Onaj osjecaj kad..

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by Heidi » 11 Apr 2018, 08:41

uvijek_kontra wrote: 11 Apr 2018, 00:34
Heidi wrote: 10 Apr 2018, 23:45 "posalji govno"

:ha
http://posljidrek.si

:oo

:valja
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by Divlja_u_srcu » 11 Apr 2018, 08:44

spacebound wrote: 11 Apr 2018, 08:39 nN budali, majka te voli najvise na svijetu.Nista se sa tim ne moze poredit.Mozda imate nesuglasica, ne slazete se najbolje, razliciti su vam karakteri i bas se ne razumijete, ali ona te nosila u stomaku, ispod srca, naucila da hodas, pricas, skidala temperaturu, ljubila zguljena koljena, donosila topao caj, brisala suze.Ti si njen zivot, i vise od toga :pusa
ja to tako ne osjecam, da je tako nebih 20 i kusur godina nosila ovaj osjećaj u sebi..neznam, nemam djece pa neznam kako odnos između majke i cerke treba da bude, ali ovakav sigurno ne.. Ako bih ikad pokušala da ispričam svoje osjećaje, ili se na mene naljuti ili počne da place, umjesto da mi kaže da će biti bolje..netrebam ni zagrljaj ni da me ljubi, samo da uradi vise od toga nego da kaže da nije tako. Jeste tako, JA taj osjećaj imam i imat ću ga dok sam živa, jer ako se dosad nije promjenilo neće nikad. Ta praznina ta tuga u meni će postojati dok god živim, kako je tako je..
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by Heidi » 11 Apr 2018, 08:49

Doci ce to na svoje, divlja, mozda je i ona ima slicna osjecanja. Ne smijemo zaboraviti da roditelji nisu bogovi.
Morate razgovarati.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80597
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7215 times
Been thanked: 11671 times
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by spacebound » 11 Apr 2018, 08:56

Zao mi je.Mozda tvoja mama ne zna da pokaze osjecaje niti da izrazi misli na pravilan nacin :pusa jeste li ikad porazgovarale o tome?
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by Divlja_u_srcu » 11 Apr 2018, 08:57

Heidi wrote: 11 Apr 2018, 08:49 Doci ce to na svoje, divlja, mozda je i ona ima slicna osjecanja. Ne smijemo zaboraviti da roditelji nisu bogovi.
Morate razgovarati.
nemamo mi dijaloga, moja heidi.. ja sam osoba koja svoje osjećaje nezna skriti, kad me nešto boli ja to kažem..kud puklo da puklo. dok kod nje toga nema,,samo kaže da nije tako. ja sam se sa tim pomirila, tako je kako je, i šta god ja rekla ili učinila, ja to promjeniti nemogu, nego se naučiti živjeti stim. to i radim, samo nekada me duša stegne, pa moram negdje da se ispusem.
ne da bi me neko žalio ili slično, već eto da kao sebi malo olakšam, sto nikad slučaj nije..ali eto barem manje boli, kao....
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by Heidi » 11 Apr 2018, 09:01

Ma, ne zalim te, razgovaramo. Razumijem da se moras istresti, I ja to radim, samo drugacije.
Ja se licno savijam pred ljudima koji ne znaju pokazati sta osjecaju. To me ubija.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by Divlja_u_srcu » 11 Apr 2018, 09:06

Heidi wrote: 11 Apr 2018, 09:01 Ma, ne zalim te, razgovaramo. Razumijem da se moras istresti, I ja to radim, samo drugacije.
Ja se licno savijam pred ljudima koji ne znaju pokazati sta osjecaju. To me ubija.
i mene isto to ubija,,ma znam ja da ona mene voli, ali eto mene ta ljubav boli, na taj način..mislila sam ako nešto kažem da će reci eto pokušat ću se malo promjeniti ili da me zagrli, dok se ja gušim od plača i dokazivanja svoje boli,,ali nije tako..uvjek kad bih nešto rekla, dobila bi osjećaj da sam je povrijedila, da bi bilo bolje da sam sutila,,i onda na to sve još i samu sebe grizem..svaki put se prevarim i sebi gore napravim..kupim grijehe, zbog tih svojih osjećaja koje nemogu da promjenim.
kad vidim kakva je prema mome bratu i njegovoj porodici, svaki put me u srcu stegne..nisam ni sekunde ljubomorna, samo vih voljela da je takva prema meni barem 20%, ni manje ni vise..
kad bih samo mogla da zaledim te osjećaje, da me vise ne bole.
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by Heidi » 11 Apr 2018, 09:12

Ne mozes ti nista zalediti. Mozda ste zamijenile uloge i ti moras odviti neku vrstu razumijevanja za nju, kao majka za dijete.
CItala sam nesto o tome ali ne znam koliko je plauzibilno. Vrijedi mozda da se o tome razmisli.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Black woman
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2000
Joined: 02 Feb 2018, 18:34
Has thanked: 15 times
Been thanked: 51 times
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by Black woman » 11 Apr 2018, 09:16

Divlja_u_srcu wrote: 11 Apr 2018, 08:33 ti nedostaje mama..a nisi sigurna da ti njoj nedostajes :(
kad tvoja snaha ima bolji odnos sa tvojom mamom nego ti kao cerka..
ali,,nek’je ona meni živa i zdrava..
a ja kao i uvjek;patit ću u tišini. :tuga
možda je ružno što se sad miješam u tvoj post,ali budem iskrena pa sad lipo da ćeš se naljutiti na mene,imaš pravo.
Budi sretna što imaš majku,što si ju upoznala pa sad lipo da ti je i najgora na svijetu,ja svoju nikad nisam upoznala jer je poginula kad sam krenula u prvi razred i dan danas zaplačem kad vidim tako nešto na tv,imam kćer i stalno se svađamo što mi suprug popizdi na to,pa mi kaže da sam kao dijete,
sto puta mi je rekla u oči ti mama sve što ja napravim ne valja, a bilo tko drugi sve je u redu,vidim ljuta je na mene,sto puta me upita volim li ja nju,meni srce se stisne od boli, pa sam joj rekla lipoto moja ma možemo se mi svađati dan i noć stalno,ali ja te uvijek volim i voljet ću te,ne znači da te ne volim ako ti to ne kažem svakog dana,ako se posvađamo,ja se učim biti kako je mama, meni ni je nitko to mogao pokazati što znači ta riječ,taj zagrljaj i toplina njena,ja se učim na svojim greškama sad ali isto popizdim pa se svađamo ko di balavice koliko god ona meni nabijala na nos ehhh tebi ništa moje ne valja.
A ti lipoto,budi sretna jer si sve to imala,znaš kako je lipo imati mamu,vrati se u nazad dok si bila malena,nemoj gledati par godina unazad nitko nije savršen i ne treba da bude. :cvijece idi hrabro naprijed i izbaci tu negativnost iz sebe,nabaci jedan lijepi osmjeh na to lice i prkosi svijetu ne daj se da te što tako ruši i tuga da ti prevlada misli,kroji svoju sudbinu sa osmjehom na licu i čistim srcem :cvijece :cvijece :cvijece

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26738
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14862 times
Been thanked: 3968 times
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by Veca » 11 Apr 2018, 10:09

Divlja_u_srcu wrote: 11 Apr 2018, 08:44
spacebound wrote: 11 Apr 2018, 08:39 nN budali, majka te voli najvise na svijetu.Nista se sa tim ne moze poredit.Mozda imate nesuglasica, ne slazete se najbolje, razliciti su vam karakteri i bas se ne razumijete, ali ona te nosila u stomaku, ispod srca, naucila da hodas, pricas, skidala temperaturu, ljubila zguljena koljena, donosila topao caj, brisala suze.Ti si njen zivot, i vise od toga :pusa
ja to tako ne osjecam, da je tako nebih 20 i kusur godina nosila ovaj osjećaj u sebi..neznam, nemam djece pa neznam kako odnos između majke i cerke treba da bude, ali ovakav sigurno ne.. Ako bih ikad pokušala da ispričam svoje osjećaje, ili se na mene naljuti ili počne da place, umjesto da mi kaže da će biti bolje..netrebam ni zagrljaj ni da me ljubi, samo da uradi vise od toga nego da kaže da nije tako. Jeste tako, JA taj osjećaj imam i imat ću ga dok sam živa, jer ako se dosad nije promjenilo neće nikad. Ta praznina ta tuga u meni će postojati dok god živim, kako je tako je..



...Divlja, nije mi u cilju da te bilo kako ili imalo povrijedim ali, da te mama ne voli, to je apsurd! :djed
...vas dvije ste, negdje u tvom djetinjstvu, nit izgubile! ...zamisli sebi neki fini dzemper koji si isplela...sta znaci jedna nit od tog dzempera?..........................ona se moze uhvatiti :) ...jah, i otkud ti znas da ces takav osjecaj imati do kraja zivota? :cudi ...znaci, ti si to tako odlucila! .................................nesto mi nije jasno...pises ne trebaju ti zagrljaji niti poljupci, nego neka recenica :sok ...a ja mislim da ti u tom momentu bas to treba...yebes recenice, osjecaj je to, heeeeej! ...imam dvoje djece, 2 sina, ali mi je svejedno, mogli su i kcerke biti, nisam dozivjela da mi kazu tako nesto, a sad evo, stavljam se u taj polozaj (tvoje majke) ...ja bih u tom momentu bila sokirana, vjerojatno bi se taj sok ocrtao na mom licu, ocima...ne vjerujem da bih ista rekla, ja bih svoje dijete instinktivno zagrlila i stiskala sve dok mi ne kaze, hej zeno, puscaj me, utusi me :ha ................................mogla bih sad roman napisati, ali to se ne trazi, jel :zubi
........................tebe tvoja mama voli, u to sam sigurna ali ne nalazi pravi nacin da ti to i pokaze :( ...........................vjeruj mi, mati koja svoje dijete ne voli (hvala bogu, malo je takvih), ubija! ...znaci, ti danas ne bi ovo pisala..............................................nadam se da ces ovaj moj post prihvatiti pozitivno :ljub ...............................................mozda je ovo sve talasika sto sam napisala, ipak cu post poslati............................................jbg. morala sam reagirati!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by Čupava » 11 Apr 2018, 11:02

Divlja_u_srcu wrote: 11 Apr 2018, 08:33 ti nedostaje mama..a nisi sigurna da ti njoj nedostajes :(
kad tvoja snaha ima bolji odnos sa tvojom mamom nego ti kao cerka..
ali,,nek’je ona meni živa i zdrava..
a ja kao i uvjek;patit ću u tišini. :tuga
Pa vidi ponekad svekrve imaju bolji odnos sa snahama zbog sinova, ne zato sto je vole vise od kćerke .. to je samo odnos i ne može se podrediti i stavljati u ljubav koju ima prema rođenoj kćerki ... ti si njena zauvijek i nećeš se na nju naljutiti nikada.. dok sa snahama moraju biti vise pažljive..

Snahe ko snahe ponekad jedva čekaju da svekrva bilo sta kaže i da odmah reaguje negativno..

Kad ti nedostaje, nazivi je... nemoj da te “dotiče “njen odnos sa snahom... neka ih bolje sto je tako jer da je suprotno vjerujem da ti ne bi bilo uopste prijatno ...
.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by Mutevelija » 11 Apr 2018, 11:02

Snahe i svekrve odnosi :D.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by Divlja_u_srcu » 11 Apr 2018, 11:15

ma dobro, neću dalje da trubim o ovome, kao sto rekoh tako je kako je..ja znam šta osjecam a isto tako znam šta je realnost.. Ako je nešto recimo bijelo, ja mogu trubiti dan i noć da je to bijelo ali djaba ako je toj osobi to crno..tako i ovo, šta god uradila/tekla, tako je kako je.
Ja nju volim, bez obzira na sve, i za nju bih život svoj dala, ako treba. Ona je moj život ❤️ Uvjek sam joj pomagala, uvjek za nju disala, kad god bi trebalo.
Nisam ljubomorna ni na snahu, nek imaju takav fin odnos i dalje, ne bih poželjela ništa lose, boze sačuvaj.
da me boli da mi smeta da..jednom mi je jedna žena rekla; izgleda kao da sam ja snaha a snaha kćerka..i to boli.. Ali neka, bitno da su oni sretni.
Sve ove godine govorim; sva sreća i hvala dragom Allahu sto mi je poslao meleka, da njega nema ja bih bila potpuno sama..ne nadopunjeje to rupu praznu u meni ali mi pomaze da se lakše sa tim nosim.❤️
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by Cvrle » 11 Apr 2018, 11:21

... je sve ravno do mora ... :medi
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by storm » 11 Apr 2018, 15:00

....ti se trči...dugo...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by Nice try » 11 Apr 2018, 15:09

Divlja_u_srcu wrote: 11 Apr 2018, 11:15 ma dobro, neću dalje da trubim o ovome, kao sto rekoh tako je kako je..ja znam šta osjecam a isto tako znam šta je realnost.. Ako je nešto recimo bijelo, ja mogu trubiti dan i noć da je to bijelo ali djaba ako je toj osobi to crno..tako i ovo, šta god uradila/tekla, tako je kako je.
Ja nju volim, bez obzira na sve, i za nju bih život svoj dala, ako treba. Ona je moj život ❤️ Uvjek sam joj pomagala, uvjek za nju disala, kad god bi trebalo.
Nisam ljubomorna ni na snahu, nek imaju takav fin odnos i dalje, ne bih poželjela ništa lose, boze sačuvaj.
da me boli da mi smeta da..jednom mi je jedna žena rekla; izgleda kao da sam ja snaha a snaha kćerka..i to boli.. Ali neka, bitno da su oni sretni.
Sve ove godine govorim; sva sreća i hvala dragom Allahu sto mi je poslao meleka, da njega nema ja bih bila potpuno sama..ne nadopunjeje to rupu praznu u meni ali mi pomaze da se lakše sa tim nosim.❤️
Majka sam i kćerka i donekle te razumijem. Naravno, ne sve, niti znam detalje, ali....za neke stvari u životu treba znati kako i šta. Ako neki odnos nije kakav želimo da bude i pored svih nastojanja, pusti. Održavaj onako kako može. Na nečiju volju niko ne može uticati. Trudila si se, nastojala,sada pokušaj onako kako može. Ona tebe voli, samo ne iskazujemo svi ljubav na isti način i u tome je nevolja.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by Cvrle » 11 Apr 2018, 15:10

storm wrote: 11 Apr 2018, 15:00 ....ti se trči...dugo...
Upravo razmisljam o tome, ali zakazah u frizeraj :grana
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by Nice try » 11 Apr 2018, 15:18

Čupava wrote: 11 Apr 2018, 11:02
Divlja_u_srcu wrote: 11 Apr 2018, 08:33 ti nedostaje mama..a nisi sigurna da ti njoj nedostajes :(
kad tvoja snaha ima bolji odnos sa tvojom mamom nego ti kao cerka..
ali,,nek’je ona meni živa i zdrava..
a ja kao i uvjek;patit ću u tišini. :tuga
Pa vidi ponekad svekrve imaju bolji odnos sa snahama zbog sinova, ne zato sto je vole vise od kćerke .. to je samo odnos i ne može se podrediti i stavljati u ljubav koju ima prema rođenoj kćerki ... ti si njena zauvijek i nećeš se na nju naljutiti nikada.. dok sa snahama moraju biti vise pažljive..

Snahe ko snahe ponekad jedva čekaju da svekrva bilo sta kaže i da odmah reaguje negativno..

Kad ti nedostaje, nazivi je... nemoj da te “dotiče “njen odnos sa snahom... neka ih bolje sto je tako jer da je suprotno vjerujem da ti ne bi bilo uopste prijatno ...
Moja nena je radije ulazila u svađe sa kćerkama nego sa snahom. Jer sa kćerkom se izmiri isti dan, a sa snahom bi bilo teže.
Ona je od dva zla birala manje.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by Čupava » 11 Apr 2018, 15:22

Nice try wrote: 11 Apr 2018, 15:18
Čupava wrote: 11 Apr 2018, 11:02
Divlja_u_srcu wrote: 11 Apr 2018, 08:33 ti nedostaje mama..a nisi sigurna da ti njoj nedostajes :(
kad tvoja snaha ima bolji odnos sa tvojom mamom nego ti kao cerka..
ali,,nek’je ona meni živa i zdrava..
a ja kao i uvjek;patit ću u tišini. :tuga
Pa vidi ponekad svekrve imaju bolji odnos sa snahama zbog sinova, ne zato sto je vole vise od kćerke .. to je samo odnos i ne može se podrediti i stavljati u ljubav koju ima prema rođenoj kćerki ... ti si njena zauvijek i nećeš se na nju naljutiti nikada.. dok sa snahama moraju biti vise pažljive..

Snahe ko snahe ponekad jedva čekaju da svekrva bilo sta kaže i da odmah reaguje negativno..

Kad ti nedostaje, nazivi je... nemoj da te “dotiče “njen odnos sa snahom... neka ih bolje sto je tako jer da je suprotno vjerujem da ti ne bi bilo uopste prijatno ...
Moja nena je radije ulazila u svađe sa kćerkama nego sa snahom. Jer sa kćerkom se izmiri isti dan, a sa snahom bi bilo teže.
Ona je od dva zla birala manje.
Pametna žena ... :srce
.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Onaj osjecaj kad..

Post by storm » 11 Apr 2018, 18:54

Max wrote: 10 Apr 2018, 13:45 kad se pitas, kako to na balkanu svi trpe smrad zapaljenih guma i smeca kao da je to neki prirodni zakon, kisa al sta
Cengic vila?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 50 guests