Sjecam se ...

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

Post Reply
User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Sjecam se ...

Post by IM_ex » 04 Jun 2012, 01:12

...
prije nekih 6-7 godina, bjese jedan posebno mi drag blogg, koji je imao i chat, a na kom se okupljasmo nas najmanje desetak stalnih, skoro svaku noc.
Zima je bila, vani snijeg, moglo je biti 22:30, kolko se sjecam, kad me jedan od stalnih upita:
"Bil ti vruce pogace, mladog sira i pecenih krompira?"
uh ...

Mora da sam porano vecerala (ili kasno rucala), znam da istog trena osjetih strahovitu glad; krenuse zazubice :bali reko':"uh, bi' :p "
"Hajde, bujrum; evo ja i zena zasjeli, i to na podu, za boscom. Ima i pekmeza pomijesanog s domacom pavlakom" - rece mi.


i sta neg' :(

--------------------------------------------------------------------------------------


Desi se da se sjetimo neceg totalno nebitnog, potisnutog, zaboravljenog vec, kao, i ... sjetimo se do u detalje, kao sto se maloprije sjetih toga, npr.
Biljezimo takva sjecanja na ovoj temi! Dobacimo koju - ko zna, mozda se u nasem sjecanju prepozna neki gost-citalac, mozda se prepozna i pridruzi nam se (:
dakle, sjecanja ... pa kakve god da su prirode
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by gejsha » 04 Jun 2012, 12:13

Sviđa mi se tema..često se sjetim nečega i poželim zapisati, ali nisam imala adekvatnu temu. Mislim da ću češće navraćati.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by Sheval » 04 Jun 2012, 22:07

Image

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by IM_ex » 04 Jun 2012, 22:20

(:

... nase poznanstvo je poteklo preko foruma.
Tad, kad jos nisam znala da zivimo u istom gradu, ta cura li, zena li, svakodnevno me znala nasmijati do suza jer je imala specifican nacin humora, sjecam se, cesto se beeebila kao "moja mama ne da mi ovo, ne da ono", koristeci odgovarajuce smajlije gdje placeeeeee kao ovaj :place Da, rado je koristila smajlije, kao i ja.
Vecinu clanova tog foruma cinile su osobe rodjene u istom mjestu, podaleko od mog mjesta rodjenja, svi su se takoreci uzajamno poznavali, tako da sam se ja spocetka osjecala kao padobranac. Prihvacena sam dobro, no, vremenom sam uocila raznorazne klanove i strujanja, a ja se nijednome nisam priklonila. Bila sam i ostala svoja. Mahom su imali vlastitu sliku za avatar, pa admin tog sajta rece da bi bilo lijepo od mene da i ja postavim svoju, sto i ucinih.
Elem, znam da smo taj dan privatisale; rece da ce, da joj se ne omrska, odmah, gaseci comp poci u jedan poznati prodajni centar (koji je njoj podaleko, a blize mojoj opcini veli, haj' i ti dodji, bona xD
Ma skroz zaboravivsi da je ona pomenula bas taj centar, igrom slucaja sam se, nakon obilaska dviju prodavnica nasla pred tim centrom, i tek tad je se sjetih, al od naseg piskaranja su prosli sati i sati. Mislim se, ma ta ako je i bila tu, sad bi vec mogla biti na putu kuci, kasno je poslijepodne.
Ulazim u prvu prodavnicu; taj centar inace i posjecujem uglavnom zbog nje. I dok onako jos neodredjeno gledam, misleci se dal da podjem na odjel konfekcije ili Jeans-a, paznju mi privuce sivomaslinasta jeans jakna na lutki; divim se jos jakni znajuci da cu sad u traganje za mojim brojem ... da poglednem gdje li su jakne, tek da okrznuh pogledom zenski pogled usmjeren ka mom. Toliko kratko to bjese, kao dok trepnes ne vidis to sto se vidjelo pred treptaj.
Ma mozda mi se ucinilo, pomislih. Al onaj crv ne da mira, ma moram opet pogledati ka toj polici ... oh, pa to bi mogla biti ona. Ali, da je ona zar mi se ne bi javila; sto bi se krila?
hm ... stala ja, vec odmaknuta od jakne. Stala i ni u sto ne gledam do u tom pravcu, tu policu.
heh - izviri ona ... izviri i opet zamace munjevitom brzinom, kao mala djeca kad se poigravaju.
"E cekaj, mala", mislim u sebi " tuJ smo, dakle" :oo
Prilazim na dva koraka od nje, skrivene iza police s nekim maicama ... ona izviri, pa nestane, pa izviri, pa nestane ... a ja stala onako, ne bih pomakla ni korak vise :123 stojim k'o serif i cekam hahaha
Skonta ona, krajnje je vrijeme da se otrese te stidljivosti, polako, kao puz se priblizavala, a crvena u licu k'o paprika :D.
Pozdravimo se sa "Heej" (upoznamo se hahahaha :DD ), zagrlimo se i iscmacemo :ljub onda je uslijedio obostran smijeh. Mislim da sam ja bila glasnija, tim vise sto njeno crvenilo s lica nije jenjavalo :DD

nastavak mozda nekom drugom prilikom xD
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by Luna. » 04 Jun 2012, 22:25

Sheval wrote:Image
sjecam se s povratka s ekskurzije u osmom razredu i budaljesanja pred ovom robnom kucom za vrijeme jedne pauze u ptutu :D
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

tetovirane_ruke
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 264
Joined: 02 Apr 2012, 08:58
Location: pogrešno skretanje
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by tetovirane_ruke » 04 Jun 2012, 22:29

sjećam se zadnje gramofonske ploče koju sam kupio.

Image



stani.
jesam li ja promašio temu?
mislim ono...je li tema sjećanja vezana za forum ili?
bilo kakva sjećanja?
da!
mislim da sam promašio temu.
tetovirane ruke, tetovirane ruke, tetovirane ruke moj budi mi silan i dobro mi stoj.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by Maja » 04 Jun 2012, 23:15

Tako nekako.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by Maja » 06 Jun 2012, 17:30

Sjećam se kad smo preselili u naš stan 2002. godine, nakon što smo se selili 7 puta...
Tad sam tek počela pušiti, zapalila bih jedan, dva il tri dnevno. A omiljeni ritual mi je bio naveče kad svi legnu napraviti sebi kakao, uzeti cigaretu i na balkon ili kraj prozora.
I svaku veče osjetila bih neki miris koji bi me podsjetio na moju nenu rahmetli, ali nikako nisam mogla da skontam šta je. Čak sam se pitala jesam li :lud
Ali poslije par večeriju skontala sam šta je u pitanju. Kraj zgrade su bile lipe koje u toplim večerima imaju intezivan miris. A moja nena je pila čaj od lipe. I tako bih se ja svaku noć sjetila nene zahvaljujući tom mirisu :)

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by IM_ex » 07 Jun 2012, 19:09

Dok si pomenula miris, jos ne rekavsi miris cega, pomislih da to bjese miris tzv. starinskog cvijeca hajvadedo, ciji cvjetovi su bijele ili ljubicaste boje (:


sad ope' ja xD

Sjecam se jednodeljne maturantske ekskurzije, nezaboravnog sklopa lijepih ali i par ruznijih dogadjaja.
Lijepo je boraviti u Ohridu, u hotelu uz samo Ohridsko jezero; lijepo je znati sta su Ohridske suze. Lijepo je sjecati se nekoga po lijepome, kao sto se ja sjecam poznanstva sa N. Avmedoski.
jedno od ruznih sjecanja:
Strasno vruce bjese; prozor jednostavno MORA biti ovoren. A soba u koju sam smjestena bjese u prizemlju. Radjanje sunca kao da pocinje na, od nocne svjezine jedva nesto manje toplijem trotoaru, tik ispod prozora; rodi se i onda satima prziiiii.
Prethodne noci zaglavilo se u obliznjoj diskoteci, i pored nesnosne vrucine, rahat bi se prespavao novi dan.
Ali,
sem gluhih, nema tog insana koji ne bi cuo cimerkin vrisak „GUSTEEER", na sto se probudih stojeci vec na nogama, na krevetu (pa da, skok to bjese, skok nacinjen u jos nesvjesnom stanju, jarane), skacem u vis kao djeca na trampolinu ali ja ne iz uzitka, ja silom prilika, skacem k'o mahnita, strahujuci pri svakom „na dolje sletu" da bi nepozeljni gost (za kog samo znam da je tu ali ga ne vidim) mogao skociti na krevet Image
Stresem se i dan danas kad vidim gustera, stresem se i na samu pomisao da se uljez na ovaj nacin usuljao gdje mu nije mjesto
Image

u snu se ne snilo!
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by String » 07 Jun 2012, 21:59

Sjecam se dolazaka kuci i odbacene skolske torbe onako bilo gdje u kuci...Odlazim da rucam trpajuci hranu kao neka dzukela u usta. A sve zato jer kao moram jesti pa tek onda NA BICIKLO!!!!!
BICIKLO!!!!!
Otvaram garazu i izlazim vani...sjedem na biciklo i deri...kilometre sam prelazio...nije bilo mobitela, znaci, nedostupan. :D.
Ja, negdje u gradu sa mislima "odoh sada tamo, nisam nikad' bio"...."eh sad cu dole da vidim sta tamo ima"...
Dodjem kuci i ne ucim nista......
...i opet prodjem kao "vrlo dobar" :D.
Image

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by gejsha » 07 Jun 2012, 22:35

Sjećam se kada sam tek došla na ovaj forum, sve je bilo nekako drugačije.Valjda kada čovjek dođe na nešto novo, nenavikao na novo društvo...nekako mi je iz tih dana u sjećanju ostala sanjarko, vjerovatno jer je ona tada bila jedan od najaktivnijih članova, a i lijepo me dočekala. Sve mi je izgledalo lijepo i odmah sam primjetila da će mi se svidjeti. Iako je to bio tek drugi forum u mom životu, eto i sada sam ostala tu. Mislim da sam odmah sljedeći mjesec bila forumaš mjeseca, da se malo pohvalim :)
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by niska grana » 09 Jun 2012, 15:43

Čitajući temu na pamet mi pade glupa zgoda iz vremena prve godine na fakultetu; već nakon nekoliko prvih dana predavanja,iako smo onako usput jedva razmijenili riječ-dvije a možda ni toliko, zatreskao sam se u jednu kolegicu. Bio sam kod kuće i baš dok sam razmišljao o njoj, zazvonio je telefon. S druge strane žice začuo se milozvučan avaz: bila je to upravo ona.
Predstavila se i rekla da mi je index ostao u amfiteatru te da se ne brinem jer je sad kod nje. Od djelomičnog šoka počeo sam mucati i bjesomučno ispaljivati besmislene riječi kao kreten....jedina rečenica koju sam pred kraj razgovora uspio tečno izgovoriti, valjda u nastojanju da popravim utisak, ispadnem hladan i ne otkrivam osjećaje bile je naravno neka grozomorna glupost, koje se međutim trenutno ne mogu sjetiti. Čini mi se nešto kao "ma dobro, nema veze, nije važno, ne moraš mi vratiti odmah".
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by IM_ex » 09 Jun 2012, 19:26

niska grana wrote: jedina rečenica koju sam pred kraj razgovora uspio tečno izgovoriti, valjda u nastojanju da popravim utisak, ispadnem hladan i ne otkrivam osjećaje bile je naravno neka grozomorna glupost, koje se međutim trenutno ne mogu sjetiti. Čini mi se nešto kao "ma dobro, nema veze, nije važno, ne moraš mi vratiti odmah".
:oo

hahahaha ... ovo je supeeer hahaha
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by carobnjak N » 09 Jun 2012, 19:29

Na kojoj temi sam ti ostao dužan odgovor ? Nisam htio tamo pisati da ne začatavam :p
što se tiče kritika ,ja volim kritike ako su realne al baš volim , :D
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by IM_ex » 09 Jun 2012, 20:01

carobnjak Nurudin wrote:Na kojoj temi sam ti ostao dužan odgovor ? Nisam htio tamo pisati da ne začatavam :p
što se tiče kritika ,ja volim kritike ako su realne al baš volim , :D

Pa si to ovdje dosao ciniti, jel :p ma ... ha tamo, ha ovdje - obe teme su u Pricaoni :oo
hm ... cek da formulisem recenicu da nas ogradim od offiranja hahaha Kolko se sjecam, moooglo bi biti na temi Nervoznog Postara da je dug. A onu pogresnu rijec ti dodjem vec :D
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by String » 15 Jul 2012, 09:54

Sjecam se serije "Plavo ljeto" kad god vidim plavo nebo.
Image

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by gejsha » 02 Aug 2012, 17:06

Kada sam bila dijete tata bi mi uvijek govorio: lako mi ja za tebe.Ili lako je tebi.
Uvijek sam se čudila zašto mi to govori, pa zaboga imam i ja svoje probleme, kao što su loša ocjena u školi i slično.
Jučer sam čula kako to isto govori mom malom rođaku i tada me podsjetilo kako je meni to uvijek govorio i sada znam i zašto.
Ali sam se onda zapitala kada mi je prestao to govoriti. Nisam se mogla sjetiti, koja je to bila granica, koliko godina sam imala.
Vjerovatno kada sam odrasla :)
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by String » 02 Aug 2012, 18:13

Sjecam se iznosenja bicikla vani za vrijeme skolskog raspusta.
Adreanalin rush!!!
Image

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by String » 02 Aug 2012, 20:36

Sjetih se set liste pjesama za koncert jedan sto smo svirali...i nadjem sad u koferu gitare...

1. The Cult - Li'l Devil
2. Whitesnake - Guilty of love
3. Ronnie James Dio - Killing the Dragon
4. Rainbow - Long live R' n' R'
5. Deep Purple - Demons eye
6. Stratovarius - Hunting high and low
7. Artension - Call of the wild
8. Europe - Ready or not
9. Firehouse - All she wrote
10. Artension - Endless days
11. Judas Priest - Hot rockin'
12. Whitesnake - Ready an' willing
13. Bon Jovi - Born to be my baby
14. Bruce Dickinson - Tears of the dragon
15. Van Halen - Unchained
16. Motorhead - Ace od spades
17. Deep Purple - Hush
18. Yngwie Malmsteen - My resurrection
19. Conception - Under a mourning star
20. Masterplan - Back for my life
21. Kamelot - Centre of the universe
22. Ingwie Malmsteen - Liar
23. Joey Tempest - Pleasure and pain
24. ZZ Top - Gimme all your lovin'
25. Gary Moore - Walking by myself
Image

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Sjecam se ...

Post by nezaboravna » 02 Aug 2012, 21:23

sjećam se vala svega :aplauzz :aplauzz pamćenje me dobro služiiiii :p :p
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests