Dejtonski ustav - ustroj BiH i alternativni preustroj

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Masamune » 15 Dec 2020, 15:01

Vjerovatno da popravi ono sto je kod Senada izjavila.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Pasaga » 15 Dec 2020, 15:02

MarlboroGold wrote: 15 Dec 2020, 14:59 Što ne bi tražili? Šefik se povukao, a onda poturili Biseru da ugosti Lavrova. Ako to nije licemjerje onda šta jeste?
ako nista,po rangu su isti
i zadovoljen protokol
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Melek » 15 Dec 2020, 15:09

MarlboroGold wrote: 15 Dec 2020, 14:59 Što ne bi tražili? Šefik se povukao, a onda poturili Biseru da ugosti Lavrova. Ako to nije licemjerje onda šta jeste?
Nije to nikakvo licemjerje. Njihove su ingerencije i obaveza prema državi BiH da reaguju upravo kako su reagovali a njezine adekvatne zadatku na kojeg su je poslali. I de ba ne igraj klikera na temi.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Masamune » 15 Dec 2020, 15:10

Melek wrote: 15 Dec 2020, 15:09
MarlboroGold wrote: 15 Dec 2020, 14:59 Što ne bi tražili? Šefik se povukao, a onda poturili Biseru da ugosti Lavrova. Ako to nije licemjerje onda šta jeste?
Nije to nikakvo licemjerje. Njihove su ingerencije i obaveza prema državi BiH da reaguju upravo kako su reagovali a njezine adekvatne zadatku na kojeg su je poslali. I de ba ne igraj klikera na temi.
Komedija jarane samo takva.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Naseef Mushroom » 15 Dec 2020, 15:17

Turković se ne može porediti sa Komšić/Džaferović.
Ovo je samo kmečanje Mijatovića kada je sinoć pisao status na Facebooku kako on zna da će Lavrova primiti Džaferović i Komšić jer su svi oni dobre pajde sa Dodikom, relativizacija, pa možda Biden i Inzko pročitaju pa počnu i Bošnjake hapsiti iako nikada ni OHR ni SAD nisu bošnjačku politiku stavili u isti koš sa Srbima i Hrvatima.
Pa kada se nije to desilo onda ne zna šta će od muke, piše "vidim da su me Komšić i Džaferović poslušali" :plavi :valja i poredi neuporedivo.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Naseef Mushroom » 15 Dec 2020, 15:36



Đe zastava Vojine u Banjaluci?

Image
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Masamune » 15 Dec 2020, 15:38

Trebali su biti dosljedni do samog kraja da ga ni Bisera ne primi bez obzira sto je to odvojeno od Predsjenistva. Ovako je ispalo smijesno.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Pasaga » 15 Dec 2020, 16:51

MarlboroGold wrote: 15 Dec 2020, 15:38 Trebali su biti dosljedni do samog kraja da ga ni Bisera ne primi bez obzira sto je to odvojeno od Predsjenistva. Ovako je ispalo smijesno.
pa smjesno za njega,buldog
stas,da trckara oko vrata
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Offline

Re: Na godišnjicu Dejtona prisjećamo se kako je rat u BiH izgledao u američkim filmovima

Post by Duminjo » 17 Dec 2020, 21:48

Nista ja ovo nisam gledo 🙄

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Na godišnjicu Dejtona prisjećamo se kako je rat u BiH izgledao u američkim filmovima

Post by Naseef Mushroom » 17 Dec 2020, 22:03

Propustili su zlatnu priliku sa Owen Wilsonom kada več glumi u takvim filmovima.
Trebao je svaki put kada Amerika raznese Srbadiju reći Wow

Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119707
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5658 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Offline

Re: Na godišnjicu Dejtona prisjećamo se kako je rat u BiH izgledao u američkim filmovima

Post by Maja » 18 Dec 2020, 00:23

Jao, jao, ne mogu vjerovati :D.
A nisam primijetila da voli reci wow, mada nisam puno njegovih filmova ni gledala. Uvijek neke mlake, ko fol, komedijice.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Stefan Schwarz povodom neustavnog Dana RS-a: Dejton mora biti zamijenjen, entitet je genocidan

Post by Mala_Mu » 09 Jan 2021, 09:02

OŠTRA PORUKA NIJEMCA

Image
Stefan Schwarz, koji je tokom rata devedesetih godina kao mladi političar CDU-a i zastupnik Bundestaga bio jako angažiran za BiH, izjavio je povodom obilježavanja neustavnog Dana RS-a da Dejtonski mirovni sporazum mora biti zamijenjen modernim evropskim ustavom.

"Pomirenje započinje tako što ćemo govoriti istinu: Republika Srpska je entitet genocida i nema pravo postojati. Dejton i RS moraju biti zamijenjeni modernim evropskim ustavom", istakao je Schwarz na Facebooku.

Napomenuo je kako političari poput Milorada Dodika, Aleksandra Vučića i Vladimira Putina 9. januar "slave" kao "osnivanje Republike Srpske", podsjetivši da iza svega stoji osuđeni ratni zločinac Radovan Karadžić.

"Taj je entitet natopljen krvlju desetinama hiljada nevinih žrtava genocida koje su ubijene u Prijedoru, Foči, Srebrenici i Žepi i stotinama drugih gradova i sela iz samo jednog: jer nisu bili Srbi", napisao je Schwarz.



Takozvano uspostavljanje Republike Srpske 9. januara 1992. godine ocijenio je najvećom nedaćom otkako su Hitler i Staljin počinili genocid u Evropi.

"Prije nego što je ubijeno 8.400 civila u Srebrenici već je bilo više od 90 hiljada nevinih žrtava planiranog genocida, u sklopu kojeg su sistemski protjerivani i ubijani svi koji nisu bili Srbi", istakao je Schwarz.

Napominje kako je u istočnoj Bosni započelo planiranje i izvršenje genocida u ime narodne politike.

"Ono što danas, kao Republika Srpska, čini 49 posto teritorija Bosne i Hercegovine i znatno manje stanovništva, izgrađeno je na ubstvima, mučenjima, pljačkama, raseljavanjima i silovanjima - a međunarodna zajednica to tolerira."

klix.ba

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: Stefan Schwarz povodom neustavnog Dana RS-a: Dejton mora biti zamijenjen, entitet je genocidan

Post by Krokodil Behko » 09 Jan 2021, 09:41

Počelo lobiranje, za onog Shmidta.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Stefan Schwarz povodom neustavnog Dana RS-a: Dejton mora biti zamijenjen, entitet je genocidan

Post by Pasaga » 09 Jan 2021, 10:29

Krokodil Behko wrote: 09 Jan 2021, 09:41 Počelo lobiranje, za onog Shmidta.
sad treba ubost
inace...ode u helac
ovaj gore na slici,mlad,ambiciozna
ovakvu sansu propustit....je samoubistvo
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Stefan Schwarz povodom neustavnog Dana RS-a: Dejton mora biti zamijenjen, entitet je genocidan

Post by Naseef Mushroom » 09 Jan 2021, 10:36

Za sada je naš minus jedino što se javljaju samo neki "bivši" i nazivaju stvari pravim imenom ali na dobrom smo putu. Strani državljani onih država koje su učestvovale u Daytonu su sve glasniji.

Kako ide vrijeme "Evropa je aktivnija po pitanju pravdw prema BiH jer dolazi Biden" sve je manje teorija zavjere i sve više pokazuje da je istina i realnost
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Stefan Schwarz povodom neustavnog Dana RS-a: Dejton mora biti zamijenjen, entitet je genocidan

Post by Mutevelija » 09 Jan 2021, 10:45

Nem od tog nista , bilo kakvo prekrajanje Dejtona je novi rat.
Otcijepljenje.RS je rat.
Unistavanje Rs je opet rat.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Stefan Schwarz povodom neustavnog Dana RS-a: Dejton mora biti zamijenjen, entitet je genocidan

Post by Taare » 09 Jan 2021, 14:00

Mutevelija wrote: 09 Jan 2021, 10:45 Nem od tog nista , bilo kakvo prekrajanje Dejtona je novi rat.
Otcijepljenje.RS je rat.
Unistavanje Rs je opet rat.
Pa? Misliš da će ti neko neš pokloniti tj servirati na srebrenom pladnju? Naravno da neće. Za sve što želiš, moraš oznojiti goozove.
To što ti nazivaš ratom, ne bi trajalo ni sedmicu i rs bi bila poslata na smetljište historije.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Stefan Schwarz povodom neustavnog Dana RS-a: Dejton mora biti zamijenjen, entitet je genocidan

Post by Mutevelija » 09 Jan 2021, 14:19

Taare wrote: 09 Jan 2021, 14:00
Mutevelija wrote: 09 Jan 2021, 10:45 Nem od tog nista , bilo kakvo prekrajanje Dejtona je novi rat.
Otcijepljenje.RS je rat.
Unistavanje Rs je opet rat.
Pa? Misliš da će ti neko neš pokloniti tj servirati na srebrenom pladnju? Naravno da neće. Za sve što želiš, moraš oznojiti goozove.
To što ti nazivaš ratom, ne bi trajalo ni sedmicu i rs bi bila poslata na smetljište historije.
Samo ko bi ratovao realno?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Stefan Schwarz povodom neustavnog Dana RS-a: Dejton mora biti zamijenjen, entitet je genocidan

Post by Taare » 09 Jan 2021, 14:21

Mutevelija wrote: 09 Jan 2021, 14:19
Samo ko bi ratovao realno?
Ja. Ti ne bi, mutavelijo? Jesi li se zapitao da ti se možda vehn nije uvukao u srce?
Svi mi se morete obratit

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Stefan Schwarz povodom neustavnog Dana RS-a: Dejton mora biti zamijenjen, entitet je genocidan

Post by Masamune » 09 Jan 2021, 14:32

Hajd Fufe ne baljezgaj. Da živiš u BiH možda bih te shvatio ozbiljno.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests