde da je pogrešan, da Mladić nije imao genocidnu namjeru u tim opštinama.

Mladićeva Odbrana je u najavi žalbe zatražila da, zbog niza pravnih i činjeničnih grešaka sudija, presuda kojom je osuđen na doživotni zatvor bude poništena, a on oslobođen, dok je alternativni prijedlog da mu bude ponovno suđeno.

Prema mišljenju Odbrane, Haški tribunal je pogriješio kada je u presudi Mladiću utvrdio da je postojao UZP čiji je on bio pripadnik, a branioci pobijaju i nalaz iz presude da su postojala zločinačka udruženja u Sarajevu i Srebrenici.

Branioci navode i da Mladić nije imao pravično suđenje zato što su njegova prava “grubo prekršena”, a žalba je izjavljena i na kaznu uz tvrdnju da sudije nisu u obzir uzele olakšavajuće okolnosti, dok se dio žalbe odnosi i na uzimanja za taoce pripadnika UNPROFOR-a u proljeće 1995. godine.

Izmjene Sudskog vijeća usporile završetak procesa

Mehanizam za međunarodne krivične sudove je u septembru 2018. prihvatio zahtjev Mladićeve Odbrane za izuzeće troje sudija iz žalbenog postupka zbog navodne pristrasnosti, odnosno sudije Theodora Merona te Carmela Agiusa i Daquna Liua.

Ovaj zahtjev Odbrane je prihvatio sudija Jean-Claude Antonetti, koji je u odluci naveo da troje sudija “djeluju pristrasno” s obzirom da su u ranijim predmetima u Haagu donosili određene zaključke koji se tiču Ratka Mladića. Antonetti je o ovom zahtjevu odlučivao nakon što se predsjednik MMKS-a Meron izuzeo iz odluke zbog toga što se podnesak odnosi i na njega.

Branioci su u podnescima citirali dijelove presuda koje su sudije Meron, Agius i Liu pisali, a u kojima su, prema mišljenju Odbrane, doneseni “neprihvatljivi zaključci koji se odnose na Mladića”.

Za Agiusa i Liua su u podnescima naveli da su bili članovi Vijeća i učestvovali u odlukama u nekim od predmeta za Srebrenicu za koje se sudilo u Haškom tribunalu, dok je za Merona napomenuto da je ovaj predsjedavao vijećima koja su Radislava Krstića i Zdravka Tolimira osudila za genocid u Srebrenici, te da je u ovim odlukama navedeno da je Mladić “namjeravao da ubije bosanske muslimane”, kao i da je imao znanja o nezakonitim aktivnostima njegovih podređenih.

Haško tužilaštvo je potom zatražilo da se ova odluka preispita, ali je MMKS odbio njihov zahtjev, te je imenovano novo vijeće kojeg čine predsjedavajuća Prisca Matimba Nyambe, te sudije Aminatta Lois Runeni N’gum, Gberdao Gustave Kam, Seymour Panton i Elizabeth Ibanda-Nahamya.

Troje novih sudija koji su imenovani u Žalbeno vijeće u Mladićevom predmetu nisu imali ranije predmete koji se tiču Srebrenice.

Sutkinja Nyambe ranije je u Haagu donosila odluke kojima je osporavala genocid u Srebrenici.

Ona je u predmetu protiv bivšeg visokog oficira Vojske Republike Srpske Zdravka Tolimira imala izdvojeno mišljenje, kojim je dovodila u pitanje zaključke o njegovoj odgovornosti i generalno o karakteru zločina.

Iznošenje žalbi trajat će dva dana i Mladić će imati priliku da se obrati

Prvog dana izlaganja žalbi u utorak, 25. augusta je planirano da počne desetominutnim izlaganjem predsjedavajuće Apelacionog vijeća Prisce Matimba Nyambe. Potom će prema rasporedu, Mladićeva Odbrana imati tri sata da iznese sve svoje žalbene navode izjavljene na prvostepenu presudu. Istog dana će Haško tužilaštvo imati dva sata da odgovori na žalbu Odbrane.

Naredni dan, tačnije 26. augusta, počet će obrazlaganjem žalbe Tužilaštva na presudu Mladiću, nakon čega će Odbrana imati sat i po vremena da iznese svoj odgovor na tu žalbu. Istog dana je predviđeno i Mladićevo obraćanje Apelacionom vijeću i njegovo izlaganje na prvostepenu presudu.

Iz MMKS-a su ranije saopštili da će iznošenje žalbi biti održano bez prisustva novinara i javnosti zbog pandemije COVID-19. Prenos iz sudnice imat će polusatno kašnjenje za javnost.

Klix.ba

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: Pet stvari koje trebate znati o žalbama na presudu ratnom zločincu Ratku Mladiću

Post by Masamune » 25 Aug 2020, 12:04

Žale se stanovnici u Hagu da vlada nestašica pelena.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Pet stvari koje trebate znati o žalbama na presudu ratnom zločincu Ratku Mladiću

Post by Hurija » 25 Aug 2020, 12:31

Treba privesti tu farsu od suđenja kraju ,druga ga strana uzdiže kao Heroja 🌝
Ostalo je cutanje.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15276 times
Status: Offline

Re: Pet stvari koje trebate znati o žalbama na presudu ratnom zločincu Ratku Mladiću

Post by HAVANA » 25 Aug 2020, 12:53

Hoce li skapat vise pasce da ga prekrizimo.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Pet stvari koje trebate znati o žalbama na presudu ratnom zločincu Ratku Mladiću

Post by damir5 » 25 Aug 2020, 12:55

nek saceka pravosnaznu presudu pa nek onda skapa.
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Pet stvari koje trebate znati o žalbama na presudu ratnom zločincu Ratku Mladiću

Post by Čarobni » 25 Aug 2020, 12:58

Oteglo se.

8 godina, još samo da mu nagodbu ponude.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56109
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5814 times
Status: Offline

Re: Pet stvari koje trebate znati o žalbama na presudu ratnom zločincu Ratku Mladiću

Post by Duminjo » 25 Aug 2020, 14:20

Samo da ne rikne

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Pet stvari koje trebate znati o žalbama na presudu ratnom zločincu Ratku Mladiću

Post by Krokodil Behko » 25 Aug 2020, 18:27

Hurija wrote: 25 Aug 2020, 12:31 Treba privesti tu farsu od suđenja kraju ,druga ga strana uzdiže kao Heroja 🌝

Pa uzdizaće ga i da ga sto puta osude.
Već sam sto puta govorio, strategija je bila pogrešna. Trebalo je ciljati kolektiv i reći mu da je moralno odgovoran za sve, jer to je ionako međunarodni standard.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by Krokodil Behko » 01 May 2021, 17:09

Konačna presuda Ratku Mladiću, bivšem komandantu Glavnog štaba Vojske Republike Srpske (VRS), bit će izrečena 8. juna ove godine, saopćeno je iz Međunarodnog mehanizma za krivične sudove (MMKS).

Presudu, koja je zakazana za utorak, 8. juna, u 15 sati, donijet će sudije Prisca Matimba Nyambe, Aminatta Lois Runeni N’gum, Seymour Panton, Elizabeth Ibanda-Nahamya i novoimenovani sudija Mustapha El Baaj.

Mladić je 2017. godine prvostepenom presudom Haškog tribunala osuđen na doživotnu kaznu zatvora za genocid u Srebrenici, progone Bošnjaka i Hrvata, terorisanje građana Sarajeva i uzimanje pripadnika UNPROFOR-a za taoce, piše Politicki.ba.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by Krokodil Behko » 04 Jun 2021, 15:29

Vučič u ekstazi

Govoreći u zgradi Predsjedništva Srbije, on se osvrnuo na događaje zakazane za 8. juni.

On je objasnio da će 8. juna biti i presuda ratnom zločincu Ratku Mladiću i istaknuo "kako je to podešeno", jer će biti saopćena istog dana kada je i sjednica Ujedinjenih nacija.



"U15 sati je izricanje presude Ratku Mladiću, a u 21 sat sednica Saveta bezbednosti UN-a o nepoštovanju Mehanizma u slučaju 'Jojić - Radeta'", kazao je Vučić i istaknuo da Haški tribunal nije dostavljao mogućnost srbijanskim sudovima da istražuju ratne zločine.

"Zamislite kakvo je to poverenje kada ne dozvoljavate srpskim sudovima da odlučuju o takvim predmetima", dodao je on.
online

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56109
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5814 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by Duminjo » 04 Jun 2021, 15:49

"Obećali su mi da će mi dozvoliti da ga vidim… Očekujemo pravednu presudu i da ga puste. Mi ćemo se verovatno videti tamo odmah nakon presude. Ako ga oslobode da odmah ide kući", rekao je generalov sin za Srnu.

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by amidza idriz » 04 Jun 2021, 19:51

Moze kuci al' u sanduku.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by Naseef Mushroom » 04 Jun 2021, 20:50

Koja je ona sudijinca crnkinja koja treba presuditi mladiću? :sok :bua
Pa manje bi onaj Marić iz Ćirilice kao sudija bio pristrasan.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by insomnia » 05 Jun 2021, 01:09

Pa dobro bgt. Ne treba sad ni zapinjati. Bilo, proslo. Ipak valja bosnji tamo na vakcinu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by Krokodil Behko » 05 Jun 2021, 10:22

"Modni brend" prodaje majice s likom zločinca Ratka Mladića


Image

"Lansiranje" proizvoda očito je tempirano uoči izricanja konačne presude Mladiću, a što će biti održano 8. juna 2021. godine pred Međunarodnim mehanizmom za krivične sudove.

Podsjetimo, Ratka Mladića, bivšeg komandanta Vojske RS-a, je Haški tribunal 22. novembra 2017. godine prvostepeno osudio na doživotnu kaznu zatvora zbog genocida, zločina protiv čovječnosti, kršenja zakona ili običaja ratovanja.

Majicu prati i svojevrsni moto:

"Đenerale, bojiš li se koga? Samo Boga i više nikoga".

Oni koji stoje iza prodaje majica po cijeni od 12 eura ili 600 ruskih rubalja, a ne "gadi" im se ni 13.5 američkih dolara, imaju i priču koja prati "brend".

"Majica, duks kao i celokupni lik Ratka Mladića je cenzurisan tj. zabranjen na svim društvenim mrežama na kojim smo dostupni. Iz tog razloga ovaj artikal je dostupan isključivo na sajtu i ovde se može jedino neometano nalaziti. Pored one standardne nametnute strane koja generala predstavlja kao gnusnog zločinca, a srpski narod kao zločinački postoji i ta druga, „zabranjena“ strana koja baš kao takva puna argumenata, logičnosti i istorijskih činjenica „možda“ krije istinu. Na žalost ona se ne sme čuti, jer mnoge ometa u sprovođenju svojih zadataka i vekovnih planova sa srpskim narodom na prostorima stare Srbije i južnog Balkana", navodi se na stranici "Principa".
online

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Ratko Mladić

Post by amidza idriz » 06 Jun 2021, 00:11

insomnia wrote: 05 Jun 2021, 01:09 Pa dobro bgt. Ne treba sad ni zapinjati. Bilo, proslo. Ipak valja bosnji tamo na vakcinu
Samo da ne bude na bulevaru ratka mladica, sve ostalo je ok.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 80 guests