Bakir Izetbegović

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 16 Dec 2017, 17:48

Krokodil Behko wrote: 16 Dec 2017, 17:21
KOMESAR wrote: 16 Dec 2017, 17:20
Krokodil Behko wrote: 16 Dec 2017, 17:05 Bakir je spašavao nas. Nije urađeno ništa na autoputevima, izuzev ono malo u Posavini, završeno prije nekoliko dana. Nema para, a valja cijeli Prenj probiti.
Vas!
Pa,ti najbolje znas koliko nas narod koristi taj auto-put koji prolazi kraj tebe ,kraj Ilijasa.Slabo ko,uglavnom idu starim drumom ka Ilidzi.Akcize ca taj narod jos vise osiromasiti tako i kad bi napravili jos koji km njima to nista nece znaciti. (Tebi je dobro i ovako?)

A koji je to stari put, prema Ilidži?
Ne znam ja nikog da ide tim putem, ali znam da mi je nesnošljiva buka, sa autoputa.
Znam,oni imaju jaka auta ,pa ti se turirajuci jave ,da znas da se vracaju iz nekog lopovluka.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Čarobni » 16 Dec 2017, 18:08

Aleksandra Pandurević-žena je deklarisani četnik, ali došlo je vrijeme kad se četnici više bore za narod nego SDA, HDZ, SNSD odnosno veliki Bošnjaci, Hrvati i Srbi.

Izetbegović opet sa svojim prijateljima pravi predstave o ugroženosti Bošnjaka, skreće s glavne teme, ne bi li mu kako taj kredit doš'o do ruku. Više nije ni fascinantna činjenica kako su svi kao braća i kako se lijepo dogovore kad treba keš primit, tad nema ni velikih Srba, ni Hrvata, a Boga mi ni Bošnjaka, sve se usvaja, guzica se daje, sve što treba samo da se lova pokrade.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 16 Dec 2017, 18:10

Čarobni wrote: 16 Dec 2017, 18:08 Aleksandra Pandurević-žena je deklarisani četnik, ali došlo je vrijeme kad se četnici više bore za narod nego SDA, HDZ, SNSD odnosno veliki Bošnjaci, Hrvati i Srbi.

Izetbegović opet sa svojim prijateljima pravi predstave o ugroženosti Bošnjaka, skreće s glavne teme, ne bi li mu kako taj kredit doš'o do ruku. Više nije ni fascinantna činjenica kako su svi kao braća i kako se lijepo dogovore kad treba keš primit, tad nema ni velikih Srba, ni Hrvata, a Boga mi ni Bošnjaka, sve se usvaja, guzica se daje, sve što treba samo da se lova pokrade.
Ne svi,samo zlocinci!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7907 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Krokodil Behko » 20 Dec 2017, 20:06

Bakir danas dobio plaketu, od Unije veterana - "povelja veterana" :sok
Sreća pa se više ne dijele zlatni ljiljani :leb
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7907 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Krokodil Behko » 04 Feb 2018, 16:15

Bakir premlak kod Stankovića.
Treb'o je jasno i glasno reći, da nijedan škutor više nikad neće preći preko praga Predsjedništva i tačka.
Boli me q za nečija prava, ako će glasati protiv Srebrenice.
Nek im je makar reko, da spreme gaće ako hoće entitet.
Ja jedva čekam. Dosta ih je više.



Izetbegović gostovao kod Stankovića: O trećem entitetu, izbornom zakonu, Pelješkom mostu…


Član Predsjedništva BiH i predsjednik SDA Bakir Izetbegović gostovao je na HRT-u u emisiji Aleksandra Stankovića gdje je otvoreno komentarisao prijetnje stvaranjem trećeg entiteta, izmjene Izbornog zakona BiH i izgradnju Pelješkog mosta.
Izetbegović je u emisiji "Nedjeljom u 2" rekao da od sastanka članova Predsjedništva BiH u Briselu nije ništa posebno očekivao, ali da je kompletna posjeta ostala u sjeni Deklaracije Kantona 10 u kojoj se navodi da bošnjačka desnica pokušava napraviti islamsku republiku u BiH.

On je rekao da je funkcionerima na sastanku u Briselu jasno kazao kako će napustiti sastanak ukoliko nastave s pričom o navodnom formiranju islamskog kalifata u BiH. Kako kaže, takve tvrdnje nemaju uporište u činjenicama, a predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović takve je tvrdnje ponovio pred Josephom Daulom.

Na pitanje o izboru delegata o Domu naroda Parlamenta FBiH, on je kazao da se stvorila slika da Bošnjaci žele izabrati delegata predstavnicima hrvatskog naroda. Istakao je da Bošnjaci nikada nisu pretendovali, a ni željeli izabrati člana Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda.

On je rekao da je Željko Komšić u Predsjedništvu BiH navodno izabran glasovima Bošnjaka, ali da on to ne može tvrditi. Otvoreno je pitao i zna li se uopće koliko je bijelaca glasalo za Baracka Obamu na američkim predsjedničkim izborima. Podsjetio je da BiH mora riješiti i problem implementacije odluke Evropskog suda za ljudska prava.

Komšić neće biti izabran za člana Predsjedništva BiH


Kako kaže, on ostaje pri tome da se treba implementirati model Štefan Fulea. Objasnio je da HDZ BiH traži da Hrvati u Sarajevu nemaju svoje predstavnike u Domu naroda Parlamenta FBiH isto kao što traži da Bošnjaci iz Livna nemaju svoje predstavnike u federalnom organu zakonodavne vlasti. Izetbegović je rekao da se Čović prvo odrekao Hrvata u entitetu Republika Srpska, a da se sada odriče i Hrvata iz nekih kantona u FBiH.

Predsjednik SDA-a je kazao da nikada nije čuo od Željka Komšića da kaže za sebe da je Bošnjak pa tek onda Hrvat već da mu je poznato kako Komšić kaže da je prije svega Bosanac, a tek onda Hrvat. On smatra da Komšić neće biti izabran za člana Predsjedništva BiH i savjetuje mu da se ne kandiduje.

On je rekao da je moguće doći do rješenja izmjena i dopuna Izbornog zakona BiH kada je riječ o izboru delegata u Domu naroda Parlamenta FBiH podsjećajući da se međunarodna zajednica već diplomatski uključila u rješavanje ovog problema.

Izetbegović smatra da bi se mogao promijeniti Ustav FBiH u smislu da se poveća broj. Podsjetio je da je Ustavni sud FBiH dva puta poništio nametnute odluke visokog predstavnika koje se odnose na Mostar.

Na pitanje o formiranju trećeg entiteta u BiH, Izetbegović je kazao da je to mehanizam na osnovu kojeg Čović pravi pritisak na bošnjačke političare koji ne podržavaju njegove principe uređenja države. Takve prijetnje ocijenio je "besmislicama".

Što se tiče opasnosti od novog rata u BiH, on je kazao da su opasnosti manje ako se na to upozorava i da je sigurno kako nikakve konflikte neće izazvati Bošnjaci. Predsjedniku HDZ-a poručio je da relaksira odnose, a ne da ih čini dodatno zategnutim poput tvrdnji koje je iznosio u Briselu.

Ukazao je na problem izdavanja svjedodžbi bošnjačkim đacima sa šahovnicom, podizanja krsta iznad Mostara i slično. Kako kaže, isto tako ne bi bilo uredu da se djeci hrvatske etničke pripadnosti izdaju svjedočanstva sa mjesecom i zvijezdom.

Izetbegović je komentarisao i izgradnju Pelješkog mosta podsjećajući na zvanični stav Predsjedništva BiH. Kako kaže, ukoliko Čović želi da promijeni taj stav neka članovima Predsjedništva BiH predloži promjenu.

Ahmići i Križančevo selo nikako se ne mogu porediti


On je istakao da BiH želi papir na kojem će pisati da BiH ima izlaz na otvoreno more u skladu sa sporazumom Alije Izetbegovića i Franje Tuđmana. Hrvatskoj je poručio da slobodno spaja svoj teritorij kako god hoće, ali da ne uzima prava BiH.

Stanković je Izetbegovića pitao kada će posjetiti mjesta stradanja Hrvata. Izetbegović je odgovorio kako smatra da sva tri člana Predsjedništva BiH trebaju obići stratišta, ali da će to on vjerovatno uraditi sam, odnosno jednostrano.

Istakao je da se stradanja u Križančevom selu nikako ne mogu porediti s Ahmićima s obzirom na to da su u Križančevom selu stradali bojovnici, a u Ahmićima civili. Što se tiče zločina, Izetbegović je kazao da nikako ne mogu izjednačavati zločini i broj žrtava.

Član Predsjedništva BiH iz reda bošnjačkog naroda rekao je da je došao u emisiju u Zagrebu kako bi hrvatskom narodu predočio stvarnu sliku i poslao poruku da Bošnjaci i Hrvati trebaju jedni drugima raditi dobro, a ne zlo.

Na pitanje o "hrvatskoj televiziji" on je rekao da Hrvati treba da imaju svaku televiziju isto kao i ostali narodi, ali da dodatni RTV kanali nisu potrebni. Izetbegović je upitan i o davanju naziva škole u Sarajevu po Mustafi Busuladžić, odgovorio je da on nije uopće uvjeren da je Busuladžić bio nacista te da te stvari treba ostaviti historiji.

Izetbegović se zajedno s predsjednikom Srbije nedavno sastao s turskim predsjednikom. Tim povodom upitan je da li je trebao ići na sastanak bez članova Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog i srpskog naroda. On je odgovorio da su se Čović i Mladen Ivanić u proteklom periodu sastajali sa brojnim funkcionerima i da se on nije bunio. Kako kaže, cilj sastanka u Turskoj bio je da se riješi problem. Istakao je kako je slijedio stav Parlamentarne skupštine BiH u vezi s izgradnjom brze ceste Sarajevo-Beograd.

Izetbegović o ostavljanju BiH u "amanet" Erdoganu


Član Predsjedništva BiH rekao je da nikada nije imao verbalni sukob s predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem. Ponovio je da se nada kako će BiH priznati Kosovo isto kao što se nada i čitava Evropa. Nekoliko puta je ponovio da će se BiH braniti svim sredstvima pa čak i ratom. Kako kaže, tako otvoreno priča jer on nije diplomata.

"To je moja ustavna obaveza. U čemu je problem? Problem je kada Dodik kaže da će pocijepati BiH", kazao je Izetbegović.

On je upitan i o ostavljanju BiH u amanet turskom predsjedniku Recepu Tayyipu Erdoganu. Izetbegović je pojasnio da je Alija Izetbegović ostavio BiH u amanet rastućem političaru, odnosno da pomogne BiH na NATO putu, privlačenju investicija i slično.

Što se tiče islamskog radikalizma u BiH, Izetbegović je rekao da radikalizam nije u skladu sa islamskom vjerom. Podsjetio je da su bošnjački političari i Islamska zajednica u BiH prije nekoliko godina napravili deklaraciju kojom je jasno osuđen radikalizam.

Na konstataciju Stankovića da je BiH neuspješna država, Izetbegović je rekao da je politički sistem u BiH kreiran Dejtonskom mirovnim sporazuma prema kojem u našoj zemlji postoji 600 parlamentaraca i 150 ministara.

On smatra da je NATO put jednostavniji od evropskog, ali da nije posebno optimističan s obzirom na stav manjeg bh. entiteta.


(klix)
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37880
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2942 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Pasaga » 04 Feb 2018, 16:39

Imao je previse argumenata a i povoda,da bude konkretniji...direktniji
nije stvar o tome ...ne talasaj ...
... ovo je nekako,premlako ....
... na jednu granatu... odgovara se sa deset .... :kafa
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26709
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14765 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Veca » 04 Feb 2018, 17:36

...jebao mu mater onaj, koji ga je postavio na tu funkciju!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 04 Feb 2018, 17:39

Dobro je rekao Dodik da je to jedan lažac i ljigavac.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 04 Feb 2018, 17:52

KOMESAR wrote: 04 Feb 2018, 17:39 Dobro je rekao Dodik da je to jedan lažac i ljigavac.
Imas li jos nekih citata M.Dodika?Je li to najvaznije sto si zapamtio?
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 04 Feb 2018, 17:54

Veca wrote: 04 Feb 2018, 17:36 ...jebao mu mater onaj, koji ga je postavio na tu funkciju!
Postavio ga bosnjacki narod.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37880
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2942 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Pasaga » 04 Feb 2018, 18:41

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26709
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14765 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Veca » 04 Feb 2018, 19:57

...dragi Gaga, eto, ja ne znam tko ga je prvi uvuko na jasle, a ne znam ni ko ga bira!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by storm » 04 Feb 2018, 19:59

Iz mog kuta, informacija i saznanja...vjerojatno malo iskrivljeno, jer ne živim i nemam dodira s tom politikom direktno....sasvim korektan nastup.
Jedno je u pravu...u ovom sustavu se i ne može ništa napraviti, a za promjenu Daytonskog ugovora moraju biti svi - tj nikad ništa od toga.
Čak je i u pravu, što mu je Stanković stalno implicirao- spominje rat u obrani integriteta BIH....kad slušaš retoriku Čovića i Dodika- sasvim normalno....ne baš diplomatski ali odlučno. Nisu zajebancije Dodikova sranja o otcijepljenju te Čovićeve akrobacije ...
Ok, malo se pravio mutav oko izbornog zakona, ima tu anomalija, ali taj zakon nije pisao ni Alija, ni Bakir, ni SDA, nego putem tog nesretnog Daytona stvari stoje, kako stoje..
E sad, to je oko vanjske politike danas....hoće li biti i sutra te što se radi na unutrašnjoj, stranačke varijacije i muljaže....to vi bolje znate :oo
Ja pokušavam realno sagledati i bez nekih navijanja...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7907 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Krokodil Behko » 04 Feb 2018, 20:03


Ciganska posla.
Izrežirali tu deklaraciju, a i Čović ponovio u Briselu, misleći da će im proći, ali eto - nije.

Inzko izjavio da već ima spreman izborni zakon i da mu neće biti mrsko, da ga nametne, ako zapne.
Slučajno ili ne, prozvao je samo HDZ, kao opstrukcionistički i rušilački faktor.

https://faktor.ba/vijest/stranci-pripre ... mis-282287
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37880
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2942 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Pasaga » 04 Feb 2018, 20:03

storm wrote: 04 Feb 2018, 19:59 Iz mog kuta, informacija i saznanja...vjerojatno malo iskrivljeno, jer ne živim i nemam dodira s tom politikom direktno....sasvim korektan nastup.
Jedno je u pravu...u ovom sustavu se i ne može ništa napraviti, a za promjenu Daytonskog ugovora moraju biti svi - tj nikad ništa od toga.
Čak je i u pravu, što mu je Stanković stalno implicirao- spominje rat u obrani integriteta BIH....kad slušaš retoriku Čovića i Dodika- sasvim normalno....ne baš diplomatski ali odlučno. Nisu zajebancije Dodikova sranja o otcijepljenju te Čovićeve akrobacije ...
Ok, malo se pravio mutav oko izbornog zakona, ima tu anomalija, ali taj zakon nije pisao ni Alija, ni Bakir, ni SDA, nego putem tog nesretnog Daytona stvari stoje, kako stoje..
E sad, to je oko vanjske politike danas....hoće li biti i sutra te što se radi na unutrašnjoj, stranačke varijacije i muljaže....to vi bolje znate :oo
Ja pokušavam realno sagledati i bez nekih navijanja...
Ne branim ga.....
No...nebi mu bio ni u kozi ..... :djed
Pored onakvih insuinacija koje mu poturaju,povlacenja rucne uza stranu....od Covica pa i MZ....
Dli je vec ta MZ razotkrila Covica,Dodika...
Ovo me dovodi u opravdanu sumnju koju imam odavno,da su to njihovi igraci.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by storm » 04 Feb 2018, 20:10

Krokodil Behko wrote: 04 Feb 2018, 20:03

Ciganska posla.
Izrežirali tu deklaraciju, a i Čović ponovio u Briselu, misleći da će im proći, ali eto - nije.

Inzko izjavio da već ima spreman izborni zakon i da mu neće biti mrsko, da ga nametne, ako zapne.
Slučajno ili ne, prozvao je samo HDZ, kao opstrukcionistički i rušilački faktor.

https://faktor.ba/vijest/stranci-pripre ... mis-282287
Ja mislim, da se i ovi u EK osuju, kad samo čuju za HDZ u bilo kojoj varijanti....koliko je tu šamaranja, ja ni 10% ne donesem ovamo što pročitam :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7907 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Krokodil Behko » 04 Feb 2018, 20:13

storm wrote: 04 Feb 2018, 19:59
Ok, malo se pravio mutav oko izbornog zakona, ima tu anomalija, ali taj zakon nije pisao ni Alija, ni Bakir, ni SDA, nego putem tog nesretnog Daytona stvari stoje, kako stoje..
E sad, to je oko vanjske politike danas....hoće li biti i sutra te što se radi na unutrašnjoj, stranačke varijacije i muljaže....to vi bolje znate :oo
Ja pokušavam realno sagledati i bez nekih navijanja...

Nisu oni pisali, nego su ga pisali stranci, iznad, u onom mom postu, ima koristan link, šta Inzko kaže.
Igrom slučaja, čovjek koji je pisao taj zakon, još uvijek radi za OHR i napisao je novu varijantu, a to se nekima neće dopasti.


E sad, u čemu je problem?
Nije problem u toj presudi po Ljubićevoj apelaciji, jer će kako-tako biti provedena, nego je problem što se uz to kači i način izbora hrvatskog člana predsjedništva, kako bi se dodatno udaljili od presuda evropskog suda i ima ih čak tri.
Presude evropskog suda nalažu, da manjine imaju pravo da se kandiduju za predsjedništvo, a s jnima i Srbi iz FBiH, odnosno, Bošnjaci i Hrvati iz RS, a trenutno to pravo nemaju.
Valjda je jasno da je Čovićeva ambicija pokušaj betoniranja ovog diksriminatornog načina izbora, a odlučno mu pomaže i Dodik i već je najavio ukopavanje i da NIKAD neće pristati na to, da se sprovedu presude evropskog suda, a nijedna se ne može provesti bez ustavnih promjena, dok s druge strane, Čović hoće upravo to, da bez ustavnih promjena instalira neki drugi način izbora.

U prevodu, "dajte meni još jedan mandat, a poslije mene, bilo-nebilo Hrvata, boli me q".

Jasno jev da ako se provedu ove presude i ustav promijeni, neće samo neki drugi glasati za hrvatskog člana, nego će svako svakome birati člana i tek onda će sve biti kako ttreba i po građanskim principima.
E vidiš, tu je zapelo.
Možda bi se predsjedništvo i proširilo, a i to je dobra stvar, jer bi u njega mogli ulijetati i lijevo orjentisani.

Znaju europejci šta treba, zato su tako i presudili, samo što (vć sam naveo za Dodika) iz jesdne krize ulazimo u drugu, pošto se opstrukcija radi na svim nivoima.

And fajnali, malo o Bakiru. Sve ovo navedeno, ako se provodi, i Bakir će, skupa sa svojom strankom završiti - u kontejneru :ok
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7907 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Krokodil Behko » 04 Feb 2018, 20:14

storm wrote: 04 Feb 2018, 20:10
Krokodil Behko wrote: 04 Feb 2018, 20:03

Ciganska posla.
Izrežirali tu deklaraciju, a i Čović ponovio u Briselu, misleći da će im proći, ali eto - nije.

Inzko izjavio da već ima spreman izborni zakon i da mu neće biti mrsko, da ga nametne, ako zapne.
Slučajno ili ne, prozvao je samo HDZ, kao opstrukcionistički i rušilački faktor.

https://faktor.ba/vijest/stranci-pripre ... mis-282287
Ja mislim, da se i ovi u EK osuju, kad samo čuju za HDZ u bilo kojoj varijanti....koliko je tu šamaranja, ja ni 10% ne donesem ovamo što pročitam :oo
Pa vidio si i sam, ko mu je sve došao u goste, na božić.
Ne bi bilo voliko problema, da ono baš (zlo)namjerno ne pokušava ograditi svoj feud.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by storm » 04 Feb 2018, 20:16

Krokodil Behko wrote: 04 Feb 2018, 20:13
storm wrote: 04 Feb 2018, 19:59
Ok, malo se pravio mutav oko izbornog zakona, ima tu anomalija, ali taj zakon nije pisao ni Alija, ni Bakir, ni SDA, nego putem tog nesretnog Daytona stvari stoje, kako stoje..
E sad, to je oko vanjske politike danas....hoće li biti i sutra te što se radi na unutrašnjoj, stranačke varijacije i muljaže....to vi bolje znate :oo
Ja pokušavam realno sagledati i bez nekih navijanja...

Nisu oni pisali, nego su ga pisali stranci, iznad, u onom mom postu, ima koristan link, šta Inzko kaže.
Igrom slučaja, čovjek koji je pisao taj zakon, još uvijek radi za OHR i napisao je novu varijantu, a to se nekima neće dopasti.


E sad, u čemu je problem?
Nije problem u toj presudi po Ljubićevoj apelaciji, jer će kako-tako biti provedena, nego je problem što se uz to kači i način izbora hrvatskog člana predsjedništva, kako bi se dodatno udaljili od presuda evropskog suda i ima ih čak tri.
Presude evropskog suda nalažu, da manjine imaju pravo da se kandiduju za predsjedništvo, a s jnima i Srbi iz FBiH, odnosno, Bošnjaci i Hrvati iz RS, a trenutno to pravo nemaju.
Valjda je jasno da je Čovićeva ambicija pokušaj betoniranja ovog diksriminatornog načina izbora, a odlučno mu pomaže i Dodik i već je najavio ukopavanje i da NIKAD neće pristati na to, da se sprovedu presude evropskog suda, a nijedna se ne može provesti bez ustavnih promjena, dok s druge strane, Čović hoće upravo to, da bez ustavnih promjena instalira neki drugi način izbora.

U prevodu, "dajte meni još jedan mandat, a poslije mene, bilo-nebilo Hrvata, boli me q".

Jasno jev da ako se provedu ove presude i ustav promijeni, neće samo neki drugi glasati za hrvatskog člana, nego će svako svakome birati člana i tek onda će sve biti kako ttreba i po građanskim principima.
E vidiš, tu je zapelo.
Možda bi se predsjedništvo i proširilo, a i to je dobra stvar, jer bi u njega mogli ulijetati i lijevo orjentisani.

Znaju europejci šta treba, zato su tako i presudili, samo što (vć sam naveo za Dodika) iz jesdne krize ulazimo u drugu, pošto se opstrukcija radi na svim nivoima.

And fajnali, malo o Bakiru. Sve ovo navedeno, ako se provodi, i Bakir će, skupa sa svojom strankom završiti - u kontejneru :ok
Aha...nisam te sve relacije ni znao točno...
mogu samo dodati- potpis :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by gaga » 04 Feb 2018, 20:18

Pa ima vise fundamentalizma u EU nego igdje.Krscanski fundamentalizam se ogleda na zastavi EU,ima 12 zvjezdica koje simboliziraju,ne broj clanica,nego 12 apostola.Nema Europa,stara kurva ni morala ni multikulture o kojoj lazu.U Sarajevu ima sinagoga,dzamija i crkva u precniku od 500 metara.Niko ne skrnavi te objekte niti rusi.Na ulazu u sarajevsku katedralu velika statua Pape Pavla,niko je krivo ne pogleda.To sto vlasi laju ima ograniceni vijek trajanja.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests