Treba li privatizirati državne kompanije?

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Treba li privatizirati državne kompanije?

Da
11
48%
Ne
6
26%
Još nije vrijeme
0
No votes
Već je tebalo učiniti to
1
4%
To ništa ne mijenja
1
4%
Samo ako će novac biti investiran
1
4%
Treba poništiti i završene privatizacije
3
13%
 
Total votes: 23

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Oštra podjela građana: Privatizirati BH telecom ili ne?

Post by storm » 23 Jun 2015, 23:19

Pročitao... Clanak moze svatko napisati... Treba znati da ce kod prodaje par ljudi u bih brutalno obogatiti... Jel jedan clanak problem?
Zasto Sloveniji nije nikad nesto takvo uvjetovano?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Oštra podjela građana: Privatizirati BH telecom ili ne?

Post by Krokodil Behko » 23 Jun 2015, 23:22

Pored članka, trebaš malo iščitavati o situaciji u BiH, pa bi znao odgovore na ta pitanja, jer potrajalo bi da objašnjavam, a vala mrsko mi pisati kilkometarski post, samo da bih objasnio nešto što je očito.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Oštra podjela građana: Privatizirati BH telecom ili ne?

Post by storm » 23 Jun 2015, 23:23

Zagorka wrote:
storm wrote:A socijala ?
Kako to privatizirati?
Državu treba srediti ali tu je bih specifična. ..Začaran krug.
Polako s tim privatizacijama... Uvijek se još stigne prodati... Nazad nema.
Hrvatska nema više sto prodati :cudi
Kontam kad vec odvajam(o) strasne pare za to hebeno zdravstvo,kad jednom u sto godina odes,mogao bi ti neko i odgovoriti na dobar dan,a ne osorno odvalit:"sta ho's".Kad bi se privatiziralo drugacije bi ptice pjevale. Mi ne znamo nego tako funkcionirati.
budućnost je sigurno u privatizaciji svega, slažem se... Država treba biti samo servis građanima... Ali ne još sad u ovoj bih :cudi
Dugotrajne reforme tu trebaju proci... Ili ste spremni na deset i više godina bez penzija i u totalnom kolapsu... Sumnjam
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Oštra podjela građana: Privatizirati BH telecom ili ne?

Post by storm » 23 Jun 2015, 23:26

Krokodil Behko wrote:Pored članka, trebaš malo iščitavati o situaciji u BiH, pa bi znao odgovore na ta pitanja, jer potrajalo bi da objašnjavam, a vala mrsko mi pisati kilkometarski post, samo da bih objasnio nešto što je očito.
Kuzim ja tebe... Ali ne ide to samo tako. . U petak zakljucajte a u ponedjeljak otvaramo privatizirano sve. . Da bar :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Oštra podjela građana: Privatizirati BH telecom ili ne?

Post by Bla » 23 Jun 2015, 23:27

Odavno sam spreman na sve
Pasoš je uvijek svjež, a dokumenti svi na jednom mjestu. :D.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Oštra podjela građana: Privatizirati BH telecom ili ne?

Post by storm » 23 Jun 2015, 23:32

I to je jedan od razloga zasto prezirem jugu i njen sistem... Još se pedeset godina nećemo iskopati iz tog ekonomski neodrzivog socrealistickog modela.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Oštra podjela građana: Privatizirati BH telecom ili ne?

Post by Krokodil Behko » 23 Jun 2015, 23:50

storm wrote:
Krokodil Behko wrote:Pored članka, trebaš malo iščitavati o situaciji u BiH, pa bi znao odgovore na ta pitanja, jer potrajalo bi da objašnjavam, a vala mrsko mi pisati kilkometarski post, samo da bih objasnio nešto što je očito.
Kuzim ja tebe... Ali ne ide to samo tako. . U petak zakljucajte a u ponedjeljak otvaramo privatizirano sve. . Da bar :cudi

Izgleda da ipak moram objasniti.
Pored EU, gore se spominje i MMF i to ne bez razloga. Dosta mu para dugujemo, a htjeli bi ih još. Međutim, zemlja stagnira u svim ovim silnim političkim obračunima, a finansiranje državnog proračuna i državnog aparata, ovakvog kakav jeste, njima se čini kao vreća bez dna i tu su potpuno u pravu.

Zato i traže provođenje reformi, a usput traže i rasprodaju tih firmi, jer traže svoje pare nazad. Pored toga, bolje je i privatizirati, nego da naše političke stranke, ovakve kakve jesu, tretiraju telekome i elektroprivrede kao svoj resurs izn kojeg na razne indirektne načine, izvlače novac. Npr dodjela poslova firmama u vlasništvu njihovih rođaka ili stranački orjentiranih ljudi.

Željko KOmšić, itekako je bio u pravu kad je digao glas protiv ove pogane bagradije SDA/HDZ, a u vezi raspodjele direktorskih mjesta u tim i takvim firmama. Baš super što EU ima takav stav - hoćete da pljačkate firme? E ne može! Sve na doboš, pa nećete imati oko čega da se svađate i molim lijepo. Posebno mi je drago, što će retarditrani pripadnici naših ponosnih nacija proplakati, jerbo ode vlasništvo nacije u privatne ruke :place
Kad po internetu, vidim kakvi sve majmuni prisvajaju te firme sa prisvojnom zamjenicom "naše", čiato ne mogu da dočekam privatizaciju, pa mi dođe da sve dignem u mp3, skupa s tim debilima koji misle da mogu i trebaju postojati jednonacionalni "naši" i "njihovi" telekomi u 21 vijeku.

Naravno da treba privatizirati, jer kako se vidi iz navedenog, sami smo krivi, pošto smo zaostali i kleptomanski smo nastrojeni.

E jedino, žali bože onih para koje će se uzeti za to, a bit će pokradene kao i sve ostalo prije toga, a bogami i poslije.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Oštra podjela građana: Privatizirati BH telecom ili ne?

Post by storm » 23 Jun 2015, 23:54

Ali cekaj malo... Firme ce se prodati... Nikakav problem :ok
Ali ovi ce ostati isti na vlasti, s tim da ce se upravo oni silovito omastiti prodajom državnih firmi...
Ne vidim da ce dobro ispasti, samo ce još veca sirotinja biti.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Oštra podjela građana: Privatizirati BH telecom ili ne?

Post by Krokodil Behko » 23 Jun 2015, 23:58

Pa to sam i rekao. Olakšavajuća je ta okolnost, da više neće imati te resurse. Žao mi je što BH telecom ide u privatizaciju, ali sve je bolje od SDA/HDZ :cudi
Bar ostaje nada da će trošenje para iz privatizacije, bar jednim dijelom biti racionalno.

Npr, u prvoj godini naplate putarina na autoputu, na prilazima SA u Jošanici, naplaćeno je oko 10.000.000 KM. Završiti cijeli autoput, pa makar ubirati pola od toga, meni zvuči dobro, jer će se uzeti velike pare za te firme.
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Oštra podjela građana: Privatizirati BH telecom ili ne?

Post by Bla » 24 Jun 2015, 00:03

500 zaposlenih puta 24000 u prosjeku na godišnjem nivou (a više je od toga) = 12 miliona na plate. A gdje je održavanje.
Mislim da nije nerealna cifra da ih u autocestama federacije ima 500 a vjerovatno i više zaposlenih.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Oštra podjela građana: Privatizirati BH telecom ili ne?

Post by Krokodil Behko » 24 Jun 2015, 00:12

Pa dobro, to stoji ali tih deset cigli pada samo u Jošanici. Valjda bi nabešali još 40 nasvim ostalim od Ploča do Save, plus zamah građevinarstva i sl. Naravno, sve ovo pod uslovom da smo normalan narod, a nismo.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119777
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5689 times
Been thanked: 12243 times
Contact:
Status: Online

Drama u Tuzla kvarcu: Četiri radnika žele počiniti suicid

Post by Maja » 28 Apr 2016, 10:50

Image
Grupa radnika Tuzla kvarca, odnosno njih četvorica, koji već 18 dana štrajkuju glađu, jutros su se popeli na silose za kvarcni pijesak te prijete da će počiniti samoubistvo.

"Radnici su očajni i više ne vide izlaza iz situacije u kojoj se nalaze. Četiri radnika koji su se popeli na silos za kvarcni pijesak pokušavamo odvratiti od ovog koraka, međutim, bezuspješno", kazao je za Klix.ba predsjednik Sindikata radnika Tuzla kvarca Senad Mehanović.

U krugu preduzeća trenutno se nalaze pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova TK, Službe hitne medicinske pomoći Doma zdravlja Tuzla i Profesionalne vatrogasne brigade Tuzla.

"Radnici su očajni i više ne vide izlaza iz situacije u kojoj se nalaze. Četiri radnika koja su se popela na silos za kvarcni pijesak pokušavamo odvratiti od ovog koraka, međutim, bezuspješno. Oni traže da se u krugu preduzeća pojavi neko od predstavnika Vlade TK u cilju postizanja dogovora sa upravom o vraćanju oduzete koncesije", kazao je za Klix.ba predsjednik Sindikata radnika Tuzla kvarca Senad Mehanović.

Podsjetimo, 21 radnik Tuzla kvarca već 18 dana štrajkuje glađu. Od Vlade TK traže vraćanje oduzete koncesije za eksploataciju kvarcnog pijeska na lokalitetu Bukinje.

Kada je u pitanju Vlada TK, njen stav je od ranije poznat, a to je da je koncesija Tuzla kvarcu oduzeta zbog nelegalnog izvlačenja kvarcnog pijeska.

Koncesija će preduzeću biti dodijeljena tek kada deblokira svoje bankovne račune i izmiri svoja prethodna dugovanja ili potpiše reprograme istih.

klix.ba

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Drama u Tuzla kvarcu: Četiri radnika žele počiniti suici

Post by Biba » 28 Apr 2016, 10:54

Ko te ebe sirotinjo....menscini da nema boljitka dok mi svi svoje nedodorljive ne pobacamo u kontejnere..al ko ce to kad niko nema muda... :biba
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119777
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5689 times
Been thanked: 12243 times
Contact:
Status: Online

Re: Drama u Tuzla kvarcu: Četiri radnika žele počiniti suici

Post by Maja » 28 Apr 2016, 10:57

A policajac na slici se smije.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Drama u Tuzla kvarcu: Četiri radnika žele počiniti suici

Post by Nole » 28 Apr 2016, 11:03

j.... ti nove države Jugoslavije...eeee Tito Tito da ti je ustati i viodeti sramotu...ljudi rade i po deset sati na dan i ne mogu ni decu prehraniti, a da ne pišemo da ih šalju na ozbiljne škole...

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Drama u Tuzla kvarcu: Četiri radnika žele počiniti suici

Post by Čarobni » 28 Apr 2016, 12:36

Koja glupost, ako si se već popeo s namjerom da se ubiješ, onda skači, na glavu ako treba, ali nemoj pravit budalu od sebe silazeći niz stepenice.

I taj nekakav štrajk glađu, kopanje groba, pa gdje vam je dostojanstvo?

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Drama u Tuzla kvarcu: Četiri radnika žele počiniti suici

Post by SPINERKA » 28 Apr 2016, 12:42

;)

Koja bespomocnost --mogu zamisliti sta ima se desava u glavama.
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Drama u Tuzla kvarcu: Četiri radnika žele počiniti suici

Post by Krokodil Behko » 28 Apr 2016, 22:58

Čarobni wrote:Koja glupost, ako si se već popeo s namjerom da se ubiješ, onda skači, na glavu ako treba, ali nemoj pravit budalu od sebe silazeći niz stepenice.

I taj nekakav štrajk glađu, kopanje groba, pa gdje vam je dostojanstvo?
Novi Reality show.
online

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Drama u Tuzla kvarcu: Četiri radnika žele počiniti suici

Post by Venera » 29 Apr 2016, 00:48

Krokodil Behko wrote:
Čarobni wrote:Koja glupost, ako si se već popeo s namjerom da se ubiješ, onda skači, na glavu ako treba, ali nemoj pravit budalu od sebe silazeći niz stepenice.

I taj nekakav štrajk glađu, kopanje groba, pa gdje vam je dostojanstvo?
Novi Reality show.
Vas dvojica ste upravo najgori sloj drzustva,jer neamate ni zrna empatije,nije vas briga u kakvom drustvu zivite,bitno je da je vama sve dobro,a oko vas mogu svi propadati zivi u zemlju,postali ste sloj pod uticajem apatije,a mozda vam dobro dodju prozizvodi iz "droga portoroz" ,jer joint i apaurin su u BiH drustvu postali najbolje sredstvo za smirenje i mentlano udaljavanje os svakodnevnice.

Bolesno drustvo!
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Drama u Tuzla kvarcu: Četiri radnika žele počiniti suici

Post by Bla » 29 Apr 2016, 00:51

Argeta :srce
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: HAVANA and 37 guests