Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119602
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5619 times
Been thanked: 12123 times
Contact:
Status: Offline

Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by Maja » 17 Aug 2013, 16:34

Kažu da se poklonjenom konju ne gleda u zube :ooo
Ali nemojmo sad o onom...važno je da me se sjetio, nije važno šta je poklonio.
To JESTE tačno, ali možemo malo pisati o stvarima koji su za vas totalni promašaj i osoba koja ih daruje samo bezveze baci novac.
Ja sam recimo probirljiva s parfemima i svega 2-3 koristim. Zato ne volim kad na poklon dobijem skupi parfem jer mi je malo žao što je neko dao novac za nešto što nikako neću koristiti.
Također žuto zlato nikad ne nosim i nisam ga se nešto nadobivala ali ovo što jesam dobila spakovala sam u jednu kutijicu koju uopšte i ne otvaram.

Isto tako ne volim figurice, vaze i razne ukrase koje bi trebalo redati po policama da se vide. Oko toga sam isto probirljiva i trenutno imam samo jedan ukras u kući - kip crnkinje.
Obično ljudi s putovanja donose te suvenire...lijepo je to od njih, ali što će meni suvenir iz neke zemlje u kojoj nisam bila. Druga stvar je da sam ga ja lično tamo kupila.
I šta se onda desi, ja to ne želim staviti na vidljivo mjesto ali mi opet žao baciti. Samo onda osjetim grižnju savjesti.

Što se tiče jeftinijih poklona....hajd malo ćemo se zezati i komentarisati stvari koje donose gosti.
U zadnje vrijeme se stalno donosi keks Paris. Ne znam je li to i kod vas? Ali Paris je mila majka u odnosu na bombonjere Gift i Fresh :lup Nikakvog okusa nemaju. Ne volim vidjeti ni lomljenu kocku, kao ni jabuke jer svi kupuju one bezveze crvene ili žute :oo



Šta volim primati...knjige, ali one koje nemam, cvijeće, naravno da ne bih odbila plaćeno putovanje ali to još nisam dobila :oo mirisne svijeće, možda neki izlet, slatkiši, dojnji veš, čestitke ispisane vlastitom rukom, puzzle sa što više komada, šoljice s raznim printovima eto...skromna sam.

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by Dust » 17 Aug 2013, 16:36

Da tebi nece rodjendan uskoro, pa da nas pripremis :oo
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119602
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5619 times
Been thanked: 12123 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by Maja » 17 Aug 2013, 16:37

Dust wrote:Da tebi nece rodjendan uskoro, pa da nas pripremis :oo
:D.

Neće još. Ma na ovo me potakla moja i Rumova zezancija oko keksa Paris.

Hajde piši sad :djed

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31649
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7197 times
Been thanked: 3909 times
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by Mister No » 17 Aug 2013, 16:41

Maja wrote:Kažu da se poklonjenom konju ne gleda u zube :ooo
Aali mi opet žao baciti. Samo onda osjetim grižnju savjesti.



Šta volim primati...knjige, ali one koje nemam, cvijeće, naravno da ne bih odbila plaćeno putovanje ali to još nisam dobila :oo mirisne svijeće, možda neki izlet, slatkiši, dojnji veš, čestitke ispisane vlastitom rukom, puzzle sa što više komada, šoljice s raznim printovima eto...skromna sam.
Jonas, dobro pazi na casu. :djed
High Hopes...

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by Dust » 17 Aug 2013, 16:43

Mrzim kada one starije zene donesu lokum, kafu, secer u kocki... Lokum ne jedem, kafu bosansku ne pijem, secer u kocki ne koristim. Niti znam sta cu od toga, niti znam kome ga uvaliti. :oo
Sjecam se jos kao dijete zene bi znale donijeti muske carape :oo, peskir i sapun. Da li se ovim nesto pokusavalo objasniti :ooo


Poslije cu pisati sta volim.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by laganini » 17 Aug 2013, 16:43

baš bi volio dobit knjigu i to:50 nijansi sive...bar bi je pročita..prije sam kupova knjige i onda logično ako sam je kupio da je pročitam..sad mi se neda kupovat..eto ko želi da me obraduje...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by laganini » 17 Aug 2013, 16:51

a nebi volio dobit knjigu koju ne mogu pročitat..to je bila neka smojina ćer mi poklonila..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

kim jong un
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 311
Joined: 19 Jun 2013, 11:13
Location: tamo gdje je dom
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by kim jong un » 17 Aug 2013, 19:47

što misliš laganini tko u mom gradu ima sjedište okolo po gradu plaze i daju knjige besplatno?
prokleti jehovi svjedoci,svaki dan dva na vrata,uđu ti u avliju i pretjerivaju sa vjerom,sve do jednom
kad sam ih otjero sa bejzbol palicom,te demone iz svog vrta.
pitanje mi jedno davno na um padne moj debeli hlade zašto ljudi rade

Blackhawk
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by Blackhawk » 17 Aug 2013, 21:41

Jes ova Maja izbirljiva.. Ne do Bog ti biti cojk il rodjak... pih...

Posto bas previse poklona ne dobijam, najdraze mi je kad dobijem milku :) to bar pojedem.. sve ovo drugo od slatkog il proslijedim dalje il stavim gostima...
Ne volim kad dodju gosti a ja ne dobijem nista.. Haman sam ko dijete, pa makar i cokoladicu kakvu obicnu ili bombone meni dosta, ali ono kad ne dobijes nista...nevalja :)

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by Nela » 17 Aug 2013, 21:44

Uvijek volim dobiti knjigu, to mi je najdrazi poklon a ne volim kad mi neko pokloni dezodorans jer ja samo jedan koristim. Ne volim odjecu kao poklon. o rahatlokumima, kocki, kafi da ne pricam...
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31649
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7197 times
Been thanked: 3909 times
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by Mister No » 17 Aug 2013, 22:35

Nela wrote:Uvijek volim dobiti knjigu, to mi je najdrazi poklon a ne volim kad mi neko pokloni dezodorans jer ja samo jedan koristim. Ne volim odjecu kao poklon. o rahatlokumima, kocki, kafi da ne pricam...
A sir, kajmak, jaja i ostale prehrambene artikle, sto uciteljice redovno dobijaju (kao naknadu za "zasluzenu" dvicu ili peticu) ne spominjes. :oo
High Hopes...

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119602
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5619 times
Been thanked: 12123 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by Maja » 17 Aug 2013, 22:39

Mister No wrote:
Nela wrote:Uvijek volim dobiti knjigu, to mi je najdrazi poklon a ne volim kad mi neko pokloni dezodorans jer ja samo jedan koristim. Ne volim odjecu kao poklon. o rahatlokumima, kocki, kafi da ne pricam...
A sir, kajmak, jaja i ostale prehrambene artikle, sto uciteljice redovno dobijaju (kao naknadu za "zasluzenu" dvicu ili peticu) ne spominjes. :oo
:haha

E jest meni drago kad mi dođe tetka pa mi donese domaćih jaja, teglu mladog masla, mladog sira, mlijeka a najviše se obradujem mlaćAnici :cool

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by Nela » 17 Aug 2013, 23:41

Mister No wrote:
Nela wrote:Uvijek volim dobiti knjigu, to mi je najdrazi poklon a ne volim kad mi neko pokloni dezodorans jer ja samo jedan koristim. Ne volim odjecu kao poklon. o rahatlokumima, kocki, kafi da ne pricam...
A sir, kajmak, jaja i ostale prehrambene artikle, sto uciteljice redovno dobijaju (kao naknadu za "zasluzenu" dvicu ili peticu) ne spominjes. :oo
E moj mister nekad bilo sad se spominjalo :hihi Nisam nikad dobila tako nesto a ne bih se bunila da dobijem :D. Nemas sad ni od koga dobiti kad krave i kokoske ovdje mozes vidjeti samo nacrtane :D.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31649
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7197 times
Been thanked: 3909 times
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by Mister No » 17 Aug 2013, 23:43

Nela wrote:
Mister No wrote:
Nela wrote:Uvijek volim dobiti knjigu, to mi je najdrazi poklon a ne volim kad mi neko pokloni dezodorans jer ja samo jedan koristim. Ne volim odjecu kao poklon. o rahatlokumima, kocki, kafi da ne pricam...
A sir, kajmak, jaja i ostale prehrambene artikle, sto uciteljice redovno dobijaju (kao naknadu za "zasluzenu" dvicu ili peticu) ne spominjes. :oo
E moj mister nekad bilo sad se spominjalo :hihi Nisam nikad dobila tako nesto a ne bih se bunila da dobijem :D. Nemas sad ni od koga dobiti kad krave i kokoske ovdje mozes vidjeti samo nacrtane :D.
Prednost rada na selu. :D.
High Hopes...

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96361
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34340 times
Been thanked: 21069 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by Rum » 17 Aug 2013, 23:54

:plavi ima onaj domaci film kad dodje uciteljica na selo kako se ono zove :hm
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by gejsha » 18 Aug 2013, 00:45

Volim da dobijem novac i ne razumijem ljude koji ne vole primiti novac, jer sam sebi ćeš uvijek najbolje odabrati, nego da ti neko drugi nešto kupuje. Znam da se više čovjek obraduje poklonu nego novcu, ali zar nije bolje dobiti novac nego neki parfem koji ti se ne sviđa?
Volim da dobijem slatkiše, možda ću malo bezobrazno zvučati, ali mislim na malo bolje slatkiše..a ne one čokolade kao što su lucija, bravo i ne znam ti još neke nazive..
Volim da dobijem kozmetiku, od jedne rodice uvijek dobijem nešto od kozmetike ili parfem i uvijek donese nešto fino, rijetko kad fuli parfem..
Odjeću mi baš niko i ne poklanja, osim prijateljica za rođendan, ali i tad sama sebi izaberem, tako da to i ne računam.
Nakit baš i ne volim primiti, jer sam po tom pitanju malo izbirljiva, pa slabo mi se šta svidi. Zlato ne nosim, sve što sam imala odnijela na otkup, osim jednog lančića od momka, žao mi ga..neka stoji iako ga ne nosim.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by laganini » 18 Aug 2013, 11:15

i ja volim dobit novac ali sad sam u fazi da ga dajem...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31649
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7197 times
Been thanked: 3909 times
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by Mister No » 18 Aug 2013, 11:29

Uh, kao djaku i studentu boljeg poklona od "suski" nije bilo.

Tetak hvala ti, živ mi i zdrav bio! :ok
High Hopes...

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by Zagorka » 18 Aug 2013, 13:45

Blackhawk wrote:Jes ova Maja izbirljiva.. Ne do Bog ti biti cojk il rodjak... pih...

Posto bas previse poklona ne dobijam, najdraze mi je kad dobijem milku :) to bar pojedem.. sve ovo drugo od slatkog il proslijedim dalje il stavim gostima...
Ne volim kad dodju gosti a ja ne dobijem nista.. Haman sam ko dijete, pa makar i cokoladicu kakvu obicnu ili bombone meni dosta, ali ono kad ne dobijes nista...nevalja :)
:D. jest vala sad insan da joj pođe u goste,ne zna šta bi ponio :cudi

ja se drzim one Radovićeve:pokloni su rijetki i jeftini,sve ostalo je podmićivanje..........ima ovoga,ima.....

sve poklone cijenim,ne smatram da su u većini slučajeva potrebni(kao sto je obicni dolazak na kafu).....što vam ne paše,imate sigurno nekoga siromašnog u komšiluku,proslijedite.....

Ne volim skupe poklone......za set swarovski nakita,mozete nekome platiti radije putovanje,koje će iskoristiti kao odmor,upoznati neko mjesto koje ranije nije,i imati niz koristi i ugodnosti.....

Općenito,više volim praktične poklone,koje ću upotrijebiti,nego one koji skupljaju prasinu,ali i to su neke uspomene,tako da......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Pokloni koje volite i koje ne volite dobivati

Post by Zagorka » 18 Aug 2013, 13:47

nego,zar mi nismo imali ovakvo nesto,koja je ono tema bila kad ruana reda sta joj se sve ne svidja od poklona :hm
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: bosnjakinja, Julia-Klara and 18 guests