Bakir Izetbegović

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by rethna » 05 Feb 2018, 02:10

Pogresno je isticati da Turska ne ulaze u nasu zemlju. Preko projekta TIKE je do sada ulozeno preko milijardu maraka.
Sama politicka klima i neefikasnost sprecavaju bilo koga da invetira intenzivnije na nasim prostorima pa tako i Tursku. O birokratiji da ne govorimo. U Srbiji je to dosta lakse i susretljivije pa je logicno da ce teziste da prevagne na taj teren.
Nije da Turska ulaze onoliko koliko zeli prikazati, ali nije ni da je to zanemarivo i za nekakvu pokudu s nase strane.
Trebali bi biti zahvalni
Sta smo mi njima dali? Pokvareno meso i selam.
Question everything.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 05 Feb 2018, 07:44

Dabogda nemo za hljeba ko god glasa za SDA!
Last edited by KOMESAR on 05 Feb 2018, 09:42, edited 1 time in total.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Nice try » 05 Feb 2018, 07:54

Ta kletva se nikako ne može ostvariti na ovim prostorima,baš bude suprotno,dragi kolega ;)
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Mutevelija » 07 Feb 2018, 21:25



Evo je dvojka.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 07 Feb 2018, 21:34

KOMESAR wrote: 05 Feb 2018, 07:44 Dabogda nemo za hljeba ko god glasa za SDA!
Sta kazes za torte.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Mutevelija » 07 Feb 2018, 21:46

Mada gaga nisu Turci baš onakvi kakvim im avatarom predstavljaš.

MEne jean Turčin uvrijedio bivši zet od rodice momak, kaže jesul Turci izgradili tu građevinu nisu rekoh bosanski kralj (p.... ti materina sam milsim :hihi)
I kaže meni vi ste Turci rekoh nisam ja Turčin.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 07 Feb 2018, 21:52

Nismo mi Turci kao sto Srbi nisu Rusi ni Kinezi koji im pruzaju podrsku.Moramo imati nekog koji nas podrzava.
http://www.rtvbn.com/3896040/braca-i-sa ... -iz-afrike
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 08 Feb 2018, 17:44

Evo kako Izetbegović komentira najavu Elmedina Konakovića da će napustiti SDA?

-Konaković je napustio sve funkcije u SDA, ali za sada ne i članstvo u SDA. Nadam se da neće krenuti stopama mnogih koji su bili umislili da SDA ovisi o njima, a ne obratno. Mladim i ambicioznim ljudima se žuri, pa, nakon što od SDA dobiju visoke pozicije, počnu tražiti mane vlastitoj stranci, kritikovati je javno, zaborave da ni njih ni njihove karijere ne bi bilo bez političke snage koja je odbranila i nastavlja da brani BiH, koja je potrebna narodu, s njima ili bez njih. Postupe brzopleto i nezahvalno. Odjednom im je tijesno i nepodnošljivo, traže razloge za nezadovoljstvo i neposluh. U stvari jedino što im je nepodnošljivo jeste da imaju šefa, jer oni žele biti šefovi. Barem desetak istaknutih kadrova SDA je do sada tako postupilo, i svako ko ima višak ambicije bi se trebao upitati šta je bilo s njima i sa političkim projektima koje su pokrenuli. Bilo je prvotnih uzleta, ali je nakon par godina sve to završavalo na lokalnom nivou i na političkom vegetiranju. Konaković je imao snažnu podršku i moju i kompletnog rukovodstva SDA, a time i jasnu šansu i perspektivu da bude jedan od prvaka SDA, da radi bitne stvari za državu Bosnu i Hercegovinu, a ne da bude političar lokalnog dometa. Njegova je odluka da li će tu podršku iskoristiti, ili će je olako i bez pravog razloga odbaciti.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 10 Feb 2018, 12:16

Nedžad Latić

Potpuno svjestan rizika po sopstveni život iznosim ova saznanja, ne da bih kompromitirao Izetbegoviće, već da bih otvorio raspravu o tome

Bakir je upoznao islam kad je saznao ime budućeg punca!


ZASTRAŠI, PA VLADAJ!

Taman kad sam odlučio napisati kolumnu u kojoj plediram da se političari ne svete i da prestanu frustrirati naciju verbalnim prepucavanjem i medijskim ratovima, te da personalne razmirice rješavaju legalnim sudskim instancama, bez montiranih procesa koji su ostavili negativno nasljeđe bošnjačkim generacijama, sustigla me je opomena koliko sam naivan i da sam zaboravio na životno pravilo koje sam sebi davno utuvio u glavu da ne mogu opstati kao „leptir među zelenim gmazovima i akrepima“. Moju tvrdnju da zamjeram Aliji Izetbegoviću što nije dozvolio obnovu montiranog procesa 1983. i što je „paktirao“ sa Udbom na način da nije dozvolio lustraciju i odstranio iz vlasti pripadnike komunističkih tajnih službi, prorežimski mediji „Stav“ i „Saff“ okarakterizirali su da sam Aliju nazvao udbašem.

Pokušaj vrbovke Alije

Potom su po oprobanom receptu i instrukcijama baršunastog diktatora Bakira Izetbegovića „zastraši pa vladaj“, napucikali botove, derviščiće, selefistčiće i ostale boš-n(j)ačke piščiće, koji su mi u svojim komentarima na Facebooku zaprijetili smrću:“ Sevap ga je ubiti, Ragip Šabanović“, „Njega treba toljagom, šteta je potrošiti metak“ itd.

Dok se u Hrvatskoj donose zakoni o slobodi pristupu tajnim arhivima SDB-a, otvaraju dosjei, objavljuju tajni dokumenti o suradnicima Udbe, polemizira i iznose svjedočanstva u polemičkim emisijama i to na državnoj televiziji, te izravno zamjera i optužuje Franjo Tuđman zbog angažiranja bivših visokih službenika Udbe poput Josipa Perkovića, sa ocjenom da se sam Tuđman bojao da će ga likvidirati, kod Bošnjaka su takve teme blasfemija ravna religijskoj po kojoj se ne smiju kritizirati sveti ljudi. Doduše, harizme Tuđmana i Alije Izetbegovića su satkane na potpuno različitim osnovama. Izetbegovićeva harizma je više vjerska nego državnička i stoga je razumljivo da je njegov narod izlio toliku ljubav i emociju na njega. Ali to već prelazi granice ukusa, pa čak ni sa islamskog aspekta nije dopustivo graditi takav oblik kulta ličnosti.

To ne dopušta ni povijest kao ni njegovo političko nasljeđe zbog kojeg je taj njegov narod još uvijek u egzistencijalnoj agoniji.

Stoga sam ovaj put, umjesto polemike i pokušaja da Alijinim „vjerskim budalama“, tako ih je on nazvao kako bi ih kao neuračunljive osobe amnestirao od opakih kriminalnih zlodjela, čitav život „otvaram oči“ i „učim pameti“, odlučio objaviti nešto od onoga što znam o „šurovanju“ Izetbegovića sa Udbom i KOS-om, iako sam vjerovao da neću biti primoran to bar ja objavljivati.

Pokušaj vrbovke Alije Izetbegovića bio je i prije samog hapšenja. On je to kategorički odbio. Nakon toga, tokom izdržavanja kazne operativci iz Saveznog SDB-a nastavili su sa pritiscima/prijetnjama da bi ga privolili na suradnju. Pošto nije bio popustio ponudili su mu „povlašten status“ u zatvoru ako pristane bar na „ograničenu“ suradnju. Ali, i to je odbio.

Tokom istrage/ pripreme javnog suđenja 1983. prema njemu su se posebno isljednici ponašali vrlo blago da bi ga na taj način pridobili da na samom suđenju bude pokajnik. Za razliku od njega, drugi suoptuženici i svjedoci prolazili su kroz paklene muke i torture. Neki svjedoci su izvršili samoubistva, a neki su završavali na psihijatrijama. Bez obzira na blag odnos isljednika prema njemu, opet je Alija razmišljao o samoubistvu u zatvorskoj ćeliji. Htio se otrovati tabletama jer nije mogao podnijeti činjenicu da će provest starost u zatvoru, pa čak tu i umrijeti!

Kad se uvjerio da Udba ima potpun uvid u rad Organizacije, to su bili mahom preživjeli Mladi muslimani, u BiH i inostranstvu, koji su bili osuđivani pedesetih godina prošlog stoljeća na dugogodišnje zatvorske kazne, popustio je i obećao da će biti„korektan“ u ponašanju na javnom suđenju, i iskren u svojoj odbrani pred Sudijskim vijećem.

Oči u oči sa KOS-om

Tokom izdržavanja kazne u KPD Foča, gdje je bio smješten sa ubicama, s njim je nastavio „raditi“ Munir Alibabić Munja sa zadatkom da ga „slomi“ da pod „određenim uvjetima“ pristane na suradnju. Supervizor cijele akcije bio je Rešid Musić, pomoćnik Duška Zgonjanina, šefa SDB-a za BiH.

Negdje 1984, kako mi je priznao moj izvor iz SDB-a, Alija je „leg'o na rudu“. Obećali su mu olakšice u KPD-u, ranije puštanje iz zatvora, stan, zaposlenje i vraćanje građanskih prava, a to je značilo vraćanje putnih isprava i pasoša. Ovo su znala samo trojica funkcionera SDB-a: Zgonjanin, Musić i Alibabić.

Naravno o svemu je morao biti obaviještan i Beograd. Vjerovatno je zato bez znanja SDB-a Aleksandar Vasiljević, tadašnji šef KOS-a, doputovao u Foču i tajno, mislim da je to bilo 1987. godine, posjetio Aliju. Predstavio mu se kao službenik SDB-a iz Beograda. Razgovaralo se o uvjetima zatvorenika, odnosu policajaca prema njima itd. Uslijedila su tri takva razgovora „u četiri oka“.

Vjerujem, a to mi je potvrđeno u samom Beogradu, da postoje snimci tih razgovora pohranjeni u arhivima Saveznog SDB-a, kojeg danas kontrolira BIA. Čak mi je preko posrednika nuđena prodaja istih po basnoslovnoj cijeni.

Navodno je Vasiljević dogovorio sa direktorom KPD Foča da „zatvorenika“ uvuče u „zamku“. S obzirom da je „zatvorenik“ radio u administraciji „KPD ekonomije“ koja je sedmično isporučivala i 3000 kokošjih jaja nekim hotelima na Jadranu, nastala je neka kjigovodstvena malverzacija po kojoj je netačno prikazana isporuka od 5000 jaja. Nije jasno ko je napravio malverzaciju, ali sumnje i optužbe su pale na zatvorenika.

Ulovljen u stupicu, nije imao izlaza pa se pokajao pred Vasiljevićem, a ovaj mu je ipak zaprijetio da neće izići iz zatvora do kraja života. Nakon te posjete dogovor je „pao“ – surađivat će sa KOS-om i to samo po nalogu Vasiljevića. Služba (SDB) ga više nije kontaktirala. Poslije toga je Vasiljević još dolazio u Foču i navodno izvodio zatvorenika „na janjetinu“. Tako se tvrdi da je to „poslovno“ sastajanje preraslo u prijateljstvo. Neki svjedoci su to uočili kada je vojna delegacija JNA pregovarala u zgradi Predsjedništva BiH o povlačenju vojske iz kasarni kad se predsjednik Izetbegović vrlo prijateljski obraćao Vasiljeviću riječima:“Aco, šta ti misliš o ovome“.

„Slobodna Bosna” je 1996. godine u tri nastavka ekskluzivno objavila neke od najzanimljivijih dijelova knjige Munira Alibabića Munje, nekadašnjeg načelnika Centra službi bezbjednosti (CSB) Sarajevo, te direktora bivših tajnih službi Agencije za istraživanje i zaštitu (AID) i Federalne obavještajne službe (FOSS), pod naslovom „Bosna u kandžama KOS-a“. Prvi dio feljtona objavljen je pod naslovom: „Šta sam rekao generalu Vasiljeviću i kako je spašen Izetbegović”.

Mislim da se Alibabić sustezao ovako otvoreno govoriti o suradnji predsjednika Izetbegovića i Vasiljevića, ali da mu je primarni cilj bio ukazati na taj problem.

Udba prati Seku

Tako je Alibabić dao samo natuknicu da je Alija preko njega poslao pismo Bakiru (vidjeti stranu 135) u kojem mu sugerira da „posluša drugove“. Vjerovatno Alibabić posjeduje kopiju tog pisma.

Jedan penzionirani radnik DB-a mi je ispričao da se bavio izradom profila delikvenata, disidenta i drugih Službi zanimljivih osoba, bar sma ga tako razumio, te da je radio na profilu Sebije Građević, tadašnje studentice medicine. Tad je uočio da se radi o izrazito ambicioznoj osobi. Ali, njemu je zanimljivije bilo da je Služba nadzirala vezu Sebije i Bakira. Tako je ustvrdio da je bilo došlo do nekih vrlo dramatičnih turbulencija u njihovoj vezi, a on se nije mogao sjetiti kakvih, te da je stoga Služba bila vrlo uznemirena. „Očito im je bilo stalo da ta veza uspije“, zaključio je.

Otac Sebijin, zvao se Islam, iz sela Golubovci kod Podgorice, jeste bio uposlenik JNA, ali kao indedant, valjda krojač. Stoga ga nije smatrao razlogom interesa Službe za vezu njegove kćerke.

To je bilo vrijeme kad je u Bakirovom životu bilo puno alkohola, što sam priznaje da se alkoholizirao do 1987. godine.

Jedan od vrlo prisnih Bakirovih prijatelja iz tog vremena, čija se djevojka tada družila sa Sebijom, priznao mi je da je on osobno isposlovao kod Duška Zgonjanina da primi Bakira u njegovu vikendicu.

Malo šta me rasrdilo u životu kao to saznanje. Jer, dok sam ja sa grupom žena kao familijama osuđenika tzv. muslimanskih intelektualca, sivarao od nemila do nedraga, od Beograda do Zagreba i Ljubljane, angažirao advokate, učestvovao na tribinama, kontaktirao strane novinare i aktiviste za ljudska prava, sastajao se sa disidentima i štrajkovao građu pred Saveznim SUP-om protestirajući što me neće primiti na razgovor šef SDB-a Stane Dolanc, pa zbog svega toga bivao hapšen i maltretiran od strane Udbe, Bakir je pio kahvu sa Zgonjaninom.

Stoga sam pokušao doći do dosjea operacije kodnog imena „Behar“ po kojoj je montiran proces 82. i saznati eventualne zakulisne radnje nekih od osuđenika. Ni papirića našao nisam! Sve je uklonjeno. Kad i kako? Mislim da se to desilo kad je Mušan Topalović Caco bio uhapsio Amira Salihagića, šefa istrage u tom procesu. Salihagić je oslobođen na osobnu intervenciju Alije Izetbegovića. Neki „papiri“ koji su bili dostupni AL Jazeeri radi snimanja serijala o tom procesu pozajmljeni su od samog Salihagića. Ali, u njima nema ništa osim pukih formalija i generalija osuđenika.

P.S.

Potpuno savjestan rizika po sopstveni život iznosim ova saznanja, ne da bih kompromitirao Izetbegoviće, već da bih otvorio raspravu o tome. Čak osobno imam razumijevanja za Aliju da je proživio golgotu i spašavao živu glavu.

Ali, veći strah me obuzima kad slušam Aleksandra Vučića kako onako benevalentno tvrdi da će dobiti svaku partiju sa Bakirom, šahovsku ili političku! Šta ako Vučić ne blefira i ima ovog „keca u rukavu“?!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 14 Feb 2018, 23:13

Firma Mirsada Berberovića Bihexo potpisala je 37 ugovora sa Vodovodom ukupne vrijednosti 7,5 miliona maraka. Dodijeljeni su im poslovi popravke vodovodne mreže. Koja ne funkcionira.

Firma Bihexo ima baš patriotsko ime. Onako kako i dolikuje porodičnom backgroundu Izetbegovića. Prema sudskom registru, vlasnik i osnivač firme je Mirsad Berberović, suprug Sabine Berberović rođene – Izetbegović. Sabina Berberović je, dakako, rođena sestra Bakira Izetbegovića i kada su Berberovići 2012. godine, sa ulogom od 2000 KM, osnivali firmu – logično je bilo da naziv mora biti patriotski – Bihexo. A onda ih je krenulo.



Samo u mandatu SDA-ovog “beznadležnog” kantonalnog premijera Elmedina Konakovića firma Izetbegovićevog zeta od Javnog preduzeća Vodovod i kanalizacija dobila je ugovore vrijedne 7,5 miliona maraka.

U periodu od 2015. godine do danas, ViK je raspisao pet tendera na osnovu kojih je izvršena nabavka „poliesterskih cijevi, spojnog materijala i ogranaka za priključke“. Svih pet tendera, vrijednosti između 250 i 500 hiljada maraka dobila je firma Bihexo.

Kada je u pitanju nabavka „spojnica od nehrđajućeg čelika i spojnica za reparaturu cijevi” ViK je raspisao, također, pet tendera. Svih pet tendera opet je dobila firma Bihexo. Da se kompanija Bihexo specijalizirala za poslove u Vodovodu, dokazuje podatak da su, od ukupno 37 tendera, bili jedini ponuđači u čak 28 slučajeva. A u preostalih devet svi drugi ponuđači su diskvalifikovani.

Nabavljao je Bihexo, tako, i „daktilne fazonske komade sa spojnim i zaptivnim materijalom“ za 132 hiljade maraka, bili su dobavljači i vodovodnih armatura za mreže, materijala za priključke na vodovodnu mrežu … . Uglavnom, svaki kvar na vodovodnoj mreži u Sarajevu popravljan je materijalom čiji su oni dobavljači.


Posljednji tender u ViK-u Bihexo je dobio 7. septembra ove godine, a vrijednost je 250 hiljada maraka. Samo u 2017. godini Bihexo je dobio poslove vrijedne 2,6 miliona maraka.

„Narednog ljeta ili neće biti redukcija ili neće biti premijera“, kazao je Elmedin Konaković nakon što je smijenio Nadzorni odbor ViK-a, čije je čelnike optužio za narad.

S obzirom na to da će Konaković, uobičajeno, odgovornost za sumnjivo dodjeljivanje javnih poslova prebaciti na bivšu upravu ViK-a pronašli smo dodatne Bihexove ugovore sa javnim preduzećima iz premijerove kantonalne nadležnosi.

Samo u mandatu Elmedina Konakovića, Bihex je od Sarajevogasa dobio poslove vrijedne 623 hiljade maraka. Bili su glavni dobavljači koljena za cijevi. Kako to i dolikuje rodbini prvog koljena.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 16 Feb 2018, 22:13

Direkcija za promet naoružanja i vojne opreme RS, u postupku nabavke vatrenog oružja za opremanje MUP RS, pribavila je sve potrebne saglasnosti koje izdaju nadležne institucije BiH za uvoz naoružanja.

Međutim, s obzirom na količinu naoružanja, 2.500 puščanih cijevi, postavlja se pitanje opravdanosti te nabavke.

Kojović:

“Na čelu nekih institucija koje su dali saglasnost za nabavku oružja Policiji RS nalaze se kadrovi stranaka koje sada problematiziraju ovaj potez. Kao što je naprimjer slučaj s OSA-om, na čijem je čelu SDA-ov čovjek. (Bakirov potrčko) Ti ljudi su nam dužni objašnjenje na osnovu čega su procijenili da je tolika količina oružja potrebna Policiji RS-a“.

Kojović skreće pažnju i na ulogu oružja u predizbornoj kampanji: “U zadnjih mjesec dana čak sam u tri navrata govorio kako će nam se tri mjeseca pred izbore servirati predratna atmosfera kako bi se ljudi opredijelili za ovu ili onu nacionalnu stranku. Ova nabavka oružja, savršen je primjer njihove koordinacije u stvaranju atmosfere straha od drugog”.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 16 Feb 2018, 22:34

Sreca pa ti nemas nekoga uticaja na Bosnjake i na politiku koju oni zastupaju.Ne bi onda citirao Kojovica polucetnika.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 16 Feb 2018, 22:34

„Dokazi pljačke koji su ostali se mogu prikriti jedino novim ratom i toga se trebamo čuvati. Nemojte misliti da bi se iko od njih libio i promišljao i jedne sekunde da nas gurne u novi sukob. Pripucamo godinu-dvije, padnu mrtve glave i onda ide reset sistema, sve nanovo. Kao što bi rekli, ko je jamio jamio, dokaza više nema, doviđenja i prijatno“

Zlatan Begić, profesor Ustavnog prava sa Univerziteta u Tuzli
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 16 Feb 2018, 22:36

gaga wrote: 16 Feb 2018, 22:34 Sreca pa ti nemas nekoga uticaja na Bosnjake i na politiku koju oni zastupaju.Ne bi onda citirao Kojovica polucetnika.
Ti mi malo tukneš na fašistu?

Jedino vi i fašisti razmišljate torovski.

p.s.
Ćamil Duraković:
“Zašto neki Mujo ne bi glasao za nekog Dragana ili Dragan za Muju? Mi nismo etnički torovi!”
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 16 Feb 2018, 22:49

PIŠE: VLASTIMIR MIJOVIĆ

“Umjesto nove presude, novi skandal”, izražavajući bojazan da će se neslavno završiti pokušaj iniciranja novog suđenja Srbiji za zlo koje je pod njenom dirigentskom palicom počinjeno u našoj zemlji.

Nažalost, umjesto revizije, zaista smo dobili samo skandal. I to kakav - ogroman!

Ima li, uostalom, u politici i javnom životu išta skandaloznije od spoznaje da ste sudbinu jednog ekstremno važnog posla prepustili u ruke beskrupuloznog lažova, kakav se pokazao Bakir Izetbegović? On, ne samo da je skrivao istinu od javnosti, nego joj je neprestano servirao laži o statusu bivšeg agenta BiH pred Sudom u Hagu, Sakiba Softića. I političkoj eliti, koju je sazvao u sarajevsku Vijećnicu, rekao je da sa tom formalnošću nema nikakvih problema - da je Softić naš punovažni zastupnik u sudskom procesu protiv Srbije.

Dodatni skandal sastoji se u tome da je Izetbegović u svoje laži upleo još niz ljudi, koji ovih dana treba da se crvene kao nikad u životu. Pitanje je, stoga, čime je Izetbegović “kupio” zavjereničku ćutnju pomenutog Softića, ali i kompletnog pravnog tima, sa četiri stranca, koji su tobože ozbiljno pripremali zahtjev za pokretanje sudske revizije u Hagu?

Zašto su, kad su znali limitirajuću činjenicu o statusu našeg bivšeg agenta, kao zaliveni ćutali i Izetbegovićevi kabinetski savjetnici u Predsjedništvu BiH? Zašto je, tek nakon što smo juče iz Haga dobili “odbijenicu”, progovorio i Refik Hodžić, bivši glasnogovornik Suda u Hagu, koji je znao da je Softić još prošle godine zvanično obaviješten da su njegove punomoći prestale da važe?

Zašto se u kolo laži uplela i Munira Subašić, predsjednica Udruženja "Majke Srebrenice" te Murat Tahirović, predsjednik Udruženja žrtava i svjedoka genocida? Sramnu ulogu je odigrala i Fondacija “Pravda za BiH”, preko koje su plaćane usluge Sakiba Softića i članova njegovog, već tada se znalo, nelegalnog tima, u zasad poznatom iznosu od 180.000 konvertibilnih maraka. Koliko li tek iznosi puni ceh?

Ozbiljan pad autoriteta ovim povodom je doživio i profesor Kasim Trnka, naš najugledniji pravni ekspert, koji je javno hvalisao kvalitet aplikacije koju su pripremili Softić i društvo. Na kraju, dio bruke pao je i na sve nas koji smo pružali zdušnu potporu zahtjevu za reviziju, na riječ vjerujući Bakiru Izetbegoviću i njegovim kategoričnim tvrdnjama da sa Softićevim statusom nema nikakvih problema.

Ispalo je da ima. Ispalo je, štaviše, da su to svi pomenuti znali još prošle godine. Njihove laži i grijeh za neviđeni skandal time su dodatno uvećani. Pukla je bruka koja nema nikakve veze sa (ne)priznatom krivicom Srbije za genocid nad Bošnjacima, nego samo sa moralnom strukturom i stručnošću osoba koje su, u ime žrtava, preuzele odgovornost za provođenje čisto pravnih radnji potrebnih da ovaj predmet dospije na Sud.

Sad znamo da smo dva mjeseca bili taoci jedne organizovane grupe lažova. Najmanje što oni, nakon svega, mogu da učine, to je da se duboko izvinu Bošnjacima i kompletnoj javnosti, te da se povuku sa ozbiljnih funkcija koje vrše. Prvi koji to treba da učini je, naravno, Bakir Izetbegović, kolovođa skandaloznih laži i manipulacija.

Bošnjacima je u Predsjedništvu BiH hitno potreban pošteniji, časniji i sposobniji predstavnik, a Stranci demokratske akcije novi predsjednik. Ovaj sadašnji počinio je samoubistvo iz zasjede!

No, čemu su te krupne i naivne laži trebale da posluže? Na to nije lako, pa možda ni moguće, dati uvjerljiv odgovor. Blizu su možda ocjene, koje se već izriču, da je Izetbegović po svaku cijenu išao na produbljivanje ionako velike državne i međunacionalne krize, kako bi time prikrio svoje ogromne neuspjehe. On je i dosad, uostalom, za vlastiti politički ćar obilato zloupotrebljavao tragediju svoga naroda. Valjda je mislio da će mu i ovaj put taj lešinarski posao donijeti političku korist.

Moguć je još jedan Izetbegovićev motiv: da na odbijanju (jer drugačije nije ni moglo biti) Međunarodnog suda da žrtvi pruži još jednu šansu, otvori proces dosad najveće radikalizacije Bošnjaka. U toj funkciji može biti i njegova jučerašnja ocjena da se Bošnjacima “od mene pa nadalje, polako prelijeva čaša”, koja zvuči jako ratoborno i koja na svoj način najavljuje da bi naš najbrojniji narod mogao da se okrene potpuno drugačijoj politici.

Ako bi skandal sa neuspjelim pokretanjem novog sudskog procesa protiv Srbije trebao da prepuni neku čašu, onda je to ona Izetbegovićeva. Stoga bi, ukoliko mu je preostalo imalo časti, sam trebao izvući odgovarajuće zaključke i svoje političke pozicije prepustiti nekome sposobnijem, nekome ko će bošnjačkom narodu i Bosni i Hercegovini služiti s više znanja, truda, čestitosti, spretnosti, iskrenosti...

Nikad i ni u kom poslu jedan političar ovdje nije uživao takvu jednodušnu podršku kakvu je Bakir Izetbegović imao u operaciji “Revizija”. Red je, nakon sramnog fijaska, da pošteno prizna da je to povjerenje jeftino prokockao, i to na krajnje skandalozan, za ozbiljnog čovjeka nedoličan način.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 16 Feb 2018, 23:01

27750733_1771334892918117_2635281818126170253_n.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 17 Feb 2018, 20:59

BAKIRE, ŠTA DOZVOLI DA TI JEDAN PAPAK KUKIĆ I I NASTAVBIK LIKOVNOG IZ GUSINJA SKIDAJU VLADU!
JEBALI STE TI I ZUKIĆ SDA ZA SVA VREMENA!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37887
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Pasaga » 17 Feb 2018, 21:02

KOMESAR wrote: 17 Feb 2018, 20:59 BAKIRE, ŠTA DOZVOLI DA TI JEDAN PAPAK KUKIĆ I I NASTAVBIK LIKOVNOG IZ GUSINJA SKIDAJU VLADU!
JEBALI STE TI I ZUKIĆ SDA ZA SVA VREMENA!
Scepina struja .....:ovaj
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 17 Feb 2018, 21:22

Nije G.Izetbegovic BiH.On je samo clan Predsjednistva BiH.Postoje entiteti,kantoni,opcine.Predsjednik je jedne od mnogobrojnik stranaka.Opstrukcije su sa raznih strana.Od susjednih drzava,do kvislinga,domacih,i smradova kao sto je F.Radoncic.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 17 Feb 2018, 21:24

POTPREDSJEDNICA SDP-a

PRLIĆ:

“Hrvati su majorizirani samo od HDZ-a, SDA se obavezala da šuti o UZP-u”
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 56 guests