Vojska BiH

Moderator: Krokodil Behko

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by gospođa Brams » 02 Sep 2016, 16:11

Mene plaše ovakvi načini razmišljanja
Ono, baš da se naježim

Nebi ti bilo žao da ženu siluju
Jer ti je njezin stav o prakticiranju religije neprihvatljiv

Prestrašno
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by dr laganini » 02 Sep 2016, 16:15

..je evo otkad je taj kreten napisa silovali su tri puta a dva puta je odbila :zubi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by storm » 02 Sep 2016, 16:17

rethna wrote:
storm wrote:
rethna wrote:
storm wrote:Je suis Lejla :srce

Nitko nema pravo, nema izgovora, nema razloga pozivati na silovanje ma sta neka žena izjavila... Ne postoji opravdanje. Točka
To bi isto vazilo i za njenu izjavu.
Ma nemoj :hm
Zanimljivo.. Znaci i ti si presutni odobravajuci?

Ona je izrazila svoje mišljenje (usput rečeno privatno koliko sam upućen a ne kao novinar)
Svidjelo se ono nekome ili ne.. Usporediti to sa pozivom na linč i silovanje meni nije usporedivo...

Fkt počinjem vjerovati da Bosnu treba dati ženama u ruke...
Prvo ovo... Onda jos se sjetim švedske ministrice koja ja odgovorno podnijela ostavku...
U njima i takvima je spas i razum... Kud su mudonje odvele i vode... Vidim
Ona je uvrijedila cijeli narod jedne religije.To nije misljenje nego cisto jebavanje u zdrav mozak.
Bas kao sto si ti rekao da nema niko pravo pozivati na linc i ja tako kazem da nema niko pravo vrijedjati necija nacela zivota a pogotovo ne jednu cijelu religiju.Dakle NIKO.
Ne odobravam nista jer bi i sam napisao i trazio da je siluju.Ali je sama trazila a mogla bi i dobiti sta je trazila.
Iskreno i da joj se sta desi meni nije niti bi bilo imalo zao.Rijeci su najgore.
Hvala... To sam htio čuti...
Posljednji pasus pogotovo ;)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by mehaning » 02 Sep 2016, 16:23

rethna wrote:
storm wrote:
rethna wrote:
storm wrote:Je suis Lejla :srce

Nitko nema pravo, nema izgovora, nema razloga pozivati na silovanje ma sta neka žena izjavila... Ne postoji opravdanje. Točka
To bi isto vazilo i za njenu izjavu.
Ma nemoj :hm
Zanimljivo.. Znaci i ti si presutni odobravajuci?

Ona je izrazila svoje mišljenje (usput rečeno privatno koliko sam upućen a ne kao novinar)
Svidjelo se ono nekome ili ne.. Usporediti to sa pozivom na linč i silovanje meni nije usporedivo...

Fkt počinjem vjerovati da Bosnu treba dati ženama u ruke...
Prvo ovo... Onda jos se sjetim švedske ministrice koja ja odgovorno podnijela ostavku...
U njima i takvima je spas i razum... Kud su mudonje odvele i vode... Vidim
Ona je uvrijedila cijeli narod jedne religije.To nije misljenje nego cisto jebavanje u zdrav mozak.
Bas kao sto si ti rekao da nema niko pravo pozivati na linc i ja tako kazem da nema niko pravo vrijedjati necija nacela zivota a pogotovo ne jednu cijelu religiju.Dakle NIKO.
Ne odobravam nista jer bi i sam napisao i trazio da je siluju.Ali je sama trazila a mogla bi i dobiti sta je trazila.
Iskreno i da joj se sta desi meni nije niti bi bilo imalo zao.Rijeci su najgore.
I onda kad kažeš, da neki vjernici primitivno razmišljaju, osude te, da si troll... :123

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by rethna » 02 Sep 2016, 16:31

gospođa Brams wrote:Mene plaše ovakvi načini razmišljanja
Ono, baš da se naježim

Nebi ti bilo žao da ženu siluju
Jer ti je njezin stav o prakticiranju religije neprihvatljiv

Prestrašno
A meni izazivaju povracanje oni koji opet nju pa makar malo opravdavaju i staju na njenu stranu.

Nije to stav nego salva uvreda za sav muslimanski narod.Ti to i ne uzimas kao nesto previse tesko jer ti religija nije bliska ali meni jeste.A ima i onih kojima je jos i dosta vise nego meni,i takve rijeci mogu izazvati suze i veliku bol kod nekoga ako niste upuceni.

Da li neko izjavi da su suknjice i haljinice koju nosi vecina populacije odjeca za kurve i da tako i izgledaju svi biste coporativno skocili na autora i zahtijevali kaznu.

Ovdje kazne nikakve nece biti kao sto se i naviklo jer je postala svakodnevnica vrijedjati islam i zene muslimanke.
Tu ste sada kao mene napali i kao moje je misljenje ono opasno.Imam i ja fb i tu sam na forumu i da zelim pozvati na silovanje ove zene vec bi to uradio i ne zanima me sta bi ko rekao.
Ali sta god joj se desi bilo to silovanje ili nesto drugo meni nece biti zao bas kao sto mi nije zao i kad smaknu nekog teroristu.
De budi covjek pa zasluzi nesto dobro a ne mazga,jer lose se losim vraca,tako bi bilo pravedno.
Question everything.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by rethna » 02 Sep 2016, 16:35

zloćko_tokmak wrote:
rethna wrote:

Ne odobravam nista jer bi i sam napisao i trazio da je siluju.Ali je sama trazila a mogla bi i dobiti sta je trazila.
Iskreno i da joj se sta desi meni nije niti bi bilo imalo zao.Rijeci su najgore.
dobro si me podsjetio,htio sam to napisati pa sam smetnuo:
dakle,ti i tebi slični ste za ponovno uvođenje verbalnog delikta... :lupa
Bojim se da me nisi bas najbolje shvatio
Question everything.

abdulah
Na probnom
Na probnom
Posts: 54
Joined: 26 Jul 2016, 21:32
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by abdulah » 02 Sep 2016, 16:38

Bila je isuviše preblaga, oštrije je trebala

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by rethna » 02 Sep 2016, 16:38

storm wrote:
rethna wrote:
storm wrote:
rethna wrote: To bi isto vazilo i za njenu izjavu.
Ma nemoj :hm
Zanimljivo.. Znaci i ti si presutni odobravajuci?

Ona je izrazila svoje mišljenje (usput rečeno privatno koliko sam upućen a ne kao novinar)
Svidjelo se ono nekome ili ne.. Usporediti to sa pozivom na linč i silovanje meni nije usporedivo...

Fkt počinjem vjerovati da Bosnu treba dati ženama u ruke...
Prvo ovo... Onda jos se sjetim švedske ministrice koja ja odgovorno podnijela ostavku...
U njima i takvima je spas i razum... Kud su mudonje odvele i vode... Vidim
Ona je uvrijedila cijeli narod jedne religije.To nije misljenje nego cisto jebavanje u zdrav mozak.
Bas kao sto si ti rekao da nema niko pravo pozivati na linc i ja tako kazem da nema niko pravo vrijedjati necija nacela zivota a pogotovo ne jednu cijelu religiju.Dakle NIKO.
Ne odobravam nista jer bi i sam napisao i trazio da je siluju.Ali je sama trazila a mogla bi i dobiti sta je trazila.
Iskreno i da joj se sta desi meni nije niti bi bilo imalo zao.Rijeci su najgore.
Hvala... To sam htio čuti...
Posljednji pasus pogotovo ;)
Ma da bitno je izdvojiti jedan pasus tj. izvuci iz konteksta i eto negativca ;) Tako se to inace radi :D
Question everything.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by gospođa Brams » 02 Sep 2016, 16:39

rethna wrote: A meni izazivaju povracanje oni koji opet nju pa makar malo opravdavaju i staju na njenu stranu.

Nije to stav nego salva uvreda za sav muslimanski narod.Ti to i ne uzimas kao nesto previse tesko jer ti religija nije bliska ali meni jeste.A ima i onih kojima je jos i dosta vise nego meni,i takve rijeci mogu izazvati suze i veliku bol kod nekoga ako niste upuceni.

Da li neko izjavi da su suknjice i haljinice koju nosi vecina populacije odjeca za kurve i da tako i izgledaju svi biste coporativno skocili na autora i zahtijevali kaznu.

Ovdje kazne nikakve nece biti kao sto se i naviklo jer je postala svakodnevnica vrijedjati islam i zene muslimanke.
Tu ste sada kao mene napali i kao moje je misljenje ono opasno.Imam i ja fb i tu sam na forumu i da zelim pozvati na silovanje ove zene vec bi to uradio ne zanima me sta bi ko rekao.
Ali sta god joj se desi bilo to silovanje ili nesto drugo meni nece biti zao bas kao sto mi nije zao i kad smaknu nekog teroristu.
De budi covjek pa zasluzi nesto dobro a ne mazga,jer lose se losim vraca,tako bi bilo pravedno.
Da netko izjavi da su suknjice i haljinice odjeća za kurve (a čula sam to više puta u životu), mene bi bolila ona stvar za to
Jer taj netko ima pravo na svoje mišljenje, koje je za mene imbecilno, ali to ne umanjava činjenicu da je to njegovo pravo

U demokratskom društvu sve može biti predmet kritike
Samo što treba razlikovati kritiku ideje/ideologije/ponašanja/itd. od osobne uvrede
Njena kritika je po meni glupa i neosjetljiva
I ona zaslužuje da joj netko kaže da joj je mišljenje glupo, jer jest
Ali ona ga ima pravo izraziti
I nitko nema pravo zbog toga pozivati na nasilje nad njom ili to podržavati

Mene tvoje razmišljanje plaši zato što ne mogu procesirati da možeš biti potpuno ravnodušan na pomisao da nekoga siluju...stavimo sad sa strane i religiju, i pravo mišljenja, jel znaš ti šta znači da netko nekoga siluje? Jesi ikad doživio nekakvo seksualno nasilje? Nadam se da nisi. Silovanje je nešto toliko užasno što osobu uništi za života, uništi joj psihu, pogled na seksualnost, ma cjelokupno psihičko zdravlje. Silovanje je neopisiva trauma. I nema šanse da bi mi bilo svejedno da nekoga siluju, makar taj netko mene osobno sto puta uvrijedio. To je za mene nešto potpuno ljudski, ne odobravati takve gnusne činove, nebitno o kome se radi. A podržavati takve činove je za mene odsutstvo ljudskosti.
Ja ne mogu vjerovati da nešto takvo možeš uopće napisati.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by storm » 02 Sep 2016, 17:01

Meni je pretuzno takvo razmišljanje... Na prvom mjestu je ljudskost... Pa onda idu nacije, religije, nogometni klubovi i omiljeni bendovi... Ne nužno tim redoslijedom nakon apsolutno nedodirljive ljudskosti na prvom mjestu.
Posebno mi se gadi, da je to izrečeno od pripadnika nacije, čije su žene, majke sestre... To iskusile u poluprotekloj povijesti... Gle slučaja, jer nisu bile odgovarajuće vjeroispovijesti.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by Venera » 02 Sep 2016, 17:14

greeneyes wrote:
statebriga wrote:
a vi vjernici,cim vas neko uvijredi,podrzavate prijetenje :kafa

mogi vjerniic su podrali uvistvo clanova redkacije Sarli Ebdo ,pa to dovoljno objasnjava kako su pojedini vjernici pomalo ku-ku-ku :kafa

posebno me odusevljava kad musko ili zensko,koje ne nosi maramu,porzava zene u nosenju marame :kafa
De pokaži mi tog ko podržava ovog krkana, moliću lijepo.

Te osobe, tačnije nepokrivene žene, podržavaju žene koje nose mahramu ne da bi tebe i tebi slične oduševile, zaintrigirale ili štaveć, nego podržavaju neka osnovna ljudska prava.
napisao si jako glup zakljucak,a da ti ponovo objasnim: religije svojim pravilima narusavaju ljudskost i ljudksa prava

ti i vecina poput tebe ne razumije iz emocionlanih ili inetelktulanih ogranicenosti,da relgijska pravila nemaju veze sa zdravom logikom

ja,kao zena,koja ne nosi maramu,ne mogu podrzati zenu da nosi maramu 24/7 ,a ti opet,lazes ,da je tebi normlano da neko nosi turban ili marmau svaki Boziji dan :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by greeneyes » 02 Sep 2016, 17:31

De malo se upristoji. A ako već neko laže ovdje onda si to to s pričom kako vjernici podržavaju prijetnje, a niko ih nije podržao do javljanja Rethne.

Gdje sam se ja dotakao religijskih prava i gdje sam ja rekao da žene trebaju nositi mahrame i da ih ja lično podržavam? Ovo ti je već druga laž u dva posta. Pročitaj malo šta pišem, ne piskaraj napamet.

A žene će nositi mahramu ako to žele. Ti sigurno nećeš odlučivati u njihovo ime. Mo'š misliti davati sebi za pravo da odredjuješ smije l' se nositi mahrama, a ovamo se ko biva razmetati ljudskim pravima.
Samo sabura

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80597
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7215 times
Been thanked: 11669 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by spacebound » 02 Sep 2016, 17:33

@rethna :sok
Nadam se da si se samo nespretno izrazio. Ne bi ti bilo zao da je zaista neko siluje? I to zbog rijeci koje je napisala? Zbog njenog stava? Zbog toga što si uvrijeđen?
I ja sam muslimanka, a njene rijeci me uopste ne dotiču. Ne zanimaju me. Ja imam izgrađen stav, njeno piskaranje pročitam i idem dalje. Ima pravo da misli sta hoće , a ono sto napise govori o njoj, ne o mojoj vjeri. Isto kao kada ti neko opsuje. Time ti nikako ne naškodi ali o sebi puno kaže.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by storm » 02 Sep 2016, 17:40

Odvodite temu na valjda 85. Presliku hijab nikab burka teme...
Uopće nije riječ o pokrivanju ili ne pa ni o religiji...
Ovo je civilizacijsko dno da moze samo tako netko pozivati na nasilje i silovanje.
Ajd sto je on bolesnik... Tužno je da je javnost podijeljena.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by Venera » 02 Sep 2016, 17:42

greeneyes wrote:De malo se upristoji. A ako već neko laže ovdje onda si to to s pričom kako vjernici podržavaju prijetnje, a niko ih nije podržao do javljanja Rethne.

Gdje sam se ja dotakao religijskih prava i gdje sam ja rekao da žene trebaju nositi mahrame i da ih ja lično podržavam? Ovo ti je već druga laž u dva posta. Pročitaj malo šta pišem, ne piskaraj napamet.

A žene će nositi mahramu ako to žele. Ti sigurno nećeš odlučivati u njihovo ime. Mo'š misliti davati sebi za pravo da odredjuješ smije l' se nositi mahrama, a ovamo se ko biva razmetati ljudskim pravima.
Mnoge vjernice kazu da je to njihov sloboadn izbor,ali nije,jer im je indirketno naemtnut kao pravilo? Mucni mozgom covjece! To znaci,da zene to ne zele,jer im je to tke palno tako na pamet,kako to ne mozes skontati i tad se pitas,kako meni nije jsano da ne mozete dokuciti intelektualnim putem kako funkcioniraju relgijska pravila :kafa o kakvim ljudiskm pravima pises,ako su ista narusena u religijama? Tebi je nomrlano da neko nosi nesto na glavi 24 sata svaki dan ,ma daj,to nikome nije prihvaljtivo na onosvu samostlane volje :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80597
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7215 times
Been thanked: 11669 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by spacebound » 02 Sep 2016, 17:46

Nećeš vjerovat, statebriga, moja prijateljica se pokrila, SVOJOM VOLJOM.
Nismo u Iranu pa da nema ho's-ne's
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by Venera » 02 Sep 2016, 17:49

spacebound wrote:Nećeš vjerovat, statebriga, moja prijateljica se pokrila, SVOJOM VOLJOM.
Nismo u Iranu pa da nema ho's-ne's
opet ista prica "svojom voljom" :sok :lupa

Kako ne kuzis,da isto religjsko pravilo ne postoji u religiji,ne bi zene donosile takvu odluku :kafa takve odluke su bazirna ne emocijama i vjerovanju ,a ne jer je zenama palno na pamet da nose maramu svaki dan u Bozije ime,kuzis :kafa

mnogim zenam,vjerovatno ne smeta ,da im religijsk pravila usmjeravaju licno vjerovanje,iako je dotivni proces jako nelgocin,eksterman i ogranicen :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80597
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7215 times
Been thanked: 11669 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by spacebound » 02 Sep 2016, 17:51

Ne bih da idemo dalje u :off ,svejedno nećemo doći na zelenu granu.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by Venera » 02 Sep 2016, 18:15

od tebe,kao ni vecine na forumu,ne ocekujem kvlaitetan odgovor :kafa

storm :srce
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80597
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7215 times
Been thanked: 11669 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by spacebound » 02 Sep 2016, 18:23

Smrtno si me uvrijedila :valja
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

Post Reply

Return to “Vojska, vojna tehnologija, bitke i strategije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests