Ratko Mladić

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Lavlje_srce » 20 Jul 2020, 21:35

Duminjo wrote: 20 Jul 2020, 21:32Vec drugi put lažeš da sam ti prijetio samarcinama

Sta je cilj tvoga pisanja tako ti boga? 😂 😂
Tvoj brat mi je prijetio samarcinom. Ovaj koji nastavlja sa cuber bullyingom. Ti bi mi samo 'razvalio usta'. Evo se jos jedan pristavio pa kaze kako je to 'cinjenica'. Samo jako i u coporu i to na zensko. Jaki ste. :ok :ok :ok

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56052
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1965 times
Been thanked: 5798 times
Status: Online

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Duminjo » 20 Jul 2020, 21:37

Lavlje_srce wrote: 20 Jul 2020, 21:35
Duminjo wrote: 20 Jul 2020, 21:32Vec drugi put lažeš da sam ti prijetio samarcinama

Sta je cilj tvoga pisanja tako ti boga? 😂 😂
Tvoj brat mi je prijetio samarcinom. Ovaj koji nastavlja sa cuber bullyingom. Ti bi mi samo 'razvalio usta'. Evo se jos jedan pristavio pa kaze kako je to 'cinjenica'. Samo jako i u coporu i to na zensko. Jaki ste. :ok :ok :ok
Gdje sam napiso da bih ti razvalio usta?

Treci put lažeš BOLAN 😂😂

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by dadojović » 20 Jul 2020, 22:06

Obrisano je nekoliko postova.
To je ujedno i upozorenje pred ban. Završite s svađom i pogotovo s davanjem i postavljanjem dijagnoza.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56052
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1965 times
Been thanked: 5798 times
Status: Online

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Duminjo » 20 Jul 2020, 22:33

Super 👍

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Dorian » 21 Jul 2020, 00:31

MarlboroGold wrote: 20 Jul 2020, 14:43
Dorian wrote: 20 Jul 2020, 14:10 Sve na kraju postane statistika.

Ko danas misli o konkvistadorima kada ode u Peru na planinarenje?
Ne znam da se kod nas pričaju vicevi o konkvistadorima. Ipak je to bitna razlika.
Ne znam da se igdje pričaju vicevi o njima.
Aušvic. Nacisti odvajaju ljude i Mujo ode lijevo. Ispred njega komunista, Rom, Jevrej. Uđe komunista, dim, spale ga. Uđe Rom, spale ga. Uđe jevrej, spale ga. Uđe Mujo, peć završi, otvore se vrata, izlazi Mujo. Svi u čudu, bolan Mujo, kako ti nisi izgorio. Odgovara Mujo: Coppertone, da pocrnite a ne izgorite.

Taj vic se pričao 1980-ih u našoj (bivšoj) državi.

Ko ne zna, Coppertone je krema za sunčanje i zadnja rečenica iz vica je bila reklamni slogan za tu kremu u to vrijeme.

Svakakvi vicevi su se uvijek pričali.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Dorian » 21 Jul 2020, 00:45

ina wrote: 20 Jul 2020, 14:41 Naravno da ljudi idu i edukovani i obrazovani..

Da su zakoni/pravila/norme itd nepotrebni (u bilo čemu) ne bih se složila.
U demokratiji čovjek ima pravo i na veličanje zla. Nema pravo na zlo podsticati, nagovarati i činiti ga.

Svastika je zabranjena u Francuskoj i Njemačkoj, u V. Britaniji nije. Britanci time podržavaju nacizam?

Zabranama iznošenja pogrešnih stavova se ti stavovi neće izbrisati. Ne znaš ko ih ima da bi mogao tu osobu prevaspitavati. Samo se ta osoba povlači u ilegalu. To je guranje smeća pod tepih. Nije usisavanje.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Hannibal » 21 Jul 2020, 01:07

imal iko da nije prijetijo lavljem srcetu
nije joj lako bgm
🐽

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31681
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7223 times
Been thanked: 3930 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Mister No » 21 Jul 2020, 01:14

Hocel Benko ljiljana dobit ili neće?
Da ne citam bezveze sta ste nakucali.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Melek » 21 Jul 2020, 03:51

Nego, prisjetih se nešto sad onog drugog majmuna, Adis Pokvić ili kako već.. Dobi li on štagod prdekane za svoje ekstravagancije ili mu se još sudi, šta bi sa tim, zna li iko?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Odraz » 21 Jul 2020, 04:29

Glup a tesko mu to prihvatiti ... nije nazalost jedini, ima ovakvih bez mozga poprilicno.

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by shark-attack » 21 Jul 2020, 06:41

Dorian wrote: 21 Jul 2020, 00:45
ina wrote: 20 Jul 2020, 14:41 Naravno da ljudi idu i edukovani i obrazovani..

Da su zakoni/pravila/norme itd nepotrebni (u bilo čemu) ne bih se složila.
U demokratiji čovjek ima pravo i na veličanje zla. Nema pravo na zlo podsticati, nagovarati i činiti ga.

Svastika je zabranjena u Francuskoj i Njemačkoj, u V. Britaniji nije. Britanci time podržavaju nacizam?

Zabranama iznošenja pogrešnih stavova se ti stavovi neće izbrisati. Ne znaš ko ih ima da bi mogao tu osobu prevaspitavati. Samo se ta osoba povlači u ilegalu. To je guranje smeća pod tepih. Nije usisavanje.
Da te ne buni
Originalno "swastika' potice iz Indie (Hindu) i ima znacenje mira/prosperiteta, nacisti prisvajaju 1920-tih...
Mislim da i ostale zemlje Komonvelta (Kanada, Austalia..) izbog uticaja Indie (takodjer clanica KOm) ne zabranjuje "swastiku"
Hindu pokushavaju da vrate staro znacenje swastike...


The swastika is a cross with its arms bent at right angles. In geometric terms, it is known as an irregular icosagon or 20-sided polygon.
The word is derived from the Sanskrit "svastika" and means "good to be". In Indo-European culture it was a mark made on people or objects to give them good luck.
It has been around for thousands of years, particularly as a Hindu symbol in the holy texts, to mean luck, Brahma or samsara (rebirth).
It was also a symbol used by the scouts in Britain, although it was taken off Robert Baden-Powell's 1922 Medal of Merit after complaints in the 1930s.
KIAORA

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42916
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14142 times
Been thanked: 12723 times
Status: Online

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Masamune » 21 Jul 2020, 08:36

Kad vec spominjes svastiku bas sam jucer gledao dokumentarac o Hitleru i njegovom inner circle... malo je reci da su ono monstrumi zajedno s njim pogotovo onaj Heidrich koji je bio Himmlerov cojk. I Mladic je postupao na slican nacin.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Krokodil Behko » 21 Jul 2020, 09:45

Dorian wrote: 21 Jul 2020, 00:31
MarlboroGold wrote: 20 Jul 2020, 14:43
Ne znam da se kod nas pričaju vicevi o konkvistadorima. Ipak je to bitna razlika.
Ne znam da se igdje pričaju vicevi o njima.
Aušvic. Nacisti odvajaju ljude i Mujo ode lijevo. Ispred njega komunista, Rom, Jevrej. Uđe komunista, dim, spale ga. Uđe Rom, spale ga. Uđe jevrej, spale ga. Uđe Mujo, peć završi, otvore se vrata, izlazi Mujo. Svi u čudu, bolan Mujo, kako ti nisi izgorio. Odgovara Mujo: Coppertone, da pocrnite a ne izgorite.

Taj vic se pričao 1980-ih u našoj (bivšoj) državi.

Ko ne zna, Coppertone je krema za sunčanje i zadnja rečenica iz vica je bila reklamni slogan za tu kremu u to vrijeme.

Svakakvi vicevi su se uvijek pričali.

I u kojoj bi ovo vezi bilo, s veličanjem bilo kojeg zločinca?
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Chloe » 21 Jul 2020, 10:09

Lavlje_srce wrote: 19 Jul 2020, 19:24
ElTriconi wrote: 19 Jul 2020, 19:15Lahko je bit van torova u njemackoj/svedskoj/americi.
A sta kazes za Francusku i Ameriku koje hajcaju bosnjacki nacionalizam na daljinski upravljac? Ti su posebno simpaticni.

Da je malo vise ovakvih kao ja, a manje ovih kao sto su oni, BiH bi napravila ekonomski, obrazovni, infrastrukturni i obrambeni procvat od kraja '95 do danas, pa ti niko od komsija i susjeda vise ne bi mogao nista. Ali posto sam u ozbiljnoj manjini, mogu se samo moliti za sve nas zajedno i sviju pojedinacno. Od moje nenacionalisticke (a patriotske) glave te nikad glava ne bi zaboljela. :ok
Boldano lajkam, jer jeste ispravan, istog sam stava - bila, lomila kopolja,
zapravo je to bio stav i bošnjačke politike, ali .... ne može tako jer susjedi i komšije podmeću nogu gdje god stignu.
Da smo mi narod koji sam svoju državu gradi, opravdano bi bilo kritikovati nas.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7173
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 374 times
Been thanked: 1019 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by edo_79 » 21 Jul 2020, 10:25

Hannibal wrote: 21 Jul 2020, 01:07 imal iko da nije prijetijo lavljem srcetu
nije joj lako bgm
Bogami neko će joj ''usta razvalit'' :obrve :obrve :plavi :plavi :plavi :plavi
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25692
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3142 times
Been thanked: 4151 times
Contact:
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by ina » 21 Jul 2020, 11:02

Dorian wrote: 21 Jul 2020, 00:45
ina wrote: 20 Jul 2020, 14:41 Naravno da ljudi idu i edukovani i obrazovani..

Da su zakoni/pravila/norme itd nepotrebni (u bilo čemu) ne bih se složila.
U demokratiji čovjek ima pravo i na veličanje zla. Nema pravo na zlo podsticati, nagovarati i činiti ga.

Svastika je zabranjena u Francuskoj i Njemačkoj, u V. Britaniji nije. Britanci time podržavaju nacizam?

Zabranama iznošenja pogrešnih stavova se ti stavovi neće izbrisati. Ne znaš ko ih ima da bi mogao tu osobu prevaspitavati. Samo se ta osoba povlači u ilegalu. To je guranje smeća pod tepih. Nije usisavanje.

Mogućnost veličanja zla može dati lakši pokret podsticanju, nagovaranju i ispoljavanju bilo koje vrste nevaljalosti ili i krimina itd
Zna se gdje se šta (i kome) desilo. Zakoni se i po tome "redaju" u nekim zemljama.



Uvezi svastike vidim uključio se sark. :ok


Zakoni su pomoć.. mogu biti ili postati. A ne i limit.
Pojedinci/grupe ustanju su da promovišu različite/(pa čak i suprotne) vrijednosti, interese.. ali postojanje pravila/zakona/sankcija su važna za život čitave jedne zajednice/zemlje/društva.

Što se tiče stavova.. općenito..
Stavovi se oblikuju/ostaju isti ili mijenjaju i na osnovu (ne)doživljenog. Nekome će nečiji uvijek biti pogrešni (umjesto možda samo različiti) jer prvenstveno gleda ko govori, a ne šta govori ili radi. Neko se uopšte ne mora slagati sa nečijim stavovima.. ali ih može prihvatati bez osude, vrijeđanja, ponižavanja ili nametanja vlastitog.
U svemu je potreban rad. Na sebi najviše i prvenstveno.
Svijest ima sidrište.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25692
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3142 times
Been thanked: 4151 times
Contact:
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by ina » 21 Jul 2020, 12:02

edo_79 wrote: 21 Jul 2020, 10:25
Hannibal wrote: 21 Jul 2020, 01:07 imal iko da nije prijetijo lavljem srcetu
nije joj lako bgm
Bogami neko će joj ''usta razvalit'' :obrve :obrve :plavi :plavi :plavi :plavi
:dole
Je li potrebno ovako nešto a i sličnog.. Sa bilo čije strane?
Svijest ima sidrište.

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7173
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 374 times
Been thanked: 1019 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by edo_79 » 21 Jul 2020, 12:04

ina wrote: 21 Jul 2020, 12:02
edo_79 wrote: 21 Jul 2020, 10:25

Bogami neko će joj ''usta razvalit'' :obrve :obrve :plavi :plavi :plavi :plavi
:dole
Je li potrebno ovako nešto a i sličnog.. Sa bilo čije strane?
Halooo ba .... ''ste vi ikad čuli za sarkazam .... očito da niste .... :lupa :D. :D. :D. :D. :D.
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25692
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3142 times
Been thanked: 4151 times
Contact:
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by ina » 21 Jul 2020, 12:08

Fino je uzeti u opciju i kad, kome i zašto plesti sarkazam.
Ne pravi se blesav.
I da.. nisu svacija usta za svakakvo smijanje.
Svijest ima sidrište.

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7173
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 374 times
Been thanked: 1019 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by edo_79 » 21 Jul 2020, 12:23

Jah ....
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests