Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Pasaga » 28 Jun 2018, 22:35

Podrinjac wrote: 28 Jun 2018, 22:30 Sranja je bilo i sa jedne, i sa druge, i sa treçe strane i to je rat. Po učinjenim zločinima prvi su Srbi i to znatno, drugi Hrvati, a Bošnjaci su zadnji, tj. na trećem mjestu. S tim da prva dva naroda su imale i agresorske pretenzije prema BIH. Dokazi za to su haški optuženici.
Ali generalizirati da su svi Srbi bili uz Miloševićevu politiku, i da su svi Srbi imali agresorske pretenzije prema BIH, je smiješno.
Ovde cu ovaj put da kazem nesto o Rvatima .....
DAKLEM....svi znamo,i cjela EU je na belaju trenutno,zbog izbornog zakona ...jel ...
Cak i sami rvati su svjesni da ih njihove vodje(tornjaci) vode u propast.
Koliko se to njih oglasilo,osim pokojeg intelektualca ....
Dal je bilo masovnih ,bar simbolicnih okupljanja,protesta,zbog takve politike .....???
Hocemo li reci... i sta ...o pojmu GENERALIZOVANJE ...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Mutevelija » 28 Jun 2018, 22:43

Pasaga wrote: 28 Jun 2018, 22:23 Poznato je to ...
I nije sam tada pocinio tu sramotu .....
Space ne konta da nismo ostali im dužni posebno mi na TK

Sta vam je očistili smo ih više od pola.
Šta je eparhije zt radila ne umanjuje ono šta smo mi njima

A nije da nismo.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Mutevelija » 28 Jun 2018, 22:46

Zurahid Mujčinović iz Srebrenika osuđen je na osam godina zatvora zbog sudjelovanja u zlostavljanju građana srpske nacionalnosti koji su bili zatvoreni u pritvorskoj jedinici smještenoj u podrumskim prostorijama MZ Rapatnica u Srebreniku.

Iako Zurahid već tri godine leži u zatvoru ova priča nedavno je ponovno dospjela u javnost jer je Tužiteljstvo BiH priznalo pogrešku i zatražilo od Suda BiH obnovu postupka. Poznavatelji ovog slučaja tvrde da je došlo do zamjene identiteta te da potpuno nevin čovjek služi kaznu.

Podsjećamo, protiv Zurahida Mujčinovića i Sulejmana Hrustića istovremeno se prije nekoliko godina vodio jednak predmet za zločine nad građanima srpske nacionalnosti u Srebreniku. Iako su gotovo svjedočili isti svjedoci te izvedeni potpuno isti dokazi, Hrustić je oslobođen dok je Mujčinović osuđen na osam godina zatvora.

Različiti iskazi

Odvjetnica Zurahida Mujčinovića, Nedžla Šehić kaže za RSE da je predmet pun anomalija, a sumnja i da su svjedočenja izmanipulirana. Također, uspostavilo se da Mujčinović nikada nije ni bio u Rapatnici u vrijeme zlostavljanja građana te da je na osam godina zatvora osuđen nevin čovjek.

„Jer ono što je suština ovog predmeta je to da je Zurahid Mujčinović osuđen samo na osnovu iskaza svjedoka Drage i Pere Đukić, braće koji su tada bili u Rapatnici. Ovi svjedoci, posebno Drago Đukić je bio sto posto siguran da ga je mučio i Sulejman Hrustić koji je oslobođen. Jedina razlika između ova dva svjedočenja je u tome što je njegov iskaz potvrdio i njegov brat Pero u slučaju Zurahida Mujčinovića dok je za Sulejmana Hrustića rekao da nije bio u Rapatnici", kaže Šehić i dodaje: "Prosto je nevjerovatno da dvojica braće koja komuniciraju svakodnevno, koji pričaju o onome što im se dešavalo u logoru nemaju identične priče o identitetu ljudi koji su ih zlostavljali. Druga stvar, oni nikada, ali nikada nisu potvrdili na koji način su saznali da se to lice koje ih je zlostavljalo zove Zurahid Mujčinović. I čak je Drago Đukić, a na to se pozivalo i Tužilaštvo u zahtjevu za ponavljanje postupka, ostavio kao mogućnost da je Đukić pogriješio u prezimenu.“

Ilustrativna fotografija
Ilustrativna fotografija

Nedžla Šehić podnijela je kaznene prijave protiv braće Đukić jer se njihova svjedočenja ne poklapaju u slučaju koji se trenutačno vodi pred Sudom BiH protiv Ekrema Ibračevića za iste zločine.

„Konačno, oni su to i potvrdili u predmetu Ibračević jer u predmetu protiv Zurahida Mujčinovića, Drago Đukić tvrdi da je hiljadu posto siguran da su ga mučili Zurahid Mujčinović i Sulejman Hrustić dok u predmetu protiv Ibračevića on više ne spominje Sulejmana Hrustića. Dakle, jasno je da manipulišu“, navodi Šehić.

I Tužiteljstvo BiH priznalo je grešku te zatražilo obnavljanje postupka u korist osuđenog Mujčinovića. Sinan Alić, predsjednik Fondacije Istina pravda pomirenje iz Tuzle tvrdi da je već tijekom trajanja istrage i postupka bilo jasno da je pristrasnost ogromna.

„A revizija i ponovni postupak bi pokazali gdje su bili ti propusti koji su napravljeni u korist osuđenog. Pogotovo što je otvoren proces, a koji je sada u završnoj fazi, po krivičnoj prijavi koju je podnijela Fondacija, protiv istinskih izvršilaca zločina. Dakle, nema sumnje da se zločin dogodio, ali je pogrešan čovjek doveden. Tužilac koji je zastupao tužbu je čak prikrio neke ključne dokumente koje mu je dostavila SIPA, a koji su pokazivali da taj čovjek nema veze sa zločinima u Rapatnici“, kaže Alić.

Zamjena identiteta

Sinan Alić tvrdi da je u ovom slučaju najvjerojatnije došlo do zamjene identiteta. Naime, tijekom suđenja su braća Đukić izjavila da su se poslije raspitivali za identitet nekog bubnjara koji je svirao u Rapatnici, i da im je profesor Đorđe Radovanović rekao da je riječ o Zoki Mujčinoviću. Sinan Alić smatra da se iz toga vidi da u trenutku mučenja nisu znali tko je to radio i da su tragali za bubnjarom iz Rapatnice i tako došli do Zurahida Mujčinovića, zvanog Zoka, koji jeste bio bubnjar, ali nikada nije svirao u Rapatnici. Slučajno ili ne, uvjeren je Sinan Alić, je došlo do zamjene identiteta.Obitelj Zurahida Mujčinovića tvrdi da je Tužiteljstvo i odbijalo brojne dokaze, a koji bi pomogli Mujčinovićevoj obrani.

„Otac je imao moždani udar nakon rata i dobio je govornu manu. A tužilac je u vrijeme sudskog procesa mu i to montirao na način da je pitao svjedoke po čemu prepoznaju Zurahida. Oni su rekli po govornoj mani. Mi smo donijeli svu medicinsku dokumentaciju koja dokazuje da je otac imao moždani udar nakon rata, a što tužilac vjerovatno nije znao“, kaže Dalibor Mujčinović.

Treba naglasiti da je od kraja srpnja do sredine kolovoza 1992. godine u Rapatnici funkcionirala pritvorska jedinica kroz koju je prošlo 30-ak građana srpske nacionalnosti. Sve se zna i o torturama kojima su bili izloženi pritvorenici. U Srebreniku je svima jasno tko su kreatori i izvršitelji “rapatničkog modela istjerivanja pravde“.

Neprihvatljiva nagodba

Kroz te torture je prošao i Lazar Stanišić, ali on se ne sjeća Mujčinovića, da je uopće ikada došao u logor. Međutim, Stanišić kao svjedok nikada nije pozvan u ovom predmetu. I Selim Bešlagić cijeli ovaj slučaj prati s velikom pažnjom i tvrdi da su izvršitelji zločina na slobodi te da se znaju njihova imena što potvrđuje i postupak koji se protiv njih vodi.

„Postojala je tu i još jedna varijanta koja je, ja bih rekao, nemoralna. A to je da je Zurahidu ponuđeno da on prizna krivicu, a nakon što odsluži dvije trećine kazne da će biti oslobođen. Zamislite vi da čovjek prihvati da je činio zločine. Za Mujčinovića je to bilo nemoguće i on i njegova porodica su to odbili. Mislim da u ovom slučaju, proces koji se vodi bi trebao ići ka tome da oslobodi Mujčinovića, a da se dokaže ko su stvarni izvšioci zločina. Ko je god kriv neka odgovara“, smatra Bešlagić.

Cijeli ovaj slučaj sada je dobio jednu drugu dimenziju. Sada se čeka završetak drugog postupka za iste zločine protiv ljudi koji su bili na ključnim funkcijama 1992. godine u Srebreniku. Mnogi od njih su i pred Sudom potvrdili da Mujčinović nije bio u to vrijeme u Rapatnici. Svejedno, on već tri godine leži u zatvoru, čeka da Sud obnovi postupak, a takav život je život u bosanskohercegovačkoj pravnoj neizvjesnosti.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Mutevelija » 28 Jun 2018, 22:48

Jedno pravilo kad je historija i politika u pitanju Behko je uvijek upravu, i tu se ne vrijedi raspravljati..
Behko da kaže nebo je žuto, nebo je žuto
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Hannibal » 28 Jun 2018, 22:55

ja iz srbije najvise volim srpkinje hehe
🐽

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Melek » 28 Jun 2018, 22:56

Hannibal wrote: 28 Jun 2018, 22:55 ja iz srbije najvise volim srpkinje hehe
S tim, da se razumijemo, Srculence na prvom mjestu!
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Pasaga » 28 Jun 2018, 22:57

Srcule je zmaj ...... :djed
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Hannibal » 28 Jun 2018, 22:58

srculence pa par mjesta prazno
🐽

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Melek » 28 Jun 2018, 23:02

I niste u pravu!

Srbi itekako kritikuju Srbe, samo je to u vecini slucajeva izuzetno pozitivna kritika :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Hannibal » 28 Jun 2018, 23:10

al onaj beogradski naglasak pa kad ispricas neku pricu sa stupa a ona kaze jaao ja ne mogu da verujem 😍
🐽

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Mutevelija » 28 Jun 2018, 23:14

Aha dobar im je naglasak čak i brzosmrse
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Krokodil Behko » 28 Jun 2018, 23:17

"Sudjelovanje u zlostavljanju" Grejt.

Ja prije par dana, nisam okačio ni vijest da je izručen učesnik pravljenja "žive lomače", u Višegradu, jer su tu četnici ipak spalili samo 60 živih civila, ali sigurno ćemo sad diskutovati oko "sudjelovanja u zlostavljanju".

Ovako to bude, kad se glupiraš, pa te cijeli narod šutira, pa ti iz inata držiš stranu drugome, samo da naprdačiš svome. I šta kažeš, musliman-mumin?
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Mutevelija » 28 Jun 2018, 23:23

Uzmi popis stanovništva i vidi koliko ima Srba sad i kolko ih je bilo cijeli TK uzmi onda vidi kolko je vojnika pobijeno, civila, crkvi i zgrada

Ja radim uslugu svom narodu baš zato što ga ne želim postavljati pod tvojom prizmom bratstva i jedinstva.
Nismo mi njih dirali, nikako

Jasta smo ko je jači taj i tlači.
Nema neriješeno.

Da je to tako kako ti predstavljaš, ne bi bilo Tuzlanske kolone Srbi bi napravili sarajevski slučaj opkolili bi grad sa brda.
Nisu ti ovi iz TZ toliko orijentirani na bratstvo i jedinstvo.
To se samo tako čini na prvu ruku.
Last edited by Mutevelija on 28 Jun 2018, 23:25, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Melek » 28 Jun 2018, 23:24

Mute, ne kenjaj.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Mutevelija » 28 Jun 2018, 23:26

Nije TK komunistički kanton i Basta, želi se reći eto mi nismo njih ubijali što smo vjerovali u bratstvo i jedinstvo.

Ne sviđa mi se ta uloga žrtve.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Krokodil Behko » 28 Jun 2018, 23:41

Mislim da nema potrebe, da komentarišem zadnji njegov komentar, jer vidi se da lik nije dobar nikako.
Previše smucanja po onom škutorskom forumu.
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3768 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by Veca » 28 Jun 2018, 23:55

spacebound wrote: 28 Jun 2018, 22:21 https://hr.wikipedia.org/wiki/Uloga_Srp ... ercegovini

Morala sam procitat, pa evo i muteveliji odgovor u gornjem linku.Ima cak i tuzlansko- zvornicka eparhija, i Kacavenda na celu.Kacavenda, kojem su doveli djevojku iz Grapske, ovdje kod Doboja, bila je seksualni rob cijeli rat.Moze naci na netu ko zeli i ima zeludac da to cita, osjetljivim ne preporucujem.Kacavenda je silovao prije nego je prekrstio.Ali vjerovat ce mutevelija eparhiji naravno :ok

...daj mi taj link o toj djevojci, ja to ne znam :(
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by uvijek_kontra » 29 Jun 2018, 00:32

Svako normalan kriticno se postavi prema stvarima koje nisu ok. A takvih sto to ne umeju ima na svim stranama, ne samo kod Srba. Bar ja imam tako iskustvo (sa ovim sto prve spominjem).

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3614 times
Status: Offline

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by srculence7 » 29 Jun 2018, 01:05

Neću da se pravdam, neka svako sudi kako želi...
Pristalica sam toga da ljudi treba samo jedni drugima dobro da čine. Kad to shvatimo, u miru možemo sklopiti oči.
Eto, beše drugi post ali imam pravo i da se predomislim. :)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80125
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11330 times
Status: Online

Re: Zasto Srbi ne kritikuju Srbe?

Post by spacebound » 29 Jun 2018, 07:01

Veca wrote: 28 Jun 2018, 23:55
spacebound wrote: 28 Jun 2018, 22:21 https://hr.wikipedia.org/wiki/Uloga_Srp ... ercegovini

Morala sam procitat, pa evo i muteveliji odgovor u gornjem linku.Ima cak i tuzlansko- zvornicka eparhija, i Kacavenda na celu.Kacavenda, kojem su doveli djevojku iz Grapske, ovdje kod Doboja, bila je seksualni rob cijeli rat.Moze naci na netu ko zeli i ima zeludac da to cita, osjetljivim ne preporucujem.Kacavenda je silovao prije nego je prekrstio.Ali vjerovat ce mutevelija eparhiji naravno :ok

...daj mi taj link o toj djevojci, ja to ne znam :(
Moze kasnije.Pretesko je to za rano jutro.

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests