TROSJED

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: razmjena vatre u Sarajevu (video)

Post by Mutevelija » 16 Dec 2015, 17:52

komunist wrote:
SPINERKA wrote:
komunist wrote:zmaj nebi imao vremena za pucanje, lopov bi ga uhvati na plavuši :zubi
:plavi Zmajcek bi plavusi skinuo gacice - i zadavio -provalnika
zavisi od količine pive u organizmu, mogo bi i provalniku skinutu gačice i zadaviti plavušo :plavi
:ha
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: razmjena vatre u Sarajevu (video)

Post by Konsultant » 17 Dec 2015, 11:58

Krokodil Behko wrote: Ova plavka je sušta suprotnost toj revolverašici. jes vidio, odmah diže ruke u zrak i lagano se iskrade u stranu, ostavi zaštitara na milost i nemilost pljačkašu :D.
Bilo je: Predajem se, nemoj me samo tuci, tesko meni ako babo vidi modrice.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: razmjena vatre u Sarajevu (video)

Post by Čarobni » 18 Dec 2015, 00:48

Održavanje oružja, koje koriste zaštitari, je tako dobro da se trebaš radovat ako zgradu pogodiš sa 3 metra. :kafa

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Provala dana

Post by Mohr » 29 Dec 2015, 16:51

:888

[ytube][/ytube]

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Provala dana

Post by Mohr » 29 Dec 2015, 16:53

:obrve

[ytube][/ytube]

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

nominacija za ličnost godine u BiH

Post by carobnjak N » 31 Dec 2015, 13:16

Dakle jednostavno nominirajte neku javnu ličnost za koju mislite da je pozitivna u protekloj godini.
Ja nominiram novog reisa Huseina Kavazovića iz ovih razloga.
Prvo, ono što je obećao kad se kandidovao za to mjesto, jeste zaokret u stavu IZ u BiH od nemiješanja u dnevnu
i izbornu politiku, je po svemu do sad što je radio, ispunio.
Drugo, pozvao je državu da zatvori i zabrani rad svih parainstitucionalnih organizacija koje u sebi nose naziv "islamski"
što je nakon toga i učinjeno (zatvorena tzv "škola Kur'ana" u Mostaru). Pozvao je državne organe da silom djeluju
protiv onih koji svoje vjerske stavove ispoljavaju putem nasilja ili planiraju nasilje. Zatim su uslijedile mnoge akcije
hapšenja takvih elemenata.
Treće, uveo je veća prava na postotak u zekjatu za siromašne.
Čvrsto se zalaže protiv bilo kakvih stranih utjecaja i interpretacija islama na našem podneblju.
Osim toga ima vrlo zanimljivu biografiju. Pored one klasične gdje je i koju školu završio, počeo je kao hodža
u Gradačcu prije rata, a početkom rata osniva jedinicu "hodže" sastavljenu od hodža koji su se borili u sastavu ArBiH.
Tokom rata biva namješten za muftiju tuzlanskog, a nakon toga, na službenom putu biva zarobljen u Konjicu
i provodi pola godine u logoru HVO-a, gdje je pretučen i navodno nosi ožiljke od gašenja cigareta na vratu.
Zanimljivo da je u njegovom spašavanju iz logora najviše učestvovao katolički guardijan iz Tuzle, fra Petar Matanović.
Na samom kraju rata , nakon Srebrenice, poziva muslimane tog kraja da odustanu od bilo kakve osvete.
Kao najutjecajniji muftija , usprotivio se bivšem reisu Ceriću nakon njegovog pokušaja da izmjenom ustava IZ postane
doživotni reis. Skoro je donešena fetva da se zabranjuje vjernicima bilo kakvo nasilje nad osobama LGBT populacije.
Još da dodam da ga je jučer, tradicionalno ljevičarski list Oslobođenje u svom magazinu "Dani" proglasio za ličnost godine.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119616
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12132 times
Contact:
Status: Offline

Re: nominacija za ličnost godine u BiH

Post by Maja » 31 Dec 2015, 13:52

Senad Dzambic, vlasnik Binga, zbog investiranja u BiH, podrzavanja domacih proizvodjaca i istiskivanja hrvatskih i slovenskih supermarketa.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119616
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12132 times
Contact:
Status: Offline

Re: nominacija za ličnost godine u BiH

Post by Maja » 31 Dec 2015, 13:58

Dzanan Musa

Doveo repku do zlata na EP za mlade i najbolji igrač EP.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119616
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12132 times
Contact:
Status: Offline

Re: nominacija za ličnost godine u BiH

Post by Maja » 31 Dec 2015, 13:59

Amila Omersoftic, zastupnica BH stedisa Ljubljanske banke.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: nominacija za ličnost godine u BiH

Post by SPINERKA » 31 Dec 2015, 14:38

Maja wrote:Senad Dzambic, vlasnik Binga, zbog investiranja u BiH, podrzavanja domacih proizvodjaca i istiskivanja hrvatskih i slovenskih supermarketa.
--da, ali ne istiskivanje drugih

-- ponudi -ja cu odluciti sta kupiti--POSTENO
Image

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: nominacija za ličnost godine u BiH

Post by Mohr » 31 Dec 2015, 14:52

Vid' drugarice Spiny što je kompetitivnog duha :DD Svrha konkurencije i jeste da ukopaš Image onog drugog, trećeg, desetog...

Konkurencija ima samo jedan cilj: Monopol! Ona nužno, zakonito, njime završava :pusa Ondak slijedi lom, pa sve jope' nanovo ;) U tu svrhu je (dakle postizanja monopola) ustanovljena zaštita paten(a)ta.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: nominacija za ličnost godine u BiH

Post by navika » 31 Dec 2015, 15:28

carobnjak N wrote: Kao najutjecajniji muftija , usprotivio se bivšem reisu Ceriću nakon njegovog pokušaja da izmjenom ustava IZ postane doživotni reis.
Jesi ti vidio Cerica, sto mu se slava osladila :) Sjetio me na onu pricu kad se je u nekom gradu svake godine biro najskromniji covjek. Gradobacelnik bi mu urucio priznanje i stavio lentu preko ramena, a ovaj bi je morao nosit u javnosti sljedecu godinu, do narednih izbora. I sve dok se jedne godine "najskromniji" covjek nije usprotivio i odbio da drugom preda lentu :valja

Zakljucak : i skromni ljudi rizikuju da ih pohvala pokvari.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119616
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12132 times
Contact:
Status: Offline

Re: nominacija za ličnost godine u BiH

Post by Maja » 31 Dec 2015, 16:24

SPINERKA wrote:
Maja wrote:Senad Dzambic, vlasnik Binga, zbog investiranja u BiH, podrzavanja domacih proizvodjaca i istiskivanja hrvatskih i slovenskih supermarketa.
--da, ali ne istiskivanje drugih

-- ponudi -ja cu odluciti sta kupiti--POSTENO
Istiskivanje drugih ne u smislu da su drugi otisli iz BiH nego da je Bingo raznolikim asortimanom i pristupacnim cijenama postao glavno mjesto nabavke namirnica Bosanaca i Hercegovaca.
Nek Dzambic samo jedan manji dio zarade ulozi u BiH, a ulozi, to je dovoljno po meni da bude u konkurenciji za licnost godine.
S druge strane, kupovina u Konzumu, Tusu, Merkatoru itd, doprinosi samo odlivu novca iz BiH.

Nego, predlozi i ti nekog.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: nominacija za ličnost godine u BiH

Post by SPINERKA » 31 Dec 2015, 16:59

Maja wrote:
SPINERKA wrote:
Maja wrote:Senad Dzambic, vlasnik Binga, zbog investiranja u BiH, podrzavanja domacih proizvodjaca i istiskivanja hrvatskih i slovenskih supermarketa.
--da, ali ne istiskivanje drugih

-- ponudi -ja cu odluciti sta kupiti--POSTENO
Istiskivanje drugih ne u smislu da su drugi otisli iz BiH nego da je Bingo raznolikim asortimanom i pristupacnim cijenama postao glavno mjesto nabavke namirnica Bosanaca i Hercegovaca.
Nek Dzambic samo jedan manji dio zarade ulozi u BiH, a ulozi, to je dovoljno po meni da bude u konkurenciji za licnost godine.
S druge strane, kupovina u Konzumu, Tusu, Merkatoru itd, doprinosi samo odlivu novca iz BiH.

Nego, predlozi i ti nekog.
..Mozda gijesim , ali taj 'tajkun' je krenuo svoj uspjeh na tudjoj nedaci. I to bas na domacim stanovnistvom -kradjom humanitarne pomoci tokom rata. Nije mogao sam . No, to je druga tema.

Ne cijenim ga.

Moj izbor --treba mi vremena da prelistam ''mozak''
:pusa

:ovaj Trazim nekoga kao sto je N . Djokovic iz Srbije, kojeg svaki 3 amerikanac zna , a sa tim i J. Srbiju, a BIH , im je samo u glavi kao tamo neka 'nedodjija'.(nisu ameri bitni sta misle i znaju ) ali trazim licnost, koja promovise zemlju vani.
Last edited by SPINERKA on 31 Dec 2015, 18:54, edited 1 time in total.
Image

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: nominacija za ličnost godine u BiH

Post by Vladimir RUS » 31 Dec 2015, 17:49

Maja wrote:
SPINERKA wrote:
Maja wrote:Senad Dzambic, vlasnik Binga, zbog investiranja u BiH, podrzavanja domacih proizvodjaca i istiskivanja hrvatskih i slovenskih supermarketa.
--da, ali ne istiskivanje drugih

-- ponudi -ja cu odluciti sta kupiti--POSTENO
Istiskivanje drugih ne u smislu da su drugi otisli iz BiH nego da je Bingo raznolikim asortimanom i pristupacnim cijenama postao glavno mjesto nabavke namirnica Bosanaca i Hercegovaca.
Nek Dzambic samo jedan manji dio zarade ulozi u BiH, a ulozi, to je dovoljno po meni da bude u konkurenciji za licnost godine.
S druge strane, kupovina u Konzumu, Tusu, Merkatoru itd, doprinosi samo odlivu novca iz BiH.

Nego, predlozi i ti nekog.
Nije to jedini veliki domaći lanac. Imaš i FIS, imaš Tropic, Robot, zatim mnoštvo lokalnih i regionalnih lanaca supermarketa. Evo npr. u mom kraju (Brčkom) imaš Belamionix, Yimor, Željo itd. Bingo je najveći domaći lanac sa domaćim vlasnikom. Više ljudi zapošljava hrvatski Konzum nego ovaj naš Bingo, a ovo da novac ostaje u BiH od toga koristi ima samo vlasnik, dok sve ostalo je isto kao kod stranih lanaca koji posluju ovdje. Dakle i jedni i drugi plaćaju isti porez na kraju godine, a dobit i kod jednih i kod drugih završava na privatnom kontu vlasnika tako da na isto ti izađe. Boduje se onaj ko najviše zapošljava radnika, a to je Konzum. Osim toga, više Konzum proda domaćih proizvoda nego Bingo.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: nominacija za ličnost godine u BiH

Post by Krokodil Behko » 31 Dec 2015, 18:18

E ne znam, ovdje je Konzum skoro mrtav. Svi idu u Bingo, pa ne znam odakle ti izvlačiš te podatke. U Konzum ću ići, kad budem mogao kupiti Tešanjski dijamant 2l/ 0.50 maraka, kao u Bingu. Ali jok, ima Jana da se kupuje pa bog, a 200% Skuplja i nema nikakvu značajnu međunarodnu nagradu :cudi

Senad Džambić, vlasnik Binga, jedan mi je od kandidata.
Lik je vratio Ditu iz mrtvih, otvorio farme pilića, koka nosilja, ima plantaže za sve i svašta, a pod svoijm trgovačkim brendom, forsira mnoge druge domaće proizvođače. Pogledajte malo bolje, gdje god je mlijeko brenda Bingo, pogledajte šta piše sitnijim slovima, ko proizvodi.

Drugi kandidat je Mirko Šarović, ministar ekonomskih odnosa i vanjske trgovine.
Odradio je izvoz mlijeka u EU, doveo Kineze da investiraju u termoelektrane, trenutno radi na izvozu mesa u EU, plis što je operatizovao izvoz mesa u Tursku.

Treći kandidat je Milorad Dodik, jer niko ne ruši RS tako dobro kao on.



Kandidat za stranu ličnost, nedvojbeno je Baba iz Osijeka
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: nominacija za ličnost godine u BiH

Post by carobnjak N » 31 Dec 2015, 18:49

Mirko Šarović se također mislim, treba naći na listi
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: nominacija za ličnost godine u BiH

Post by niska grana » 02 Jan 2016, 20:50

Sto se tice naprijed predlozenih apsolutno se slazem za ef. Kavazovica. Veoma mudar covjek, bez praznog hoda i zvucnih parola koje dovode u delirijum mase; tiho brege valja, odlicno razumije situaciju i tesko ga je uhvatiti u ofsajdu.
Dobro balansira na tankoj zici i donosi odluke koje se na prvu loptu cine neznatnima ili cak nelogicnima, ali su zapravo od dugorocne koristi i dalekoseznog znacaja, pa mi u tom smislu pomalo djeluje kao neka sretna kombinacija Mehmeda Spahe i ef. Causevica.
Mirko Sarovic takodjer - uvijek je lijepo vidjeti da neko kvalitetno obavlja svoj posao. Jos ako se taj posao dotice nase buducnosti i nasih glava, ugodjaj je potpun.
Musa sam po sebi nije upitan, ali ga u smislu nominacije malo sputava cinjenica da dolazi iz timskog sporta, pa bi se moglo potegnuti pitanje zasluge njegovih saigraca a narocito selektora.
Dodao bih jos Amela Tuku, Ranku Misic, mozda i Peru Gudelja....kao u sustini pozitivne osobe koja se nasla u glavnoj ulozi mucne epizode sa relativno sretnim svrsetkom, ali i svojevrsne paradigme nepredvidljive prirode i tragicne sudbine ovdasnjeg covjeka.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: nominacija za ličnost godine u BiH

Post by Heidi » 02 Jan 2016, 20:57

Kad grana napise post :inasab
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37850
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2934 times
Been thanked: 2274 times
Status: Offline

Re: nominacija za ličnost godine u BiH

Post by Pasaga » 02 Jan 2016, 21:02

Po mom,Kavazovic bi trebao biti jedan od tih,ozbiljnijih kandidata.
Covjek je vrlo tihim,neprimjetnim glasom spustio tenzije koje su bile dosegle kriticnu tacku
vise puta.
Da nebih nabrajao sva njegova dobra djela,nisam kompetentan a ni dostojan istih
...u novije vrjeme je profil koji ce mnoge nesuglasice dovest u jednu kompoziciju
koja ce da bude kao trasa puta Bosnjaka pa i svih koji BH osjecaju svojom.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests