Bakir Izetbegović

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 04 Feb 2018, 20:26

gaga wrote: 04 Feb 2018, 17:52
KOMESAR wrote: 04 Feb 2018, 17:39 Dobro je rekao Dodik da je to jedan lažac i ljigavac.
Imas li jos nekih citata M.Dodika?Je li to najvaznije sto si zapamtio?
Rekao je još i to da se sladoled liže zbog slasti,a dupe zbog vlasti
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120406
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6971 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: Bakir Izetbegović

Post by Krokodil Behko » 04 Feb 2018, 20:29

storm wrote: 04 Feb 2018, 20:16
Krokodil Behko wrote: 04 Feb 2018, 20:13
storm wrote: 04 Feb 2018, 19:59
Ok, malo se pravio mutav oko izbornog zakona, ima tu anomalija, ali taj zakon nije pisao ni Alija, ni Bakir, ni SDA, nego putem tog nesretnog Daytona stvari stoje, kako stoje..
E sad, to je oko vanjske politike danas....hoće li biti i sutra te što se radi na unutrašnjoj, stranačke varijacije i muljaže....to vi bolje znate :oo
Ja pokušavam realno sagledati i bez nekih navijanja...

Nisu oni pisali, nego su ga pisali stranci, iznad, u onom mom postu, ima koristan link, šta Inzko kaže.
Igrom slučaja, čovjek koji je pisao taj zakon, još uvijek radi za OHR i napisao je novu varijantu, a to se nekima neće dopasti.


E sad, u čemu je problem?
Nije problem u toj presudi po Ljubićevoj apelaciji, jer će kako-tako biti provedena, nego je problem što se uz to kači i način izbora hrvatskog člana predsjedništva, kako bi se dodatno udaljili od presuda evropskog suda i ima ih čak tri.
Presude evropskog suda nalažu, da manjine imaju pravo da se kandiduju za predsjedništvo, a s jnima i Srbi iz FBiH, odnosno, Bošnjaci i Hrvati iz RS, a trenutno to pravo nemaju.
Valjda je jasno da je Čovićeva ambicija pokušaj betoniranja ovog diksriminatornog načina izbora, a odlučno mu pomaže i Dodik i već je najavio ukopavanje i da NIKAD neće pristati na to, da se sprovedu presude evropskog suda, a nijedna se ne može provesti bez ustavnih promjena, dok s druge strane, Čović hoće upravo to, da bez ustavnih promjena instalira neki drugi način izbora.

U prevodu, "dajte meni još jedan mandat, a poslije mene, bilo-nebilo Hrvata, boli me q".

Jasno jev da ako se provedu ove presude i ustav promijeni, neće samo neki drugi glasati za hrvatskog člana, nego će svako svakome birati člana i tek onda će sve biti kako ttreba i po građanskim principima.
E vidiš, tu je zapelo.
Možda bi se predsjedništvo i proširilo, a i to je dobra stvar, jer bi u njega mogli ulijetati i lijevo orjentisani.

Znaju europejci šta treba, zato su tako i presudili, samo što (vć sam naveo za Dodika) iz jesdne krize ulazimo u drugu, pošto se opstrukcija radi na svim nivoima.

And fajnali, malo o Bakiru. Sve ovo navedeno, ako se provodi, i Bakir će, skupa sa svojom strankom završiti - u kontejneru :ok
Aha...nisam te sve relacije ni znao točno...
mogu samo dodati- potpis :ok

E vidiš, to je tako.
Ljubićeva apelacija, mada je loša, ona će biti provedena, nego se ovo ostalo kači uz nju, a i sam je Inzko rekao da neki žele previše, ciljajući na njih.

U čemu je problem?
Izbor delegata u dom naroda FBiH, po Ljubićevoj apelaciji?
Ok, provest ćemo i ne bi bilo nikakvih problema, da se ovo sad ne kači uz to, a nije nikom ni bitno da on bira hrvatskog člana predsjedništva, nego nas to udaljava od onih presuda koje se moraju provesti, ili ćemo samo sanjati o EU.

Krajnji cilj tih presuda i ustavnih promjena koje one iziskuju, jeste da svako svakome bira člana predsjedništva i tek tad će sve biti ok. To znači da ćemo u predsjedništvu imati neke normalnije likove, poput Krsmanovića, Čavića, Lazovića, Magazinovića, one male Prlićke, Slave Kukića, Bogića Bogićevića, Damira Hadžića, Sabine Čudić, Nermina Nikšića i ostalih Soroshevih plaćenika. :respekt

I najveći laik vidi, da ako je uslov promjena ustava i to baš oko načina izbora predsjedništva, a neko forsira da to uradi mimo toga i na brzinu, tom nekom je jedini cilj - još jedan mandat a poslije njega potop.

Nije u redu ni ta apelacija koja je prošla na Ustavnom sudu, pošto po njoj sarajevski Hrvati više neće imati pravo na svog delegata u domu naroda, ali eto, ako je to stav samih Hrvata ... :cudi

S druge strane, pretjerano je to oko islamske države, ali Bakir je pretjerao sve granice, s tim Erdoganom i Turcima, od kojih uglavnom nemamo nikakvu korist. Btw, u Srbiji oni otvaraju odjednom 3000 radnim mjesta, a nas tapšu po ramenu i viču nam da smo braća :rol
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3082 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Chloe » 04 Feb 2018, 20:34

Behkoni, šta misliš može li Erdogan preko Srbije (zahvaljujući tim ulaganjima koja spominjeș ) utjecati na dešavanja u BiH? :hm
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 04 Feb 2018, 20:36

KOMESAR wrote: 04 Feb 2018, 20:26
gaga wrote: 04 Feb 2018, 17:52
KOMESAR wrote: 04 Feb 2018, 17:39 Dobro je rekao Dodik da je to jedan lažac i ljigavac.
Imas li jos nekih citata M.Dodika?Je li to najvaznije sto si zapamtio?
Rekao je još i to da se sladoled liže zbog slasti,a dupe zbog vlasti
Vidi se da je pravi vizionar,njegove citate ce srpski narod pamtiti i uz gusle opjevavati.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 04 Feb 2018, 20:43

Postujem g.Bakira Izetbegovica koji je predstavnik,mog,bosnjackog naroda,kojeg je izabrao bosnjacki narod.On je legitimni,legalni predstavnik Bosnjaka.Kazu,ko ne postuje svoje,ne postuje ni tudje.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Vjetar » 04 Feb 2018, 20:44

Ja disrespektujem tuđe više nego svoje :ok

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120406
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6971 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: Bakir Izetbegović

Post by Krokodil Behko » 04 Feb 2018, 20:45

Chloe wrote: 04 Feb 2018, 20:34 Behkoni, šta misliš može li Erdogan preko Srbije (zahvaljujući tim ulaganjima koja spominjeș ) utjecati na dešavanja u BiH? :hm

Naravno.
Čak, to mu je i cilj. Izgradnja ozloglašeno-ozloglašene zelene transverzale, od koje se decenijama Srbima diže kosa na glavi, a eto, došli smo do tog apsurda, da su Bošnjaci protiv, a upravo Srbi naliježu na rudu i skaču od sreće zbog Turaka.

Samo je još pitanje, koliko je i Putin upetljan u sve ovo. Ne zaboravi da Vučić stalno vazi o nekoj carinskoj uniji u našoj regiji, isključno Slovenija i HR. Nekako me to gadno podsjeća na "krnju Jugoslaviju".
Vjerovatno su iz tih razloga, Amerikanci požurili pa jučer odlučili pokloniit pare Bh gasu, da što prije izradi sljedeći nivo projekta gasovoda do Hrvatske, kako ne bi dodatno ovisili o Rusima, ili Turcima.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37870
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2940 times
Been thanked: 2279 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Pasaga » 04 Feb 2018, 20:47

Oblak wrote: 04 Feb 2018, 20:44 Ja disrespektujem tuđe više nego svoje :ok
to je novi momenat u ovoj prici .... :ooo
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Mutevelija » 04 Feb 2018, 20:51

Bake će opet pobijediti jer nema drugog izbora sve ostalo je gore, bolje da nas Bake pljačka nego da nam Islam slabi.
Gledam na dneniku EU donirala za Rome, pa svi su narodi Romi u BIH, oni planiraju da isele Bošnjake Srbe i Hrvate iz BIH a da Cigani i ostali nasele.
Zato đubrad i doniraju.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 04 Feb 2018, 20:53

Krokodil Behko wrote: 04 Feb 2018, 20:45
Chloe wrote: 04 Feb 2018, 20:34 Behkoni, šta misliš može li Erdogan preko Srbije (zahvaljujući tim ulaganjima koja spominjeș ) utjecati na dešavanja u BiH? :hm

Naravno.
Čak, to mu je i cilj. Izgradnja ozloglašeno-ozloglašene zelene transverzale, od koje se decenijama Srbima diže kosa na glavi, a eto, došli smo do tog apsurda, da su Bošnjaci protiv, a upravo Srbi naliježu na rudu i skaču od sreće zbog Turaka.

Samo je još pitanje, koliko je i Putin upetljan u sve ovo. Ne zaboravi da Vučić stalno vazi o nekoj carinskoj uniji u našoj regiji, isključno Slovenija i HR. Nekako me to gadno podsjeća na "krnju Jugoslaviju".
Vjerovatno su iz tih razloga, Amerikanci požurili pa jučer odlučili pokloniit pare Bh gasu, da što prije izradi sljedeći nivo projekta gasovoda do Hrvatske, kako ne bi dodatno ovisili o Rusima, ili Turcima.
Sta mislis ti Behko,da li bi se Srbi i Hrvati ponasali ovako da se Bosna i Hercegovina granici sa Turskom?Da li bi se oni i unutrasnji neprijatelji ovako ponasali kada se zna da bi u slucaju sukoba u jednom naletu turske avijacije bila unistena citava infrastruktura Srbije i Hrvatske.Da li bi Srbija i Hrvatska nastavile destruktivnu politiku prema BiH?
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37870
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2940 times
Been thanked: 2279 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Pasaga » 04 Feb 2018, 20:57

gaga wrote: 04 Feb 2018, 20:53
Krokodil Behko wrote: 04 Feb 2018, 20:45
Chloe wrote: 04 Feb 2018, 20:34 Behkoni, šta misliš može li Erdogan preko Srbije (zahvaljujući tim ulaganjima koja spominjeș ) utjecati na dešavanja u BiH? :hm

Naravno.
Čak, to mu je i cilj. Izgradnja ozloglašeno-ozloglašene zelene transverzale, od koje se decenijama Srbima diže kosa na glavi, a eto, došli smo do tog apsurda, da su Bošnjaci protiv, a upravo Srbi naliježu na rudu i skaču od sreće zbog Turaka.

Samo je još pitanje, koliko je i Putin upetljan u sve ovo. Ne zaboravi da Vučić stalno vazi o nekoj carinskoj uniji u našoj regiji, isključno Slovenija i HR. Nekako me to gadno podsjeća na "krnju Jugoslaviju".
Vjerovatno su iz tih razloga, Amerikanci požurili pa jučer odlučili pokloniit pare Bh gasu, da što prije izradi sljedeći nivo projekta gasovoda do Hrvatske, kako ne bi dodatno ovisili o Rusima, ili Turcima.
Sta mislis ti Behko,da li bi se Srbi i Hrvati ponasali ovako da se Bosna i Hercegovina granici sa Turskom?Da li bi se oni i unutrasnji neprijatelji ovako ponasali kada se zna da bi u slucaju sukoba u jednom naletu turske avijacije bila unistena citava infrastruktura Srbije i Hrvatske.Da li bi Srbija i Hrvatska nastavile destruktivnu politiku prema BiH?
... da barem granici i sa Albanijom .....
druga bi klima bila ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 04 Feb 2018, 21:01

Oblak wrote: 04 Feb 2018, 20:44 Ja disrespektujem tuđe više nego svoje :ok
Blago tebi,tako ces najbolje svoje sacuvati.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120406
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6971 times
Been thanked: 7901 times
Status: Online

Re: Bakir Izetbegović

Post by Krokodil Behko » 04 Feb 2018, 21:01

gaga wrote: 04 Feb 2018, 20:53
Krokodil Behko wrote: 04 Feb 2018, 20:45
Chloe wrote: 04 Feb 2018, 20:34 Behkoni, šta misliš može li Erdogan preko Srbije (zahvaljujući tim ulaganjima koja spominjeș ) utjecati na dešavanja u BiH? :hm

Naravno.
Čak, to mu je i cilj. Izgradnja ozloglašeno-ozloglašene zelene transverzale, od koje se decenijama Srbima diže kosa na glavi, a eto, došli smo do tog apsurda, da su Bošnjaci protiv, a upravo Srbi naliježu na rudu i skaču od sreće zbog Turaka.

Samo je još pitanje, koliko je i Putin upetljan u sve ovo. Ne zaboravi da Vučić stalno vazi o nekoj carinskoj uniji u našoj regiji, isključno Slovenija i HR. Nekako me to gadno podsjeća na "krnju Jugoslaviju".
Vjerovatno su iz tih razloga, Amerikanci požurili pa jučer odlučili pokloniit pare Bh gasu, da što prije izradi sljedeći nivo projekta gasovoda do Hrvatske, kako ne bi dodatno ovisili o Rusima, ili Turcima.
Sta mislis ti Behko,da li bi se Srbi i Hrvati ponasali ovako da se Bosna i Hercegovina granici sa Turskom?Da li bi se oni i unutrasnji neprijatelji ovako ponasali kada se zna da bi u slucaju sukoba u jednom naletu turske avijacije bila unistena citava infrastruktura Srbije i Hrvatske.Da li bi Srbija i Hrvatska nastavile destruktivnu politiku prema BiH?

Doduše, vidjeli smo tu tursku silu u Siriji. Ljube dupe čas jenkijima-čas rusima :bua
online

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Vjetar » 04 Feb 2018, 21:03

gaga wrote: 04 Feb 2018, 21:01
Oblak wrote: 04 Feb 2018, 20:44 Ja disrespektujem tuđe više nego svoje :ok
Blago tebi,tako ces najbolje svoje sacuvati.
Ma pusti moje, bitno da tuđe krave pocrkaju :hihi

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 04 Feb 2018, 21:04

Doduše, vidjeli smo tu tursku silu u Siriji. Ljube dupe čas jenkijima-čas rusima :bua

Vjerovatno su trebali da zarate sa Amerikom i Rusijom,i to istovremeno.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 04 Feb 2018, 21:05

Oblak wrote: 04 Feb 2018, 21:03
gaga wrote: 04 Feb 2018, 21:01
Oblak wrote: 04 Feb 2018, 20:44 Ja disrespektujem tuđe više nego svoje :ok
Blago tebi,tako ces najbolje svoje sacuvati.
Ma pusti moje, bitno da tuđe krave pocrkaju :hihi
Moguce je,nisam coban da bih to znao.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Vjetar » 04 Feb 2018, 21:08

gaga wrote: 04 Feb 2018, 21:05
Oblak wrote: 04 Feb 2018, 21:03
gaga wrote: 04 Feb 2018, 21:01
Oblak wrote: 04 Feb 2018, 20:44 Ja disrespektujem tuđe više nego svoje :ok
Blago tebi,tako ces najbolje svoje sacuvati.
Ma pusti moje, bitno da tuđe krave pocrkaju :hihi
Moguce je,nisam coban da bih to znao.
Al' zato Baketova ovčica :ok

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 04 Feb 2018, 21:12

Oblak wrote: 04 Feb 2018, 21:08
gaga wrote: 04 Feb 2018, 21:05
Oblak wrote: 04 Feb 2018, 21:03
gaga wrote: 04 Feb 2018, 21:01
Blago tebi,tako ces najbolje svoje sacuvati.
Ma pusti moje, bitno da tuđe krave pocrkaju :hihi
Moguce je,nisam coban da bih to znao.
Al' zato Baketova ovčica :ok
Eto,najzad i ti da nesto pogodis,imas li jos neku otrcanu frazu iz "Avaza"?
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26707
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14760 times
Been thanked: 3946 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Veca » 04 Feb 2018, 21:24

storm wrote: 04 Feb 2018, 19:59 Iz mog kuta, informacija i saznanja...vjerojatno malo iskrivljeno, jer ne živim i nemam dodira s tom politikom direktno....sasvim korektan nastup.
Jedno je u pravu...u ovom sustavu se i ne može ništa napraviti, a za promjenu Daytonskog ugovora moraju biti svi - tj nikad ništa od toga.
Čak je i u pravu, što mu je Stanković stalno implicirao- spominje rat u obrani integriteta BIH....kad slušaš retoriku Čovića i Dodika- sasvim normalno....ne baš diplomatski ali odlučno. Nisu zajebancije Dodikova sranja o otcijepljenju te Čovićeve akrobacije ...
Ok, malo se pravio mutav oko izbornog zakona, ima tu anomalija, ali taj zakon nije pisao ni Alija, ni Bakir, ni SDA, nego putem tog nesretnog Daytona stvari stoje, kako stoje..
E sad, to je oko vanjske politike danas....hoće li biti i sutra te što se radi na unutrašnjoj, stranačke varijacije i muljaže....to vi bolje znate :oo
Ja pokušavam realno sagledati i bez nekih navijanja...



...hej, ovaj puta sam mu bRezveze lajala, doslo mi je da mu se ispricam :hihi
...nisam bila pogledala onu emisiju kod Aleksandra......................ali sad jesam! ...sledeci puta necu Behku vjerovat' na rijec, nego svojim ocima i usima! :pusi

...kao sto ti napisa, objektivno sam stvari sagledala, korektno se ponasao..........................ne znam sta bi htio Behko i onaj mu lega, Pasaga? :zubi ...treb'o je ustat', udarit sakom od sto, pohlupat Aleksandra i studio, kamere, kamermane polomit? ...sta li? :ne ...bio je glasan dovoljno, a i jasan! ...svi znate da nisam ljubitelj izmetbegovica! :djed
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
selektor
Na probnom
Na probnom
Posts: 59
Joined: 01 Jan 2018, 15:13
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by selektor » 05 Feb 2018, 00:56

Oblak wrote: 04 Feb 2018, 21:03
gaga wrote: 04 Feb 2018, 21:01
Oblak wrote: 04 Feb 2018, 20:44 Ja disrespektujem tuđe više nego svoje :ok
Blago tebi,tako ces najbolje svoje sacuvati.
Ma pusti moje, bitno da tuđe krave pocrkaju :hihi
I ne samo komsijine, nego da crkne i moja! Da komsija nema dje kupovat mlijeko....ha ja..... :hm

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: bosnjakinja, Fuddo and 32 guests