Bakir Izetbegović

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 11 Mar 2018, 20:31

Pasaga wrote: 11 Mar 2018, 20:26
KOMESAR wrote: 11 Mar 2018, 20:14
gaga wrote: 11 Mar 2018, 20:04 Mi,koji imamo zdravog razuma,podrzavamo naseg Predsjednika G.Bakira Izetbegovica i zelimo mu puno uspjeha u sljedecih osam mjeseci njegovog predsjedavanja u Predsjednistvu Bosne i Hercegovine. :zubi
Jel onog sto je slagao naciju glede tuzbe protiv Srbije?
tada je Sakibu,dato u ruke 150.000 maruna...
... sta je uradio sa tim novcem...
jel to bila premija ili za potrebe tih troskova...
nikad nije objasnjeno ....
Jeste vala....reci mi ko je dao Franji Radoncicu pare...doso je u Sarajevo sa dvoje gaca i napravio tornjeve....tornjak nece dugo.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 12 Mar 2018, 19:46

Enver Kazaz:
Bakirov urednik prijetio mi je: zaklat ću te zubima Odakle je došao takav izljev mržnje izvršnog urednika Stava, jasno će biti svakom onom ko imalo prati to što pišem o tom magazinu i političkoj moći koja iza njega stoji

Doživljavao sam od čuvara vlastodržačkog poretka u BiH različite prijetnje, ucjene, objede, demoniziranja, opanjkavanja, najgnusnije laži na društvenim mrežama, ali nikad niko na mene nije s leđa fizički nasrnuo uz prijetnju: „Zaklat ću te zubima“, kako je to 8. marta učinio Mahir Sokolija, izvršni urednik magazina Stav. Jesu presjekli kočiono crijevo na mom autu i nasjekli sajlu ručne kočnice prije nekoliko godina. Jesu mi popustili zavrtnje na točku automobila, također prije nekoliko godina. Jesu me proglašavali četnikom, ustašom, nacionalnim izdajnikom, plagijatorom, alkoholičarom, huljom, dakle, kojoj je poželjno psovati majku na ulici i pljuvati joj u lice zato što kritizira našeg Bakira. Jesu i prijetili da će doći na fakultet na kojem radim i izrešetati me iz kalašnjikova. Sve to jesu neki nepoznati ljudi koje policija nikad nije pronašla, iako su neki policajci kojima sam se obraćao bili zaista profesionalni.
Sokolijin fizički nasrtaj na mene dogodio se u kafeu Filozofskog fakulteta u Sarajevu, na kojem radim, pa se može tretirati i kao ugrožavanje sigurnosti u prostoru ustanove na kojoj radim. A to znači da je Sokolija apsolutno siguran da ima zaštitu institucija sistema, jer sigurno zna da ugrožavanje fizičke sigurnosti u radnom prostoru spada u teža krivična djela. Zato ne mislim da je njegov ispad običan afekt, već planiran napad. Naravno, uredno sam taj nasrtaj prijavio policijskim organima, nadajući se da će oni biti profesionalni u obavljanju svojih dužnosti.
Odakle je došao takav izljev mržnje izvršnog urednika Stava, jasno će biti svakom onom ko imalo prati to što pišem o tom magazinu i političkoj moći koja iza njega stoji. U nizu tekstova dokazao sam da je moćnik koji je u dva navrata dodijelio Stavu za njegovu književnu nagradu po 8.000 KM, te koji se neprestano reklamira na njegovim stranicama – običan politički kepec, a da je njegovo bošnjaštvo suštinski antibosansko. Naravno, riječ je o Bakiru Izetbegoviću, čija se SDA danas raspada po interesno-klanovskim šavovima. Ako sam svojim pisanjem imalo doprinio tome – sretan sam, veoma sretan. Jer, Izetbegović je svojom politikom i agresivnim, mrzilačkim napisima u magazinu pod njegovom političkom kontrolom suštinski destruirao bosanskohercegovačke multietničke društvene vrijednosti. Zato će u oktobru i otići s političke scene, a samim tim i na smetljište povijesti. Baš kao i magazin Stav u kojem je mrzilački pisano o Jergoviću, Lovrenoviću, Veličkoviću, Predragu Kojoviću, a naročito o Nedžadu Latiću. Uz njih, stavovskim izljevima mržnje izloženi su svi politički protivnici SDA, naročito oni što su nedavno napustili Bakirovu stranku.
Latića je nedavno napao trenirani bokser, za kojeg je taj novinar dokazao da je u bliskoj vezi s ljudima iz Izetbegovićeve stranke. A mene napada karikaturalni esdeaovski orijentiran izvršni urednik, kojeg sam, zbog mrzilačkog pisanja o Miljenku Jergoviću okarakterizirao kao intelektualnog patuljka. Moram priznati da sam ljubomoran na Latića. Po čemu je to on bolji da ga napada trenirani bokser, a mene tek obično piskaralo, uredničić pilećeg znanja.
No, to samo pokazuje da je u Stavu narasla nervoza zbog rasula u SDA, ali da je ona prerasla u očaj, nisam, priznajem, mogao ni pretpostaviti. Samo očajnici tako uhljupski mogu prijetiti ljudima, i samo oni mogu krvožedno prijetiti: „Zaklat ću te zubima“.
Inače, na Stav i njegovu redakciju, prema pisanju nekih medija, skršen je poveliki novac, a svaku polemiku stavovska mediokritetska postava je izgubila. Nema ko je nije polemički, narodskim jezikom rečeno, lemezao. Zato je stavovski novinarski tur modar od polemičkih batina, pa se pitam kako to još uvijek može sjediti u uredničkim foteljama? A da ima imalo soli u svojoj praznoj političkoj glavi, Bakir bi shvatio koliku medvjeđu uslugu mu čini stavovska redakcija. Svaki izljev mržnje u Stavu direktno se obija o Bakirovu praznu političku glavu. Zato navijam za stavovce. Ačkosum bilmezi, naprijed novinarski garibi, bit će vam zahvalan svaki bošnjački insan što ste srušili svog političkog vođu i oslobodili narod od njegove vlasti.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Krokodil Behko » 14 Mar 2018, 17:49

IZETBEGOVIĆ PRISUSTVOVAO OKRUGLOM STOLU "BZK PREPOROD": "Pripremiti se na namještene procese koji se spremaju uglednim generalima i braniocima"


Član Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović prisustvovao je okruglom stolu pod nazivom "Agresija na istinu o odbrani RBiH" koji je organizirala Bošnjačka zajednica kulture "Preporod" i Udruženje za zaštitu tekovina borbe za BiH. Skup se održava danas u prostorijama Gazi Husrev-begove biblioteke u Sarajevu.

Izetbegović je zahvalio BZK "Preporod" i njenom predsjedniku profesoru Senadinu Laviću što "nas je okupio na veoma važnoj temi, prepoznavši zabrinjavajući trend i opasne namjere relativiziranja istine,

izjednačavanja sukobljenih strana, stigmatizacije branioca, odnosno, kako sam naziv ovog okupljanja i okruglog stola kaže – nove agresije, ovaj put usmjerene na istinu o odbrani Republike Bosne i Hercegovine".

Dodao je da se radi o veoma važnoj temi, o opasnom fenomenu – "moramo ga prepoznati, ocrtati njegovu fizionomiju, definisati urotu koja prijeti da nagrize najvredniji kapital kojim raspolažemo: istinu o agresiji i stradanju bosanskih patriota, o nevjerovatnom otporu koji su pružili brutalnom i nesrazmjerno jačem napadaču. I o čistoti te borbe. Branioci BiH su sačuvali jedinstvo zemlje, ali ne samo to – sačuvali su i obraz, čast i dostojanstvo bosanskog čovjeka".


Izetbegovićevo daljnje obraćanje na ovom skupu prenosimo u cijelosti:

Kažu da u ratu prvo strada istina. Propaganda uvijek prvo ukloni taj štit, satanizira i oblati drugu stranu, opravda razloge za napad. Dakle, odbraniti istinu o našoj borbi, ne dopustiti da se ta brana ukloni, u našem slučaju znači odbraniti Bosnu i Hercegovinu od novih sukoba, sačuvati postignuti napredak i omogućiti joj dalju stabilizaciju i nove reformske i integracijske iskorake.

Napadnuta je istina o agresiji na BiH koja se desila prije četvrt vijeka, ali i istina o današnjem stanju i odnosima u zemlji i naciji. To je i logično, jer radi se o istom napadu, koji dolazi iz istih centara, ima iste ciljeve i inspiriše se istim nacionalističkim ideologijama. Ono što se mijenja i prilagođava su metodi, taktike, akteri, intenzitet.

BiH ima mnogo problema, nedovoljno unutrašnje kohezije, suprotstavljena su gledanja na prošlost, suprotstavljene emocije u etničkim korpusima, državni ustroj je odveć komplikovan – vlast redovito čine koalicije od pet partnera, imamo dva entiteta, deset kantona, Distrikt Brčko, 13 ustava, 14 zakonodavnih tijela, toliko i vlada, više od 150 ministara, skoro 600 parlamentaraca itd. Teško se krećemo i ostvarujemo napredak, poput invalida koji još nosi fiksatore.

Ali se krećemo. Napredujemo usporeno u odnosu na jednonacionalne susjede, ali idemo naprijed. Planirani iskoraci koji nas vode ka članstvu u NATO-u i EU su načinjeni: MAP će biti aktiviran ove godine, Upitnik EU-a je ispunjen tako da i kandidatski status i početak pregovora sa EU-om očekujemo do kraja 2018. Ekonomski pokazatelji ne zaostaju za regionom, a bolji smo od susjeda u porastu izvoza, porastu turističkih posjeta i padu broja nezaposlenih.

Ono što je najvažnija činjenica jeste ta da su Bosna i Hercegovina, Bosanci i Hercegovci, Bošnjaci, postali politički, ekonomski i svaki drugi faktor bez kojeg se ne prave više nikakve kalkulacije u regionu. Ove godine ulazimo u predvorje EU-a i NATO saveza, u roku od 5 do 10 godina ćemo biti članica ovih moćnih asocijacija.

To je blizu. I sam proces pristupanja je jako važan za BiH, treba samo pročitati novu Strategiju EU-a za proširenje na Balkan: ona sadrži odgovor na skoro sva pitanja koja trenutačno more BiH. Bilateralni sporovi sa Srbijom i Hrvatskom će se morati ubrzano riješiti pod nadzorom EU-a; zapaljiva retorika, a naročito, kako to ističe Strategija, glorifikovanje ratnih zločinaca će morati prestati; zahtjevne reforme koje se odnose na ekonomiju i na vladavinu prava, efikasnu borbu protiv korupcije i organizovanog kriminala će morati biti provedene.

Destruktivnim snagama će se rapidno sužavati prostor za djelovanje. One to osjećaju i pokazuju sve veću nervozu. BiH se ponovo nalazi na političkom historijskom raskršću i morat će se odbraniti od onih koji pokušavaju da je povuku na stranputicu. Laž, izjednačavanje strana, stigmatizacija političkih i vojnih branioca BiH je putokaz za stranputicu, slijepu ulicu.

Paternalistički odnos susjednih zemalja spram BiH, nespremnost da nam vrate našu imovinu, da plate resurse BiH koje decenijama uzurpiraju ili besplatno koriste, oslanjanje na hrvatske i srpske političare u BiH koji im drže stranu, neistine o "deset hiljada radikaliziranih ekstremista" u susjedstvu Hrvatske, zasjedanja Nacionalnog savjeta Srbije radi par mojih riječi o Kosovu i spremnosti da na svaki način branim teritorijalni integritet BiH, izmišljanje paravojnih obuka kod Bošnjaka sa argumentom da djeca koja trče i guraju stare gume prolaze kroz "vojnu obuku", tvrdnje visokopozicioniranih političara u samoj BiH da Bošnjaci žele stvoriti islamsku državu na teritoriju BiH, neprihvatanje presuda Haškog tribunala, vrijeđanje ovog suda uz glorifikovanje zločinaca i izostanak empatije spram žrtava, dodjela odlikovanja presuđenim ratnim zločincima, vrijeđanje povratnika-Bošnjaka koji "ponovo okupiraju Podrinje", naoružavanje policijskih snaga RS-a vojnim naoružanjem, paradiranje paravojnih formacija po Banjoj Luci, podizanje krstova po brdima koja nisu ni katolička ni pravoslavna već su zajednička, bosanskohercegovačka, negiranje prava na bosanski jezik, napadi na imame i povratnike Bošnjake, prijetnje referendumima o podjeli BiH, planovi za stvaranje trećeg, hrvatskog entiteta na teritoriju bivše HZHB, intervjui predsjednika susjednih zemalja koji prizivaju srpko-hrvatsku saradnju u svemu, pa i u ratu, itd, itd… sve je to naša stvarnost pred kojom ne smijemo zatvarati oči.

Cilj je stavljanje stigme i guranje u defanzivu bh. patriota, naročito Bošnjaka, nametanje sukrivice za konflikte u prošlosti i eventualne slične scenarije koji i dalje žive u glavama nekih lidera na Balkanu.

Nažalost, i neki od Bošnjačkih političara, koji su rat proveli u opkoljenom Sarajevu, gube se u političkoj borbi sa strankom koju je osnovao Alija Izetbegović, i počinju da se ponašaju autodestruktivno, ruše poziciju vlastitog naroda iznoseći besmislene optužbe da je "bošnjačka mafija započela rat", da je "Alija Izetbegović na Prvom Bošnjačkom saboru održanom 1993. godine planirao podjelu Bosne" i sl.

Poseban udarac nacionalistima koji prizivaju podjelu BiH su nanijele dvije presude Haškog tribunala iz novembra 2017. godine. Jedna je izrečena Ratku Mladiću i ona se odnosi na više vezanih UZP-ova srpske strane koji su izmijenili etničku sliku BiH, počinili najstrašnije ratne zločine nakon II svjetskog rata koji su kulminirali Srebreničkim genocidom; ovi UZP-ovi su u direktnoj vezi sa Beogradom i Miloševićevim režimom; druga presuda je izrečena Jadranku Prliću i grupi Hrvata za UZP koji je sezao do Zagreba i Franje Tuđmana. UZP HVO-a nije dosegnuo obuhvatnost srpskog koji su predvodili Milošević i Karadžić, ali je i on imao katastrofične učinke – porušio je Hercegovinu i srednju Bosnu, porušivši i međuetničke i međuljudske odnose; krenuo je rušenjem pravoslavne crkve u Mostaru, a zatim i svih džamija pod kontrolom HVO-a, da bi završio rušenjem Starog mosta; UZP HZHB-a je protjerao sve Srbe i Bošnjake sa teritorije ove paradržavice, a najveću populacijsku i moralnu štetu nanio samim Hrvatima u Bosni i Hercegovini koji su kraj rata dočekali brojčano prepolovljeni.

Većina srpskih i hrvatskih lidera, u Srbiji, Hrvatskoj i BiH nisu prihvatili ove presude, loše su govorili o Sudu i sudijama, dobro o zločincima, ništa o žrtvama.

Umjesto toga krenule su priče o namještenim procesima koji se spremaju komandantima Armije RBiH. Ne znam koliko ima istine u pričama da se sprema niz procesa uglednim generalima i braniocima koji su simbol odbrane BiH, sa ciljem stvaranja virtuelnog UZP-a Armije RBiH, kako bi se relativizirala dva realna UZP-a počinjena od nacionalističkih strana u BiH. Ono što znam jeste da se za takav pokušaj, uslijedio on ili ne, trebamo pripremiti. Trebamo organizovati odbranu generala i uglednih branioca ove zemlje onako kako su oni organizovali odbranu Bosne i Hercegovine. Oni su branili nas, vrijeme je da mi branimo njih. Ovo podrazumijeva političku, moralnu, ekspertnu i finansijsku potporu.

Jedan od bitnih preduvjeta te odbrane jeste uklanjanje nacionalnog disbalansa u vrhu pravosuđa BiH, koje je skoro očišćeno od sudija i tužilaca Bošnjaka. Pokušaje daljnjeg uklanjanja takvih kadrova smo već zaustavili, kao što smo zaustavili i donošenje strategija koje su podrazumijevale neke kvote, nacionalne balanse u presudama za ratne zločine i slične drske besmislice.

Ne može se izjednačiti napadač i branilac, naročito u slučaju Bosne i Hercegovine čije je multietnično ratno Predsjedništvo zaista smoglo snage da zaustavi pokušaje odmazde u redovima branilaca. Usred rata, u opkoljenom i izgladnjelom Sarajevu, kenulo se u rizičan obračun sa pobunjenim komandantima brigada u kojim su se dešavali zločini nad Srbima. Akcija pod kodnim nazivom Trebević je uspjela uz teške žrtve mladih policajaca, i nastavila se diljem BiH uvodeći red i zakon u postrojbe Armije RBiH. Branioci su istinski branili ovu zemlju – prije svega njeno biće, multietničnu šarolikost, njena sela i gradove, civilno stanovništvo, bogomolje. Nacionalističke vojske su napadale sve što ne pripada njihovom etnosu, potirale trag postojanja drugih i drugačijih.

Strana koju je predvodilo i simboliziralo Predsjedništvo RBiH na čelu sa rahmetli Alijom Izetbegovićem se hrabro i sistematski suprotstavljala ratnim zločinima, procesuirala ih i obeshrabrivala. Druge, paradržavne i paravojne snage su zločine sistematski planirale, ohrabrivale, zataškavale. Šokantni i zastrašujući zločini su planirani i činjeni u svrhu pomjeranja stanovništva i ostvarenja etničkih čišćenja, i bili su dio vojne strategije i političkog plana.

Naravno da je bilo zločina na svim stranama. Nema rata bez zločina. Ali na strani legalne vlade RBiH on je bio incident. Na suprotnim stranama – pravilo. Upravo prihvatanje cjelovite istine o našoj borbi, sa svim svijetlim i tamnim tonovima koje slika te borbe sadrži, daje uvjerljivost i autentičnost toj slici. Mi se ne bojimo istine. Do kraja ćemo insistirati na njoj. Ali neistinu, laž i manipulaciju nećemo dopustiti. Do kraja ćemo joj se suprotstavljati.


(faktor)
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26272
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 3735 times
Status: Online

Re: Bakir Izetbegović

Post by Veca » 14 Mar 2018, 18:10

...dragi Behko, samo da tebi ne pokucaju na vrata!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Krokodil Behko » 14 Mar 2018, 18:13

Veca wrote: 14 Mar 2018, 18:10 ...dragi Behko, samo da tebi ne pokucaju na vrata!
Nek pokucaju, ja nisam kukavica ko Praljak.
Skupa sa mnom, kod stvoritelja idu i ostali.
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26272
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 3735 times
Status: Online

Re: Bakir Izetbegović

Post by Veca » 14 Mar 2018, 18:14

:hihi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Pasaga » 14 Mar 2018, 18:28

Veca wrote: 14 Mar 2018, 18:10 ...dragi Behko, samo da tebi ne pokucaju na vrata!
... nece jos ...
zabavili su se oko KOMESARA ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26272
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 3735 times
Status: Online

Re: Bakir Izetbegović

Post by Veca » 14 Mar 2018, 18:36

...jami, pasa dragi! :hihi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Selam Bosno: Igrajte video igricu o Bakiru sve do izbora (Foto/Video/Google play)

Post by Krokodil Behko » 21 Apr 2018, 16:56

Image

Na Googleovom Play Storeu 8. aprila se pojavila igrica "El Bake", a u glavnoj ulozi je predsjedavajući Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović.

"Selam Bosno i Hercegovino, selam alejk, dobro veče moji dragi moji SDA-ovci", prvo je što čujete kada instalirate igricu koju je do sada skinulo 500 ljudi.


Image


U opisu igrice na Play Storeu stoji: "Ukoliko se kojim slučajem ne nalaziš među 100.000 ljudi koji su zaposleni i imaš viška vremena, onda je ovo idealna igrica za tebe. Ako Bake nije pomogao tebi, to ne znači da ti ne trebaš pomoći Baketu. Olakšaj mu put kroz igricu, a Bake će tebi, možda, olakšati put preko granice".

Kreator igrice nivoe je nazvao po imenima bosanskih gradova, kreće se od Bužima preko Bihaća, Zenice, Tuzle sve do Sarajeva.





Glavni cilj je sakupljanje novca na putu izbjegavajući prepreke u vidu policijskih automobila, demonstranata, te rupa na cesti, a svakim nivoom količina novca koji se nalazi El Baketu na putu je sve veći. Poseban bonus na posljednjem nivou zove se "Vreća zlata" i on iznosi 3.000 KM.


(klix)
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Selam Bosno: Igrajte video igricu o Bakiru sve do izbora (Foto/Video/Google play)

Post by Mutevelija » 21 Apr 2018, 17:49

Kreativno :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26272
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 3735 times
Status: Online

Re: Selam Bosno: Igrajte video igricu o Bakiru sve do izbora (Foto/Video/Google play)

Post by Veca » 21 Apr 2018, 18:21

:ccc
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Selam Bosno: Igrajte video igricu o Bakiru sve do izbora (Foto/Video/Google play)

Post by Maja » 21 Apr 2018, 22:22

Dosla do Zenice. Ma nije nesto.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Selam Bosno: Igrajte video igricu o Bakiru sve do izbora (Foto/Video/Google play)

Post by storm » 21 Apr 2018, 22:31

Mutevelija wrote: 21 Apr 2018, 17:49 Kreativno :cudi

Pa je.... bilo bi i smiješno, da nije usput i jebeno tužno i realno...
ima li autor u planu i druge dvije verzije izdati na tržište.... igrice svima, a ne samo njima, viču odozdo :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Selam Bosno: Igrajte video igricu o Bakiru sve do izbora (Foto/Video/Google play)

Post by Mutevelija » 21 Apr 2018, 22:37

A teško Baketu do Tuzle doći SDP hara :obrve
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Selam Bosno: Igrajte video igricu o Bakiru sve do izbora (Foto/Video/Google play)

Post by Krokodil Behko » 23 Apr 2018, 10:08

Nakon igrice "El Bake", isti developeri kreirali "Flappy Fahro"


Image

Nakon što je igrica "El Bake" uzburkala pojedine (mlado)političke krugove u BiH, kreatori su odlučili napraviti još jednu verziju u kojoj se pojavljuje jedan od najvećih političkih protivnika Bakira Izetbegovića - Fahrudin Radončić.
"S obzirom da smo od strane više sile optuženi da vršimo agresiju, da smo domaći izdajnici i da pravimo amaterske igrice, nemamo drugog izbora nego demantovati ove tvrdnje. Shodno tome, predstavljamo vam Flappy Fahro", stoji u objašnjenju na Google Play Storeu.

Igrica je bazirana na Flappy Birdu, a cilj je izbjegavati barijere koje su u ovom slučaju kovanice konvertibilnih marki i feninga.

Developeri poručuju da je svaka sličnost elemenata u igrici sa stvarnošću slučajna.


(klix)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Krokodil Behko » 11 May 2018, 09:45

Otkako nam nema Komesara, tema pala na dno stranice :D.


Bakir napravijo shelfi :plavi


Image
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 19 May 2018, 14:29

Bakir je postao BOT i BATINA

Piše: Nedžad Latić

Ne znam zaista kako se danas osjećaju Haris Silajdžić, Mustafa Cerić, Ejup Ganić, Husein Kavazović i ostale bošnjačke „mudre glave“ nakon što su (is)pratili vijesti na portalima o odustajanju Denisa Zvizdića od kandidature za Predsjedništvo BiH, a nakon što je Predsjedništvo SDA odlučilo da će kandidata za Predsjedništvo BiH birati tajnim glasanjem.

Nakon Zvizdićevog povlačenja iz utrke na Konvenciji SDA 26. maja glasat će se između Safeta Softića, Šefika Džaferovića i Sebije Izetbegović.

Za Edhema Bičakčića imam razumijevanja jer nakon što se bio približio tronu nacionalnog lidera i kad ga je tadašnji predsjednik SDA Alija Izetbegović zvanično na jednoj novogodišnjoj press-konferenciji stranke proglasio svojim nasljednikom, počeo je njegov strmoglavi pad uz sve moguće harange i progone koji su uslijedili prema njemu sve dok se nije kanio i stranke i politike.

Svi naprijed prozvani se busaju kako im je bila čast učestvovati u politici i rame uz rame sa predsjednikom Alijom Izetbegovićem braniti državu i stvarati naciju, ma šta to stvaranje nacije značilo i čime je rezultiralo.

Znam pouzdano da nijedan od njih nema lijepo mišljenje o Bakiru Izetbegoviću, a između Bakira i Harisa, kao i Cerića i Bičakčića tinja tihi animozitet nastao uslijed nesporazuma između njih po različitim osnovama.

Ni jedan od njih nikad nije ukazao na gorući problem da je Bakir nesposoban voditi naciju i državu iako su toga bili svjesni jer su ga upoznali izbliza. Pouzdano znam da su svi iz „prve ruke“ uvjerili koliki i kakav utjecaj na njega ima njegova supruga Sebija. Ali, zato su svi javno iznosili svoje neslaganje sa Sulejmanom Tihićem. Bilo to neslaganje opravdano ili ne, danas se može vidjeti koliki su bili licemjeri kad su na Tihića gledali kao na „tuđeg čovjeka“, dok nisu smjeli ni pisnuti na Bakira jer bi time riskirali da padnu u nemilost džemata koji su fetišizirali porodicu Izetbegović.

Vidim da se Cerić usuđuje držati lekcije Recepu Tayipu Erdoganu kako se treba ugledati na Muhameda Mahathira i izmiriti se sa Abdulahom Gulom i Ahmedom Davutogluom na način kako se Mahathir pomirio sa Enverom Ibrahimom, kojeg je nekad bio strpao u zatvor, što je, po Ceriću, doprinijelo njihovoj pobjedi na nedavnim izborima.

Tu Cerić griješi po više osnova iako sve navedene likove iz turske i malezijske politike zna osobno. Prvo, Cerić bi trebao održati lekciju sam sebi i nagovoriti sebe da se izmiri sa Izetbegovićem i Silajdžićem i da ujedinjeni preuzmu „stvar u svoje ruke“ i povedu Bošnjake u pobjedu kao i Mahathir. Ali nema te sile, iako je Gospodar kadar prevrnuti svačiju pamet, koja bi prisilila bošnjačke „mudre glave“ da se izmire! I nije to problem Cerićeve volje. Naprotiv, on bi hudnjak onakav kakav jest, željan vlasti i časti, kakvu je uživao skoro dvije decenije, koliko je sutra osvanuo u Bakirovom kabinetu kad bi mu ovaj „dao mig“. Problem je, očito, nekoga drugog. Taj neko drugi se pita i taj neko drugi je učinio sve da izolira Bakira kako niko osim Nje nema utjecaj na Njega. Eto, na to se svela sva bošnjačka politika i o tom hamletovskom principu – biti ili ne biti- ovisi sudbina nacije, a vala i države.

Potom Cerić kad govori o Mahathiru predviđa ključni princip, odnosno problem malezijske politike, a to je korupcija. Mahathir je bio dovoljno vidovit da uoči kako je njegova stranka koju je osnovao, kao što su Cerić, Bičakčić, Ganića i Silajdžić osnivali SDA, završila u kaljuži korupcije što je izazvalo bijes Malajaca. Javno svjedočeći da se srami svoje stranke Mahathir je dobio podršku naroda i pobijedio je na izborima. Ali, svi nabrojani su sa „medom radili i meda lizali“ i zato Cerić nema snage posvjedočiti, donijeti šehadet (!), a kamo li osuditi lopovluk i korupciju u SDA! Zato priča o njima i prestaje i zato su sami sebe osudili na marginu i zaborav.

Ostaje Bošnjacima da se kaskate u behutu šta se dešava sa njima i njihovom kultnom porodicom na koju su bili izlili veliku ljubav i poštovanje. Nemali broj Bošnjaka se bio obradovao kad je Bakir preuzeo kormilo stranke. Nakon kongresa SDA djelovao je kao pravi dirigent i imao je sve poluge vlasti u rukama, zbog čega su se mnogi pitali „gdje mu je kraj…“. Tad je obećao da će stranku vratiti na Alijin put itd.

Međutim, narod nije znao ko je stvarno Bakir Izetbegović. Djelovao je uljudno, čak i pomalo sramežljivo za političara. Taman posla da mu se pripiše išta od onoga za šta su ga optuživali mediji da voli očijukati sa jalijom, odnosno mafijom. Već danas je jasno tom razočaranom narodu da je on iznevjerio sva obećanja, a posebno i to da će vratiti stranku na Alijin put. Svakim danom se otkriva da je on stranku prepustio jaliji koja je pod okriljem stranke formirala „odrede smrti“ i zastrašuje narod.

Da li je nekad neko čuo smislenu političku izjavu Sebije Izetbegović?! Ne! Umjesto nje pričaju i pišu botovi po društvenim mrežama koristeći vulgarne psovke i prijetnje svakome ko oponira Njoj i Njenom Bakiru.

Priznajem, iako sam znao da Bakir ima kompleks sarajevske jalije, koja ga je maltretirala u mladosti, te da više vjeruje Osmici, Zildžiću, Čampari, Prevljaku itd., nego bilo kojem intelektualcu i vjerskom prvaku, nisam vjerovao da će se usuditi stati na njihovu stranu i da će ih stimulirati i nagrađivati funkcijama za prljave poslove koje urade za njega. Čak sam uporno sumnjao da to čine njemu iza leđa. Tim prije što se i sam javno žalio kako ima prijetnje, i on i njegova familija. Danas definitivno vjerujem da je Bakir Izetbegović izravno involviran, da se politički izrazim, i da je on postao i „bot i batina“ i da je ogrezao u raznim oblicima kriminala!

Za ovako teške optužbe svakako da imam uporište u svakodnevnim komentarima Bakirovih botova koji mi prijete: “Malo ti je bilo batina, hoćeš još!“ Naravno „nadležni organi“ prave se gluhi i nijemi, odnosno „nenadležni“.

Ali ovo je primjer na što se svela nacionalna politika i zbog istih botova i prijetnji je, vjerovatno, i odustao Zvizdić i prepustio da „vrh SDA prihvati zaključak da se blizu 400 sudionika Konvencije SDA na sjednici koja će biti održana 26. maja izjasni o tome da li će naklonost dati Šefiku Džaferoviću i Safetu Softiću ili supruzi predsjednika SDA Sebiji Izetbegović koja nije povukla kandidaturu“.

Ja čak mislim da je Zvizdić pogrešno procijenio da je sve ovo Bakirova ujdurma kako bi pobijedila Sebija. Nije i neće Sebija biti kandidat jer se boji javnih lista. Ona samo uzima „gotov plijen“ što ga stranka osvoji. Ova ujdurma je pripremljena za Šefika Džaferovića.

Zvizdić se sigurno ni po kakvom osnovu ne boji Džaferovića, on se bio prepao Sebije i njene srdžbe. Zato je odustao. Ali, „nesreća nikad ne dolazi sama“ i ovaj okršaj će sigurno prouzročiti dalje tenzije i kalanovske borbe unutar stranke. Moguće je da te borbe prouzrokuju čak i raskol, ali tek nakon izbora. Ako SDA poluči loš rezultat to će biti šansa za Zvizdićev klan da preuzme inicijativu i zatraži vanredni kongres na kojem će se kandidirati za predsjednika SDA. Ma ko mu bude bio protukandidat, Bakir ili Sebija, Zvizdić će biti u prednosti!

Takav dramatičan razvoj političkih odnosa treba očekivati. Živi bili pa vidjeli…, glasali ili ne za „ludu kuću“, na šta podsjeća sadašnja SDA, nikakva hajra više od ove stranke ne treba očekivati! Toga je očito svjestan Bakirov prijatelj turski predsjednik Erdogan i stoga je odlučio održati miting u Sarajevu kako bi metodom „usta na usta“ direktno Bakiru udahnuo nešto od svoje harizme.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Bla » 20 May 2018, 13:52

komesarovi mokri snovi se obistinjuju :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26272
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 3735 times
Status: Online

Re: Bakir Izetbegović

Post by Veca » 20 May 2018, 14:21

:ha
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26272
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 3735 times
Status: Online

Re: Bakir Izetbegović

Post by Veca » 20 May 2018, 14:22

...ja sve mislim da je Latic, KOMESAR!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests