Dejtonski ustav - ustroj BiH i alternativni preustroj

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
Gorshtak
Status: Offline

Dejtonski ustav - ustroj BiH i alternativni preustroj

Post by Gorshtak » 29 Mar 2010, 22:06

Iz danasnjih novina


Komentirajući nedavnu izjavu premijera entiteta RS Milorada Dodika kako je došlo vrijeme za mirno razdruživanje BiH, predsjednik Srbije Boris Tadić izjavio je danas da se njegova zemlja protivi bilo kakvog podjeli BiH.

- Ja sam više nego jasan. Srbija se principijelno i kroz praktičnu politiku protivi bilo kakvoj podjeli BiH. Integritet BiH ne smije biti doveden u pitanje - istakao je Tadić nakon današnjeg susreta s hrvatskim kolegom Ivom Josipovićem u Opatiji.

Obojica predsjednika su poduprli su integritet BiH i dogovorno rješenje triju naroda o budućem funkcioniranju zajedničke države.

- Ne smije nitko dovoditi u pitanje Daytonski sporazum i entitete koji postoje u BiH, kao ni budućnost svih naroda koji žive u BiH - kategoričan je bio srbijanski predsjednik.

Josipović je dodao da zagovara politiku jednakopravnosti sva tri naroda i svakog pojedinca na cijelom prostoru BiH.

- Tri naroda će odlučivati o svojoj sudbini, a mi smo tu da im pomognemo dobrim savjetima, pregovaračkim uslugama i europskim vrijednostima koje ćemo zagovarati za BiH - istaknuo je predsjednik hrvatske države.

Tadić, koji se simbolički nazvao prvim ovosezonskim srpskim turistom na hrvatskom primorju, pozvao je građane Srbije na odmor u Hrvatsku, kao i Hrvatske u Srbiju rekavši da su dobrodošli u obje države te da je to jedan od načina prevladavanja predrasuda iz prethodnog vremena.

- Srbija nema tajnu politiku prema Hrvatskoj, BiH ili jugoistočnoj Europi. Srbija ima jednu i jedinstvenu politiku koja je dobro poznata i koju sam danas prenio kolegi Josipoviću - rekao je Tadić.

Predsjednici Hrvatske i Srbije Ivo Josipović i Boris Tadić izjavili su da bi se međusobne tužbe za genocid koje su obje države podnijele pred Međunarodnim sudom pravde u Den Haagu mogle riješiti izvansudskom nagodbom.

- Bilo bi dobro da se izvansudskom nagodbom riješi i taj spor što ne znači da bi odustali od sudskih postupaka protiv onih koji su počinili zločine. Svi koji su počinili zločine moraju odgovarati - rekao je Tadić u zajedničkoj izjavi novinarima s Josipovićem nakon njihova radnog sastanka u Opatiji.

Po riječima obojice predsjednika, jedino pitanje oko kojeg se nisu uspjeli suglasiti je ishod Davis cup susreta između Hrvatske i Srbije koji se uskoro održava u Splitu.

- Mislim da će netko u naše ime riješiti taj problem. Mislim da će to biti Novak Đoković - kazao je Tadić.

- Kao bolji arbitar, mislim da će to biti (Ivan) Ljubičić - uzvratio mu je Josipović.

Ne mogu da vjerujem

Pa zar je moguce,da ja o tome ko podrzava a ko ne podrzava suverenitet BiH,moram svaki dan citati u novinama?? U cemu je tu stos?? Ma zaboli mene sta Tadic i Josipovic misle o suverenitetu BiH! Bitno je ono sto mi mislimo o tome i njihova svijest,da nam to ne mogu oduzeti tek tako.. Znaju oni vrlo dobro sta bi sve tome moralo predhoditi..
I ja svaki dan,moram da citam te imbecilne tekstove po novinama.. Ne mozemo zaokruziti suveenitet niti ga odrzavati sa takvim ponasanjem.. Kao neki prosjaci sa ispruzenom rukom u koju uzurbani bjelosvjetski politicari i hohstafleri,ubacuju kojekakve (suplje) price.. A pogotovo ovi komsijski..jer ce kao i svake druge losde komsije,iskoristiti prvu priliku,da tu svoju pricu i naplate.. Mi svoju sudbinu,u svakom momentu,moramo drzati u svojim rukama.. Naravno da ce trebati izgraditi dobrosusjedske odnose sa okolnim zemljama ali na ovakav nacin.. to ne bi trebalo ciniti.. Ja bih da mi raspravljamo o suverenitetu Srbije i Hrvatske,kad god oni raspravljaju o nasem suverenitetu.. Svaki put kad zabodu nos u nase poslove,da i mi to njima ucinimo.. Ee..to vec zvuci kao zdrav narod..i zdrava drzava,sposobna da se brani..

A vidi im zavrsetak clanka gatibo.. Moramo i o teniserima da citamo.. Vjerovatno su i oni bitni za nas suveenitet.. :basista

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by mrki62 » 29 Mar 2010, 22:20

Gorshtak wrote:
Pa zar je moguce,da ja o tome ko podrzava a ko ne podrzava suverenitet BiH,moram svaki dan citati u novinama?? U cemu je tu stos??
Moguće je a štos je u tome što je država BiH Dejtonom napravljena ovakva kakva je i to se zahvali potpisnicima.
Gorshtak wrote: Ma zaboli mene sta Tadic i Josipovic misle o suverenitetu BiH! Bitno je ono sto mi mislimo o tome i njihova svijest,da nam to ne mogu oduzeti tek tako.. Znaju oni vrlo dobro sta bi sve tome moralo predhoditi..
Da li je uistinu tako , jer dok tvoje vođe ne počnu brinuti o državi , neko mora umjesto njih.
Gorshtak wrote: I ja svaki dan,moram da citam te imbecilne tekstove po novinama..
Embicil je stvoren potpisom Dejtona i zbog potpisa Dejtona ovi sadašnji političari se qurče po medijima.
Što ti ne smetaju potpisnici Dejtona ?
De njih nazovi pogrdnim imenom , možeš li ?
Gorshtak wrote: Ne mozemo zaokruziti suveenitet niti ga odrzavati sa takvim ponasanjem.. Kao neki prosjaci sa ispruzenom rukom u koju uzurbani bjelosvjetski politicari i hohstafleri,ubacuju kojekakve (suplje) price.. A pogotovo ovi komsijski..jer ce kao i svake druge losde komsije,iskoristiti prvu priliku,da tu svoju pricu i naplate.. Mi svoju sudbinu,u svakom momentu,moramo drzati u svojim rukama.. Naravno da ce trebati izgraditi dobrosusjedske odnose sa okolnim zemljama ali na ovakav nacin.. to ne bi trebalo ciniti.. Ja bih da mi raspravljamo o suverenitetu Srbije i Hrvatske,kad god oni raspravljaju o nasem suverenitetu.. Svaki put kad zabodu nos u nase poslove,da i mi to njima ucinimo.. Ee..to vec zvuci kao zdrav narod..i zdrava drzava,sposobna da se brani..

A vidi im zavrsetak clanka gatibo.. Moramo i o teniserima da citamo.. Vjerovatno su i oni bitni za nas suveenitet.. :basista
Opet ,............ opet je to zbog potpisnika Dejtona, yebat ih sve zajedno.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Gorshtak
Status: Offline

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by Gorshtak » 29 Mar 2010, 22:36

Mrki ja znam da su predsjednici Srbije i Hrvatske,potpisali Dayton ali nije nista na ovom dunjaluku vjecno pa ni taj mirovni (ne)sporazum.. Ako se ne varam,bilo je predvidjeno samo tri ministarstva na nivou drzave a sada ih ima puno vise.. Eh,fazon je u tome sto ta ministarstva,uglavnom nista ne rade.. a to opet,slabi suverenitet zemlje..zar ne?? Dakle,mogli bi stosta i sami unutar granica BiH da ucinimo za vlastiti suverenitet.. Stoji to da nasi politicari i ne mare bas puno a to pa se ovi petljaju..ali shvati da ovakva pisanja,prikazuju narod i zemlju u cjelosti,kao neke ocajnike koji vape za time,da nam suverenitet odobravaju i zemlje poput Sejsela i Djevicanskih otoka.. Bar bi mediji mogli malo da promjene plocu i da uticu na stranke da napokon nesto ucine.. i to bilo sta! Jer valjda je sve bolje od ovog dosadasnjeg.. nista! Mada ni sam ne vjerujem u te medije jer su uglavnom i oni sami zavisni od tih politickih struktura..sto opet vodi ka slabljenju suvereniteta.. Tema i postoji zbog toga.. Puno je elemenata koji slabe suverenitet zemlje.. Cak bi i pesimiste tu mogli strpati .. haa? :ooooo

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by mrki62 » 29 Mar 2010, 23:25

Ti namjerno ili nenamjerno bježiš od istine ; da nije Alija potpisao , ne bi ništa značili potpisi onih ostalih ( koje ti nabrajaš ).
To je ono što yebe i sputava državu BiH !!!!!
Istina, strah od istine , ja malo prije yebah potpisnike al ne znam možeš li ti ?
Ti bi vjerovatno sve al samo Aliju ne , ha ?
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Gorshtak
Status: Offline

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by Gorshtak » 30 Mar 2010, 23:04

Mrki bolan sta ti je??
Cuj to ne smijem yebat Aliju.. Ma ja sam ga na onom forumu,ako se ne varam,bash nagrdio.. Ali eto,ima svakakvog svijeta.. Meni licno,on nikada i nije bio gotiva niti sam ga smatrao nekim velikim drzavnikom.. Uvijek se moze vise.. Pa cak i sa ovakvim drzavnim uredjenjem. Potrebno je naravno,pomesti u svojoj avliji prvo..to niko i ne spori.. Ali Aliju nemeremo pomesti jer je mrtav.. Mislio sam na buduce vrijeme.. Kad vec nije moglo proslo. Sarajevo bi stvarno,moglo biti i centripetalni centar.. Ne mora isprva biti politicki..ali bi se to moglo postici..

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by mrki62 » 31 Mar 2010, 07:25

To je već druga priča, svakako treba bobu reći bob :rukovanje
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Gorshtak
Status: Offline

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by Gorshtak » 31 Mar 2010, 19:06

Ponovo Sulejman Tihic,prica svoje nebulozno-nebulozne price..
Ovaj put,rijec je o olakom i ishitrenom prijedlogu da BiH,izglasa deklaraciju
o zlocinima koji su pocinjeni nad srbima i hrvatima u BiH. Naravno da bi tu deklaraciju ili neku slicnu,trebalo usvojiti. Medjutim,zapade mi za oko dio Tihiceve price a rijec je o tome da BiH kao drzava treba da to ucini. Pa on je stvarno kandidat za nobelovu nagradu za glupost!
Da napomenem da Parlament BiH,nije usvojio ni deklaraciju o genocidu u Srebrenici kako treba a svi znamo i zbog cega. Nadalje,nije uslo ni u prijedlog zakona da se negiranje genocida zabranjuje..
A posebno cudi to sto bi to po Tihicevom misljenju,trebala uciniti bas ta drzavna skupstina i to pod utiskom deklaracije srbije o genocidu u Srebrenici..a u toj deklaraciji,genocid se i ne spominje..
Pa jesmo li mi svi stvarno budale pa ne mozemo da imamo bolje drzavnike od ovog Tihica???
Ako je njega impresioniralo to sto je Srbija usvojila tu deklaraciju,ima ih koji i nisu bas impresionirani.. Evo idu navodi..



Skupština Srbije danas je započela raspravu o Prijedlogu deklaracije kojom se osuđuju zločini u Srebrenici, na kojoj će biti riječi o amandmanima koje su zastupnici podnijeli na prijedlog deklaracije, a očekuje se da bi do kraja dana ona mogla biti usvojena.

Prijedlog deklaracije podnijelo je 114 od 250 zastupnika, pri čemu je u skupštinsku proceduru stavljena po hitnom postupku.

U prijedlogu deklaracije navodi se da Skupština Srbije najoštrije osuđuje zločin izvršen nad bošnjačkim stanovništvom Srebrenice u julu 1995. godine, kako je to utvrđeno presudom Međunarodnog suda pravde.

Također se izražava saosjećanje i izvinjenje porodicama žrtava zbog toga što nije učinjeno sve da ta tragedija bude spriječena te dodaje kako Skupština Srbije pruža potporu radu državnih organa zaduženih za procesuiranje ratnih zločina te uspješno okončanje suradnje s Haaškim tribunalom, u čemu naročitu važnost ima otkrivanje i hapšenje Ratka Mladića kako bi bio procesuiran pred tim sudom.

Usvajanje rezolucije o Srebrenici u srbijanskoj političkoj javnosti od početka godine izazvalo je intenzivnu raspravu i suprotstavljena mišljenja među predstavnicima parlamentarnih stranaka. Stajališta o njoj kreću se od onoga da bi se njezinim sadržajem jasno trebao osuditi genocid u Srebrenici, do mišljenja da treba donijeti dvije rezolucije - jednu o Srebrenici i drugu kojom se osuđuju zločini nad Srbima.

Postoje i mišljenja da u jednoj rezoluciji treba osuditi sve zločine i da, kada je riječ o Srebrenici, umjesto riječi "genocid" treba koristiti drugu formulaciju poput, primjerice, "težak zločin".

Europski parlament (EP) je 15. januara 2009. proglasio 11. juli Danom sjećanja na genocid u Srebrenici, gdje su snage pobunjenih bosanskih Srba 1995. ubile oko 8000 ljudi. Tu inicijativu poduprla je i Europska komisija.

Bivši vojni vođa pobunjenih bosanskih Srba Ratko Mladić, kojega je Haaški sud optužio i za genocid u Srebrenici, još je u bijegu, a bivši politički čelnik pobunjenih bosanskih Srba Radovan Karadžić uhapšen je u julu 2008. godine i nalazi se u pritvoru u Den Haagu.

Palalić: Srbija rezolucijom priznaje odgovornost za zločin u Srebrenici
Bošnjaci neće glasati za rezoluciju ako ne bude sadržavala riječ genocid
Autor: Tanjug/Fena30.03.2010. 13:22


Foto: Arhiv
Skupština Srbije danas je započela raspravu o Prijedlogu deklaracije kojom se osuđuju zločini u Srebrenici, na kojoj će biti riječi o amandmanima koje su zastupnici podnijeli na prijedlog deklaracije, a očekuje se da bi do kraja dana ona mogla biti usvojena.

Prijedlog deklaracije podnijelo je 114 od 250 zastupnika, pri čemu je u skupštinsku proceduru stavljena po hitnom postupku.

U prijedlogu deklaracije navodi se da Skupština Srbije najoštrije osuđuje zločin izvršen nad bošnjačkim stanovništvom Srebrenice u julu 1995. godine, kako je to utvrđeno presudom Međunarodnog suda pravde.

Također se izražava saosjećanje i izvinjenje porodicama žrtava zbog toga što nije učinjeno sve da ta tragedija bude spriječena te dodaje kako Skupština Srbije pruža potporu radu državnih organa zaduženih za procesuiranje ratnih zločina te uspješno okončanje suradnje s Haaškim tribunalom, u čemu naročitu važnost ima otkrivanje i hapšenje Ratka Mladića kako bi bio procesuiran pred tim sudom.

Usvajanje rezolucije o Srebrenici u srbijanskoj političkoj javnosti od početka godine izazvalo je intenzivnu raspravu i suprotstavljena mišljenja među predstavnicima parlamentarnih stranaka. Stajališta o njoj kreću se od onoga da bi se njezinim sadržajem jasno trebao osuditi genocid u Srebrenici, do mišljenja da treba donijeti dvije rezolucije - jednu o Srebrenici i drugu kojom se osuđuju zločini nad Srbima.

Postoje i mišljenja da u jednoj rezoluciji treba osuditi sve zločine i da, kada je riječ o Srebrenici, umjesto riječi "genocid" treba koristiti drugu formulaciju poput, primjerice, "težak zločin".

Stajalište onih parlamentarnih stranaka koje se zalažu za donošenje rezolucije o Srebrenici u kojoj bi se zločin u Srebrenici definirao kao genocid, podupiru i mnogobrojne nevladine organizacije za ljudska prava. Njihovi se aktivisti od 11. februara 2009. svakog 11. dana u mjesecu obraćaju srbijanskom predsjedniku Borisu Tadiću, tražeći od njega potporu inicijativi da 11. srpnja bude proglašen danom sjećanja na genocid u Srebrenici, podsjećajući da je takvu rezoluciju prihvatio Europski parlament.

Europski parlament (EP) je 15. januara 2009. proglasio 11. juli Danom sjećanja na genocid u Srebrenici, gdje su snage pobunjenih bosanskih Srba 1995. ubile oko 8000 ljudi. Tu inicijativu poduprla je i Europska komisija.

Bivši vojni vođa pobunjenih bosanskih Srba Ratko Mladić, kojega je Haaški sud optužio i za genocid u Srebrenici, još je u bijegu, a bivši politički čelnik pobunjenih bosanskih Srba Radovan Karadžić uhapšen je u julu 2008. godine i nalazi se u pritvoru u Den Haagu.

Memišević: Udarac u lice preživjelim žrtvama

Društvo za ugrožene narode za BiH smatra da je usvajanje Deklaracije o Srebrenici u Narodnoj skupštini Republike Srbije, bez kvalifikacije genocida novi udarac preživjelim žrtvama genocida.

"Smatramo da je licemjerno 'osuditi zločin na način utvrđen presudom Međunarodnog suda pravde' bez objašnjenja šta je u presudi rečeno", istakla je predsjednica Društva za ugrožene narode za Bosnu i Hercegovinu Fadila Memišević.

A u presudi između ostalog stoji 'da je Srbija odgovorna što nije spriječila genocid u Srebrenici te da ima obavezu uhapsiti Ratka Mladića i izručiti ga Međunarodnom sudu za ratne zločine u Den Hagu', saopćilo je Društvo za ugrožene narode za BiH.

Dan uoči početka rasprave o predloženom tekstu deklaracije, Sandžačka demokratska partija čiji je osnivač bio Rasim Ljajić najavila je da će pokušati da izmijeni predloženi tekst, a poslanici Bošnjačke liste Sulejmana Ugljanina da za taj dokument neće glasati ukoliko on ne bude sadržavao riječ genocid, kao i da će od Skupštine Srbije prvo zahtjevati usvajanje Rezolucije Evropskog parlamenta o Srebrenici.

Za pominjanje riječi genocid u deklaraciji zalaže se i Liberalno-demokratska partija koja traži i da se u tom dokumentu citira stav Međunarodnog suda pravde o tom događaju.

Kako sa ovakvim ljudima kao sto je Tihic do potpunog Suvereniteta BiH? Pa valjda je Srbija trebala usvojiti istovjetnu deklaraciju kao i EU.. A da napomenem,rijec Genocid,izbjegla je u svojoj deklaraciji o Srebrenici i Hrvatska,mada Srebrenica i nema neke veze sa hrvatskom jedinicama. dakle,sve neke visoke i ne bas dobronamjerne politike nasih susjeda a prema BiH.. I sta Suljo ucini? Odmah potrci,da sebe i cijeli svoj narod pospe pepelom.. I gjde to zeli sprovesti?? U parlamentu BiH u kojem svi srpski poslanici otvoreno negiraju genocid.. A to je u svakoj normalnoj zemlji tezak prekrsaj..sak i kad se to desava na ulici a kamoli tek u parlamentu.. Pa jesam li ja ovo pogresno procitao ili cemo i dalje u buducnosti gledati Karadzicev podmladak u PSBiH,kako bezocno lazu o prirodi zlocina u Srebrenici i dovode ga u istu... BAS U ISTU ravan sa zlocinima koji su pocinjeni nad srbima a kao dokaz,imace eto i tu Tihicevu deklaraciju.. To ce neminovno voditi ka poistovjecivanju svega sto se desilo na prostorima BiH u ratu.. i mi tu u buducnosti,necemo imati sta da se bunimo kad nam neko kaze da smo jednako cinili zlocine i da smo jednako krivi kao i Karadzic i ...ipak veci dio srba u BiH i svugdje na svijetu.. Da ne bih bio pogresno protumacen,ponavljam da osudu zlocina nad srbima i hrvatima,treba izreci..ali svaka stvar se mora nazvati pravim imenomi treba je rasvijetliti pod pravim okolnostima.. pred sudom.. naravno.. E moj Tihicu pa ti si dusman svoje zemlje i to iskljucivo zbog toga sto si neponovljivo glup!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120156
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by Krokodil Behko » 01 Mar 2011, 19:02

Morace u Feeraciji,zapuhati neki novi vjetrovi..
morace se urediti ponovo sve ovo sto je SDA unistila skupa sa HDZ..
U ekonomskom smislu,nema nekih problema koliko ih ima u politickom smislu.. Dakle,politicari namjerno,reklo bi se,prave probleme i ne dozvoljavaju ovoj zemlji da krene naprijed. Sta drugo reci kad se ima u vidu da se roba proizvedena na u FBiH,otprilike jednako i dila na svim podrucjima FBiH.. Naravno da je nesto manje bosanske robe u Z:Hercegovini ali znamo i to da je to prvenstveno problem,politicke prirode. Kad bi se i to sredilo,vjerujem da bi se tad imao jak poticaj za preustroj Federacije BiH.. Licno mislim,da bi opcina Olovo,trebala biti u SA kantonu.. Mozda cak i Visoko,Breza i Vares ukoliko bi se ZDK i SBK ujedinili u jedan kanton.. Top i jeste uvijek bila jedinstvena regija. Isto tako,administracija ce se smanjiti ukoliko od cak tri kantona u Hercegovini,napravimo samo jedan.. Dakle,umjesto 10 bilo bi oko 7 kantona. Tri vlade manje.. Oko trideset ministarstava sa svim tim silnim pomocnim osobljem.. Racunica je sljdeca.. Ukoliko u svakom od tih 30 ministarstava radi 10 ljudi to je sve skupa oko 300 uposlenika. Samo na ime placa,te doprinosa,reprezentacije,rezija i ostalih troskova,svaki taj uposlenik nas mjesecno kosta minimum 2500 KM.. Kad se to pomnozi sa 300 dodje se do cifre od 750.000 KM mjesecno.. Ni tu nije kraj.. postoje razni kantonalni intituti i organizacije,kao i sjedista kantonalnih MUP-ova,zdravstva,skolstva,sluzbe za zaposljavanje i slicno.. Ta je cifra otprilike duplo veca.. Moglo bi biti rijeci o cifri od 1.500.000 maraka mjesecno.. Naravno.. ja sad isticem minimalne cifre... One su vjerovatno znatno vece jer su nasi politicari opce poznati po svojoj "skormnosti"

Takvi "preuredjeni,mogli bi uhvatiti zalet i znatno iza sebe ostaviti Rs kojem ne bi nista preostalo nego da krene za Federacijom.. Dakle,trebalo bi razmisliti o ekonomskom nacinu zaokruzivanja suvereniteta BiH.. Svaki ekonomski boljitak radjana,rezultirao bi stisavanjem tenzija jer stanke to i rade.. ali u suprotnom smjeru.. Stalno nas drze u siromastvu,kako bi svaka od njih,mogla nesmetano vladati u svom feudu..
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by mrki62 » 01 Mar 2011, 22:43

Ovo sam već negdje pisao, pa ću samo prenijeti :

Od 1992 godine pa do danas niti jedan jedini političar nije bio političar države BiH,već su to bili obični yebivjetrovi,koji su održavali svoju poziciju na račun nacionalnosti i vjerske pripadnosti.
Niti jedan jedini političar nije radio ama baš ništa za dobrobit DRŽAVE, već se svo vrijeme radi o nekakvoj odbrani nacionalnog intergriteta.
Svo vrijeme političari rade u jednom određenom dijelu BiH - tamo gdje je tobože "njihov" narod iliti nacija a na čitavom državnom terenu su izostali i to još od 1992 godine.
BiH nema niti jednog jedinog DRŽAVNIKA , sve su to nekakve nacio ili vjerske vođe.
Uzmite primjer bilo koje zapadne države ............. ima li ijedna država da je uspješna a da političari ne gledaju državne interese ??????
Šta bi npr. bilo u USA, kad bi tamo kojim slučajem gledali na dobrobit nekakvih Engleza ili Nijemaca ( po porijeklu ) a za državu da niko ne gleda - odgovor je valjda jednostavan.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by mrki62 » 03 Apr 2011, 14:08

Akademik Abdulah Sidran - Ja nemam nade za Bosnu http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i- ... Bosnu.html

Kliknite na video i slušajte šta čovjek govori a što je meni ostalo u sjećanju je : U ratu se nismo bojali , za nas je pakao počeo kad je sudbina došla u naše ruke
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by paparaci » 04 Apr 2011, 00:55

osvješćenjem naroda....

@mrki,

tip je kontradiktoran, bas poput tebe :laugh

cuj pakao poceo kad je sudbina pala u nase ruke (ako je dejton nasa sudbina tj nas izbor, ejvala mu :zid ), a istovremeno poziva MZ na odgovornost :plavi :lupa

sta vise, on je isfrustriran slucajem njegove kcerke - pa se na "pravom" mjestu ispuhao (glupson....) :bua

pored tebe kao prijatelja BiH, nama ne treba veci neprijatelj :haha :bua

valjas bombe i tamo na komentarima, a vidio si reakcije :mig

hajd bolan, daleko vam kuca bila od BiH :)
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by mrki62 » 04 Apr 2011, 07:38

Jeste paparaci, samo treba malo skontati koliko čovjek nije u pravu.
Ako je rat ustavljen 1995 godine i poslije toga bi trebao prosperirati sistem koji bi ostvario svake godine boljitak a pitanje je jel tako.
Reakcije vake il nake, problem još uvijek ostaje u BiH, gdje je svakim danom više buntovnika a ja iznosim najnoviju vijest:

"Valter" se vratio u Sarajevo: Osloboditi BiH od domaćih krvopija i nacionalističkih političkih bandita


Image

Partija rada (PR) izvela je u Sarajevu akciju Valter. Akcija se sastojala od plakatiranja javnih mjesta, dijeljenja letaka, lijepljenja naljepnica i postavljanja transparenta.

Cilj propagandne akcije je ukazivanje na činjenicu da je postojanje snaga sadašnjih političkih bandita prepreka svakom jedinstvu u BiH. No uklanjanje ove prepreke, kao i ostvarenje boljeg života za osiromašene, obespravljene i demoralisane mase, može se ostvariti jedino organizovanom i revolucionarnom silom i uz masovnu podršku pobunjenog naroda. Zato ova akcija i nosi simbolički naziv Valter sa likom Vladimira Perića na plakatima, i sa mapom jedne BiH na lecima, sa pozivom da se BiH oslobodi. Da se oslobodi od onih snaga koji već dvije decenije razgrađuju zajednički dom svih naroda, potpaljujući ga po potrebi vatrom nacionalizma, i blokirajući svaki čin koji vodi zajedništvu, poručuju iz PR-a.

"Istovremeno, to se oslobođenje ne može ostvariti ukoliko BiH ostane protektorat pod upravom imperijalističkih plaćenika, a kojima je stalo do BiH koliko do lanjskog snijega. Oni održavaju nekakvu vještačku ravnotežu vladajućih elita, od koje narodi BiH nemaju nikakve koristi. Stvoriti imperijalistima povoljniji okvir za novi kolonijalizam, jedini je dugoročni plan koji imaju. Ne treba posebno podsjećati da su u ešalonu neprijatelja bosanskih naroda i domaće krvopije kojima ovakva situacija i te kako odgovara, i koji se već godinama tove na narodnoj muci.

PR je svjesna da je ovo tek početak borbe i da se ciljevi oslobođenja ne mogu ostvariti preko noći, kao i da ih ne mogu ostvariti one snage čija su usta puna socijalne pravde i demokratije, a nisu spremne da vode klasne bitke do klasnog rata, već ponizno mole od kapitalista izvjesne ustupke, kao da se diktatura svjetskog kapitala može reformisati. Posebno danas kada plamte narodne pobune, a imperijalsti svom žestinom nastavljaju rat protiv naroda svijeta.

PR takođe dobro zna da je u rukama vlastodržaca sila, ali oni ne znaju, ili neće da znaju, da Bosnu nije nikada sačinjavala država, njeni vladari, ministri i činovnici, već da je uvijek opstajala zahvaljujuči ljudima koji je naseljavaju. I oni će zajedničkom borbom i ovaj put pobijediti.

PR poziva mlade, posebno bosansku sirotinju i radnike, da se pokrenu, pruže otpor i stupaju u borbu koja vodi do klasnog rata, oslobodjenja BiH i dostojanstvenog života", navodi se u saopštenju Partije rada.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by paparaci » 04 Apr 2011, 23:49

mrki62 wrote:Jeste paparaci, samo treba malo skontati koliko čovjek nije u pravu.
na onakav nacin nije trebao ni nastupati u emisiji. da ima imalo karaktera, obraza i kulture - ne bi koristio prostor koji je dobio za istresanje licnih problema - jer to nikog ne interesuje. ljudi su u daleko vecim govnima. kao sto ti je neko na komentarima rekao, on bi trebao da bude u prvom redu u borbi za BiH!! pozeljna je pozitivna kritika i da se ukaze na nedostatke, itd. - ali isto tako da se pruze moguca rijesenja i neki plan kako bi se mogle odredjene stavri eventualno postici.
dosta je nama neprijatelja i pesimista - nama treba jaka, postena i sposobna ruka, koja ce nas povesti u bolje sutra!
Ako je rat ustavljen 1995 godine i poslije toga bi trebao prosperirati sistem koji bi ostvario svake godine boljitak a pitanje je jel tako.
kakav bolan prosperitet?! kako ce biti prosperiteta kad je rat nazor okoncan. nije nasom voljom (nemoj sad kad te molim samo poceti staru pricu, jer mi je vec dobro poznata). ta ludjacka kosulja zvana dejtonski sporazum, je nefunkcionalna. ne moze se napredovati nikako, kad se nastavilo tamo, gdje je nekad zapoceto.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by mrki62 » 05 Apr 2011, 00:03

ta ludjacka kosulja zvana dejtonski sporazum, je nefunkcionalna. ne moze se napredovati nikako, kad se nastavilo tamo, gdje je nekad zapoceto.
Ta luđačka košulja se je trebala potpisati na određeno vrijeme - recimo 5 - 7 godina a ne za vijek vijekova.
Nije problem ni Sidran , ni ti , ni ja , niti bilo ko - krivi su oni što su potpisali tu luđačku košulju.
Krivi , nesposobni, yebivjetrovi, izdajice, uhljupi , hoštapleri ,...............

Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..,............... teško , jer narod još nije skonto da je i izdan i prodan i zaboravljen i odrinut od onog u koga je najviše vjerovao !!!!!!!
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by paparaci » 05 Apr 2011, 00:26

grdno se varas, jer stvari drugacije stoje. primjer za to sam ti vec dao na drugoj temi.

a sto se tice dejtona, on i nije za vijek vjekova. to je bilo prinudno stanje. najzad, ilegalan je cin u svaku ruku. i gdje to ima, da komsije odlucuju o unutarnjem uredjenju?! samim tim cinom, obe drzave su priznale agresiju na BiH ;)

nego, dosta offiranja.

zaokruzice se samo revolucijom, drugacije ne.

a mozda i do nje uskoro dodje, objavljivanjem tajnih dopisnica americke ambasade.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by mrki62 » 05 Apr 2011, 06:36

paparaci wrote:
a sto se tice dejtona, on i nije za vijek vjekova. to je bilo prinudno stanje. najzad, ilegalan je cin u svaku ruku. i gdje to ima, da komsije odlucuju o unutarnjem uredjenju?! samim tim cinom, obe drzave su priznale agresiju na BiH ;)
Eto, sad ti iznesi datum do kada će trajati Dejton i odmah smo riješili ovu temu :ok
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by adacta » 10 May 2011, 13:08

Poslije Mladića i Bin Ladena

˝Mi ćemo propasti i nestati ako se ne priberemo˝

U uspješnoj akciji uhapšen je Radovan Karadžić, koji se danas nalazi u Hagu pred međunarodnim tribunalom, i kojem se sudi za ratne zločine. U uspješnoj akciji je, eto, ubijen i Osama bin Laden, strah i trepet slobodoumnog svijeta, mrski neprijatelj svega američkog od George-a Washington-a pa nadalje, minijaturni strahovladar talibanske horde i inicijator brojnih terorističkih poduhvata.

U uspješnoj će akciji, jednom, biti uhapšen ili ubijen i Ratko Mladić, strah i trepet svekolikog bošnjaštva, mrski neprijatelj svega islamskog od poslanika Muhammeda pa nadalje, minijaturni strahovladar republičkosrpskih snaga i posredni ili neposredni izvršilac brojnih zločina nad nesrpskim stanovništvom. A šta poslije?

Bit će slavlja i like-ova na facebooku, bit će “komičnih fotomontaža Mladićevog mrtvog tijela” ili lika obraslog gustom bradom, radovat će se i opijati mnogi mrzitelji rata i zločina, žrtve njegovih pogubnih djela tiho će uzdisati i spominjati se pravde, dok će sve ono što su začeli, ili nastavili, Mladić, Karadžić, Tuđman, Milošević, Orić, Delić, te brojni drugi instigatori međuetničke mržnje na ovim prostorima i izvršioci njihovih naloga, nastaviti živjeti i opstajati u ovoj nesretnoj državi u kojoj se, kao na nekakvoj razmeđi krugova iz Danteova „Pakla”, stiču krici i jauci kažnjenika sustignutih usudom kojeg im je namrla huda i nikad prevaziđena prošlost.

Svi zločini koji su tokom posljednjeg rata počinjeni i dalje opstaju, i dalje žive, ma s koje strane dolazili, ma iz koje religije ili etnosa počinilac poticao; kao što se poznaje duh zakona i njegovo slovo, tako se poznaju duh zločina i njegovo slovo. Slova su ispisana krvlju puštenom iz usmrćenih tijela, ispisana su vriskom silovanih, mučenih, ranjavanih žrtava, ispisana su svakim nedjelom, i sva ta slova tvore onu hronologiju rata koja je, maltene, poznata svima, i koja je zavedena u brojnim rukopisima, manje ili više pristrasnim.

Duh, onaj surovi, izopačeni duh, koji je tako lako zbacio sa sebe krhki plašt bratstva i jedinstva svukavši krinku zajedništva i pretvorivši ju u krvožedne nagone, i dalje je živ. Ako ga još niste osjetili, čuvajte ga se; on se u duše uvlači tiho, podmuklo, gnijezdi se i raspiruje vatru koja sažiže ljudskost. Taj duh živi i opstaje u Srbinu, Hrvatu, Bošnjaku koji tvrdo vjeruje da ga njegova pripadnost određenoj naciji ili religiji čini posebnim, nadmoćnim, vrijednijim od drugih i drugačijih.

Taj duh živi i opstaje u Srbinu, Hrvatu, Bošnjaku koji su naraštajima živjeli u Bosni i Hercegovini, a neka ih je neznana sila zadojila uvjerenjem da je od toga važnije što su im preci stigli iz Srbije, Hrvatske, Albanije, Slovenije, Makedonije, Grčke, Turske, Austrije ili Rusije, te da oni tim većinom dalekim država duguju neku odanost važniju i značajniju od one koju duguju sopstvenoj državi koju, kao Pier Della Vigna, umjesto blaženim domom čine svojim vješalima.

Taj duh razara državu koja će sutra biti dom njihove djece; taj izopačeni duh mržnje koji prati Hrvata, Bošnjaka, Srbina nameće se nad njihovo potomstvo, izvitoperuje sukus roditeljstva, i gazi preko njihovih ljudskih osjećaja, zamjenjujući ih utjelovljenjem destruktivne propagande i iskrivljenih dogmi.

Taj duh je u majci koja priziva smrt i jauče nad kćerkom koja je, po svojoj nesreći i nesreći svoje kuće, zavoljela nekog pripadnika druge nacije i druge religije. Ta majka, koja zloduha mržnje stavlja nad sreću svoje kćerke, više nije majka; zloduh mržnje njeno majčinstvo pretvara u osobinu ravnu zločinu.

Taj duh je u ocu koji prijeti i grozi se nad sinom koji, na sramotu jednoumnog susjedstva, za prijatelje bira druge i drugačije, drugu naciju, drugu vjeru; njegov očinski osjećaj, pretvoren u nehumanu i suštastvenu suprotnost sebi samom, ne mari za sinovljevu dobrobit, niti za njegovu čovječnost, on ne odgaja čovjeka, nego još jednog podanika mržnje.

Taj duh je u djetetu koje ismijava, izruguje, ponižava i vrijeđa druge i drugačije, jer je u njemu začeto sjeme mržnje, jer tim pogubnim djelima ono žudi pridružiti se sveukupnosti Mržnje i biti dijelom nečega što ga nadvisuje i u čijem se okrilju osjeća sigurno. Svoju zaštitu, svoje utočište on pronalazi u zlu namjesto u bratstvu svih ljudi u kojima kuca isto srce i koji dišu jednakim plućima. Neka su na to primorana; neka su to prigrlila i prihvatila. I jedni su i drugi osuđeni na propast ljudskosti.

Taj duh je u vjerskom službeniku koji kroz govor, čija bi snaga morala počivati u tome da ljude približavaju bogu, unižava ljude do đavla, udaljava ih od suštine koja je objedinjena u svim religijama, od suštine čovječnog i čovječnosti, koji ne poznaju besmislenu mržnju, nepotrebni gnjev, suvišni prezir, nego prepoznaju dostojanstvo, plemenitost, nježnost, pijetet, razumijevanje i prihvatanje. Taj vjerski službenik nije vjerski službenih. On je službenik zloduha mržnje, i pod njegovim pohlepnim, demagoški izbrušenim šapama izdišu primjerci ljudskog roda i nestaju u ambisu koji znači propast duše.

Taj duh je u učitelju koji podučava tako da u djeci raspaljuje plamen kakvog do njegova uticaja nije bilo u nevinim dušama, da u njihovim očima stvara sliku koja dijeli, razdvaja, udaljava, koja sitni i mrvi umjesto da gradi i ujedinjuje. Taj duh je u svakome ko gaji mržnju umjesto ljubavi, ko gaji nepoštivanje umjesto prihvatanja, ko gaji diskriminaciju umjesto razumijevanja, ko gaji razdor tamo gdje može i treba gajiti sklad.

Istorija se okrutno poigrala s nama, sa svima nama, a mnogi građani Bosne i Hercegovine, njegujući mržnju, dozvoljavaju okrutno poigravanje sa našom zajedničkom budućnošću.Prošlost nas je zasula krvlju, i umjesto da tu krv brišemo, da je speremo, da pružimo ruku kao ljudi, a ne da režimo kao životinje, da se oslonimo jedni na druge za dobro našeg potomstva i naše sutrašnjice, mi ju razmazujemo po našim licima, ponosimo se i nabacujemo se njome, prizivamo nove sukobe i novu krv.

Ne, nećemo propasti niti nestati, niko od nas, ni Bošnjaci, ni Srbi, ni Hrvati, ni Ostali, samo zato što će nas druga nacija nadjačati, što će nas druga nacija preglasati, što će druga religija zauzeti mjesto naše, druga načela zamijeniti naša.

Ne, mi ćemo propasti i nestati ako se ne priberemo, ako se ne osvijestimo, ako ne progledamo i vidimo da rušeći ovu državu mi urušavamo sami sebe, da nigdje nećemo biti voljeni i prihvaćeni kako možemo biti ovdje. Nisu važni entiteti, nisu važne nacije, nisu važne religije; u konačnici, to ne predajemo svijetu. Svijetu trebamo predati ono najbolje od nas, a to je čovjek.

Kada bi sebičnost ustupila mjesto širokogrudnosti, i kada bi svi uvidjeli šta čine domovini svoje djece, šta čine okruženju u kojem će ta djeca rasti, kakvu im neprocjenjivu štetu pričinjavaju odgajajući ih da mrze, to bi bio jedan vrli novi svijet, i jedan poduhvat vrijedan pokušaja. Pokušajmo, onda, i izborimo se za to.

tekst preuzet po odobrenju autora
:tamo http://www.6yka.com/ratkobinladen

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120156
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by Krokodil Behko » 16 May 2011, 23:12

Tesko do suvereniteta sa ovakvim politikama.. Sad ne govorim samo o strankama nego i o medijima pa cak i o narodu.. Evo vlada odijum,nema nista od Dodikovog referenduma.. A niko nece da kaze to,da nije bilo Inzka i ostalih strendzera,taj bi se referendum desio sigurno.. pa za njim jos 3-4 referenduma i gotovo.. Znam ja sve to kako je narod podijeljen,kako ovo-kako ono.. Ali uvijek se nesto moze i mora ciniti.. kao prvo,treba biti realan pa posmjenjivati sve te silne upravne i nadzorne odbore,direktore i polu-direktore i napokon smisliti neku reformu ekonomije,olaksati privredi poslovanje i podici standard na visi nivo.. Kao i vladavinu zakona.. Ovo se posebno odnosi na zakon o radu i radnim odnosima,koji kako ja doznajem nikada nije u cjelosti ni usvojen.. Uglavnom je prepisan od bivse SFRJ a ni kao takav se ne postuje. Da..da.. ekonomijom do suvereniteta.. U potpunosti je moguce.. kako da i pokrenemo sve dijelove BiH,kad su ovi politicari ogrezli u korupciju i kriminal ??
online

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by paparaci » 17 May 2011, 00:40

Krokodil Behko wrote:Tesko do suvereniteta sa ovakvim politikama.. Sad ne govorim samo o strankama nego i o medijima pa cak i o narodu.. Evo vlada odijum,nema nista od Dodikovog referenduma.. A niko nece da kaze to,da nije bilo Inzka i ostalih strendzera,taj bi se referendum desio sigurno..
Dodik provocira maksimalno. zna da nece snositi nikakve posljedice, pa to iskoristava do krajnosti. iako bi se referendum mozda cak i sproveo, ne bi bio pravovaljan - jer nije u skladu sa dejtonom, navodno. entiteti nemaju, niti mogu imati vece ovlasti od "drzave". sve su strane podrzale formiranje Tuzilastva i Suda BiH - tako da je ovo bilo samo podizanje nepotrebnih tenzija.
... kako da i pokrenemo sve dijelove BiH,kad su ovi politicari ogrezli u korupciju i kriminal ??
javnim vjesanjem istih :haha
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120156
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Suverenitet BiH i kako ga zaokruziti..

Post by Krokodil Behko » 18 May 2011, 21:17

Krokodil Behko wrote:Tesko do suvereniteta sa ovakvim politikama.. Sad ne govorim samo o strankama nego i o medijima pa cak i o narodu.. Evo vlada odijum,nema nista od Dodikovog referenduma.. A niko nece da kaze to,da nije bilo Inzka i ostalih strendzera,taj bi se referendum desio sigurno.. pa za njim jos 3-4 referenduma i gotovo.. Znam ja sve to kako je narod podijeljen,kako ovo-kako ono.. Ali uvijek se nesto moze i mora ciniti.. kao prvo,treba biti realan pa posmjenjivati sve te silne upravne i nadzorne odbore,direktore i polu-direktore i napokon smisliti neku reformu ekonomije,olaksati privredi poslovanje i podici standard na visi nivo.. Kao i vladavinu zakona.. Ovo se posebno odnosi na zakon o radu i radnim odnosima,koji kako ja doznajem nikada nije u cjelosti ni usvojen.. Uglavnom je prepisan od bivse SFRJ a ni kao takav se ne postuje. Da..da.. ekonomijom do suvereniteta.. U potpunosti je moguce.. kako da i pokrenemo sve dijelove BiH,kad su ovi politicari ogrezli u korupciju i kriminal ??
Da se nadovezem na svoj rodjeni post.. evo link do
idiotsko-idiotske politicke filozofije.. Pa zar ljudi stvarno
vjeruju da ce EU i SAD do kraja svijeta rjesavati bosanske
zavrzlame i to uvijek u korist suvereniteta Bosne i Hercegovine.. :zid
Ovo bi moralo prestati.. Ovo nije pobjeda.. Ovo je poraz..
Dakle,pokrenuti drustvo i dati svom okruzenju neko koliko-toliko
normalno mjesto za zivot..
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-min ... video.html
online

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests