TROSJED

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Sretan 8. Mart

Post by Krokodil Behko » 08 Mar 2016, 17:59

Sretan Dan Žena, svim članicama foruma :cvijece
online

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Sretan 8. Mart

Post by Mohr » 08 Mar 2016, 18:11

Drage moje Bosančice, a bogme i Hercegovčice :obrve sretan vam Dan... Image

hopjoppes
Na probnom
Na probnom
Posts: 75
Joined: 28 Feb 2016, 15:20
Status: Offline

i kako tamo zene...

Post by hopjoppes » 08 Mar 2016, 19:46

Bas me interesuje

jel su ljudi tamo moralni?

od kojih godina pocinju zenske da spavaju sa muskarcima?

jel su ljudi moralni ili se drze da cekaju da se ozene/udaju

kad sam bio u sarajevu prije nekoliko mjeseci vidio sam da nema puno toga, nevidis puno "ljubavi"

i nema kod vas prostitutke ili nema ona mjesta za "massage" i takvih stvari nevedis i necujes i nisam to nigdje primjetio, isto u noci nevedis puno ljudih da se mjesasju i muskarci sa zene da idu kuci zajedno posle nekog "kluba"

i kad sam bio u "klubu" nisam vidijo da se puno mjesasju muskarci i zene, samo oni koji su dosli zajedno i odu zajedno, ali da neko nekog upozna i ode kuci nisam uposte primjetio

pa sam dobio osjecas sa su ljudi vrlo moralni i svako se drze sebe tok se neuda ili ozeni, jel tako ili nije?

muskarci i zene ne izgledaju da se puno mjesaju

i mene interesuje

kako tamo to sve ide?

jel se mladi drze? ili od koje godina pocinju da imaju relacije i kad imaju relacije jel do idu odmah ne seks ili kako?

imali prostitutke u bosnu? jel je to sve skriveno? ili su ljudi stvarno toliko moralni kako izgledaju iz napolje?

isto sam popricao sa jednom zenskom i bila je vrlo "shy" nekako vidis da je joj bilo neugdno da prica sa muskarcom i rekla je da ima momka koga je bas taj momenat cekala dok sam prico sa njom

nekako su zenske bile vrlo "shy" i neizgledale odpustene kad pricaju sa nekim koga neznaju , jel sam popricao nekoliko puta sa njima sto sam vidjeo na ulici

normalno sam navikno kad pricam sa nekom zenom da nije toliko "shy" i da prica stobom bez problema , ali tamo tih nekoliko puta sto sam pricao bilo je vrlo neobcni njima , takaj sam osjecaj dozivio

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Sretan 8. Mart

Post by Mohr » 08 Mar 2016, 20:02

Klara Cetkin, devojačko prezime Ajzner (nem. Clara Zetkin, Eißner; 5. jul 1857 — 20. jun 1933), bila je uticajni nemački socijalistički političar i borac za ženska prava. Do 1917. je bila aktivna u Socijaldemokratskoj partiji Nemačke, a zatim je stupila u Nezavisnu socijal-demokratsku partiju Nemačke (USPD) i njegovom ekstremnom levičarskom krilu, Spartakističkoj ligi - koja je kasnije postala Komunistička partija Nemačke (KPD), koju je ona predstavljala u Rajhstagu tokom Vajmarske Republike od 1920. do 1933.


Školujući se za nastavnicu, Klara Cetkin se povezala sa ženskim i radničkim pokretom u Nemačkoj od 1874. 1878, postala je član Socijalističke radničke partije (Sozialistische Arbeiterpartei, SAP). Ova partija je osnovana 1875. spajanjem dveju prethodnih partija: Opšte nemačke radničke asocijacije (ADAV), koju je osnovao Ferdinand Lasal i Socijaldemokratske radničke partije (SDAP) Augusta Bebela i Vilhelma Libknehta. Godine 1890. njeno ime je promenjeno u današnje - Socijaldemokratska partija Nemačke (SPD).

Zbog zabrane socijalističkih aktivnosti koju je u Nemačkoj uveo Bizmark, 1878, Klara Cetkin je prešla u Cirih, 1882. a zatim je otišla u egzil u Pariz. Tokom boravka u Parizu igrala je važnu ulogu u osnivanju Socijalističke internacionale. Takođe je uzela prezime svog partnera, ruskog revolucionara Osipa Cetkina sa kojim je imala dva sina. Kasnije je bila udata za umetnika, Georga Fridriha Cundela od 1899. do 1928.
Klara Cetkin je u SPD-u sa Rozom Luksemburg, bliskom prijateljicom i poverenicom bila jedna od glavnih ličnosti levog revolucionarnog krila partije. U debati o revizionizmu na početku dvadesetog veka sa Rozom Luksemburg napada reformističke teze Eduarda Bernštajna.
Cetkinovu je veoma interesovala ženska politika, uključujući borbu za ravnopravnost i pravo glasa za žene. Razvila je socijaldemokratski ženski pokret u Nemačkoj; od 1891. do 1917. pisala je za SPD-ove ženske novine Die Gleichheit (Jednakost). Godine 1907. postaje vođa novoformirane "Ženske kancelarije" u SPD-u. Organizovala je proslavu prvog „Međunarodnog dana žena”, 8. marta 1911.

Tokom Prvog svetskog rata, Klara Cetkin je sa Karlom Libknehtom, Rozom Luksemburg i drugim uticajnim političarima iz SPD-a odbacila partijsku politiku Burgfrieden (primirje sa vladom, obećanje o uzdržavanju od svih štrajkova tokom rata). Uz druge antiratne aktivnosti, Cetkinova je ortanizovala međunarodnu žensku antiratnu konferenciju u Berlinu 1915. godine. Zbog antiratnih stavova bila je hapšena nekoliko puta tokom rata.

1916, Klara Cetkin je bila jedan od saosnivača Spartakističke lige i Nezavisne socijaldemokratske partije Nemačke (USPD) koja se 1917. otcepila od svoje matične partije, SPD-a, zbog neslaganja sa njenim proratnim stavovima. Januara 1919, nakon Nemačke revolucije novembra prethodne godine, osnovana je KPD (Komunistička partija Nemačke) kojoj Klara Cetkin pristupa i predstavlja je od 1920. do 1933. u nemačkom parlamentu. Intervjuisala je Lenjina o „ženskom pitanju”, 1920. i transkript intervjua se može naći na [1] (na engleskom).
Do 1924, Klara Cetkin je bila član centralne kancelarije KPD-a; od 1927. do 1929. bila je član partijskog centralnog komiteta. Takođe je bila član izvršnog komiteta Komunističke internacionale (Kominterna) od 1921. do 1933. Godine 1925. izabrana je za predsednika nemačke levičarske humanitarne organizacije Rote Hilfe (Crvena pomoć). Avgusta 1932, kao predsedavajuća Rajhstaga po starešinstvu, pozvala je narod da se bori protiv nacionalsocijalizma.

Kada su Adolf Hitler i njegova Nacional-socijalistička nemačka radnička partija preuzeli vlast, Komunistička partija Nemačke je izbačena iz Rajhstaga, nakon požara u Rajhstagu, 1933. Klara Cetkin poslednji put odlazi u egzil, ovoga puta u Sovjetski Savez. Tamo je umrla 20. juna 1933, sa skoro 76 godina. Sahranjena je kod zidina Kremlja u Moskvi.



Image

:naklon

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: i kako tamo zene...

Post by storm » 08 Mar 2016, 20:04

Ma ima prostitucije na cijelom balkanu ali ti to nećeš vidjeti, jer je ilegalno i u rukama kriminalaca....
Trebaš se na "pravim mjestima" i sa "pravim ljudima" naći..... ti si vjerojatno naviknut, da je to više manje legalizirano i svako točno zna na koje mjesto mora otići...

Moral ti je tu jako prevrtljiva stvar....ne kažem da ga nema...ali ima glume još više...
Trebao si rentati neku bemburu (BMW :oo ), da vidiš kako moral pada :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: i kako tamo zene...

Post by Hannibal » 08 Mar 2016, 20:09

trebo si doc kod mene na stup ispod mosta brt
🐽

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Online

Re: i kako tamo zene...

Post by vila » 08 Mar 2016, 20:10

Kad sam vidjela naslov teme..reko evo laganinija
:grana

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Online

Re: Sretan 8. Mart

Post by vila » 08 Mar 2016, 20:15

Hvala!
Ali moram priznati da me ovo odnedavno nastalo ludilo oko 8 marta bas nervira
Postalo skoro kao nova godina...samo u zenskoj histeriji
Gdje ces za 8 mart?
Glavno pitanje
Organizirane proslave...svirke uzivo...:grana
Alaj ga volimo pretjerivati

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: i kako tamo zene...

Post by storm » 08 Mar 2016, 20:20

Hannibal Lecter wrote:trebo si doc kod mene na stup ispod mosta brt
lako mi je sad, kad tebe znam :zubi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Sretan 8. Mart

Post by Heidi » 08 Mar 2016, 20:20

Hvala.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: i kako tamo zene...

Post by Hannibal » 08 Mar 2016, 20:23

storm wrote:
Hannibal Lecter wrote:trebo si doc kod mene na stup ispod mosta brt
lako mi je sad, kad tebe znam :zubi
sad ti je otvoreno bezbroj mogucnosti
🐽

hopjoppes
Na probnom
Na probnom
Posts: 75
Joined: 28 Feb 2016, 15:20
Status: Offline

Re: i kako tamo zene...

Post by hopjoppes » 08 Mar 2016, 20:33

nisam ja sada trazio prostitutke

ali sta hocu da kazem da nit nisam vidijo puno zenski sa hijab , sto po nasem znaci da je zena moralna

pa nisam mogao da razumijem stanje ljudih tamo

nisam vidjeo nigdje druge ili da neko prodaje drogu , nit da neko uzima drogu

ovdje kod nas kad izadzes u grad vidis ljude na drogu, imajo taj vrlo brzni hod, ona se deru i smijuse i sve te "characteristics" sto svako zna da je na drugi ili uzima drogu, zvace usta sto se kaze

i znase da mladza djeca sto izlaze su sigurno na to, jel tako se ljudih zabavaju , i isprobavaju

alo ti tamo nisam vidjeo, u nico da vidi grupa ljudih nisam ni to primjetio , i ja sam skoro svaki noc izlazio da vidim kako ljudo taj zivot nocni zive

hopjoppes
Na probnom
Na probnom
Posts: 75
Joined: 28 Feb 2016, 15:20
Status: Offline

Re: i kako tamo zene...

Post by hopjoppes » 08 Mar 2016, 20:35

vila wrote:Kad sam vidjela naslov teme..reko evo laganinija
:grana
sta znaci "laganinija"?

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sretan 8. Mart

Post by ina » 08 Mar 2016, 22:03

Hvala. :)
Svijest ima sidrište.

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Sretan 8. Mart

Post by sann » 08 Mar 2016, 22:39

Zahvljujem :)
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: i kako tamo zene...

Post by navika » 09 Mar 2016, 00:10

:rol




Majo :kafa

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: i kako tamo zene...

Post by Tokmak » 09 Mar 2016, 00:11

care,ovdje ti je sve nemoralno i amoralno... :pusi

totally si promašio temu i mjesto,ouh yeaaah... :ooo
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: i kako tamo zene...

Post by navika » 09 Mar 2016, 00:16

Hajd kad se neko opterecuje glupostima, al kad opterecuje i druge... dodje mi da zapalim iako ne pusim :pusi
Brate naruci kartu u jednom pravcu i dok sve ne saznas ne vracaj se :)

hopjoppes
Na probnom
Na probnom
Posts: 75
Joined: 28 Feb 2016, 15:20
Status: Offline

Re: i kako tamo zene...

Post by hopjoppes » 09 Mar 2016, 00:48

navika wrote:Hajd kad se neko opterecuje glupostima, al kad opterecuje i druge... dodje mi da zapalim iako ne pusim :pusi
Brate naruci kartu u jednom pravcu i dok sve ne saznas ne vracaj se :)
ma neznam sve mi je dojadilo

mozda cu otici u brazil i argentinu da malo tamo zivim, pa onda mozda malo u ameriku , pa onda mozda malo italiju ta jedem super hranu, pa onda mozda malo u russiju da vidim sta ima tamo, mozda malo u thailand pa onda nazad u bosnu i tamo ostati mozda godinu

ali vala brzo dosadi, bosna je vise sa retirement za mene nego ista drugo

i ako su zene tako "easy" onda ih i necu , sta ce mi da zaradim sidu

bas mi je sve dojadilo

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: i kako tamo zene...

Post by SPINERKA » 09 Mar 2016, 01:44

hopjoppes wrote:
navika wrote:Hajd kad se neko opterecuje glupostima, al kad opterecuje i druge... dodje mi da zapalim iako ne pusim :pusi
Brate naruci kartu u jednom pravcu i dok sve ne saznas ne vracaj se :)
ma neznam sve mi je dojadilo

mozda cu otici u brazil i argentinu da malo tamo zivim, pa onda mozda malo u ameriku , pa onda mozda malo italiju ta jedem super hranu, pa onda mozda malo u russiju da vidim sta ima tamo, mozda malo u thailand pa onda nazad u bosnu i tamo ostati mozda godinu

ali vala brzo dosadi, bosna je vise sa retirement za mene nego ista drugo

i ako su zene tako "easy" onda ih i necu , sta ce mi da zaradim sidu

bas mi je sve dojadilo
:rol

--Ti razmisljas kao da si u 20-im.----Nemas ti vremena za te -egzibicije.

--Mozda ipak da ostanes tu gdje si i prihvatis se nekog posla. Neces pogrijesiti. :)
Image

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: bez and 33 guests