Da se pohvalim...

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Rum » 19 Nov 2017, 21:10

Hannibal wrote: 19 Nov 2017, 21:08 a to ti za zimu pricas. ja zimi jednom u 8 do 10 mjeseci. nema potrebe za vise
:aplauzz
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Divlja_u_srcu » 19 Nov 2017, 21:11

Hannibal wrote: 19 Nov 2017, 21:08 a to ti za zimu pricas. ja zimi jednom u 8 do 10 mjeseci. nema potrebe za vise
:kuku
vi muški se takvi,, :zv
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Chloe » 19 Nov 2017, 21:15

Divlja_u_srcu wrote: 19 Nov 2017, 21:10
Chloe wrote: 19 Nov 2017, 21:01 I ja Divlja vikendom, više nedjeljom detaljnije sređivam kuću nego radnim danima. I ako sve ne prripremim kako sam navikla, jednostavno mi naopako sedmica krene ... :misli ... nekad se pitam jel` to dobro. :grana

Tako i ja..ja ako nedjeljom ne odradim generalku budem nikakva, skoro da se razbolim.. :hihi
Psiha moja Chloe, ništa drugo..
Pa nije baš generalka, ono kad i tepihe dignem ... :D. :D. ne bih mogla za jedan dan napraviti na oba sprata, al' je detaljnije fakat volim da miriše "bijelo" ... i da ti kažem .... sad sam po tom pitanju :cool kako sam nekad bila ... :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Divlja_u_srcu » 19 Nov 2017, 21:23

Chloe wrote: 19 Nov 2017, 21:15
Divlja_u_srcu wrote: 19 Nov 2017, 21:10
Chloe wrote: 19 Nov 2017, 21:01 I ja Divlja vikendom, više nedjeljom detaljnije sređivam kuću nego radnim danima. I ako sve ne prripremim kako sam navikla, jednostavno mi naopako sedmica krene ... :misli ... nekad se pitam jel` to dobro. :grana

Tako i ja..ja ako nedjeljom ne odradim generalku budem nikakva, skoro da se razbolim.. :hihi
Psiha moja Chloe, ništa drugo..
Pa nije baš generalka, ono kad i tepihe dignem ... :D. :D. ne bih mogla za jedan dan napraviti na oba sprata, al' je detaljnije fakat volim da miriše "bijelo" ... i da ti kažem .... sad sam po tom pitanju :cool kako sam nekad bila ... :)
:D.
Drago mi je da si :ok
Ne vracajmo se u nekad,,gledajmo sad i nastojimo da držimo pod normalom ;)
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80597
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7215 times
Been thanked: 11671 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by spacebound » 20 Nov 2017, 07:11

Hannibal wrote: 19 Nov 2017, 20:54 nesto citam maloprije one prljave metalike mijenjaju posteljinu svako pola godine. ne bi to mogo majke mi nikako, meni vec peti mjesec pocne da smrdi i nmg da spavam
Ako se kupas redovno (1 sedmicno) izdurat ces bez mijenjanja i 7 mjeseci :oo
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Chloe » 20 Nov 2017, 21:47

Bila sam na roditeljskom sastanku, starijoj kćerki ... opet najbolja u svemu :srce ... al' cijelo vrijeme u podsvijesti razmišljam kakva li će biti malecka ... :misli ... ok je sve sad zasad, al' se ponekad plašim :grana nadam se bespotrebno.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Nice try » 21 Nov 2017, 09:09

Nemaš razloga sigurno za takvo razmišljanje.
Kod mene su sve tri odlikašice,ali...najstarija je nekako najlijenija,a mogla bi još bolje učiti.Srednja je živi štreber,ali nekako rasijana,zaboravna :hihi ,a najmlađa je najmarljivija,ima najbolje ocijene i stalno je zanimaju stvari koje još nisu za njenu dob.Zamisli dijete od sedam godina kako drži udžbenik geografije ili biologije za deveti i postavlja pitanja :sok
Kod tebe je sigurno slično,zato uživaj i ne razmišljaj o nepotrebnim stvarima ;)
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Chloe » 21 Nov 2017, 10:24

Nice try wrote: 21 Nov 2017, 09:09 Nemaš razloga sigurno za takvo razmišljanje.
Kod mene su sve tri odlikašice,ali...najstarija je nekako najlijenija,a mogla bi još bolje učiti.Srednja je živi štreber,ali nekako rasijana,zaboravna :hihi ,a najmlađa je najmarljivija,ima najbolje ocijene i stalno je zanimaju stvari koje još nisu za njenu dob.Zamisli dijete od sedam godina kako drži udžbenik geografije ili biologije za deveti i postavlja pitanja :sok
Kod tebe je sigurno slično,zato uživaj i ne razmišljaj o nepotrebnim stvarima ;)
:hm ... nadam se i ja abd. Dijete se za ovo vremena extra pokazalo u školi, al' ... bolje biti oprezno i pripravano. :grana
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81332
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10248 times
Been thanked: 7130 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Julia-Klara » 21 Nov 2017, 10:31

A de... Ja s mojim tatom "cesljala" atlas i prije skole, znala raspoznavati strane jezike, znala glavne gradove drzava :grana
U skoli opet bila srednja zalost, nikad odlikas, ali samo zato sto me nisu zanimale stvari koje moram dva puta citati :cudi

Neka su vam zivi i zdravi, ako vole uciti dobro i jeste, ako ne pustite ih da rade ono sto vole. Ne kazem da skola ne vrijedi,ali sigurno ne vrijedi na nacin kako se ucenje kod nas dozivljava.

Da se pohvalim :ovaj Probudila se ziva i zdrava :jupi i danas idem da se druzim sa jednim malim cukicom, koji ce u petak biti napokon usvojen, i ide u Brno.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Rum » 21 Nov 2017, 11:05

Julia-Klara wrote: 21 Nov 2017, 10:31 A de... Ja s mojim tatom "cesljala" atlas i prije skole, znala raspoznavati strane jezike, znala glavne gradove drzava :grana
U skoli opet bila srednja zalost, nikad odlikas, ali samo zato sto me nisu zanimale stvari koje moram dva puta citati :cudi

Neka su vam zivi i zdravi, ako vole uciti dobro i jeste, ako ne pustite ih da rade ono sto vole. Ne kazem da skola ne vrijedi,ali sigurno ne vrijedi na nacin kako se ucenje kod nas dozivljava.

Da se pohvalim :ovaj Probudila se ziva i zdrava :jupi i danas idem da se druzim sa jednim malim cukicom, koji ce u petak biti napokon usvojen, i ide u Brno.
Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80597
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7215 times
Been thanked: 11671 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by spacebound » 21 Nov 2017, 11:16

Ja vas citam o vasoj djeci, i kontam kako su oni moji lijeni :grana Stariji je tek prije par dana naucio napisat svoje ime, mali ni to ne zna.On tek broji do 10 :123 Ni nalik na mene.Ja s 5 godina sama bajke citala, s mamom remi igrala.Ne sekiram se jer mi je tetka koja penziju zaradi kao uciteljica rekla da ih ne tjeram ako nisu zainteresovani jer im tako mogu samo otpor prema ucenju stvorit, kaze naucit ce kad krenu u skolu.Samo mi malo bezveze kad se drugi hvale svojom djecom.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Sibila » 21 Nov 2017, 11:27

spacebound wrote: 21 Nov 2017, 11:16 Ja vas citam o vasoj djeci, i kontam kako su oni moji lijeni :grana Stariji je tek prije par dana naucio napisat svoje ime, mali ni to ne zna.On tek broji do 10 :123 Ni nalik na mene.Ja s 5 godina sama bajke citala, s mamom remi igrala.Ne sekiram se jer mi je tetka koja penziju zaradi kao uciteljica rekla da ih ne tjeram ako nisu zainteresovani jer im tako mogu samo otpor prema ucenju stvorit, kaze naucit ce kad krenu u skolu.Samo mi malo bezveze kad se drugi hvale svojom djecom.
ja sam trojkom prolazila u osnovnoj ako ti sta znaci. :o
a i ljevoruka sam....da vidis samo sta je opomena bilo zbog rukopisa.... :ooo

dodjem iz skole a jedinica iz matematike...mama bi reci ....jel to kečiga opet :D.


pa evo....vidi me danas :pusi :oo

doduse...nikad me nisu ni nasta tjerali.....i kad sam gledala za srednju i kasnije za fax....niko nikakav pritisak nije vrsio ....

pa evo .....vidi me danas :pusi :oo


:o

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Sibila » 21 Nov 2017, 11:28

meni se cini da danas sva djeca nekako moraju prolaziti odlicnim itd...

kazem cini mi se,....ali ne znam pravo stanje.....

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Chloe » 21 Nov 2017, 11:36

spacebound wrote: 21 Nov 2017, 11:16 Ja vas citam o vasoj djeci, i kontam kako su oni moji lijeni :grana Stariji je tek prije par dana naucio napisat svoje ime, mali ni to ne zna.On tek broji do 10 :123 Ni nalik na mene.Ja s 5 godina sama bajke citala, s mamom remi igrala.Ne sekiram se jer mi je tetka koja penziju zaradi kao uciteljica rekla da ih ne tjeram ako nisu zainteresovani jer im tako mogu samo otpor prema ucenju stvorit, kaze naucit ce kad krenu u skolu.Samo mi malo bezveze kad se drugi hvale svojom djecom.
Prava djeca. :pusa
Treba prvo puzati da bi znao hodati." Njihovo je da se igraju i uživaju dok ne krenu obaveze. Uživaj i ti s njima uz bojanje i crtanje, dovoljno do škole.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Chloe » 21 Nov 2017, 12:08

Tigris wrote: 21 Nov 2017, 11:28 meni se cini da danas sva djeca nekako moraju prolaziti odlicnim itd...

kazem cini mi se,....ali ne znam pravo stanje.....
Ne. Ne moraju. Bože sačuvaj. x y je stvari koje su prioritetnije od odličnih ocjena, fakulteta u njima aako podbacimo (mislim i mi roditelji i djeca),
džaba sve znanje, zvanje i titule ... Svaki dan imam priliku ibretiti se expertu koji nema lj od ljudskosti a ni kulturom se ne može pohvaliti.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Nice try » 21 Nov 2017, 12:51

spacebound wrote: 21 Nov 2017, 11:16 Ja vas citam o vasoj djeci, i kontam kako su oni moji lijeni :grana Stariji je tek prije par dana naucio napisat svoje ime, mali ni to ne zna.On tek broji do 10 :123 Ni nalik na mene.Ja s 5 godina sama bajke citala, s mamom remi igrala.Ne sekiram se jer mi je tetka koja penziju zaradi kao uciteljica rekla da ih ne tjeram ako nisu zainteresovani jer im tako mogu samo otpor prema ucenju stvorit, kaze naucit ce kad krenu u skolu.Samo mi malo bezveze kad se drugi hvale svojom djecom.
Naravno,ne tjeraj ih prije škole ništa.Onako,neka su im pri ruci bojice,olovke ,listovi za crtanje,ali neka sami odluče kad i šta će crtati/pisati :)
Tigris wrote: 21 Nov 2017, 11:28 meni se cini da danas sva djeca nekako moraju prolaziti odlicnim itd...

kazem cini mi se,....ali ne znam pravo stanje.....
Ne moraju.
Ako dijete želi da uči ne treba niko da ga tjera,a već ako se mora tjerati, onda i nije odlikaš i to sve ide na neko guranje i silom.
Da vam kažem,moju djecu je,nesrećom,zakačilo devetogodišnje školovanje koje je jedan obični, smiješni promašaj.
Ne znam koja je bila prvobitna ideja toga svega,ali je rezultat grozan po đake i njihove roditelje.
Preopterećeni su,gradivo je obimno i neravnomjerno raspoređeno po razredima,a da ne spominjem da roditelji,htjeli odlikaše ili ne,moraju svaki dan raditi sa svojim đacima.
Tako da,vjerujte da je teško.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Sibila » 21 Nov 2017, 14:58

Divlja_u_srcu wrote: 19 Nov 2017, 21:10
Chloe wrote: 19 Nov 2017, 21:01 I ja Divlja vikendom, više nedjeljom detaljnije sređivam kuću nego radnim danima. I ako sve ne prripremim kako sam navikla, jednostavno mi naopako sedmica krene ... :misli ... nekad se pitam jel` to dobro. :grana

Tako i ja..ja ako nedjeljom ne odradim generalku budem nikakva, skoro da se razbolim.. :hihi
Psiha moja Chloe, ništa drugo..
eksjuz me :o sta ? kakva generalka jednom sedmicno jbt :sok

Clo, Cvijeticu ....dajte mi pojasnite sta je za vas tacno ta nedeljna generalka .....mozda je i ja radim ....ali generalka je za mene nesto drugo.

zato hajd :tamo molim vas da cujem sta je ta jednonedeljna generalka ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????? :o

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81332
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10248 times
Been thanked: 7130 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Julia-Klara » 21 Nov 2017, 15:15

@Tigris - ista stvar!

Ni kod moje mame se generalka nije radila svake sedmice, ali mozda ne klasificiramo svi jednako generalku.

Dame - cekamo :kokice
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Sibila » 21 Nov 2017, 15:26

ma ja ba, :oo


ako ribaju tepise,peru prozore,zavjese itd.generalka u kuihinji u banji( sve plocice oprati izmedju ostalog ) itd......onda trebaju kod :srce na terapiju.


hajde clo i divlja, sta vam je ta generalka.... :cvijece

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Da se pohvalim...

Post by Cvrle » 21 Nov 2017, 15:39

Za mene, sedmicna generalka je: usisavanje kompletne kuce (sto podrazumijeva izmicanje kauca, ormara, elemenata...), brisanje prasine, pranje prozora, prelaganje vesa, pranje kompletnog kupatila. Jedino sto zavjese perem mjesecno, a tepihe jednom godisnje :hihi
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: Zanki and 47 guests