NSRzB

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SIPA uhapsila braću Ivanković Lijanović i ministra Bahil

Post by KOMESAR » 12 Sep 2014, 06:32

Samo da se zabilježi:
Najveći lopovi, od rata pa naovamo, su Hrvati.Naročito nas je pokrao HDZ.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14920
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: SIPA uhapsila braću Ivanković Lijanović i ministra Bahil

Post by vila » 12 Sep 2014, 09:56

samo da se zabilježi
:fuckoff

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SIPA uhapsila braću Ivanković Lijanović i ministra Bahil

Post by laganini » 12 Sep 2014, 17:38

KOMESAR wrote:Samo da se zabilježi:
Najveći lopovi, od rata pa naovamo, su Hrvati.Naročito nas je pokrao HDZ.
..naročito..znači i ostali su u điru...samo je hdz naročit.... :haha :haha
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
fruit
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1985
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 20 times
Been thanked: 105 times
Status: Offline

Re: SIPA uhapsila braću Ivanković Lijanović i ministra Bahil

Post by fruit » 12 Sep 2014, 21:19

Neznam ni jednog političara koji nije lopov,postoje samo manji ili veći lopovi zavisno od položaja.Ustvari znam jednog poštenjačinu i kandidat je sada na izborima ali mislim da je on tu zalutao i sumnjam da će biti izabran jer narod takve nevoli.
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119616
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12132 times
Contact:
Status: Offline

Uhapšeno nekoliko osoba zbog poljoprivrednih poticaja

Post by Maja » 28 Sep 2015, 10:51

Image
U toku je velika policijska akcija u nekoliko gradova u BiH koju provodi Federalna uprava policije sa nadležnim tužilaštvima. Uhapšeno je nekoliko osoba, među kojima su i visokopozicionirani zvaničnici.
Kako Klix.ba saznaje, uhapšeno je nekoliko osoba koje se povezuju sa zloupotrebom isplate poticaja.

Kako nam je potvrđeno u MUP-u TK, među uhapšenima je i poslanik u Skupštini Tuzlanskog kantona Mersed Šerifović. Uhapšen je i Edin Ajanović, ministar trgovine, turizma i saobraćaja u Vladi TK, a nekadašnji ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede TK.

Osim u Tuzlanskom kantonu, FUP pretresa i kuću bivšeg ministra Jerka Ivankovića Lijanovića u Širokom Brijegu. Pripadnici Federalne uprave policije su jutros oko šest sati upali u njegovu kuću, a oko 9:00 je priveden u policijsku stanicu.

Akciju hapšenja sprovode kantonalni organi vlasti u saradnji sa Federalnom upravom policije.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Uhapšeno nekoliko osoba zbog poljoprivrednih poticaja

Post by Biba » 28 Sep 2015, 10:57

Ajooooj...koliko bi ih kod mene mogli pofatati da se ima volje...pa nas nekadasnji dozupan dijelio kako je htio, a i uzeo 5 000 maraka od coeka i namjestio mu vojnu mirovinu sa svim zaostacima....i vragbabi zgradu uzido..a vragbabin sin nije znao ni H od HDZ-a..

i vragbabin unuk i sin imaju zemlje..cccc ...i radionu neprijavljenu...cccc....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Uhapšeno nekoliko osoba zbog poljoprivrednih poticaja

Post by Mohr » 28 Sep 2015, 11:01

Taj po(ds)ticaj (n)i nema drugu svrhu osim krađe Image i služi za međusobno (s)micanje (među)stranačkih nepodobnika ;) Da, i za kupovinu glasača Image

Logika mu je sakato anti-climaxična (ali je neo-liberalno-demokratsko-kapitalistički samorazumljiva) jerbo se daje više onomu tko više ima :o

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Uhapšeno nekoliko osoba zbog poljoprivrednih poticaja

Post by Biba » 28 Sep 2015, 11:03

Mohr wrote:Taj po(ds)ticaj (n)i nema drugu svrhu osim krađe Image i služi za međusobno (s)micanje (među)stranačkih nepodobnika ;) Da, i za kupovinu glasača Image

Logika mu je sakato anti-climaxična (ali je neo-liberalno-demokratsko-kapitalistički samorazumljiva) jerbo se daje više onomu tko više ima :o
Tako je, a najglasniji su u prosvjedima bili oni koji imaju najviše zemlje i poticaja..u mom selu se događa nešto neobično...nisam sigurna, ali baš kao da sam "vrag dolazi po svoje"....mislim na te bogate obitelji...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37850
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2934 times
Been thanked: 2274 times
Status: Offline

Re: Uhapšeno nekoliko osoba zbog poljoprivrednih poticaja

Post by Pasaga » 28 Sep 2015, 13:54

Mohr wrote:Taj po(ds)ticaj (n)i nema drugu svrhu osim krađe Image i služi za međusobno (s)micanje (među)stranačkih nepodobnika ;) Da, i za kupovinu glasača Image

Logika mu je sakato anti-climaxična (ali je neo-liberalno-demokratsko-kapitalistički samorazumljiva) jerbo se daje više onomu tko više ima :o
pa , ako su izašli Branković, Đaferović, Čović, Bičakčić, Čaušević...što ne bi i ovi sverceri
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Lijanović kažnjen samo zbog toga što ima jak automobil

Post by Krokodil Behko » 14 Feb 2016, 09:13

Image
Hercegovački kralj pršuta Stipe Ivanković Lijanović (35) kažnjen je sa 10.000 kuna i oduzimanjem vozačke dozvole na šest mjeseci jer se u Predavcu kod Bjelovara u svojem Mercedesu S klase vozio čak 149 kilometara na sat, premda je ograničenje 70 kilometara. Žalio se Lijanović mlađi Visokom prekršajnom sudu u Zagrebu, ali presuda mu je ovaj tjedan samo potvrđena.

Direktor zagrebačke mesne tvrtke Lijanovići i novi gazda istoimene hercegovačke kompanije koja je upala u probleme zbog ozbiljnih sukoba sa zakonom pravdao se pred prekršajnim sucem kako je svemu, zapravo, kriv njegov moćni automobil.

- Istina je da sam se vozio nešto brže od dopuštenog na tom dijelu prometnice, ali morate znati da upravljam vozilom koje ima 500 konjskih snaga i čija je brzina elektronski limitirana na 260 kilometara na sat. Takvim vozilom, znate, ne može se voziti po prometnim znakovima. Osim toga, nikad nisam prekršajno kažnjavan u prometu jer sam prekršajnom sudu svaki put predočio prometnu dozvolu u kojoj pišu karakteristike mojeg Mercedesa i sud bi svaki put prihvatio takvu moju obranu - tumačio je Lijanović policajcima koji su ga presretačem jedva sustigli i zaustavili na cesti.

Ponovio je to kasnije i pred bjelovarskim prekršajnim sucem te se požalio kako mu vozačka treba jer godišnje automobilom prevali čak 150.000 kilometara na relaciji Češka - Hrvatska - BiH - Srbija. Sudac Darko Laklija nije imao previše milosti prema njegovim jadikovkama i tumačenjima snage motora ispod haube.

- Otegotna okolnost svakako je značajno prekoračenje dopuštene brzine unutar naseljenog mjesta, čak dvostruko više. Prekršaj je vozač počinio s umišljajem jer je svjestan da je upravljao brzinom većom od dopuštene, opravdavajući to činjenicom da je riječ o vrlo snažnom vozilu. Riječ je o direktoru ogranka mesne industrije čija je vrijednost izražena u stotinama milijuna eura, a upravljao je vozilom vrijednosti znatno iznad milijun kuna pa je kazna od 10.000 kuna primjerena tim činjenicama - tumačio je presudu sudac Darko Laklija.

Sudac nije uzeo u obzir Lijanovićev iskaz u kojem je naveo kako mu je mjesečna plaća tek 3800 kuna.

Stipe Ivanković Lijanović često je sa svojim bijesnim Mercedesom na relaciji Zagreb - Bjelovar jer na obroncima Bilogore posjeduje golemi ranč koji se prostire na čak tri miliona četvornih metara. Blizu Velike Pisanice kupio je cijelo jedno selo, Cremušinu, sa svim kućama i tamo gradi eko-ranč. Policijski ga je presretač ulovio u Predavcu kod Bjelovara još 5. kolovoza 2014. godine, ali sudski postupak otegnuo se zbog njegove žalbe.

Nakon što je protiv čelnih ljudi širokobriješke tvrtke Lijanovići federalna vlast u BiH pokrenula ozbiljne kaznene procese, a na udaru se našao i njegov djed, po kojem je dobio ime, Stipe Ivanković Lijanović jr. postao je gazda cijelog hercegovačkog mesnog carstva. No, Lijanovićima ne cvatu ruže. Tvrtka registrirana u Zagrebu preklani je ostvarila osjetno niži promet nego prijašnjih godina, a gubici se samo gomilaju. Stipina tvrtka Stipex, pak, već je ugašena.

(Jutarnji.hr)
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Lijanović kažnjen samo zbog toga što ima jak automobil

Post by storm » 14 Feb 2016, 09:18

Koji idiot :bua

ovdje bi automatski ostao bez vozačke - TRAJNO, jer je za više od 100% prekoračio dozvoljenu brzinu :mah

i vjerojatno godinu dana onemogućeno ponovno polaganje i posjet psihijatru ( da ga provjeri- jel normalan)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Lijanović kažnjen samo zbog toga što ima jak automobil

Post by Krokodil Behko » 14 Feb 2016, 09:48

Ono baš kao da ga je neko prisilio, da kupi takva kola.
ali morate znati da upravljam vozilom koje ima 500 konjskih snaga i čija je brzina elektronski limitirana na 260 kilometara na sat
Mislim da je čak i popišani Punto, graviran na više od 200 km/h.
Znači li to da sad svi trebaju voziti iznad 100 km/h?
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Lijanović kažnjen samo zbog toga što ima jak automobil

Post by storm » 14 Feb 2016, 09:53

Glupa mu priča.....možda može proći ( i prolazi mu) kad je sudac korumpiran...
No ovaj je put naletio ....mada je i to jako blaga kazna, da se mene pita.

150 u naselju :lud
ne zezam se...u sloveniji bi mu pored ostalog odredili i posjet psihijatru
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Lijanović kažnjen samo zbog toga što ima jak automobil

Post by Lavlje_srce » 14 Feb 2016, 10:22

Kakva crna masina, ne upravlja ona sama sobom, kreten je za istu neophodan. Trebali su mu testirati urin/krv na narkotike, tu je bilo kokaina k'o u prici.

Malo je kaznjen, mene bi zapamtio da sam bila na mjestu suca. I ne bi mu vise palo na pamet 'pustiti masinu da se otima kontoli'. :zao

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Lijanović kažnjen samo zbog toga što ima jak automobil

Post by greeneyes » 14 Feb 2016, 11:12

Treba razumjeti čoJeka. 'arane moj ne mo'š ti mašinu od 500 KS-a voziti 50 km/h, jer ona čim se upali nAmah, automaCki, brzina skoči na 100km/h.
Samo sabura

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Lijanović kažnjen samo zbog toga što ima jak automobil

Post by SPINERKA » 14 Feb 2016, 14:05

:sok
- Istina je da sam se vozio nešto brže od dopuštenog na tom dijelu prometnice, ali morate znati da upravljam vozilom koje ima 500 konjskih snaga i čija je brzina elektronski limitirana na 260 kilometara na sat. Takvim vozilom, znate, ne može se voziti po prometnim znakovima. Osim toga, nikad nisam prekršajno kažnjavan u prometu jer sam prekršajnom sudu svaki put predočio prometnu dozvolu u kojoj pišu karakteristike mojeg Mercedesa i sud bi svaki put prihvatio takvu moju obranu - tumačio je Lijanović policajcima koji su ga presretačem jedva sustigli i zaustavili na cesti.
..koji -um...nije ni Fadil daleko od njega .. :hihi

... U firmi -zenske se zalile zasto sekretaca ima vecu platu od -vise obrazovanih kadrova- kad ce ti jedan muski na to --pa vidite kako se lijepo oblaci , treba joj vise novaca. :rol
Image

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Lijanović kažnjen samo zbog toga što ima jak automobil

Post by lisko » 14 Feb 2016, 21:39

koji idiot nisu ga ni kaznili nista blago je to ,i daje nedo bog necije dijete pregazio opet bi imo on obraza ovake gluposti valjat i potkupit sudiju....trajno vozacku bi on izgubio da je bio dje drugo u eu
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Preminuo Stipe Ivanković-Lijan

Post by Krokodil Behko » 03 Jul 2016, 18:59

Image
Nekadašnji vlasnik mesne industrije "Lijanović", Stipe Ivanković – Lijan preminuo je nakon duže bolesti u subotu u 83. godini života.
Pokop će se obaviti danas na rimokatoličkom groblju Ivankovića Dolac.

Stipe Ivanković rođen je 1933. u Kočerinu, nadomak Širokog Brijega. Nadimak Lijan dobio je po svojoj snalažljivosti. Kako lija nije muškog roda, počeli su ga zvati Lijan. Nadimak mu nije smetao, naprotiv, ponosio se njime. Kompaniju je nazvao po svome nadimku, a dodao ga je i prezimenu. Od svoga djetinjstva podno planine Čvrsnice držao je stoku, potom i duhan. Iz tih dana počinju priče o Lijanu, čovjeku koji je često tadašnje milicionare "preveo žedne preko vode" kako bi njegov duhan stigao do pušača, piše Večernji list.

Već 1983. Lijan je zajedno sa sinovima Slavom, Mladenom, Jozom i Jerkom otvorio prvu mesnicu u Širokom Brijegu. Do kraja 1980-ih kompanija se proširila, a meso iz Širokog izvoženo je u Hrvatsku i Srbiju te druge države Evrope, ali i izvan nje.

Postupno su postali jedna od najvećih mesnoprerađivačkih industrija u tom dijelu Europe. Proizvodili su dnevno 40 tona mesa.


(Vijesti.ba / FENA)
online

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15177
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 971 times
Been thanked: 959 times
Status: Offline

Re: Preminuo Stipe Ivanković-Lijan

Post by Tokmak » 03 Jul 2016, 22:12

vidio sam danas jedan komentar na fb,ide ovako nekako:
"neka Gospodin bude milostiv prema njemu kao on prema svojim radnicima"...

govno siptarsko,gladno... :bljuv
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Preminuo Stipe Ivanković-Lijan

Post by Krokodil Behko » 03 Jul 2016, 22:13

Čuj? Pa zar nije bio od Hrvata, iliti tačnije rečeno, od starih korijena, Narena, Delmata, Kačića naroda i sl?
online

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests