Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

Post Reply
Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Venera » 26 Jun 2018, 21:23

eh, evo sad imamo temu :

Kad god razgovaram sa Srbima , virtuelno ili u RL , iz BiH i iz Srbije , nikad, ali bas nikad ne osujduju ni srpski genocid, ni transparente na utakmicama, nikad ne optuzuju Ratka Mladica , pozdra sa tri prsta im je santaardan ?

Djokovic redovno dize tri prsta , zasto Srbija ne zabranitakav ozdrav ?

Da li sam jedina koj to konstantno primjetim godinama :123
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by storm » 26 Jun 2018, 21:23

Eto...ovo je ok...tu raspalite...:p
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Venera » 26 Jun 2018, 21:32

storm wrote: 26 Jun 2018, 21:23 Eto...ovo je ok...tu raspalite...:p
hvala :ok

imam niz licnih iskustava, i ziasta ne kuzim gdje je problem sa Srbima ?

da podvucem ja sma se sukboila i sa Hrvatima i Bsanjcma jer brane UZP i SDA politike, ali iz iste grupe imas nizr primjerka koji kritikuju svoje grupe!

imam rodbinu pravoslavce iz BiH i iz Vojvodine/Srbije, ali oni mi nisu adekvatan primjer, jer su mjesanci i psuju sve po spisku :kafa

eh jeidni priajtleji , jedna porodica srba iz Banja Luke su ostali normlani :ok oni kazu da se stide srpaskog nacionalizma i da ih je stid jer su srbi, jer moraju nositi breme sprske politike :kafa

ostatak svih mojih susreta sa Srbima u EU i u US , nema veze da li su u brakovima sa msulimanima ili katolociam , je totlano negativan , i sto je najtineresantnije, ovo nije iskljucivo moj zakjucak , to jednsotavno svi primjete :123

Srbi iz BiH u inostranstu ( kao i Hrvati) se ne najcsce ne identficiraju sa svojim BiH porijeklom , a mnogi su progovrili ekavicu u insotransvu ili u dnaasnjoj RS :lupa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Mutevelija » 26 Jun 2018, 21:33

Ne kritikujem ni ja Bošnjke Bosance u to ne ubrajam.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by srculence7 » 26 Jun 2018, 21:59

Ne kritikujem ni druge, osuđujem postupke ali da izjednačavam sve pripadnike jednog naroda, onda treba da me proglase :lud
Uostalom, više puta, ko je hteo da pročita, sam i pisala o tome. I posao mi je orijentisan na humane vrednosti, radim sa ljudima koji su druge vere, rase, nacije, nikada se nisam ni prema kome sa nepoštovanjem obratila.
A vas bih stavila par godina da živite ovde i vidite koliko zapravo ima osnove sve to o nacionalizmu koji potencirate.
Da ima fanatika ne osporavam, kad su u stanju da se zakrve navijači jednog kluba međusobno, onda je to :lup
Pa moja prva velika ljubav je bio dečko iz Rijeke i šta više pričati :mah
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Socrates » 26 Jun 2018, 22:00

Ne računas se samo ti, Mute, nego cjelokupno društvo.

Bošnjaci itekako kritikuju Bosnjake.

Odgovor na pitanje je veoma jasan, i na njemu je bila bazirana čitava agresija i na Hrvatsku i na Bosnu.

"Na Balkanu žive plemena koja nikako ne mogu zajedno, i svi su isti, i zato je najbolje svako na svoju stranu a da se pritom ugrabi teritorije koliko moze, sa svim ostalim zločinima uracunato."

"Da nismo mi njih, oni bi nas"

Uz to dodaj Njegosa, Kosovo i sve ostale mitove, i to ti je to.

Školstvo, naravno, pritom čini najveći problem. Nema osvrta na sebe kroz istoriju.

Tako da i kod većine umjerenih Srba, najkritičkiji osvrt na koji možeš naići je "svi smo isti".

A to potpuno ponistava svaku odgovornost.

Kad Bošnjaci napadnu Beograd, onda ovo možemo posmatrati i sa druge strane. Dakle, tek onda mozemo razmatrati da li Bošnjaci kritikuju svoje.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by storm » 26 Jun 2018, 22:02

Koristim temu da uzp nabijem na tuki...
Oni vole dodika, tako da nisam skroz off :pusi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Venera » 26 Jun 2018, 22:05

srculence7 wrote: 26 Jun 2018, 21:59
A vas bih stavila par godina da živite ovde i vidite koliko zapravo ima osnove sve to o nacionalizmu koji potencirate.
zelis reci, da potenciram nacionalizam jer kazem da je dizanje tri prsta neadkvatno, i da Srbija treba zabraniti

zelis reci, da potencrima nacionalzima jer kazem da Srbi ne osuduju srpsku politiku tokom rata u BiH

zelis reci, da potencirma nacionalizam, jer kazem istinu o ponasnaju Srba i negiranju genocida i velicanju ratnih zlocinaca

zelis reci, da potencirma nacionalizam, jer otovreno kritkujem nekriticko ponasnaje Srba u virteulenom i RL svijetu

znaci, sve sto sam gore obrazlozila, za tebe je to jednsotavno potenciranje nekakvog nacionalizma :sok :lupa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Venera » 26 Jun 2018, 22:07

storm wrote: 26 Jun 2018, 22:02 Koristim temu da uzp nabijem na tuki...
Oni vole dodika, tako da nisam skroz off :pusi
ja sam raskinula dugodisnje prijatlejstvo radi UZP konflikta :) purger ozenjen Bosankom ( muslimanom) poceo seruckati :123
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Socrates » 26 Jun 2018, 22:12

I da kažem, dok ima Njegosa i slicnih gluposti u školama, ne može se očekivati nikakva promjena. :cudi

Ja bih lično kao roditelj odbio da dam dijete u takvu školu.
. . . . . . . . .

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Pasaga » 26 Jun 2018, 22:17

Socrates wrote: 26 Jun 2018, 22:12 I da kažem, dok ima Njegosa i slicnih gluposti u školama, ne može se očekivati nikakva promjena. :cudi

Ja bih lično kao roditelj odbio da dam dijete u takvu školu.
ti si pristalica skola ....dvije pod istom strehom .....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Socrates » 26 Jun 2018, 22:24

Pasaga wrote: 26 Jun 2018, 22:17
Socrates wrote: 26 Jun 2018, 22:12 I da kažem, dok ima Njegosa i slicnih gluposti u školama, ne može se očekivati nikakva promjena. :cudi

Ja bih lično kao roditelj odbio da dam dijete u takvu školu.
ti si pristalica skola ....dvije pod istom strehom .....
Ja sam pristalica rasciscavanja svojih istorijskih gluposti. Njegos je pisao u istorijskom vremenu u kojem je pisao. Bio je genocidan, ali, mnogi su u tom vremenu bili genocidni.

Danas bi trebalo da su svi pametniji. Učiti danas genocidnog Njegosa u školama je ekstremna glupost i neprihvatanje civiliziranog načina rješavanja problema. Vodi do novih sukoba.

Dakle, moraš fuckin' učiniti a giant leap forward. Čitavo društvo mora.
. . . . . . . . .

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by lejlamo » 26 Jun 2018, 22:25

@pašaga, ja sam za tri. malo je i diskriminirajuće samo dvije pod jednu strehu.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by srculence7 » 26 Jun 2018, 22:29

statebriga wrote: 26 Jun 2018, 22:05
srculence7 wrote: 26 Jun 2018, 21:59
A vas bih stavila par godina da živite ovde i vidite koliko zapravo ima osnove sve to o nacionalizmu koji potencirate.
zelis reci, da potenciram nacionalizam jer kazem da je dizanje tri prsta neadkvatno, i da Srbija treba zabraniti

zelis reci, da potencrima nacionalzima jer kazem da Srbi ne osuduju srpsku politiku tokom rata u BiH

zelis reci, da potencirma nacionalizam, jer kazem istinu o ponasnaju Srba i negiranju genocida i velicanju ratnih zlocinaca

zelis reci, da potencirma nacionalizam, jer otovreno kritkujem nekriticko ponasnaje Srba u virteulenom i RL svijetu

znaci, sve sto sam gore obrazlozila, za tebe je to jednsotavno potenciranje nekakvog nacionalizma :sok :lupa
Hoćeš reći da svi to rade i da ima istu pozadinu i kod onih koji ne raspravljaju o takvim stvarima na forumu. Zato sam se i pobunila na temi o sportu.
Poštujem žrtve rata i nije čaj bio rešenje,nego alternativa da se u miru započne dan. A ko želi shvatiće, ne moram objašnjavati.
Socrat će smisliti neko drugo, pametnije, u to ne sumnjam. :)

A ti je l' vidiš da generalizuješ :cudi
Nemam nameru da se time bavim, uostalom što ste vi tako sigurni i ko sam ja uopšte :)
Samo se na to ježim kad svako da sebi za pravo da misli da zna šta se po tuđoj glavi mota.
I kakve su mu namere i da li je osetljiv ili ne...
Neka vas.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26707
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14760 times
Been thanked: 3947 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Veca » 26 Jun 2018, 22:33

...ja bogumi kritiziram (i samu sebe), krecem od svojih, pa kud' stignem, a stignem :ha :zubi ...Briga, vecinom sto se toga tice, u pravu si :hm ...ja imam jednog prijatelja Srbina, on ebe sve svoje od reda, sto nije u redu, nije-otvoreno kaze, a imam jednog drugog Srbina, prijatelja, on ce privatno kad' nesto pricamo i reci, ali ned'o bogo da to javno kaze :jok ...ja mislim da je to kod njih vaspitanje, da je najcrnji svrbin, najbolji je! :zubi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120411
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7902 times
Status: Online

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Krokodil Behko » 26 Jun 2018, 22:34

Socrates wrote: 26 Jun 2018, 22:24 Ja sam pristalica rasciscavanja svojih istorijskih gluposti. Njegos je pisao u istorijskom vremenu u kojem je pisao. Bio je genocidan, ali, mnogi su u tom vremenu bili genocidni.

Danas bi trebalo da su svi pametniji. Učiti danas genocidnog Njegosa u školama je ekstremna glupost i neprihvatanje civiliziranog načina rješavanja problema. Vodi do novih sukoba.

Skoro je bila zanimljiva epizoda na History Channelu, about 1066. AD i bitke nakon koje Normanski kralj William (čini mi se), preuzeo englesko prijestolje.
Pa ono hrpa uglednih historičara, razmatra sve aspekte bitke. U nekom trenutku, pozivaju se na jedno epsko djelo, nastalo neposredno nakon te bitke i razmatraju ga. Stihovi veoma slični srpskoj epskoj poeziji.

E sad, kvaka je u tome, što je to srednjovijekovna poezija i njome se bave doktori historijskih nauka, a ne djeca od deset godina, kao u Srbiji. Čak su svaki stih izložili kritičkom sudu i razmatrali može li išta od svega toga biti tačno.

Suma sumarum, normalni narodi su takvu poeziju davno bacili u smeće i njome se bave samo stručne osobe.
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Mutevelija » 26 Jun 2018, 22:35

Bosnjaka ne bi kritikovao jer su najveći narod u BiH a najviše pobjeni
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26707
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14760 times
Been thanked: 3947 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Veca » 26 Jun 2018, 22:36

...njima se sve nesto dobro mota po glavi, samo to ne izgovaraju glasno! :valja ...e, pa to i jest' problem, zato se nista i ne mijenja!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Venera » 26 Jun 2018, 22:38

srculence7 wrote: 26 Jun 2018, 22:29
statebriga wrote: 26 Jun 2018, 22:05
srculence7 wrote: 26 Jun 2018, 21:59
A vas bih stavila par godina da živite ovde i vidite koliko zapravo ima osnove sve to o nacionalizmu koji potencirate.
zelis reci, da potenciram nacionalizam jer kazem da je dizanje tri prsta neadkvatno, i da Srbija treba zabraniti

zelis reci, da potencrima nacionalzima jer kazem da Srbi ne osuduju srpsku politiku tokom rata u BiH

zelis reci, da potencirma nacionalizam, jer kazem istinu o ponasnaju Srba i negiranju genocida i velicanju ratnih zlocinaca

zelis reci, da potencirma nacionalizam, jer otovreno kritkujem nekriticko ponasnaje Srba u virteulenom i RL svijetu

znaci, sve sto sam gore obrazlozila, za tebe je to jednsotavno potenciranje nekakvog nacionalizma :sok :lupa
Hoćeš reći da svi to rade i da ima istu pozadinu i kod onih koji ne raspravljaju o takvim stvarima na forumu. Zato sam se i pobunila na temi o sportu.
Poštujem žrtve rata i nije čaj bio rešenje,nego alternativa da se u miru započne dan. A ko želi shvatiće, ne moram objašnjavati.
Socrat će smisliti neko drugo, pametnije, u to ne sumnjam. :)

A ti je l' vidiš da generalizuješ :cudi
Nemam nameru da se time bavim, uostalom što ste vi tako sigurni i ko sam ja uopšte :)
Samo se na to ježim kad svako da sebi za pravo da misli da zna šta se po tuđoj glavi mota.
I kakve su mu namere i da li je osetljiv ili ne...
Neka vas.
pa ti si rekla da potnciram nacionalizam, jer pisem istinu :123 da li se ja trebam izviniti tebi jer pricam o tome , jer to tebe vriedja :123 meni nije jasno, sto tebe konkretno vrijedja i sto tebi smeta pisanje o cinjenicama :sok


ja od tebe nisma nikad procitlala otvorenu kritiku vlastitog naroda :kafa danas si cak napisala da je dizanje tri prsta simbol trojstva , to ti ne smeta, iako sam ti dala link, procitala si, i sto si napsiala :" da nisi sigurna bla bla bla" :D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Socrates » 26 Jun 2018, 22:39

I da kažem, Tito je mogao da riješi donekle te probleme, da pacifikuje društvo u potpunosti, ali nije.

Nažalost, Jugoslavija je, barem što se tiče takvih stvari samo bila za pranje mozgova ostalih naroda.

Bila je srpska diplomatija, pa smo imali početak rata kakav smo imali. Bila je srpska armija, pa su bili bolje naoružani. Da je bilo ravnopravno, ne bi ni bilo rata. :cudi

I školstvo vam je bilo katastrofa.

Meni je tata jednom citirao Njegosa kao odrasloj osobi, i rekao sam mu da sljedeći put neću biti odgovoran za svoje postupke.

Ispirali su vam mozak u pripremi za devedesete. :cudi
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests