Dnevnik

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Dnevnik

Post by gejsha » 31 Jul 2011, 22:39

Da li ste nekada pisali ili još uvijek pišete dnevnik?
Jeste li dali ikome da ga čita ili ste ga čuvali u tajnosti?
Da li ste zapisivali baš svaki dan ili samo bilježili neke važne događaje?
Čitate li ikada svoj stari dnevnik i rado ili sa tugom se prisjećate nekih davnih uspomena...


Image
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

harrys
Na probnom
Na probnom
Posts: 89
Joined: 01 Jun 2011, 17:55
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by harrys » 31 Jul 2011, 22:45

Nisam ali mi je zao.Zivotno iskustvo koje sam prosao, mogao bi se roman napisati.
Evo citam, jedna djevojka sacuvala svih svojih 60.000 sms poruka koje je primila i poslala i izdala super knjigu. :D
GENS UNA SUMUS Jedan smo rod

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by Konsultant » 01 Aug 2011, 02:49

nisam pisao svoj niti citao privatne jer nisam imao zelje.

volim procitati makar clanak ili dobar blog necije zivotne price.
dnevnik ane frank je super za mlade generacije. svidila mi knjiga sjecanja bez reda, imate djelove na blogu i fb-u.

svak od nas moze objaviti neku knjigu, samo to treba malo doraditi stilski i poraditi na prodaji.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11757 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by Maja » 01 Aug 2011, 11:35

pisala sam dnevnik negdje od 13-e do 15-16 godine, ne znam tačno. odustala sam zato što mi ih je sestra stalno nalazila i čitala :D.

poslije nekog vremena uzela sam da ih čitam i nasmijali su me ono baš. taman ćeš me gejšo natjerati da ih opet počnem čitati :oo

razmišljala sam da pišem dnevnik ovako ne kompu ali u wordu i da to čuvam negdje skriveno, a ne da negdje objavljujem (blog i slično) ali nešto mi lijeno :(

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by gejsha » 01 Aug 2011, 19:27

Pisala sam dnevnik negdje oko svoje jedanaeste do sedamnaeste godine.Svaki dan,bez izuzetka,a važne događaje bih posebno obilježavala i ukrašavala.U jednu ruku to je nekako bilo dobro ,jer sam uvijek imala orjentaciju kada se šta dogodilo.
Ponekad ga je čitala moja sestra,ali najviše sam voljela da ga niko ne čita.
Sada sam prestala i da čitam svoje stare dnevnike,ali ranije kada sam ih čitala uvijek sam se smijala nekim svarima..kako čovjek brzo odrasta u glavi.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11757 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by Maja » 01 Aug 2011, 19:55

upravo tako gejsho :ok

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by niska grana » 01 Aug 2011, 21:37

Vjerovatno sam oduvijek bio previše misteriozno raspoložen pa su mi kad sam bio dječak kupili jedan mali dnevnik s malim katancem što me je navelo da krajnje naivno povremeno zapisujem misli, doživljaje i osjećaje, sve dok nisam shvatio da mali katanac zapravo ima dupli mali ključ kad sam sasvim slučajno čuo da se moje umotvorine čitaju naglas uz popratno urlanje od smijeha.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by gejsha » 02 Aug 2011, 17:07

niska grana wrote:Vjerovatno sam oduvijek bio previše misteriozno raspoložen pa su mi kad sam bio dječak kupili jedan mali dnevnik s malim katancem što me je navelo da krajnje naivno povremeno zapisujem misli, doživljaje i osjećaje, sve dok nisam shvatio da mali katanac zapravo ima dupli mali ključ kad sam sasvim slučajno čuo da se moje umotvorine čitaju naglas uz popratno urlanje od smijeha.
:tjesi
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by Nela » 02 Aug 2011, 17:16

Počela pisati kada mi je bilo 11 godina a prestala sa 26. haman pa svaki dan. Sad kada ih uzemem čitati umirem od smijeha, kako samo čovjek može tragično doživljavati određene faze života. A uvijek sam ih dobro krila tako da ih niko nikad nije čitao :zubi
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11757 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by Maja » 02 Aug 2011, 18:22

niska grana wrote:Vjerovatno sam oduvijek bio previše misteriozno raspoložen pa su mi kad sam bio dječak kupili jedan mali dnevnik s malim katancem što me je navelo da krajnje naivno povremeno zapisujem misli, doživljaje i osjećaje, sve dok nisam shvatio da mali katanac zapravo ima dupli mali ključ kad sam sasvim slučajno čuo da se moje umotvorine čitaju naglas uz popratno urlanje od smijeha.
:haha :haha :haha :haha :haha

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by gejsha » 03 Aug 2011, 20:00

Kada sam prestala zvanično pisati dnevnik,a taman tad pošla sa ovim momkom s kojim još uvijek hodam,počela sam zapisivati samo naše izlaske.Znači ništa drugo nego samo dane kada bih bila sa njim.I kada sa ispunila teku,tada sam i to prestala pisati..i tako od tada više ništa ne pišem..a često imam želju da zapišem svoje misli.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by IM_ex » 22 Jan 2013, 23:39

Vodila sam dnevnik, naravno. Kao da ga sada drzim u rukama, kozne korice, pa jedan prazan list, a na prvoj sadrzajnoj stranici bjese zalijepljena jedna mala slicica (formata slike za licnu kartu), nekolicina nacrtanih srca i povjerljiva ispovijed emocija mom dnevniku. Dalje su se naizmjenicno nizali stihovi, vazni mi datumi, cak i datumi kad su mi stizala njegova pisma, dok je bio na Radnoj akciji "Karakaj", citati njegovih rijeci, ...
Neocekivano, moj dnevnik ostao je bez svoje vlasnice, ostavljen skoro pa "na izvol'te" ukucanima.
Nakon izvjesnog vremena, zeljna vidjeti bilo sta moje iz mog ormara, naidjoh na tad vec zaboravljeni dnevnik. Prelijep osjecaj bjese otvoriti ga i vidjeti pocetnu stranicu, vidjeti tu slicicu koju sam nekada, svakodnevno, znala prisloniti uz obraz, sklopljenih ociju, drzati tako par sekundi, a onda ju poljubiti, prstima dodirujuci mu usne, mazeci te zanesenjacke oke, pa sklopiti korice, ... uzdahnuti.
Uzela sam svoj dnevnik, teska srca znajuci da cu se s njim morati rastati zauvijek, mozda vec iste noci.
Kao sad da se gledam, horor ... zimski period, noc, vani snjezni prekrivac; sama kuci a zakljucah se u kupatilu. Nisam imala srca rastati se od te fotografije, ne i ne ... pazljivo ju odlijepim, a dnevnik spalih u ves loncu :sok jao, koji dim, k'o da kuca gori :grana
A slicica i dan danas zivi :D
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11757 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by Maja » 22 Jan 2013, 23:42

Nisi ga trebala spaliti :cudi
Meni bi bilo žao.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by IM_ex » 22 Jan 2013, 23:45

Maja wrote:Nisi ga trebala spaliti :cudi
Meni bi bilo žao.
joj, k'o da meni nije bilo :grana
E sad necu ni kako ja hocu

Ruana
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by Ruana » 22 Jan 2013, 23:48

Moja rodica pisala dnevnik, i nasao joj ga brat iscupao list (gdje pisalo o nekom momku) i dao neni "evo ti neno pismo iz Bijeline stiglo", i naravno razgulio, a rahmetli nena nije znala citat. Nena fino uzela "pismo" i odnijela tetku (rodicinom babu) da joj procita. Kad je ovaj poceo citati "Zeljko volim te" nenu umalo srce nije prekinulo, a tetak bacio sve, uzeo neku motku i poceo trazit rodicu. A nena sjela i zove "Mirsadaaaa dodji 'vamo, Zeljko ti oci izbio" doces ti meni kuci.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by IM_ex » 22 Jan 2013, 23:53

Ruana wrote: A nena sjela i zove "Mirsadaaaa dodji 'vamo, Zeljko ti oci izbio" doces ti meni kuci.

:ha
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by Peggy Sue » 23 Jan 2013, 00:41

Pocela sam pisati dnevnik kad sma bila sesti razred.. I to na engleskom, ni ne sluteci da moja mama zna jezik.. (ok, znala sam da razumije vecinu, ali nisam znala da ce se snaci u citanju)...
Onda sam izmislila svoje pismo i tako pisala dnevnik 9 godina.. Imam 16 rokovnika ovdje ispod kreveta. I nikad ih ne citam. Osjecam veliku nelagodu kad nasumicno otvorim neku stranicu, pa pocnem citati. Naravno, to je normalno. Tesko nam je prihvatiti cinjenicu da smo nekada bili nezreli i naivni (da ne kazem glupi)...

Najgore je kad pocnem citati svoju filozofiju, umixanu s patetikom, pa sve to zacinjeno pokusajem humora.. :grana
Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11757 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by Maja » 23 Jan 2013, 00:48

Jao nepodobna i ja sam izmislila svoje pismo. Ali je problem bio što sam sporo čitala, skoro pa slovkala, dok s pisanjem nije bilo problema. I onda sam odustala.

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by Peggy Sue » 23 Jan 2013, 00:53

Ma na pocetku sam i ja.. Ali mene je ta glupost drzala 9 godina! Evo, nesvjesno to nazvah gluposcu..

Zalite li vi vrijeme koje ste utrosili na pisanje dnevnika? Da li vam kao i meni stoje ispod kreveta? Koja je svrha pisanja (kasnije), osim one trenutno svrhe koju ima, a to je da "olaksamo" svoje misli...
Image

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dnevnik

Post by gejsha » 23 Jan 2013, 01:25

Ne žalim nimalo što sam pisala dnevnik!
Jeste da je tu utrošeno mnogo vremena, ali to mi je tada mnogo značilo.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests