Uspomene

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Uspomene

Post by Maja » 26 Apr 2011, 22:05

imate li neku kutijicu ili ladicu u ormaru gdje držite stvarčice koje vas podsjećaju na neke važne događaje u životu, recimo prva dobivena ruža, srebrni lančić od vama drage osobe, karte s koncerta, svjedočanstva iz osnovne škole i sl..


drugo

je li vam se teško rastati od starih stvari. na primjer, nabavite novi mobitel ili auto i sl al vam žao da prodate ili bacite staro iako je novo sto puta kvalitetnije. ili nešto puno jeftinije...npr...lupam...novu čašu za kafu al svejedno pijete iz stare koja je na jednom mjestu napukla. navikli ste na nju i teško je se odričete..

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by mrki62 » 26 Apr 2011, 22:09

Imam par spomenara, gdje sam pisao neke pjesme još iz mladosti,....... imam nekih crteža, koje sam svojevremeno crtao , imam poštanskih marki , koje su isto starijeg datuma , neke majice , koje imaju svoje značenje ( poklon od meni važnih ljudi ) a moglo bi se još šta nać , samo kad bih uključio mozak :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by merylin » 26 Apr 2011, 22:46

Imam jednu punu laticu kojekakvih uspomena...i kad god sam krenula da pobacam većinu tih nepotrebnih stvari,nisam mogla...pregledam te stvari,izgubim jedno sat i po razgledavajući to i prisjećajući se,te sve vratim ponovo tamo gdje je i bilo!
Mobitel koji sam osvojila u koka kola nagradnoj igri više ne koristim,kupila sam sebi novi...ali ga ne bacam,stoji u latici kao potsjetnik na taj ludi dan!
Matursku haljinu iz srednje škole,obukla sam samo jedan jedini put....ali stoji i dalje u ormaru i ne pomišljam da je kome prodam ili poklonim!

O sitnicama kao što su raznorazne ulaznice,čestitke,pisamca,hemijske olovke,kutijice,sličice u albumu koje sam skupljala u osnovnoj u bločiću...sve to stoji godinama na istome mjestu i samo se nagomilava...
Najdraža stvarčica su mi tatine male naočale,koje smo našli u dvorištu,ispred zgarišta naše stare kuće,naravno...stakala nema,i okvir je sa jedne strane pukao....ali su mi pre-predrage!
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by gejsha » 28 Apr 2011, 18:27

Uspomene čuvam u srcu. :srce
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by Krokodil Behko » 29 Sep 2011, 20:58

Uspomene cuvam u srcu.. Tu stoje,dok ne izblijede.
Vjerujem da blijede,zajedno sa covjekom,koji ih pamti. Dakle,cak i kad nestanu,potpuno izblijede, ostace iza njih praznina,proporcionalna predjenom putu.. A puta je sve manje i manje. Pa tako i uspomena. Covjek je stvoren,da se nada vlastitoj sreci. cak i ako je nije imao puno,u sjecanju mu uglavnom,ostane ono uspomena,koje su lijepe i rado ih se i sa zalom,sjeca. U principu,svako je sretan,makar na momente. neki se dostojanstveno,zadovolje sa ono srece,sto je nadju,slucajno,iduci svojim putem. nekima opet,nikad dosta. Uzimaju odakle stignu. Pitam se samo,da li oni u uspomenama,nose ovozemaljske ljudske nesrece miliona i stotina miliona ljudi,kao sto oni prvi,nose u uspomenama,poneki sretan trenutak,mozda cak i sa takvim otimacima.. I to bi bile uspomene. Lijepe uspomene,covjek nosi iz porijetkih trenutaka srece,kad nije bilo nikoga,da mu ih ukrade. :cvike
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by Maja » 22 Jan 2013, 21:54

Neki dan sam našla pismo od prijateljice. Imala sam dobru prijateljicu u ratu. Baš smo bile nerazdvojene od 93 do 98.
Poslije kad sam odselila jedno vrijeme smo se dopisivale i s vremenom prestale. Srela sam je nedavno poslije više od 10 godina i...nekako nije to to. Nema one bliskosti. Kao stranci čovječe :cudi

dacina_curica
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by dacina_curica » 23 Jan 2013, 14:06

Nemam jednu kutiju nego nekih 12 :grana jednu sa dnevnicima, nekoliko sa pismima iz/poslije rata, sa sveskama u koje smo rodica i ja zapisivale pjesme koje nam se svidjaju, sa sveskama koje smo mi, drugarice, izmedju sebe dijelile kao jedan veliki putujuci dnevnik (jedna pise par sedmica pa posalje drugoj i tako u krug izmedju nas 4-5), karte i gluposti sacuvane sa koncerata (izmedju ostalog avionsku kartu Dave Grohl-a, trzalicu Matt Osmana iz Suede itd.)....Cuvam sve, ne dam nikome. :ooo To mi je veliki dio djetinjstva, tinejdzerskih godina i naravno dokaz djetetu da je mama nekad bila cool. :valja

Najvaznija uspomena koju imam je ipak tatina burma, sat i upaljac, to stoji u trpezarijskoj komodi i lomim ruke ko podje dotaci. To sam mahinalno zgrabila i stavila u ruksak kad smo bjezali od kuce, nasla u zadzepku tek neko vrijeme kasnije.

Od stvari tipa auto, telefon, odjeca, namjestaj itd. se rastavljam bez trunke tuge, nostalgije dok npr. cuvam kutije i kutije djetetve odjece i igracaka koje smo mu kupili kad je bio beba, jer ne mogu da ih "pustim". Dosta stvari koje je dobio na poklon smo dali u donacije ali ove stvarcice koje smo mu mi kupovali/birali i stvari koje je volio kad je bio beba jednostavno ne mogu da dam. :rumenko
Last edited by dacina_curica on 23 Jan 2013, 18:34, edited 1 time in total.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by Julia-Klara » 23 Jan 2013, 14:12

Cuvam neke stvari koje sam uspjela iznijeti na sebi kad smo krenuli u izbjeglistvo... Crne somotne dizelke (pantalone) koje sam nosila, i koje mi nikad vise ni iz glave nece moci, sat koji sam dobila za 18i rodjendan i koji ne radi vise :(
Slike cuvam, one koje su komsije uspjele sacuvati od pomahnitalih dosljaka koji su palili knjige, i sve sto je bilo nase...
I njegova pisma cuvam, savijena i sakrivena da ih ponekad ni ja ne mogu naci. Pokusala sam ali baci niti niti spaliti ne mogu. Ona su jedini dokaz da me je nekad jednom neko volio.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Trepavica
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by Trepavica » 23 Jan 2013, 15:28

Uspomene dio nas , dio nase proslosti..

Da , postoji jedna kutijica zakljucana kod mame ,a kod mene kljuc. :hihi .pisma , slike , razglednice.. cd ovi .s vremena na vrijeme , pozelim vidjeti..cuti , prelistati...stoje.. ne stre...


Volim uspomene prelistati uz ovu Hankinu...


[ytube][/ytube]

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by Pasaga » 23 Jan 2013, 18:23

Ja vam se divim. :bravo

Iz mladosti rane,nikakve uspomene nemam...nista.
Ni jedne slicice roditelja...
djevojke,koje bjehu lijepe ko san....ni jedne slicice....
pisma....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by gejsha » 23 Jan 2013, 19:33

Eh kako daca spomenu taj "putujući dnevnik", sjetih se i ja svog..
Imala sam to isto sa par prijateljica.. s kojima se sada jedva i pozdravim.. šteta, ali eto.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by Dust » 23 Jan 2013, 20:58

U srednjoj skoli smo imale biljeznicu/rokovnik u koju smo zapisivale sve one gluposti tokom casa i poslije (ah, kako nam je znalo biti dosadno). Kopiju te biljeznice sam dobila od moje naj naj naj naj prijateljice dok sam bila dole i ovo je isjecak....




Image

Image


Image

Image
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

Ruana
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by Ruana » 24 Jan 2013, 00:20

Nemam predratno nista ama bas nista. Kasnije sam pronasla kod rodbine i prijatelja neke slike i to je sve. Cuvam neke stvari koje sam dobila ovdje od roditelja. Djecije igracke i odjecu saljem u humanitarnu dolje, a cuvam samo njihovu prvu odjecu, ono sto su prvo obukli kad su se rodili, kao i njihove prve cipelice. Takodje cuvam i neke sitnice sto dobijem od meni dragih ljudi ali u sustini ne volim da se vezem za proslost ni uspomene.

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by Peggy Sue » 24 Jan 2013, 00:21

Dust wrote:U srednjoj skoli smo imale biljeznicu/rokovnik u koju smo zapisivale sve one gluposti tokom casa i poslije (ah, kako nam je znalo biti dosadno). Kopiju te biljeznice sam dobila od moje naj naj naj naj prijateljice dok sam bila dole i ovo je isjecak....




Image

Image


Image

Image
Ja ne mogu vidjeti slike :cudi
Image

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by Nela » 23 Feb 2013, 15:22

cuvam neke stvarcice koje me podsjecaju na sve sto je bilo lijepo, slike, karte, ulaznice, imam i sveske u kojima sam se dopisivala sa dvije najbolje drugarice na casovima. Ma, masa sitnica jako dragih. Imam cak i svoju prvu igracku
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by sann » 08 Mar 2013, 23:22

Nista.....sve je otislo u pepeo :( ali u srcu,jos!
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by Lanci » 11 Mar 2013, 00:27

Ma imam neku gomilu nekih stvarcica koje sam drzala u jednoj latici jos prije moje udaje :D. i danas dan to stoji kod moje mame na istom mjestu..nekad kad odem pa pogledam sama se sebi smijem..i zaptam zasto ovo zaista uopste cuvam..cemu a zao mi da to pomjerim odatle ili bacim sve te godine stoji na istom mjestu :D. ....jer lijepe uspomene uvijek nam ostaju u srcu to je dovoljno..
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by sann » 18 Apr 2013, 23:37

.......vratih ih,sjedeci na klupi,ispod starog duda na plazi,neke,naravno,ali one naj draze... :srce

.....klupa ih cuva,godinama,i svaki put,kada sjednem,ona ih otvori za mene,zatvorim oci i....sjecanja naviru,Vrbas,ja i moje uspomene....jedna mladost,jedno proljece i jedna ljubav.....ostase na toj klupi,zauvijek!
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by POSAVLJAK » 10 May 2013, 11:52

Malo sam se zaigrao pa sam sebi napravio limenu kasicu za novce. Pravio sam je tri dana i izgleda kao Ajfelov toranj. No u sredini njega sam napravio rupicu u koju može i petomarka da prođe, ali kad je nakrivim naopako ne može da ispade pošto iznutra se zatvara kad ubaciš paru. Visine je negdje oko 130 cm. Problem je u tome što sam se zajebao, ako želim izvadit markicu morao bih jednostavno da prorežem lim i da izvadim novac, e sad, unutra zasigurno ima preko 300 KM, i neki dan gledam u to i velim : koji li je meni k...bio.

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Uspomene

Post by toxic » 09 Feb 2017, 05:29

Cuvam uspomene.
Koliko samo tih silnih papirica, poruka, autobuskih karti, karti za bioskop :lud
Nekad se i sama pitam cemu sve to, al' ih ipak vratim u kutiju:)
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 77 guests