Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Blackhawk
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Blackhawk » 13 Oct 2012, 21:45

Kamen po kamen palaca, zrno po zrno pogaca....

Da bi se promjenilo nase stanje u drzavi upravo treba krenuti od promjene pojedinaca...

Po vama bi onda u politiku samo trebali oni sto su "Lopovi" i "kradljivci"... Pa sto onda ocekujete da bude nam bolje ???
Mozda ona sama nece puno postici, ali moze uz nju nekad kasnije doci jos par finih osoba, pa jos par i tako dalje, i da na kraju se koliko toliko poprave "vodje" nase drzave, i da i mi pocnemo zivjeti u, koliko-toliko, normalnoj drzavi...

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by blento59 » 13 Oct 2012, 21:50

a ko ti kaze da je ona postena
mozda njena marama na glavi
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Lavlje_srce » 13 Oct 2012, 21:56

Ban Kulin wrote:
Lavlje_srce wrote:Valja to izdurat', ali ta bolest je uglavnom prolazna i sto je najvaznije nije zarazna. :oo
NAŽALOST OBRNUTO
itekako je zarazna i ne d anije prolazna, nego je sve opasnija
alijica je uspio u ISLAMIZACIJI Bošnjaka
Apsolutno netacno. U svakom drustvu imas odredjeni procenat vjernika, i to je jednostavno tako. U BiH su vjernici sada vidljivi i u tome nema nista lose. Ali ako cemo bas tjerati mak na konac, vise su za islamizaciju Bosnjaka ucinili Srbi i Hrvati svojim ratnim dejstvima, nego Alija. Alija je bio dobar covjek i jako los politicar, i da sve nije bilo kako jeste u komsiluku i susjedstvu, on po mom misljenju ne bi dosao na poziciju na koju je dosao. U teskim vremenima se ljudi okrecu vjeri, to je takodje sasvim prirodno.

Ali to je sve proslost. Ono sto meni jako smeta je nekakva potreba onih koji su spas nasli u Islamu da vaze svima ostalima. O tipovima poput onoga sto je pucao na americku Ambasadu uopste ne treba trositi rijeci. Samo onima koji misle da ce promijeniti mirne, tolerantne i cestite Bosance (tu mislim na uticaj izvana, kako s Istoka tako i sa Zapada) treba jasno i glasno reci da gledaju svoja posla. Znamo mi sta je Islam (ovdje mislim na one koje licno poznajem), ne trebaju nam sufleri i minder-reformatori. A ovih 20 godina je test sabura i mudrosti Bosanaca kojem nema premca. Ako ga prodjemo, Bosna ce procvjetati kad-tad.

Silence, zena se izlozila se, to je cinjenica. Ali zena vjeruje u sebe. Neka je.
Last edited by Lavlje_srce on 13 Oct 2012, 22:10, edited 2 times in total.

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by blento59 » 13 Oct 2012, 21:59

alija je bio toliko "dobar covjek" da je svog bakoira i njegovu pra pra unucad obezbijedio na krvi naseg naroda
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Lavlje_srce » 13 Oct 2012, 22:01

BlackHawk wrote: Mozda ona sama nece puno postici, ali moze uz nju nekad kasnije doci jos par finih osoba, pa jos par i tako dalje, i da na kraju se koliko toliko poprave "vodje" nase drzave, i da i mi pocnemo zivjeti u, koliko-toliko, normalnoj drzavi...
Definisi normalnu drzavu.

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by blento59 » 13 Oct 2012, 22:14

nisam ja prozvan ali cu ti pokusati opisati
normalna drzava je ona u kojoj covjek, od svog rada, moze da ima pristojan
zivot
na zalost bosna to nije
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Lavlje_srce » 13 Oct 2012, 23:33

Ruana wrote:
Bosna nije Mevlid, Bosna je ova zena u Visokom, Bosna je Jasmila Zbanic, Bosna je Vesna Kocevic,i ovo je Bosna
http://www.in-vijesti.com/2011/09/najmo ... ke-iz.html
Bosna je i Danis Tanovic i Aida Begic, i Mirza Teletovic i Edin Dzeko i Sanela Jenkins.

Malo nas je, al' smo zeznuti. :oo

Tu mislim na narod. Narod je zasluzio mnogo bolje od onih koji ga ... je li... vode.

Pojma nemam kakva je ova zena, ali sama ce malo/nista promijeniti. Najgore u Bosni su politicari, i dok sam ziva nece mi biti jasno da su prodali duse za malo vlasti na mezarjima sutljivih. Zdravstvena zastita je ispod svakog nivoa, ekonomija u potpunosti unistena, i o nemirima gradjana se ne cuje samo zato sto smo se toliko napatili u prethodnom periodu da se ljudi drze i slamke. A Titanik tone. Malo je vizija, premalo ljubavi prema rodnoj grudi.

Ali otici ce kad-tad-tad. U medjuvremenu ne smijemo zaboraviti gorenavedene. Bravo Ruana. :cvijece

User avatar
Ban Kulin
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 05 Jun 2012, 16:01
Location: Tuzla
Contact:
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Ban Kulin » 14 Oct 2012, 10:02

Lavlje_srce wrote:
Ban Kulin wrote:
Lavlje_srce wrote:Valja to izdurat', ali ta bolest je uglavnom prolazna i sto je najvaznije nije zarazna. :oo
NAŽALOST OBRNUTO
itekako je zarazna i ne d anije prolazna, nego je sve opasnija
alijica je uspio u ISLAMIZACIJI Bošnjaka
Apsolutno netacno. U svakom drustvu imas odredjeni procenat vjernika, i to je jednostavno tako. U BiH su vjernici sada vidljivi i u tome nema nista lose. Ali ako cemo bas tjerati mak na konac, vise su za islamizaciju Bosnjaka ucinili Srbi i Hrvati svojim ratnim dejstvima, nego Alija.
to je tačno, ali alijica je opet indiretkno djelovao i na srbe i na hrvate pa su zejdnički tako učinli islamizaciju Bošnjaka, ovaj put katastrofalniju, jer se odvija pod sponzorstvom arapa, u srednjem vijeku DOBROVOLJNO su islam primili naši pradjedvoi od TURAKA
Lavlje_srce wrote: Alija je bio dobar covjek i jako los politicar,
trebo ići onda u hodže i sa mindera filozorirat ovcama koje bi ga slušale, koji k...je bio ond au politici

neke od alijinih gluposti:

9.05.1991
Alija se nalazi u Pologu kod Lištice na mjestu blokade tenkovskog ešalona JNA, koja traje treći dan te nastoji da privoli više hiljada građana da uklone blokade i propuste tenkove na «redovnu» vojnu vježbu u okolini Kupresa ( o glupi Alija )


7.10.1991.
U Poruci građanima BiH na RTV Sarajevo, Alija Izetbegović proglasio je NEUTRALNOST BiH u ratu u kojem Srbija i JNA provode agresiju protiv Hrvatske i pozvao građane BiH da se ne odazivaju pozivima na služenje vojnoga roka u JNA ili na mobilizaciju. Ono što možemo učiniti je to da odbijemo da učestvujemo u ovom bezumlju. (...) Vaše je pravo i dužnost kao građana BiH da se ne odazovete na mobilizaciju. (...) Ja vas pozivam da smognete hrabrosti i da odbijete da učestvujete u ovom zlodjelu. Zapamtite, OVO NIJE NAŠ RAT. Neka ga vode oni koji žele da ga vode. Mi ne želimo taj rat. (izjavi glupi Alija i osta živ)

30.03.1992.
u Briselu započeo šesti krug konferencije o BH na kojem učestvuju vođe tri nacionalne stranke.
Alija na konferenciji za štampu u Sarajevu[/color], nakon završene Konferencije o ustrojstvu BH u Briselu i dalje nije svjestan svoje nesvjesti pa izvaljuje kapitalne gluposti: «Rata u Bosni i Hercegovini NEĆE BITI. Sada se isceniraju sukobi, jer se približava rasprava o priznanju nezavisnosti BiH. Želi se stvoriti slika o nestabilnosti situacije u Republici. Čim prođe 7.april sva će napetost prestati. BiH se nije pripremala za unutarnju agresiju - nemamo dovoljno milicije da izađe nakraj s nabujalim paravojnim formacijama. Njen status u BiH ćemo riješiti pregovorima.» ..(reče glupi Alija i osta živ) Na pitanje novinara da li je stav Irfana Ajanovića (člana GO SDA) o okupatorskoj JNA ujedno i stav SDA, Alija je izjavio: JNA nije okupatorska sila. Ako je Ajanović to rekao, onda je prekoračio ovlaštenja. To NIJE STAV SDA. Mi imamo prigovora na Armiju, ali NISMO prešli crtu da je nazovemo okupatorskom. Problem Armije će se rješavati pregovorima, BEZ KONFRONTACIJE» (o glupi Alija)


Ja želim da poručim građanima Bosne i Hercegovine da do rata neće doći

Naše opredjeljenje za mir je više od obične miroljubivosti
Last edited by Krokodil Behko on 14 Oct 2012, 10:19, edited 1 time in total.
Reason: uklonjena crvena boja
Historija Bosne : forum, facebook


Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Krokodil Behko » 14 Oct 2012, 10:20

Kuline, samo da te podsjetim da imamo pravilo o crvenim slovima

3. nije dozvoljeno pisati crvenim slovima, ni ogromnim slovima, osim ako se želi istaći naslov teksta ili pojedina riječ
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by carobnjak N » 14 Oct 2012, 11:41

I kakve veze ima zadnji Kulenov post sa Amrom Babić ?
Također po nekulturi i uvredljivosti (ovce, retardi,jadnici) kojom dotični oslovljava vjernike ,možemo vidjet koliko su extremni ateisti nemoralne osobe
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Ban Kulin
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 05 Jun 2012, 16:01
Location: Tuzla
Contact:
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Ban Kulin » 14 Oct 2012, 12:43

ima zato što se na jednoj od postavljenih njenih fotki nalazi joj se iza leđa na zidu alijica, očigledno njen idol, kao i tebi

evo još malo sam "obogatio" široki spektar alicijinih gluposti, kakav je debil bio na čelu države i naroda, DOBRO SMO MI PROŠLI !!!

9.05.1991
Alija se nalazi u Pologu kod Lištice na mjestu blokade tenkovskog ešalona JNA, koja traje treći dan te nastoji da privoli više hiljada građana da uklone blokade i propuste tenkove na «redovnu» vojnu vježbu u okolini Kupresa. On je bio taj koji je stao na čelu vojne kolone JNA i tako ih propustio. ( o glupi Alija )

2. avgusta 1991.
u "Muslimanskom glasu" organu SDA o odnosu između JNA i Muslimana, Alija piše između ostalog:
"Kod većine Muslimana izgrađivan je odnos povjerenja prema JNA i partizanima kao svojoj, oslobodilačkoj vojsci, koja je imala i muslimanske jedinice u svom sastavu....građen je osjećaj sigurnosti i na temelju činjenice da su partizani zaštitili Muslimane u istočnoj Bosni od četničkih pokolja. Takav odnos povjerenja je znatno narušen poslije kontraverznih postupaka nekih jedinica JNA i nekih članova Štaba Vrhovne komande....Popustljivost oficira JNA prema nekim novim dobrovoljačkim odredima u Hrvatskoj i Hercegovini te naoružavanje tamošnjeg srpskog stanovništva samo je dodatni razlog za strah od toga kakvu zaista ulogu ima JNA u jugoslovenskoj krizi. Kod bosanskih Muslimana jača uvjerenje da bi ta uloga mogla u BiH d postane porobljivačka a ne zaštitinička....Muslimani strahuju da je pod šapkama ostala samo mržnja. A mi te mržnje niti smo svjesni niti pripravni za odbranu od nje"

početkom avgusta 1991.
komentarišući tadašnje izjave generala Kadijevića da "JNA ne želi građanski rat i da je njen zadataka da razdvaja, a ne da podstiče sukobljene strane" na konferenciji za štampu na pitanje: da li bi opet, kao što je već jednom izjavio, između haosa i Armije izabrao Armiju, Alija je povrdno izjavio:
"Možda danas sa malo manje oduševljenja, ali Armija je manje zlo"


sredinom avgusta 1991.
o problemu odnosa između JNA i Republike, na konferenciji za štampu Alija je izjavio:
"Ovih dana tražićemo od predstavnika JNA suštinske promjene kada je riječ o njenom ponašanju u Bosni. Prvo, da se izbalansira nacionalna struktura vojnog rukovodstva u ovoj republici jer je svih pet generala sroske nacionalnosti, nema nijednog Muslimana, a naš narod pita šta je to, i drugo, da se postigne apsolutna saradnja između JNA u Bosni i vlasti ove republike. Ukoliko se ne bude moglo dogovoriti, revidirat ćemo stav prema JNA. Mi hoćemo da utvrdimo da li je JNA jugoslovenska ili srpska. (retardu čak ni avgusta 1991. nije još jasno da je JNA postala odavno četnička i dalje "bunca" o nekom učešću Bošnjaka u takvoj vojsci). Bosna hoće da zna šta JNA radi na njenoj teritoriji...."



krajem septembra 1991.
u intervjuu na pitanje da li se uzda "samo u muslimanski merhamet" i hoće li Muslimani opet neizbježno nastradati, Alija izjavljuje:
"Svakinarod dođe u situaciju da bude suočen sa prijetnjom golog opstanka, kao što je naš narod danas. Ali, nema drugog nego sitsnuti zube i, za sada, izdržati. Ta sila će početi da se raspada, jer iza nje ne postoji moralno opravdanje i razuman politički koncept. Zar mislite da nekakva država Romanija može da opstane u današnje vrijeme"
Nezadovoljni odgovorom, novinari su replicirali: "Merhamet, pa merhamet"
"Ne, to ni u kom slučaju ne isključuje našu odbranu ako budemo napadnuti. Mi imamo mogućnosti da s ebranimo...Niko naš narod ne može nekažnjeno napasti, ko ne vjeruje nek proba ! Sila u Bosni neće proći. I zbog odnosa snaga unutra i zbog odnosa snaga napolju..." (debilko se valjda uzdao da će doći amerikanci i NATO pa ratovat za njega)
"Naš stav je da rasplet u Jugoslaviji treba ići mirnim putem...Moramo vjerovati da demokratija u Evropi koncem XX vijeka ne može izgubiti..." (naivni matori debilko)

Veliku polemiku izazvala njegova nova retardirna izjava data nakon mnogobrojnih kritika zbog nenoružanosti Bošnjaka i njihovih zahtjeva za nabavkom oružja radi odbrane:
"Muslimanski narod nismo naoružali i ja za to ne osjećam nikakvu odgovornost"


6.10.1991.
U Poruci građanima BiH na RTV Sarajevo, Alija Izetbegović proglasio je NEUTRALNOST BiH u ratu u kojem Srbija i JNA provode agresiju protiv Hrvatske i pozvao građane BiH da se ne odazivaju pozivima na služenje vojnoga roka u JNA ili na mobilizaciju.
"Stavit ću svima do znanja da BiH ne želi da bude učesnik u ovom bezumnom činu. Na osnovu navedenog i onih zaključaka koje znate, odluka Predjsedništva o mobilizaciji, vaše je pravo i dužnost, građana BiH, da se ne odazovete na mobilizaciju, ni na poziv da učestvujete u građanskom ratu. Niste dužni, zapamtite, ništa vas ne obavezuje na to, da dižete ruke jedni na druge, da pucate jedni na druge...Ja znam da će za ovako nešto trebati hrabrosti, Ja sam svjestan rizika kojima se i lično izlažem, POZIVAJUĆI VAS NA MIR. Danas je, nažalost, došlo vrijeme da treba više hrabrosti da SPAŠAVAMO MIR, nego da učestvujemo u ratu...ZAPAMTITE, OVO NIJE NAŠ RAT. Neka ga vode oni koji žele da ga vode. MI NE ŽELIMO TAJ RAT. Pomozite nam, dakle, da zajedno sa nama učinite sve da SAČUVAMO MIRNU BOSNU." (izjavi glupi Alija i osta živ)


oktobra 1991.
u republičkoj skupštini o odnosu prema Armiji pred poslanicima je Alija izjavio:
"Da kažem i jedno objašnjenje što se tiče Armije, Pokušavaju nas na razne načine zavaditi s snjom. Govore kako mi radimo protiv Armije...želim da kažem: odnedavno, mi Armiju dijelimo na dva dijela. Jedan dio čini redovni sastav sa regrutima, oficirskim kadrom, s kojim mi nismo imali nikakvih problema i neće ih ni biti. Ovaj drugi dio Armije, koji dolazi bez opasača, raspojasani, što pucaju u zrak, u džamije, mi imamo protiv tog dijela Armije. A mislim da ima protiv i razumni dio ostale Armije. PORUČUJEM GRAĐANIMA - NEMOJTE NIŠTA ČINITI PROTIV ARMIJE ! Nemojte praviti probleme njihovim porodicama ! Nama je Armija KAO STABILIZIRAJUĆI FAKTOR POTREBNA u ovim okolnostima, Ali, nama rezervisti ne trebaju!"

15.10.1991.
Poslije čuvene izjave Radovana Karadžića sa skupštinske govornice kada je zaprijetio da će muslimanski narod "nestati" ako se krene u osamostaljenje republike BiH, Skupštini se obraća Alija:
"Riječi gospodina Karadžića na najbolji način pokazuju zašto mi nećemo da ostanemo u krnjoj Jugoslaviji. Takvu Jugoslaviju koju hoće gospodin Karadžić više niko neće. Takvu Jugoslaviju su ovakve prijetnje u očima jugoslovenksih naroda Albanaca, Makedonaca, Slovenaca, Hrvata, Muslimana, jednostavno omrzli. I u očima Evrope...Ovaj način istupanja, ove prijetnje, ne služe ničemu. Muslimanski narod neće nestati ! To ja poručujem gospodinu Karadžiću.... Ja ipak želim da poručim građanima BiH DA DO RATA NEĆE DOĆI....( reče matori debilko)

16.12.1991.
na kongresu SDA:
"........Rat u današnjoj Bosni bi bio totalni rat, a mnogi važni akteri događaja toga ili nisu svjesni ili se ponašaju kao da nisu svjesni. Armija šparta Bosnom uzduž i poprijeko, kao da je sve potaman, a neki novi kartografi, potpuno lišeni svijesti da sjede na buretu baruta, iscrtavaju neke nove karte i naveliko dijele Bosnu, kao, ove im se granice Bosne, stare 300 i više godina nastale političkim pomjeranjem tektonske snage u toku duge i burne historije, ne sviđaju, one su administrativne, proizvoljne, a ove što ih oni sada povlače u zadimljenim kancelarijama stranačkih ureda su prave i historijske, one nisu proizvoljne i administrativne. Ako bure baruta eksplodira, nestaće sve u dimu i sramoti, kartografi i generali, i sve stranke i sve vođe, svi zakoni i institucije, i najveći dio onog što je na ovom prostoru godinam izgrađeno mukotrpnim radom desetina generacija. Pošto imaju nesreću da su neuništivi, ostaće samo tri iskrvavljena i poražena naroda izbezumljen i srozana na granicama barbarstva...Crni opis koji sam naveo može da objasni našu politiku i naš način razmišljanja: potrebno je na svaki način IZBJEĆI SUKOB, jer u slučaju konflikta - pošto ne bi bio običan ni ograničeni konflikt - sve postaje besmisleno. Mi smo to potpuno shvatili. Potrebno je da to i svi drugi akteri shvate. Naše opredjeljnje za mir je dakle više od obične miroljubivosti" ( matori debilko u vremenu kada je četnička JNA sravnila sa zemljom Vukovar i dalje bulazni o zalaganju za mir i izbjegavanju konflikta, jer bi tobože po debilku bio totalni rat)


30.03.1992.
u Briselu započeo šesti krug konferencije o BH na kojem učestvuju vođe tri nacionalne stranke.Alija na konferenciji za štampu u Sarajevu,: nakon završene Konferencije o ustrojstvu BH u Briselu i dalje nije svjestan svoje nesvjesti pa izvaljuje kapitalne gluposti «Rata u Bosni i Hercegovini NEĆE BITI. Sada se vještački isceniraju sukobi, jer se približava rasprava o priznanju nezavisnosti BiH. Želi se stvoriti slika o nestabilnosti situacije u Republici. Čim prođe 7.april sva će napetost prestati. BiH se nije pripremala za unutarnju agresiju - nemamo dovoljno milicije da izađe nakraj s nabujalim paravojnim formacijama. Njen status u BiH ćemo riješiti pregovorima.» ..(reče glupi Alija i osta živ) Na pitanje novinara da li je stav Irfana Ajanovića (člana GO SDA) o okupatorskoj JNA ujedno i stav SDA, Alija je izjavio: JNA nije okupatorska sila. Ako je Ajanović to rekao, onda je prekoračio ovlaštenja. To NIJE STAV SDA. Mi imamo prigovora na Armiju, ali NISMO prešli crtu da je nazovemo okupatorskom. Problem Armije će se rješavati pregovorima, BEZ KONFRONTACIJE» (o glupi Alija)
Historija Bosne : forum, facebook


Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Krokodil Behko » 14 Oct 2012, 14:05

Kuline, ni je ne vidim kakve veze tvoja dva zadnja posta imaju sa temom:
Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Razumijem da želiš pojasniti korijene nečega što je predmet teme ali moraš se pomalo
držati zadate teme. Nadam se da neće biti brisanja postova.
online

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Lavlje_srce » 14 Oct 2012, 14:34

I sta ti hoces s tim citatima prije 20 godina Ban Kulin? Evo ja ti opet kazem da je rahmetli Alija bio katastrofalan politicar, i sta cemo sad? :tjesi

Rekla bih nista, jer je SDA ocigledno Bosnjacima i dalje jedina uzdanica. Vrlo zabrinjavajuce po meni, ali sve dok se ne pojavi neko ko ce ih srusiti sve je samo suplja prica.

Nista to nije cudno Nurudine. Ateisti-fundamentalisti su samo antipod vjernicima-fundamentalistima. Akcija i reakcija, dvije strane istog novcica.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by paparaci » 14 Oct 2012, 14:54

nije mi jasno kako moderacija ne sankcionise Kulinovo ponasanje?! ne moze biti da mu se cijelo vrijeme dozvoljava takav vid vrijedjanja - koje je vec Carobni naveo. procitao sam stvarno svaki post ove teme i na zadnjim stranicama gdje prvenstveno on i Carobnjak diskutuju, nijednu priliku nije izostavio a da zene koje nose maramu tj. hidzab, a ne nikab, oslovi sa nindjama. ja bih ti licno za te uvrede zvalje razvalio.

sam dijalog izmedju tebe i Carobnjaka je pokazao ko je na kojem nivou. takodjer su smijesne izjave blente i ostalih koji tvrde kako Carobnjak ne uvazava tudja misljenja i drzi se samo cvrsto tudjeg njemu nametnutog. covjek je vise nego razumno na sve odgovorio i pojasnio stvari - to sto to neki nece ili ne zele da shvate, zaista nije njegov problem.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Lavlje_srce » 14 Oct 2012, 15:11

-Žene su po svojoj prirodi odgovornije, predanije, sistematičnije, obazrivije. Rekla bih i korektnije. Sve su to prednosti koje u ovoj sferi života prestavljau prednost. Više žena u politici garantuje više tolerancije, uvažavanja i dogovora.

-Moje iskustvo u zakonodavnoj, a posebno u izvršnoj vlasti, svakako su moja prednost. Dobro poznajem i tehnologiju rada i propise, i mogućnosti ali i ograničenja.

-Učila sam na tuđim greškama i propustima, te se nadam da ću to znati iskoristiti. Moj prioritet će svakako biti ekonomski razvoj i prosperitet, odnosno stvaranje ambijenta i privlačenje investitora u općinu Visoko. Infrastrukturna pitanja, posebno pitanja vodosnabdijevanja i deponije, prva su zadaća nove lokalne vlasti i tu moramo promijeniti kurs i strateškim pristupom rješavati ove životne probleme.

-Općina Visoko ima više potencijala koji će biti tema našeg rada u budućnosti. Jedan od najmanje eksploatisanih je i kulturno-historijsko naslijeđe. Razvoj turizma koji će pratiti razvoj proizvodnje i prerade hrane, kožarstva, sigurno su okosnica našeg razvoja.

-Ja sam muslimanka, ali i Evropljanka, Bosanka. Ponosna sam na to. Smatram da su puno bitnije moje kompetencije od toga što sam žena ili što sam pokrivena. Moja izborna pobjeda je pobjeda demokracije, jednakopravnosti, pobjeda nad predrasudama. Ovo je pobjeda naroda koji mi je dao svoje povjerenje. U tom kontekstu je tekao i moj razgovor sa novinarima. Prepoznala sam poštivanje i uvažavanje vaših kolega i to me raduje.
Opa. :) Zena je savladala retoriku, vidjecemo kakva je na realizaciji izrecenog.

A za podatak da je 'samohrana majka' troje djece, i da je postala nacelnica jednog gradica ima moj veliki respect. Svidja mi se zena, Amazonka na vise nivoa. :cool
Last edited by Lavlje_srce on 14 Oct 2012, 15:32, edited 1 time in total.

User avatar
Ban Kulin
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 05 Jun 2012, 16:01
Location: Tuzla
Contact:
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Ban Kulin » 14 Oct 2012, 15:22

Krokodil Behko wrote:Kuline, ni je ne vidim kakve veze tvoja dva zadnja posta imaju sa temom:
Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Razumijem da želiš pojasniti korijene nečega što je predmet teme ali moraš se pomalo
držati zadate teme. Nadam se da neće biti brisanja postova.

čitaš li ti postove
eto na početku tog posta gdje navodim gluposti alijice, sam odgovorio i evo OPET
ima zato što se na jednoj od postavljenih njenih fotki nalazi joj se iza leđa na zidu alijica, očigledno njen idol, tako da možemo očekivat iste gluposti i od nje, kome ovakav retard može biti uzor taj mora biti retardiran kao i sam alijica
i naravno zeleni je SDA-ovac čiji je alijica utemeljitet
Last edited by Ban Kulin on 14 Oct 2012, 15:27, edited 2 times in total.
Historija Bosne : forum, facebook


Image

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by blento59 » 14 Oct 2012, 15:29

Ban Kulin wrote:
Krokodil Behko wrote:Kuline, ni je ne vidim kakve veze tvoja dva zadnja posta imaju sa temom:
Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Razumijem da želiš pojasniti korijene nečega što je predmet teme ali moraš se pomalo
držati zadate teme. Nadam se da neće biti brisanja postova.

čitaš li ti postove
eto na početku sam odgovorio i evo OPET
ima zato što se na jednoj od postavljenih njenih fotki nalazi joj se iza leđa na zidu alijica, očigledno njen idol, tako d amožemo očekivat istu glupost i od nje, kome ovakav retard može biti uzor taj mor abiti retardiran kao i sm alijica
ne bih o njenim kvalitetima jer nisam upucen
mozda je zena sposobna
medjutim ni malo ne prilici da se oblaci kako se oblaci u srcu evrope
nije nam bas neki imidz kada pokusavamo da udjemo u eu
nemamo mi nista od toga sto se to svidjelo tamo nekim turcima i sl
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Lavlje_srce » 14 Oct 2012, 15:36

blento59 wrote: medjutim ni malo ne prilici da se oblaci kako se oblaci u srcu evrope
nije nam bas neki imidz kada pokusavamo da udjemo u eu
Sta, preporucujes podanicki mentalitet da bi se uvukli u pozadinu EU?

Ne postoji nijedan razlog da se zena stidi ili odrice svoje vjere zbog neke (pogresne uzged) ideje o EU. EU nije tako homogena u stavovima kako ti to mislis, daleko od toga.
Last edited by Lavlje_srce on 14 Oct 2012, 16:10, edited 2 times in total.

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by blento59 » 14 Oct 2012, 15:49

Lavlje_srce wrote:
Ban Kulin wrote: možeš mi ga samo oglabat ko cuko kost
medjutim ni malo ne prilici da se oblaci kako se oblaci u srcu evrope
nije nam bas neki imidz kada pokusavamo da udjemo u eu
Sta, preporucujes podanicki mentalitet da bi se uvukli u pozadinu EU?

Ne postoji nijedan razlog da se zena stidi ili odrice svoje vjere zbog neke (pogresne uzged) ideje o EU. EU nije tako homogena u stavovima kako ti to mislis, daleko od toga.
takvo oblacenje mi bas i lici na podanicki mentalitet
ulizivanje tamo nekim turcima ili arapima koje boli dupe za bosnom
vjerujem da vecina arapa i ne zna gdje je tamo neka bih
uz sve duzno postovanje prema pomenutoj dami cije kvalitete ne poznajem
Last edited by blento59 on 14 Oct 2012, 16:19, edited 1 time in total.
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Visočanka Amra Babić prva pokrivena načelnica u Evropi

Post by Lavlje_srce » 14 Oct 2012, 16:02

blento59 wrote:takvo oblacenje mi bas i lici na podanicki mentalitet
ulizivanje tamo nekim turcima ili arapima koje boli dupe za bosnom
vjerujem da vecina arapa i ne zna gdje je tamo neka bih
uz sve duzno postovanje prema pomenutoj dami cije kvalitete ne poznajem
Ne, ono sto ti preporucujes - da se otkrije da bi se 'svidjela' EU - bi bilo manifestacija podanickog mentaliteta. Svi vec znaju da Bosna nije homogena, u njoj ista prava imaju i ateisti i vjernici, i pokrivene i one u minjacima (i razlika obicno nije tako velika izmedju jednih i drugih kao sto to na prvi pogled izgleda), i to je ok. Zena je i sama rekla da je njena marama njen izbor, a za ostalo se izborila kompetencijama.

Vec sam napisala, meni je zena simpaticna zbog toga, a pogotovo zato sto rusi i negativne predrasude o samohranim majkama. Ja joj zelim svu srecu. :ok

I da promijeni stranku. :oo

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests