Dejtonski ustav - ustroj BiH i alternativni preustroj

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Naseef Mushroom » 14 Dec 2020, 10:57

Hurija wrote: 14 Dec 2020, 08:29 Šega me uhvatila potrčko od novinara i Lagumdžijin pijun Bakir Hadziomerović ,kritikuje Biseru
Malo je balija u zadnjih 20 godina bilo na našoj sceni kao Bakir Hadžiomerović koji uvijek kada je velikosrpska i velikohrvatska najagresivnija i kada Bošnjaci ujedinjeni odgovore i napomenu agresore ko su i šta su da takvi baš tada izađu iz mišje rupe da podsjete kako su oni isti ili čak gori. Jedino je Damir Nikšić gori od njega.
Niko nije nedodirljiv ali sve ima svoje vrijeme i mjesto.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15377
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 650 times
Been thanked: 2130 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Laser » 14 Dec 2020, 11:17

Ne shvatam čemu tolika strka oko jedne tako šuplje izjave.

Pogotovo ako dolazi od Bisere Turković čiji je nejveći diplomatski poduhvat upis Sebije Izetbegović na specijalistički studij u Zagrebu tokom najžešćih sukoba Armije BiH i HVO.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by prog321 » 14 Dec 2020, 11:19

Biserka je rekla ono sto bi svaki probosanski politicar trebao dnevno ponavljati.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18935
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 774 times
Been thanked: 999 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Nora Ibsenova » 14 Dec 2020, 11:20

Trebamo se onda zapitati zašto nam je Bisera Turković ministrica vanjskih poslova ako su njene izjave glupe i šuplje i ne trebaju se uzimati za ozbiljno. Čije ćemo onda izjave uzimati za ozbiljno? :D.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by prog321 » 14 Dec 2020, 11:21

Naseef Mushroom wrote: 14 Dec 2020, 10:57
Hurija wrote: 14 Dec 2020, 08:29 Šega me uhvatila potrčko od novinara i Lagumdžijin pijun Bakir Hadziomerović ,kritikuje Biseru
Malo je balija u zadnjih 20 godina bilo na našoj sceni kao Bakir Hadžiomerović koji uvijek kada je velikosrpska i velikohrvatska najagresivnija i kada Bošnjaci ujedinjeni odgovore i napomenu agresore ko su i šta su da takvi baš tada izađu iz mišje rupe da podsjete kako su oni isti ili čak gori. Jedino je Damir Nikšić gori od njega.
Niko nije nedodirljiv ali sve ima svoje vrijeme i mjesto.

Sto ga neko ne zbode? :ooo
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Masamune » 14 Dec 2020, 11:23

Bakir nju kritikuje ima već 1-2 godine, a najviše zbog nekretnina i ostalog kako je do istih došla. Sa ovim njenim gafom je dobio dodatni vjetar u leđa.

Iskreno ne vidim zašto je ne bi trebao kritikovati kad je čitave emisije posvećivao i Dodikovom kriminalu.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15377
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 650 times
Been thanked: 2130 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Laser » 14 Dec 2020, 11:27

Nora Ibsenova wrote: 14 Dec 2020, 11:20 Trebamo se onda zapitati zašto nam je Bisera Turković ministrica vanjskih poslova...
To bi Sebija znala. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18935
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 774 times
Been thanked: 999 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Nora Ibsenova » 14 Dec 2020, 11:28

MarlboroGold wrote: 14 Dec 2020, 11:23 Bakir nju kritikuje ima već 1-2 godine, a najviše zbog nekretnina i ostalog kako je do istih došla. Sa ovim njenim gafom je dobio dodatni vjetar u leđa.

Iskreno ne vidim zašto je ne bi trebao kritikovati kad je čitave emisije posvećivao i Dodikovom kriminalu.
Pa zato što je žena iz plemena svetih krava.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by shark-attack » 14 Dec 2020, 11:34

Ako treba k'o papagaj u svim izjavama zvanicnim, ne zvanicnim ponavljati GENOCID... cim spomenu entitet i prefiks "srpska"
KIAORA

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15377
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 650 times
Been thanked: 2130 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Laser » 14 Dec 2020, 11:40

Birvaktile je i Haris Silajdžić govorio o ukidanju RS oa vidimo kako je završio.

Dodik je govorio o ukidanju BiH, pa sad ne zna gdje mu je glava a gdje guzica. Uskoro će biti zaboravljen.

O Dejtonskim proizvodima odlučuju samo oni koji su ga nametnuli. Ostali samo statiraju.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Naseef Mushroom » 14 Dec 2020, 11:42

MarlboroGold wrote: 14 Dec 2020, 11:23 Bakir nju kritikuje ima već 1-2 godine, a najviše zbog nekretnina i ostalog kako je do istih došla. Sa ovim njenim gafom je dobio dodatni vjetar u leđa.

Iskreno ne vidim zašto je ne bi trebao kritikovati kad je čitave emisije posvećivao i Dodikovom kriminalu.
Kritikuju i Šarović i Ivanić Dodika decenijama pa kada je u pitanju Kosovo, rs, Karadžić i genocid onda su složni i pasivni u tom periodu pa kada sve prođe onda opet opleti po Dodiku i njegovom lopovluku.
Kao što sam rekao, sve ima vrijeme i mjesto. Siguran sam da se sad pojavi Sioajdžić ili Šaćirbey sa papirom o nestanku rs, samo se treba potpisati, da bi FGRovci rekli "Čekaj malo, hajmo prvo pričati koliko ste para pokrali"
O kakvom gafu govoriš? Što je izjavila da će rs nestati? Je li to zadatak ovih FGR lešinara poput Hadžiomerovića i Nikšića? Gafovi poput želje o gradanskoj državi?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by prog321 » 14 Dec 2020, 11:45

Haris je daleko najpronicljiviji politicar u nasoj zemlji.
Hvala mu za rusenje (prvo) aprilskog paketa.
Kako je pao mislim da govori puno o beskicmanjskom mentalitetu kod bosnjaka.
Mada crveni salajbajzeri ne trebaju da likuju. I oni su slicno pali.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Masamune » 14 Dec 2020, 12:22

Naseef Mushroom wrote: 14 Dec 2020, 11:42
MarlboroGold wrote: 14 Dec 2020, 11:23 Bakir nju kritikuje ima već 1-2 godine, a najviše zbog nekretnina i ostalog kako je do istih došla. Sa ovim njenim gafom je dobio dodatni vjetar u leđa.

Iskreno ne vidim zašto je ne bi trebao kritikovati kad je čitave emisije posvećivao i Dodikovom kriminalu.
Kritikuju i Šarović i Ivanić Dodika decenijama pa kada je u pitanju Kosovo, rs, Karadžić i genocid onda su složni i pasivni u tom periodu pa kada sve prođe onda opet opleti po Dodiku i njegovom lopovluku.
Kao što sam rekao, sve ima vrijeme i mjesto. Siguran sam da se sad pojavi Sioajdžić ili Šaćirbey sa papirom o nestanku rs, samo se treba potpisati, da bi FGRovci rekli "Čekaj malo, hajmo prvo pričati koliko ste para pokrali"
O kakvom gafu govoriš? Što je izjavila da će rs nestati? Je li to zadatak ovih FGR lešinara poput Hadžiomerovića i Nikšića? Gafovi poput želje o gradanskoj državi?
To sto ona radi je populisticko smece za koje svako zna da se nece nikad provesti i samo dzaba dize tenzije. Cak su i iz Amerike reagovali na stetu Bisere. Ljudima je preko glave tih kostiju koje nam bace s vremena na vrijeme da ih glabamo dok je siromastva sve vise i vise, a ona ima 6-7 kuca u razlicitim zemljama i boli je, da oprostite, p.... za obicnim narodom. To sto ce u RS biti na istoj strani po pitanju Srebrenice i Kosova mene licno ne interesuje ni najmanje, jer to je na njihovu sramotu i to citava medjunarodna zajednica vidi i osudjuje pogotovo u posljednje vrijeme. Dodik ce sa populistickim smecem o otcjepljenju RS popusiti svakako i to se polako nazire. Treba ga pustiti ga da se ugusi vlastitim smradom.

RS ce biti i ostati, a na ostalima je da se pomire sa time. Kriminalac je kriminalac bez obzira kakva su krva zrnca. Vrijeme i mjesto su nebitni.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26716
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14774 times
Been thanked: 3953 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Veca » 14 Dec 2020, 12:27

Fuddo wrote: 13 Dec 2020, 13:19
Nice try wrote: 13 Dec 2020, 12:55

Vidiš da forum nema interes i da se sve začas sredi.
Sad opet možete, vas pet, šest, puhati u isti rog.
Meni ovo nikad nece biti jasno,
Ovoliki stepen mazohizma prema samom sebi je za neke zajebane naucne studije.
Ljudi ti pisu da si primat, da si izmisljena, bioloski otpad, i ona opet sva sretna izusti volim titu, volim braCtvo i jedinstvo, secam se lepih dana, postujmo razlicita misljenja, multieeeticnaa saaamm jaaa...

Ma hodzi vodit, nema tu sta.

...jebao te Titoooooooooooo, jel' ga uvijek moras izvlaciti iz naftalina?! :ljut
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Taare » 14 Dec 2020, 12:42

Fudo, izbriši to primat. To je istina i odnosi se na barem 70% biračkog tijela bakirove stranke. Recimo onaj što je skandiro sebiji i bakiru.
Ako ne izbrišeš, propade ti argument.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Masamune » 14 Dec 2020, 12:42

Ja ne vidim da igdje neko drugi Bosnjake zove primatima ili genetskim otpadom na ovom forumu. Bezveze histerisete.

edit - evo Fufe :D.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by insomnia » 14 Dec 2020, 12:45

A zvali bi vi no
Image
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Naseef Mushroom » 14 Dec 2020, 16:35

MarlboroGold wrote: 14 Dec 2020, 12:22
Naseef Mushroom wrote: 14 Dec 2020, 11:42
Kritikuju i Šarović i Ivanić Dodika decenijama pa kada je u pitanju Kosovo, rs, Karadžić i genocid onda su složni i pasivni u tom periodu pa kada sve prođe onda opet opleti po Dodiku i njegovom lopovluku.
Kao što sam rekao, sve ima vrijeme i mjesto. Siguran sam da se sad pojavi Sioajdžić ili Šaćirbey sa papirom o nestanku rs, samo se treba potpisati, da bi FGRovci rekli "Čekaj malo, hajmo prvo pričati koliko ste para pokrali"
O kakvom gafu govoriš? Što je izjavila da će rs nestati? Je li to zadatak ovih FGR lešinara poput Hadžiomerovića i Nikšića? Gafovi poput želje o gradanskoj državi?
To sto ona radi je populisticko smece za koje svako zna da se nece nikad provesti i samo dzaba dize tenzije. Cak su i iz Amerike reagovali na stetu Bisere. Ljudima je preko glave tih kostiju koje nam bace s vremena na vrijeme da ih glabamo dok je siromastva sve vise i vise, a ona ima 6-7 kuca u razlicitim zemljama i boli je, da oprostite, p.... za obicnim narodom. To sto ce u RS biti na istoj strani po pitanju Srebrenice i Kosova mene licno ne interesuje ni najmanje, jer to je na njihovu sramotu i to citava medjunarodna zajednica vidi i osudjuje pogotovo u posljednje vrijeme. Dodik ce sa populistickim smecem o otcjepljenju RS popusiti svakako i to se polako nazire. Treba ga pustiti ga da se ugusi vlastitim smradom.

RS ce biti i ostati, a na ostalima je da se pomire sa time. Kriminalac je kriminalac bez obzira kakva su krva zrnca. Vrijeme i mjesto su nebitni.
Naravno da ima dosta populizma i treba se kažnjavati šuplja priča ali to se treba kazniti u bošnjačkim krugovima kao npr. poraz SDA u Sarajevu a ne pred dušmaninom.

Plenković proziva Milanovića da koristi kokain, Trump Bidena da mu je sin kriminalac ali kad su u pitanju državna pitanja svi su složni. Treba sad kada god Milanović odbrusi Vučiću ta Vukovar i Oluju da se javi Plenković i kaže "Ma i taj Milanović je narkoman", neće se nikada desiti jer se zna šta su unutarnja prepucavanja i optužbe a kada kao državljani moraju biti ujedinjeni.
Uz svo dužno poštovanje ali me ne čudi što te ne interesuje zašto su Srbi kod Kosova i Srebrenice složni jer je postala navika da Bošnjaci uvijek kažu " Nećemo biti budale poput njih" pa nas na kraju budale pojedu.

Zašto se zadnjih 25 godina smatra uvijek smatralo većim skandalom kada Bošnjaci odbruse nego Srbi, Hrvati, Crnogorci i Albanci? Zato što su poznati da se ne daju zajebavati a merhametli Bošnjaci su uvijek bili lopta za šutanje pa nam ne priliči da imamo muda i samopouzdanje.
E pa ta vremena su prošla i podržavat će se svako bila to Turković, Arnaut, Zvizdić, Hadžikadić, Bakir, Prevljak, Radončić, Sebija, Čudićka, Nikšić, Konaković, Bećirević ili Hadžibajrić ma koliko to šuplja bila a poslije ćemo se međusobno kažnjavati.

Kome je tih priča preko glave bar budite fer i distancirajte se od "budala" umjesto da se dobacuje poput Hadžiomerovića kada god neko odgovori fašistima kako smo i mi nemoralni.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Naseef Mushroom » 14 Dec 2020, 16:42

prog321 wrote: 14 Dec 2020, 11:21
Naseef Mushroom wrote: 14 Dec 2020, 10:57
Malo je balija u zadnjih 20 godina bilo na našoj sceni kao Bakir Hadžiomerović koji uvijek kada je velikosrpska i velikohrvatska najagresivnija i kada Bošnjaci ujedinjeni odgovore i napomenu agresore ko su i šta su da takvi baš tada izađu iz mišje rupe da podsjete kako su oni isti ili čak gori. Jedino je Damir Nikšić gori od njega.
Niko nije nedodirljiv ali sve ima svoje vrijeme i mjesto.

Sto ga neko ne zbode? :ooo
Ma ne treba, takvim je najveća kazna zdrav i dug život gdje ga niko je hebe ni 2%.
Propali rocker, novinar, voditelj, političar, komunista, komičar, bloger, internet zvijezda, YouTuber, kolumnista, satiričar, ljudsko biće.
Najgora je kletva imati pa nemati, neka gleda stare snimke kada je bio na vrhu sa 60 minuta i neka se poredi sa današnjicom. Zato kažem, za takve je najgora kazna dug život.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Nakon izjave Bisere Turković o ukidanju entiteta, političari iz RS-a traže ostavku i izvinjenje

Post by Masamune » 14 Dec 2020, 17:07

Naseef Mushroom wrote: 14 Dec 2020, 16:35
MarlboroGold wrote: 14 Dec 2020, 12:22
To sto ona radi je populisticko smece za koje svako zna da se nece nikad provesti i samo dzaba dize tenzije. Cak su i iz Amerike reagovali na stetu Bisere. Ljudima je preko glave tih kostiju koje nam bace s vremena na vrijeme da ih glabamo dok je siromastva sve vise i vise, a ona ima 6-7 kuca u razlicitim zemljama i boli je, da oprostite, p.... za obicnim narodom. To sto ce u RS biti na istoj strani po pitanju Srebrenice i Kosova mene licno ne interesuje ni najmanje, jer to je na njihovu sramotu i to citava medjunarodna zajednica vidi i osudjuje pogotovo u posljednje vrijeme. Dodik ce sa populistickim smecem o otcjepljenju RS popusiti svakako i to se polako nazire. Treba ga pustiti ga da se ugusi vlastitim smradom.

RS ce biti i ostati, a na ostalima je da se pomire sa time. Kriminalac je kriminalac bez obzira kakva su krva zrnca. Vrijeme i mjesto su nebitni.
Naravno da ima dosta populizma i treba se kažnjavati šuplja priča ali to se treba kazniti u bošnjačkim krugovima kao npr. poraz SDA u Sarajevu a ne pred dušmaninom.

Plenković proziva Milanovića da koristi kokain, Trump Bidena da mu je sin kriminalac ali kad su u pitanju državna pitanja svi su složni. Treba sad kada god Milanović odbrusi Vučiću ta Vukovar i Oluju da se javi Plenković i kaže "Ma i taj Milanović je narkoman", neće se nikada desiti jer se zna šta su unutarnja prepucavanja i optužbe a kada kao državljani moraju biti ujedinjeni.
Uz svo dužno poštovanje ali me ne čudi što te ne interesuje zašto su Srbi kod Kosova i Srebrenice složni jer je postala navika da Bošnjaci uvijek kažu " Nećemo biti budale poput njih" pa nas na kraju budale pojedu.

Zašto se zadnjih 25 godina smatra uvijek smatralo većim skandalom kada Bošnjaci odbruse nego Srbi, Hrvati, Crnogorci i Albanci? Zato što su poznati da se ne daju zajebavati a merhametli Bošnjaci su uvijek bili lopta za šutanje pa nam ne priliči da imamo muda i samopouzdanje.
E pa ta vremena su prošla i podržavat će se svako bila to Turković, Arnaut, Zvizdić, Hadžikadić, Bakir, Prevljak, Radončić, Sebija, Čudićka, Nikšić, Konaković, Bećirević ili Hadžibajrić ma koliko to šuplja bila a poslije ćemo se međusobno kažnjavati.

Kome je tih priča preko glave bar budite fer i distancirajte se od "budala" umjesto da se dobacuje poput Hadžiomerovića kada god neko odgovori fašistima kako smo i mi nemoralni.
A jel? Šta onda bi sa recimo Mesićem kad je došao ovdje pa davao izjave vezano za BiH i viziji građanske države jedan narod jedan glas? Popljuvali ga Hrvati uglavnom HDZ-ovci, a naši su ga dizali u nebesa s pravom jer je prijatelj BiH. Onda je i on njih popljuvao i nazvao Tuđmanovom i Pavelićevom ostavštinom kojom se ne trebaju ponositi što je činjenica. Pa šta bi sa Čedom vezano za Srebrenicu i njegov TV duel protiv Dodika? U centru naravno Bošnjaci i genocid kojeg je javno priznao i stao na našu stranu, a prije toga je to izjavio na skupštini RS.

Kako možeš reći tako nešto kad i na jednoj i na drugoj strani postoje pravi prijatelji države BiH koji će se suprotstaviti četništvu i UZP-u u korist države BiH? Mene takvi interesuju, a ovi koji i dalje žive glavama u devedesetim (i ranije) me ne zanimaju ni najmanje jer ih je pregazilo vrijeme (kao i teške komunjare koji se još uvijek nisu resetovali i prihvatili kapitalizam i demokratiju), a država samo propada sve više u siromaštvo i sivu ekonomiju. Od populizma tog kalibra se ne živi, pa i kad izađe iz usta nekog političara u Sarajevu bilo SDA, SDP, NS itd. Isto kao što to rade i Stipe i Čedo i Vesna Pusić i mnogi drugi. Isto tako postoje i normalni ljudi koji dijele takve stavove i koji će odbrusiti svojima u korist vlastite države, pa i BiH jer ih inače ne bi ni birali za političke pozicije koje su obnašali, a jesu. Ja sam dobro svjestan ko je neprijatelj BiH, a imamo ih i u našim redovima htio ti to priznati ili ne. U posljednje vrijeme su to kriminalci iz redova svih naroda koji su na bazi etno-nacionalne matrice uspostavili status quo.

Tako da ta tvoja priča vjerovatno prolazi u krugovima u kojima se krećeš i neka ostane tako živ bio. Kao što rekoh kriminalac je kriminalac bio Dodik, Čović, Bisera... meni je apsolutno nebitno iz kojeg su naroda, jer jednako prave štetu državi preko organiziranog kriminala.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests