Ratko Mladić

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Mala_Mu » 21 Jul 2020, 12:28

Sta ga briga (osvrcuci se na naslov)
Vec dvije ponude. Jedna od njih i za klub iz Premijer lige. S magarca na konja u ovom slucaju..

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by greeneyes » 21 Jul 2020, 12:31

Imam osjecaj da ce syebati koljeno vec u prvom nastupu :ćitire
Samo sabura

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by ina » 21 Jul 2020, 12:39

Edo jah kaj koliko hoćeš.. komentar, sarkazam ili kako god to ko može nazvati.. ti nije ok..



Mala_Mu wrote: 21 Jul 2020, 12:28 Sta ga briga (osvrcuci se na naslov)
Vec dvije ponude. Jedna od njih i za klub iz Premijer lige. S magarca na konja u ovom slucaju..


Zabiljezit' će njemu ovo pute.. Šta god da
zajaše.. Ne može se nikakav "samar" tek tako lahko odstraniti sa grbače.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Mutevelija » 21 Jul 2020, 12:57

greeneyes wrote: 21 Jul 2020, 12:31 Imam osjecaj da ce syebati koljeno vec u prvom nastupu :ćitire
Bio bi red da neki igrač uleti slučajno klizeći.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Dorian » 21 Jul 2020, 13:37

shark-attack wrote: 21 Jul 2020, 06:41
Dorian wrote: 21 Jul 2020, 00:45

U demokratiji čovjek ima pravo i na veličanje zla. Nema pravo na zlo podsticati, nagovarati i činiti ga.

Svastika je zabranjena u Francuskoj i Njemačkoj, u V. Britaniji nije. Britanci time podržavaju nacizam?

Zabranama iznošenja pogrešnih stavova se ti stavovi neće izbrisati. Ne znaš ko ih ima da bi mogao tu osobu prevaspitavati. Samo se ta osoba povlači u ilegalu. To je guranje smeća pod tepih. Nije usisavanje.
Da te ne buni
Originalno "swastika' potice iz Indie (Hindu) i ima znacenje mira/prosperiteta, nacisti prisvajaju 1920-tih...
Mislim da i ostale zemlje Komonvelta (Kanada, Austalia..) izbog uticaja Indie (takodjer clanica KOm) ne zabranjuje "swastiku"
Hindu pokushavaju da vrate staro znacenje swastike...


The swastika is a cross with its arms bent at right angles. In geometric terms, it is known as an irregular icosagon or 20-sided polygon.
The word is derived from the Sanskrit "svastika" and means "good to be". In Indo-European culture it was a mark made on people or objects to give them good luck.
It has been around for thousands of years, particularly as a Hindu symbol in the holy texts, to mean luck, Brahma or samsara (rebirth).
It was also a symbol used by the scouts in Britain, although it was taken off Robert Baden-Powell's 1922 Medal of Merit after complaints in the 1930s.
Znam. Ja kontam kako bi bilo obući majicu sa oroginalnom svastikom i vidjeti šta bi se desilo.

Svi mi kažu da bi bilo problema jer lakše je zabraniti svaku nego narod, policiju, pravni sistem obrazovati da nauče razliku između originalne i nacističke...

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Dorian » 21 Jul 2020, 13:38

Krokodil Behko wrote: 21 Jul 2020, 09:45
Dorian wrote: 21 Jul 2020, 00:31

Aušvic. Nacisti odvajaju ljude i Mujo ode lijevo. Ispred njega komunista, Rom, Jevrej. Uđe komunista, dim, spale ga. Uđe Rom, spale ga. Uđe jevrej, spale ga. Uđe Mujo, peć završi, otvore se vrata, izlazi Mujo. Svi u čudu, bolan Mujo, kako ti nisi izgorio. Odgovara Mujo: Coppertone, da pocrnite a ne izgorite.

Taj vic se pričao 1980-ih u našoj (bivšoj) državi.

Ko ne zna, Coppertone je krema za sunčanje i zadnja rečenica iz vica je bila reklamni slogan za tu kremu u to vrijeme.

Svakakvi vicevi su se uvijek pričali.

I u kojoj bi ovo vezi bilo, s veličanjem bilo kojeg zločinca?
Kontekst pričanja viceva, 1980-ih o Aušvicu i Jevrejima, a za 30 godina o Srebrenici i Bošnjacima.

U čemu je razlika između crnca i automobilske gume?

Kada gumu vežeš u lance ne pjeva blues.

Kažem, uvijek su se pričali svakakvi vicevi.
Last edited by Dorian on 21 Jul 2020, 13:43, edited 2 times in total.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Dorian » 21 Jul 2020, 13:40

Mutevelija wrote: 21 Jul 2020, 12:57
greeneyes wrote: 21 Jul 2020, 12:31 Imam osjecaj da ce syebati koljeno vec u prvom nastupu :ćitire
Bio bi red da neki igrač uleti slučajno klizeći.
Hadžialagić više ne igra...

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5770 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Duminjo » 21 Jul 2020, 13:54

Mala_Mu wrote: 21 Jul 2020, 12:28 Sta ga briga (osvrcuci se na naslov)
Vec dvije ponude. Jedna od njih i za klub iz Premijer lige. S magarca na konja u ovom slucaju..

Duminjo wrote: 20 Jul 2020, 11:07 Mogu misliti vijesti za par mjeseci. Belmin u Radniku, Leotaru ili Tuzla sitiju..

:D.

User avatar
grunf
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 599
Joined: 11 Jan 2020, 10:01
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by grunf » 21 Jul 2020, 14:34

Kazu ljudi da u Bosni zivi duh predaka u svakoj kuci. Ako ga ne diras, on ce ostati miran.

Problem je sto ga budale stalno bude.
Glup sam!

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by insomnia » 21 Jul 2020, 14:50

Duminjo wrote: 21 Jul 2020, 13:54
Mala_Mu wrote: 21 Jul 2020, 12:28 Sta ga briga (osvrcuci se na naslov)
Vec dvije ponude. Jedna od njih i za klub iz Premijer lige. S magarca na konja u ovom slucaju..

Duminjo wrote: 20 Jul 2020, 11:07 Mogu misliti vijesti za par mjeseci. Belmin u Radniku, Leotaru ili Tuzla sitiju..

:D.
Prije da ce u Slobodu no kod onog izbjeglice
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5770 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Duminjo » 21 Jul 2020, 14:52

Moze on gdje hoce kad ima odlican smisao za humor. Boli ga kurko..

User avatar
grunf
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 599
Joined: 11 Jan 2020, 10:01
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by grunf » 22 Jul 2020, 10:36

insomnia wrote: 19 Jul 2020, 21:55 Jesmo mi bosnjaci govna
Samosazaljenje je najjadnija emocija, gora od ravnodusnosti, prevelike ljubavi, mrznje.
Glup sam!

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26710
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14766 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Veca » 22 Jul 2020, 11:12

grunf wrote: 21 Jul 2020, 14:34 Kazu ljudi da u Bosni zivi duh predaka u svakoj kuci. Ako ga ne diras, on ce ostati miran.

Problem je sto ga budale stalno bude.

...ovo ti vala u Modrici nije upalilo, yebeni neki duhovi, iz cista mira su nas se oslobodili! ;)
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Lavlje_srce » 23 Jul 2020, 20:34

MarlboroGold wrote: 21 Jul 2020, 08:36 Kad vec spominjes svastiku bas sam jucer gledao dokumentarac o Hitleru i njegovom inner circle... malo je reci da su ono monstrumi zajedno s njim pogotovo onaj Heidrich koji je bio Himmlerov cojk. I Mladic je postupao na slican nacin.
Neki ljudi smatraju da je do posljednjeg rata doslo (izmedju ostalog) i zbog toga sto ekstremisti nisu mogli ispoljavati stavove u komunizmu. Oni su bili najlaksi za potpaliti na agresiju bolje receno. Zar nije bolje znati sta ti neko misli? Treba ih sve pustiti da kazu sta misle i drzati ih na oku. Problem je kad ne znas koliko i kakvih sve stavova ima u nekom drustvu zbog medijske i/ili drustvene cenzure.
Chloe wrote: 21 Jul 2020, 10:09Boldano lajkam, jer jeste ispravan, istog sam stava - bila, lomila koplja,
zapravo je to bio stav i bošnjačke politike, ali .... ne može tako jer susjedi i komšije podmeću nogu gdje god stignu.
Da smo mi narod koji sam svoju državu gradi, opravdano bi bilo kritikovati nas.
Nisam znala da komsije i susjedi mogu sprijeciti gradnju autoputeva, podsticanje male privrede i onih 100 000 obecanih radnih mjesta. Ako politicari (koji trebaju sluziti narodu a ne obratno) nisu sposobni obavljati svoj posao, zamijene se drugima, sposobnijim. Ako ni ti nisu sposobni, treba i njih mijenjati dok se ne nadju sposobni. Snaga frustracija i agresivnosti ispoljenih na ovoj temi je i zbog potpunog oglusenja politicara na ono sto narod zulja, ali nije jedini.
Hannibal wrote: 21 Jul 2020, 01:07 imal iko da nije prijetijo lavljem srcetu
nije joj lako bgm
Jok eto vama je lako. :grana
ina wrote: 21 Jul 2020, 12:08 Fino je uzeti u opciju i kad, kome i zašto plesti sarkazam.
Ne pravi se blesav.
I da.. nisu svacija usta za svakakvo smijanje.
Zamisli da pocnemo (hipotetski i sarkasticno naravno) uzvracati istom mjerom, na sta bi to licilo? :grana

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4969
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Remzudin » 23 Jul 2020, 20:39

Cekajte !

Belmin,to je muslimansko ime ? i taj majmun
velicava Mladica !

Steta sto mu Cetnici nisu ubili mater,pa bi danas
nebi jeo govna.

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4969
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Remzudin » 23 Jul 2020, 20:41

Zatvori te tu temu

to govno nije vredno da se diskutira.
Ja cu mu baciti kletvu da se do smrta pokaje.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42809
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12687 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Masamune » 23 Jul 2020, 23:34

Lavlje_srce wrote: 23 Jul 2020, 20:34
MarlboroGold wrote: 21 Jul 2020, 08:36 Kad vec spominjes svastiku bas sam jucer gledao dokumentarac o Hitleru i njegovom inner circle... malo je reci da su ono monstrumi zajedno s njim pogotovo onaj Heidrich koji je bio Himmlerov cojk. I Mladic je postupao na slican nacin.
Neki ljudi smatraju da je do posljednjeg rata doslo (izmedju ostalog) i zbog toga sto ekstremisti nisu mogli ispoljavati stavove u komunizmu. Oni su bili najlaksi za potpaliti na agresiju bolje receno. Zar nije bolje znati sta ti neko misli? Treba ih sve pustiti da kazu sta misle i drzati ih na oku. Problem je kad ne znas koliko i kakvih sve stavova ima u nekom drustvu zbog medijske i/ili drustvene cenzure.
Zato sad imaš obrnutu situaciju. Nema cenzure i kažnjavanja i opet se ništa naročito ne dešava. Tadašnja cenzura nije bila efikasna i to današnje vrijeme pokazuje. Društva generalno ne podnose dobro cenzuru jer tlači i stvara naboj kod potlačenih pogotovo ako traje duži period. I sama današnja Amerika je primjer toga u vidu onih koji agresivno zagovaraju SJW i političku korektnost što prelazi sve više u cenzuru i onih koji to kritikuju jer je sve više u koliziji sa slobodom govora i što smatraju da određene grupacije to zloupotrebljavaju i pokušavaju infiltrirati sve moguće institucije.

Ja kad sam to ovdje rekao za jugu mene su pojedini ismijavali. Niko ne voli cenzuru pogotovo ako je zasnovana na ideologiji koju jedan ili više naroda ne podnose.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Chloe » 24 Jul 2020, 14:41

Lavlje_srce wrote: 23 Jul 2020, 20:34
Chloe wrote: 21 Jul 2020, 10:09Boldano lajkam, jer jeste ispravan, istog sam stava - bila, lomila koplja,
zapravo je to bio stav i bošnjačke politike, ali .... ne može tako jer susjedi i komšije podmeću nogu gdje god stignu.
Da smo mi narod koji sam svoju državu gradi, opravdano bi bilo kritikovati nas.
Nisam znala da komsije i susjedi mogu sprijeciti gradnju autoputeva, podsticanje male privrede i onih 100 000 obecanih radnih mjesta. Ako politicari (koji trebaju sluziti narodu a ne obratno) nisu sposobni obavljati svoj posao, zamijene se drugima, sposobnijim. Ako ni ti nisu sposobni, treba i njih mijenjati dok se ne nadju sposobni. Snaga frustracija i agresivnosti ispoljenih na ovoj temi je i zbog potpunog oglusenja politicara na ono sto narod zulja, ali nije jedini.
Komšije i susjede stavi pod navodne znake jer čine dio ove države ... :D

Od onih sam koji smatraju da je država onakva kakav je narod. Moje mišljenje je bazirano na radu i razno raznim aktivnostima na lokalnom ali i kantonalnom nivou.
Ne branim političare, uvijek sam za izbor sposobnog i poštenog, al' definitivno moramo krenuti promjenama od sebe.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5770 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Duminjo » 24 Jul 2020, 14:52

Kada te veliki stisnu šapom, nemaš se šta pitati.

Ne može tu običan narod ništa

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Belmin Halilović zbog veličanja zločinca Ratka Mladića dobio otkaz u Modriči

Post by Lavlje_srce » 24 Jul 2020, 21:38

MarlboroGold wrote: 23 Jul 2020, 23:34Zato sad imaš obrnutu situaciju. Nema cenzure i kažnjavanja i opet se ništa naročito ne dešava. Tadašnja cenzura nije bila efikasna i to današnje vrijeme pokazuje. Društva generalno ne podnose dobro cenzuru jer tlači i stvara naboj kod potlačenih pogotovo ako traje duži period. I sama današnja Amerika je primjer toga u vidu onih koji agresivno zagovaraju SJW i političku korektnost što prelazi sve više u cenzuru i onih koji to kritikuju jer je sve više u koliziji sa slobodom govora i što smatraju da određene grupacije to zloupotrebljavaju i pokušavaju infiltrirati sve moguće institucije.

Ja kad sam to ovdje rekao za jugu mene su pojedini ismijavali. Niko ne voli cenzuru pogotovo ako je zasnovana na ideologiji koju jedan ili više naroda ne podnose.
Mislim da se nismo razumjeli, protiv sam cenzure, ali i nasilja. Na kraju svih krajeva, svi normalni sjedu za sto, uvaze stavove jedni drugih i dogovore se. Sto se tice ovih sklonih nasilnim metodama, pa zbog njih postoje zakoni.
Chloe wrote: 24 Jul 2020, 14:41Komšije i susjede stavi pod navodne znake jer čine dio ove države ... :D
Ti si ih spomenula (bez navoda) i rekla da drzava ne napreduje jer komsije i susjedi podmecu noge. Moze tebi podmetati noge ko i koliko hoce, ako si ti vrijedna, sposobna i cestita, od njihovog podmetanja nece biti nista. Istina uvijek na kraju pobijedi, a laz smrdi i u oblaku Chanela.
Od onih sam koji smatraju da je država onakva kakav je narod. Moje mišljenje je bazirano na radu i razno raznim aktivnostima na lokalnom ali i kantonalnom nivou.
Ne branim političare, uvijek sam za izbor sposobnog i poštenog, al' definitivno moramo krenuti promjenama od sebe.
Svaki covjek u svakom kutku Planete zeli isto - da zivi u sigurnom, civiliziranom drustvu i pristojno od vlastitog rada. Mislis da to Bosanci i Hercegovci to ne zasluzuju, pa imaju ove sto ih 30 godina zastrasuju i cine malo do nista drugo? Koji su tvoji rezultati od 'razno-raznih aktivnosti' na lokalnom i kantonalnom nivou (posto si mi indirektno rekla da radis u drzavnoj administraciji)? Nisi mi odgovorila zbog cega nisu sagradjeni autoputevi, zbog cega se nije razvila mala privreda, a unistena obnovila i sta je bilo sa 100 000 radnih mjesta obecanih u predizbornoj kampanji?
Last edited by Lavlje_srce on 24 Jul 2020, 21:40, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests