Ispovjedaonica

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31690
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7226 times
Been thanked: 3933 times
Status: Online

Re: Ispovjedaonica

Post by Mister No » 29 Oct 2019, 12:18

U skolama ovisi kako ko hoce i koliko prihvaca ulogu prosvjetnog radnika.
Neki pokusavaju rijesiti bilo koji problem sa djecom, a neki ga prosto zaobilaze.

Ovih drugih je sve vise, to je moj utisak.

No na ovu temu sjetih se prijatelja i njegovog problema sa kcerkom srednjoskolkom.
Covjek je bas "frajer", uspjesan i dobar lik, a njegova supruga je profesor u skoli.
Vrlo pristojni ljudi.

Kaze primijetio utucenost kod kcerke i promjene ponasanja, i sazna da vec duze vrijeme ona ima problema sa nekim djecakom iz razreda.
Ispostavi se da je maltretira i da mu je supruga vise puta isla u skolu, ali da nisu rijesili problem.
Kao dodje "plaho" zajebana mati od tog djecaka pa rusvaj u skoli pravi, jos i ona prijeti njegovoj kcerki da bezveze joj maxuma prijavljuje itd.

Skola ne moze nista, otac mu se ne pojavljuje a mati kao ostrokondza dodje pa svi drugi krivi.

Elem dodje on do podataka gdje zivi ta porodica, pokuca na vrata, otvori mu ta zena on upita "Jel stan Mehe Mehica? Jeste. Gdje je Meho? Eno prilego na trosjed. Aha."
Kaze vide se samo noge od Mehe. Tamam.
Uleti unutra skoci na Mehu i cim Meho otvori oko bokser pa u oko. Jedno pa drugo.

Prebije Mehu a da ovaj ne zna ni sta je bilo.

Na izlazu tu zajebanu upita ti si ta Mehinica sto je prijetila mojoj kcerki, pa je sa dvije ruje za dva uha ufati.
Kaze drug kad sam joj glavu lijevo desno zaklimato ispalo joj onu zuto iz usiju.

Pusti je, Mehinica sjede na pod.

E, onda se fino predstavi, sta radi i ko je odnosno ko je njegova kci.
Naravno naglasi da ce im opet doci u posjetu ako njihov sin nastavi maltretirat mu dijete.

Nije nikad vise.
Last edited by Mister No on 29 Oct 2019, 12:40, edited 1 time in total.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ispovjedaonica

Post by lejlamo » 29 Oct 2019, 12:34

Mister No wrote: 29 Oct 2019, 12:18 U skolama ovisi kako ko hoce i koliko prihvaca ulogu prosvjetnog radnika.
Neki pokusavaju rijesiti bilo koji problem sa djecom, a neki ga prosto zaobilaze.
Naravno, kao i u bilo kojem drugom poslu, postoje radnici i neradnici, profesionalizam i fušeraj.

Ali to zanimanje nastavnika i lik nastavnika kao profesionalca nemaju ništa s takvim pojedincima.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ispovjedaonica

Post by lejlamo » 29 Oct 2019, 12:59

Mister No wrote: 29 Oct 2019, 12:18

No na ovu temu sjetih se prijatelja i njegovog problema sa kcerkom srednjoskolkom.
Covjek je bas "frajer", uspjesan i dobar lik, a njegova supruga je profesor u skoli.
Vrlo pristojni ljudi.

Kaze primijetio utucenost kod kcerke i promjene ponasanja, i sazna da vec duze vrijeme ona ima problema sa nekim djecakom iz razreda.
Ispostavi se da je maltretira i da mu je supruga vise puta isla u skolu, ali da nisu rijesili problem.
Kao dodje "plaho" zajebana mati od tog djecaka pa rusvaj u skoli pravi, jos i ona prijeti njegovoj kcerki da bezveze joj maxuma prijavljuje itd.

Skola ne moze nista, otac mu se ne pojavljuje a mati kao ostrokondza dodje pa svi drugi krivi.

Elem dodje on do podataka gdje zivi ta porodica, pokuca na vrata, otvori mu ta zena on upita "Jel stan Mehe Mehica? Jeste. Gdje je Meho? Eno prilego na trosjed. Aha."
Kaze vide se samo noge od Mehe. Tamam.
Uleti unutra skoci na Mehu i cim Meho otvori oko bokser pa u oko. Jedno pa drugo.

Prebije Mehu a da ovaj ne zna ni sta je bilo.

Na izlazu tu zajebanu upita ti si ta Mehinica sto je prijetila mojoj kcerki, pa je sa dvije ruje za dva uha ufati.
Kaze drug kad sam joj glavu lijevo desno zaklimato ispalo joj onu zuto iz usiju.

Pusti je, Mehinica sjede na pod.

E, onda se fino predstavi, sta radi i ko je odnosno ko je njegova kci.
Naravno naglasi da ce im opet doci u posjetu ako njihov sin nastavi maltretirat mu dijete.

Nije nikad vise.

da sam na tvom mjestu, obrisala bih ovaj dio posta. :grana

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31690
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7226 times
Been thanked: 3933 times
Status: Online

Re: Ispovjedaonica

Post by Mister No » 29 Oct 2019, 13:10

Zasto?

Ja sam samo prenio ono sto se desilo.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Ispovjedaonica

Post by Hannibal » 29 Oct 2019, 13:13

kill the messenger 🤜
🐽

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ispovjedaonica

Post by lejlamo » 29 Oct 2019, 13:14

zato što je primjer lošeg postupka. a već znamo kako i šta ne treba. ako već želiš doprinijeti temi, napiši pozitivan primjer rješenja sukoba.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31690
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7226 times
Been thanked: 3933 times
Status: Online

Re: Ispovjedaonica

Post by Mister No » 29 Oct 2019, 13:24

Kako je trebalo da postupi po tebi?
Da dozvoli da mu gilipter maltretira kcerku.

Skola nije pomogla, pokusali su.
Razgovor sa roditeljima nije pomogao pokusali su.
Razgovori skola - roditelji - djecak nisu pomogli, pokusali su.

Za ponasanje djeteta su zaduzeni roditelji koji su u ovom slucaju prosli kako su prosli, jer ocito ih bilo bas briga sto njihov klipan maltretira djecu okolo.

On se obracunao sa onim ko je odgovoran za dijete, a to su roditelji.

Djecaka nije htio uopce da kontaktira.

P.S.
Doprinos temi nije samo pisanje u obliku koji se tebi dopada, ili koji ti podrzavas.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ispovjedaonica

Post by Bla » 29 Oct 2019, 13:27

prijatelji, griješio sam :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ispovjedaonica

Post by lejlamo » 29 Oct 2019, 13:29

Mister No wrote: 29 Oct 2019, 13:24 Kako je trebalo da postupi po tebi?
Da dozvoli da mu gilipter maltretira kcerku.

Skola nije pomogla, pokusali su.
Razgovor sa roditeljima nije pomogao pokusali su.
Razgovori skola - roditelji - djecak nisu pomogli, pokusali su.

Za ponasanje djeteta su zaduzeni roditelji koji su u ovom slucaju prosli kako su prosli, jer ocito ih bilo bas briga sto njihov klipan maltretira djecu okolo.

On se obracunao sa onim ko je odgovoran za dijete, a to su roditelji.

Djecaka nije htio uopce da kontaktira.

P.S.
Doprinos temi nije samo pisanje u obliku koji se tebi dopada, ili koji ti podrzavas.
evo sam si odgovorio.
Mister No wrote: 29 Oct 2019, 11:24

Vrlo je tesko ostati neutralan i objektivno razmisljati kada je vlastito dijete u pitanju.

Primijetis da ga/je neko iskoristava, ponizava i sl., auh.

Medjutim najbolje je svoje dijete postaviti ispred sebe i pojasniti mu neke stvari.
Upozoriti ga na to kako ga iskoristavaju druga djeca, ko mu je prijatelj i zbog cega, a ko nije. Prosto receno uciti ga zivotu, jer te iste stvari ga "sutra"cekaju i na radnom mjestu

To je najispravniji put, na koncu ucis ga na taj nacin da razmislja o odnosu prema ljudima i prepoznavanju pravih prijatelja.

Sta ces sutra ili za koju godinu, kada dijete postane punoljetno? ;)

Te dza - bu reakcije nisu nista osim dobar put za dovodjenje sebe u situaciju da se verbalno, a cesto i fizicki sukobis sa drugim roditeljima, a sto je cist primitivizam.

Bio sam tome svjedok par puta. :grana

Inace ne zaboravi da su u pitanju maloljetnici i svaki oblik zlostavljanja malololjetnika je zakonski kaznjiv.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ispovjedaonica

Post by lejlamo » 29 Oct 2019, 13:30

Mister No wrote: 29 Oct 2019, 13:24

P.S.
Doprinos temi nije samo pisanje u obliku koji se tebi dopada, ili koji ti podrzavas.

ne radi se o meni ili o tebi,......šta reći, koju posluku porati ... zaboga :rol

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Ispovjedaonica

Post by Tierra Caliente » 29 Oct 2019, 13:32

ovdje sve neki zenski autoriteti :rumenko
{code}

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Ispovjedaonica

Post by dadojović » 29 Oct 2019, 13:43

Ponašanje tog lika iz Misterove priče problematično je iz više aspekta.
Prvo kaže da je naknadno saznao da mu je supruga više puta odlazila u školu da vidi šta se dešava a on to nije znao. Dakle to puno govori o tome koliko brižno vodi računa o životu kćeri a i ostalih ukućana.
Zatim netko tko uđe u tuđi dom i nekoga istuče... naprosto ne mogu vjerovati da je to neki mirni povučeni dobrica, koji je to učinio pod plaštom zaštiite djeteta. Ni nogometni huligani ne bi nekome u dom ušli.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31690
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7226 times
Been thanked: 3933 times
Status: Online

Re: Ispovjedaonica

Post by Mister No » 29 Oct 2019, 13:55

Dakle sta je trebao da uradi?

Ne bi sad ulazio u to kako neke porodice funkcionisu Dadojovicu.
Ocito da je tu njegova supruga bila ta koja je pokusavala rijesiti problem na civilziran nacin.
Ocito je da nije uspjela.

Dakle sta je trebalo da uradi, drzimo se tog pitanja?
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Ispovjedaonica

Post by dadojović » 29 Oct 2019, 14:01

Za početak morali bi znati šta se desilo između njegove kćerke i toga dečka. Nisi naveo oko čega su se sukobili. O tome ovisi na koji način bi se problem trebao riješiti.
Meni je zapelo za oko to da je ušao u tuđi dom da se tuče a ne trebamo biti psiholozi da znamo kakav tip ljudi je kadar to učiniti. Bez obzira na razlog.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Ispovjedaonica

Post by Hannibal » 29 Oct 2019, 14:01

dado jel istina da si bio nogometni huligan
🐽

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Ispovjedaonica

Post by dadojović » 29 Oct 2019, 14:03

Hannibal wrote: 29 Oct 2019, 14:01 dado jel istina da si bio nogometni huligan
Ha, ha. Pročitao si onaj post od Male.
Bio sam nogometni navijač. Odavno sam umirovljen.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Ispovjedaonica

Post by vila » 29 Oct 2019, 14:51

lejlamo wrote: 28 Oct 2019, 18:56
vila wrote: 28 Oct 2019, 18:24

Ali roditelji moraju imati mjesto gdje se mogu pozaliti ili uloziti prituzbu a da strucni ljudi procjene je li to objektivno i podlozno disciplinskim mjerama ili ne
Tvrdim da toga u bih nema
Tocnije nema u praksi
Na jednom roditeljskom su se roditelji zalili ma profesoricu sa konkretnim primjerom njenog loseg rada
Razrednik a kasnije i ravnatelje je rekao doslovno ovo
"Ja razumjem vasu primjedbu i shvacam da je opravdana ali jedini instrument koji mi je na raspolaganju je POPRICATI sa doticnom profesoricom"
I i dalje radi...i i dalje lose radi
I tako ce raditi dugi niz godina jer je u stalnom radnom odnosu i jebe joj se za ikakvo POPRICAVANJE
odreagovat ću na ove upise.
za užestručni rad nastavnika, koji se tiče nastavnih sadržaja, didaktičkih i metodičkih segmenata, načina rada i sl. mjerodavan je isključivo profesionalac, kod nas je to savjetnik iz PPZ, MONKS-a ili stručni saradnik u školi (pedagog/psiholog) kao i direktor.

za odnos prema poslovnim obavezama, ponašanju prema kodeksu škole, profesionalnom ponašanju i sl. nadležna je disciplinska komisija škole,direktor i prosvjetno-pedagoška inspekcija.

netačno je da u praksi ne postoji instrument kojim će se sankcionisati neprofesionalno postupanje nastavnika ukoliko se isto prijavi navedenim relevantnim osobama i institucijama. svako pismeno obraćanje se mora protokolisati i postupiti po protokolu. ukoliko neko od navedenih to ne uradi postoje veće instance koje hoće.

što se tiče misterovih upisa oko discipline i tolerisanja napisat ću kraći osvrt i na tu tematiku.

promjena autoriteta nastavnika dešava se u skladu sa promjenama u široj društvenoj zajednici, a koje doprinose promjeni uloge nastavnika i često teškoći u uspostavljanju autoriteta. svjedoci smo sve veće krize autoriteta roditelja, jer se mnogo roditelja svjesno odriče autoriteta u svom odnosu sa djetetom, što se kasnije prenosi i na školski ambijent.
i zakonska regulativa ograničava aktivnosti i postupke nastavnika kada je regulacija nedisciplinovanog ponašanja u pitanju.
za učenika koji ispoljava neprihvatljiv oblik ponašanja i ne reaguje na upozorenje da prestane s takvim ponašanjem, nastavnik ima samo jednu mogućnost, smanjiti vladanje (što, iz iskustva, takvom učeniku ne znači mnogo) i pozvati roditelja na razgovor.
roditelj može odabrati da se ne pojavi ili da dođe sa prijetnjama, napadačkim stavom i sl., što opet nastavniku ne ostavlja prostora za rješavanje problema.

udaljavanje djeteta s časa, nekakva fizička izolacija za vrijeme trajanja ispada zakonski nije dozvoljena. nakon nastave dijete se upućuje kod stručnih saradnika, pozivaju se roditelji i sl. ali tu se vraćamo u začarani krug, kada bez adekvatne saradnje s roditeljem ništa se ne može uraditi.

ponavljam, stanje je takvo da nastavnik sve češće mora tražiti zaštitu policije jer mu je narušen lični integritet.

dakako da postoje nastavnici koji ne obavljaju adekvatno svoj posao, ali postoje i instrumenti putem kojih se na pismen način, garantovano može riješiti problem.
Uf sasvim sam sigurna da postoje svi ti neki strucni suradnici,inspekcije i sve ostala radna mjesta na kojima zaposleni najcesce rade nesto samo proforme radi

E sad da skratimo
Znas li ijedan primjer gdje je nastavnik nekako sankcioniran zbog neprofesionalnog rada?
Ja ne znam...znam jedino za slucaj kad je profesorica premjestena na drugo radno mjesto a to nije sankcija

Isto kao sto se nastavnici osjecaju nemocno prema proble.aticnim ucenicima tako se i roditelji osjecaju nemocno pred losim nastavnicima
A to je vec problem drustva u kojem zivimo

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Ispovjedaonica

Post by Venera » 29 Oct 2019, 14:53

Gvadalahara wrote: 29 Oct 2019, 13:32 ovdje sve neki zenski autoriteti :rumenko
sefica Maja je vlasnica i sefica foruma je zensko, naravno female power :hop
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ispovjedaonica

Post by Mutevelija » 31 Oct 2019, 19:51

Vise ucitelji i roditelji ne mogu mlatiti djecu i to se je promijenilo, nista vise.

Ucitellji bi ako ne svjesno podsvjesno volili da djeca se mlate zbog slabih ocjena i loseg vladanja . Da ih roditelji mogu mlatiti ili oni.

Tu j sva istina.

Mozda se djeca sad osvećuju i roditeljima i uciteljima.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ispovjedaonica

Post by Zagorka » 31 Oct 2019, 20:08

Sad bi vam ispovijedila kako sam se na sabahu poklala s uhljebima, ali za po godine pisaćete da sam istukla portira, stoga umjesto price evo vam kuratz.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests