Vojska BiH

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by Sheval » 03 Sep 2016, 10:46

Ali nazalost,ovdje je druga tematika.Silovanje.Meni se kosa na glavi dize na samu tu rijec.Najgnusnija stvar koja se moze dogoditi jednoj zeni.Ja gnusniju ne poznajem.Ja stvarno ne znam kako bih se ponasao da se tako nesto kaze nekome meni bliskom.Ne znam.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by dr laganini » 03 Sep 2016, 10:48

..ma misliš da je on to oubiljno mislio..vidim javila se hrpa njih voljna za sex i to još unovčen.. :zubi

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by Čarobni » 03 Sep 2016, 12:47

Samo ljudi nesposobni za civilizovanu diskusiju raspravu obaraju na lični nivo. U svojoj nemoći da se suprotstave tvrdnjama one druge strane, prestaju raspravljati o problemu i raspravu obaraju na lični nivo, počinju pričati o sagovorniku, pa onda ide priča "haters gonna hate", sebi se pridaje ogromna važnost, drugima nikakva i otkopavaju se ratne sjekire koje su na snazi na svim poljima u svim sferama života.

Ako ste došli do te faze da o vašem sagovorniku pričate više nego o predmetu rasprave, znajte, izgubili ste, niste sposobni nositi se s argumentacijom(bila ona dobra ili loša). U tom slučaju je bolje povući se dostojanstveno i bitku prepustiti sposobnijim od sebe, nego se brukati pričama "ti si ovakav, ti si onakav", ipak su to riječi koje više priliče ulici.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by Podrinjac » 03 Sep 2016, 14:31

Chloe wrote:
Sheval wrote:Zar vam nije kristalno jasno zasto se tu ratuje svakih 50 godina?Zaostali ljudi,zaostao narod.Nista mi nismo evoluirali u zadnjih 1.000 godina,u glavama smo isti oni zatucani primati.Samo se malo modernije oblacimo i cesljamo.Pravi primjer je ovaj pripadnik tzv. OS BiH kao i oni koji ga podrzavaju.
Zašto tzv. OS BiH?
Formacija koja radi po nacionalnom ključu ne može a da se na nazove takozvanom.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by dr laganini » 03 Sep 2016, 14:32

..jake snage bih vojske :hihi

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by Lavlje_srce » 03 Sep 2016, 17:02

statebriga wrote:
pf,na zalost hriscanstvo ne funkcionira kao Islam,wow :kafa
Nespretna mi je bila sintaksa tu, modjutim kritika je u datoj recenici isla na racun Islama a ne krscanstva. Krscanstvo se ipak koliko-toliko uspjelo prilagoditi vremenu u kojem zivimo dok Islam kaska, pridajuci nerijetko veci znacaj sporednom u odnosu na bitno.
a vidim,da ne znas dovoljno ni o oblacenjuu casnih sestara,a koje je drasticno promjenjeno zadnjih 50 godina. Danas mnoge casne sestre nemaju pokrivenu glavu,a mnoge se pokrivaju iskljucivo tokom mise ili vjerskog obreda :kafa
Istina, to mi nije bilo poznato.
rethna wrote:A gdjici ad hominem bih porucio da ako neko (ne daj Boze :br )ne dijeli misljenje i stav njene visosti ( i sire mase) nije po dafaultu naivcina,moron,degen,neznalica.Ali neka jezik tarlaha ko peskiri na striku za vrijeme jake oluje.

Uz to nisi nimalo kompetentna da dijelis epitete uokolo pa cuvaj za sebe. A znamo vec odavno i tvoje stavove za ovakve i slicne teme gdje bi sjedila na dvije stolice.
Razlog za moju reakciju je bila empatija prema individui na koju se obrusila grupica, plesuci na tankoj liniji demoniziranja date individue. Storm je na jednoj od susjednih tema izjavio kako prezire kada se grupica obrusi na pojedinca, a na ovoj je mrtav-hladan predvodio grupicu u istom cinu.

Nazalost ta individua si bio ti i vidimo koliko cijenis da sam stala u tvoju podrsku. Moj jezik nikada ne 'tarlaha' btw, ukljucujem se iskljucivo na teme koje su mi bliske i o kojim imam misljenje. Tvoje vrijedjanje me nece zaustaviti u tome.

Biti naivan kada te grupica demonizira je kvalitet a ne mana, za tvoju informaciju. Ako je sjediti na dvije stolice osuditi oba cina s tim da je poziv na linc daleko strasniji (njen stav je samo priglup i bizaran), neka ti prodje ova maliciozna interpretacija mog stava. Samo to ne znaci sjediti na dvije stolice - znaci samo objektivno posmatrati datu situaciju.

Jer koliko god je data kvazi-novinarka uvrijedila pokrivene zene - njegov poziv na njen linc je muslimane i muslimanke sklone promisljanju uvrijedio mnogo vise. Uvrijedio ih je ne samo zato sto se kosi sa svim sto zive, nego je usput dao krucijalni adut u ruke svim neprijateljima Islama, da bi Islam automatski proglasili zadrtom, barbarskom i primitivnom vjerom u kojoj se ne preza od poziva na silovanje da bi se odbranila cast pokrivenih zena. Valjda covjek mora biti naglaseno nesposoban za promatranje sire slike da bi propustio taj zakljucak (koji se inace revnosno perpetuira kroz medije i javna glasila).

Samo moj Islam (i Islam svih ljudi koje poznajem a prakticiraju ga dugo) je daleko od toga.

Nece mi se ponoviti da stanem uz tebe ubuduce btw. Uzivaj.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by storm » 03 Sep 2016, 17:16

@lavlje
Ja na takvim temama quotam sugovornika i razmjenjujemo mišljenja... To sto ostali pišu, ja nemam utjecaja.
Coporativno vidim, kao kad se nakon toga jedna strana međusobno quota, podržava i sprda sa drugom stranom.
Tako je to na forumu, negdje se složiš, negdje ne... I nisam rethnu navlacio te sam u jednom trenutku stao.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by Venera » 03 Sep 2016, 18:20

Lavlje_srce wrote:
statebriga wrote:
pf,na zalost hriscanstvo ne funkcionira kao Islam,wow :kafa
Nespretna mi je bila sintaksa tu, modjutim kritika je u datoj recenici isla na racun Islama a ne krscanstva. Krscanstvo se ipak koliko-toliko uspjelo prilagoditi vremenu u kojem zivimo dok Islam kaska, pridajuci nerijetko veci znacaj sporednom u odnosu na bitno.
a vidim,da ne znas dovoljno ni o oblacenjuu casnih sestara,a koje je drasticno promjenjeno zadnjih 50 godina. Danas mnoge casne sestre nemaju pokrivenu glavu,a mnoge se pokrivaju iskljucivo tokom mise ili vjerskog obreda :kafa
Istina, to mi nije bilo poznato.
Lavlje srce,hvala na razumijevanju i obrazlozenju. Ja sma nucila jer sam poslovno,ali i privatno jako puno drustveno aktivna,pa sma tako,doslovno i upoznala canse sestre bez narocitog obiljezja. Islamska zajednica treba promjeniti svoja pravila,od oblacenja,pa do vlro vaznih detalja vaznih za balansirano funkcioiranje mslimankih zajednica u svijetu. U SAD zene su imami,pa zasto to ne bi bilo prihvaltjivo. Ja sma vec par puta srela zene koje vode mise u crkvama. To je,meni,toliko,normlana i prihvaljiva pojava u pojedinim relgijskim zajdenicama. Pravilo oblacenja i hidzab su takodjer rezultat teznji relgijsih insittucija da konotrolisu i obiljeze pripadniek svoje populacije,narocito zene,jer su takva i relgije patrijarhalno-tradicionalnog karkatera. Mnoge zene koje su skinule hidzba,imaju jako interesantne price kako su dozivjele taj period tranzicije,i razloge skidanja hidzaba. Treba prihvatiti cinjeniu da je akt skidanja hidzaba potpuno ocekivajuci,ali cesto puta nema podrsku sredine. Eh,kad bi postojalo formlano odbrenje sidanja hidzaba,sredine bi imale znatno blazi stav prema zenema koje su skinule hidzab. To znaci,da relgijske insiticuije upravo uticu negativno na mnoge zivote zena,a istovremeno stvarjau sukob u pojedinim sredinama. To se ne smije tolerisati i treba osuditi.Da dodam,isto analiziram i ostale relgije ,koje su manje ili vise udaljile pojedina pravila oblacenja.
Podirnajc je lijepo podvukao: vjernici preise burno reagiraju na svakave komentare,iako smo svi sjesni da su oakve brune rekacije rezultat drustvenih i politckih sukoba. Islamske insittucije zive jos uvijek nekoliko stoljeca unazad,zato se desavaju sukobi na svim nivoima. To znaci,da religjske insittucije,u ovom slucaju,ilsamske organizacije,jako malo vode racuna o svojim vjernicima.

smajli koji je upravo popio ogoromnu solju kafe :srce
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by Sheval » 03 Sep 2016, 19:11

Podrinjac wrote:
Chloe wrote:
Sheval wrote:Zar vam nije kristalno jasno zasto se tu ratuje svakih 50 godina?Zaostali ljudi,zaostao narod.Nista mi nismo evoluirali u zadnjih 1.000 godina,u glavama smo isti oni zatucani primati.Samo se malo modernije oblacimo i cesljamo.Pravi primjer je ovaj pripadnik tzv. OS BiH kao i oni koji ga podrzavaju.
Zašto tzv. OS BiH?
Formacija koja radi po nacionalnom ključu ne može a da se na nazove takozvanom.
Ta ista vojska bi se u slucaju nekih vecih nemira unutar BiH raspala na dva ili vise dijelova.Toliko o toj vojsci,nacionalnoj.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by Podrinjac » 03 Sep 2016, 20:14

Nikakvo mišljenje u vezi religija ne može biti uzrok za pozivanje na silovanje.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by rethna » 04 Sep 2016, 02:51

gospođa Brams wrote:
rethna wrote: Nesto ti i ne mogu povjerovati u tu gore izjavu.Ne zelim mixati teme ali danasnji outfit slucaj je dobar primjer da ti a ni ostali i nista bas spremni na kritiku ma koliko to trubili jer ste nasrnuli na kriticarku iako je takva vrsta kritike mnogo bezopasnija od "ove" novinarkine.

Sad tu dolazi tvoj pasus o kritici ideologije,religije etc naspram licne uvrede.To i nije kritika nego cista uvreda i pljuvanje.
A treba takodje shvatiti ili bar pokusati da je nekim osobama uvreda religije,njene prakse ili obiljezja mnogo gora od licne uvrede.
I ako vec neko ima potrebu uopste kritikovati religiju de neka ta kritika ima granicu i neka u konacnici lici na nesto.
Ne treba mi lekcija jer dobar dio zivim u takvom podneblju da sam cuo dovoljno iskustava nazalost iz rata a nadam se da i ti govoris iz teorije a ne iz iskustva.
Ja zaista ne osjecam nikakvu zalost za siledzije,zlocince,teroriste pa tako isto i za one koji mi uvrijede nesto sveto.Reci ces da se ovi gore navedni primjeri ne mogu porediti sa ovim slucajem ali kod mene svi zajedno spadaju pod jednu kategoriju-smece od ljudi
Da skratim-iako je smece nikada ne bih pozvao na lincovanje,ubistvo i sl ali ako je/ih snadje neka zla sudba ja ne mogu osjecati nikakvu empatiju ni zaljenje za takve osobe a niti sam krivac ili posrednik za to sto im se desilo.
Hvala na tvrdnji da nemam ljudskosti,ali neka mi Onaj u koga vjerujem odluci i sudi za to.
To na outfitu nema veze sa kritikom nego s izdrkavanjem i lijecenjem frustracija, i reagirat cu ako nađem shodnim reagirat na nesto sto mi smeta (kao npr. prozivku da su svi forumasi na temi ulizivaci bez ukusa), ali to na koncu opet ostaje samo na prepisci, nit bi ja kome sta zabranila nit kome zelim zlo, ne sviđa mi se, necu pisat na temi, al cu rec sta mislim. U konacnici srecom pa svatko moze iznijeti ono sto misli, ali isto tako srecom mozemo o tome raspravljati.
Ne vidim nikakve poveznice s ovom temom

Meni je jednostavno zastrasujuce da je necija empatija tako relativna kategorija.
I da mozes bit potpuno ravnodusan prema nekome jer smatras da zasluzuje zlo
Kako jos zena moze zasluzit silovanje?
To bi upravo bilo to samo uz jos mnogo vecu dozu gnusnosti prema konceptu cijele jedne religije i naroda i njihove prakse. Pa se dobiju rekacije na ovakve stvari-moja je ravnodusnost za takvu personu.
A ravnodusnost znaci da ne marim ni za njeno dobro, ni zlo.A to nije grijeh.
A sto se pitanja tice postavi ga nekome kome se takve misli vrzmaju po glavi.
Last edited by rethna on 04 Sep 2016, 03:55, edited 1 time in total.
Question everything.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by rethna » 04 Sep 2016, 03:32

Lavlje_srce wrote:
rethna wrote:A gdjici ad hominem bih porucio da ako neko (ne daj Boze :br )ne dijeli misljenje i stav njene visosti ( i sire mase) nije po dafaultu naivcina,moron,degen,neznalica.Ali neka jezik tarlaha ko peskiri na striku za vrijeme jake oluje.

Uz to nisi nimalo kompetentna da dijelis epitete uokolo pa cuvaj za sebe. A znamo vec odavno i tvoje stavove za ovakve i slicne teme gdje bi sjedila na dvije stolice.
Razlog za moju reakciju je bila empatija prema individui na koju se obrusila grupica, plesuci na tankoj liniji demoniziranja date individue. Storm je na jednoj od susjednih tema izjavio kako prezire kada se grupica obrusi na pojedinca, a na ovoj je mrtav-hladan predvodio grupicu u istom cinu.

Nazalost ta individua si bio ti i vidimo koliko cijenis da sam stala u tvoju podrsku. Moj jezik nikada ne 'tarlaha' btw, ukljucujem se iskljucivo na teme koje su mi bliske i o kojim imam misljenje. Tvoje vrijedjanje me nece zaustaviti u tome.

Biti naivan kada te grupica demonizira je kvalitet a ne mana, za tvoju informaciju. Ako je sjediti na dvije stolice osuditi oba cina s tim da je poziv na linc daleko strasniji (njen stav je samo priglup i bizaran), neka ti prodje ova maliciozna interpretacija mog stava. Samo to ne znaci sjediti na dvije stolice - znaci samo objektivno posmatrati datu situaciju.

Jer koliko god je data kvazi-novinarka uvrijedila pokrivene zene - njegov poziv na njen linc je muslimane i muslimanke sklone promisljanju uvrijedio mnogo vise. Uvrijedio ih je ne samo zato sto se kosi sa svim sto zive, nego je usput dao krucijalni adut u ruke svim neprijateljima Islama, da bi Islam automatski proglasili zadrtom, barbarskom i primitivnom vjerom u kojoj se ne preza od poziva na silovanje da bi se odbranila cast pokrivenih zena. Valjda covjek mora biti naglaseno nesposoban za promatranje sire slike da bi propustio taj zakljucak (koji se inace revnosno perpetuira kroz medije i javna glasila).

Samo moj Islam (i Islam svih ljudi koje poznajem a prakticiraju ga dugo) je daleko od toga.

Nece mi se ponoviti da stanem uz tebe ubuduce btw. Uzivaj.
Dobro, uzeti cu to kao salu ako nista.
Iskren jesam ali ne i naivan kako mislis. Ja vrlo dobro znam sta pisem i o cemu isto kao sto sam znao kakve bi reakcije mogle biti kao i to da bi neko mogao iskoristiti jedan dio texta i uvuci u pogresan kotekst gdje ja ispadam kao kakvo cudoviste u konacnici.
Ne tangira me mnogo iskreno, jer ko zeli da vidi ono sto govorim vidjeti ce; s tim sto i mene poneki komentari rastuzuju.
Tesko bi mi bilo povjerovati u tvoju podrsku i da si kojim slucajem to zaista htjela uciniti s obzirom da mi je od ranije poznato tvoje misljenje o meni i mome pisanju i stavovima.
Ali mi zaista ista ne treba pogotovo ne u jednom ovako degradativnom obliku.

Btw moj i tvoj Islam je jedan te isti i to sto pricas dalje dole mi je savrseno jasno, osim sto si ti mozda malkice empaticnija od mene, sto smo mogli posvjedociti kod tvoje reakcije i podrske prema meni ;)
Takodje sve najbolje.
Question everything.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by Lavlje_srce » 04 Sep 2016, 22:04

statebriga wrote:
Lavlje srce,hvala na razumijevanju i obrazlozenju.
Nema problema. :)
Ja sma nucila jer sam poslovno,ali i privatno jako puno drustveno aktivna,pa sma tako,doslovno i upoznala canse sestre bez narocitog obiljezja. Islamska zajednica treba promjeniti svoja pravila,od oblacenja,pa do vlro vaznih detalja vaznih za balansirano funkcioiranje mslimankih zajednica u svijetu. U SAD zene su imami,pa zasto to ne bi bilo prihvaltjivo. Ja sma vec par puta srela zene koje vode mise u crkvama.
Lijepo je to znati. Znala sam da ima zena imama u Kini i da postoji 'zenska dzamija' u Danskoj. Cinjenica je da postoje zene izuzetno potkovane znanjem u Islamu i na razini je tragedije da se (premalo) cuju jer je sigurno da imaju sta za reci. Nevezano za temu, duboko sam ubijedjena da ce situacija u BiH krenuti nabolje kada dobijemo zensku predsjedicu. :) Voljela bih da predstavlja sve gradjane ove male zemlje, ali i tri zene bi se po mom misljenju lakse dogovorile od muskaraca koje gledamo vec dugo (i frustriraju nas isto toliko dugo).
To je,meni,toliko,normlana i prihvaljiva pojava u pojedinim relgijskim zajdenicama. Pravilo oblacenja i hidzab su takodjer rezultat teznji relgijsih insittucija da konotrolisu i obiljeze pripadniek svoje populacije,narocito zene,jer su takva i relgije patrijarhalno-tradicionalnog karkatera. Mnoge zene koje su skinule hidzba,imaju jako interesantne price kako su dozivjele taj period tranzicije,i razloge skidanja hidzaba. Treba prihvatiti cinjeniu da je akt skidanja hidzaba potpuno ocekivajuci,ali cesto puta nema podrsku sredine. Eh,kad bi postojalo formlano odbrenje sidanja hidzaba,sredine bi imale znatno blazi stav prema zenema koje su skinule hidzab. To znaci,da relgijske insiticuije upravo uticu negativno na mnoge zivote zena,a istovremeno stvarjau sukob u pojedinim sredinama. To se ne smije tolerisati i treba osuditi.Da dodam,isto analiziram i ostale relgije ,koje su manje ili vise udaljile pojedina pravila oblacenja.
Da bi vjera bila stvar osobnog odabira mora se ocuvati sekularno drustveno uredjenje. I zato se meni svidja bosanska (sarena) slika - pokrivene, nepokrivene, ovakve i onakve zene i muskarci. Tako i treba biti - ali takodje moramo raditi na odrzavanju klime uzajamnog uvazavanja. Mozes ti vjeru uvesti i dekretom - ali tada gubis ili si u velikoj opasnosti da izgubis iskrenost. Ne znam kome trebaju licemjeri.
Podirnajc je lijepo podvukao: vjernici preise burno reagiraju na svakave komentare,iako smo svi sjesni da su oakve brune rekacije rezultat drustvenih i politckih sukoba.
Ne vjerujem da je covjek koji je pozvao na njen linc vjernik. On to sigurno nije. Ako sam nesto naucila u zivotu onda je to da iskreni vjernici (bez obzira na religijsku denominaciju), imaju iste kvalitete - blagost u ophodjenju, toleranciju za druge i drugacije, strpljenje i mudrost koja je plod razvijene duhovnosti. Samo sto o takvim ne pise - divljaci pak uredno izazivaju burne reakcije i na njih se uvijek fokusira paznja javnosti. Nazalost to je ono sto puni medije i proizvodi knee-jerk reakciju prosjecne osobe.
Islamske insittucije zive jos uvijek nekoliko stoljeca unazad,zato se desavaju sukobi na svim nivoima. To znaci,da religjske insittucije,u ovom slucaju,ilsamske organizacije,jako malo vode racuna o svojim vjernicima.
Ima u ovom istine.
rethna wrote:Dobro, uzeti cu to kao salu ako nista.
Iskren jesam ali ne i naivan kako mislis. Ja vrlo dobro znam sta pisem i o cemu isto kao sto sam znao kakve bi reakcije mogle biti kao i to da bi neko mogao iskoristiti jedan dio texta i uvuci u pogresan kotekst gdje ja ispadam kao kakvo cudoviste u konacnici.
Ne tangira me mnogo iskreno, jer ko zeli da vidi ono sto govorim vidjeti ce; s tim sto i mene poneki komentari rastuzuju.
Nije to bila sala, bilo mi je iskreno zao kako si naletjeo.
Tesko bi mi bilo povjerovati u tvoju podrsku i da si kojim slucajem to zaista htjela uciniti s obzirom da mi je od ranije poznato tvoje misljenje o meni i mome pisanju i stavovima.
Ali mi zaista ista ne treba pogotovo ne u jednom ovako degradativnom obliku.
Nisam te ni degradirala - Boze sacuvaj. Imali smo negdje neki nesporazum, ali nisam osoba koja ce sada od toga izvuci dalekosezne zakljucke, izuzev kod onih koji pretjeraju. Ne mislim da si ti jedan od onih koji je pretjerao, tako da o meni ne trebas brinuti. Nastupila sam iskreno i to je to. :)

Osim toga, uglavnom za forum nemam previse vremena pa dozvoljavam da sam mozda pogrijesila u procjeni tebe. Ako jesam, ispricavam se.
Btw moj i tvoj Islam je jedan te isti i to sto pricas dalje dole mi je savrseno jasno, osim sto si ti mozda malkice empaticnija od mene, sto smo mogli posvjedociti kod tvoje reakcije i podrske prema meni ;)
Takodje sve najbolje.
Nadam se da je nas Islam isti. Selam tebi. :)

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pripadnik OS BiH nudi novac za silovanje novinarke

Post by rethna » 06 Sep 2016, 01:14

Lavlje_srce wrote:Nije to bila sala, bilo mi je iskreno zao kako si naletjeo
Tako si to vidjela.
Nisam te ni degradirala - Boze sacuvaj. Imali smo negdje neki nesporazum, ali nisam osoba koja ce sada od toga izvuci dalekosezne zakljucke, izuzev kod onih koji pretjeraju. Ne mislim da si ti jedan od onih koji je pretjerao, tako da o meni ne trebas brinuti. Nastupila sam iskreno i to je to. :)

Osim toga, uglavnom za forum nemam previse vremena pa dozvoljavam da sam mozda pogrijesila u procjeni tebe. Ako jesam, ispricavam se.
Ne, reci nekome da je naivicna bez da ga dovoljno i poznajes, kao sto si i sama priznala je inace pohvala.A uz to jos nekoga direktno i naocigled praviti budalom je apsurdno i smijesno za komentarisati uopste ali izgleda da svasta sebi dozvolim u ove sitne sate.
Ja uostalom i nemam problema da to zaista mislis o meni, ali cuvati za sebe jer je to ipak tvoje misljenje a ne cinjenica.
Nadam se da je nas Islam isti. Selam tebi. :)
Mislio sam na taj jedan dio koji si napisala za navedenu vijest.
We alejkumu selam.
Question everything.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Oružane snage BiH zapošljavaju!

Post by Mutevelija » 10 Jul 2017, 18:21

Poziv profesionalnog vojnika je u BiH u posljednjih nekoliko postao jedno od utočišta nezaposlenih mladih ljudi, koji u njemu vide šansu za sigurno zaposlenje.

Tako se već godinama ne iznenađujemo kada u uniformi i u stavu „mirno“ vidimo nekog ko u ladici kod kuće ima diplomu arhitekte, ekonomiste ili profesora engleskog jezika. To su oni koji su godinama „čamili“ na birou za zapošljavanje i dobijali odbijenicu za odbijenicom, nakon čega su se odlučili za ovu ekstremnu prekvalifikaciju.

Možda ti mladi ljudi neće moći da rade u onoj profesiji za koju su se školovali i koju su zavoljeli, ali će bar imati zaposlenje. Bolan komporomis za kompromisom – to je život u BiH.

Nužda zakon mijenja, ali i profesiju.

Zato smo i mi (iako smo satirični portal) odlučili da podijelimo novi konkurs Oružanih snaga BiH. Kako bi ga vidjelo što više nezaposlenih mladih ljudi.

Originalni tekst pod naslovom možete pronaći na portalu Alternativne televizije Banja Luka, a mi posjedujemo i neke insajderske informacije.

Naime, u tekstu se navodi kako će ukupno biti zaposleno 300 mladih ljudi, iz reda sva tri konstitutivna naroda, i to: 210 Hrvata, 61 Bošnjak, 26 Srba i 3 iz reda ostalih naroda. Ono što nije detaljno pojašnjeno u konkursu, mi vam donosimo ekskluzivno.

Poziv profesionalnog vojnika je u BiH u posljednjih nekoliko postao jedno od utočišta nezaposlenih mladih ljudi, koji u njemu vide šansu za sigurno zaposlenje.

Tako se već godinama ne iznenađujemo kada u uniformi i u stavu „mirno“ vidimo nekog ko u ladici kod kuće ima diplomu arhitekte, ekonomiste ili profesora engleskog jezika. To su oni koji su godinama „čamili“ na birou za zapošljavanje i dobijali odbijenicu za odbijenicom, nakon čega su se odlučili za ovu ekstremnu prekvalifikaciju.

Možda ti mladi ljudi neće moći da rade u onoj profesiji za koju su se školovali i koju su zavoljeli, ali će bar imati zaposlenje. Bolan komporomis za kompromisom – to je život u BiH.

Nužda zakon mijenja, ali i profesiju.
Image
Zato smo i mi (iako smo satirični portal) odlučili da podijelimo novi konkurs Oružanih snaga BiH. Kako bi ga vidjelo što više nezaposlenih mladih ljudi.

Originalni tekst pod naslovom možete pronaći na portalu Alternativne televizije Banja Luka, a mi posjedujemo i neke insajderske informacije.

Naime, u tekstu se navodi kako će ukupno biti zaposleno 300 mladih ljudi, iz reda sva tri konstitutivna naroda, i to: 210 Hrvata, 61 Bošnjak, 26 Srba i 3 iz reda ostalih naroda. Ono što nije detaljno pojašnjeno u konkursu, mi vam donosimo ekskluzivno.

Dobro obaviješteni izvor saznaje da u OSBiH imaju rigorozna pravila koja primjenjuju pri izboru budućih vojnika. Na primjer, po sistematizaciji, u ovom ciklusu zapošljavanja će biti zaposleno 56 crnokosih, 95 plavokosih i 84 crvenokosa vojnika, dok će ostatak od 65 činiti oni koji su već izgubili kosu. (Da ne kažemo „oćelavili“)

Dalje, na isti način na koji su izračunati omjeri Srba, Hrvata i Bošnjaka u vojnim strukturama, povelo se računa i o boji očiju, broju cipela i vrsti muzike koju kandidati slušaju.

Tako, na primjer, ukoliko imate oči smeđe boje, nosite cokule 43, slušate Eminema, a pritom se zovete Senad, šanse da postanete profesionalni vojnik su vam veće za 45,3%. Bez obzira na to što bi bolji vojnik od vas bio neki Nemanja koji sluša Ganse (Guns ’n’ Roses), ima plave oči i nosi cipelu broj 44. Kvote se poštovati moraju.

Ovaj sistem se uvodi u Oružane snage BiH nakon što je godinama isprobavan u institucijama na svim nivoima.

Na primjer, u jednom ministarstvu u Vladi Republike Srpske su nedavno objavili oglas za posao sa dosad neviđenim tekstom.

„… za jednog izvršioca za radno mjesto Viši stručni saradnik za niđe veze, na neodređeno vrijeme. Uslovi: da je kandidat student IV godine ekonomije, kojem su ostala još dva ispita i diplomski da završi, koji vozi crveni Golf VI (2013. god) i odaziva se na ime Nebojša, ljubi ga majka. Radno iskustvo nije potrebno. “

To je takozvani „Model personalizovanog konkursa“, koji veoma precizno, tačno definiše kakav je (da ne kažemo „koji“) izrvšilac potreban za konkretno radno mjesto. Model je u potpunosti djelo domaćih stručnjaka i to je prvi takav slučaj u svijetu.

Srećno svima na konkursu,
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Ministarstvo odbrane raspisalo konkurs za prijem 210 Hrvata, 61 Bošnjaka i 26 Srba

Post by Mutevelija » 10 Jul 2017, 18:23

Ministarstvo odbrane BiH raspisalo je konkurs za prijem u Oružane snage BiH, kojim je predviđen prijem 300 mladih osoba.

Potencijalni kandidati biće raspoređeni na mjesta u različitim dijelovima BiH, gdje OS BiH imaju svoje kasarne, a predviđeno je ukupno 300 radnih mjesta.

Oglas je otvoren za prijem vojnika iz reda sva tri konstitutivna naroda u BiH.

Iz reda bošnjačkog naroda, OS BiH su potrebni strijelci i izviđači pješadinci, poslužioci i rukovodioci municijom iz rod artiljeraca, vozač T-84, te pionir, vozač poslužilac mosta i poslužilac mosta iz reda inžinjerije.

Otvorene su pozicije operatera za telefonsko-linijske komunikacije, tehničari za centrale, mehaničari za sredstva veze, ali i mehaničari za raketno naoružanje.

OS BiH iz reda bošnjačkog naroda potrebni su vojnici za saobraćajnu služnu, ali kuhar, perioničar i električar.

Za pripadnike bošnjačkog naroda u OS BiH predivđeno je 61 radno mjesto.

Za nove vojnike iz reda hvatskog naroda predviđeno je 210 mjesta, a najviše strijelaca, pomoćnika nišandžija, izviđača za pješadijski rod. Ukupno 100, za područje Livna i Kiseljaka, dok je potrebno 50 istih vojnika za područje Orašja.

Oružane snage traže i 26 novih vojnika iz reda srpskog naroda, za područje Bileće, Banjaluke, Prijedora, Mostara, Dervente, Manjače, Čapljine, Mrkonjić Grada i Tuzle, a mahom su im potrebni strijelci pješadinci, operateri za radio komunikacije, vozači i mehaničari za sredstva veze.

Potrebni su i kotlovničari, električar i dva bolničara.

OS BiH će zaposliti i tri vojnika iz reda ostalih naroda, a potrebni su im snajperist, izviđač-vozač i operator za komunikacije i informatičke sisteme.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Oružane snage BiH zapošljavaju!

Post by storm » 10 Jul 2017, 18:30

Evo Mute....izjasniš li se da si hrvat....upadaš u kadar bez problema :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Oružane snage BiH zapošljavaju!

Post by Mutevelija » 10 Jul 2017, 18:34

Mislio sam da budem Srbin Potrebni su i kotlovničari, električar i dva bolničara.
Kotlovničar instalater centralnog tu je to :hm a blizu je Tuzla mi :hm kad može biti Srba muslimana u Domu naroda što ja ne mogu :hihi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Oružane snage BiH zapošljavaju!

Post by Melek » 10 Jul 2017, 21:03

Profesionalni vojnik se postaje tek kad se likvidiraju najmanje 3 cetnika :cudi
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Oružane snage BiH zapošljavaju!

Post by Mutevelija » 10 Jul 2017, 21:04

Nije ba tad si demobilisani borac.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Vojska, vojna tehnologija, bitke i strategije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests