Dejtonski ustav - ustroj BiH i alternativni preustroj

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Naseef Mushroom » 14 Dec 2020, 22:51

MarlboroGold wrote: 14 Dec 2020, 17:07
Naseef Mushroom wrote: 14 Dec 2020, 16:35
Naravno da ima dosta populizma i treba se kažnjavati šuplja priča ali to se treba kazniti u bošnjačkim krugovima kao npr. poraz SDA u Sarajevu a ne pred dušmaninom.

Plenković proziva Milanovića da koristi kokain, Trump Bidena da mu je sin kriminalac ali kad su u pitanju državna pitanja svi su složni. Treba sad kada god Milanović odbrusi Vučiću ta Vukovar i Oluju da se javi Plenković i kaže "Ma i taj Milanović je narkoman", neće se nikada desiti jer se zna šta su unutarnja prepucavanja i optužbe a kada kao državljani moraju biti ujedinjeni.
Uz svo dužno poštovanje ali me ne čudi što te ne interesuje zašto su Srbi kod Kosova i Srebrenice složni jer je postala navika da Bošnjaci uvijek kažu " Nećemo biti budale poput njih" pa nas na kraju budale pojedu.

Zašto se zadnjih 25 godina smatra uvijek smatralo većim skandalom kada Bošnjaci odbruse nego Srbi, Hrvati, Crnogorci i Albanci? Zato što su poznati da se ne daju zajebavati a merhametli Bošnjaci su uvijek bili lopta za šutanje pa nam ne priliči da imamo muda i samopouzdanje.
E pa ta vremena su prošla i podržavat će se svako bila to Turković, Arnaut, Zvizdić, Hadžikadić, Bakir, Prevljak, Radončić, Sebija, Čudićka, Nikšić, Konaković, Bećirević ili Hadžibajrić ma koliko to šuplja bila a poslije ćemo se međusobno kažnjavati.

Kome je tih priča preko glave bar budite fer i distancirajte se od "budala" umjesto da se dobacuje poput Hadžiomerovića kada god neko odgovori fašistima kako smo i mi nemoralni.
A jel? Šta onda bi sa recimo Mesićem kad je došao ovdje pa davao izjave vezano za BiH i viziji građanske države jedan narod jedan glas? Popljuvali ga Hrvati uglavnom HDZ-ovci, a naši su ga dizali u nebesa s pravom jer je prijatelj BiH. Onda je i on njih popljuvao i nazvao Tuđmanovom i Pavelićevom ostavštinom kojom se ne trebaju ponositi što je činjenica. Pa šta bi sa Čedom vezano za Srebrenicu i njegov TV duel protiv Dodika? U centru naravno Bošnjaci i genocid kojeg je javno priznao i stao na našu stranu, a prije toga je to izjavio na skupštini RS.

Kako možeš reći tako nešto kad i na jednoj i na drugoj strani postoje pravi prijatelji države BiH koji će se suprotstaviti četništvu i UZP-u u korist države BiH? Mene takvi interesuju, a ovi koji i dalje žive glavama u devedesetim (i ranije) me ne zanimaju ni najmanje jer ih je pregazilo vrijeme (kao i teške komunjare koji se još uvijek nisu resetovali i prihvatili kapitalizam i demokratiju), a država samo propada sve više u siromaštvo i sivu ekonomiju. Od populizma tog kalibra se ne živi, pa i kad izađe iz usta nekog političara u Sarajevu bilo SDA, SDP, NS itd. Isto kao što to rade i Stipe i Čedo i Vesna Pusić i mnogi drugi. Isto tako postoje i normalni ljudi koji dijele takve stavove i koji će odbrusiti svojima u korist vlastite države, pa i BiH jer ih inače ne bi ni birali za političke pozicije koje su obnašali, a jesu. Ja sam dobro svjestan ko je neprijatelj BiH, a imamo ih i u našim redovima htio ti to priznati ili ne. U posljednje vrijeme su to kriminalci iz redova svih naroda koji su na bazi etno-nacionalne matrice uspostavili status quo.

Tako da ta tvoja priča vjerovatno prolazi u krugovima u kojima se krećeš i neka ostane tako živ bio. Kao što rekoh kriminalac je kriminalac bio Dodik, Čović, Bisera... meni je apsolutno nebitno iz kojeg su naroda, jer jednako prave štetu državi preko organiziranog kriminala.
Sutra bi taj isti Mesić se udružio sa Milanovićem i Kolindom da Vučić najavi povratak republike srpske krajine pa kad ga odhebu onda svako svojim putem.

Čak i da je ovo populistička priča, svaki pro-BH političar, pa i oni iskreni koji stvarno rade i nisu ljubitelji populističke priče bi trebali svakom iz Hrvatske, Srbije i bilo koje države koja šalje neprijateljske poruke ovako odgovoriti.
Svaki pro-BH političar, pa i oni koji ne pripadaju toj grupi političara na koje misliš su dužni na svaku izjavu 2 nacionalističke stranke o viziji BiH (nezavisna rs, treći entitet) odgovoriti sa svojom vizijom BiH tako da ne znam kakve to ima veze što je u pitanju Bisera ili neko drugi iz te garde.

Pljuju nas 25 godina, i državu i narod i kada nam konačno narastu muda onda smo isti?
Jedna strana hoće treći entitet da napravi ovu državu još više torovsku, drugi hoće da jedan dio BiH bude samo srpski pa da se odvoji a kada mi odgovorimo državnički da hoćemo državu bez torova i entiteta onda smo isti?

Jedina smo država koju konstantno napadaju dvije države skoro 3 decenije i onda se čudiš sto pominjemo konstantno priče 90ih umjesto da živimo u 2020. godini kao ex-Yu Slovenija. Pa ne idemo mi po Hrvatskoj i Srbiji, ne daju nam slobodno disati.
Pa eto Čika Pedja je cool i ima svoju cool urbanu stranku pa neki dan odbrusi Milanoviću o parfemu i sapunu. Zašto? Zato što ne daju ni njemu slobodno disati da na miru govori o LGBTQ, zelenilu, voznim parkovima, marihuani ili šta je god zadatak Njihove Stranke.

I u pravu si, kriminal je kriminal ali nije u istom kontekstu. Ratni zločini i korupcija ne idu zajedno, to je isto kao kada bi rekao da su Veselin Batko i Nedžad Branković isti jer kriminal je kriminal.
Bakir Hadžiomerović ima vremena 364 dana u godini da proziva Biseru ali to činiti baš na dan kada je odgovorila separatisti u korist države pa makar bio populizam je baš ono šupački srbofilijski, kompleksi iz onog sistema.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14201 times
Been thanked: 12772 times
Status: Online

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Masamune » 15 Dec 2020, 07:18

Ja ja... ajd bizi
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Naseef Mushroom » 15 Dec 2020, 09:47

MarlboroGold wrote: 15 Dec 2020, 07:18 Ja ja... ajd bizi
Doću ja opet kad bude opet relativizacija.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14201 times
Been thanked: 12772 times
Status: Online

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Masamune » 15 Dec 2020, 10:15

Otiđi prvo do SDA centrale po instrukciju.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Naseef Mushroom » 15 Dec 2020, 11:21

MarlboroGold wrote: 15 Dec 2020, 10:15 Otiđi prvo do SDA centrale po instrukciju.
Opa, vraćamo se na staro :oo
Ko kad ti neko halali 50 maraka pa kod svake nesuglasice "Aaaali onih 50 maraka od prošle godine" :djed
Možeš ti to bolje i sam to znaš. I sam ćeš se sutra stiditi svoje djetinjaste reakcije.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14201 times
Been thanked: 12772 times
Status: Online

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Masamune » 15 Dec 2020, 11:29

Kakvi već mi se ne vrti u krug s tobom, pa bolje je presjeći na vrijeme. Treba vremena da se napiše duži post, a onda skontaš da gubiš vrijeme.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26742
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14891 times
Been thanked: 3972 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Veca » 15 Dec 2020, 11:40

...uvazavajte sugovornike! :djed :D
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Naseef Mushroom » 15 Dec 2020, 12:18

MarlboroGold wrote: 15 Dec 2020, 11:29 Kakvi već mi se ne vrti u krug s tobom, pa bolje je presjeći na vrijeme. Treba vremena da se napiše duži post, a onda skontaš da gubiš vrijeme.
Jah, krenuo si sa dobrodošlicom kada sam se registrovao sa klix fazonima da sam bot da bi se kasnije vratio u normalu i sada si se sjetio nakon 2 duga mjeseca da presječeš na vrijeme. Pročitao sam dovoljno tvojih postova da mogu zaključiti da je to veoma amaterski od tebe a i siguran sam da si i sam toga svjestan.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14201 times
Been thanked: 12772 times
Status: Online

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Masamune » 15 Dec 2020, 12:47

Naseef Mushroom wrote: 15 Dec 2020, 12:18
MarlboroGold wrote: 15 Dec 2020, 11:29 Kakvi već mi se ne vrti u krug s tobom, pa bolje je presjeći na vrijeme. Treba vremena da se napiše duži post, a onda skontaš da gubiš vrijeme.
Jah, krenuo si sa dobrodošlicom kada sam se registrovao sa klix fazonima da sam bot da bi se kasnije vratio u normalu i sada si se sjetio nakon 2 duga mjeseca da presječeš na vrijeme. Pročitao sam dovoljno tvojih postova da mogu zaključiti da je to veoma amaterski od tebe a i siguran sam da si i sam toga svjestan.
Imas ti i dobrih postova, ali cim krenu ove i slicne mantre gubim volju da ista pisem. Nisam uvijek raspolozen vrtiti se u krug sa drugom osobom. Smatraj to amaterizmom ako hoces, ali me stvarno nije briga.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25703
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3144 times
Been thanked: 4159 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by ina » 15 Dec 2020, 13:02

Gljivko i cigara u duetu :mac
Da mi nije mrsko sad bih pročitala da vidim ko je više u pravu😁


:sunja
Svijest ima sidrište.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15460
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 2167 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Laser » 15 Dec 2020, 13:06

ina wrote: 15 Dec 2020, 13:02 Gljivko i cigara u duetu :mac
Da mi nije mrsko sad bih pročitala da vidim ko je više u pravu😁


:sunja
"Više u pravu"???

Ina, sabe ri se. Ili si u pravu ili nisi. :D
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25703
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3144 times
Been thanked: 4159 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by ina » 15 Dec 2020, 13:13

Laser wrote: 15 Dec 2020, 13:06
ina wrote: 15 Dec 2020, 13:02 Gljivko i cigara u duetu :mac
Da mi nije mrsko sad bih pročitala da vidim ko je više u pravu😁

:D
:sunja
"Više u pravu"???

Ina, sabe ri se. Ili si u pravu ili nisi. :D
Svako ima svoje stojanje u pravu. I ako se baš cilja insistirajuće na tuđe nepravo, ni vlastito nije posebno temeljno. :D
Svijest ima sidrište.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15460
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 2167 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Laser » 15 Dec 2020, 13:15

ina wrote: 15 Dec 2020, 13:13
Laser wrote: 15 Dec 2020, 13:06

"Više u pravu"???

Ina, sabe ri se. Ili si u pravu ili nisi. :D
Svako ima svoje stojanje u pravu...
Ako nije zahmet, prevedi mi to. :D
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25703
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3144 times
Been thanked: 4159 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by ina » 15 Dec 2020, 13:18

Laser wrote: 15 Dec 2020, 13:15
ina wrote: 15 Dec 2020, 13:13

Svako ima svoje stojanje u pravu...
Ako nije zahmet, prevedi mi to. :D
Neću, neka te morì znatiželja :mmm

U iznošenju stavova, većina nas polazi od obične pretpostavke da je u pravu..
Svijest ima sidrište.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15460
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 2167 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Laser » 15 Dec 2020, 13:19

ina wrote: 15 Dec 2020, 13:18
Laser wrote: 15 Dec 2020, 13:15

Ako nije zahmet, prevedi mi to. :D
Neću, neka te morì znatiželja :mmm

U iznošenju stavova, većina nas polazi od obične pretpostavke da je u pravu..
Više u pravu ili manje u pravu? :zubi
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25703
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3144 times
Been thanked: 4159 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by ina » 15 Dec 2020, 13:25

Laser wrote: 15 Dec 2020, 13:19
ina wrote: 15 Dec 2020, 13:18

Neću, neka te morì znatiželja :mmm

U iznošenju stavova, većina nas polazi od obične pretpostavke da je u pravu..
Više u pravu ili manje u pravu? :zubi
Zaključak se nameće. Više
:cudi


A posmatrači opet imaju svoju bit u pravu.. 😂
Hoćeš li prvi stati.. Da ovo završimo..
Inače eto space sa sjekirom.. S punim pravom :D.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15460
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 2167 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Laser » 15 Dec 2020, 13:29

ina wrote: 15 Dec 2020, 13:25
Laser wrote: 15 Dec 2020, 13:19

Više u pravu ili manje u pravu? :zubi
Zaključak se nameće. Više
:cudi


A posmatrači opet imaju svoju bit u pravu.. 😂
Hoćeš li prvi stati.. Da ovo završimo..
Inače eto space sa sjekirom.. S punim pravom :D.
Predajem se.

Ti so "više u pravu", a ja sam "manje u pravu". :pusa
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Melek » 15 Dec 2020, 14:44

Eno i sdp joj traži ostavku. Izgleda da su opet zarotirali titovku za 180 gradi. :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Pasaga » 15 Dec 2020, 14:45

Melek wrote: 15 Dec 2020, 14:44 Eno i sdp joj traži ostavku. Izgleda da su opet zarotirali titovku za 180 gradi. :hm
opet ce Niksic da kmeci sutra,nisam ja,nisam ja ...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14201 times
Been thanked: 12772 times
Status: Online

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Masamune » 15 Dec 2020, 14:59

Što ne bi tražili? Šefik se povukao, a onda poturili Biseru da ugosti Lavrova. Ako to nije licemjerje onda šta jeste?
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 93 guests