Šta vas je danas rastužilo?

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

Post Reply
User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Šta vas je danas rastužilo?

Post by silence » 04 Oct 2012, 20:11

Dogodi se da nas nešto rastuži, izazove suzu, pa ostavimo to ovdje, možda olakšamo dušu kada podijelimo tugu. ;)

Danas me nije ništa rastužilo, sve do maloprije dok nisam vidjela ove slike... :grana :(

Ovo je ženka koja je udarena od auta i leži na ulici, a ovo je mužjak koji joj nosi hranu...

Image

Svjestan da nije živa ispušta bolne krike...

Image

Pravi napore da je okrene, ali je ona mrtva...

Image

Uvidjeo da je mrtva stoji pokraj nje miran, tužan i skršen...

Image

Last edited by silence on 04 Oct 2012, 20:18, edited 1 time in total.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo

Post by Dust » 04 Oct 2012, 20:14

:( joj Silence i djeca mi se rasplakase
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo

Post by silence » 04 Oct 2012, 20:16

I ja sam... :(
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo?

Post by sann » 28 Oct 2012, 18:59

neko.... :cudi :grana
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo?

Post by gejsha » 28 Oct 2012, 19:14

Što čujem da se sve više i više mladih djevojaka odnosno žena razvodi..vrate se majci..
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo?

Post by silence » 15 Nov 2012, 19:45

Gledala sam neke smiješne klipove, smijala se...i tako pregledajući naiđem na ovaj i smijeh stade...sjetih se tog vremena i rastužih...kao da je jučer bilo... :(

[ytube][/ytube]
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo?

Post by Bonaqua » 15 Nov 2012, 22:52

Tema k'o stvorena za mene danas. Na poslu danas prolazim hodnikom i vidi djevojcicu kako place,izbacila ju je uciteljica na hodnik jer remeti razred. Prisla sam joj i pitala sta joj je,rekla je da joj fali mama :( Nju je mama ostavila kad joj je bilo 6 mjeseci i samo ju ju jednom vidjela i to kad je krenula u prvom razredu,danas je mama udata ponovo i ceka dvojke :( uzela sam je u krilo u tjesila je, rekla sam joj da moze plakati,da je dobro da kroz suze izbaci bol. Jedva sam cekala da zavrsim sa poslom, plakala sam k'o godina zbog te male,dusa me boli :(
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo?

Post by silence » 15 Nov 2012, 22:54

:(
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Hana84
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 583
Joined: 02 Oct 2011, 00:12
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo?

Post by Hana84 » 17 Nov 2012, 03:29

Slike ubijene djece iz Palestine. Oh, Boze...ima l' te ?! :(

Ruana
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo?

Post by Ruana » 17 Nov 2012, 08:52

I mene, opet iznova slike Palestine i mrtvo dijete u dresu Real Madrida.
Stvarno dokle vise.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo?

Post by silence » 17 Nov 2012, 14:38

Hana84 wrote:Slike ubijene djece iz Palestine. Oh, Boze...ima l' te ?! :(
Pregledala sam novosti i vidim da su Izraelski avioni tokom cijele noći bombardovali Gazu. Rastužile su me jako vijesti i slike koje sam vidjela... :(

Image

Image

:(
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo?

Post by silence » 14 Dec 2012, 00:04

:(

Jučer sam vidjela ovaj članak koji me jako rastužio, nije me ostavio nimalo ravnodušnom... :(
Starica, nemoćna, sama i slijepa, ostavljena je na milost i nemolost, prepuštena sama sebi u vjerovatno zadnjim danima svoga života.
Rastužilo me jako da naše društvo, Država kao da nema način da joj ukaže pomoć i smjesti je u Ustanovu/Strački dom, bilo gdje na sigurno, da svoje posljednje dane proživi i umre onako kako je to dostojno čovjeka... :(
Koga je briga za ovu jadnu staricu...koga je uopšte briga za nas - narod ove naše BiH?! :grana


Nepokretna 82- godišnja Emina Begić ostavljena da umre


U Gornjoj Peckoj, kladuškom naselju u MZ Glinica u strahovitoj bijedi svoje posljednje dane života živi slijepa, gluha i nepokretna 82-godišnja Emina Begić. Nedavno joj je umro nevjenčani suprug Rašid Ćufurović koji je sedam godina ranije zbog moždanog udara ostao nepokretan. Nisu imali djece, a starica Emina nema nikoga od rodbine. Bolesnoj starici komšije donose hranu, ali neljudski uslovi u trošnoj kući na velikoj hladnoći prijete konačnim krajem. U bijednom sobičku u kome živi kompletan namještaj čine peć,kauč,i sto sa gomilama razbacane garderobe.

- Najveća opasnost za Eminu su zima i vatra. Limena peć uz koju se grije mogla bi baciti iskre i zapaliti kuću,a Emina ne vidi niti može pobjeći- kažu komšije.

Dodaju kako starica ima svoju zemlju i šumu, međutim kao da je i nema. Lokalna vlast, prije svega Centar za socijalni rad Velika Kladuša ne brine o ovoj napuštenoj ženi,a svakako bi trebao. Rješenje bi bilo smještaj u neku socijalnu ustanovu do kraja života,a imovina ove nesretne i bolesne žene pred životnim smirajem dovoljna je garancija.Predsjednik MZ Glinica Esad Dizdarević kaže da ne zna šta bi mogao učiniti. Prošle godine joj je, kako je rekao, za 200 KM kupio namirnica i smatra da je time ispunio svoju građansku dužnost.

http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... na-da-umre

[/i]
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo?

Post by silence » 14 Dec 2012, 14:07

Ova vijest... Borac koji se vratio iz Njemačke da brani Domovinu... Beskućnik, koji se mrzne i gladuje... Borac, o kojem se ipak ova naša Država trebala pobrinuti. Ali on od NJE ne očekuje ništa... A šta se može i očekivati?! :lupa
A za njegovu porodicu koja ne vodi brigu o ocu, ovo je SRAMNO, sramnije od nebrige Države... :sok :bua


U sobi okovanoj ledom živi s Pakom kojeg je platio 3 KM
Image
Dok većina njegovih sugrađana hladne zimske dane provodi u toplim domovima, beskućnik Đevad Selak ko zna koju zimu po redu pokušava preživjeti u ruševini na Otoci koja prokišnjava, bez prozora, vode, struje...

Kaže da ni sam ne zna kako se ujutro probudi nakon što se uvečer uvuče u improvizirani krevet, pokušavajući se koliko-toliko zagrijati pod starim dekama i krpama.

Sve otvoreno

- Nije nimalo lako kad se noću temperatura spusti i do 15 stepeni ispod nule. Često me usred noći probudi ledeni zrak koji šiklja kroz pukotine na zidovima. Najgore je što je sve otvoreno pa se mraz uvlači sa svih strana - priča nam Selak.

U prostoriji u kojoj živi zatekli smo samo mali krevet i sto. S plafona su visile ledenice, a i pod je bio prekriven ledom. Imali smo osjećaj da je toplije vani nego u sobi.

Đevad Selak kaže da je nekada živio "normalnim" životom - imao je porodicu, posao i krov nad glavom.

- Rođen sam u Hrasnici, gdje sam živio s roditeljima, a radio u "Famosu". Ubrzo sam se i oženio te dobio dvoje djece i preselio se u Švrakino Selo. Međutim, sve je krenulo naopako - počinje svoju životnu priču ovaj beskućnik.

Zbog zdravstvenih problema bio je prinuđen napustiti posao u "Famosu" i nastavio je raditi druge fizičke poslove. Ubrzo nakon toga ostavila ga je supruga.

Bez primanja

- Našao sam posao u Zadru, gdje sam utovarao pijesak i šljunak. Nakon mog povratka u Sarajevo izgubio sam svaki kontakt s porodicom - navodi Selak.

Kako kaže, rat ga je zatekao u Njemačkoj, pokušao se vratiti u Sarajevo, ali grad je bio zatvoren, tako da je završio u Orašju, gdje je ostao da se bori.

- Ranjen sam u desnu nogu, zbog čega danas nisam sposoban ni za kakav posao. Prosim jer nemam nikakvih primanja. Ali pomirio sam se s ovakvom sudbinom. Od države ne očekujem ništa, jednostavno, živjet ću ovako do kad mi bude propisano - naveo je Selak.

Psa kupio za tri marke

Kako kaže, jedino što ima u životu je pas Pako, kojeg je kupio za tri marke.

- Kupio sam ga ljetos od nekog dječaka. Za novac koji svaki dan sakupim prvo kupim njemu hranu, pa tek sebi. Često se desi da samo on legne sit spavati. On mi je najbolji i jedini drug - kazao je Selak.
[/i]

http://www.avaz.ba/vijesti/sarajevo/u-s ... latio-3-km
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96435
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34387 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo?

Post by Rum » 17 Dec 2012, 11:52

Rapid Serbia Forum danas prestaje sa radom.

Hvala svima onima koji su zajedno uložili hiljade sati rada u jedan od najvećih internet projekata u Srbiji.

Pet godina postojanja i pola miliona članova je nešto čime svi možemo da se ponosimo.

Ostanite vredni i dobri kao do sada.

Veliki pozdrav


Ode najbolji forum za download :place :place
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo?

Post by gejsha » 03 Jan 2013, 19:29

Saznala za jednog momka s faxa da nema roditelje, a on je inače bolestan.. ima nekih problema.
Srce mi se slomilo.
Inače mi je djelovao djetinjast, a sada mi nije ni čudno.. s obzirom da odrasta bez oba roditelja za pohvalu je.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo?

Post by Maja » 03 Jan 2013, 19:53

Što ti reče gejšo nešto mu fali. Sjetih se jednog momka s ispita. Nisam ga prije viđala, vjerovatno je studirao vanredno. Sjeli smo ti mi u salu, podijeljena su nam pitanja, počeli pisati. I čujem ja kako stalno nešto šuška. Podignem pogled, ništa. I tako par puta. Slučajno bacim pogled na ovog momka koji je imao tobejarabi zakržljale ruke kad kod njega šušti papir po kojem piše. Kako je pod čudnim uglom držao hemijsku i pisao iskrivljenim rukama sav se taj papir ispod gužvao.
Kako mi ga je bilo žao.. Odmah ona knedla u grlu, oči mi se zarosiše. Kontam u sebi...gledaj ga molim te.. lik ima fizičku manu ali je odlučio da studira, da uspije u životu. Nije se predao. A mi koji smo zdravi izmišljamo razloge koji nam ko fol nisu dali dovoljno vremena da učimo, bjesnimo...
Ja sam imala običaj prije i poslije ispita da proučim fatihu :oo
Taj put sam zamolila boga, po izlasku iz sale, da on položi, a ja mogu i na drugom roku.
I dolazim za par dana...gledam rezultate ispita...kad kralj prvi na spisku :klanja

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo?

Post by gejsha » 05 Jan 2013, 13:20

Maja wrote:Što ti reče gejšo nešto mu fali. Sjetih se jednog momka s ispita. Nisam ga prije viđala, vjerovatno je studirao vanredno. Sjeli smo ti mi u salu, podijeljena su nam pitanja, počeli pisati. I čujem ja kako stalno nešto šuška. Podignem pogled, ništa. I tako par puta. Slučajno bacim pogled na ovog momka koji je imao tobejarabi zakržljale ruke kad kod njega šušti papir po kojem piše. Kako je pod čudnim uglom držao hemijsku i pisao iskrivljenim rukama sav se taj papir ispod gužvao.
Kako mi ga je bilo žao.. Odmah ona knedla u grlu, oči mi se zarosiše. Kontam u sebi...gledaj ga molim te.. lik ima fizičku manu ali je odlučio da studira, da uspije u životu. Nije se predao. A mi koji smo zdravi izmišljamo razloge koji nam ko fol nisu dali dovoljno vremena da učimo, bjesnimo...
Ja sam imala običaj prije i poslije ispita da proučim fatihu :oo
Taj put sam zamolila boga, po izlasku iz sale, da on položi, a ja mogu i na drugom roku.
I dolazim za par dana...gledam rezultate ispita...kad kralj prvi na spisku :klanja
Stvarno svaka čast takvim ljudima. Divim im se.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo?

Post by Lanci » 07 Jan 2013, 00:36

ova vjest me sokirala...

mladic koji je poginuo iz mog mjesta u saobraćajnoj nesreći u sarajevu,,

Salem Arnautovic 89 goste,,,zalosno ode njegova mladost

:( :( :(
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo?

Post by Mala_Mu » 08 Aug 2014, 22:47

Citam vijesti i clanke o maloj Tijani :( Uzas ,zar ima ljudi koji su spremni pociniti tako nesto. :o

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Šta vas je danas rastužilo?

Post by IM_ex » 12 Aug 2014, 23:52

Vijest o uzasnoj nesreci u Tuzli.
Toliko mi je zao te neznane pjesakinje, da sam, nesvjesno, do u detalje, razradjivala scenario o primitku vijesti njenih bliznjih, o trenutacnom soku, o malom ali nezanemarivom procentu nevjerice u istinost te vijesti, ... o stanju kad krici paraju grla, kad srce boli da se cini da ce bol probiti grudi, o stanju kad ponestaje daha, kad tijelo gubi snagu, ...
Neka im dragi Bog da snage i sabura!
E sad necu ni kako ja hocu

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests